Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  27 september 2008   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  Gävle SS         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap          52.50   
Frida Larsson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          53.21   
Emma Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          58.02   
Emma Wilkensson  1999  Gävle Simsällskap          1:03.37   
Siri Vågberg  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:03.61   
                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          41.01   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap          50.30   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap          50.31   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors          51.24   
Emma Skoglund  1997  Sim 77 Hofors          51.88   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors          52.45   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          52.47   
Emma Engvall  1997  Gävle Simsällskap          53.26   
Emma Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          54.09   
10  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors          54.96   
11  Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors          56.70   
12  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors          1:00.68   
13  Isabel Kandén  1997  Gävle Simsällskap          1:01.19   
                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb          39.54   
Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap          42.67   
Daniella Björn  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.79   
Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors          43.79   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors          44.11   
Ellinor Gjelsnes  1995  Gävle Simsällskap          44.59   
Sofie Kandén  1994  Gävle Simsällskap          45.40   
Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap          46.42   
Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors          46.59   
10  Fanny Ekman  1994  Gävle Simsällskap          50.03   
11  Amanda Adamér  1995  Gävle Simsällskap          55.29   
                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap          39.62   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap          40.76   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap          42.61   
Lina Bergman  1993  Gävle Simsällskap          46.24   
Sara Lundström  1993  Söderhamns Simsällskap          48.95   
Anna Grahn  1992  Gävle Simsällskap          1:09.86   
                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap          38.78   
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap          39.04   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap          39.57   
Elisabeth Westergren  1991  Gävle Simsällskap          40.39   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap          40.92   
Sara Maier  1990  Sim 77 Hofors          44.07   
                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          58.01   
Jacob Nylöf  1998  Gävle Simsällskap          59.51   
Willam Dahl  1999  Gävle Simsällskap          1:07.02   
Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap          1:09.27   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap          1:11.29   
                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Hampus Karlsson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.36   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          46.36   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          48.84   
Samuel Malmberg  1996  Söderhamns Simsällskap          50.05   
                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          35.73   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors          40.41   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          40.79   
Jonathan Rosenkvist  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.43   
Viktor Lunden  1995  Gävle Simsällskap          43.37   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors          45.57   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb          46.10   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          47.59   
Max Andersson  1995  Sim 77 Hofors          48.96   
                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb          35.25   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb          36.19   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap          39.46   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap          40.63   
Andreas Rodin Moberg  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb          42.45   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap          43.24   
                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Fredrik Wallin  1991  Gävle Simsällskap          34.55   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap          36.14   
                   
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.08        1:23.57   
Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.05        1:26.64   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors  42.92        1:34.20   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors  45.48        1:36.33   
Isabel Kandén  1997  Gävle Simsällskap  46.08        1:37.06   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap  45.17        1:37.69   
Emma Skoglund  1997  Sim 77 Hofors  48.44        1:42.08   
Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors  1:47.59        1:47.59   
Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors  53.22        1:57.15   
                   
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.94        1:09.27   
Daniella Björn  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.29        1:10.06   
Anna Flyman  1994  Söderhamns Simsällskap  35.68        1:13.54   
Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors  35.79        1:14.71   
Helena Fredriksson  1995  Söderhamns Simsällskap  37.89        1:21.17   
Amanda Adamér  1995  Gävle Simsällskap  43.56        1:37.69   
                   
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.70        1:09.70   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:10.52        1:10.52   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.45        1:15.07   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap  36.75        1:17.59   
                   
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Petra Allestad  1985  Wisby Simsällskap  29.93        1:01.99   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap  29.84        1:02.44   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.16        1:08.37   
                   
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.41        1:17.63   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.98        1:17.78   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.13        1:18.58   
Agnar Lindstrand  1996  Gävle Simsällskap  39.02        1:23.83   
Samuel Malmberg  1996  Söderhamns Simsällskap  40.51        1:25.54   
                   
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  28.95        1:02.65   
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap  31.54        1:07.61   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors  32.10        1:07.84   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors  32.15        1:09.05   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.95        1:16.17   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.10        1:24.11   
Viktor Lunden  1995  Gävle Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb  29.80        1:01.10   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb  29.55        1:01.18   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap  31.88        1:06.50   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.20        1:09.72   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:13.15        1:13.15   
                   
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  30.84        1:05.31   
                   
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Siri Vågberg  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          55.12   
Emma Wilkensson  1999  Gävle Simsällskap          56.46   
Emma Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          56.58   
Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap          1:01.36   
Frida Larsson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.58   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          43.82   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap          45.31   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors          48.45   
Isabel Kandén  1997  Gävle Simsällskap          51.17   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors          52.78   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          54.15   
Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors          54.85   
Emma Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          55.53   
10  Emma Skoglund  1997  Sim 77 Hofors          55.59   
11  Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors          56.09   
12  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors          57.41   
                   
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb          34.00   
Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap          36.18   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors          38.69   
Sofie Kandén  1994  Gävle Simsällskap          40.55   
Anna Flyman  1994  Söderhamns Simsällskap          40.76   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap          41.52   
Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors          43.92   
Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap          44.71   
Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors          45.78   
10  Ellinor Gjelsnes  1995  Gävle Simsällskap          48.34   
11  Fanny Ekman  1994  Gävle Simsällskap          51.23   
12  Amanda Adamér  1995  Gävle Simsällskap          52.15   
                   
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap          35.05   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap          37.49   
Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap          38.78   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap          39.28   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap          40.02   
Lina Bergman  1993  Gävle Simsällskap          45.55   
Anna Grahn  1992  Gävle Simsällskap          1:18.98   
                   
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Petra Allestad  1985  Wisby Simsällskap          31.97   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap          36.33   
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap          36.48   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap          40.27   
Elisabeth Westergren  1991  Gävle Simsällskap          40.45   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap          41.99   
                   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          51.24   
Jacob Nylöf  1998  Gävle Simsällskap          1:01.18   
Willam Dahl  1999  Gävle Simsällskap          1:06.08   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap          1:14.21   
                   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          40.61   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.27   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.31   
Agnar Lindstrand  1996  Gävle Simsällskap          45.25   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          47.15   
                   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap          37.01   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors          37.89   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb          39.24   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors          39.41   
Max Andersson  1995  Sim 77 Hofors          41.64   
Viktor Lunden  1995  Gävle Simsällskap          41.66   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          43.44   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          44.32   
Jonathan Rosenkvist  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap          44.46   
                   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb          35.52   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb          35.59   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap          38.42   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap          38.59   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.10   
Andreas Rodin Moberg  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb          42.23   
                   
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:10.14  2:26.10  3:42.29    4:53.31   
Sara Lundström  1993  Söderhamns Simsällskap  1:20.81  2:50.15  4:17.85    5:43.44   
Therese Glad  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:22.86  2:54.16  4:26.87    5:56.61   
                   
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap  1:11.21  2:27.46  3:42.86    4:57.30   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:26.24  3:04.32  4:40.20    6:08.03   
                   
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.10  1:21.18  2:12.25    2:48.00   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap  35.26  1:21.66  2:55.40    2:55.40   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.03  1:27.38  2:14.80    2:57.89   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap  42.04  1:30.03  2:27.91    3:10.00   
Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.27  2:42.30  3:29.71    3:29.71   
                   
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.99  1:15.71  2:01.74    2:36.73   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap  35.93  1:18.90  2:06.76    2:42.77   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.91  1:20.02  2:09.90    2:47.56   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors  35.37  1:21.46  2:10.98    2:48.42   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors  44.87  1:34.01  3:12.61    3:12.61   
Agnar Lindstrand  1996  Gävle Simsällskap  44.27  1:37.12  2:43.23    3:32.01   
                   
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          41.33   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap          46.18   
Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          48.14   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors          51.03   
Emma Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          55.97   
                   
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb          32.99   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap          35.48   
Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors          37.20   
Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap          38.94   
Anna Flyman  1994  Söderhamns Simsällskap          39.37   
Sofie Kandén  1994  Gävle Simsällskap          40.63   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors          42.89   
Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors          43.93   
Ellinor Gjelsnes  1995  Gävle Simsällskap          46.23   
10  Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap          49.08   
                   
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap          33.27   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap          34.95   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap          35.18   
                   
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap          30.68   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap          31.90   
Petra Allestad  1985  Wisby Simsällskap          32.85   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap          34.39   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap          36.40   
Elisabeth Westergren  1991  Gävle Simsällskap          36.41   
                   
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          41.90   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          44.53   
Samuel Malmberg  1996  Söderhamns Simsällskap          49.15   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          49.76   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          52.62   
                   
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap          34.33   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors          35.65   
Viktor Lunden  1995  Gävle Simsällskap          40.82   
Max Andersson  1995  Sim 77 Hofors          41.03   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          41.20   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          49.73   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb          DSQ   
                   
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb          31.47   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap          37.02   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap          38.19   
                   
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Fredrik Wallin  1991  Gävle Simsällskap          31.85   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap          33.43   
                   
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Frida Larsson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          23.51   
                   
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          26.55   
                   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Frida Larsson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          43.06   
Emma Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          49.27   
Emma Wilkensson  1999  Gävle Simsällskap          51.79   
Siri Vågberg  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          55.78   
Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap          57.13   
                   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          35.99   
Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          37.89   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors          40.16   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap          40.94   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors          42.52   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap          43.22   
Emma Skoglund  1997  Sim 77 Hofors          43.68   
Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors          44.13   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          44.53   
10  Isabel Kandén  1997  Gävle Simsällskap          45.51   
11  Emma Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          47.29   
12  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors          48.09   
13  Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors          49.79   
                   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb          29.72   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap          31.45   
Daniella Björn  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap          32.10   
Irma Jansson  1995  Sim 77 Hofors          33.49   
Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap          33.67   
Sofie Kandén  1994  Gävle Simsällskap          33.93   
Anna Flyman  1994  Söderhamns Simsällskap          34.00   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors          34.54   
Linn Nielsen  1995  Sim 77 Hofors          35.38   
10  Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap          36.87   
11  Helena Fredriksson  1995  Söderhamns Simsällskap          37.14   
12  Ellinor Gjelsnes  1995  Gävle Simsällskap          37.64   
13  Amanda Adamér  1995  Gävle Simsällskap          40.98   
14  Fanny Ekman  1994  Gävle Simsällskap          42.05   
                   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap          31.49   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap          32.44   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap          32.44   
Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap          33.22   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap          33.66   
Sara Lundström  1993  Söderhamns Simsällskap          33.83   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap          35.68   
Lina Bergman  1993  Gävle Simsällskap          39.83   
                   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap          28.47   
Petra Allestad  1985  Wisby Simsällskap          29.10   
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap          29.45   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap          29.90   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap          30.95   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap          31.56   
Elisabeth Westergren  1991  Gävle Simsällskap          32.88   
                   
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap          45.27   
Jacob Nylöf  1998  Gävle Simsällskap          53.85   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap          1:06.39   
Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap          1:14.73   
                   
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          34.35   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          34.85   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap          35.36   
Agnar Lindstrand  1996  Gävle Simsällskap          39.72   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          43.18   
                   
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          27.78   
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap          30.58   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors          30.78   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors          31.21   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          32.14   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb          33.36   
Viktor Lunden  1995  Gävle Simsällskap          36.57   
Max Andersson  1995  Sim 77 Hofors          37.09   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap          37.84   
                   
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb          27.23   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb          28.81   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap          30.86   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap          31.37   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap          32.04   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap          32.07   
Andreas Rodin Moberg  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb          33.76   
                   
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 










 
Fredrik Wallin  1991  Gävle Simsällskap          27.95   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap          29.12   
                   
 
Gren 17, 4X50m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lag3 Damer Harnäs  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap          2:04.42   
  Mikaela Eriksson  1994    31.51        31.51   
  Melinda Maxe  1992    32.55        1:04.06   
  Sigrid Tröjbom  1991    30.70        1:34.76   
  Nicole Stedt  1989    29.66        2:04.42   
                   
Lag2 Damer Harnäs  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          2:14.91   
  Louise Zettergren  1997    35.52        35.52   
  Sofia Zettergren  1992    33.32        1:08.84   
  Daniella Björn  1994    33.56        1:42.40   
  Kajsa Åsberg  1993    32.51        2:14.91   
                   
                   
 
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          2:05.86   
  Andreas Pettersson  1991    29.35        29.35   
  Jonas Björn  1992    30.24        59.59   
  Andreas Ericson  1993    31.73        1:31.32   
  Gustav Sjökvist  1996    34.54        2:05.86   
                   
Gävle Simsällskap Lag 1H  Gävle Simsällskap          2:05.93   
  Fredrik Wallin  1991    28.76        28.76   
  Agnar Lindstrand  1996    37.25        1:06.01   
  Nils Nyberg  1993    30.35        1:36.36   
  Niclas Hvalgren  1995    29.57        2:05.93   
                   
Lag 2 Herrar Harnäs  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          2:13.40   
      32.72        32.72   
      36.29        1:09.01   
      36.55        1:45.56   
      27.84        2:13.40   
                   
                   
 
Gren 19, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Sim 77 Hofors Lag 1  1995  Sim 77 Hofors          2:27.95   
  Linn Nielsen  1995    35.48        35.48   
  Camilla Ranta  1996    43.93        1:19.41   
  Irma Jansson  1995    34.53        1:53.94   
  Emma Larson  1995    34.01        2:27.95   
                   
Gävle Simsällskap Lag 2D  Gävle Simsällskap          2:44.05   
  Isabel Kandén  1997    44.67        44.67   
  Kristina Westergren  1996    40.42        1:25.09   
  Maja Kron  1996    42.21        2:07.30   
  Ellinor Gjelsnes  1995    36.75        2:44.05   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          2:54.61   
  Emma Hansson  1996    46.61        46.61   
  Daniella Björn  1994    45.72        1:32.33   
  Frida Larsson  1998    44.85        2:17.18   
  Emilia Kock  1996    37.43        2:54.61   
                   
Sim 77 Hofors Lag 2  1997  Sim 77 Hofors          DSQ   
  Moa Pettersson  1997    43.29        43.29   
                   
                   
 
Gren 20, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lag 2 Herrar Harnäs  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap          2:13.40   
  Robin Hansson  1995               
  Linus Rhodin  1996               
  Robin Ernesäter  1996               
  Robert Lindblom  1995    2:13.40        2:13.40   
                   
                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.13.04 
Licensierad till: Gävle Simsällskap