Deltagarlista Gren 1-52 
 
  Tävling  Vårsimiaden Final 2011    Utskriftsdatum  15 maj 2011   
  Tävlingsort  Strängnäs    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  MSSF/Strängnäs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 maj 2011         
 
 
Gren 1, 200m Medley Flickor 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:38.67   
Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  2:41.28   
Zetterberg Elin  1998  FALUN  AQ6498  25 m  2:45.18   
Beyermann Pamela  1998  SK STRÄNGN  AS4498  25 m  2:51.43   
Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  2:56.54   
Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  3:00.73   
Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  3:02.02   
Fors Amanda  1998  SK STRÄNGN  AY2698  25 m  3:05.32   
10  Olsson Denice  1998  BORLÄNGE  AL6498  25 m  3:09.95   
10  11  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m  3:11.22   
11  12  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  3:11.62   
12  13  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  3:14.07   
13  14  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  3:15.98  RES 
14  15  Hofvander Ida  1998  TROSABYGD.  AQ8898  25 m  3:16.42  RES 
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Eklund Jesper  1998  KÖPINGS SS  AJ0198  25 m  2:45.13   
32  Oosterveld Timo  1998  SK STRÄNGN  AC5398  25 m  2:49.91   
33  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  2:50.25   
34  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  2:51.03   
35  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  2:52.90   
36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  2:53.10   
37  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  2:56.27   
38  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  2:56.33   
39  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  3:02.17   
10  40  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  3:02.62   
11  41  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  3:06.36   
12  42  Brand-Larsson Sebastian  1998  ESKILSTUNA  AN1198  25 m  3:08.93   
13  43  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  3:12.68  RES 
14  44  Nyman Axel  1998  HARNÄS SKU  AE6998  25 m  3:17.74  RES 
15  45  Karlsson Henrik  1998  FLENS SS  AC7398  25 m  3:19.70  RES 
 
Gren 3, 200m Medley Flickor 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  2:44.74   
17  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:50.45   
18  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  25 m  3:01.34   
19  Johannesson Josefine  1999  VÄSTERÅS  AK1899  25 m  3:03.63   
20  Bertholdsson Elin  1999  ÖSA  AG8699  25 m  3:04.36   
21  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  3:06.86   
23  Hyllbrandt Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  3:08.26   
22  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  3:10.10   
24  Blomberg Emelie  1999  TROSABYGD.  AU4899  25 m  3:11.86   
10  25  Åkerman Linnea  1999  STRÄNGNÄS  AV0899  25 m  3:16.47   
11  26  Byström Ella-Maja  1999  UPSALA S  AL4299  25 m  3:18.77   
12  27  Bäckdahl Anna  1999  TROSABYGD.  AM6699  25 m  3:19.48   
13  28  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  3:19.53  RES 
14  29  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  3:21.17  RES 
15  30  Nilsson Madelene  1999  BORLÄNGE  AV0699  25 m  3:22.82  RES 
 
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
46  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  3:01.96   
47  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  3:07.41   
48  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  3:08.64   
49  Dannfors Karl  1999  UPSALA S  AA2799  25 m  3:09.08   
50  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  3:09.78   
51  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  3:13.20   
52  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  3:14.24   
53  Gunnarsson Robin  1999  NAUTILUS  AJ3999  25 m  3:15.42   
54  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  3:20.81   
10  55  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  3:21.17   
11  56  Henriksson Axel  1999  UPSALA S  AA3799  25 m  3:30.34   
 
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:20.44   
58  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:23.22   
59  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  1:26.29   
60  Björndahl Linnea  2000  UPSALA S  AP7800  25 m  1:26.62   
61  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:27.09   
62  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  1:29.92   
63  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:30.06   
64  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:31.62   
66  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:31.86   
10  67  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  25 m  1:32.21   
11  68  Skoglund Petronella  2000  LEKSAND  AL4400  25 m  1:32.43   
12  69  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:32.59   
13  70  Wigg Smilla  2000  GÄVLE SS  AN4400  25 m  1:32.75  RES 
14  71  Blomqvist Beatrice  2000  UPSALA S  AE7400  25 m  1:33.20  RES 
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:29.38   
88  Peltomaa Linus  2000  FALUN  AD0300  25 m  1:32.44   
89  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:33.98   
90  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:34.20   
91  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:37.04   
92  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:37.62   
93  Ödman Gustav  2000  UPSALA S  AC3700  25 m  1:38.11   
94  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  1:39.33   
95  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  1:42.81   
10  96  Särnblad Anton  2000  UPSALA S  AC2700  25 m  1:44.36   
11  97  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  1:46.20   
12  98  Hedblom Axel  2000  VÄSTERÅS  AG9500  25 m  1:49.20   
 
Gren 7, 100m Medley Flickor 10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
72  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  1:35.35   
73  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:37.67   
74  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:39.49   
75  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  1:39.69   
76  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  1:39.85   
77  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:43.41   
78  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  1:44.28   
79  Richtnér Amie Molin  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:45.93   
80  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:47.26   
10  81  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  1:47.37   
11  82  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  1:47.59   
12  85  Kårehagen Elin  2001  TROSABYGD.  AG7601  25 m  1:53.14   
13  86  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  1:56.25  RES 
 
Gren 8, 100m Medley Pojkar 10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:34.73   
100  Persson Samuel  2001  VÄSTERÅS  AC7701  25 m  1:46.47   
101  Larsson Timothy  2001  LUDVIKA SS  AA9301  25 m  1:47.87   
102  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  2:00.49   
 
Gren 9, 100m Bröstsim Flickor 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Zetterberg Elin  1998  FALUN  AQ6498  25 m  1:24.33   
Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:25.84   
Beyermann Pamela  1998  SK STRÄNGN  AS4498  25 m  1:28.21   
115  Göthlin Amanda  1998  NAUTILUS  AU4498  25 m  1:28.79   
Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  1:29.94   
Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  1:30.04   
Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  1:32.31   
116  Kaplin Jennifer  1998  ESKILSTUNA  AO8898  25 m  1:32.85   
117  Jai Sara  1998  UPSALA S  BK0898  25 m  1:33.04   
10  118  Cransenhed Rebecca  1998  ÖSA  AI7498  25 m  1:33.69   
11  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:36.23   
12  119  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:36.37   
13  120  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:37.18  RES 
14  14  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  1:38.42  RES 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Pojkar 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Eklund Jesper  1998  KÖPINGS SS  AJ0198  25 m  1:23.78   
35  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  1:26.00   
41  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:28.93   
38  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  1:29.33   
36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:31.33   
32  Oosterveld Timo  1998  SK STRÄNGN  AC5398  25 m  1:33.22   
34  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:33.32   
39  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  1:34.82   
134  Brand-Larsson William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:34.84   
10  33  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  1:35.73   
11  135  Westin Victor  1998  SALA SS  AJ1198  25 m  1:37.25   
12  136  Wåhlander Adam  1998  HARNÄS SKU  AH4398  25 m  1:38.45   
13  43  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  1:38.90  RES 
14  137  Bill Anders  1998  UPSALA S  AR2398  25 m  1:40.17  RES 
15  42  Brand-Larsson Sebastian  1998  ESKILSTUNA  AN1198  25 m  1:44.34  RES 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  1:24.90   
17  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:26.01   
108  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:27.51   
18  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  25 m  1:29.84   
20  Bertholdsson Elin  1999  ÖSA  AG8699  25 m  1:30.49   
109  Wadsten Clara  1999  TROSABYGD.  AA1899  25 m  1:37.31   
22  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  1:37.73   
110  Niiranen Fanny  1999  KÖPINGS SS  AX7299  25 m  1:37.78   
26  Byström Ella-Maja  1999  UPSALA S  AL4299  25 m  1:37.78   
10  111  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  1:37.91   
11  23  Hyllbrandt Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  1:39.28   
12  28  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:40.43   
13  112  Renlund Ida  1999  ESKILSTUNA  AX1899  25 m  1:40.43  RES 
14  113  Mörtstrand Rebecca  1999  VÄSTERÅS  AP5899  25 m  1:40.51  RES 
15  114  Nyström Adina  1999  SK STRÄNGN  BD3699  25 m  1:41.77  RES 
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
128  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:26.64   
46  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  1:35.35   
48  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:38.44   
54  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:39.13   
50  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:41.27   
129  Larsson Pontus  1999  KÖPINGS SS  AM9999  25 m  1:43.19   
49  Dannfors Karl  1999  UPSALA S  AA2799  25 m  1:44.23   
47  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  1:44.93   
53  Gunnarsson Robin  1999  NAUTILUS  AJ3999  25 m  1:45.66   
10  130  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:46.44   
11  131  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:46.54   
12  52  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:46.96   
13  132  Rydelius Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:47.41  RES 
14  133  Dahl William  1999  GÄVLE SS  AG4799  25 m  1:47.51  RES 
15  51  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  1:49.27  RES 
 
Gren 13, 4X50m Medley Flickor 11oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Gävle SS Damer  GÄVLE SS    25 m  2:47.61   
189  SK Strängnäs Damer  SK STRÄNGN    25 m  2:50.43   
191  Ösa Damer Lag 1  ÖSA    25 m  2:51.29   
193  Upsala S Lag 1  UPSALA S    25 m  2:54.01   
205  Småstjärnorna  LUDVIKA SS    25 m  2:55.41   
206  Esk Fl 11 Oy Lag 1  ESKILSTUNA    25 m  2:58.88   
192  Västerås SS Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  3:00.39   
207  Västerås SS Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  3:16.46   
208  Västerås SS Lag 3  VÄSTERÅS    25 m  3:29.44   
10  209  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  3:55.00   
11  210  Tbss 1  TROSABYGD.    25 m  4:03.90   
12  211  Västerås SS Lag 4  VÄSTERÅS    25 m  4:05.17   
 
Gren 14, 4X50m Medley Pojkar 11oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
212  Ösa Pojkar Lag 1  ÖSA    25 m  3:11.39   
213  Sharks  LUDVIKA SS    25 m  3:11.44   
214  Västerås SS Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  3:16.63   
199  Västerås SS Herrar Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  3:23.94   
215  Esk Po 11 Oy  ESKILSTUNA    25 m  3:31.28   
 
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  1:31.07   
61  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:36.89   
70  Wigg Smilla  2000  GÄVLE SS  AN4400  25 m  1:37.07   
57  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:37.26   
58  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:39.33   
66  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:41.39   
62  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  1:43.19   
63  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:43.67   
103  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  1:44.83   
10  104  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:46.09   
11  105  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  1:47.79   
12  106  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:47.86   
13  64  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:48.37  RES 
14  107  Norén Raz  2000  GÄVLE SS  AY4600  25 m  1:48.62  RES 
15  69  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:50.33  RES 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
121  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:42.04   
88  Peltomaa Linus  2000  FALUN  AD0300  25 m  1:46.02   
93  Ödman Gustav  2000  UPSALA S  AC3700  25 m  1:48.44   
123  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:50.19   
91  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:50.22   
98  Hedblom Axel  2000  VÄSTERÅS  AG9500  25 m  1:50.53   
89  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:51.17   
124  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:51.91   
92  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:52.53   
10  125  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:54.42   
11  126  Witt Axel  2000  ESKILSTUNA  AE5100  25 m  1:54.58   
12  97  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  1:56.30   
13  90  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:56.49  RES 
14  127  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:57.38  RES 
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor 10oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
138  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  45.66   
139  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  45.90   
140  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  46.91   
74  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  47.12   
75  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  47.89   
79  Richtnér Amie Molin  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  48.30   
141  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  49.17   
73  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  50.51   
142  Fransson Moa  2001  VÄSTERÅS  AN7201  25 m  50.89   
10  72  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  51.21   
11  143  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  52.88   
12  85  Kårehagen Elin  2001  TROSABYGD.  AG7601  25 m  53.74   
13  144  Bast Emelie  2001  GÄVLE SS  AQ9201  25 m  53.80  RES 
14  76  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  53.90  RES 
15  145  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  54.11  RES 
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar 10oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
101  Larsson Timothy  2001  LUDVIKA SS  AA9301  25 m  49.01   
99  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  49.62   
146  Johansson Timmy  2001  ESKILSTUNA  AG9501  25 m  51.52   
147  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  51.96   
100  Persson Samuel  2001  VÄSTERÅS  AC7701  25 m  52.16   
148  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  54.80   
149  Berggren Edvin  2002  VÄSTERÅS  AB7902  25 m  56.35   
150  Jakobsson Martin  2001  KÖPINGS SS  AH4301  25 m  57.88   
151  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m  58.71   
10  152  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  58.92   
11  153  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  58.97   
12  154  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:00.37   
13  102  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  1:02.24  RES 
14  155  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:02.86  RES 
15  156  Åkerson Linus  2002  GÄVLE SS  AF2102  25 m  1:04.09  RES 
 
Gren 19, 100m Frisim Flickor 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  1:04.89   
Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:08.03   
Zetterberg Elin  1998  FALUN  AQ6498  25 m  1:09.15   
Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  1:09.95   
Beyermann Pamela  1998  SK STRÄNGN  AS4498  25 m  1:10.01   
Fors Amanda  1998  SK STRÄNGN  AY2698  25 m  1:10.80   
Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  1:13.53   
120  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:13.84   
Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:15.25   
10  164  Nilsson Josefine  1998  NAUTILUS  AU3498  25 m  1:15.52   
11  119  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:15.90   
12  12  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  1:16.05   
13  115  Göthlin Amanda  1998  NAUTILUS  AU4498  25 m  1:16.52  RES 
14  11  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m  1:17.37  RES 
 
Gren 20, 100m Frisim Pojkar 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Eklund Jesper  1998  KÖPINGS SS  AJ0198  25 m  1:06.83   
33  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  1:08.02   
34  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:08.07   
32  Oosterveld Timo  1998  SK STRÄNGN  AC5398  25 m  1:08.19   
35  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  1:08.73   
40  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  1:09.31   
37  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  1:09.86   
38  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  1:10.87   
134  Brand-Larsson William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:12.33   
10  39  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  1:14.37   
11  167  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  1:15.56   
12  42  Brand-Larsson Sebastian  1998  ESKILSTUNA  AN1198  25 m  1:15.92   
13  43  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  1:18.53  RES 
14  168  Lindberg Filip  1998  HUDIKSVALL  AO5798  25 m  1:19.69  RES 
 
Gren 21, 100m Frisim Flickor 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  1:06.57   
160  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:12.47   
17  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:14.10   
19  Johannesson Josefine  1999  VÄSTERÅS  AK1899  25 m  1:14.90   
21  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  1:15.14   
23  Hyllbrandt Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  1:15.88   
22  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  1:16.45   
28  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:16.50   
18  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  25 m  1:16.66   
10  109  Wadsten Clara  1999  TROSABYGD.  AA1899  25 m  1:18.21   
11  161  Franzén Moa  1999  NYKÖPING  AP0899  25 m  1:19.28   
12  108  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:19.37   
13  162  Alpergin Didar  1999  UPSALA S  AZ5899  25 m  1:19.38  RES 
14  20  Bertholdsson Elin  1999  ÖSA  AG8699  25 m  1:19.54  RES 
15  163  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:19.71  RES 
 
Gren 22, 100m Frisim Pojkar 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
55  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  1:14.41   
46  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  1:14.83   
50  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:15.53   
49  Dannfors Karl  1999  UPSALA S  AA2799  25 m  1:16.13   
165  Dannfors Philip  1999  UPSALA S  AA1799  25 m  1:16.54   
47  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  1:16.79   
166  Enoksson Emil  1999  NYKÖPING  AJ2999  25 m  1:17.16   
51  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  1:17.45   
48  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:18.40   
10  54  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:18.83   
11  52  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:19.35   
12  131  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:20.59   
13  132  Rydelius Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:22.34  RES 
14  133  Dahl William  1999  GÄVLE SS  AG4799  25 m  1:25.83  RES 
15  130  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:26.51  RES 
 
Gren 23, 100m Frisim Flickor 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:13.69   
58  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:15.53   
60  Björndahl Linnea  2000  UPSALA S  AP7800  25 m  1:19.08   
67  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  25 m  1:20.00   
59  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  1:20.22   
61  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:21.21   
63  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:22.29   
71  Blomqvist Beatrice  2000  UPSALA S  AE7400  25 m  1:22.97   
62  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  1:23.02   
10  157  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  25 m  1:23.24   
11  69  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:23.64   
12  158  Zetterberg Josefin  2000  ESKILSTUNA  AN2400  25 m  1:23.67   
13  159  Regard Josefine  2000  SK STRÄNGN  AP4200  25 m  1:26.32  RES 
14  64  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:26.52  RES 
15  66  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:28.22  RES 
 
Gren 24, 100m Frisim Pojkar 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:20.95   
92  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:23.40   
88  Peltomaa Linus  2000  FALUN  AD0300  25 m  1:23.44   
97  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  1:25.58   
89  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:26.42   
91  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:28.02   
90  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:28.92   
121  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:29.52   
124  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:30.71   
10  125  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:30.93   
11  95  Syrén Viktor  2000  ESKILSTUNA  AH5900  25 m  1:31.10   
12  94  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  1:31.13   
13  123  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:34.75  RES 
14  96  Särnblad Anton  2000  UPSALA S  AC2700  25 m  1:37.20  RES 
 
Gren 25, 50m Frisim Flickor 10oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
73  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  37.76   
140  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  37.81   
74  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  37.85   
139  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  37.94   
141  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  38.00   
72  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  39.25   
143  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  39.46   
79  Richtnér Amie Molin  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  40.65   
75  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  40.79   
10  76  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  40.84   
11  138  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  41.89   
12  81  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  42.03   
13  82  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  42.17  RES 
14  169  Shing Madeleine Young  2001  BOLLNÄS SS  AI9401  25 m  42.43  RES 
15  77  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  42.64  RES 
 
Gren 26, 50m Frisim Pojkar 10oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  36.87   
147  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  40.05   
152  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  42.02   
150  Jakobsson Martin  2001  KÖPINGS SS  AH4301  25 m  43.35   
101  Larsson Timothy  2001  LUDVIKA SS  AA9301  25 m  43.35   
156  Åkerson Linus  2002  GÄVLE SS  AF2102  25 m  44.09   
149  Berggren Edvin  2002  VÄSTERÅS  AB7902  25 m  44.18   
170  Meeker Jakob  2001  ESKILSTUNA  AI5301  25 m  44.64   
148  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  45.55   
10  102  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  45.73   
11  100  Persson Samuel  2001  VÄSTERÅS  AC7701  25 m  45.77   
12  151  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m  46.68   
13  171  Laszewski Michal  2002  LINDESBERG  AC4902  25 m  47.18  RES 
14  153  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  47.67  RES 
15  146  Johansson Timmy  2001  ESKILSTUNA  AG9501  25 m  47.84  RES 
 
Gren 27, 4X100m Medley Flick 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
189  SK Strängnäs Damer  SK STRÄNGN    25 m  5:12.88   
190  Falu SS Lag 1  FALUN    25 m  5:13.11   
191  Ösa Damer Lag 1  ÖSA    25 m  5:41.85   
192  Västerås SS Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  5:53.88   
193  Upsala S Lag 1  UPSALA S    25 m  6:00.11   
194  Småproffsen  LUDVIKA SS    25 m  6:08.05   
195  Tbss 2  TROSABYGD.    25 m  6:09.54   
196  SK Nautilus Damer  NAUTILUS    25 m  6:19.84   
197  Borlänge SS Lag 1  BORLÄNGE    25 m  6:21.41   
10  198  Upsala S Lag 2  UPSALA S    25 m  6:58.60   
 
Gren 28, 4X100m Medley Pojk 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
199  Västerås SS Herrar Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  5:41.93   
200  Esk Po 12-13 Lag 1  ESKILSTUNA    25 m  5:46.28   
201  Ösa Herrar  ÖSA    25 m  5:56.40   
193  Upsala S Lag 1  UPSALA S    25 m  6:17.36   
202  Indians  LUDVIKA SS    25 m  6:23.85   
203  Esk Po 12-13 Lag 2  ESKILSTUNA    25 m  6:27.19   
 
Gren 29, 400m Frisim Flickor 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  4:57.56   
Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  5:04.68   
Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  5:34.10   
Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  5:38.81   
12  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  5:50.50   
Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  5:50.71   
11  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m  5:51.56   
115  Göthlin Amanda  1998  NAUTILUS  AU4498  25 m  5:54.77   
164  Nilsson Josefine  1998  NAUTILUS  AU3498  25 m  6:06.52   
10  15  Hofvander Ida  1998  TROSABYGD.  AQ8898  25 m  6:11.18   
11  172  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  6:28.86   
12  173  Lindberg Catharina  1998  KATRINEHOL  AI6898  25 m  6:58.99   
 
Gren 30, 400m Frisim Pojkar 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
35  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  5:11.41   
31  Eklund Jesper  1998  KÖPINGS SS  AJ0198  25 m  5:11.69   
32  Oosterveld Timo  1998  SK STRÄNGN  AC5398  25 m  5:13.60   
33  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  5:15.61   
38  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  5:19.10   
34  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  5:28.15   
37  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  5:39.95   
36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  5:42.81   
134  Brand-Larsson William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  5:43.50   
10  40  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  5:44.12   
11  167  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  5:44.26   
12  43  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  6:13.32   
13  174  Erlandsson Martin  1998  ESKILSTUNA  AI3198  25 m  6:19.98  RES 
14  42  Brand-Larsson Sebastian  1998  ESKILSTUNA  AN1198  25 m  6:24.65  RES 
 
Gren 31, 200m Frisim Flickor 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  2:26.48   
160  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:42.94   
23  Hyllbrandt Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  2:43.55   
19  Johannesson Josefine  1999  VÄSTERÅS  AK1899  25 m  2:43.86   
28  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  2:46.89   
21  Bjälevik Sofia  1999  KÖPINGS SS  AT8299  25 m  2:48.19   
22  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  2:49.11   
109  Wadsten Clara  1999  TROSABYGD.  AA1899  25 m  2:49.40   
161  Franzén Moa  1999  NYKÖPING  AP0899  25 m  2:51.64   
10  111  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  2:54.09   
11  175  Näsström Felicia  1999  VÄSTERÅS  AQ6899  25 m  2:55.57   
12  176  Adolfsson Elina  1999  NAUTILUS  AX8299  25 m  2:58.25   
13  29  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  2:58.34  RES 
14  25  Åkerman Linnea  1999  STRÄNGNÄS  AV0899  25 m  3:00.69  RES 
15  163  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  3:00.96  RES 
 
Gren 32, 200m Frisim Pojkar 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
46  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  2:40.20   
50  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  2:42.91   
55  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  2:43.37   
49  Dannfors Karl  1999  UPSALA S  AA2799  25 m  2:44.96   
52  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  2:48.94   
51  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  2:51.28   
48  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:54.03   
131  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  3:04.54   
56  Henriksson Axel  1999  UPSALA S  AA3799  25 m  3:06.26   
10  54  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  3:06.58   
11  53  Gunnarsson Robin  1999  NAUTILUS  AJ3999  25 m  3:07.41   
12  132  Rydelius Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  3:12.43   
 
Gren 33, 25m Fjärilsim Flick 10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  19.53   
75  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  19.90   
73  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  19.91   
78  Franzén Tova  2001  UPSALA S  AK9601  25 m  19.94   
72  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  20.12   
74  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  20.47   
181  Reichel Andrine  2002  LEKSAND  AC1802  25 m  20.59   
79  Richtnér Amie Molin  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  20.65   
140  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  21.09   
10  138  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  21.18   
11  139  Eklund Malin  2001  KÖPINGS SS  AL9201  25 m  21.73   
12  82  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  21.92   
13  143  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  21.95  RES 
14  182  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  22.52  RES 
 
Gren 34, 25m Fjärilsim Pojk 10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  20.11   
100  Persson Samuel  2001  VÄSTERÅS  AC7701  25 m  20.45   
183  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  21.27   
147  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  21.28   
101  Larsson Timothy  2001  LUDVIKA SS  AA9301  25 m  24.54   
102  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  27.87   
149  Berggren Edvin  2002  VÄSTERÅS  AB7902  25 m  28.89   
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Flickor 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  37.08   
60  Björndahl Linnea  2000  UPSALA S  AP7800  25 m  39.18   
67  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  25 m  40.70   
63  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  40.80   
71  Blomqvist Beatrice  2000  UPSALA S  AE7400  25 m  41.48   
66  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  41.67   
59  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  41.86   
61  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  42.37   
58  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  42.85   
10  69  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  44.03   
11  68  Skoglund Petronella  2000  LEKSAND  AL4400  25 m  46.04   
12  62  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  47.13   
13  158  Zetterberg Josefin  2000  ESKILSTUNA  AN2400  25 m  47.57  RES 
14  105  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  47.92  RES 
15  70  Wigg Smilla  2000  GÄVLE SS  AN4400  25 m  48.36  RES 
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Pojkar 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  43.05   
91  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  43.58   
90  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  43.79   
93  Ödman Gustav  2000  UPSALA S  AC3700  25 m  45.45   
88  Peltomaa Linus  2000  FALUN  AD0300  25 m  45.76   
94  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  46.05   
124  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  48.09   
89  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  49.51   
96  Särnblad Anton  2000  UPSALA S  AC2700  25 m  50.04   
10  92  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  51.27   
11  97  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  51.74   
12  180  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  53.78   
13  127  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  59.45  RES 
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Flickor 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  33.24   
17  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  37.58   
18  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  25 m  37.77   
109  Wadsten Clara  1999  TROSABYGD.  AA1899  25 m  38.92   
108  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  39.52   
27  Bäckdahl Anna  1999  TROSABYGD.  AM6699  25 m  40.07   
23  Hyllbrandt Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  40.22   
112  Renlund Ida  1999  ESKILSTUNA  AX1899  25 m  40.63   
111  Söderberg Miranda  1999  UPSALA S  AB0699  25 m  40.70   
10  24  Blomberg Emelie  1999  TROSABYGD.  AU4899  25 m  40.80   
11  26  Byström Ella-Maja  1999  UPSALA S  AL4299  25 m  41.18   
12  19  Johannesson Josefine  1999  VÄSTERÅS  AK1899  25 m  41.93   
13  160  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  42.82  RES 
14  20  Bertholdsson Elin  1999  ÖSA  AG8699  25 m  42.95  RES 
15  113  Mörtstrand Rebecca  1999  VÄSTERÅS  AP5899  25 m  44.44  RES 
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Pojkar 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
55  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  39.42   
47  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  40.10   
50  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  40.37   
128  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  40.38   
46  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  40.67   
52  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  41.03   
48  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  41.12   
51  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  43.22   
54  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  44.53   
10  129  Larsson Pontus  1999  KÖPINGS SS  AM9999  25 m  44.63   
11  131  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  47.11   
12  130  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  47.18   
13  165  Dannfors Philip  1999  UPSALA S  AA1799  25 m  47.83  RES 
14  132  Rydelius Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  48.94  RES 
15  49  Dannfors Karl  1999  UPSALA S  AA2799  25 m  49.08  RES 
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Flick 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:18.17   
Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  1:18.61   
Zetterberg Elin  1998  FALUN  AQ6498  25 m  1:21.00   
Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:21.59   
Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  1:25.58   
12  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  1:29.30   
Fors Amanda  1998  SK STRÄNGN  AY2698  25 m  1:31.56   
118  Cransenhed Rebecca  1998  ÖSA  AI7498  25 m  1:36.62   
Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  1:37.58   
10  15  Hofvander Ida  1998  TROSABYGD.  AQ8898  25 m  1:38.04   
11  10  Olsson Denice  1998  BORLÄNGE  AL6498  25 m  1:38.70   
12  177  Blom Wilma  1998  UPSALA S    25 m  1:41.77   
13  116  Kaplin Jennifer  1998  ESKILSTUNA  AO8898  25 m  1:43.01  RES 
14  13  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  1:45.36  RES 
 
Gren 40, 100m Fjärilsim Pojkar 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
32  Oosterveld Timo  1998  SK STRÄNGN  AC5398  25 m  1:22.88   
37  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  1:26.51   
39  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  1:26.52   
36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:26.57   
34  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:28.17   
33  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  1:31.89   
40  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  1:34.84   
38  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  1:37.94   
134  Brand-Larsson William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:41.60   
10  44  Nyman Axel  1998  HARNÄS SKU  AE6998  25 m  1:41.85   
11  42  Brand-Larsson Sebastian  1998  ESKILSTUNA  AN1198  25 m  1:43.04   
12  178  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  1:47.52   
13  168  Lindberg Filip  1998  HUDIKSVALL  AO5798  25 m  1:49.68  RES 
14  179  Hägglund Elias  1998  GÄVLE SS  AR4998  25 m  1:55.31  RES 
 
Gren 41, 4X50m Frisim Flick 11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
204  Gävle SS Damer  GÄVLE SS    25 m  2:31.55   
220  Esk Fl 11 Oy Lag 3  ESKILSTUNA    25 m  2:33.95   
205  Småstjärnorna  LUDVIKA SS    25 m  2:34.15   
189  SK Strängnäs Damer  SK STRÄNGN    25 m  2:35.03   
191  Ösa Damer Lag 1  ÖSA    25 m  2:35.40   
193  Upsala S Lag 1  UPSALA S    25 m  2:37.84   
192  Västerås SS Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  2:42.20   
207  Västerås SS Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  2:52.07   
190  Falu SS Lag 1  FALUN    25 m  3:03.11   
10  221  Harnäs-Skurskär Damer  HARNÄS SKU    25 m  3:06.13   
11  208  Västerås SS Lag 3  VÄSTERÅS    25 m  3:07.41   
12  211  Västerås SS Lag 4  VÄSTERÅS    25 m  3:29.40   
13  222  Sjöhästarna  LUDVIKA SS    25 m  3:41.36  RES 
14  210  Tbss 1  TROSABYGD.    25 m  3:42.14  RES 
 
Gren 42, 4X50m Frisim Pojk 11 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
212  Ösa Pojkar Lag 1  ÖSA    25 m  2:42.17   
213  Sharks  LUDVIKA SS    25 m  2:50.20   
199  Västerås SS Herrar Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  2:57.08   
214  Västerås SS Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  3:01.50   
 
Gren 43, 100m Ryggsim Flickor 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  1:13.77   
Zetterberg Elin  1998  FALUN  AQ6498  25 m  1:19.44   
Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:21.07   
120  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:21.51   
119  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:23.61   
Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:26.56   
Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  1:26.98   
12  Hallberg Ellen  1998  ÖSA  AS0898  25 m  1:27.46   
Fors Amanda  1998  SK STRÄNGN  AY2698  25 m  1:28.00   
10  186  Smedberg Anncharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  1:28.52   
11  11  Moberg Tova  1998  HUDIKSVALL  AZ5898  25 m  1:29.34   
12  13  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  1:30.03   
13  117  Jai Sara  1998  UPSALA S  BK0898  25 m  1:31.91  RES 
 
Gren 44, 100m Ryggsim Pojkar 13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
33  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  1:18.28   
34  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:18.49   
32  Oosterveld Timo  1998  SK STRÄNGN  AC5398  25 m  1:19.77   
35  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  1:19.94   
37  Biscevic Stefan  1998  ESKILSTUNA  AM8398  25 m  1:20.59   
40  Biscevic Marko  1998  ESKILSTUNA  AM7398  25 m  1:24.73   
38  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  1:25.62   
36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:26.52   
167  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  1:27.74   
10  135  Westin Victor  1998  SALA SS  AJ1198  25 m  1:27.78   
11  42  Brand-Larsson Sebastian  1998  ESKILSTUNA  AN1198  25 m  1:29.12   
12  39  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  25 m  1:30.33   
13  134  Brand-Larsson William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  25 m  1:31.22  RES 
14  43  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  1:32.86  RES 
 
Gren 45, 100m Ryggsim Flickor 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  25 m  1:23.69   
16  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  1:24.30   
17  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:26.20   
19  Johannesson Josefine  1999  VÄSTERÅS  AK1899  25 m  1:26.40   
23  Hyllbrandt Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  1:26.75   
109  Wadsten Clara  1999  TROSABYGD.  AA1899  25 m  1:27.71   
160  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:27.80   
20  Bertholdsson Elin  1999  ÖSA  AG8699  25 m  1:27.96   
28  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:29.49   
10  22  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  1:32.64   
11  112  Renlund Ida  1999  ESKILSTUNA  AX1899  25 m  1:33.67   
12  27  Bäckdahl Anna  1999  TROSABYGD.  AM6699  25 m  1:35.53   
13  161  Franzén Moa  1999  NYKÖPING  AP0899  25 m  1:35.63  RES 
14  25  Åkerman Linnea  1999  STRÄNGNÄS  AV0899  25 m  1:35.65  RES 
15  29  Granlund Amanda  1999  STRÄNGNÄS  AI9299  25 m  1:36.08  RES 
 
Gren 46, 100m Ryggsim Pojkar 12 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
55  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  1:26.92   
50  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:27.61   
46  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  1:27.70   
54  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:29.00   
51  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  1:29.54   
48  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:29.72   
166  Enoksson Emil  1999  NYKÖPING  AJ2999  25 m  1:30.03   
47  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  1:31.95   
56  Henriksson Axel  1999  UPSALA S  AA3799  25 m  1:34.06   
10  53  Gunnarsson Robin  1999  NAUTILUS  AJ3999  25 m  1:35.05   
11  131  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:36.83   
12  52  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:37.18   
13  165  Dannfors Philip  1999  UPSALA S  AA1799  25 m  1:38.07  RES 
14  133  Dahl William  1999  GÄVLE SS  AG4799  25 m  1:39.11  RES 
15  132  Rydelius Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:41.34  RES 
 
Gren 47, 100m Ryggsim Flickor 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:23.09   
58  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:27.82   
63  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:31.14   
64  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:31.48   
71  Blomqvist Beatrice  2000  UPSALA S  AE7400  25 m  1:32.13   
67  Junevik Sara  2000  LEKSAND  AL3400  25 m  1:33.38   
60  Björndahl Linnea  2000  UPSALA S  AP7800  25 m  1:34.32   
61  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:35.23   
185  Lannebris Josefine  2000  VÄSTERÅS  AY1600  25 m  1:35.49   
10  59  Wallin Sarah  2000  GÄVLE SS  AH9800  25 m  1:35.73   
11  66  Ly Johanna  2000  ESKILSTUNA  AK6600  25 m  1:35.88   
12  69  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:36.55   
13  62  Tagesson Tea  2000  ÖSA  AC7400  25 m  1:36.98  RES 
14  70  Wigg Smilla  2000  GÄVLE SS  AN4400  25 m  1:38.71  RES 
15  157  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  25 m  1:39.95  RES 
 
Gren 48, 100m Ryggsim Pojkar 11 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:31.39   
88  Peltomaa Linus  2000  FALUN  AD0300  25 m  1:33.40   
90  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:37.15   
121  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:39.58   
89  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:40.59   
92  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:41.18   
93  Ödman Gustav  2000  UPSALA S  AC3700  25 m  1:43.09   
125  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:44.98   
97  Quach Tommy  2000  SK STRÄNGN  AE9700  25 m  1:45.00   
10  180  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  1:46.32   
11  96  Särnblad Anton  2000  UPSALA S  AC2700  25 m  1:49.14   
12  98  Hedblom Axel  2000  VÄSTERÅS  AG9500  25 m  1:56.60   
13  127  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  2:04.79  RES 
 
Gren 49, 50m Ryggsim Flickor 10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
73  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  43.39   
77  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  45.56   
76  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  45.74   
140  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  45.82   
72  Borg Jennifer  2001  GÄVLE SS  AF1801  25 m  45.84   
187  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  46.23   
169  Shing Madeleine Young  2001  BOLLNÄS SS  AI9401  25 m  47.06   
75  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  47.33   
138  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  47.89   
10  79  Richtnér Amie Molin  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  48.41   
11  142  Fransson Moa  2001  VÄSTERÅS  AN7201  25 m  49.75   
12  81  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  50.04   
13  74  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  50.27  RES 
14  80  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  50.66  RES 
 
Gren 50, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  41.72   
183  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  46.50   
147  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  47.91   
152  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  50.21   
100  Persson Samuel  2001  VÄSTERÅS  AC7701  25 m  50.41   
151  Sandberg Jesper  2001  SK STRÄNGN  AB4701  25 m  53.42   
170  Meeker Jakob  2001  ESKILSTUNA  AI5301  25 m  54.40   
154  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  54.45   
149  Berggren Edvin  2002  VÄSTERÅS  AB7902  25 m  55.48   
10  148  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  56.64   
11  153  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  58.78   
12  155  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:04.39   
13  188  Norrsveden-Nilsson Marcus  2001  LUDVIKA SS  AF7301  25 m  1:10.02  RES 
 
Gren 51, 4X100m Frisim Flick 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
189  SK Strängnäs Damer  SK STRÄNGN    25 m  4:38.37   
190  Falu SS Lag 1  FALUN    25 m  4:46.22   
191  Ösa Damer Lag 1  ÖSA    25 m  5:08.09   
192  Västerås SS Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  5:09.37   
194  Småproffsen  LUDVIKA SS    25 m  5:19.36   
193  Upsala S Lag 1  UPSALA S    25 m  5:38.19   
197  Borlänge SS Lag 1  BORLÄNGE    25 m  5:44.72   
196  SK Nautilus Damer  NAUTILUS    25 m  5:54.78   
218  Borlänge SS Lag 2  BORLÄNGE    25 m  7:17.90   
 
Gren 52, 4X100m Frisim Pojk 12-13 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
200  Esk Po 12-13 Lag 1  ESKILSTUNA    25 m  4:59.01   
199  Västerås SS Herrar Lag 1  VÄSTERÅS    25 m  5:01.65   
201  Ösa Herrar  ÖSA    25 m  5:20.79   
202  Indians  LUDVIKA SS    25 m  5:27.88   
193  Upsala S Lag 1  UPSALA S    25 m  5:35.15   
203  Esk Po 12-13 Lag 2  ESKILSTUNA    25 m  5:37.59   
219  Harnäs-Skutskär Herrar  HARNÄS SKU    25 m  5:59.19   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  15 maj 2011 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  10:53