Hoppa till sidans innehåll

5-klubb 1 2020


Resultat

5-klubb 1

Plats: Arrangör: Sandvikens Sim & Hoppklubb

25m den 2 feb 2020 till den 2 feb 2020 

Gren 1, 50m Bröstsim Damer - Final

Ursimning 47,5 sek

 Plac Namn                      Född           Förening .   FINA             Tid      Diff

 1 Filippa Daleving         2007            Gävle Simsällskap          47.54

 2 Bano Mohammed       2005            Gävle Simsällskap          48.03 +0.49

 3 Ebba Sundberg          2006           Gävle Simsällskap          48.21 +0.67

 4 Meja Oswaldson         2007           Harnäs Skutskär S          49.44 +1.90

 5 Klara Appelgren         2007           Sandvikens SHK            50.42 +2.88

 6 Elsa Östman                2007           Gävle Simsällskap          50.87 +3.33

 7 Melly Lindberg Sköld                      2008            Sandvikens SHK             54.98 +7.44

 8 Jennifer Åberg            2008           Harnäs Skutskärs           S55.09 +7.55

 9 Astrid Dotzauer           2008           Sandvikens SHK             55.73 +8.19

10 Liv Glumoff                 2008            Harnäs Skutskärs S        56.80 +9.26

11 Ebba Pihl                    2006            Sandvikens SHK             58.15 +10.61

12 Flavia Lesanu            2008            Gävle Simsällskap          1:00.11 +12.57

13 Ebba Uppman           2007            Sandvikens SHK             1:02.07 +14.53

14 Maja Sundvik             2006            Sandvikens SHK             1:11.84 +24.30

 

Gren 2, 50m Bröstsim Herrar - Final

Ursimning 47,5 sek

1 Moltaz Andersson       2007            Harnäs Skutskärs S        43.92

2 Oscar Lundberg           2006            Gävle Simsällskap          46.00 +2.08

3 Anton Dahl                    2004            Sandvikens SHK             51.08 +7.16

4 Calle Herthelius           2007            Sandvikens SHK             51.13 +7.21

5 Elias Eriksson              2008            Sandvikens SHK             52.29 +8.37

6 Elias Ridderborg         2008            Harnäs Skutskärs S        1:00.59 +16.67

7 Alan Sherdan               2008            Sandvikens SHK             1:09.60 +25.68

 

Gren 3, 25m Bröstsim Damer - Final

Ursimning 25,0 sek

1 Tilda Skärström            2011            Sandvikens SHK26.45

2 Emma Felmeri              2011            Harnäs Skutskärs S        27.09 +0.64

 3 Alice Svallin                 2011           Harnäs Skutskärs S        27.21 +0.76

 4 Molly Dahlgren           2011            Harnäs Skutskärs S        29.43 +2.98

 5 Maja Bergquist            2011           Harnäs Skutskärs S        31.01 +4.56

 6 Ida Johansson            2012            Harnäs Skutskärs S        34.44 +7.99

 7 Lucia Cederloo           2011           Gävle Simsällskap          35.33 +8.88

 8 Alma Cargerman        2011           Harnäs Skutskärs S        37.03 +10.58

 9 Nelli Harjula                2011            Sandvikens SHK             38.44 +11.99

 10 Hilma Skärström       2013           Sandvikens SHK             39.95 +13.50

 11 Ottilia Eriksson          2012           Harnäs Skutskärs S        41.80 +15.35

 12 Hanna Sherman       2011           Sandvikens SHK             45.33 +18.88

13 Isabell Holmkvist       2013            Sim 77 Hofors                  50.73 +24.28

Gren 4, 25m Bröstsim Herrar - Final

Ursimning 25,0 sek

1 Walter Horn                  2012            Harnäs Skutskärs S        28.86

2 Liam Nyström               2011            Harnäs Skutskärs S        29.81 +0.95

3 Vidar Yngvesson         2013            Harnäs Skutskärs S        33.59 +4.73 

4 Alvar Modigh                2012            Gävle Simsällskap          33.90 +5.04

5 Carl Severin                 2011            Harnäs Skutskärs S        35.07 +6.21

6 Alfons Grell                   2011            Sandvikens SHK             35.85 +6.99

7 Anton Östlund              2011            Harnäs Skutskärs S        36.30 +7.44

8 Gabriel Persson           2011            Gävle Simsällskap          39.78 +10.92

9 Melvin Grinde               2011            Harnäs Skutskärs S        40.04 +11.18

10 Mandus Larsson       2012            Harnäs Skutskärs S        43.00 +14.14

11 Lukas Magnusson    2011            Sandvikens SHK             44.37 +15.51

12 Darian Rücker           2012            Sandvikens SHK             45.76 +16.90

13 Sixten Nyström          2012            Harnäs Skutskärs S        53.29 +24.43

14 Vincent Johansson   2013            Sandvikens SHK             55.30 +26.44

 

Gren 5, 50m Bröstsim Damer - Final

Ursimning 50,0 sek

1 Selihom Michael          2009            Sandvikens SHK             50.17

2 Clara Östlund               2009            Harnäs Skutskärs S        51.32 +1.15

 3 Julia Parenmark         2009           Harnäs Skutskärs S        52.78 +2.61

 4 Elsa Hedenström        2009           Sandvikens SHK             53.31 +3.14

 5 Josefin Holmkvist       2009           Harnäs Skutskärs S        54.45 +4.28

 6 Matilda Konradsson   2009            Gävle Simsällskap          56.34 +6.17

 7 Nicole Hernandez Flo                     2009           Sandvikens SHK             57.11 +6.94

 8 Vilda Yngvesson        2009           Harnäs Skutskärs S        57.89 +7.72

 9 Kajsa Bergquist          2009           Harnäs Skutskärs S        1:02.48 +12.31

 10 Krista Harjula            2009           Sandvikens SHK             1:03.87 +13.70

 11 Emma Gingelmaier 2009            Gävle Simsällskap          1:04.52 +14.35

 12 Liv Gradin                  2009           Sandvikens SHK             1:05.74 +15.57

 13 Siri Almqvist              2009           Harnäs Skutskärs S        1:06.57 +16.40

 

Gren 6, 50m Bröstsim Herrar - Final

Ursimning 50,0 sek

 

1 Elias Wisen                   2009            Harnäs Skutskärs S        53.24

2 Max Lilliedahl               2009            Sandvikens SHK             56.57 +3.33

 3 Vilgot Johansson        2009           Sandvikens SHK             1:01.07 +7.83

 

Gren 7, 50m Bröstsim Damer - Final

Ursimning 52,5 sek 

 1 Viola Forsberg            2010 Harnäs Skutskärs S                   54.29

 2 Alina Elisabet Rücker 2010 Sandvikens SHK                       54.83 +0.54

 3 Emma Johannesson 2010 Gävle Simsällskap                     55.12 +0.83

 4 Molly Gäfvert Hedb    2010 Harnäs Skutskärs S                   56.74 +2.45

 5 Zaga Liljebrand          2010 Sandvikens SHK                        1:17.28 +22.99

 6 Mindra Hedman          2010 Gävle Simsällskap                     1:27.27 +32.98

Gren 8, 50m Bröstsim Herrar - Final

Ursimning 52,5 sek

1 Sture Östman               2010            Gävle Simsällskap          1:04.02

2 Takeo-Li Örtoft             2010            Sandvikens SHK             1:06.46 +2.44

 3 Joel Kilander               2010            Harnäs Skutskärs S        1:08.53 +4.51

 4 Gustav van der Werf 2010           Gävle Simsällskap          1:08.65 +4.63

 5 Vinston Degerman     2010           Harnäs Skutskärs S        1:09.54 +5.52

 

Gren 9, 50m Ryggsim Damer - Final

Ursimning 45,0 sek

1 Vesta Zukauskaite       2007            Harnäs Skutskärs S        40.64

2 Klara Appelgren          2007            Sandvikens SHK             42.79 +2.15

 3 Ronja Nordlund          2006            Gävle Simsällskap          43.17 +2.53

 4 Alice Byström              2008           Harnäs Skutskärs S        43.22 +2.58

 5 Judith Forsberg           2005            Gävle Simsällskap          43.36 +2.72

 6 Isabella Ågren             2003           Harnäs Skutskärs S        44.00 +3.36

 7 Judit Megyesi              2006            Harnäs Skutskärs S        45.37 +4.73

 8 Emmy Olsson              2008           Harnäs Skutskärs S        45.59 +4.95

 9 Bano Mohammed       2005            Gävle Simsällskap          45.60 +4.96

 10 Astrid Dotzauer         2008           Sandvikens SHK             47.17 +6.53

 11 Meja Oswaldson      2007           Harnäs Skutskärs S        53.57 +12.93

 12 Alva Svallin               2008            Harnäs Skutskärs S        54.32 +13.68

 13 Liv Glumoff                2008           Harnäs Skutskärs S        56.43 +15.79

 14 Flavia Lesanu           2008            Gävle Simsällskap          56.94 +16.30

 15 Ebba Pihl                   2006           Sandvikens SHK             58.58 +17.94

 16 Jennifer Åberg          2008           Harnäs Skutskärs S        59.12 +18.48

 17 Ebba Uppman          2007           Sandvikens SHK             59.37 +18.73

 18 Maja Sundvik            2006           Sandvikens SHK             1:02.40 +21.76

 - Elsa Östman                 2007           Gävle Simsällskap          DNS

 

Gren 10, 50m Ryggsim Herrar - Final

Ursimning 45,0 sek

1 Calle Herthelius           2007            Sandvikens SHK             43.84

2 Elias Eriksson              2008            Sandvikens SHK             49.04 +5.20

 3 Anton Dahl                   2004           Sandvikens SHK             49.77 +5.93

 4 Alan Sherdan              2008            Sandvikens SHK             57.11 +13.27

 5 Elias Ridderborg        2008            Harnäs Skutskärs S        1:01.08 +17.24

 

Gren 11, 25m Ryggsim Damer - Final

Ursimning 23,0 sek

 1 Tilda Skärström           2011            Sandvikens SHK             22.03

 2 Emma Felmeri             2011            Harnäs Skutskärs S        24.82 +2.79

 3 Ida Johansson            2012           Harnäs Skutskärs S        26.95 +4.92

 4 Alice Svallin                 2011            Harnäs Skutskärs S        28.75 +6.72

 5 Alma Cargerman        2011           Harnäs Skutskärs S        31.90 +9.87

 6 Hilma Skärström         2013           Sandvikens SHK             33.03 +11.00

 7 Molly Dahlgren           2011           Harnäs Skutskärs S        34.10 +12.07

 8 Nelli Harjula                2011            Sandvikens SHK             34.28 +12.25

 9 Isabell Holmkvist        2013           Sim 77 Hofors                  48.50 +26.47

 - Hanna Sherman          2011           Sandvikens SHK             DNS

 

Gren 12, 25m Ryggsim Herrar - Final

Ursimning 23,0 sek

 1 Franz Andersson        2011            Harnäs Skutskärs S        28.35

 2 Alvar Modigh               2012            Gävle Simsällskap          28.87 +0.52

 3 Liam Nyström              2011           Harnäs Skutskärs S        30.28 +1.93

 4 Walter Horn                 2012            Harnäs Skutskärs S        31.22 +2.87

 5 Gabriel Persson          2011           Gävle Simsällskap          31.47 +3.12

 6 Carl Severin                2011            Harnäs Skutskärs S        31.72 +3.37

 7 Darian Rücker             2012           Sandvikens SHK             31.75 +3.40

 8 Elias Magnusson        2013           Sandvikens SHK             32.00 +3.65

 9 Mandus Larsson         2012           Harnäs Skutskärs S        33.13 +4.78

 10 Anton Östlund           2011           Harnäs Skutskärs S        33.34 +4.99

 11 Sixten Nyström         2012           Harnäs Skutskärs S        36.03 +7.68

 12 Lukas Magnusson   2011           Sandvikens SHK             37.67 +9.32

 13 Vidar Yngvesson      2013           Harnäs Skutskärs S        38.89 +10.54

 14 Melvin Grinde           2011           Harnäs Skutskärs S        45.84 +17.49

 15 Vincent Johansson 2013           Sandvikens SHK             1:11.78 +43.43

 - Alfons Grell                   2011            Sandvikens SHK             DNS

 

Gren 13, 50m Ryggsim Damer - Final

Ursimning 47,5 sek

1 Selihom Michael          2009            Sandvikens SHK             48.72

2 Matilda Konradsson    2009            Gävle Simsällskap          50.95 +2.23

 3 Julia Parenmark         2009           Harnäs Skutskärs S        53.84 +5.12

 4 Josefin Holmkvist       2009           Harnäs Skutskärs S        53.88 +5.16

 5 Vilda Yngvesson        2009           Harnäs Skutskärs S        54.46 +5.74

 6 Clara Östlund              2009            Harnäs Skutskärs S        54.70 +5.98

 7 Krista Harjula              2009           Sandvikens SHK             57.19 +8.47

 8 Nicole Hernandez Flo   2009            Sandvikens SHK             1:00.04 +11.32

 9 Siri Almqvist                 2009           Harnäs Skutskärs S        1:01.83 +13.11

 - Liv Gradin                     2009            Sandvikens SHK             DNS

 

Gren 14, 50m Ryggsim Herrar - Final

Ursimning 47,5 sek

1 Max Lilliedahl               2009            Sandvikens SHK             52.85

2 Ruben Rosén               2009            Sandvikens SHK             54.44 +1.59

 3 Vilgot Johansson        2009           Sandvikens SHK             56.67 +3.82

 

Gren 15, 50m Ryggsim Damer - Final

Ursimning 50,0 sek

1 Othilia Östlund             2010            Harnäs Skutskärs S        43.72

2 Emma Johannesson   2010            Gävle Simsällskap          48.41 +4.69

 3 Alina Elisabet Rücker 2010           Sandvikens SHK             54.60 +10.88

 4 Molly Gäfvert Hedberg2010           Harnäs Skutskärs S        55.98 +12.26

 5 Zaga Liljebrand          2010           Sandvikens SHK             1:17.38 +33.66

 6 Mindra Hedman          2010            Gävle Simsällskap          1:18.07 +34.35

 - Viola Forsberg             2010           Harnäs Skutskärs S        DNS

 

Gren 16, 50m Ryggsim Herrar - Final

Ursimning 50,0 sek

1 Joel Kilander                2010            Harnäs Skutskärs S        1:02.12

2 Vinston Degerman      2010            Harnäs Skutskärs S        1:07.28 +5.16

 - Sture Östman               2010           Gävle Simsällskap          DNS

 

Gren 17, 4x25m Medley Mixed - Final

1 Harnäs Skutskär lag 1                      0 Harnäs Skutskärs S    1:41.14

2 Harnäs Skutskär lag 6                      0 Harnäs Skutskärs S    1:41.65 +0.51

 3 Harnäs Skutskär lag 5                     0 Harnäs Skutskärs S    1:46.84 +5.70

 4 Harnäs Skutskär lag 3                     0 Harnäs Skutskärs S    1:56.67 +15.53

 5 SSHK lag 1                                        0 Sandvikens SHK         1:58.09 +16.95

 6 SSHK lag 3                                        0 Sandvikens SHK         1:59.25 +18.11

 7 SSHK lag 2                                        0 Sandvikens SHK         2:03.81 +22.67

 8 Harnäs Skutskär lag 2                     0 Harnäs Skutskärs S    2:06.89 +25.75

 9 Krossmästarna                                 0 Gävle Simsällskap      2:08.63 +27.49

 10 Gröngölingarna                              0 Gävle Simsällskap      2:09.42 +28.28

 11 Harnäs Skutskär lag 4                  0 Harnäs Skutskärs S    2:24.76 +43.62

 12 SSHK lag 4                                     0 Sandvikens SHK         2:39.24 +58.10

 

Uppdaterad: 12 FEB 2020 10:16 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info