Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Final 2011    Utskriftsdatum  29 maj 2011   
  Tävlingsort  Strängnäs    Utskriftstid  19:12   
  Arrangör  MSSF/Strängnäs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 maj 2011         
 
 
Gren 1, 200m Medley Flickor 13, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    33.29  1:13.58  2:00.14    2:37.77   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.13  1:16.32  2:05.46    2:40.21   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    35.71  1:17.23  2:03.40    2:40.32   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.05  1:22.69  2:08.54    2:47.92   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    38.88  1:26.70  2:19.50    2:59.27   
Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    38.16  1:26.16  2:22.06    3:04.14   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Elin Larsson  1998  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    37.87  1:21.63  2:07.91    2:44.02   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    34.19  1:17.76  2:10.41    2:47.53   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    35.56  1:18.41  2:08.89    2:47.87   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    37.97  1:22.50  2:11.86    2:48.35   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    35.73  1:19.80  2:12.52    2:53.41   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    39.44  1:23.12  2:13.81    2:53.52   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    39.77  1:27.87  2:19.14    2:56.25   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    41.29  1:30.69  2:19.07    2:59.46   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    37.12  1:25.83  2:18.96    2:59.73   
10  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    38.12  1:23.95  2:18.88    2:59.87   
11  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    40.13  1:29.81  2:21.40    3:03.78   
12  Sebastian Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    41.06  1:28.27  2:24.82    3:04.09   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Flickor 12, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.87  1:18.38  2:05.00    2:42.81   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    36.97  1:22.39  2:09.06    2:50.43   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    41.86  1:31.86  2:23.50    3:03.30   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    42.21  1:29.07  2:21.46    3:03.33   
Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians    42.43  1:30.91  2:22.26    3:06.90   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    42.98  1:31.95  2:27.66    3:09.84   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    45.81  1:38.30  2:30.30    3:15.04   
Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap    43.28  1:35.81  2:33.39    3:17.15   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    43.73  1:36.05  2:29.82    3:17.46   
10  Anna Bäckdahl  1999  Trosabygdens Simsällskap    43.10  1:31.55  2:34.41    3:17.98   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    41.94  1:30.23  2:20.33    2:57.94   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    40.48  1:26.62  2:19.90    3:00.97   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    41.25  1:28.66  2:23.43    3:05.44   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    44.53  1:32.55  2:27.05    3:07.74   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    44.75  1:33.20  2:26.15    3:07.98   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    43.18  1:31.31  2:28.01    3:08.07   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    43.22  1:30.61  2:26.66    3:08.58   
Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    43.42  1:33.02  2:29.80    3:12.05   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.17  1:28.29  2:30.33    3:14.86   
10  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    51.86  1:41.36  2:40.89    3:28.04   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Flickor 11, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    36.81        1:20.38   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    38.76        1:23.47   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    40.00        1:24.24   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    39.73        1:26.51   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    40.80        1:26.60   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    41.11        1:29.77   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap    44.23        1:29.83   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    40.85        1:32.00   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    45.05        1:36.50   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            DSQ   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    41.22        1:27.26   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    44.82        1:32.56   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    44.04        1:32.89   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    45.09        1:33.20   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    45.48        1:34.72   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    45.83        1:35.97   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    44.28        1:37.60   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    46.19        1:37.75   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare    49.48        1:38.81   
10  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    47.74        1:41.66   
11  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    47.55        1:44.12   
12  Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap    51.76        1:46.05   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Flickor 10 oy, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    41.87        1:31.82   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    43.85        1:33.09   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    47.96        1:36.52   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    49.13        1:38.05   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    48.32        1:38.65   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    49.67        1:43.75   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    49.48        1:44.61   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    48.70        1:45.61   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            DNS   
Elin Kårehagen  2001  Trosabygdens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Pojkar 10 oy, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    44.06        1:32.93   
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap    47.85        1:46.65   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap    51.35        1:48.13   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Flickor 13, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    39.70        1:23.41   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    41.14        1:27.43   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    41.09        1:27.83   
Amanda Göthlin  1998  Simklubben Nautilus    41.41        1:28.18   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    41.67        1:29.11   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    44.12        1:33.91   
Rebecca Cransenhed  1998  Örebro Simallians    44.03        1:33.97   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    45.46        1:34.37   
Elin Larsson  1998  Örebro Simallians    45.76        1:36.23   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    39.22        1:21.59   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    38.59        1:22.23   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    41.70        1:28.58   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    43.34        1:31.76   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    43.83        1:32.27   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    44.03        1:32.29   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    43.26        1:32.52   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    45.63        1:34.68   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    45.11        1:35.26   
10  Anton Schough  1998  Örebro Simallians    46.11        1:38.90   
11  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    49.76        1:44.77   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 12, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    38.92        1:24.54   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    40.92        1:28.16   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    41.68        1:28.83   
Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians    44.91        1:33.10   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    44.47        1:34.52   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    45.06        1:35.13   
Fanny Niiranen  1999  Köpings Simsällskap    45.71        1:35.58   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    46.24        1:35.68   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    46.04        1:36.44   
10  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    44.59        1:37.25   
11  Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    47.16        1:40.09   
Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    40.65        1:28.41   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    43.67        1:32.80   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    45.95        1:35.59   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    47.85        1:39.20   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    46.62        1:39.46   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    50.40        1:42.56   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    49.16        1:43.17   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    49.23        1:43.30   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    48.81        1:44.98   
10  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    52.90        1:49.81   
Pontus Larsson  1999  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley Flickor 11oy, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Damer  Gävle Simsällskap            2:45.20   
  Jennifer Borg  2001      44.81        44.81   
  Smilla Wigg  2000      42.96        1:27.77   
  Sarah Wallin  2000      38.80        2:06.57   
  Amie Molin Richtnér  2001      38.63        2:45.20   
                     
SK Strängnäs Damer  SK Strängnäs Frisimmare            2:45.85   
  Emma Bergkvist  2000      38.16        38.16   
  Clara Lönnberg  2001      48.53        1:26.69   
  Wilma Wennerberg  2001      43.75        2:10.44   
  Josefine Regard  2000      35.41        2:45.85   
                     
Småstjärnorna  Ludvika Simsällskap            2:49.38   
  Frida Lannhard  2000      39.82        39.82   
  Moa Holmström  2001      48.84        1:28.66   
  Maja Jansson  2000      38.54        2:07.20   
  Lisa Rydelius  2001      42.18        2:49.38   
                     
Esk Fl 11 Oy Lag 1  Eskilstuna Simklubb            2:53.29   
  Amanda Kullman  2000      44.06        44.06   
  Johanna Ly  2000      43.73        1:27.79   
  Tova Persson  2000      48.67        2:16.46   
  Josefin Zetterberg  2000      36.83        2:53.29   
                     
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            2:59.55   
  Hannah Brunzell  2001      44.19        44.19   
  Elin Lindgren  2000      46.78        1:30.97   
  Edith Jernstedt  2002      53.77        2:24.74   
  Victoria Åberg  2001      34.81        2:59.55   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Pojkar 11oy, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Pojkar Lag 1  Örebro Simallians            3:00.84   
  Simon Baastad  2002      53.96        53.96   
  Elias Landström  2000      45.27        1:39.23   
  Tim Baastad  2000      45.02        2:24.25   
  Eric Valjus  2000      36.59        3:00.84   
                     
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap            3:01.11   
  Axel Hedblom  2000      47.89        47.89   
  Gijs Dijkhuizen  2000      48.26        1:36.15   
  Samuel Persson  2001      49.24        2:25.39   
  William Ejlegård  2000      35.72        3:01.11   
                     
Sharks  Ludvika Simsällskap            3:02.56   
  Erik Krysén  2000      45.94        45.94   
  Timothy Larsson  2001      52.14        1:38.08   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      42.56        2:20.64   
  Linus Söderholm  2002      41.92        3:02.56   
                     
Esk Po 11 Oy  Eskilstuna Simklubb            3:24.05   
  Jakob Meeker  2001      55.11        55.11   
  Timmy Johansson  2001      52.09        1:47.20   
  Viktor Syrén  2000      50.59        2:37.79   
  Axel Witt  2000      46.26        3:24.05   
                     
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 11, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    42.68        1:30.37   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    44.30        1:32.39   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    45.07        1:33.32   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap    45.15        1:33.50   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    45.74        1:35.91   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    46.34        1:36.92   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    47.83        1:41.86   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    47.92        1:43.03   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    48.72        1:43.42   
10  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    49.05        1:43.57   
11  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    50.94        1:46.65   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar 11, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    47.56        1:40.51   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    48.09        1:40.99   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    52.79        1:49.05   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    53.78        1:49.13   
Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap    52.88        1:51.47   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    52.76        1:52.44   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare    54.54        1:53.79   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    54.26        1:54.11   
Elias Landström  2000  Örebro Simallians            DSQ   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            45.86   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            46.43   
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            46.45   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            46.47   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            48.81   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            49.16   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            50.12   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            50.73   
Moa Fransson  2001  Västerås Simsällskap            50.99   
10  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            52.31   
11  Elin Kårehagen  2001  Trosabygdens Simsällskap            53.83   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            50.60   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            51.16   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            51.25   
Timmy Johansson  2001  Eskilstuna Simklubb            51.47   
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            52.31   
Martin Jakobsson  2001  Köpings Simsällskap            57.48   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            58.40   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            1:00.66   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Linus Åkerson  2002  Gävle Simsällskap            DSQ   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Flickor 13, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    30.81        1:03.34   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    32.28        1:06.53   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    32.90        1:08.98   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    32.86        1:09.15   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    33.33        1:09.41   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    34.11        1:11.52   
Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    35.43        1:13.27   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    35.32        1:14.57   
Amanda Göthlin  1998  Simklubben Nautilus    35.63        1:15.77   
Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    32.04        1:05.95   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    32.52        1:06.08   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    32.61        1:07.72   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    32.30        1:07.82   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    33.92        1:10.10   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    33.39        1:10.42   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    33.51        1:11.15   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    33.31        1:11.89   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    34.96        1:12.17   
10  Sebastian Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    35.48        1:13.45   
11  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    35.21        1:14.09   
12  Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    35.06        1:14.18   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Flickor 12, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    30.96        1:06.18   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    34.23        1:10.84   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    33.44        1:11.73   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    34.70        1:12.62   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    35.75        1:13.28   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    36.37        1:15.43   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    36.07        1:16.04   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    37.45        1:17.22   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    37.76        1:18.78   
10  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    37.72        1:19.04   
11  Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians    38.22        1:19.75   
12  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    38.44        1:20.29   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.14        1:11.94   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    35.10        1:12.38   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    35.94        1:13.90   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    34.75        1:14.20   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    35.36        1:14.50   
Emil Enoksson  1999  Nyköpings Simsällskap    35.95        1:16.19   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    37.88        1:17.07   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    37.53        1:17.29   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    38.05        1:17.57   
10  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    38.32        1:20.84   
11  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    39.81        1:22.63   
12  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    39.18        1:24.67   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Flickor 11, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    34.00        1:10.86   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    35.78        1:14.38   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    35.02        1:16.49   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    37.78        1:20.52   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    38.71        1:20.55   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    37.90        1:21.23   
Josefine Regard  2000  SK Strängnäs Frisimmare    37.88        1:21.35   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    39.27        1:21.57   
Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    40.18        1:24.31   
10  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    40.34        1:27.86   
11  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    41.47        1:28.81   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Pojkar 11, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    36.89        1:18.15   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    38.71        1:18.56   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    38.99        1:22.46   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    39.46        1:22.64   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    38.97        1:23.93   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    40.94        1:26.52   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    40.14        1:27.17   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    41.62        1:27.21   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare    42.15        1:28.93   
10  Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    43.01        1:30.72   
11  Elias Landström  2000  Örebro Simallians    43.12        1:30.99   
12  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    46.55        1:41.78   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            36.28   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            36.43   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            36.68   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            37.13   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            38.13   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            38.21   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            39.59   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            40.16   
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            42.28   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            36.80   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            39.27   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            41.17   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            41.66   
Martin Jakobsson  2001  Köpings Simsällskap            45.17   
Linus Åkerson  2002  Gävle Simsällskap            46.03   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            46.50   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            46.70   
Jakob Meeker  2001  Eskilstuna Simklubb            47.27   
10  Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            48.81   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            DNS   
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 27, 4X100m Medley Flick 12-13, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Strängnäs Damer  SK Strängnäs Frisimmare            5:09.13   
  Lisa Eriksson  1998      35.30  1:12.93      1:12.93   
  Pamela Beyermann  1998      40.85  1:28.32      2:41.25   
  Anna Eriksson  1999      33.53  1:17.19      3:58.44   
  Amanda Fors  1998      33.59  1:10.69      5:09.13   
                     
Upsala S Lag 1  Upsala Simsällskap            5:10.31   
  Linnéa Carlsson  1998      35.36  1:14.16      1:14.16   
  Julia Norlin  1998      39.67  1:27.59      2:41.75   
  Ellinor Brede  1998      36.47  1:18.40      4:00.15   
  Rebecka Bankefors  1998      33.50  1:10.16      5:10.31   
                     
Ösa Damer Lag 1  Örebro Simallians            5:39.21   
  Elin Bertholdsson  1999      42.96  1:28.27      1:28.27   
  Rebecca Cransenhed  1998      43.58  1:32.61      3:00.88   
  Ellen Hallberg  1998      37.30  1:25.30      4:26.18   
  Linn Gustafsson  1998      33.62  1:13.03      5:39.21   
                     
Upsala S Lag 2  Upsala Simsällskap            5:56.33   
  Sara Jai  1998      44.05  1:29.95      1:29.95   
  Ella-Maja Byström  1999      42.37  1:32.68      3:02.63   
  Linnea Björndahl  2000      41.20  1:34.84      4:37.47   
  Didar Alpergin  1999      38.08  1:18.86      5:56.33   
                     
Tbss 2  Trosabygdens Simsällskap            5:59.19   
  Anna Bäckdahl  1999      45.55  1:30.29      1:30.29   
  Ida Hofvander  1998      46.06  1:38.61      3:08.90   
  Emelie Blomberg  1999      42.55  1:33.60      4:42.50   
  Clara Wadsten  1999      36.94  1:16.69      5:59.19   
                     
Småproffsen  Ludvika Simsällskap            6:09.35   
  Rebecka Östh  1999      45.08  1:31.87      1:31.87   
  Jacqueline Larsson  1999      46.92  1:44.77      3:16.64   
  Maja Fredriksson  1999      44.11  1:35.85      4:52.49   
  Anna Miram  1999      35.15  1:16.86      6:09.35   
                     
SK Nautilus Damer  Simklubben Nautilus            6:16.11   
  Elina Adolfsson  1999      45.27  1:33.03      1:33.03   
  Amanda Hagsten  2000      47.91  1:43.77      3:16.80   
  Amanda Göthlin  1998      42.95  1:41.98      4:58.78   
  Josefine Nilsson  1998      35.99  1:17.33      6:16.11   
                     
                     
 
Gren 28, 4X100m Medley Pojk 12-13, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Esk Po 12-13 Lag 1  Eskilstuna Simklubb            5:24.95   
  Stefan Biscevic  1998      37.46  1:17.97      1:17.97   
  Eldin Kadic  1999      40.74  1:30.59      2:48.56   
  Karl Lindoff  1998      37.87  1:26.48      4:15.04   
  Marko Biscevic  1998      32.77  1:09.91      5:24.95   
                     
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap            5:50.48   
  Harald Brobacke  1999      43.55  1:29.25      1:29.25   
  Anton Johansson  1999      46.34  1:38.76      3:08.01   
  Emil Skytt  1999      42.73  1:31.91      4:39.92   
  Gustav Ejdersund  1998      32.61  1:10.56      5:50.48   
                     
Indians  Ludvika Simsällskap            6:10.69   
  Jakob Gustafsson  1999      43.39  1:28.96      1:28.96   
  Jakob Rydelius  1999      48.51  1:42.96      3:11.92   
  Emil Söderholm  1999      43.87  1:36.95      4:48.87   
  Henrik Bransell  1999      38.15  1:21.82      6:10.69   
                     
Upsala S Lag 1  Upsala Simsällskap            6:11.05   
  Axel Henriksson  1999      44.62  1:31.63      1:31.63   
  Gustav Ödman  2000      49.47  1:45.01      3:16.64   
  Karl Dannfors  1999      43.93  1:40.92      4:57.56   
  Philip Dannfors  1999      34.96  1:13.49      6:11.05   
                     
                     
 
Gren 29, 400m Frisim Flickor 13, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:08.97  2:25.01  3:41.20    4:54.75   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:10.44  2:28.31  3:46.41    5:02.92   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    1:17.16  2:43.23  4:12.41    5:36.45   
Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    1:18.61  2:49.37  4:19.87    5:46.32   
Amanda Göthlin  1998  Simklubben Nautilus    1:19.79  2:51.40  4:24.32    5:51.97   
Ida Hofvander  1998  Trosabygdens Simsällskap    1:22.56  2:56.12  4:29.58    6:00.47   
Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus    1:23.35  2:57.21  4:29.64    6:01.90   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    1:26.41  3:03.58  4:43.50    6:20.43   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    1:12.53  2:31.23  3:50.27    5:07.67   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:12.96  2:33.31  3:54.71    5:13.36   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    1:13.15  2:35.56  3:58.10    5:14.18   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    1:13.57  2:37.36  4:01.09    5:20.74   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    1:15.30  2:38.22  4:02.07    5:21.20   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    1:14.08  2:37.45  4:02.83    5:22.65   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    1:18.44  2:41.56  4:05.15    5:27.45   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    1:18.66  2:42.99  4:08.71    5:32.73   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:16.78  2:41.94  4:08.88    5:35.59   
10  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    1:20.81  2:51.12  4:18.28    5:40.70   
11  Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:18.20  2:48.20  4:16.73    5:40.84   
12  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    1:24.68  3:03.54  4:41.43    6:14.23   
                     
 
Gren 31, 200m Frisim Flickor 12, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    32.61  1:10.44  1:49.49    2:27.25   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    35.46  1:15.15  1:56.23    2:34.75   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    35.35  1:15.46  1:56.34    2:37.02   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    36.41  1:17.93  2:01.86    2:43.01   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    36.58  1:19.18  2:02.38    2:45.71   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    37.02  1:19.30  2:03.91    2:47.72   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    39.56  1:24.91  2:11.23    2:55.58   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    38.21  1:23.68  2:11.92    2:57.27   
Elina Adolfsson  1999  Simklubben Nautilus    39.10  1:23.79  2:12.66    3:00.94   
                     
 
Gren 32, 200m Frisim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.04  1:18.82  1:59.76    2:41.70   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    37.05  1:19.53  2:03.97    2:46.01   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.23  1:21.99  2:07.20    2:51.17   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    40.81  1:27.62  2:14.72    2:58.18   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    40.37  1:26.86  2:15.89    3:01.74   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    41.77  1:29.92  2:19.05    3:04.83   
                     
 
Gren 33, 25m Fjärilsim Flick 10 oy, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            18.34   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            19.23   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            19.31   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            19.55   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            19.60   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            19.62   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            20.26   
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            20.70   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            20.81   
Andrine Reichel  2002  Leksands Simförening            DNS   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 34, 25m Fjärilsim Pojk 10 oy, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            19.25   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            19.71   
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            19.87   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            21.34   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            21.85   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            29.27   
                     
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Flickor 11, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            36.21   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            37.09   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            38.57   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            39.02   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            39.05   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            39.12   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians            39.30   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            39.75   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            41.61   
10  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            44.49   
11  Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb            45.45   
12  Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians            48.17   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            39.27   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            42.68   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            43.23   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            43.76   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            44.47   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            44.93   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians            45.46   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            45.82   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            48.64   
10  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            50.59   
11  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            50.83   
12  Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            53.81   
                     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Flickor 12, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            33.00   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            36.21   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap            37.13   
Anna Bäckdahl  1999  Trosabygdens Simsällskap            37.40   
Emelie Blomberg  1999  Trosabygdens Simsällskap            37.63   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            38.19   
Ida Renlund  1999  Eskilstuna Simklubb            38.25   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare            38.88   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            39.90   
10  Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians            41.79   
11  Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap            44.14   
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.04   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            38.11   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            40.42   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            40.57   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            41.47   
Pontus Larsson  1999  Köpings Simsällskap            42.47   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            45.17   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            46.09   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Flick 13, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.47        1:16.10   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.44        1:17.61   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    35.69        1:18.46   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    38.34        1:23.17   
Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    37.96        1:25.43   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    42.09        1:35.86   
Rebecca Cransenhed  1998  Örebro Simallians    44.64        1:36.68   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap    45.42        1:40.07   
                     
 
Gren 40, 100m Fjärilsim Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    35.85        1:18.00   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    36.93        1:19.23   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    35.79        1:19.39   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    36.18        1:22.32   
Sebastian Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    41.41        1:30.65   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    40.78        1:32.38   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    41.76        1:33.03   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    41.47        1:33.19   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    42.32        1:34.27   
Anton Schough  1998  Örebro Simallians            DNS   
Nils König  1998  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 41, 4X50m Frisim Flick 11 oy, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Strängnäs Damer  SK Strängnäs Frisimmare            2:24.05   
  Clara Lönnberg  2001      38.78        38.78   
  Wilma Wennerberg  2001      36.90        1:15.68   
  Josefine Regard  2000      36.32        1:52.00   
  Emma Bergkvist  2000      32.05        2:24.05   
                     
Småstjärnorna  Ludvika Simsällskap            2:25.10   
  Lisa Rydelius  2001      42.71        42.71   
  Frida Lannhard  2000      33.11        1:15.82   
  Moa Holmström  2001      36.51        1:52.33   
  Maja Jansson  2000      32.77        2:25.10   
                     
Ösa Damer Lag 1  Örebro Simallians            2:26.55   
  Lina Nederman  2000      36.78        36.78   
  Clara Momats  2000      37.37        1:14.15   
  Ida Nederman  2000      37.85        1:52.00   
  Tea Tagesson  2000      34.55        2:26.55   
                     
Esk Fl 11 Oy Lag 3  Eskilstuna Simklubb            2:27.23   
  Josefin Zetterberg  2000      36.59        36.59   
  Amanda Kullman  2000      36.49        1:13.08   
  Tova Persson  2000      37.61        1:50.69   
  Johanna Ly  2000      36.54        2:27.23   
                     
Gävle SS Damer  Gävle Simsällskap            2:30.37   
  Sarah Wallin  2000      35.19        35.19   
  Amie Molin Richtnér  2001      39.08        1:14.27   
  Felicia Prin  2000      37.99        1:52.26   
  Jennifer Borg  2001      38.11        2:30.37   
                     
Västerås SS Lag 1  Västerås Simsällskap            2:33.37   
  Josefine Lannebris  2000      38.00        38.00   
  Victoria Åberg  2001      37.36        1:15.36   
  Emelie Ångström  2001      41.75        1:57.11   
  Hannah Brunzell  2001      36.26        2:33.37   
                     
Falu SS Lag 1  Falu Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
        37        DNS   
                     
Västerås SS Lag 2  Västerås Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
        37        DNS   
                     
                     
 
Gren 42, 4X50m Frisim Pojk 11 oy, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sharks  Ludvika Simsällskap            2:37.08   
  Erik Krysén  2000      37.23        37.23   
  Linus Söderholm  2002      42.81        1:20.04   
  Timothy Larsson  2001      41.20        2:01.24   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      35.84        2:37.08   
                     
Ösa Pojkar Lag 1  Örebro Simallians            2:37.41   
  Eric Valjus  2000      37.72        37.72   
  Elias Landström  2000      36.37        1:14.09   
  Tim Baastad  2000      38.86        1:52.95   
  Simon Baastad  2002      44.46        2:37.41   
                     
Västerås SS Herrar Lag 1  Västerås Simsällskap            2:40.00   
  Axel Hedblom  2000      40.84        40.84   
  Johan Brewitz  2001      42.01        1:22.85   
  William Ejlegård  2000      36.56        1:59.41   
  Oscar Eriksson  2000      40.59        2:40.00   
                     
                     
 
Gren 43, 100m Ryggsim Flickor 13, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    35.83        1:12.98   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    37.49        1:16.85   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    37.84        1:17.42   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    39.53        1:21.16   
Linn Gustafsson  1998  Örebro Simallians    41.00        1:24.36   
Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    41.18        1:24.57   
Ellen Hallberg  1998  Örebro Simallians    40.58        1:24.61   
Anncharlott Smedberg  1998  Örebro Simallians    42.33        1:27.03   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            DNS   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 44, 100m Ryggsim Pojkar 13, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Schough  1998  Örebro Simallians    36.86        1:16.10   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.12        1:17.49   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    37.56        1:17.50   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    37.89        1:17.70   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    39.14        1:20.88   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    38.79        1:21.45   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    39.69        1:22.56   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    42.18        1:25.81   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    41.65        1:26.06   
10  Sebastian Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    42.31        1:26.66   
11  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    41.72        1:26.69   
12  Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    43.03        1:30.39   
                     
 
Gren 45, 100m Ryggsim Flickor 12, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    37.68        1:17.19   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    40.54        1:23.23   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    40.02        1:23.36   
Elin Bertholdsson  1999  Örebro Simallians    40.58        1:24.15   
Clara Wadsten  1999  Trosabygdens Simsällskap    41.07        1:24.30   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    41.66        1:24.91   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    43.79        1:28.65   
Anna Bäckdahl  1999  Trosabygdens Simsällskap    44.93        1:29.58   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    43.62        1:30.89   
10  Ida Renlund  1999  Eskilstuna Simklubb    44.13        1:31.07   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 46, 100m Ryggsim Pojkar 12, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.59        1:23.62   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    42.26        1:25.75   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    43.81        1:29.53   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    44.05        1:31.58   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    44.33        1:31.95   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    45.57        1:33.28   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    49.86        1:39.96   
Emil Enoksson  1999  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 100m Ryggsim Flickor 11, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    38.47        1:19.32   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    41.21        1:23.50   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    44.47        1:28.30   
Clara Momats  2000  Örebro Simallians    44.25        1:29.22   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    44.00        1:29.76   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    44.65        1:30.93   
Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    44.67        1:31.61   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    44.54        1:31.62   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    44.24        1:32.61   
10  Tea Tagesson  2000  Örebro Simallians    46.84        1:35.76   
Ida Nederman  2000  Örebro Simallians            DNS   
Josefine Lannebris  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Ryggsim Pojkar 11, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    40.16        1:24.41   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    43.78        1:30.24   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    44.14        1:30.51   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    45.88        1:34.14   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    47.91        1:36.60   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare    46.92        1:36.82   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    47.99        1:38.38   
Elias Landström  2000  Örebro Simallians    50.02        1:38.42   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    48.11        1:39.88   
10  Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap    49.08        1:41.64   
11  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    49.62        1:42.21   
12  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    49.44        1:43.04   
                     
 
Gren 49, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            41.00   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            43.15   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            44.04   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            44.25   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            44.47   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            44.63   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            44.94   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            46.30   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            46.35   
10  Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            47.37   
11  Moa Fransson  2001  Västerås Simsällskap            48.04   
                     
 
Gren 50, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            40.90   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            43.89   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            44.54   
Samuel Persson  2001  Västerås Simsällskap            47.70   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            48.07   
Jakob Meeker  2001  Eskilstuna Simklubb            51.76   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            55.05   
Marcus Norrsveden-Nilsson  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 51, 4X100m Frisim Flick 12-13, Finaler 
Sponsor: ARENA/HEAD SWIMMING 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Strängnäs Damer  SK Strängnäs Frisimmare            4:34.28   
  Amanda Fors  1998      33.75  1:10.95      1:10.95   
  Amanda Hyllbrandt  1999      34.63  1:13.69      2:24.64   
  Lisa Eriksson  1998      30.79  1:04.22      3:28.86   
  Anna Eriksson  1999      31.00  1:05.42      4:34.28   
                     
Ösa Damer Lag 1  Örebro Simallians            4:56.65   
  Linn Gustafsson  1998      33.07  1:09.90      1:09.90   
  Ellen Hallberg  1998      33.32  1:11.89      2:21.79   
  Rebecca Cransenhed  1998      37.20  1:19.43      3:41.22   
  Elin Larsson  1998      34.47  1:15.43      4:56.65   
                     
Småproffsen  Ludvika Simsällskap            5:11.27   
  Rebecka Östh  1999      38.80  1:21.04      1:21.04   
  Anna Miram  1999      34.89  1:15.90      2:36.94   
  Jacqueline Larsson  1999      37.27  1:17.14      3:54.08   
  Maja Fredriksson  1999      34.99  1:17.19      5:11.27   
                     
SK Nautilus Damer  Simklubben Nautilus            5:22.27   
  Elina Adolfsson  1999      38.93  1:24.47      1:24.47   
  Josefine Nilsson  1998      35.48  1:16.20      2:40.67   
  Amanda Göthlin  1998      34.81  1:14.68      3:55.35   
  Amanda Hagsten  2000      39.65  1:26.92      5:22.27   
                     
Upsala S Lag 1  Upsala Simsällskap            NT   
  Linnea Björndahl  2000      34.97  1:15.73      1:15.73   
  Wilma Blom  1998      41.48  1:31.38      2:47.11   
  Sofia Ander  1998      34.58  1:13.59      4:00.70   
  Lovisa Sved  2000      42.28        NT   
                     
                     
 
Gren 52, 4X100m Frisim Pojk 12-13, Finaler 
Sponsor: Västerås Tidtagning 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Eskilstuna Twins  Eskilstuna Simklubb            4:47.80   
  Marko Biscevic  1998      33.54  1:10.22      1:10.22   
  Stefan Biscevic  1998      33.68  1:10.45      2:20.67   
  William Brand-Larsson  1998      34.70  1:13.43      3:34.10   
  Sebastian Brand-Larsson  1998      35.33  1:13.70      4:47.80   
                     
Indians  Ludvika Simsällskap            5:23.37   
  Emil Söderholm  1999      36.45  1:16.62      1:16.62   
  Henrik Bransell  1999      39.14  1:23.60      2:40.22   
  Jakob Gustafsson  1999      37.24  1:19.77      3:59.99   
  Jakob Rydelius  1999      39.34  1:23.38      5:23.37   
                     
Upsala S Lag 1  Upsala Simsällskap            5:44.96   
  William Karlström  1998      35.17  1:17.23      1:17.23   
  Gustav Ödman  2000      42.74  1:31.73      2:48.96   
  Anton Särnblad  2000      42.98  1:33.53      4:22.49   
  Axel Henriksson  1999      38.45  1:22.47      5:44.96   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  29 maj 2011 
Licensierad till: Strängnäs Simsällskap  Utskriftstid  19:12