Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  23 november 2008   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  22:22   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
 
 
Gren 1, 200m Medley Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    32.91  1:10.05  1:57.70    2:32.54   
Viktor Umenius  1993  Upsala Simsällskap    31.51  1:11.27  1:58.82    2:32.96   
Andreas Jansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.54  1:20.02  2:08.44    2:48.78   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    37.91  1:22.55  2:13.15    2:56.66   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.85  1:32.86  2:24.01    3:03.71   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    36.08  1:18.15  2:01.71    2:45.94   
Michaela Jansson  1992  Upsala Simsällskap    44.38  1:36.75  2:32.53    3:25.10   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Po 12 år o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    32.17  1:09.00  1:47.81    2:26.20   
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap    34.71  1:13.99  1:54.43    2:32.33   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.94  1:15.57  1:56.20    2:34.45   
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap    34.87  1:14.51  1:53.31    2:38.13   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    36.72  1:17.59  1:59.70    2:38.51   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap    35.26  1:16.86  2:00.42    2:41.37   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    38.42  1:20.73  2:03.60    2:45.27   
Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb    40.53  1:26.03  2:10.11    2:52.44   
Oscar Barthelsson  1996  Upsala Simsällskap    39.75  1:25.31  2:11.40    2:53.21   
10  Max Örneholm  1997  Norrtälje Simklubb    40.99  1:26.59  2:11.29    2:53.77   
11  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    39.83  1:25.88  2:12.48    2:53.79   
12  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    40.00  1:25.95  2:12.64    2:57.62   
13  Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap    38.61  1:25.11  2:13.36    2:58.99   
14  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    42.27  1:29.79  2:15.45    3:00.91   
15  Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap    41.39  1:28.93  2:17.51    3:00.92   
16  Mårten Melander  1996  Bollnäs Simsällskap    44.44  1:33.39  2:22.65    3:05.96   
17  Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap    43.67  1:34.99  2:25.95    3:15.46   
18  Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap    39.77  1:29.95  2:26.32    3:20.45   
19  Oscar Wenkel  1996  Upsala Simsällskap    43.83  1:36.18  2:32.81    3:25.48   
20  Johannes Wikström  1997  Upsala Simsällskap    44.17  1:39.36  3:34.57    3:34.57   
Martin Rismyhr  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Fl 12 år o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap    36.39        1:18.50   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    36.80        1:21.07   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    38.81        1:21.89   
Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap    38.80        1:22.83   
Ebba Lederud  1997  Ludvika Simsällskap    38.74        1:25.03   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.18        1:25.43   
Elsa Hedman  1996  Upsala Simsällskap    41.41        1:25.71   
Saga Christiernin  1997  Norrtälje Simklubb    39.95        1:26.54   
Josefine Gillström  1996  Borlänge Simsällskap    40.62        1:26.59   
10  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    41.98        1:26.90   
11  Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    41.91        1:26.92   
12  Angelica Damberg  1996  Gränges Simsällskap    41.45        1:27.41   
13  Jenna Mäenpää  1997  Bålsta Simklubb    40.91        1:29.94   
14  Anna Westin  1996  Upsala Simsällskap    41.14        1:30.33   
15  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    45.34        1:31.79   
16  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    43.10        1:31.92   
17  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.02        1:32.95   
18  Lisa Sätterström  1997  Sim 77 Hofors    43.02        1:33.14   
19  Jiyar Zarei  1996  Norrtälje Simklubb    43.44        1:33.73   
20  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    45.22        1:34.01   
21  Johanna Strömstedt  1996  Upsala Simsällskap    43.45        1:35.15   
22  Julia Westerberg  1997  Norrtälje Simklubb    44.86        1:35.45   
23  Michelle Jacobi  1997  Norrtälje Simklubb    46.20        1:37.11   
24  Sofia Carlsson-Jönsson  1997  Upsala Simsällskap    46.28        1:37.54   
25  Emma Ekström  1996  Sigtuna Simklubb    47.63        1:38.83   
26  Greta Fredriksson  1996  Upsala Simsällskap    46.25        1:38.99   
27  Josefine Hedmo  1996  Upsala Simsällskap    48.92        1:39.81   
28  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    48.03        1:39.95   
29  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    51.13        1:40.07   
30  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    47.01        1:40.53   
31  Anna-Maja Landin  1996  Norrtälje Simklubb    50.12        1:41.03   
32  Emma Westberg  1998  Upsala Simsällskap    48.56        1:41.04   
33  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    47.32        1:41.21   
34  Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb    47.69        1:41.46   
35  Rojin Zarei  1997  Norrtälje Simklubb    49.51        1:41.98   
36  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    50.75        1:42.91   
37  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    46.93        1:43.32   
38  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    48.26        1:45.05   
39  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    53.28        1:46.22   
40  Karolina Lustig  1997  Upsala Simsällskap    51.55        1:48.25   
41  Emma Schmid  1998  Upsala Simsällskap    51.62        1:49.59   
42  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    52.52        1:52.51   
43  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    57.50        1:54.45   
44  Olivia Sanner  1998  Upsala Simsällskap    58.51        1:57.10   
45  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    1:00.62        2:06.11   
Embla Holmquist  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Anna Bennbom  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors            DSQ   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Matilda Torstensson  1997  Gimo Simsällskap            DSQ   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Orvestedt  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    32.51  1:07.64  1:44.54    2:20.54   
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap    34.26  1:12.44  1:52.92    2:33.52   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Frisim Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andrietta Papp  1993  Upsala Simsällskap    31.49  1:06.77  1:43.33    2:19.37   
Ebba Lind  1993  Upsala Simsällskap    32.19  1:07.58  1:44.50    2:21.79   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    32.61  1:08.33  1:44.93    2:21.90   
Maria Lysén-Kotti  1992  Ludvika Simsällskap    32.89  1:09.69  1:47.14    2:25.69   
Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.49  1:10.97  1:50.13    2:28.05   
Nina Johansson  1992  Gävle Simsällskap    33.20  1:11.28  1:52.67    2:34.25   
Anna Bengtsson  1993  Sigtuna Simklubb    33.73  1:12.60  1:54.02    2:35.06   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap    35.33  1:15.57  1:56.20    2:35.64   
Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    34.23  1:14.45  1:56.72    2:36.12   
10  Elin Liberg  1993  Upsala Simsällskap    34.03  1:13.45  1:54.95    2:37.11   
11  Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    37.21  1:18.18  2:00.77    2:41.64   
12  Sheila Almasi  1993  Upsala Simsällskap    38.05  1:20.80  2:04.56    2:46.03   
13  Michaela Jansson  1992  Upsala Simsällskap    37.59  1:21.49  2:06.76    2:47.65   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Po 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    1:05.53  2:19.63  3:35.48    4:50.14   
Andreas Hedin  1994  Upsala Simsällskap    1:07.74  2:24.01  3:41.59    4:58.24   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    1:08.86  2:26.91  3:46.12    5:04.06   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    1:08.29  2:26.23  3:45.95    5:06.34   
Joacim Westin  1994  Upsala Simsällskap    1:12.48  2:35.58  3:57.65    5:18.35   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    1:13.25  2:36.53  3:58.93    5:18.59   
Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    1:16.81  2:41.10  4:02.75    5:19.36   
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    1:17.07  2:40.44  4:02.29    5:19.92   
Per Sahlén  1994  Hudiksvalls Simsällskap    1:14.11  2:38.00  4:00.44    5:21.71   
10  Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb    1:13.98  2:37.68  4:02.49    5:25.89   
11  Viktor Villman  1995  Bålsta Simklubb    1:17.77  2:41.26  4:05.94    5:26.17   
12  Carl Winlöf  1994  Upsala Simsällskap    1:13.72  2:39.45  4:04.68    5:30.25   
13  Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    1:13.05  2:37.79  4:05.60    5:30.80   
14  Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    1:15.20  2:38.11  4:03.02    5:31.15   
15  Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb    1:15.00  2:41.95  4:10.48    5:31.25   
16  Kristoffer Rindstig  1994  Upsala Simsällskap    1:17.54  2:42.32  4:06.50    5:32.32   
17  Simon Rydstedt  1994  Hudiksvalls Simsällskap    1:16.11  2:43.18  4:10.29    5:39.61   
18  Philip Lind  1995  Upsala Simsällskap    1:19.29  2:48.58  4:16.47    5:40.67   
19  Jacob Schönning  1995  Upsala Simsällskap    1:22.00  2:54.28  4:28.40    6:00.72   
20  Jimmy Holmberg  1995  Norrtälje Simklubb    1:26.16  3:05.05  4:45.48    6:26.60   
21  Oscar Söderström  1994  Upsala Simsällskap    1:23.52  3:01.88  4:44.61    6:27.51   
22  Jakob Hannerz  1995  Upsala Simsällskap    1:42.53  3:37.75  6:28.76    7:19.86   
                     
 
Gren 8, 100m Frisim Fl 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    30.77        1:04.27   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    30.98        1:04.31   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    31.08        1:05.63   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    31.85        1:06.43   
Paulina Björkbacka  1995  Bollnäs Simsällskap    32.01        1:06.51   
Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap    31.72        1:06.56   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    32.40        1:06.58   
Felicia Lidström  1994  Upsala Simsällskap    32.12        1:07.28   
Hanna Larsson  1994  Upsala Simsällskap    32.64        1:07.90   
10  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.25        1:07.94   
11  Sofie Andersson  1995  Bollnäs Simsällskap    32.42        1:07.97   
12  Amalia Lind  1994  Upsala Simsällskap    33.11        1:08.42   
13  Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    32.88        1:09.06   
14  Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    33.07        1:09.40   
15  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    32.99        1:09.83   
16  Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    33.78        1:10.62   
17  Alice Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    33.61        1:10.64   
18  Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    33.99        1:10.88   
19  Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors    34.32        1:10.96   
20  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    34.07        1:11.05   
21  Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap    33.93        1:11.18   
22  Clara Rubertsson  1994  Upsala Simsällskap    33.95        1:11.82   
23  Saba Tavoosi  1994  Upsala Simsällskap    33.56        1:12.37   
24  Malin Lindblom  1994  Upsala Simsällskap    34.88        1:12.68   
25  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    33.20        1:12.79   
26  Therese Berzelius  1995  Sigtuna Simklubb    34.27        1:13.26   
27  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    35.86        1:14.36   
28  Maria Sundström  1994  Upsala Simsällskap    36.09        1:14.37   
29  Agnes Försth  1995  Upsala Simsällskap    34.66        1:15.10   
30  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    36.49        1:17.22   
31  Linnéa Carlsson  1995  Sim 77 Hofors    35.93        1:17.31   
32  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    36.85        1:17.96   
33  Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors    36.46        1:18.29   
34  Sandra Reichenberger  1994  Upsala Simsällskap    38.70        1:19.30   
35  Linn Jokelainen  1995  Borlänge Simsällskap    37.33        1:19.39   
36  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    37.79        1:20.12   
37  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    40.11        1:22.93   
38  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    39.48        1:23.02   
39  Kajsa Hughes  1994  Upsala Simsällskap    37.87        1:23.18   
40  Jennie Foander  1995  Hudiksvalls Simsällskap    39.61        1:25.47   
41  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    39.06        1:27.18   
42  Rebecca Brandhorst  1995  Upsala Simsällskap    43.16        1:33.13   
43  Hanna Boström  1995  Upsala Simsällskap    43.49        1:34.68   
44  Amanda Melberg  1995  Upsala Simsällskap    45.79        1:36.45   
45  Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap    48.13        1:41.73   
46  Katarina Mc Cleaf  1995  Upsala Simsällskap    49.77        1:45.74   
47  Alisha Gupta  1995  Upsala Simsällskap    51.50        1:50.53   
Sandra Kjettselberg  1995  Österby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 1500m Frisim Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
David Hällman  1992  Upsala Simsällskap    1:06.00  2:16.69  3:28.28  4:39.74  18:10.90   
          5:51.48  7:04.34  8:18.77  9:31.99     
          10:46.78  12:01.68  13:15.72  14:30.42     
          15:44.76  16:58.38         
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:17.77  2:42.33  4:07.95  5:32.93  21:16.66   
          6:58.94  8:26.14  9:52.53  11:18.92     
          12:45.10  14:10.98  15:36.20  17:03.82     
          18:30.00  19:54.96         
Johan Henriksson  1992  Upsala Simsällskap    1:19.32  2:45.71  4:13.10  5:41.22  21:39.17   
          7:08.64  8:36.53  10:04.47  11:32.06     
          13:00.75  14:27.40  15:55.07  17:22.61     
          18:48.36  20:15.19         
                     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    35.37        1:12.24   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    36.17        1:13.83   
Andrietta Papp  1993  Upsala Simsällskap    36.31        1:14.31   
Anna Bengtsson  1993  Sigtuna Simklubb    38.80        1:19.23   
Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.72        1:19.62   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    38.72        1:19.99   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.47        1:22.15   
Maria Lysén-Kotti  1992  Ludvika Simsällskap    39.98        1:22.60   
Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    41.44        1:24.12   
10  Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    42.02        1:24.80   
11  Nina Johansson  1992  Gävle Simsällskap    40.27        1:26.49   
12  Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap    42.16        1:28.38   
13  Elin Liberg  1993  Upsala Simsällskap    43.10        1:29.15   
14  Sheila Almasi  1993  Upsala Simsällskap    44.66        1:30.54   
15  Michaela Jansson  1992  Upsala Simsällskap    48.06        1:39.42   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Po 12 år o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            30.81   
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap            31.61   
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap            32.05   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.17   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap            32.77   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap            32.78   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.80   
Gustav Eiroff  1997  Sigtuna Simklubb            33.11   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            33.29   
10  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            33.46   
11  Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            34.09   
12  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb            34.48   
13  Hampus Karlsson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.87   
14  Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb            35.17   
15  Oscar Barthelsson  1996  Upsala Simsällskap            35.32   
16  Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap            35.33   
17  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            35.45   
18  Mårten Melander  1996  Bollnäs Simsällskap            35.71   
19  Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap            35.97   
20  Max Örneholm  1997  Norrtälje Simklubb            36.61   
21  Johan Jonsson  1997  Hudiksvalls Simsällskap            37.38   
22  Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            37.64   
23  Oscar Wenkel  1996  Upsala Simsällskap            38.06   
24  Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap            38.13   
25  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.24   
26  Jonathan Ekedahl  1996  Upsala Simsällskap            39.12   
27  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            39.52   
28  Martin Rismyhr  1996  Upsala Simsällskap            40.95   
29  Martin Hoyos  1997  Upsala Simsällskap            41.13   
30  John Bankefors  1996  Österby Simsällskap            41.41   
31  Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap            41.42   
32  Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            42.54   
33  Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            42.58   
34  Johannes Wikström  1997  Upsala Simsällskap            42.78   
35  Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            43.44   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Hussain Abdullah  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Fl 12 år o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap            32.04   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap            32.06   
Josefine Gillström  1996  Borlänge Simsällskap            32.54   
Angelica Damberg  1996  Gränges Simsällskap            32.97   
Ebba Lederud  1997  Ludvika Simsällskap            33.09   
Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb            33.41   
Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            33.69   
Jenna Mäenpää  1997  Bålsta Simklubb            33.83   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            33.88   
10  Saga Christiernin  1997  Norrtälje Simklubb            34.01   
11  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            34.26   
12  Elsa Hedman  1996  Upsala Simsällskap            34.41   
13  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.47   
14  Anna Westin  1996  Upsala Simsällskap            34.49   
15  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap            34.98   
16  Lisa Sätterström  1997  Sim 77 Hofors            35.58   
17  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.71   
18  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb            35.80   
19  Anna Bennbom  1996  Upsala Simsällskap            37.31   
20  Michelle Jacobi  1997  Norrtälje Simklubb            37.43   
21  Rojin Zarei  1997  Norrtälje Simklubb            37.53   
22  Jiyar Zarei  1996  Norrtälje Simklubb            37.54   
23  Julia Westerberg  1997  Norrtälje Simklubb            37.86   
24  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            37.93   
25  Johanna Strömstedt  1996  Upsala Simsällskap            37.95   
26  Anna-Maja Landin  1996  Norrtälje Simklubb            38.19   
27  Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb            38.36   
28  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            38.67   
29  Sofia Carlsson-Jönsson  1997  Upsala Simsällskap            38.87   
30  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            39.10   
31  Greta Fredriksson  1996  Upsala Simsällskap            39.34   
32  Josefine Hedmo  1996  Upsala Simsällskap            39.44   
33  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors            40.15   
34  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            40.78   
35  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap            41.00   
36  Embla Holmquist  1996  Upsala Simsällskap            41.67   
37  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            41.79   
38  Emma Skoglund  1997  Sim 77 Hofors            41.92   
39  Emma Ekström  1996  Sigtuna Simklubb            42.13   
40  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            42.15   
41  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap            42.43   
42  Emma Westberg  1998  Upsala Simsällskap            42.44   
43  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            42.60   
44  Emma Schmid  1998  Upsala Simsällskap            43.22   
45  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            43.44   
46  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            45.47   
47  Karolina Lustig  1997  Upsala Simsällskap            45.65   
48  Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors            46.33   
49  Matilda Torstensson  1997  Gimo Simsällskap            47.03   
50  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            48.76   
Olivia Sanner  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X100m Medley Po 16 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1995  Upsala Simsällskap            4:38.23   
  Henrik Ocklind  1993      32.30  1:06.44      1:06.44   
  Carl Winlöf  1994      36.26  1:21.36      2:27.80   
  Viktor Umenius  1993      33.20  1:12.54      3:40.34   
  David Hällman  1992      27.74  57.89      4:38.23   
                     
Lag 1 Herr  1992  Ludvika Simsällskap            4:40.08   
  Erik Schmidt  1992      32.37  1:07.20      1:07.20   
  Alexander Bjelke  1994      36.77  1:20.72      2:27.92   
  Max Galjeert  1994      31.11  1:08.89      3:36.81   
  Marcus Fredriksson  1992      29.46  1:03.27      4:40.08   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1995  Falu Simsällskap            5:00.48   
  Marcus Eriksson  1995      38.41  1:20.38      1:20.38   
  Jesper Stam  1994      34.51  1:14.63      2:35.01   
  Samuel Ström  1997      37.03  1:21.81      3:56.82   
  Daniel Solölid  1994      29.82  1:03.66      5:00.48   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 2  1992  Upsala Simsällskap            5:15.73   
  Johan Pettersson  1994      39.45  1:20.83      1:20.83   
  Johan Henriksson  1992      42.69  1:30.17      2:51.00   
  Joacim Westin  1994      36.15  1:19.14      4:10.14   
  Andreas Hedin  1994      30.64  1:05.59      5:15.73   
                     
Borlänge SS Herrar Lag1  1992  Borlänge Simsällskap            DSQ   
  Andreas Svärd  1994      44.03        1:36.03   
                     
                     
 
Gren 14, 4X100m Frisim Fl 16 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Flickor Lag 1  1992  Upsala Simsällskap            4:23.14   
  Andrietta Papp  1993      31.12  1:04.59      1:04.59   
  Ylva Henriksson  1994      31.30  1:06.57      2:11.16   
  Ebba Lind  1993      31.11  1:05.49      3:16.65   
  Julia Kindlund  1994      31.05  1:06.49      4:23.14   
                     
Gss Lag 1  Gävle Simsällskap            4:30.50   
  Agnes Wilkensson  1994      33.87  1:11.34      1:11.34   
  Ida Källqvist  1992      30.75  1:05.48      2:16.82   
  Angelica Larsson  1993      32.43  1:09.27      3:26.09   
  Nina Johansson  1992      29.92  1:04.41      4:30.50   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 2  1992  Upsala Simsällskap            4:30.96   
  Katarina Burman  1993      32.08  1:06.92      1:06.92   
  Amalia Lind  1994      33.43  1:09.50      2:16.42   
  Felicia Lidström  1994      31.84  1:07.29      3:23.71   
  Hanna Larsson  1994      32.30  1:07.25      4:30.96   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1994  Falu Simsällskap            4:31.53   
  Rebecca Johansson  1994      33.26  1:10.61      1:10.61   
  Paulina Hedin  1993      31.10  1:07.23      2:17.84   
  Emma Asplund  1994      29.68  1:03.44      3:21.28   
  Hanna Fransman  1995      33.16  1:10.25      4:31.53   
                     
Bollnäs SS Lag 1  1994  Bollnäs Simsällskap            4:33.76   
  Sofie Andersson  1995      31.85  1:07.03      1:07.03   
  Paulina Björkbacka  1995      32.15  1:07.15      2:14.18   
  Emma Svensson  1995      33.27  1:10.40      3:24.58   
  Moa Nilsson  1994      32.98  1:09.18      4:33.76   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1992  Borlänge Simsällskap            4:36.46   
  Josefine Gillström  1996      34.58  1:12.94      1:12.94   
  Nadja Lagerström  1996      34.33  1:13.46      2:26.40   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      31.26  1:06.23      3:32.63   
  Ellen Lindefelt  1994      30.06  1:03.83      4:36.46   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 3  1992  Upsala Simsällskap            4:46.58   
  Elin Liberg  1993      33.71  1:10.96      1:10.96   
  Malin Lindblom  1994      34.11  1:12.64      2:23.60   
  Clara Rubertsson  1994      33.62  1:12.14      3:35.74   
  Sheila Almasi  1993      33.40  1:10.84      4:46.58   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:47.94   
  Melinda Maxe  1992      33.24  1:09.77      1:09.77   
  Kajsa Åsberg  1993      32.93  1:09.92      2:19.69   
  Emilia Kock  1996      36.82  1:19.73      3:39.42   
  Mikaela Eriksson  1994      32.36  1:08.52      4:47.94   
                     
                     
 
Gren 15, 200m Medley Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andrietta Papp  1993  Upsala Simsällskap    35.05  1:15.84  2:01.25    2:37.31   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    33.34  1:14.20  2:02.14    2:39.77   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    35.60  1:18.61  2:03.11    2:40.42   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    34.49  1:15.59  2:05.25    2:42.42   
Ebba Lind  1993  Upsala Simsällskap    36.08  1:19.75  2:05.99    2:44.30   
Maria Lysén-Kotti  1992  Ludvika Simsällskap    37.35  1:22.30  2:06.68    2:44.42   
Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.33  1:19.57  2:09.37    2:46.29   
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    37.09  1:20.79  2:13.13    2:51.43   
Nina Johansson  1992  Gävle Simsällskap    35.85  1:22.81  2:13.85    2:53.56   
10  Anna Bengtsson  1993  Sigtuna Simklubb    38.38  1:22.31  2:14.43    2:53.70   
11  Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap    37.14  1:24.32  2:14.77    2:54.71   
12  Sheila Almasi  1993  Upsala Simsällskap    36.49  1:24.70  2:15.62    2:58.84   
13  Elin Liberg  1993  Upsala Simsällskap    36.00  1:23.45  2:18.48    3:00.44   
14  Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb    41.85  1:30.33  2:20.72    3:01.48   
15  Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    45.82  1:32.07  2:24.23    3:04.48   
16  Michaela Jansson  1992  Upsala Simsällskap    44.98  1:38.48  2:47.84    3:32.15   
                     
 
Gren 17, 400m Frisim Fl 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:08.02  2:21.65  3:36.18    4:49.09   
Paulina Björkbacka  1995  Bollnäs Simsällskap    1:08.96  2:24.90  3:42.42    4:58.32   
Hanna Larsson  1994  Upsala Simsällskap    1:14.97  2:34.74  3:55.24    5:13.84   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    1:14.69  2:35.67  3:56.79    5:16.87   
Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    1:15.25  2:35.98  3:57.46    5:18.18   
Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    1:15.96  2:37.57  3:58.15    5:19.40   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    1:15.06  2:37.04  4:00.16    5:21.84   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    1:15.79  2:37.45  4:00.57    5:22.08   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    1:17.44  2:41.45  4:05.12    5:25.35   
10  Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    1:16.78  2:40.43  4:04.09    5:25.37   
11  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    1:19.45  2:43.51  4:07.80    5:27.60   
12  Sofie Andersson  1995  Bollnäs Simsällskap    1:15.59  2:39.01  4:05.04    5:28.93   
13  Malin Lindblom  1994  Upsala Simsällskap    1:17.13  2:44.24  4:12.28    5:37.98   
14  Clara Rubertsson  1994  Upsala Simsällskap    1:19.39  2:46.67  4:15.38    5:41.46   
15  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:18.60  2:45.01  4:13.86    5:41.87   
16  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    1:20.45  2:48.36  4:17.64    5:47.15   
17  Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors    1:20.29  2:48.42  4:19.38    5:47.45   
18  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    1:24.63  2:55.41  4:27.56    6:01.06   
19  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    1:23.20  2:57.96  4:30.66    6:03.27   
20  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    1:28.00  3:06.21  4:45.04    6:21.30   
21  Linn Jokelainen  1995  Borlänge Simsällskap    1:28.64  3:08.20  4:48.93    6:24.46   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Po 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.17        59.07   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    29.08        1:00.67   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    29.93        1:03.07   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    30.01        1:03.93   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    30.50        1:03.97   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    31.74        1:05.78   
Per Sahlén  1994  Hudiksvalls Simsällskap    31.37        1:06.18   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    32.12        1:06.52   
Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb    32.33        1:06.57   
10  Carl Winlöf  1994  Upsala Simsällskap    31.85        1:07.09   
10  Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    1:07.09        1:07.09   
12  Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    31.95        1:07.61   
13  Simon Rydstedt  1994  Hudiksvalls Simsällskap    32.46        1:08.81   
14  Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb    32.86        1:09.07   
15  Joacim Westin  1994  Upsala Simsällskap    32.48        1:09.99   
16  Daniel Dooley  1995  Upsala Simsällskap    33.48        1:10.82   
17  Viktor Villman  1995  Bålsta Simklubb    35.08        1:11.77   
18  Philip Lind  1995  Upsala Simsällskap    35.35        1:12.16   
19  Lukas Björnbom  1994  Borlänge Simsällskap    1:12.36        1:12.36   
20  Kristoffer Rindstig  1994  Upsala Simsällskap    35.10        1:12.37   
21  Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.25        1:13.85   
22  Ludwig Robertsson  1995  Bålsta Simklubb    35.37        1:14.53   
23  Jacob Schönning  1995  Upsala Simsällskap    35.54        1:14.76   
24  Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.37        1:16.26   
25  Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    36.87        1:17.50   
26  Andreas Svärd  1994  Borlänge Simsällskap    36.08        1:17.91   
27  Max Andersson  1995  Sim 77 Hofors    38.36        1:18.63   
28  Jimmy Holmberg  1995  Norrtälje Simklubb    38.26        1:18.87   
29  Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap    37.83        1:19.19   
30  Oscar Söderström  1994  Upsala Simsällskap    37.45        1:19.72   
31  Johan Elfstadius  1995  Upsala Simsällskap    39.67        1:27.82   
32  Jakob Hannerz  1995  Upsala Simsällskap    43.54        1:31.33   
33  Jesper Wallbom  1995  Borlänge Simsällskap    42.45        1:32.00   
34  Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap    45.54        1:34.63   
35  Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap    52.93        1:59.41   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors            DSQ   
Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Orfeas Georgakakis Paulss  1994  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Fl 12 år o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap    34.85        1:10.51   
Josefine Gillström  1996  Borlänge Simsällskap    34.87        1:11.54   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    34.07        1:11.60   
Ebba Lederud  1997  Ludvika Simsällskap    35.23        1:13.88   
Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap    35.53        1:14.39   
Elsa Hedman  1996  Upsala Simsällskap    35.52        1:14.79   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    36.22        1:15.50   
Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    36.99        1:15.85   
Saga Christiernin  1997  Norrtälje Simklubb    35.78        1:16.48   
10  Angelica Damberg  1996  Gränges Simsällskap    36.94        1:17.00   
11  Jenna Mäenpää  1997  Bålsta Simklubb    36.43        1:17.26   
12  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.66        1:17.41   
13  Anna Westin  1996  Upsala Simsällskap    36.76        1:19.01   
14  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    38.24        1:20.37   
15  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    38.14        1:21.35   
16  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.38        1:21.88   
17  Lisa Sätterström  1997  Sim 77 Hofors    40.16        1:22.39   
18  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    37.38        1:22.74   
19  Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb    40.12        1:23.69   
20  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    40.33        1:24.19   
21  Michelle Jacobi  1997  Norrtälje Simklubb    41.22        1:24.22   
22  Jiyar Zarei  1996  Norrtälje Simklubb    39.71        1:25.00   
23  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    41.38        1:25.97   
24  Anna Bennbom  1996  Upsala Simsällskap    42.15        1:26.80   
25  Julia Westerberg  1997  Norrtälje Simklubb    41.81        1:27.48   
26  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    40.02        1:28.08   
27  Sofia Carlsson-Jönsson  1997  Upsala Simsällskap    42.09        1:28.39   
28  Rojin Zarei  1997  Norrtälje Simklubb    41.27        1:30.67   
29  Josefine Hedmo  1996  Upsala Simsällskap    43.96        1:30.74   
30  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    43.90        1:30.77   
31  Anna-Maja Landin  1996  Norrtälje Simklubb    42.86        1:30.86   
32  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    41.14        1:31.24   
33  Embla Holmquist  1996  Upsala Simsällskap    44.18        1:31.34   
34  Lisa Orvestedt  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.69        1:32.00   
35  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    42.98        1:32.36   
36  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    44.13        1:34.71   
37  Greta Fredriksson  1996  Upsala Simsällskap    44.86        1:35.32   
38  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    44.03        1:36.02   
39  Emma Skoglund  1997  Sim 77 Hofors    44.80        1:36.69   
40  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    44.81        1:38.14   
41  Emma Westberg  1998  Upsala Simsällskap    47.03        1:39.07   
42  Olivia Sanner  1998  Upsala Simsällskap    47.36        1:39.65   
43  Karolina Lustig  1997  Upsala Simsällskap    47.55        1:40.29   
44  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    45.87        1:41.12   
45  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    48.88        1:44.47   
46  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    47.77        1:45.99   
47  Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors    52.19        1:55.88   
Johanna Strömstedt  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Po 12 år o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap            36.39   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            37.76   
Gustav Eiroff  1997  Sigtuna Simklubb            38.58   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.76   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            38.93   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            38.97   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap            39.20   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.62   
Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap            39.84   
10  Oscar Barthelsson  1996  Upsala Simsällskap            40.04   
11  Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap            40.18   
12  Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.42   
13  Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap            42.28   
14  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb            43.00   
15  Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap            43.31   
16  Johan Jonsson  1997  Hudiksvalls Simsällskap            43.36   
17  Hampus Karlsson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.40   
18  Max Örneholm  1997  Norrtälje Simklubb            43.54   
19  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            44.13   
20  Oscar Wenkel  1996  Upsala Simsällskap            44.24   
21  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            44.33   
22  Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            46.59   
23  Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap            46.99   
24  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            47.06   
25  John Bankefors  1996  Österby Simsällskap            47.19   
26  Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb            47.32   
27  Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            47.58   
28  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.88   
29  Martin Hoyos  1997  Upsala Simsällskap            49.27   
30  Hussain Abdullah  1996  Upsala Simsällskap            49.83   
31  Martin Rismyhr  1996  Upsala Simsällskap            50.73   
32  Jonathan Ekedahl  1996  Upsala Simsällskap            50.95   
33  Johannes Wikström  1997  Upsala Simsällskap            51.10   
34  Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            55.76   
Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Ryggsim Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    38.22  1:19.24  2:00.49    2:41.37   
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    40.83  1:23.72  2:07.83    2:52.32   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    41.32  1:26.33  2:11.05    2:55.13   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    44.30  1:29.91  2:15.85    3:01.34   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Hällman  1992  Upsala Simsällskap    29.65  1:02.03  1:35.26    2:07.62   
Viktor Umenius  1993  Upsala Simsällskap    30.67  1:05.98  1:42.84    2:16.82   
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap    29.51  1:03.46  1:40.75    2:17.69   
Simon Blom  1992  Hudiksvalls Simsällskap    30.52  1:05.68  1:43.27    2:18.27   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    31.07  1:06.36  1:44.02    2:19.67   
Andreas Jansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.84  1:10.92  1:49.34    2:27.34   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    34.18  1:12.77  1:52.52    2:30.04   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    33.31  1:11.62  1:52.05    2:31.78   
Johan Henriksson  1992  Upsala Simsällskap    36.05  1:15.94  1:56.55    2:36.89   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Fl 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    32.37        1:10.67   
Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    33.15        1:12.49   
Amalia Lind  1994  Upsala Simsällskap    34.44        1:14.10   
Felicia Lidström  1994  Upsala Simsällskap    33.94        1:15.13   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.86        1:15.19   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    33.99        1:15.75   
Sofie Andersson  1995  Bollnäs Simsällskap    36.04        1:20.75   
Paulina Björkbacka  1995  Bollnäs Simsällskap    36.93        1:20.82   
Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap    35.77        1:20.89   
10  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.51        1:23.11   
11  Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    39.50        1:26.59   
12  Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors    37.84        1:26.95   
13  Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap    40.82        1:30.02   
14  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    42.74        1:30.34   
15  Alice Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    39.97        1:30.51   
16  Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    42.44        1:34.03   
17  Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors    45.37        1:38.81   
18  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    45.75        1:39.80   
19  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    44.64        1:41.12   
20  Kajsa Hughes  1994  Upsala Simsällskap    44.91        1:42.75   
21  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    47.60        1:43.38   
22  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    47.88        1:45.81   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Linn Jokelainen  1995  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Po 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    33.30        1:13.28   
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    33.87        1:13.92   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    34.00        1:13.94   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    35.37        1:16.96   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    34.75        1:19.91   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    37.88        1:21.30   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    37.75        1:23.71   
Joacim Westin  1994  Upsala Simsällskap    38.43        1:24.74   
Philip Lind  1995  Upsala Simsällskap    41.23        1:24.83   
10  Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb    37.68        1:24.89   
11  Simon Rydstedt  1994  Hudiksvalls Simsällskap    38.74        1:25.58   
12  Daniel Dooley  1995  Upsala Simsällskap    40.66        1:30.10   
13  Ludwig Robertsson  1995  Bålsta Simklubb    42.84        1:32.96   
14  Viktor Villman  1995  Bålsta Simklubb    42.49        1:33.51   
15  Jacob Schönning  1995  Upsala Simsällskap    43.14        1:35.86   
16  Kristoffer Rindstig  1994  Upsala Simsällskap    44.47        1:37.77   
17  Jakob Hannerz  1995  Upsala Simsällskap    51.15        1:56.90   
Max Andersson  1995  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Fl 12 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Christiernin  1997  Norrtälje Simklubb            35.63   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            36.97   
Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap            37.02   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap            38.26   
Ebba Lederud  1997  Ludvika Simsällskap            38.61   
Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            39.50   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            39.59   
Angelica Damberg  1996  Gränges Simsällskap            40.24   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.83   
10  Josefine Gillström  1996  Borlänge Simsällskap            40.95   
11  Elsa Hedman  1996  Upsala Simsällskap            41.86   
12  Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb            42.39   
13  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb            42.72   
14  Johanna Strömstedt  1996  Upsala Simsällskap            43.07   
15  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.32   
16  Lisa Sätterström  1997  Sim 77 Hofors            43.58   
17  Julia Westerberg  1997  Norrtälje Simklubb            45.18   
18  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            45.44   
19  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap            47.10   
20  Rojin Zarei  1997  Norrtälje Simklubb            48.29   
20  Emma Ekström  1996  Sigtuna Simklubb            48.29   
22  Greta Fredriksson  1996  Upsala Simsällskap            48.64   
23  Sofia Carlsson-Jönsson  1997  Upsala Simsällskap            48.90   
24  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap            50.53   
25  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            50.70   
26  Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb            51.67   
27  Embla Holmquist  1996  Upsala Simsällskap            51.77   
28  Josefine Hedmo  1996  Upsala Simsällskap            51.81   
29  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap            51.93   
30  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap            52.27   
30  Anna-Maja Landin  1996  Norrtälje Simklubb            52.27   
32  Lisa Orvestedt  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.54   
33  Anna Bennbom  1996  Upsala Simsällskap            52.59   
34  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            55.07   
35  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            55.38   
36  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            56.09   
37  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            57.69   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Bröstsim Po 12 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Karlsson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.10   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap            42.34   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            43.49   
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            44.79   
Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap            44.93   
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap            45.40   
Mårten Melander  1996  Bollnäs Simsällskap            45.43   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.50   
Oscar Barthelsson  1996  Upsala Simsällskap            45.63   
10  Jonathan Ekedahl  1996  Upsala Simsällskap            46.22   
11  Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap            46.47   
12  Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap            46.48   
13  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb            46.52   
14  Gustav Eiroff  1997  Sigtuna Simklubb            46.54   
15  Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap            46.80   
16  Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.02   
17  Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap            47.22   
18  Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.53   
19  Oscar Wenkel  1996  Upsala Simsällskap            47.83   
20  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            48.03   
21  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            48.44   
22  Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb            48.64   
23  Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            48.80   
24  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.00   
25  Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            51.23   
26  Max Örneholm  1997  Norrtälje Simklubb            51.96   
27  Johannes Wikström  1997  Upsala Simsällskap            52.93   
28  Martin Hoyos  1997  Upsala Simsällskap            53.38   
29  Johan Jonsson  1997  Hudiksvalls Simsällskap            53.69   
30  Hussain Abdullah  1996  Upsala Simsällskap            54.22   
31  Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            55.77   
32  Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap            58.78   
33  John Bankefors  1996  Österby Simsällskap            59.03   
34  Martin Rismyhr  1996  Upsala Simsällskap            1:05.42   
                     
 
Gren 27, 800m Frisim FL 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ebba Lind  1993  Upsala Simsällskap    1:12.50  2:32.23  3:52.38  5:12.74  10:31.89   
          6:33.72  7:53.51  9:13.33       
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb    1:19.95  2:44.49  4:08.40  5:31.99  10:56.84   
          6:54.87  8:17.27  9:38.52       
Michaela Jansson  1992  Upsala Simsällskap    1:27.94  3:05.03  5:35.66  7:15.14  13:08.21   
          8:55.79  10:34.73  12:12.31       
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    32.30        1:06.04   
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap    32.62        1:08.50   
Viktor Umenius  1993  Upsala Simsällskap    34.44        1:12.46   
Simon Blom  1992  Hudiksvalls Simsällskap    36.56        1:17.08   
Johan Henriksson  1992  Upsala Simsällskap    40.33        1:21.76   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    40.64        1:24.00   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    41.80        1:25.87   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.46        1:30.03   
                     
 
Gren 29, 4X100m Medley FL 13 o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Flickor Lag 1  1995  Upsala Simsällskap            5:18.67   
  Elisabeth Ödman  1995      37.38  1:19.26      1:19.26   
  Agnes Försth  1995      38.07  1:22.85      2:42.11   
  Vilma Heimer  1996      38.44  1:23.33      4:05.44   
  Mari Edlert  1995      35.28  1:13.23      5:18.67   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 2  1995  Upsala Simsällskap            5:48.13   
  Linnea Carlsson  1998      45.49  1:36.09      1:36.09   
  Malin Burman  1996      42.37  1:30.13      3:06.22   
  Saga Söderberg  1997      39.80  1:27.03      4:33.25   
  Julia Herbert  1996      35.41  1:14.88      5:48.13   
                     
Flickor Norrtälje Lag 1  1995  Norrtälje Simklubb            6:09.11   
  Rebecca Rüdén  1997      43.51  2:16.04      2:16.04   
  Emma Persson  1997      52.47  1:31.44      3:47.48   
  Saga Christiernin  1997      49.20  1:30.27      5:17.75   
  Rojin Zarei  1997      51.36  51.36      6:09.11   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 3  1995  Upsala Simsällskap            6:14.53   
  Sofia Carlsson-Jönsson  1997      47.49  2:24.82      2:24.82   
  Amanda Melberg  1995      1:36.95  2:28.34      4:53.16   
  Elsa Hedman  1996      37.14  1:21.37      6:14.53   
  Anna Westin  1996              6:14.53   
                     
Lag 1 Dam  1995  Ludvika Simsällskap            6:14.88   
  Ebba Lederud  1997      45.82  1:32.12      1:32.12   
  Johanna Nässlander  1995      52.04  1:47.78      3:19.90   
  Matilda Lundberg  1995      42.70  1:33.60      4:53.50   
  Johanna Hellsing  1996      37.40  1:21.38      6:14.88   
                     
Borlänge SS Flickor Lag1  1996  Borlänge Simsällskap            6:22.55   
  Klara Johansson  1997      47.55  1:35.77      1:35.77   
  Diana Björk  1995      49.70  1:44.04      3:19.81   
  Linn Jokelainen  1995      43.48  1:37.41      4:57.22   
  Linnea Sandberg  1996      38.05  1:25.33      6:22.55   
                     
Flickor Norrtälje Lag 2  1995  Norrtälje Simklubb            6:33.31   
  Jiyar Zarei  1996      44.92  1:33.36      1:33.36   
  Anna-Maja Landin  1996      48.86  1:45.09      3:18.45   
  Julia Westerberg  1997      49.16  1:56.54      5:14.99   
  Line Alfredsson  1995      36.57  1:18.32      6:33.31   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 4  1995  Upsala Simsällskap            6:39.18   
  Alexandra Papp  1998      50.95  2:36.33      2:36.33   
  Josefine Hedmo  1996      53.46  1:38.81      4:15.14   
  Ida-Karin Fjällmyr  1995      59.39  1:39.52      5:54.66   
  Johanna Strömstedt  1996      44.52  44.52      6:39.18   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 5  1995  Upsala Simsällskap            6:45.57   
  Greta Fredriksson  1996      47.73  1:40.54      1:40.54   
  Linnea Marklund  1998      51.14  1:50.44      3:30.98   
  Cornelia Kesti  1995      45.62  1:42.73      5:13.71   
  Rebecca Brandhorst  1995      41.96  1:31.86      6:45.57   
                     
                     
 
Gren 30, 4X100m Frisim Po 13 o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1995  Upsala Simsällskap            4:38.05   
  Alexander Matkoski  1996      31.87  1:07.37      1:07.37   
  Axel Dahlbom  1996      34.87  1:11.84      2:19.21   
  Daniel Dooley  1995      33.55  1:10.61      3:29.82   
  Philip Lind  1995      33.09  1:08.23      4:38.05   
                     
Lag 1 Herrar Harnäs  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:40.49   
  Robert Lindblom  1995      28.62  1:00.81      1:00.81   
  Linus Rhodin  1996      34.57  1:14.03      2:14.84   
  Gustav Sjökvist  1996      34.58  1:13.50      3:28.34   
  Robin Ernesäter  1996      34.18  1:12.15      4:40.49   
                     
Lag 1 Bålsta  Bålsta Simklubb            4:43.48   
  Viktor Villman  1995      35.63  1:12.40      1:12.40   
  Ludwig Robertsson  1995      36.07  1:15.50      2:27.90   
  Alexander Hagelin  1995      33.35  1:09.86      3:37.76   
  Alexander Ozerov  1996      30.77  1:05.72      4:43.48   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1995  Falu Simsällskap            4:57.12   
  Marcus Eriksson  1995      31.79  1:07.34      1:07.34   
  Rasmus Rantanen  1997      37.19  1:19.24      2:26.58   
  Zakarias Ström  1997      36.79  1:16.71      3:43.29   
  Samuel Ström  1997      35.47  1:13.83      4:57.12   
                     
Pojkar Norrtälje Lag 1  1995  Norrtälje Simklubb            5:21.33   
  Tobias Westholm  1996      40.35  1:25.76      1:25.76   
  Robert Ahlbom  1995      33.92  1:11.50      2:37.26   
  Martin Magnusson  1995      39.09  1:20.32      3:57.58   
  Jimmy Holmberg  1995      39.22  1:23.75      5:21.33   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 2  1995  Upsala Simsällskap            5:22.90   
  Oscar Barthelsson  1996      37.66  1:20.57      1:20.57   
  Jacob Schönning  1995      35.78  1:15.98      2:36.55   
  Sean Johansson  1997      38.70  1:21.18      3:57.73   
  Fredrik Nilsson  1997      38.76  1:25.17      5:22.90   
                     
Lag 2 Herrar Harnäs  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:31.88   
  Robin Hansson  1995      37.63  1:18.65      1:18.65   
  Tim Zetterström  1995      37.00  1:19.82      2:38.47   
  Samuel Hillman  1997      42.95  1:32.35      4:10.82   
  Hampus Karlsson  1996      37.62  1:21.06      5:31.88   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 3  1995  Upsala Simsällskap            5:46.06   
  Johan Sundström  1996      38.49  1:22.08      1:22.08   
  Boris Wu  1997      43.21  1:33.45      2:55.53   
  Jesper Engström  1996      37.67  1:26.85      4:22.38   
  Jakob Granelli  1995      38.22  1:23.68      5:46.06   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 4  1995  Upsala Simsällskap            6:04.67   
  Oscar Wenkel  1996      41.57  1:29.34      1:29.34   
  Jakob Hannerz  1995      43.88  1:32.53      3:01.87   
  Johan Elfstadius  1995      40.92  1:30.02      4:31.89   
  Jonathan Ekedahl  1996      42.70  1:32.78      6:04.67   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 5  1995  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Martin Hoyos  1997      41.01        1:42.05   
                     
                     
 
Gren 31, 100m Frisim Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Hällman  1992  Upsala Simsällskap    28.20        57.98   
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap    28.19        58.58   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    28.86        1:00.08   
Viktor Umenius  1993  Upsala Simsällskap    29.44        1:01.36   
Simon Blom  1992  Hudiksvalls Simsällskap    29.43        1:01.53   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    29.60        1:02.33   
Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap    31.45        1:06.23   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    30.44        1:07.15   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    32.18        1:07.37   
10  Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    32.62        1:08.22   
11  Emil Johansson  1993  Norrtälje Simklubb    32.43        1:08.31   
12  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    32.80        1:08.64   
13  Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.02        1:10.75   
14  Johan Henriksson  1992  Upsala Simsällskap    34.41        1:12.07   
15  Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.48        1:14.42   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    2:27.64  3:46.20  5:01.22    5:01.22   
Ebba Lind  1993  Upsala Simsällskap    2:27.60  3:45.35  5:02.72    5:02.72   
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    2:29.25  3:49.06  5:07.39    5:07.39   
Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    2:29.77  3:49.89  5:08.53    5:08.53   
Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    2:40.06  4:01.43  5:20.05    5:20.05   
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb    2:37.07  4:01.04  5:21.07    5:21.07   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.12  2:38.79  4:04.43    5:27.31   
Sara Lundström  1993  Söderhamns Simsällskap    1:22.76  2:50.04  4:15.70    5:40.36   
Michaela Jansson  1992  Upsala Simsällskap    1:25.75  3:01.66  4:39.87    6:15.15   
Elin Liberg  1993  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 33, 200m Medley Po 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap            2:35.68   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    34.81  1:14.53  2:02.33    2:38.87   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap            2:44.11   
Philip Lind  1995  Upsala Simsällskap    37.92  1:21.89  2:06.85    2:44.90   
Tim Johansson  1995  Norrtälje Simklubb            2:46.49   
Carl Winlöf  1994  Upsala Simsällskap            2:47.19   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap            2:50.40   
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    35.34  1:20.74  2:14.23    2:51.05   
Per Sahlén  1994  Hudiksvalls Simsällskap            2:51.73   
10  Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb    36.02  1:25.14  2:15.44    2:52.90   
11  Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb    38.12  1:25.85  2:18.81    2:57.96   
12  Daniel Dooley  1995  Upsala Simsällskap    39.23  1:26.78  2:20.91    2:59.75   
13  Jacob Schönning  1995  Upsala Simsällskap    39.67  1:31.08  2:18.24    3:00.91   
14  Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    41.61  1:26.77  2:23.10    3:01.17   
15  Ludwig Robertsson  1995  Bålsta Simklubb    43.08  1:25.99  2:25.26    3:04.09   
16  Simon Rydstedt  1994  Hudiksvalls Simsällskap    39.12  1:27.15  2:23.16    3:04.17   
17  Viktor Villman  1995  Bålsta Simklubb    41.83  1:30.82  2:26.00    3:04.46   
18  Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.96  1:32.57  2:24.02    3:07.06   
19  Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    41.69  1:27.77  2:25.74    3:07.11   
20  Kristoffer Rindstig  1994  Upsala Simsällskap    44.39  1:34.43  2:30.88    3:09.88   
21  Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    44.69  1:32.32  2:29.02    3:12.72   
22  Max Andersson  1995  Sim 77 Hofors    43.11  1:33.00  2:35.15    3:20.58   
23  Jakob Hannerz  1995  Upsala Simsällskap    51.86  1:46.33  2:47.33    3:41.23   
Andreas Hedin  1994  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jesper Wallbom  1995  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Oscar Söderström  1994  Upsala Simsällskap            DSQ   
Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Ryggsim Fl 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    35.21        1:12.54   
Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    35.82        1:13.73   
Sofie Andersson  1995  Bollnäs Simsällskap    35.92        1:13.87   
Paulina Björkbacka  1995  Bollnäs Simsällskap    36.93        1:15.36   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    38.04        1:17.49   
Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    37.44        1:17.49   
Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap    37.72        1:18.39   
Hanna Larsson  1994  Upsala Simsällskap    38.85        1:19.00   
Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap    37.76        1:19.03   
10  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    38.08        1:19.49   
11  Agnes Försth  1995  Upsala Simsällskap    38.27        1:20.25   
12  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    38.92        1:20.99   
13  Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    40.13        1:21.84   
14  Malin Lindblom  1994  Upsala Simsällskap    39.68        1:22.39   
15  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    40.68        1:23.40   
16  Saba Tavoosi  1994  Upsala Simsällskap    39.06        1:23.88   
17  Clara Rubertsson  1994  Upsala Simsällskap    40.53        1:24.02   
18  Alice Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    40.90        1:24.29   
19  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.27        1:24.88   
20  Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap    40.26        1:25.03   
21  Filippa Berencreuz  1994  Norrtälje Simklubb    41.10        1:25.89   
22  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    42.90        1:26.86   
23  Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    42.81        1:28.04   
24  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    43.23        1:28.56   
25  Therese Berzelius  1995  Sigtuna Simklubb    42.98        1:29.56   
26  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    44.10        1:31.17   
27  Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors    43.83        1:31.35   
28  Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors    45.28        1:32.48   
29  Sandra Reichenberger  1994  Upsala Simsällskap    45.27        1:33.71   
30  Linnéa Carlsson  1995  Sim 77 Hofors    44.87        1:33.76   
31  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    48.05        1:36.49   
32  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    48.41        1:38.03   
33  Kajsa Hughes  1994  Upsala Simsällskap    45.76        1:38.39   
34  Amanda Melberg  1995  Upsala Simsällskap    48.28        1:41.76   
35  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    49.53        1:45.28   
36  Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap    53.81        1:48.92   
37  Rebecca Brandhorst  1995  Upsala Simsällskap    53.04        1:51.80   
38  Jennie Foander  1995  Hudiksvalls Simsällskap    1:38.60        1:57.22   
38  Katarina Mc Cleaf  1995  Upsala Simsällskap    56.54        1:57.22   
Alisha Gupta  1995  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Bröstsim Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap    35.50        1:18.97   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    39.45        1:23.70   
Andreas Jansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.70        1:25.32   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    39.60        1:25.52   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    40.81        1:26.62   
Johan Henriksson  1992  Upsala Simsällskap    41.98        1:27.47   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    41.05        1:28.73   
Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap    42.29        1:30.46   
Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.79        1:33.46   
10  Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.76        1:35.63   
                     
 
Gren 36, 200m Bröstsim Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    39.12  1:22.72  2:07.69    2:53.71   
Andrietta Papp  1993  Upsala Simsällskap    39.97  1:24.70  2:11.38    2:57.35   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap    42.06  1:31.01  2:20.61    3:10.54   
Sheila Almasi  1993  Upsala Simsällskap            3:16.45   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap            3:16.93   
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb    45.39  1:37.16  2:28.41    3:18.77   
Hanna Westling  1992  Norrtälje Simklubb    44.17  1:36.59  2:31.90    3:26.88   
Sara Lundström  1993  Söderhamns Simsällskap            3:36.81   
                     
 
Gren 37, 100m Medley Po 12 år o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Ozerov  1996  Bålsta Simklubb    33.81        1:14.31   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap    37.55        1:19.10   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    37.07        1:19.17   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap    37.83        1:19.45   
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap    39.69        1:21.68   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    38.82        1:22.74   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    39.14        1:25.72   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.66        1:25.92   
Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap    40.85        1:27.15   
10  Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.37        1:27.89   
11  Mårten Melander  1996  Bollnäs Simsällskap    45.90        1:30.78   
12  Max Örneholm  1997  Norrtälje Simklubb    42.96        1:30.94   
13  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    45.43        1:30.96   
14  Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap    41.30        1:31.29   
15  Gustav Eiroff  1997  Sigtuna Simklubb    40.91        1:31.53   
16  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    42.61        1:31.56   
17  Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb    46.01        1:32.53   
18  Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    43.25        1:33.86   
19  Emil Olsson  1996  Söderhamns Simsällskap    46.24        1:37.10   
20  Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap    43.67        1:37.48   
21  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    46.49        1:40.00   
22  Oscar Wenkel  1996  Upsala Simsällskap    47.85        1:40.30   
23  Martin Hoyos  1997  Upsala Simsällskap    47.42        1:40.42   
24  Samuel Malmberg  1996  Söderhamns Simsällskap    49.67        1:42.42   
25  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.87        1:44.22   
26  Martin Rismyhr  1996  Upsala Simsällskap    54.44        1:56.31   
Oscar Barthelsson  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap            DSQ   
Johannes Wikström  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 200m Frisim Fl 12 år o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    34.95  1:14.77  1:55.32    2:34.58   
Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap    35.24  1:15.11  1:55.91    2:35.24   
Josefine Gillström  1996  Borlänge Simsällskap    36.74  1:19.07  2:01.37    2:41.23   
Ebba Lederud  1997  Ludvika Simsällskap    37.04  1:18.66  2:02.25    2:43.49   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    38.25  1:22.30  2:07.18    2:50.21   
Angelica Damberg  1996  Gränges Simsällskap    39.08  1:22.99  2:09.36    2:52.69   
Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    39.86  1:24.98  2:10.65    2:54.41   
Saga Christiernin  1997  Norrtälje Simklubb    37.40  1:21.29  2:08.33    2:54.48   
Anna Westin  1996  Upsala Simsällskap    1:21.44  2:08.04  2:55.70    2:55.70   
10  Lisa Sätterström  1997  Sim 77 Hofors    41.15  1:27.97  2:16.25    2:59.70   
11  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    42.59  1:30.10  2:18.93    3:05.13   
12  Anna Bennbom  1996  Upsala Simsällskap    42.38  1:32.16  2:21.24    3:06.10   
13  Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb    41.84  1:30.05  2:19.14    3:06.62   
14  Johanna Strömstedt  1996  Upsala Simsällskap    39.79  1:28.18  2:18.63    3:07.35   
15  Julia Westerberg  1997  Norrtälje Simklubb    42.80  1:32.01  2:21.23    3:09.24   
16  Sofia Carlsson-Jönsson  1997  Upsala Simsällskap    42.68  1:31.60  2:22.67    3:12.50   
17  Embla Holmquist  1996  Upsala Simsällskap    43.15  1:32.88  2:25.17    3:13.66   
18  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    45.01  1:36.12  2:29.53    3:13.82   
19  Anna-Maja Landin  1996  Norrtälje Simklubb    44.73  1:34.69  2:26.59    3:14.56   
20  Josefine Hedmo  1996  Upsala Simsällskap    44.03  1:35.72  2:28.44    3:18.24   
21  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    40.55  1:34.95  2:26.54    3:18.54   
22  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    43.77  1:35.98  2:29.50    3:22.84   
23  Emma Skoglund  1997  Sim 77 Hofors    46.12  1:40.92  2:38.42    3:32.27   
24  Olivia Sanner  1998  Upsala Simsällskap    47.60  1:43.65  2:39.07    3:33.98   
25  Karolina Lustig  1997  Upsala Simsällskap    47.24  1:41.59  2:38.37    3:34.76   
26  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    45.14  1:41.21  2:41.54    3:38.93   
27  Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors    52.53  1:56.31  3:02.29    4:03.46   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb            DNS   
Emma Westberg  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 400m Medley Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    1:11.21  2:37.22  4:13.04    5:27.08   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    1:27.90  2:59.87  4:37.84    5:54.23   
                     
 
Gren 40, 100m Fjärilsim Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    33.02        1:12.20   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    33.50        1:13.95   
Ebba Lind  1993  Upsala Simsällskap    35.29        1:16.41   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    35.55        1:16.72   
Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.76        1:20.16   
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    37.60        1:20.76   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.33        1:21.63   
Elin Liberg  1993  Upsala Simsällskap    35.65        1:22.51   
Anna Bengtsson  1993  Sigtuna Simklubb    37.41        1:23.07   
10  Sheila Almasi  1993  Upsala Simsällskap    37.30        1:25.09   
11  Michaela Jansson  1992  Upsala Simsällskap    43.79        1:35.00   
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Po 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.69   
Max Galjeert  1994  Ludvika Simsällskap            27.28   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap            27.35   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap            29.16   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb            29.22   
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap            29.24   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors            29.34   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            29.73   
Per Sahlén  1994  Hudiksvalls Simsällskap            29.75   
10  Tim Johansson  1995  Norrtälje Simklubb            29.80   
11  Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap            29.94   
12  Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb            29.95   
13  Carl Winlöf  1994  Upsala Simsällskap            30.00   
14  Andreas Hedin  1994  Upsala Simsällskap            30.02   
15  Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap            30.34   
16  Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb            30.36   
17  Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap            30.67   
18  Lukas Björnbom  1994  Borlänge Simsällskap            30.81   
19  Simon Rydstedt  1994  Hudiksvalls Simsällskap            31.15   
20  Daniel Dooley  1995  Upsala Simsällskap            31.38   
21  Jacob Schönning  1995  Upsala Simsällskap            31.61   
22  Philip Lind  1995  Upsala Simsällskap            31.68   
23  Viktor Villman  1995  Bålsta Simklubb            32.36   
24  Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.37   
25  Orfeas Georgakakis Paulss  1994  Upsala Simsällskap            32.66   
26  Joakim Sjöberg  1994  Sigtuna Simklubb            32.81   
27  Ludwig Robertsson  1995  Bålsta Simklubb            33.44   
28  Kristoffer Rindstig  1994  Upsala Simsällskap            33.59   
29  Andreas Svärd  1994  Borlänge Simsällskap            33.82   
30  Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap            33.87   
31  Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.71   
32  Max Andersson  1995  Sim 77 Hofors            34.90   
33  Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap            35.48   
34  Jimmy Holmberg  1995  Norrtälje Simklubb            36.05   
35  Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb            36.29   
36  Jakob Hannerz  1995  Upsala Simsällskap            37.81   
37  Johan Elfstadius  1995  Upsala Simsällskap            39.53   
38  Jesper Wallbom  1995  Borlänge Simsällskap            39.73   
39  Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap            42.25   
40  Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            52.20   
Tim Jacobson  1994  Upsala Simsällskap            DNS   
Joacim Westin  1994  Upsala Simsällskap            DNS   
Oscar Söderström  1994  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 42, 100m Bröstsim Fl 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Lidström  1994  Upsala Simsällskap    38.80        1:22.01   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    39.61        1:23.44   
Agnes Försth  1995  Upsala Simsällskap    39.73        1:24.60   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    39.16        1:25.16   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    40.42        1:25.93   
Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    41.59        1:27.21   
Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    39.70        1:27.37   
Paulina Björkbacka  1995  Bollnäs Simsällskap    42.31        1:27.85   
Maria Sundström  1994  Upsala Simsällskap    43.09        1:29.21   
10  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    41.19        1:29.39   
11  Alice Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    41.53        1:29.71   
12  Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    41.14        1:30.27   
13  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    43.30        1:31.01   
14  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    43.79        1:31.80   
15  Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap    44.35        1:35.67   
16  Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    45.44        1:35.93   
17  Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors    47.21        1:35.96   
18  Linnéa Carlsson  1995  Sim 77 Hofors    44.87        1:36.25   
19  Sandra Reichenberger  1994  Upsala Simsällskap    47.28        1:37.05   
20  Saba Tavoosi  1994  Upsala Simsällskap    46.47        1:38.72   
21  Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap    45.46        1:38.81   
22  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    46.89        1:39.28   
23  Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    47.30        1:41.64   
24  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    49.34        1:41.77   
25  Amanda Melberg  1995  Upsala Simsällskap    48.68        1:41.93   
26  Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors    49.94        1:42.27   
27  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    50.30        1:42.72   
28  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    48.99        1:42.78   
29  Linn Jokelainen  1995  Borlänge Simsällskap    48.95        1:42.86   
30  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    48.93        1:45.10   
31  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    52.15        1:48.84   
32  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    51.13        1:51.11   
33  Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap    53.33        1:51.45   
34  Rebecca Brandhorst  1995  Upsala Simsällskap    53.12        1:56.18   
35  Katarina Mc Cleaf  1995  Upsala Simsällskap    56.50        1:58.73   
36  Filippa Berencreuz  1994  Norrtälje Simklubb    57.27        2:01.93   
37  Alisha Gupta  1995  Upsala Simsällskap    1:03.83        2:18.41   
                     
 
Gren 43, 4X100m Frisim Po 16 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lag 1 Herr  1992  Ludvika Simsällskap            4:05.29   
  Alexander Bjelke  1994      29.37  1:01.89      1:01.89   
  Marcus Fredriksson  1992      29.82  1:04.77      2:06.66   
  Erik Schmidt  1992      27.29  58.91      3:05.57   
  Max Galjeert  1994      28.42  59.72      4:05.29   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1992  Upsala Simsällskap            4:05.88   
  David Hällman  1992      26.80  55.76      55.76   
  Viktor Umenius  1993      28.68  1:01.01      1:56.77   
  Henrik Ocklind  1993      29.59  1:02.56      2:59.33   
  Carl Winlöf  1994      31.28  1:06.55      4:05.88   
                     
Pojkar Norrtälje Lag 1  1992  Norrtälje Simklubb            4:27.11   
  Tim Johansson  1995      32.07  1:07.29      1:07.29   
  Robert Ahlbom  1995      33.90  1:12.51      2:19.80   
  Emil Johansson  1993      31.99  1:07.60      3:27.40   
  Oscar Elfving  1993      28.18  59.71      4:27.11   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 2  1992  Upsala Simsällskap            4:38.98   
  Johan Pettersson  1994      32.06  1:07.01      1:07.01   
  Andreas Hedin  1994      31.56  1:06.76      2:13.77   
  Joacim Westin  1994      33.33  1:12.55      3:26.32   
  Kristoffer Rindstig  1994      34.12  1:12.66      4:38.98   
                     
Borlänge SS Herrar Lag1  1992  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 44, 4X100m Medley Fl 16 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Flickor Lag 1  1992  Upsala Simsällskap            4:59.03   
  Julia Kindlund  1994      35.86  1:13.68      1:13.68   
  Felicia Lidström  1994      37.80  1:21.55      2:35.23   
  Katarina Burman  1993      34.32  1:16.62      3:51.85   
  Ebba Lind  1993      31.84  1:07.18      4:59.03   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1994  Falu Simsällskap            5:09.52   
  Rebecca Johansson  1994      37.41  1:18.25      1:18.25   
  Hanna Fransman  1995      43.93  1:32.71      2:50.96   
  Emma Asplund  1994      33.31  1:13.27      4:04.23   
  Paulina Hedin  1993      31.04  1:05.29      5:09.52   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 2  1992  Upsala Simsällskap            5:10.58   
  Saba Tavoosi  1994      39.05  2:03.60      2:03.60   
  Sheila Almasi  1993      46.41  1:19.82      3:23.42   
  Andrietta Papp  1993      40.39  1:11.91      4:35.33   
  Ylva Henriksson  1994      35.25  35.25      5:10.58   
                     
Bollnäs SS Lag 1  1994  Bollnäs Simsällskap            5:16.10   
  Sofie Andersson  1995      36.92  1:17.68      1:17.68   
  Emma Svensson  1995      40.51  1:26.29      2:43.97   
  Paulina Björkbacka  1995      36.86  1:21.53      4:05.50   
  Moa Nilsson  1994      33.23  1:10.60      5:16.10   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1992  Borlänge Simsällskap            5:16.22   
  Nadja Lagerström  1996      39.22  1:23.44      1:23.44   
  Alice Bergvall  1994      41.98  1:29.56      2:53.00   
  Ellen Lindefelt  1994      34.15  1:16.30      4:09.30   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      31.40  1:06.92      5:16.22   
                     
Harnäs Skutskär  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:19.19   
  Kajsa Åsberg  1993      39.74  1:21.75      1:21.75   
  Louise Zettergren  1997      40.23  1:27.86      2:49.61   
  Melinda Maxe  1992      37.10  1:22.35      4:11.96   
  Mikaela Eriksson  1994      31.47  1:07.23      5:19.19   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 3  1992  Upsala Simsällskap            5:25.22   
  Malin Lindblom  1994      40.56  1:23.31      1:23.31   
  Maria Sundström  1994      41.15  1:27.13      2:50.44   
  Elin Liberg  1993      36.25  1:23.31      4:13.75   
  Clara Rubertsson  1994      33.40  1:11.47      5:25.22   
                     
Lag 1 Norrtälje SK  1992  Norrtälje Simklubb            5:44.20   
  Hanna Westling  1992      40.78  1:26.46      1:26.46   
  Malin Österman  1993      43.59  1:32.10      2:58.56   
  Jessica Ahlbom  1992      39.34  1:31.00      4:29.56   
  Filippa Berencreuz  1994      34.56  1:14.64      5:44.20   
                     
                     
 
Gren 45, 100m Frisim Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andrietta Papp  1993  Upsala Simsällskap    30.71        1:03.41   
Maria Lysén-Kotti  1992  Ludvika Simsällskap    31.04        1:05.44   
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    31.86        1:06.60   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    31.63        1:06.61   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    32.10        1:06.73   
Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    32.32        1:06.73   
Anna Bengtsson  1993  Sigtuna Simklubb    33.05        1:08.74   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    33.03        1:09.58   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap    32.95        1:09.86   
10  Ebba Lind  1993  Upsala Simsällskap    33.61        1:09.99   
11  Sheila Almasi  1993  Upsala Simsällskap    34.81        1:12.44   
12  Sara Lundström  1993  Söderhamns Simsällskap    35.98        1:14.66   
13  Elin Liberg  1993  Upsala Simsällskap    35.41        1:15.06   
14  Hanna Westling  1992  Norrtälje Simklubb    35.58        1:15.13   
15  Michaela Jansson  1992  Upsala Simsällskap    38.21        1:19.59   
                     
 
Gren 46, 400m Frisim Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Hällman  1992  Upsala Simsällskap    1:03.71  2:12.93  3:22.54    4:33.02   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    1:07.27  2:21.15  3:35.35    4:47.13   
Viktor Umenius  1993  Upsala Simsällskap    1:07.56  2:23.11  3:37.84    4:51.27   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    1:08.90  2:25.44  3:41.24    4:56.09   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    1:14.45  2:35.24  3:55.32    5:12.52   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    1:11.00  2:31.97  3:55.18    5:15.72   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:14.94  2:36.55  3:59.22    5:19.85   
Emil Johansson  1993  Norrtälje Simklubb    1:14.14  2:36.66  4:01.25    5:25.42   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    1:16.46  2:43.49  4:11.67    5:37.53   
                     
 
Gren 47, 200m Medley Fl 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    36.25  1:18.59  2:05.04    2:39.91   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    35.01  1:15.17  2:03.27    2:40.61   
Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    34.73  1:16.42  2:05.60    2:41.51   
Paulina Björkbacka  1995  Bollnäs Simsällskap    36.98  1:18.04  2:06.29    2:42.30   
Felicia Lidström  1994  Upsala Simsällskap    34.28  1:17.21  2:03.96    2:42.30   
Sofie Andersson  1995  Bollnäs Simsällskap    34.87  1:17.67  2:09.61    2:48.52   
Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    35.56  1:21.06  2:11.31    2:51.41   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    33.01  1:20.84  2:15.06    2:52.11   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    39.74  1:26.03  2:13.13    2:54.21   
10  Agnes Försth  1995  Upsala Simsällskap    37.92  1:21.80  2:13.18    2:55.50   
11  Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    41.32  1:27.81  2:19.35    2:57.59   
12  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    41.21  1:26.55  2:20.76    2:57.65   
13  Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap    41.44  1:24.70  2:17.87    2:57.68   
14  Malin Lindblom  1994  Upsala Simsällskap    41.02  1:25.96  2:18.76    2:58.79   
15  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    38.69  1:27.11  2:19.63    2:59.23   
16  Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    37.36  1:25.00  2:19.48    2:59.61   
17  Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    41.68  1:30.25  2:24.72    3:06.46   
18  Therese Berzelius  1995  Sigtuna Simklubb    40.31  1:29.74  2:24.49    3:06.54   
19  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    41.89  1:30.70  2:25.73    3:06.89   
20  Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors    40.75  1:31.46  2:30.37    3:08.90   
21  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    42.00  1:31.46  2:26.12    3:10.93   
22  Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap    43.31  1:34.22  2:30.27    3:10.94   
23  Maria Sundström  1994  Upsala Simsällskap    43.62  1:33.70  2:27.72    3:11.05   
24  Filippa Berencreuz  1994  Norrtälje Simklubb    40.10  1:29.21  2:33.55    3:12.86   
25  Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors    47.19  1:36.66  2:33.01    3:13.10   
26  Sandra Reichenberger  1994  Upsala Simsällskap    43.94  1:35.41  2:31.53    3:16.85   
27  Linn Jokelainen  1995  Borlänge Simsällskap    43.91  1:35.72  2:32.14    3:17.73   
28  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    47.07  1:38.78  2:36.64    3:19.75   
29  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    46.85  1:39.84  2:37.47    3:20.09   
30  Amanda Melberg  1995  Upsala Simsällskap    52.45  1:48.13  2:44.64    3:39.03   
Clara Rubertsson  1994  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Ryggsim Po 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    34.03        1:10.08   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.85        1:11.96   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    36.96        1:16.27   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    37.51        1:17.48   
Tim Johansson  1995  Norrtälje Simklubb    39.17        1:18.54   
Ludwig Robertsson  1995  Bålsta Simklubb    38.58        1:18.61   
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    38.73        1:19.38   
Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    39.96        1:21.15   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    38.95        1:21.53   
10  Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    39.24        1:22.24   
11  Orfeas Georgakakis Paulss  1994  Upsala Simsällskap    39.63        1:22.58   
12  Andreas Hedin  1994  Upsala Simsällskap    40.77        1:22.89   
13  Philip Lind  1995  Upsala Simsällskap    41.03        1:23.05   
14  Carl Winlöf  1994  Upsala Simsällskap    40.62        1:23.22   
15  Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    40.45        1:26.05   
16  Daniel Dooley  1995  Upsala Simsällskap    42.56        1:26.57   
17  Simon Rydstedt  1994  Hudiksvalls Simsällskap    42.00        1:26.70   
18  Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb    42.58        1:26.92   
19  Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    42.60        1:27.32   
20  Max Andersson  1995  Sim 77 Hofors    43.30        1:27.53   
21  Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb    43.46        1:28.49   
22  Jacob Schönning  1995  Upsala Simsällskap    44.14        1:29.90   
23  Joakim Sjöberg  1994  Sigtuna Simklubb    43.22        1:30.58   
24  Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.34        1:31.19   
25  Viktor Villman  1995  Bålsta Simklubb    45.55        1:33.04   
26  Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.73        1:34.32   
27  Kristoffer Rindstig  1994  Upsala Simsällskap    47.14        1:35.11   
28  Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap    46.42        1:39.03   
29  Johan Elfstadius  1995  Upsala Simsällskap    48.17        1:39.77   
30  Jakob Hannerz  1995  Upsala Simsällskap    48.66        1:40.27   
31  Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap    56.01        1:54.53   
Oscar Söderström  1994  Upsala Simsällskap            DSQ   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 49, 50m Ryggsim Fl 12 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap            35.62   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap            36.45   
Ebba Lederud  1997  Ludvika Simsällskap            39.13   
Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            40.04   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.30   
Paula Jansson  1996  Upsala Simsällskap            40.55   
Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb            40.57   
Jenna Mäenpää  1997  Bålsta Simklubb            40.77   
Saga Christiernin  1997  Norrtälje Simklubb            41.50   
10  Lisa Sätterström  1997  Sim 77 Hofors            41.61   
11  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            41.66   
12  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.04   
13  Elsa Hedman  1996  Upsala Simsällskap            43.23   
14  Josefine Gillström  1996  Borlänge Simsällskap            43.62   
15  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            43.82   
16  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            43.90   
17  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            44.31   
18  Anna Westin  1996  Upsala Simsällskap            44.56   
19  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            45.12   
20  Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb            45.38   
21  Julia Westerberg  1997  Norrtälje Simklubb            45.61   
22  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap            45.72   
23  Sofia Carlsson-Jönsson  1997  Upsala Simsällskap            45.78   
24  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb            45.92   
25  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            46.31   
26  Michelle Jacobi  1997  Norrtälje Simklubb            46.33   
27  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            46.63   
28  Johanna Strömstedt  1996  Upsala Simsällskap            46.75   
29  Josefine Hedmo  1996  Upsala Simsällskap            47.06   
30  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            47.61   
31  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap            48.11   
32  Emma Ekström  1996  Sigtuna Simklubb            48.26   
33  Emma Westberg  1998  Upsala Simsällskap            49.33   
34  Anna Bennbom  1996  Upsala Simsällskap            49.44   
35  Karolina Lustig  1997  Upsala Simsällskap            50.12   
36  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap            50.67   
37  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap            50.74   
38  Anna-Maja Landin  1996  Norrtälje Simklubb            50.87   
39  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            51.07   
40  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors            51.13   
41  Olivia Sanner  1998  Upsala Simsällskap            51.48   
42  Emma Skoglund  1997  Sim 77 Hofors            53.42   
43  Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors            58.09   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            DSQ   
Emma Schmid  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 50, 100m Frisim Po 12 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Ozerov  1996  Bålsta Simklubb    29.83        1:04.81   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    31.68        1:06.75   
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap    33.51        1:09.64   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap    34.34        1:11.02   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.77        1:11.10   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    34.49        1:11.28   
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap    34.63        1:11.91   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap    34.37        1:11.91   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.17        1:13.08   
10  Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.85        1:13.15   
11  Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    36.14        1:15.18   
12  Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb    36.73        1:15.48   
13  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    37.52        1:15.64   
14  Max Örneholm  1997  Norrtälje Simklubb    37.92        1:18.67   
15  Gustav Eiroff  1997  Sigtuna Simklubb    35.72        1:18.72   
16  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    38.29        1:20.49   
17  Mårten Melander  1996  Bollnäs Simsällskap    39.70        1:21.27   
18  Emil Olsson  1996  Söderhamns Simsällskap    40.22        1:22.11   
19  Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap    39.70        1:22.88   
20  Johan Jonsson  1997  Hudiksvalls Simsällskap    40.34        1:24.05   
21  Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap    39.60        1:24.45   
22  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.14        1:25.01   
23  Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    41.81        1:27.27   
24  Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap    39.11        1:27.77   
25  Samuel Malmberg  1996  Söderhamns Simsällskap    42.49        1:28.35   
26  Oscar Wenkel  1996  Upsala Simsällskap    41.23        1:28.44   
27  Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap    42.85        1:29.90   
28  Martin Hoyos  1997  Upsala Simsällskap    41.76        1:30.61   
29  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    44.12        1:31.10   
30  Jonathan Ekedahl  1996  Upsala Simsällskap    43.42        1:35.67   
31  Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    45.88        1:35.99   
32  Martin Rismyhr  1996  Upsala Simsällskap    45.90        1:37.39   
33  Johannes Wikström  1997  Upsala Simsällskap    46.76        1:40.03   
34  Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap    45.91        1:40.79   
35  Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap    48.00        1:48.10   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 51, 100m Bröstsim Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maria Lysén-Kotti  1992  Ludvika Simsällskap    37.50        1:19.66   
Andrietta Papp  1993  Upsala Simsällskap    39.51        1:23.24   
Sheila Almasi  1993  Upsala Simsällskap    42.26        1:27.66   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap    41.65        1:28.65   
Anna Bengtsson  1993  Sigtuna Simklubb    41.79        1:29.23   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    43.91        1:32.36   
Hanna Westling  1992  Norrtälje Simklubb    43.96        1:35.07   
Sara Lundström  1993  Söderhamns Simsällskap    48.07        1:42.48   
                     
 
Gren 52, 200m Bröstsim Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Henriksson  1992  Upsala Simsällskap    41.48  1:27.48  2:13.98    3:00.29   
Andreas Jansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.55  1:29.85  2:17.83    3:04.76   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    43.14  1:31.45  2:20.92    3:07.80   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    41.22  1:30.08  2:20.45    3:08.16   
Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap    43.51  1:33.37  2:24.53    3:14.08   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.03  1:36.11  2:28.61    3:19.64   
Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.71  1:37.43  2:31.25    3:21.24   
                     
 
Gren 53, 50m Frisim Fl. 13 - 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap            29.60   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            29.65   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            29.75   
Sofie Andersson  1995  Bollnäs Simsällskap            30.25   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.79   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap            31.07   
Felicia Lidström  1994  Upsala Simsällskap            31.10   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap            31.66   
Paulina Björkbacka  1995  Bollnäs Simsällskap            31.70   
10  Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap            31.78   
11  Malin Lindblom  1994  Upsala Simsällskap            32.01   
12  Alice Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap            32.07   
13  Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap            32.25   
14  Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap            32.30   
15  Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors            32.57   
16  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap            32.71   
17  Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap            32.72   
18  Therese Berzelius  1995  Sigtuna Simklubb            32.88   
19  Filippa Berencreuz  1994  Norrtälje Simklubb            32.90   
20  Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            32.99   
21  Saba Tavoosi  1994  Upsala Simsällskap            33.11   
22  Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap            33.20   
23  Linnéa Carlsson  1995  Sim 77 Hofors            33.41   
24  Clara Rubertsson  1994  Upsala Simsällskap            33.47   
25  Maria Sundström  1994  Upsala Simsällskap            33.55   
26  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap            33.62   
27  Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors            33.84   
28  Agnes Försth  1995  Upsala Simsällskap            34.10   
29  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            34.71   
30  Sandra Reichenberger  1994  Upsala Simsällskap            34.99   
31  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap            35.16   
32  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap            35.21   
33  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap            36.00   
34  Jennie Foander  1995  Hudiksvalls Simsällskap            36.15   
35  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap            37.02   
36  Kajsa Hughes  1994  Upsala Simsällskap            37.13   
37  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap            38.24   
38  Rebecca Brandhorst  1995  Upsala Simsällskap            39.55   
39  Amanda Melberg  1995  Upsala Simsällskap            43.02   
40  Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap            44.86   
41  Katarina Mc Cleaf  1995  Upsala Simsällskap            48.40   
42  Alisha Gupta  1995  Upsala Simsällskap            49.31   
                     
 
Gren 54, 100m Bröstsim Po 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.29        1:18.06   
Carl Winlöf  1994  Upsala Simsällskap    36.73        1:20.43   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    38.10        1:21.17   
Philip Svedjefält  1994  Sigtuna Simklubb    38.44        1:21.53   
Philip Lind  1995  Upsala Simsällskap    39.29        1:21.96   
Per Sahlén  1994  Hudiksvalls Simsällskap    38.54        1:22.24   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    38.73        1:22.86   
Max Galjeert  1994  Ludvika Simsällskap    39.86        1:23.58   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    39.04        1:23.63   
10  Joakim Sjöberg  1994  Sigtuna Simklubb    39.59        1:25.01   
11  Andreas Hedin  1994  Upsala Simsällskap    39.54        1:25.51   
12  Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    40.95        1:25.80   
13  Tim Johansson  1995  Norrtälje Simklubb    41.13        1:26.82   
14  Jacob Schönning  1995  Upsala Simsällskap    41.00        1:26.83   
15  Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb    42.22        1:29.85   
16  Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.93        1:31.47   
17  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    44.07        1:33.57   
18  Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb    45.01        1:34.66   
19  Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    43.77        1:35.15   
20  Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap    44.73        1:37.27   
21  Daniel Dooley  1995  Upsala Simsällskap    45.99        1:37.47   
22  Orfeas Georgakakis Paulss  1994  Upsala Simsällskap    45.83        1:38.72   
23  Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap    46.09        1:39.26   
24  Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    46.23        1:39.36   
25  Andreas Svärd  1994  Borlänge Simsällskap    46.61        1:39.37   
26  Oscar Söderström  1994  Upsala Simsällskap    47.02        1:39.46   
27  Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    47.65        1:39.57   
28  Viktor Villman  1995  Bålsta Simklubb    47.23        1:40.14   
29  Max Andersson  1995  Sim 77 Hofors    48.50        1:42.25   
30  Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    48.36        1:42.45   
31  Kristoffer Rindstig  1994  Upsala Simsällskap    49.38        1:42.61   
32  Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.90        1:42.67   
33  Jimmy Holmberg  1995  Norrtälje Simklubb    52.64        1:52.24   
34  Johan Elfstadius  1995  Upsala Simsällskap    55.05        1:53.42   
35  Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap    57.24        1:54.33   
36  Jesper Wallbom  1995  Borlänge Simsällskap    55.66        1:54.43   
37  Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap    1:00.88        2:19.07   
Jakob Hannerz  1995  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 55, 50m Bröstsim Fl 12 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.94   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap            41.24   
Julia Herbert  1996  Upsala Simsällskap            42.01   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap            42.57   
Ebba Lederud  1997  Ludvika Simsällskap            43.29   
Emma Ekström  1996  Sigtuna Simklubb            43.71   
Paula Jansson  1996  Upsala Simsällskap            43.72   
Elsa Hedman  1996  Upsala Simsällskap            44.98   
Josefine Gillström  1996  Borlänge Simsällskap            45.21   
10  Anna-Maja Landin  1996  Norrtälje Simklubb            45.27   
11  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap            45.40   
12  Jenna Mäenpää  1997  Bålsta Simklubb            45.45   
13  Josefine Hedmo  1996  Upsala Simsällskap            45.55   
14  Lisa Sätterström  1997  Sim 77 Hofors            45.77   
15  Saga Christiernin  1997  Norrtälje Simklubb            46.46   
16  Anna Westin  1996  Upsala Simsällskap            46.80   
17  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb            46.83   
18  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            47.86   
19  Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap            48.08   
20  Sofia Carlsson-Jönsson  1997  Upsala Simsällskap            49.39   
21  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap            49.44   
22  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap            49.54   
23  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap            49.99   
24  Johanna Strömstedt  1996  Upsala Simsällskap            50.44   
25  Emma Skoglund  1997  Sim 77 Hofors            50.51   
26  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.99   
27  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap            51.13   
28  Anna Bennbom  1996  Upsala Simsällskap            51.21   
29  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            51.22   
30  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            51.33   
31  Embla Holmquist  1996  Upsala Simsällskap            51.41   
32  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            52.13   
33  Linnea Carlsson  1998  Upsala Simsällskap            53.37   
34  Emma Schmid  1998  Upsala Simsällskap            53.48   
35  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            53.55   
36  Julia Westerberg  1997  Norrtälje Simklubb            53.91   
37  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors            53.99   
38  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            54.01   
39  Olivia Sanner  1998  Upsala Simsällskap            54.25   
40  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            54.26   
41  Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors            54.30   
42  Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb            54.64   
43  Michelle Jacobi  1997  Norrtälje Simklubb            54.66   
44  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            1:01.89   
Emma Westberg  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karolina Lustig  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 56, 50m Fjärilsim Po 12 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Ozerov  1996  Bålsta Simklubb            32.76   
Samuel Ström  1997  Falu Simsällskap            35.18   
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap            36.75   
Zakarias Ström  1997  Falu Simsällskap            38.00   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap            38.20   
Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap            38.36   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap            38.98   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            39.03   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            39.79   
10  Gustav Eiroff  1997  Sigtuna Simklubb            40.45   
11  Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.67   
12  Johan Sundström  1996  Upsala Simsällskap            41.39   
13  Jesper Engström  1996  Upsala Simsällskap            42.09   
14  Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.28   
15  Mårten Melander  1996  Bollnäs Simsällskap            44.98   
16  Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap            45.34   
17  Emil Olsson  1996  Söderhamns Simsällskap            45.42   
18  Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.84   
19  Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            47.51   
20  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            51.38   
21  Johan Jonsson  1997  Hudiksvalls Simsällskap            51.53   
22  Johannes Wikström  1997  Upsala Simsällskap            52.44   
23  Samuel Malmberg  1996  Söderhamns Simsällskap            53.56   
24  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.85   
25  Martin Rismyhr  1996  Upsala Simsällskap            57.70   
Oscar Wenkel  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 57, 400m Medley Fl 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    1:18.61  2:50.92  4:24.45    5:42.09   
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    1:23.92  2:58.89  4:44.87    6:05.12   
Michaela Jansson  1992  Upsala Simsällskap    1:42.33  3:33.86  5:50.57    7:20.54   
                     
 
Gren 58, 100m Fjärilsim Po 15-16, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Hällman  1992  Upsala Simsällskap    32.29        1:07.72   
Viktor Umenius  1993  Upsala Simsällskap    32.24        1:09.17   
Simon Blom  1992  Hudiksvalls Simsällskap    33.95        1:16.17   
Andreas Jansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.92        1:18.39   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    39.32        1:23.63   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    38.23        1:24.65   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    37.16        1:27.64   
Emil Johansson  1993  Norrtälje Simklubb    39.05        1:28.71   
Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.51        1:38.25   
                     
 
Gren 59, 4X100m Frisim Fl 13 år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Flickor Lag 2  1995  Upsala Simsällskap            4:55.81   
  Malin Burman  1996      35.15  1:13.29      1:13.29   
  Elsa Hedman  1996      34.81  1:12.90      2:26.19   
  Agnes Försth  1995      34.26  1:13.85      3:40.04   
  Saga Söderberg  1997      36.31  1:15.77      4:55.81   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1995  Upsala Simsällskap            4:56.33   
  Paula Jansson  1996      37.44  1:19.22      1:19.22   
  Mari Edlert  1995      34.35  1:11.74      2:30.96   
  Elisabeth Ödman  1995      33.07  1:11.66      3:42.62   
  Julia Herbert  1996      34.83  1:13.71      4:56.33   
                     
Sim 77 Hofors Lag 1  1995  Sim 77 Hofors            5:08.75   
  Linn Nielsen  1995      35.76  1:14.63      1:14.63   
  Lisa Sätterström  1997      38.96  1:22.03      2:36.66   
  Linnéa Carlsson  1995      37.10  1:18.94      3:55.60   
  Irma Jansson  1995      34.72  1:13.15      5:08.75   
                     
Flickor Norrtälje Lag 1  1995  Norrtälje Simklubb            5:09.63   
  Emma Persson  1997      38.12  1:19.12      1:19.12   
  Fanny Alstermark  1998      39.29  1:22.77      2:41.89   
  Rebecca Rüdén  1997      34.60  1:11.96      3:53.85   
  Saga Christiernin  1997      35.05  1:15.78      5:09.63   
                     
Lag 1 Dam  1995  Ludvika Simsällskap            5:14.80   
  Matilda Lundberg  1995      37.06  1:16.23      1:16.23