Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Valloncupen 2014    Utskriftsdatum  01 mars 2014   
  Tävlingsort  Gimo    Utskriftstid  17:58   
  Arrangör  Österby SS och Gimo SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 mars 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjäril Damer/flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            29.07   
Erica Granesäter  1984  IF Åland            30.11   
Jenny Ek  1999  IF Åland            32.52   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            33.34   
Jessica Lindholm  2001  IF Åland            33.46   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.93   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            34.39   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            34.64   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            35.50   
10  Fanny Ek  1999  IF Åland            35.82   
11  Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            36.14   
12  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.27   
13  Sofia Karlsson  1997  Norrtälje Simklubb            36.76   
14  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            37.15   
15  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.21   
16  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap            37.41   
17  Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb            38.49   
18  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.58   
19  Liza Aljamal  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.74   
20  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            39.23   
21  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            39.27   
22  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            39.47   
23  Olivia Weuro  2002  IF Åland            39.93   
24  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            40.22   
25  Chris Marins  1992  IF Åland            41.08   
26  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.39   
27  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.41   
28  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            43.03   
29  Ellen Lindahl  2002  Österby Simsällskap            43.17   
30  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland            43.66   
31  Linnea Linde  1999  Söderhamns Simsällskap            43.74   
32  Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            43.86   
33  Hanna Moberg  2001  Gimo Simsällskap            44.10   
34  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            44.16   
35  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            44.58   
36  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            45.46   
37  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            45.68   
38  Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap            46.86   
39  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            46.97   
40  Nike Frohm  2002  Norrtälje Simklubb            47.44   
41  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap            47.70   
42  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            47.88   
43  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.12   
44  Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            48.14   
45  Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.39   
46  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            52.74   
47  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            55.75   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjäril Herrar/pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            28.34   
Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland            28.51   
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb            28.80   
Peter Ekman  1979  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.00   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            30.89   
Jonas Fellman  1999  IF Åland            31.63   
Erik Modin  1987  Gimo Simsällskap            32.08   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            32.10   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            32.66   
10  Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            32.91   
11  Eddie Eriksson  1999  IF Åland            33.18   
12  Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap            33.21   
13  Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap            33.56   
14  Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb            34.10   
15  Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.43   
16  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            36.86   
17  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            38.12   
18  Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.21   
19  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.91   
20  Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.08   
21  Alexander Welin  1998  Österby Simsällskap            42.49   
22  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            48.62   
23  Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap            50.45   
                     
 
Gren 3, 50m Rygg Damer/flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            32.23   
Erica Granesäter  1984  IF Åland            33.06   
Jenny Ek  1999  IF Åland            33.85   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena            35.54   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            35.63   
Fanny Ek  1999  IF Åland            35.69   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            35.86   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            36.11   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.11   
10  Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            37.24   
11  Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            37.95   
12  Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            38.03   
13  Jessica Lindholm  2001  IF Åland            38.82   
14  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.18   
15  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.49   
16  Sofia Karlsson  1997  Norrtälje Simklubb            39.84   
17  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            40.60   
18  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.78   
19  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            40.79   
20  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.10   
21  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland            41.50   
22  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            41.52   
23  Jessica Blair  2001  Norrtälje Simklubb            41.83   
24  Emilia Lindholm  2001  IF Åland            41.91   
25  Olivia Weuro  2002  IF Åland            42.03   
26  Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb            42.22   
27  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            42.27   
28  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            42.61   
29  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.79   
30  Linnea Linde  1999  Söderhamns Simsällskap            42.82   
31  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap            43.31   
32  Chris Marins  1992  IF Åland            43.37   
33  Stella Donning  2002  IF Åland            43.62   
34  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            44.05   
35  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.11   
36  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap            44.23   
37  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            44.33   
38  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            45.00   
39  Emma Marcus  2002  IF Åland            45.16   
40  Emmi Storgård  2002  IF Åland            45.20   
41  Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap            45.62   
42  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            45.64   
43  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            45.93   
44  Cecilia Holm  2001  Gimo Simsällskap            46.62   
45  Nike Frohm  2002  Norrtälje Simklubb            46.77   
46  Hanna Moberg  2001  Gimo Simsällskap            47.56   
47  Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            47.62   
48  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            47.94   
49  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            48.09   
50  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.18   
51  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            48.52   
52  Lina Sjöberg  2003  Gimo Simsällskap            48.76   
53  Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            49.24   
54  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            50.17   
55  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            51.07   
56  Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            52.21   
57  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            53.91   
58  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            54.33   
59  Tora Dregelid  2002  Gimo Simsällskap            55.40   
60  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            55.82   
61  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            56.35   
62  Moa Glämsta  2002  Söderhamns Simsällskap            1:00.14   
63  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap            1:02.01   
64  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            1:02.31   
65  Ella Håkansson  2005  Söderhamns Simsällskap            1:13.80   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            DSQ   
Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Rygg Herrar/pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonas Fellman  1999  IF Åland            30.79   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            31.84   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            32.20   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            32.57   
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb            32.70   
Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland            32.94   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            33.39   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            33.47   
Eddie Eriksson  1999  IF Åland            35.50   
10  Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb            35.98   
11  Erik Modin  1987  Gimo Simsällskap            36.50   
12  Tim Höglund  1998  IF Åland            37.60   
13  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            37.94   
14  Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland            38.83   
15  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.30   
16  Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap            39.34   
17  Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.42   
18  Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.82   
19  Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.68   
20  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            40.72   
21  Alexander Welin  1998  Österby Simsällskap            40.90   
22  Axel Bräck  2001  Österby Simsällskap            41.64   
23  Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap            43.21   
24  Linus Eriksson  2001  IF Åland            44.60   
25  Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            46.84   
26  Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb            47.07   
27  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            47.32   
28  Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            48.31   
29  Martin Helén  2003  Gimo Simsällskap            52.48   
30  William Stolpe  2001  Gimo Simsällskap            57.74   
31  Anton Sanin  2002  Bålsta Simklubb            57.77   
32  Rowan Pajuluoma  2002  Österby Simsällskap            59.87   
33  Axel Bernelind  2002  Gimo Simsällskap            1:14.92   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Damer/flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Granesäter  1984  IF Åland    32.07        1:09.10   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    32.82        1:09.70   
Jenny Ek  1999  IF Åland    34.78        1:14.13   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.60        1:15.46   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena    35.51        1:16.14   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    35.80        1:16.50   
Fanny Ek  1999  IF Åland    36.40        1:16.96   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    36.87        1:17.51   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    35.22        1:17.80   
10  Jessica Lindholm  2001  IF Åland    39.45        1:22.28   
11  Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    39.26        1:23.17   
12  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.40        1:23.30   
13  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.08        1:23.51   
14  Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb    38.58        1:24.15   
15  Liza Aljamal  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.12        1:24.95   
16  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    39.01        1:25.06   
17  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.99        1:25.64   
18  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb    40.94        1:27.01   
19  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    41.67        1:27.66   
20  Olivia Weuro  2002  IF Åland    41.79        1:28.74   
21  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    44.39        1:28.79   
22  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    41.19        1:29.15   
23  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    42.95        1:29.29   
24  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.98        1:29.31   
25  Chris Marins  1992  IF Åland    42.06        1:29.74   
26  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    42.99        1:29.75   
27  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    42.64        1:30.81   
28  Linnea Linde  1999  Söderhamns Simsällskap    44.38        1:31.62   
29  Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb    43.99        1:32.43   
30  Hanna Moberg  2001  Gimo Simsällskap    44.65        1:33.77   
31  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    44.89        1:34.53   
32  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap    46.27        1:34.56   
33  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    47.34        1:35.61   
34  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    45.50        1:36.15   
35  Jessica Blair  2001  Norrtälje Simklubb    46.97        1:37.01   
36  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    46.86        1:37.07   
37  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.84        1:37.74   
38  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    43.57        1:37.87   
39  Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap    48.91        1:38.27   
40  Stella Donning  2002  IF Åland    46.71        1:38.70   
41  Emma Marcus  2002  IF Åland    48.52        1:38.80   
42  Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    47.94        1:39.24   
43  Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    46.81        1:41.30   
44  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.44        1:41.35   
44  Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.11        1:41.35   
46  Lina Sjöberg  2003  Gimo Simsällskap    49.30        1:41.91   
47  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    49.14        1:42.03   
48  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap    1:46.77        1:46.77   
49  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    51.98        1:50.38   
50  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    53.46        1:51.36   
51  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    53.09        1:51.71   
52  Moa Glämsta  2002  Söderhamns Simsällskap    56.32        1:54.28   
53  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    1:01.25        2:02.78   
54  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    1:01.46        2:08.21   
Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            DNS   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Herrar/pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    29.66        1:03.66   
Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland    31.29        1:07.55   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    31.74        1:08.19   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    32.03        1:09.71   
Jonas Fellman  1999  IF Åland    31.53        1:10.87   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    32.50        1:10.93   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    33.79        1:12.82   
Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    35.98        1:13.03   
Erik Modin  1987  Gimo Simsällskap    35.44        1:15.29   
10  Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    34.52        1:15.63   
11  Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap    36.42        1:16.17   
12  Eddie Eriksson  1999  IF Åland    35.90        1:17.04   
13  Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    36.66        1:19.35   
14  Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.83        1:19.67   
15  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.78        1:24.46   
16  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    39.28        1:24.59   
17  Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.18        1:26.42   
18  Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb    42.00        1:27.33   
19  Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.38        1:27.60   
20  Alexander Welin  1998  Österby Simsällskap    43.79        1:32.17   
21  Axel Bräck  2001  Österby Simsällskap    45.16        1:34.46   
22  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    44.61        1:35.83   
23  Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap    45.93        1:39.65   
24  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    48.86        1:41.04   
25  Linus Eriksson  2001  IF Åland    51.45        1:48.40   
26  Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb    53.55        1:50.88   
27  Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb    50.36        1:51.96   
28  Anton Sanin  2002  Bålsta Simklubb    59.47        1:58.99   
                     
 
Gren 7, 50m Bröst Damer/flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.61   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            35.71   
Erica Granesäter  1984  IF Åland            36.13   
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            38.12   
Jenny Ek  1999  IF Åland            38.47   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            39.23   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena            39.30   
Fanny Ek  1999  IF Åland            40.81   
Sofia Karlsson  1997  Norrtälje Simklubb            41.28   
10  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            41.53   
11  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.97   
12  Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            42.13   
13  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            43.02   
14  Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            43.10   
15  Jessica Lindholm  2001  IF Åland            43.37   
16  Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap            43.46   
17  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            43.75   
18  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            43.96   
19  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap            44.16   
20  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            44.76   
21  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            44.85   
22  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.24   
23  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.38   
24  Ellen Lindahl  2002  Österby Simsällskap            45.74   
25  Emilia Lindholm  2001  IF Åland            45.91   
26  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.14   
27  Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            47.35   
28  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            47.52   
29  Jessica Blair  2001  Norrtälje Simklubb            47.80   
30  Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.92   
31  Olivia Weuro  2002  IF Åland            48.03   
32  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.45   
33  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland            48.63   
34  Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb            48.64   
35  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            48.68   
36  Ellen Melin  2002  IF Åland            48.78   
37  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            49.05   
38  Emma Marcus  2002  IF Åland            50.29   
39  Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            50.93   
40  Cecilia Holm  2001  Gimo Simsällskap            50.97   
41  Nike Frohm  2002  Norrtälje Simklubb            51.45   
42  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            51.67   
43  Lina Sjöberg  2003  Gimo Simsällskap            51.68   
44  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.90   
45  Emmi Storgård  2002  IF Åland            52.33   
46  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            52.48   
47  Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            52.71   
48  Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            53.05   
49  Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb            53.84   
50  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.89   
51  Tora Dregelid  2002  Gimo Simsällskap            54.61   
52  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            54.86   
53  Moa Glämsta  2002  Söderhamns Simsällskap            54.88   
54  Emma Welin  2001  Österby Simsällskap            54.91   
55  Stella Donning  2002  IF Åland            55.12   
56  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            55.27   
57  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            55.48   
58  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap            55.62   
59  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            56.16   
60  Ebba Lindberg  2003  Norrtälje Simklubb            57.46   
61  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            58.16   
62  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            58.56   
63  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            59.96   
64  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            1:01.94   
65  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            1:02.94   
66  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            1:04.06   
67  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap            1:07.40   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            DNS   
Hanna Moberg  2001  Gimo Simsällskap            DNS   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröst Herrar/pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb            31.40   
Peter Ekman  1979  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.74   
Mustafa Aljamal  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.49   
Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap            34.47   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            35.54   
Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland            35.78   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            36.49   
Eddie Eriksson  1999  IF Åland            36.82   
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb            38.29   
10  Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            38.87   
11  Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.18   
12  Jonas Fellman  1999  IF Åland            39.21   
13  Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb            40.13   
14  Erik Modin  1987  Gimo Simsällskap            40.71   
15  Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            41.94   
16  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            42.01   
17  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.75   
18  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            43.42   
19  Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.65   
20  Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland            43.84   
21  Tim Höglund  1998  IF Åland            47.22   
22  Alexander Welin  1998  Österby Simsällskap            47.24   
23  Axel Bräck  2001  Österby Simsällskap            47.30   
24  Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.00   
25  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            52.02   
26  William Stolpe  2001  Gimo Simsällskap            52.11   
27  Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap            53.12   
28  Linus Eriksson  2001  IF Åland            55.45   
29  Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb            55.60   
30  Anton Sanin  2002  Bålsta Simklubb            56.76   
31  Axel Bernelind  2002  Gimo Simsällskap            57.71   
32  Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            59.83   
33  Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap            1:02.81   
34  Martin Helén  2003  Gimo Simsällskap            1:09.30   
35  Rowan Pajuluoma  2002  Österby Simsällskap            1:20.23   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer/flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            27.72   
Erica Granesäter  1984  IF Åland            28.88   
Jenny Ek  1999  IF Åland            29.90   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            30.40   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Simklubben Ena            30.56   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            31.07   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            31.08   
Fanny Ek  1999  IF Åland            31.14   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.55   
10  Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            31.63   
11  Sofia Karlsson  1997  Norrtälje Simklubb            31.68   
12  Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena            31.90   
13  Jessica Lindholm  2001  IF Åland            32.09   
14  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.58   
15  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.11   
16  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.29   
17  Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            33.69   
18  Chris Marins  1992  IF Åland            34.10   
19  Linnea Linde  1999  Söderhamns Simsällskap            34.20   
20  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            34.22   
21  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland            34.27   
21  Olivia Weuro  2002  IF Åland            34.27   
23  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            34.33   
24  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap            34.37   
25  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            34.44   
26  Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb            34.45   
27  Jennifer Borg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.76   
28  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            36.09   
29  Emilia Lindholm  2001  IF Åland            36.14   
30  Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            36.82   
31  Josephine Olsson  2001  Gimo Simsällskap            37.01   
32  Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap            37.06   
33  Ellen Lindahl  2002  Österby Simsällskap            37.14   
34  Emma Marcus  2002  IF Åland            37.20   
35  Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            37.34   
35  Stella Donning  2002  IF Åland            37.34   
37  Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            37.47   
38  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            38.31   
39  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            38.59   
39  Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            38.59   
41  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.64   
42  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.29   
43  Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            39.43   
44  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            40.13   
45  Jessica Blair  2001  Norrtälje Simklubb            40.14   
46  Lina Sjöberg  2003  Gimo Simsällskap            40.42   
47  Ellen Melin  2002  IF Åland            40.84   
48  Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.91   
49  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            41.13   
50  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            41.16   
51  Ellinor Hermann  2003  Österby Simsällskap            41.44   
52  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.46   
53  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            41.51   
54  Felicia Hong  2003  Gimo Simsällskap            41.61   
55  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.65   
56  Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            42.66   
57  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb            43.21   
58  Cecilia Holm  2001  Gimo Simsällskap            43.23   
59  Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            43.77   
60  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            44.57   
61  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            44.86   
62  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            44.91   
63  Ebba Lindberg  2003  Norrtälje Simklubb            45.32   
64  Moa Glämsta  2002  Söderhamns Simsällskap            45.66   
65  Emma Welin  2001  Österby Simsällskap            45.81   
66  Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb            46.35   
67  Tora Dregelid  2002  Gimo Simsällskap            47.30   
68  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap            47.65   
69  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            48.17   
70  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            51.70   
71  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            52.55   
72  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap            53.38   
73  Ella Håkansson  2005  Söderhamns Simsällskap            1:05.55   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            DNS   
Hanna Moberg  2001  Gimo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar/pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb            25.68   
Mustafa Aljamal  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.21   
Jonas Fellman  1999  IF Åland            26.95   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            26.95   
Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland            27.08   
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena            27.78   
Erik Modin  1987  Gimo Simsällskap            28.43   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            29.15   
Eddie Eriksson  1999  IF Åland            29.19   
10  Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            29.66   
11  Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap            29.78   
12  Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb            29.84   
13  Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap            30.02   
14  Elias Hägglund  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.86   
15  Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            30.99   
16  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            32.33   
17  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb            32.35   
18  Tim Höglund  1998  IF Åland            32.41   
19  Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland            33.04   
20  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.27   
21  Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.22   
22  Alexander Welin  1998  Österby Simsällskap            34.73   
23  Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.00   
24  Axel Bräck  2001  Österby Simsällskap            35.40   
25  Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb            35.66   
26  Joel Nordström  2001  Gimo Simsällskap            37.11   
27  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena            39.89   
28  Linus Eriksson  2001  IF Åland            40.76   
29  Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb            41.27   
30  Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            42.46   
31  Joachim Carlsson  2003  Bålsta Simklubb            45.32   
32  Anton Sanin  2002  Bålsta Simklubb            45.66   
33  Svante Abbing  2001  Norrtälje Simklubb            48.29   
34  William Stolpe  2001  Gimo Simsällskap            49.65   
35  Axel Bernelind  2002  Gimo Simsällskap            52.46   
36  Martin Helén  2003  Gimo Simsällskap            53.94   
37  Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap            56.81   
38  Rowan Pajuluoma  2002  Österby Simsällskap            59.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 mars 2014 
Licensierad till: Österby Simsällskap  Utskriftstid  17:58