Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Majplurret    Utskriftsdatum  29 maj 2014   
  Tävlingsort  Avesta    Utskriftstid  21:05   
  Arrangör  Avesta Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2014         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim Po 12-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    25.21        48.37   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    25.27        48.38   
Rickard Eriksson  2001  Sim 77 Hofors    24.91        51.66   
Erik Nilsson  2002  Avesta Simsällskap    26.76        54.01   
Sebastian Stålstedt  2000  Avesta Simsällskap    27.63        58.79   
Robin Andersson  2001  Sim 77 Hofors    28.81        59.24   
Isak Linander  2002  Sim 77 Hofors    29.79        1:01.36   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    31.19        1:04.11   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim FL 12-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    23.52        45.90   
Felicia Nordström-Fransson  2001  Avesta Simsällskap    22.10        46.70   
Emma S. Persson  2002  Falu Simsällskap    23.16        48.58   
Maya Owetz  2002  Avesta Simsällskap    24.54        48.70   
Olivia Jones  2002  Leksands Simförening    25.86        50.14   
Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap    25.53        52.22   
Emmie Norström  2002  Fagersta Simklubb    25.99        54.17   
Olivia Almerborn  2002  Avesta Simsällskap    26.03        54.63   
Rojda Aksoy  2001  Avesta Simsällskap    27.50        57.35   
10  Viola Shehrama  2002  Fagersta Simklubb    33.41        1:14.79   
11  Evelina Andersson  2001  Avesta Simsällskap    36.62        1:17.72   
Hannamaia Niidu-Boström  2000  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Po 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap            19.74   
William Österberg  2003  Fagersta Simklubb            20.58   
André Backström  2003  Sim 77 Hofors            21.31   
Isac Sundstedt-Sikström  2003  Fagersta Simklubb            22.42   
Kristian Blomwood  2003  Hedemora Simsällskap            22.61   
Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            22.63   
Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            23.28   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            32.02   
Adrian Thelin  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim FL 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            18.47   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            18.60   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            18.64   
Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            20.29   
Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            20.54   
Sofia Lind-Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            20.86   
Olivia Ekwall  2003  Fagersta Simklubb            21.20   
Ida Eriksson  2003  Avesta Simsällskap            21.33   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            22.87   
10  Elise Holmström  2003  Fagersta Simklubb            26.44   
11  Cornelia Örnberg  2003  Avesta Simsällskap            26.90   
12  Stina Nilsson  2003  Avesta Simsällskap            27.44   
13  Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            29.43   
14  Caroline Örnberg  2003  Avesta Simsällskap            33.27   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Po 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Jackson  2004  Avesta Simsällskap            20.44   
Max Antonsson  2004  Avesta Simsällskap            20.66   
Jesper Tulkiewicz-Höglund  2004  Fagersta Simklubb            20.85   
Martin Riljak  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            23.10   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim FL 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            16.94   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            17.90   
Aliya Msaoubi  2004  Fagersta Simklubb            18.25   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            18.25   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            18.32   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            19.37   
Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            19.76   
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            21.84   
Ebba Isberg  2004  Sala Simsällskap            23.68   
10  Linnea Borggren  2004  Borlänge Simsällskap            24.24   
11  Matilda Sunnanängs Wikborg  2004  Leksands Simförening            24.58   
12  Enya Owetz  2004  Avesta Simsällskap            24.66   
13  Lovisa Wallertz  2004  Hedemora Simsällskap            24.89   
14  Nora Ahl  2004  Borlänge Simsällskap            25.62   
15  Eftelya Aksoy  2004  Avesta Simsällskap            28.01   
16  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            34.25   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Po -9, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            19.14   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            19.55   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            20.06   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            20.08   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            20.26   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            22.41   
Joacim Nilsson  2005  Hedemora Simsällskap            28.15   
Liam Bergstrand  2005  Fagersta Simklubb            33.99   
Walter Hedblom  2007  Gävle Simsällskap            35.00   
10  Albin Andersson  2005  Avesta Simsällskap            39.48   
11  Filip Wiik  2006  Fagersta Simklubb            42.43   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim FL -9, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            19.56   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            19.95   
Emma Borg  2005  Hedemora Simsällskap            21.09   
Indra Lindman  2005  Sala Simsällskap            23.09   
Nilea Ahlström  2005  Avesta Simsällskap            25.01   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            26.14   
Marit Bjerner  2005  Leksands Simförening            26.22   
Linnea Cederberg Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            26.44   
Emilia Falk  2005  Gävle Simsällskap            26.79   
10  Leia Bölja-Strandlund  2007  Fagersta Simklubb            26.83   
11  Felicia Eliasson  2005  Avesta Simsällskap            27.28   
12  Ellenor Slipare  2006  Fagersta Simklubb            28.51   
13  Alexia Fredin-Sjökvist  2005  Avesta Simsällskap            33.63   
14  Soledad Benitez  2005  Fagersta Simklubb            40.12   
15  Olivia Backström  2005  Sim 77 Hofors            46.47   
Karina Firlej  2005  Fagersta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Po 12-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson-Lundberg  1999  Hedemora Simsällskap    22.82        49.05   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    23.83        51.84   
Erik Nilsson  2002  Avesta Simsällskap    25.06        53.40   
Rickard Eriksson  2001  Sim 77 Hofors    25.31        54.55   
Robin Andersson  2001  Sim 77 Hofors    25.84        55.20   
Isak Linander  2002  Sim 77 Hofors    28.14        1:02.11   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    29.43        1:03.49   
Sebastian Stålstedt  2000  Avesta Simsällskap    30.04        1:09.36   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim FL12-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hannamaia Niidu-Boström  2000  Falu Simsällskap    22.52        48.18   
Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap    23.88        51.40   
Felicia Nordström-Fransson  2001  Avesta Simsällskap    24.05        52.15   
Emma S. Persson  2002  Falu Simsällskap    26.00        52.59   
Maya Owetz  2002  Avesta Simsällskap    25.41        55.29   
Olivia Jones  2002  Leksands Simförening    26.35        55.57   
Olivia Almerborn  2002  Avesta Simsällskap    26.53        57.57   
Rojda Aksoy  2001  Avesta Simsällskap    28.09        1:00.53   
Viola Shehrama  2002  Fagersta Simklubb    28.00        1:00.66   
10  Emmie Norström  2002  Fagersta Simklubb    31.64        1:08.89   
11  Evelina Andersson  2001  Avesta Simsällskap    32.27        1:10.18   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Po 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap            21.97   
Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            24.81   
Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            25.72   
André Backström  2003  Sim 77 Hofors            27.66   
Kristian Blomwood  2003  Hedemora Simsällskap            29.69   
William Österberg  2003  Fagersta Simklubb            30.85   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            32.04   
Adrian Thelin  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim FL 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap            22.20   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            22.33   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            22.37   
Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            22.75   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            23.70   
Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            24.71   
Ida Eriksson  2003  Avesta Simsällskap            26.59   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            26.66   
Stina Nilsson  2003  Avesta Simsällskap            27.17   
10  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            27.93   
11  Sofia Lind-Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            28.24   
12  Cornelia Örnberg  2003  Avesta Simsällskap            28.88   
13  Caroline Örnberg  2003  Avesta Simsällskap            29.21   
14  Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            31.09   
15  Elise Holmström  2003  Fagersta Simklubb            31.39   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Po 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Antonsson  2004  Avesta Simsällskap            24.38   
Jesper Tulkiewicz-Höglund  2004  Fagersta Simklubb            25.65   
Samuel Jackson  2004  Avesta Simsällskap            27.05   
Martin Riljak  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.30   
                     
 
Gren 14, 25m Ryggsim FL 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            20.90   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            23.29   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            23.55   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            23.68   
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            24.50   
Aliya Msaoubi  2004  Fagersta Simklubb            24.96   
Linnea Borggren  2004  Borlänge Simsällskap            26.53   
Lovisa Wallertz  2004  Hedemora Simsällskap            26.67   
Matilda Sunnanängs Wikborg  2004  Leksands Simförening            26.92   
10  Enya Owetz  2004  Avesta Simsällskap            26.99   
11  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            27.44   
12  Ebba Isberg  2004  Sala Simsällskap            27.67   
13  Eftelya Aksoy  2004  Avesta Simsällskap            29.33   
14  Nora Ahl  2004  Borlänge Simsällskap            31.33   
15  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            32.54   
16  Allis Slipare  2004  Fagersta Simklubb            33.93   
                     
 
Gren 15, 25m Ryggsim Po -9, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            21.76   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            23.42   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            24.82   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            25.25   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            25.98   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            26.39   
Theo Bergstrand  2007  Fagersta Simklubb            40.74   
Albin Andersson  2005  Avesta Simsällskap            41.17   
Filip Wiik  2006  Fagersta Simklubb            42.53   
10  Walter Hedblom  2007  Gävle Simsällskap            45.82   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim FL -9, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            24.66   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            24.86   
Nilea Ahlström  2005  Avesta Simsällskap            27.01   
Linnea Cederberg Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.35   
Emma Borg  2005  Hedemora Simsällskap            27.48   
Indra Lindman  2005  Sala Simsällskap            28.70   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            29.90   
Emilia Falk  2005  Gävle Simsällskap            30.68   
Leia Bölja-Strandlund  2007  Fagersta Simklubb            30.95   
10  Sofia Grannäs  2006  Gävle Simsällskap            32.23   
11  Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            33.02   
12  Felicia Eliasson  2005  Avesta Simsällskap            33.76   
13  Ellenor Slipare  2006  Fagersta Simklubb            33.83   
14  Alexia Fredin-Sjökvist  2005  Avesta Simsällskap            38.11   
15  Alice Lindmark  2006  Gävle Simsällskap            38.91   
16  Olivia Backström  2005  Sim 77 Hofors            41.76   
Karina Firlej  2005  Fagersta Simklubb            DNS   
Marit Bjerner  2005  Leksands Simförening            DNS   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Po 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Österberg  2003  Fagersta Simklubb            26.68   
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap            27.03   
Isac Sundstedt-Sikström  2003  Fagersta Simklubb            27.12   
André Backström  2003  Sim 77 Hofors            27.55   
Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            28.06   
Kristian Blomwood  2003  Hedemora Simsällskap            28.13   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            30.58   
Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap            31.34   
Adrian Thelin  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim FL 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            22.28   
Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap            22.98   
Thelma Sundkvist  2003  Sim 77 Hofors            23.48   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            23.70   
Stina Nilsson  2003  Avesta Simsällskap            25.01   
Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            26.11   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            26.96   
Maja Westin  2003  Borlänge Simsällskap            27.44   
Sofia Lind-Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            27.67   
10  Ida Eriksson  2003  Avesta Simsällskap            27.85   
11  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.51   
12  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            29.08   
13  Olivia Ekwall  2003  Fagersta Simklubb            29.21   
14  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            29.93   
15  Elise Holmström  2003  Fagersta Simklubb            31.65   
16  Cornelia Örnberg  2003  Avesta Simsällskap            38.81   
17  Caroline Örnberg  2003  Avesta Simsällskap            40.70   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Po 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Tulkiewicz-Höglund  2004  Fagersta Simklubb            28.46   
Max Antonsson  2004  Avesta Simsällskap            28.47   
Martin Riljak  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.80   
Samuel Jackson  2004  Avesta Simsällskap            34.26   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim FL 10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            22.82   
Aliya Msaoubi  2004  Fagersta Simklubb            23.51   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            23.63   
Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap            24.04   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            24.93   
Ebba Isberg  2004  Sala Simsällskap            26.13   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            26.47   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            26.64   
Nora Ahl  2004  Borlänge Simsällskap            28.03   
10  Linnea Borggren  2004  Borlänge Simsällskap            28.92   
11  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            30.96   
12  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.59   
13  Enya Owetz  2004  Avesta Simsällskap            31.63   
14  Matilda Sunnanängs Wikborg  2004  Leksands Simförening            31.97   
15  Lovisa Wallertz  2004  Hedemora Simsällskap            32.06   
16  Eftelya Aksoy  2004  Avesta Simsällskap            32.80   
                     
 
Gren 21, 25m Bröstsim Po -9, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            24.66   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            26.24   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            26.83   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.43   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.51   
Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap            30.50   
Joacim Nilsson  2005  Hedemora Simsällskap            31.09   
Walter Hedblom  2007  Gävle Simsällskap            35.31   
Liam Bergstrand  2005  Fagersta Simklubb            37.68   
10  Theo Bergstrand  2007  Fagersta Simklubb            40.57   
11  Filip Wiik  2006  Fagersta Simklubb            40.93   
Albin Andersson  2005  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 25m Bröstsim FL -9, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            24.72   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            27.13   
Nilea Ahlström  2005  Avesta Simsällskap            28.46   
Emma Borg  2005  Hedemora Simsällskap            29.23   
Soledad Benitez  2005  Fagersta Simklubb            29.59   
Indra Lindman  2005  Sala Simsällskap            29.65   
Agnes Åhlen  2005  Borlänge Simsällskap            30.86   
Marit Bjerner  2005  Leksands Simförening            30.94   
Felicia Eliasson  2005  Avesta Simsällskap            31.98   
10  Linnea Cederberg Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.34   
11  Frida Hoffmann  2006  Fagersta Simklubb            34.65   
12  Emilia Falk  2005  Gävle Simsällskap            34.97   
13  Alexia Fredin-Sjökvist  2005  Avesta Simsällskap            37.61   
14  Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            38.44   
15  Alice Lindmark  2006  Gävle Simsällskap            42.56   
16  Sofia Grannäs  2006  Gävle Simsällskap            45.04   
Karina Firlej  2005  Fagersta Simklubb            DNS   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Po 12-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Fredrik Karlsson-Lundberg  1999  Hedemora Simsällskap    17.90        37.67   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    20.65        42.22   
Rickard Eriksson  2001  Sim 77 Hofors    20.52        43.00   
Hannes Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    20.86        44.15   
Robin Andersson  2001  Sim 77 Hofors    21.67        46.13   
Sebastian Stålstedt  2000  Avesta Simsällskap    21.51        46.78   
Erik Nilsson  2002  Avesta Simsällskap    23.28        47.97   
Isak Linander  2002  Sim 77 Hofors    24.10        53.47   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    27.21        56.24   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim FL 12-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Felicia Nordström-Fransson  2001  Avesta Simsällskap    19.36        40.99   
Maya Owetz  2002  Avesta Simsällskap    19.35        41.31   
Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap    20.47        41.94   
Hannamaia Niidu-Boström  2000  Falu Simsällskap    20.28        42.30   
Emma S. Persson  2002  Falu Simsällskap    22.43        47.57   
Viola Shehrama  2002  Fagersta Simklubb    23.64        49.83   
Olivia Almerborn  2002  Avesta Simsällskap    24.47        49.91   
Emmie Norström  2002  Fagersta Simklubb    23.22        51.16   
Rojda Aksoy  2001  Avesta Simsällskap    27.19        52.68   
10  Evelina Andersson  2001  Avesta Simsällskap    28.00        1:05.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  29 maj 2014 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  21:05