Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  VårSimiaden Sandviken Parkbade    Utskriftsdatum  24 maj 2009   
  Tävlingsort  Sandviken    Utskriftstid  19:44   
  Arrangör  Sandvikens Sim & Hoppklubb         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Rüdén  1997      36.55  1:17.94  1:59.83    2:39.89   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Saga Söderberg  1997      37.24  1:19.28  2:02.52    2:43.79   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Michelle Jacobi  1997      38.81  1:22.87  2:07.48    2:49.11   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Josefine Borbos  1997      38.37  1:20.61  2:06.16    2:50.79   
  Falu Simsällskap                   
                     
Lotta Persson  1997      40.69  1:27.13  2:15.77    3:05.05   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emma Abrahamsson  1997      44.42  1:36.98  2:31.04    3:22.87   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Emma Hjärtedal  1997      47.95  1:42.87  2:39.52    3:32.91   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Alva Virén  1997      52.32  1:53.06  2:53.55    3:47.65   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Wilma Kaskela  1997      47.99  1:50.92  2:52.07    3:51.97   
  Sim 77 Hofors                   
                     
10  Emma Björck  1997      57.03  2:02.87  3:10.88    4:14.86   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elin Asp  1997              DNF   
  Sim 77 Hofors                   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Peltomaa  1998              43.18   
  Falu Simsällskap                   
Filip Antlöv  1998              43.44   
  Falu Simsällskap                   
Daniel Litborn  1998              44.83   
  Borlänge Simsällskap                   
Anton Campalto  1998              45.01   
  Ludvika Simsällskap                   
Gustav Sander  1998              46.80   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Fredriksson  1999              19.63   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Miram  1999              20.95   
  Ludvika Simsällskap                   
Miranda Söderberg  1999              21.56   
  Upsala Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000              22.15   
  Ludvika Simsällskap                   
Ronja Östh  1999              22.77   
  Gränges Simsällskap                   
Ronja Rantanen  1999              22.82   
  Falu Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999              23.39   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999              23.47   
  Falu Simsällskap                   
Anna Norin  1999              24.86   
  Falu Simsällskap                   
10  Isabelle Sörlie  1999              25.94   
  Hedemora Simsällskap                   
11  Vilma Carlsson  2000              27.93   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
12  Anna Hjärtedal  2000              28.88   
  Ludvika Simsällskap                   
Julia Ulveström  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Lindberg              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
Alva Westling  1999              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
Alice Nykvist  2000              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Robin Ernesäter  1996      1:16.33  2:38.83  3:58.36    5:17.19   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Tobias Westholm  1996      1:19.49  2:52.96  4:24.91    5:54.27   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jesper Engström  1996      1:24.27  3:10.81  4:59.40    6:45.77   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Adam Rydstedt  1996              DSQ   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Tobias Hansson  1996              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Fanny Alstermark  1998      1:15.83        1:15.83   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Elin Zetterberg  1998      1:16.00        1:16.00   
  Falu Simsällskap                   
                     
Julia Karlsson  1998      1:20.98        1:20.98   
  Gränges Simsällskap                   
                     
Julia Norlin  1998      1:22.34        1:22.34   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998      1:22.68        1:22.68   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linnea Carlsson  1998      1:22.76        1:22.76   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998      1:22.82        1:22.82   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alexandra Papp  1998      1:27.06        1:27.06   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Linnéa Marklund  1998      1:28.15        1:28.15   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Ida Bäck  1998      1:29.40        1:29.40   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Frida Larsson  1998      1:30.83        1:30.83   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
12  Emma Westberg  1998      1:32.67        1:32.67   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Evelina Andersson  1998      1:37.12        1:37.12   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
14  Ellinor Grele  1998      1:37.26        1:37.26   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Denice Olsson  1998      1:37.62        1:37.62   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
16  Siri Vågberg  1998      1:38.24        1:38.24   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
17  Astrid Ulveström  1998      1:40.19        1:40.19   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
18  Felicia Jansson  1998      1:43.56        1:43.56   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
19  Klara Fältsjö  1998      1:44.31        1:44.31   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
20  Moa-Lill Häggkvist  1998      1:45.27        1:45.27   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
21  Wilma Zetterström  1998      1:50.71        1:50.71   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
22  Ronja Östlund  1998      1:53.73        1:53.73   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Rüdén  1997      1:12.46        1:12.46   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Louise Zettergren  1997      1:14.95        1:14.95   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Saga Christiernin  1997      1:15.24        1:15.24   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Emma Persson  1997      1:16.34        1:16.34   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Olivia Sjöblom  1997      1:16.56        1:16.56   
  Gränges Simsällskap                   
                     
Josefine Borbos  1997      1:19.67        1:19.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
Michelle Jacobi  1997      1:20.68        1:20.68   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Miranda Jansson  1997      1:21.56        1:21.56   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Moa Pettersson  1997      1:25.15        1:25.15   
  Sim 77 Hofors                   
                     
10  Lotta Persson  1997      1:26.30        1:26.30   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Lizette Söderlund  1997      1:30.56        1:30.56   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
12  Sofia Silver  1997      1:33.79        1:33.79   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
13  Emma Abrahamsson  1997      1:34.35        1:34.35   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
14  Jenny Seberg  1997      1:34.51        1:34.51   
  Sim 77 Hofors                   
                     
15  Emma Hjärtedal  1997      1:36.36        1:36.36   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
16  Clara Schneiter  1997      1:36.65        1:36.65   
  Upsala Simsällskap                   
                     
17  Elice Ståhl  1997      1:37.59        1:37.59   
  Gränges Simsällskap                   
                     
18  Alva Virén  1997      1:41.56        1:41.56   
  Sim 77 Hofors                   
                     
19  Elin Asp  1997      1:43.65        1:43.65   
  Sim 77 Hofors                   
                     
20  Wilma Kaskela  1997      1:46.93        1:46.93   
  Sim 77 Hofors                   
                     
21  Pernilla Mattsson  1997      1:48.30        1:48.30   
  Falu Simsällskap                   
                     
22  Sofia Karlsson  1997      1:53.35        1:53.35   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
23  Emma Björck  1997      2:02.02        2:02.02   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emma Engvall  1997              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefine Norlin  1996      1:06.90        1:06.90   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Angelica Damberg  1996      1:10.12        1:10.12   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Malin Burman  1996      1:12.16        1:12.16   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elsa Hedman  1996      1:13.98        1:13.98   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Johanna Hellsing  1996      1:16.52        1:16.52   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Victoria Rydberg  1996      1:16.94        1:16.94   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Emilia Kock  1996      1:18.07        1:18.07   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Johanna Strömstedt  1996      1:19.87        1:19.87   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lovisa Larsson  1996      1:21.56        1:21.56   
  Gävle Simsällskap                   
                     
10  Anna Bennbom  1996      1:22.00        1:22.00   
  Upsala Simsällskap                   
                     
11  Josefine Hedmo  1996      1:22.89        1:22.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Caroline Hagström  1996      1:24.94        1:24.94   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
13  Maja Kron  1996      1:28.61        1:28.61   
  Gävle Simsällskap                   
                     
14  Izabell Johansson  1996      1:29.55        1:29.55   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
15  Lise Nielsen  1996      1:31.99        1:31.99   
  Sim 77 Hofors                   
                     
16  Josefine Johansson  1996      1:34.20        1:34.20   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
17  Hanna Svedvall  1996      1:34.78        1:34.78   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
18  Elina Accord  1996      1:35.36        1:35.36   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sofia Chalikia  1996              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Sandberg  1996              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustav Sander  1998      43.37        1:31.70   
  Falu Simsällskap                   
                     
Victor Peltomaa  1998      43.95        1:31.76   
  Falu Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998      46.59        1:35.50   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998      46.38        1:35.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998      50.73        1:40.65   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Axel Nyman  1998      53.61        1:49.75   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999      44.37        1:33.35   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alexander Almasi  2000      52.91        1:43.40   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Karl Dannfors  1999      51.23        1:43.67   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Philip Dannfors  1999      51.45        1:48.33   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emil Söderholm  1999      51.17        1:48.57   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Roman Milkin  1999      54.06        1:50.56   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999              37.25   
  Ludvika Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999              39.02   
  Ludvika Simsällskap                   
Ronja Östh  1999              40.17   
  Gränges Simsällskap                   
Maja Fredriksson  1999              40.42   
  Ludvika Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000              40.80   
  Ludvika Simsällskap                   
Rebecka Östh  1999              42.30   
  Gränges Simsällskap                   
Miranda Söderberg  1999              42.58   
  Upsala Simsällskap                   
Alva Westling  1999              42.89   
  Norrtälje Simklubb                   
Isabelle Sörlie  1999              42.91   
  Hedemora Simsällskap                   
10  Anna Norin  1999              43.52   
  Falu Simsällskap                   
11  Hanna Tinnerholm  1999              45.09   
  Falu Simsällskap                   
12  Nathalie Singh  1999              45.51   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Alice Nykvist  2000              47.50   
  Borlänge Simsällskap                   
14  Sarah Wallin  2000              48.29   
  Gävle Simsällskap                   
15  Alva Sand  2000              48.47   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
16  Ronja Rantanen  1999              49.64   
  Falu Simsällskap                   
17  Ebba Eriksson  1999              50.57   
  Falu Simsällskap                   
18  Elina Danielsson  1999              54.47   
  Gränges Simsällskap                   
19  Alva Jonsson  1999              54.49   
  Ludvika Simsällskap                   
20  Vilma Carlsson  2000              56.66   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
21  Anna Hjärtedal  2000              57.53   
  Ludvika Simsällskap                   
22  Maja Ernesäter  2000              59.36   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
23  Maja Landström  1999              59.52   
  Gävle Simsällskap                   
24  Melinda Hörle  2000              1:04.81   
  Ludvika Simsällskap                   
25  Victoria Jansson  2000              1:05.44   
  Borlänge Simsällskap                   
26  Anna Hedlund  2000              1:08.43   
  Hedemora Simsällskap                   
Anna Lindberg              DNS   
  Gävle Simsällskap                   
Julia Ulveström  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Peltomaa  1998      45.52        1:33.02   
  Falu Simsällskap                   
                     
Gustav Sander  1998      46.11        1:33.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998      51.71        1:43.92   
  Falu Simsällskap                   
                     
Axel Nyman  1998      49.18        1:45.30   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Gustav Radbrandt  1998      1:05.70        2:17.17   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ville Skog  1998              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997      39.67        1:21.78   
  Falu Simsällskap                   
                     
Sean Johansson  1997      42.77        1:25.49   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Max Örneholm  1997      42.28        1:27.31   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Johan Jonsson  1997      45.37        1:31.68   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Boris Wu  1997      46.63        1:34.20   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Carl Christoffersson  1997      45.75        1:34.24   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Alfred Lindén  1997              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Roger Öncu  1997              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Samuel Hillman  1997              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Axel Dahlbom  1996      38.07        1:16.76   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Adam Rydstedt  1996      38.64        1:17.94   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Robin Ernesäter  1996      40.50        1:24.26   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Jesper Engström  1996      42.64        1:31.62   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Oscar Wenkel  1996      48.02        1:40.08   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Martin Rismyhr  1996      50.91        1:44.83   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Zetterberg  1998      48.32        1:40.61   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linnéa Marklund  1998      48.69        1:42.23   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Julia Norlin  1998      47.80        1:42.27   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ida Bäck  1998      49.78        1:44.43   
  Falu Simsällskap                   
                     
Julia Karlsson  1998      48.68        1:44.79   
  Gränges Simsällskap                   
                     
Alexandra Papp  1998      52.00        1:46.32   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ellinor Grele  1998      50.04        1:46.88   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emma Westberg  1998      51.52        1:47.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998      49.87        1:47.55   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Julia Nordlund  1998      53.05        1:49.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Frida Larsson  1998      53.72        1:53.79   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
12  Siri Vågberg  1998      55.18        1:55.39   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
13  Frida Gommel  1998      59.03        2:00.95   
  Falu Simsällskap                   
                     
14  Moa-Lill Häggkvist  1998      57.76        2:01.37   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
15  Felicia Jansson  1998      57.88        2:01.42   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
16  Astrid Ulveström  1998      59.16        2:04.92   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
17  Denice Olsson  1998      58.50        2:05.56   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
18  Wilma Zetterström  1998      1:01.81        2:09.78   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
19  Klara Fältsjö  1998      1:07.62        2:21.26   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Carlsson  1998              DNS   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ronja Östlund  1998              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Louise Zettergren  1997      40.27        1:26.32   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Saga Christiernin  1997      44.55        1:33.33   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Saga Söderberg  1997      44.95        1:34.64   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emma Persson  1997      44.95        1:35.65   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Olivia Sjöblom  1997      49.91        1:42.54   
  Gränges Simsällskap                   
                     
Emma Abrahamsson  1997      51.38        1:48.42   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Michelle Jacobi  1997      52.92        1:50.84   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Miranda Jansson  1997      51.19        1:51.53   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Elice Ståhl  1997      52.54        1:52.94   
  Gränges Simsällskap                   
                     
10  Moa Pettersson  1997      52.72        1:53.14   
  Sim 77 Hofors                   
                     
11  Clara Schneiter  1997      55.36        1:55.64   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Elin Asp  1997      53.82        1:56.04   
  Sim 77 Hofors                   
                     
13  Lizette Söderlund  1997      54.67        1:56.27   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
14  Emma Engvall  1997      55.96        1:58.55   
  Gävle Simsällskap                   
                     
15  Wilma Kaskela  1997      56.35        2:00.54   
  Sim 77 Hofors                   
                     
16  Pernilla Mattsson  1997      59.81        2:06.39   
  Falu Simsällskap                   
                     
17  Alva Virén  1997      1:06.37        2:18.96   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Felicia Frank  1997              DNS   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Sofia Karlsson  1997              DNF   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jenny Seberg  1997              DSQ   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Lotta Persson  1997              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Angelica Damberg  1996      40.75        1:27.20   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Malin Burman  1996      41.80        1:28.71   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Josefine Norlin  1996      42.28        1:30.82   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Josefine Hedmo  1996      45.93        1:37.21   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elsa Hedman  1996      45.98        1:37.29   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Anna-Maja Landin  1996      46.59        1:38.49   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Lisa Orvestedt  1996      48.47        1:40.92   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Linnea Sandberg  1996      48.45        1:41.90   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Caroline Hagström  1996      48.42        1:42.25   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
10  Johanna Hellsing  1996      47.83        1:42.83   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
11  Elina Accord  1996      47.97        1:44.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
12  Lovisa Larsson  1996      50.71        1:45.16   
  Gävle Simsällskap                   
                     
13  Victoria Rydberg  1996      49.19        1:45.83   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
14  Maja Kron  1996      52.16        1:49.81   
  Gävle Simsällskap                   
                     
15  Izabell Johansson  1996      51.90        1:52.14   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
16  Josefine Johansson  1996      51.89        1:53.81   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
17  Emma Hansson  1996      54.97        1:55.86   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Lise Nielsen  1996              DNS   
  Sim 77 Hofors                   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999              47.72   
  Falu Simsällskap                   
Alexander Almasi  2000              51.46   
  Upsala Simsällskap                   
Karl Dannfors  1999              52.48   
  Upsala Simsällskap                   
Philip Dannfors  1999              53.79   
  Upsala Simsällskap                   
William Borg  2000              56.16   
  Gävle Simsällskap                   
Roman Milkin  1999              56.60   
  Upsala Simsällskap                   
Emil Söderholm  1999              58.21   
  Ludvika Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999              59.90   
  Ludvika Simsällskap                   
Willam Dahl  1999              1:00.91   
  Gävle Simsällskap                   
10  Loke Wallin  1999              1:07.75   
  Upsala Simsällskap                   
Timothy Larsson  2001              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
Linus Peltomaa  2000              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
Ludvig Eriksson  1999              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999              45.37   
  Ludvika Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999              47.54   
  Ludvika Simsällskap                   
Alva Westling  1999              48.19   
  Norrtälje Simklubb                   
Hanna Tinnerholm  1999              48.31   
  Falu Simsällskap                   
Ronja Östh  1999              48.33   
  Gränges Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000              48.72   
  Ludvika Simsällskap                   
Rebecka Östh  1999              50.81   
  Gränges Simsällskap                   
Anna Norin  1999              52.44   
  Falu Simsällskap                   
Alice Nykvist  2000              54.13   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Alva Sand  2000              55.83   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
11  Isabelle Sörlie  1999              56.08   
  Hedemora Simsällskap                   
12  Ebba Eriksson  1999              56.45   
  Falu Simsällskap                   
13  Miranda Söderberg  1999              57.51   
  Upsala Simsällskap                   
14  Sarah Wallin  2000              59.05   
  Gävle Simsällskap                   
15  Elina Danielsson  1999              1:01.16   
  Gränges Simsällskap                   
16  Anna Lindberg              1:02.22   
  Gävle Simsällskap                   
17  Ronja Rantanen  1999              1:02.38   
  Falu Simsällskap                   
18  Anna Hjärtedal  2000              1:04.95   
  Ludvika Simsällskap                   
19  Maja Ernesäter  2000              1:05.75   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
20  Julia Ulveström  2000              1:06.59   
  Ludvika Simsällskap                   
21  Melinda Hörle  2000              1:14.38   
  Ludvika Simsällskap                   
Maja Fredriksson  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
Maja Landström  1999              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
David Wimmerstedt  1997      34.25  1:19.23  2:11.19    2:53.81   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Sean Johansson  1997      38.92  1:27.12  2:17.89    3:02.80   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Rasmus Rantanen  1997      38.38  1:24.25  2:21.29    3:03.69   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ted Nykvist  1997      41.65  1:32.69  2:23.86    3:13.23   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Sebastian Lazzarin  1997      46.32  1:40.81  2:34.72    3:14.10   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Boris Wu  1997      52.68  1:45.14  2:43.34    3:30.24   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Samuel Hillman  1997      51.26  1:47.26  2:49.91    3:34.19   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Johannes Wikström  1997      51.29  1:45.01  2:51.11    3:38.48   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Roger Öncu  1997      1:05.78  2:11.50  3:19.05    4:14.17   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Alfred Lindén  1997              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Axel Dahlbom  1996      37.93  1:20.66  2:09.03    2:47.82   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Adam Rydstedt  1996      40.96  1:24.40  2:19.01    2:58.33   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Tobias Westholm  1996      38.59  1:25.22  2:19.26    2:59.07   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Adam Alstermark  1996      42.20  1:31.05  2:22.12    3:01.21   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jesper Engström  1996      44.13  1:35.38  2:34.22    3:20.81   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Oscar Wenkel  1996      50.94  1:47.38  2:49.44    3:38.16   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Saga Christiernin  1997      37.09        1:23.33   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Saga Söderberg  1997      40.13        1:26.15   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emma Persson  1997      44.00        1:36.27   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Clara Schneiter  1997      50.78        1:47.46   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emma Björck  1997      56.94        2:01.95   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefine Norlin  1996      35.88        1:17.90   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Malin Burman  1996      38.11        1:24.67   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emilia Kock  1996      41.95        1:30.69   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Angelica Damberg  1996      41.65        1:32.09   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Sandberg  1996      42.80        1:32.86   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johanna Strömstedt  1996      42.81        1:35.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Lovisa Larsson  1996      46.16        1:41.69   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Anna Bennbom  1996      49.18        1:47.29   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Johanna Hellsing  1996      48.31        1:49.89   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sofia Chalikia  1996              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998              2:33.84   
  Falu Simsällskap                   
  Gustav Sander  1998      35.13        35.13   
  Filip Antlöv  1998      41.81        1:16.94   
  Victor Peltomaa  1998      37.96        1:54.90   
  Niklas Öhrn  1999      38.94        2:33.84   
                     
Ludvika Indians              3:01.49   
  Ludvika Simsällskap                   
  Anton Campalto  1998      41.27        41.27   
  Emil Söderholm  1999      41.99        1:23.26   
  Henrik Bransell  1999      46.20        2:09.46   
  Gustav Radbrandt  1998      52.03        3:01.49   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1998              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998              2:26.96   
  Falu Simsällskap                   
  Elin Svärd  1998      37.32        37.32   
  Julia Nordlund  1998      38.10        1:15.42   
  Elin Zetterberg  1998      34.76        1:50.18   
  Sandra Lundqvist  1998      36.78        2:26.96   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1998              2:29.11   
  Upsala Simsällskap                   
  Linnéa Marklund  1998      36.09        36.09   
  Alexandra Papp  1998      38.26        1:14.35   
  Julia Norlin  1998      39.04        1:53.39   
  Linnea Carlsson  1998      35.72        2:29.11   
                     
Småproffsen              2:41.03   
  Ludvika Simsällskap                   
  Jacqueline Larsson  1999      40.37        40.37   
  Anna Miram  1999      38.71        1:19.08   
  Frida Lannhard  2000      40.19        1:59.27   
  Maja Fredriksson  1999      41.76        2:41.03   
                     
Gränges SS Lag  1998              2:55.45   
  Gränges Simsällskap                   
  Ronja Östh  1999      42.02        42.02   
  Elina Danielsson  1999      53.43        1:35.45   
  Rebecka Östh  1999      21.38        1:56.83   
  Julia Karlsson  1998      58.62        2:55.45   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1998              3:02.75   
  Falu Simsällskap                   
  Ida Bäck  1998      40.38        40.38   
  Hanna Tinnerholm  1999      45.96        1:26.34   
  Anna Norin  1999      45.20        2:11.54   
  Ronja Rantanen  1999      51.21        3:02.75   
                     
Pirayorna              3:17.20   
  Ludvika Simsällskap                   
  Evelina Andersson  1998      44.24        44.24   
  Alva Jonsson  1999      1:49.95        2:34.19   
  Klara Fältsjö  1998      43.01        3:17.20   
  Astrid Ulveström  1998              3:17.20   
                     
Borlänge SS Flickor Lag3  1998              3:31.20   
  Borlänge Simsällskap                   
  Alice Nykvist  2000      49.80        49.80   
  Victoria Jansson  2000      1:07.33        1:57.13   
  Felicia Jansson  1998      46.91        2:44.04   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      47.16        3:31.20   
                     
Ludvika Sharks Lag 1              3:37.01   
  Ludvika Simsällskap                   
  Julia Ulveström  2000      1:01.22        1:01.22   
  Nathalie Singh  1999      44.18        1:45.40   
  Anna Hjärtedal  2000      1:01.64        2:47.04   
  Ronja Östlund  1998      49.97        3:37.01   
                     
 
Gren 16, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1996              5:31.89   
  Upsala Simsällskap                   
  Axel Dahlbom  1996      38.75  1:19.17      1:19.17   
  Boris Wu  1997      46.95  1:38.66      2:57.83   
  Sean Johansson  1997      39.53  1:25.28      4:23.11   
  David Wimmerstedt  1997      33.09  1:08.78      5:31.89   
                     
Lag 1 Norrtälje SK  1997              5:50.17   
  Norrtälje Simklubb                   
  Max Örneholm  1997      43.27  1:28.02      1:28.02   
  Adam Alstermark  1996      44.92  1:37.12      3:05.14   
  Tobias Westholm  1996      40.46  1:28.87      4:34.01   
  Sebastian Lazzarin  1997      34.90  1:16.16      5:50.17   
                     
Lag 1 Herrar Harnäs  1987              6:35.17   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
  Axel Nyman  1998      49.75  1:46.66      1:46.66   
  Carl Christoffersson  1997      48.92  1:47.69      3:34.35   
  Robin Ernesäter  1996      44.03  1:39.19      5:13.54   
  Samuel Hillman  1997      37.64  1:21.63      6:35.17   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 2  1996              6:49.70   
  Upsala Simsällskap                   
  Jesper Engström  1996      42.57  1:29.63      1:29.63   
  Roger Öncu  1997      56.63  1:58.40      3:28.03   
  Johannes Wikström  1997      48.95  1:53.71      5:21.74   
  Oscar Wenkel  1996      41.57  1:27.96      6:49.70   
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Upsala Sim Flickor Lag 1  1996              5:29.85   
  Upsala Simsällskap                   
  Josefine Norlin  1996      38.79  1:19.29      1:19.29   
  Malin Burman  1996      41.79  1:29.43      2:48.72   
  Saga Söderberg  1997      39.64  1:26.10      4:14.82   
  Elsa Hedman  1996      35.90  1:15.03      5:29.85   
                     
Lag 1 Norrtälje SK  1997              5:55.89   
  Norrtälje Simklubb                   
  Rebecca Rüdén  1997      41.91  1:26.48      1:26.48   
  Anna-Maja Landin  1996      46.77  1:43.53      3:10.01   
  Saga Christiernin  1997      37.46  1:25.31      4:35.32   
  Michelle Jacobi  1997      37.38  1:20.57      5:55.89   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  1987              6:12.23   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
  Louise Zettergren  1997      42.14  1:27.90      1:27.90   
  Lisa Orvestedt  1996      48.53  1:43.51      3:11.41   
  Emilia Kock  1996      42.02  1:31.37      4:42.78   
  Frida Larsson  1998      42.55  1:29.45      6:12.23   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 2  1996              6:21.08   
  Upsala Simsällskap                   
  Ellinor Grele  1998      49.71  1:43.84      1:43.84   
  Josefine Hedmo  1996      45.39  1:37.72      3:21.56   
  Johanna Strömstedt  1996      43.70  1:38.00      4:59.56   
  Anna Bennbom  1996      39.68  1:21.52      6:21.08   
                     
Ludvika Barracudor              6:38.01   
  Ludvika Simsällskap                   
  Emma Hjärtedal  1997      1:49.32  2:30.40      2:30.40   
  Angelica Damberg  1996      48.99  1:34.27      4:04.67   
  Johanna Hellsing  1996      58.09  1:41.26      5:45.93   
  Elina Accord  1996        52.08      6:38.01   
                     
Borlänge SS Flickor Lag1  1996              6:45.77   
  Borlänge Simsällskap                   
  Lizette Söderlund  1997      50.18  1:44.39      1:44.39   
  Emma Abrahamsson  1997      49.26  1:49.28      3:33.67   
  Linnea Sandberg  1996      42.52  1:33.89      5:07.56   
  Denice Olsson  1998      45.83  1:38.21      6:45.77   
                     
Lag 2 Norrtälje SK  1997              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
  Fanny Alstermark  1998      45.15  1:30.42      1:30.42   
                     
 
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sean Johansson  1997      37.03  1:18.79  2:00.03    2:38.72   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Rasmus Rantanen  1997      37.32  1:19.48  2:01.97    2:42.31   
  Falu Simsällskap                   
                     
Sebastian Lazzarin  1997      37.45  1:20.21  2:03.30    2:46.34   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Max Örneholm  1997      38.42  1:21.28  2:04.95    2:47.09   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Samuel Hillman  1997      40.30  1:27.55  2:18.21    3:06.43   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fanny Alstermark  1998              39.78   
  Norrtälje Simklubb                   
Sandra Lundqvist  1998              39.90   
  Falu Simsällskap                   
Linnea Carlsson  1998              43.52   
  Upsala Simsällskap                   
Elin Zetterberg  1998              44.39   
  Falu Simsällskap                   
Julia Norlin  1998              45.35   
  Upsala Simsällskap                   
Linnéa Marklund  1998              45.98   
  Upsala Simsällskap                   
Denice Olsson  1998              50.19   
  Borlänge Simsällskap                   
Ida Bäck  1998              50.61   
  Falu Simsällskap                   
Emma Westberg  1998              53.79   
  Upsala Simsällskap                   
10  Alexandra Papp  1998              54.22   
  Upsala Simsällskap                   
Felicia Jansson  1998              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
Evelina Andersson  1998              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999              19.35   
  Falu Simsällskap                   
Karl Dannfors  1999              22.79   
  Upsala Simsällskap                   
Alexander Almasi  2000              23.26   
  Upsala Simsällskap                   
Philip Dannfors  1999              23.73   
  Upsala Simsällskap                   
Emil Söderholm  1999              24.16   
  Ludvika Simsällskap                   
Roman Milkin  1999              24.85   
  Upsala Simsällskap                   
William Borg  2000              25.20   
  Gävle Simsällskap                   
Timothy Larsson  2001              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefine Norlin  1996      1:16.65  2:41.86  4:07.65    5:31.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Malin Burman  1996      1:19.58  2:46.16  4:11.92    5:37.68   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elsa Hedman  1996      1:21.40  2:48.68  4:15.71    5:38.52   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Victoria Rydberg  1996      1:24.79  3:00.29  4:37.75    6:11.61   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Johanna Strömstedt  1996      1:28.41  3:08.50  4:46.97    6:20.33   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Johanna Hellsing  1996      1:29.33  3:09.11  4:48.32    6:20.41   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anna Bennbom  1996      1:29.16  3:04.26  4:44.86    6:21.26   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Josefine Hedmo  1996      1:31.44  3:10.63  4:52.34    6:28.63   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emma Hansson  1996      1:46.76  3:49.49  5:54.84    7:55.66   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Sofia Chalikia  1996              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustav Sander  1998      37.40        1:18.15   
  Falu Simsällskap                   
                     
Victor Peltomaa  1998      39.69        1:24.22   
  Falu Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998      40.90        1:25.82   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998      43.28        1:29.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998      46.18        1:33.87   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Axel Nyman  1998      42.58        1:37.65   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Ville Skog  1998      47.50        1:42.60   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Gustav Radbrandt  1998              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
David Wimmerstedt  1997      32.70        1:08.55   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Rasmus Rantanen  1997      35.94        1:15.97   
  Falu Simsällskap                   
                     
Sebastian Lazzarin  1997      37.53        1:18.10   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Max Örneholm  1997      38.03        1:18.85   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Carl Christoffersson  1997      39.96        1:21.23   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Johan Jonsson  1997      39.31        1:21.43   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Boris Wu  1997      38.36        1:21.51   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ted Nykvist  1997      39.58        1:23.56   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johannes Wikström  1997      44.44        1:35.71   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Roger Öncu  1997      50.58        1:46.73   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Adam Rydstedt  1996      32.77        1:07.19   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Axel Dahlbom  1996      33.59        1:09.17   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Robin Ernesäter  1996      34.09        1:11.50   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Tobias Westholm  1996      34.91        1:12.87   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Adam Alstermark  1996      36.50        1:15.38   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jesper Engström  1996      37.37        1:20.41   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Oscar Wenkel  1996      38.99        1:23.03   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Martin Rismyhr  1996      43.13        1:30.86   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Oskar Wåhlander  1996      47.13        1:37.91   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999      47.36        1:37.57   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Maja Fredriksson  1999      46.76        1:39.69   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Frida Lannhard  2000      49.92        1:40.23   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Hanna Tinnerholm  1999      50.36        1:45.38   
  Falu Simsällskap                   
                     
Miranda Söderberg  1999      53.18        1:47.71   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jacqueline Larsson  1999      55.35        1:51.96   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Isabelle Sörlie  1999      56.76        1:55.78   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
Alice Nykvist  2000      57.94        2:02.02   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Anna Hjärtedal  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Fanny Alstermark  1998      43.36        1:30.45   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linnéa Marklund  1998      42.64        1:30.60   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elin Zetterberg  1998      45.37        1:32.42   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998      45.34        1:34.51   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linnea Carlsson  1998      43.50        1:35.17   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Julia Norlin  1998      47.28        1:35.55   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998      44.51        1:35.90   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ida Bäck  1998      50.80        1:39.46   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alexandra Papp  1998      49.04        1:39.87   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Sandra Lundqvist  1998      45.93        1:40.66   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Frida Larsson  1998      52.92        1:43.92   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
12  Emma Westberg  1998      51.13        1:45.33   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Astrid Ulveström  1998      50.01        1:45.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
14  Ellinor Grele  1998      51.85        1:46.66   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Denice Olsson  1998      50.93        1:47.49   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
16  Moa-Lill Häggkvist  1998      50.09        1:50.79   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ronja Östlund  1998              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Felicia Jansson  1998              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Evelina Andersson  1998              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Klara Fältsjö  1998              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Siri Vågberg  1998              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999              37.67   
  Falu Simsällskap                   
Karl Dannfors  1999              40.05   
  Upsala Simsällskap                   
Philip Dannfors  1999              40.52   
  Upsala Simsällskap                   
Ludvig Eriksson  1999              41.41   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Alexander Almasi  2000              43.03   
  Upsala Simsällskap                   
Roman Milkin  1999              46.08   
  Upsala Simsällskap                   
Jakob Källquist  2001              47.58   
  Gävle Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999              47.79   
  Ludvika Simsällskap                   
William Borg  2000              48.69   
  Gävle Simsällskap                   
10  Willam Dahl  1999              52.30   
  Gävle Simsällskap                   
11  Timothy Larsson  2001              54.53   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Loke Wallin  1999              54.64   
  Upsala Simsällskap                   
13  Linus Peltomaa  2000              55.76   
  Falu Simsällskap                   
14  Samuel Christiernin  2000              59.60   
  Norrtälje Simklubb                   
Samuel Carlsson  1999              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Emil Söderholm  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Nordlund  1998      43.48        1:29.05   
  Falu Simsällskap                   
                     
Julia Karlsson  1998      43.79        1:29.07   
  Gränges Simsällskap                   
                     
Fanny Alstermark  1998      45.18        1:32.94   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Elin Svärd  1998      46.39        1:34.10   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Zetterberg  1998      47.88        1:34.88   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linnea Carlsson  1998      45.72        1:36.11   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Linnéa Marklund  1998      45.72        1:36.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ida Bäck  1998      49.51        1:40.78   
  Falu Simsällskap                   
                     
Julia Norlin  1998      49.89        1:43.69   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Moa-Lill Häggkvist  1998      50.48        1:43.80   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
11  Ellinor Grele  1998      51.78        1:46.81   
  Upsala Simsällskap                   
                     
12  Frida Gommel  1998      54.95        1:47.42   
  Falu Simsällskap                   
                     
13  Astrid Ulveström  1998      55.05        1:48.31   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
14  Alexandra Papp  1998      53.36        1:48.69   
  Upsala Simsällskap                   
                     
15  Felicia Jansson  1998      1:09.85        2:25.12   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Sandra Lundqvist  1998              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ebba Lederud  1997      39.82        1:24.09   
  Falu Simsällskap                   
                     
Louise Zettergren  1997      40.72        1:25.19   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Rebecca Rüdén  1997      42.85        1:27.09   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Olivia Sjöblom  1997      43.52        1:28.43   
  Gränges Simsällskap                   
                     
Josefine Borbos  1997      44.96        1:29.85   
  Falu Simsällskap                   
                     
Saga Söderberg  1997      46.02        1:33.68   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Michelle Jacobi  1997      48.16        1:39.20   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Emma Abrahamsson  1997      48.68        1:39.80   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Lizette Söderlund  1997      49.50        1:41.78   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Moa Pettersson  1997      50.24        1:42.41   
  Sim 77 Hofors                   
                     
11  Emma Hjärtedal  1997      55.13        1:49.71   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
12  Sofia Silver  1997      53.14        1:51.12   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
13  Jenny Seberg  1997      57.50        1:52.94   
  Sim 77 Hofors                   
                     
14  Wilma Kaskela  1997      56.86        1:58.06   
  Sim 77 Hofors                   
                     
15  Elin Asp  1997      59.41        2:01.84   
  Sim 77 Hofors                   
                     
16  Sofia Karlsson  1997      1:00.77        2:03.56   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
17  Pernilla Mattsson  1997      59.59        2:04.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
18  Alva Virén  1997      1:03.52        2:07.39   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Felicia Frank  1997              DNS   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Lotta Persson  1997              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
Clara Schneiter  1997              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emma Engvall  1997              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Elice Ståhl  1997              DSQ   
  Gränges Simsällskap                   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefine Norlin  1996      37.97        1:17.55   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Malin Burman  1996      39.18        1:20.48   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emilia Kock  1996      41.01        1:24.35   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Angelica Damberg  1996      44.02        1:30.62   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Victoria Rydberg  1996      46.25        1:34.34   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linnea Sandberg  1996      46.40        1:37.01   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kristina Westergren  1996      48.24        1:39.65   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Lovisa Larsson  1996      49.71        1:40.92   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Caroline Hagström  1996      49.43        1:42.60   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
10  Izabell Johansson  1996      49.72        1:42.97   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
11  Maja Kron  1996      52.34        1:46.81   
  Gävle Simsällskap                   
                     
12  Johanna Hellsing  1996      52.46        1:46.87   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
13  Lise Nielsen  1996      52.98        1:47.21   
  Sim 77 Hofors                   
                     
14  Josefine Johansson  1996      53.98        1:52.03   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Hanna Svedvall  1996              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Sara Flodberg  1996              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Antlöv  1998      47.83        1:40.64   
  Falu Simsällskap                   
                     
Victor Peltomaa  1998      50.07        1:45.41   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anton Campalto  1998      51.09        1:46.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998      50.54        1:47.28   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Gustav Sander  1998      53.01        1:50.88   
  Falu Simsällskap                   
                     
Gustav Radbrandt  1998      57.78        2:04.33   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Ville Skog  1998      1:01.08        2:12.25   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
David Wimmerstedt  1997      39.44        1:25.17   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ted Nykvist  1997      42.44        1:31.16   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Sean Johansson  1997      47.79        1:40.39   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Boris Wu  1997      48.75        1:40.72   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Max Örneholm  1997      50.00        1:43.88   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Sebastian Lazzarin  1997      49.57        1:44.41   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Carl Christoffersson  1997      51.84        1:47.90   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Johan Jonsson  1997      53.22        1:52.74   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Roger Öncu  1997      59.99        2:02.87   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Johannes Wikström  1997      59.23        2:03.28   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Axel Dahlbom  1996      42.47        1:29.33   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Adam Alstermark  1996      45.54        1:38.51   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Adam Rydstedt  1996      47.57        1:38.61   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Jesper Engström  1996      45.89        1:38.73   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Oscar Wenkel  1996      48.96        1:43.48   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Tobias Hansson  1996      53.62        1:52.13   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Oskar Wåhlander  1996      55.50        1:54.36   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hanna Tinnerholm  1999              50.38   
  Falu Simsällskap                   
Maja Fredriksson  1999              50.51   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Miram  1999              50.92   
  Ludvika Simsällskap                   
Ronja Östh  1999              52.20   
  Gränges Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999              52.58   
  Ludvika Simsällskap                   
Sarah Wallin  2000              52.88   
  Gävle Simsällskap                   
Miranda Söderberg  1999              53.25   
  Upsala Simsällskap                   
Anna Norin  1999              53.59   
  Falu Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000              53.87   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Elina Danielsson  1999              57.75   
  Gränges Simsällskap                   
11  Hanna Larsson  1999              58.58   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Isabelle Sörlie  1999              59.40   
  Hedemora Simsällskap                   
13  Alva Westling  1999              1:00.93   
  Norrtälje Simklubb                   
14  Rebecka Östh  1999              1:01.05   
  Gränges Simsällskap                   
15  Alva Jonsson  1999              1:02.74   
  Ludvika Simsällskap                   
16  Maja Landström  1999              1:02.98   
  Gävle Simsällskap                   
17  Alice Nykvist  2000              1:05.41   
  Borlänge Simsällskap                   
18  Melika Zare  1999              1:05.69   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
19  Victoria Jansson  2000              1:06.84   
  Borlänge Simsällskap                   
20  Anna Hjärtedal  2000              1:08.85   
  Ludvika Simsällskap                   
21  Melinda Hörle  2000              1:10.43   
  Ludvika Simsällskap                   
22  Julia Ulveström  2000              1:14.09   
  Ludvika Simsällskap                   
23  Maja Ernesäter  2000              1:21.21   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Vilma Carlsson  2000              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Tove Flodman  1999              DNS   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Ronja Rantanen  1999              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999              41.67   
  Falu Simsällskap                   
Jakob Källquist  2001              48.02   
  Gävle Simsällskap                   
Alexander Almasi  2000              48.21   
  Upsala Simsällskap                   
Karl Dannfors  1999              50.82   
  Upsala Simsällskap                   
Philip Dannfors  1999              52.54   
  Upsala Simsällskap                   
Emil Söderholm  1999              53.12   
  Ludvika Simsällskap                   
Roman Milkin  1999              53.86   
  Upsala Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999              56.03   
  Ludvika Simsällskap                   
William Borg  2000              57.99   
  Gävle Simsällskap                   
10  Willam Dahl  1999              58.38   
  Gävle Simsällskap                   
11  Loke Wallin  1999              1:00.54   
  Upsala Simsällskap                   
Samuel Carlsson  1999              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Ludvig Eriksson  1999              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
 
Gren 29, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Saga Christiernin  1997      37.44  1:23.10  2:17.10    3:00.08   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Saga Söderberg  1997      40.71  1:30.93  2:23.21    3:03.98   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ebba Lederud  1997      41.51  1:29.72  2:23.96    3:08.52   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emma Persson  1997      43.53  1:34.81  2:28.00    3:10.81   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Emma Hjärtedal  1997      58.60  1:54.83  2:59.08    3:50.13   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Rebecca Rüdén  1997              DNS   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Elin Asp  1997              DSQ   
  Sim 77 Hofors                   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefine Norlin  1996      37.31  1:22.64  2:12.59    2:49.04   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Malin Burman  1996      37.73  1:22.98  2:11.67    2:49.20   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emilia Kock  1996      41.49  1:29.05  2:24.89    3:08.43   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Elsa Hedman  1996      41.88  1:34.82  2:27.89    3:09.73   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Angelica Damberg  1996      41.56  1:31.22  2:23.89    3:09.85   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Linnea Sandberg  1996      43.02  1:38.97  2:33.75    3:14.85   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johanna Strömstedt  1996      43.79  1:36.04  2:33.22    3:17.90   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Josefine Hedmo  1996      47.05  1:39.97  2:32.97    3:18.34   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Kristina Westergren  1996      49.06  1:44.21  2:43.65    3:33.83   
  Gävle Simsällskap                   
                     
10  Lisa Orvestedt  1996      52.54  1:50.00  2:47.14    3:35.52   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Lovisa Larsson  1996              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
David Wimmerstedt  1997      37.27        1:20.39   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Sean Johansson  1997      41.01        1:27.90   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Johannes Wikström  1997              DNS   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Adam Rydstedt  1996      40.60        1:25.81   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Tobias Westholm  1996      42.95        1:33.19   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Robin Ernesäter  1996      45.98        1:41.11   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Adam Alstermark  1996      48.25        1:47.97   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 31, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998              2:47.06   
  Falu Simsällskap                   
  Julia Nordlund  1998      42.12        42.12   
  Elin Svärd  1998      48.60        1:30.72   
  Sandra Lundqvist  1998      40.28        2:11.00   
  Elin Zetterberg  1998      36.06        2:47.06   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1998              2:56.19   
  Upsala Simsällskap                   
  Linnea Carlsson  1998      43.24        43.24   
  Linnéa Marklund  1998      45.89        1:29.13   
  Julia Norlin  1998      48.12        2:17.25   
  Alexandra Papp  1998      38.94        2:56.19   
                     
Småproffsen              3:06.24   
  Ludvika Simsällskap                   
  Anna Miram  1999      46.53        46.53   
  Jacqueline Larsson  1999      52.97        1:39.50   
  Maja Fredriksson  1999      45.91        2:25.41   
  Frida Lannhard  2000      40.83        3:06.24   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1998              3:24.71   
  Falu Simsällskap                   
  Anna Norin  1999      52.46        52.46   
  Ida Bäck  1998      47.87        1:40.33   
  Hanna Tinnerholm  1999      52.30        2:32.63   
  Ronja Rantanen  1999      52.08        3:24.71   
                     
Pirayorna              3:38.32   
  Ludvika Simsällskap                   
  Astrid Ulveström  1998      51.95        51.95   
  Alva Jonsson  1999      1:01.00        1:52.95   
  Evelina Andersson  1998      57.59        2:50.54   
  Klara Fältsjö  1998      47.78        3:38.32   
                     
Borlänge SS Flickor Lag3  1998              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
  Moa-Lill Häggkvist  1998                 
  Victoria Jansson  2000                 
  Felicia Jansson  1998                 
  Alice Nykvist  2000              DNS   
                     
Ludvika Sharks Lag 1              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 32, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Lag 1  1998              2:53.07   
  Falu Simsällskap                   
  Gustav Sander  1998      41.77        41.77   
  Filip Antlöv  1998      47.37        1:29.14   
  Victor Peltomaa  1998      44.41        2:13.55   
  Niklas Öhrn  1999      39.52        2:53.07   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1998              3:19.70   
  Upsala Simsällskap                   
  Alexander Almasi  2000      47.31        47.31   
  Roman Milkin  1999      55.72        1:43.03   
  Karl Dannfors  1999      55.11        2:38.14   
  Philip Dannfors  1999      41.56        3:19.70   
                     
Ludvika Indians              3:38.19   
  Ludvika Simsällskap                   
        55.70        55.70   
        50.57        1:46.27   
        58.58        2:44.85   
        53.34        3:38.19   
                     
 
Gren 33, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Upsala Sim Flickor Lag 1  1996              4:54.48   
  Upsala Simsällskap                   
  Saga Söderberg  1997      35.83  1:14.54      1:14.54   
  Josefine Norlin  1996      34.22  1:11.70      2:26.24   
  Malin Burman  1996      34.55  1:13.11      3:39.35   
  Elsa Hedman  1996      36.00  1:15.13      4:54.48   
                     
Lag 1 Norrtälje SK  1997              5:06.58   
  Norrtälje Simklubb                   
  Emma Persson  1997      36.85  1:17.64      1:17.64   
  Michelle Jacobi  1997      38.07  1:21.35      2:38.99   
  Saga Christiernin  1997      35.13  1:14.12      3:53.11   
  Rebecca Rüdén  1997      34.96  1:13.47      5:06.58   
                     
Lag 2 Norrtälje SK  1997              5:26.80   
  Norrtälje Simklubb                   
  Miranda Jansson  1997      39.80  1:23.89      1:23.89   
  Fanny Alstermark  1998      39.09  1:22.27      2:46.16   
  Anna-Maja Landin  1996      38.56  1:21.93      4:08.09   
  Victoria Rydberg  1996      37.35  1:18.71      5:26.80   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  1987              5:35.61   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
  Louise Zettergren  1997      36.39  1:16.44      1:16.44   
  Frida Larsson  1998      42.85  1:30.99      2:47.43   
  Lisa Orvestedt  1996      41.57  1:29.85      4:17.28   
  Emilia Kock  1996      35.92  1:18.33      5:35.61   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 2  1996              5:41.34   
  Upsala Simsällskap                   
  Josefine Hedmo  1996      40.32  1:23.90      1:23.90   
  Anna Bennbom  1996      40.65  1:22.02      2:45.92   
  Emma Westberg  1998      43.82  1:33.87      4:19.79   
  Johanna Strömstedt  1996      39.03  1:21.55      5:41.34   
                     
Ludvika Barracudor              5:44.92   
  Ludvika Simsällskap                   
  Johanna Hellsing  1996      37.41  1:18.58      1:18.58   
  Angelica Damberg  1996      36.55  1:16.12      2:34.70   
  Emma Hjärtedal  1997      45.09  1:35.25      4:09.95   
  Elina Accord  1996      42.89  1:34.97      5:44.92   
                     
Borlänge SS Flickor Lag1  1996              5:55.35   
  Borlänge Simsällskap                   
  Linnea Sandberg  1996      36.92  1:17.98      1:17.98   
  Emma Abrahamsson  1997      40.20  1:28.94      2:46.92   
  Denice Olsson  1998      46.75  1:39.36      4:26.28   
  Lizette Söderlund  1997      41.73  1:29.07      5:55.35   
                     
Sim 77 Hofors Lag 2  1997              6:37.83   
  Sim 77 Hofors                   
  Lise Nielsen  1996      45.06  1:39.93      1:39.93   
  Jenny Seberg  1997      49.34  1:42.39      3:22.32   
  Moa Pettersson  1997