Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien 1 2020


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Gästrikeserien 1 2020    Utskriftsdatum  15 februari 2020   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:44   
  Arrangör   Gävle SS        
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 februari 2020         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.02  2:35.07  3:57.47    5:17.31   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:20.58  2:53.12  4:25.64    5:50.67   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:23.38  2:56.02  4:27.46    5:54.80   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.47  1:10.14  1:49.53    2:26.56   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.09  1:09.82  1:49.96    2:29.83   
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.39  1:12.76  1:52.49    2:32.70   
Agnes Edvinsson  2006  Gävle Simsällskap    32.92  1:12.79  1:54.68    2:37.33   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.24  2:04.97  2:46.77    2:46.77   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.53  1:22.46  2:08.48    2:49.90   
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap    39.17  1:23.22  2:08.84    2:49.93   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    38.44  1:25.00  2:14.35    3:02.45   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap    40.91        1:24.19   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.57        1:25.45   
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.54        1:29.50   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.70        1:16.59   
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.43        1:17.00   
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    39.27        1:20.73   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.64        1:21.16   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.85        1:22.03   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    40.51        1:24.05   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    40.44        1:24.56   
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap    41.75        1:25.22   
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.93        1:31.47   
10  Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap    48.24        1:39.84   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.58   
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.36   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.83   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    38.51        1:22.61   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.07        1:30.82   
Moltaz Andersson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.24        1:40.85   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.11        1:23.06   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.98        1:25.45   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap    39.61        1:25.67   
Agnes Edvinsson  2006  Gävle Simsällskap    40.38        1:26.44   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.85        1:26.57   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    42.34        1:29.60   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.16        1:30.68   
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap    44.37        1:33.12   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.51        1:34.60   
10  Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.79        1:34.62   
11  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    45.45        1:39.47   
12  Vesta Zukauskaite  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.43        1:41.58   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.25   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            46.78   
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.81   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.35   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.87   
Alva Svallin  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.18   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.36   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.86   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.86        1:06.89   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.69        1:10.62   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    35.00        1:14.16   
Moltaz Andersson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.30        1:14.96   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.40        1:18.71   
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.84        1:18.72   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap    38.05        1:18.82   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.02        1:19.30   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.44        1:05.48   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.76        1:05.53   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    31.49        1:05.53   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.62        1:06.09   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    31.55        1:06.75   
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.68        1:08.46   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    34.73        1:11.31   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.10        1:12.36   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.18        1:15.35   
10  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap    36.63        1:16.15   
11  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    36.21        1:18.03   
12  Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.92        1:18.77   
13  Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap    36.93        1:19.99   
14  Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.06        1:20.18   
15  Vesta Zukauskaite  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.51        1:21.43   
16  Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.63        1:22.29   
17  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    38.43        1:22.82   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.01   
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.96   
Max Lilliedahl  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.09   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.60   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.91   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.65   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.67        1:16.12   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    39.07        1:20.80   
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.85        1:27.99   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.01        1:17.53   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.70        1:22.25   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.87        1:24.46   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap    38.84        1:24.67   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.08        1:26.94   
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    40.64        1:27.05   
Vesta Zukauskaite  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.00        1:31.97   
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap    42.76        1:32.70   
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.07        1:35.41   
10  Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.69        1:36.66   
11  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    49.38        1:40.43   
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            17.40   
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            23.96   
Max Lilliedahl  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            25.04   
                     
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            19.05   
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            19.11   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.66   
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            20.96   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            21.27   
Alva Svallin  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            24.72   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.79   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.57   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            38.28   
Moltaz Andersson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.55   
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.20   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.26   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            34.33   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            35.12   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap            35.43   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.50   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            37.64   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            39.02   
Vesta Zukauskaite  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.22   
Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.77  1:16.48  1:59.57    2:37.75   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap    39.39  1:26.53  2:14.23    2:58.17   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Gävle Simsällskap    1:13.51  2:34.50  3:54.41    5:14.40   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:16.96  2:39.83  4:00.18    5:16.22   
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.11  2:35.43  3:59.50    5:22.41   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:16.96  2:40.50  4:03.48    5:25.98   
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    1:23.18  2:53.56  4:23.54    5:51.57   
                     
 
Gren 24, Extralopp, 100m Bröstsim/Ryggsim Damer,  
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Junie Mattsson ry 2007  Gävle Simsällskap    34.49        1:12.61   
Maja Nilsson br 2003  Gävle Simsällskap    35.94        1:17.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  15 februari 2020 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  18:44 
 
Uppdaterad: 17 FEB 2020 13:34 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info