Resultat Totalt - Officiell 

 

 

 

Tävling 

5-Klubb nr 2 

 

Utskriftsdatum 

09 mars 2014 

 

 

Tävlingsort 

Gävle 

 

Utskriftstid 

20:17 

 

 

Arrangör 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

Bassäng 

25m 

 

 

 

 

 

Tävlingsdatum 

09 mars 2014 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Sabrina Tallberg 

2001 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

47.47 

 

Anja Kling 

2002 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

48.25 

 

Ebba Österberg 

1998 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

50.02 

 

Ida Söderholm 

2000 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

50.76 

 

Elvira Andersson 

2000 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

50.81 

 

Molly Eriksson 

2001 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

51.23 

 

Ruth Melin 

2002 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

52.89 

 

Elvira Jacobson 

2000 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

53.88 

 

Maja Wikström 

2002 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

54.18 

 

10 

Linnéa Brodin 

2002 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

54.39 

 

11 

Anna Ljungström 

2002 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

54.64 

 

12 

Alexandra Adamor 

2000 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

55.97 

 

13 

Isa Sane 

2002 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

56.60 

 

14 

Moa Simu 

1999 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

57.14 

 

15 

Lina Fadul 

2000 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:06.25 

 

16 

Julia Nguyen 

2002 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:10.81 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Nugzari Batsikadze 

2000 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

48.21 

 

Rickard Eriksson 

2001 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

55.09 

 

Sean Stelling 

2000 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

55.29 

 

Robin Andersson 

2001 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

56.68 

 

Nur Abdiaziz 

2002 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

58.54 

 

Oscar Bergsten 

2002 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:02.19 

 

David Kiernan 

2002 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:06.77 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 3, 25m Bröstsim Damer 9 år y, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Matilda Holmström 

2005 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

26.78 

 

Lisa Holfve 

2005 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.48 

 

Alva Eriksson 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

31.46 

 

Alice Lindberg 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

32.25 

 

Iza Johansson 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

33.81 

 

Signe Löf 

2005 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

33.90 

 

Agnes Edvinsson 

2006 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

36.35 

 

Patrizia Lukasiewicz 

2006 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

36.85 

 

Mathilda Ljungbeck 

2006 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

37.05 

 

10 

Elsa Harnesk 

2007 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

40.99 

 

11 

Lindmark Alice 

2006 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

43.26 

 

12 

Astrid Lönn 

2008 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

47.57 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Gren 4, 25m Bröstsim Herrar 9år y, Finaler

 

Plac.

Namn

Född

Förening

Tid

Status












1

Jonathan Wandin

2005

Gävle Simsällskap

27.71

2

Ozzy Nylander

2005

Sim 77 Hofors

28.19

3

Alexander Nilsson

2005

Gävle Simsällskap

29.03

4

Albin Glaas

2006

Harnäs Skutskär Simsällskap

29.50

5

Viktor Berg

2005

Harnäs Skutskär Simsällskap

31.67

6

Axel Pagard

2006

Harnäs Skutskär Simsällskap

31.93

7

Lukas Humling

2005

Sandvikens Sim och Hoppklubb

31.98

8

Alexander Sevonen

2005

Harnäs Skutskär Simsällskap

32.39

9

Måns Cyren

2005

Harnäs Skutskär Simsällskap

33.41

10

Gustav Harnesk

2006

Harnäs Skutskär Simsällskap

33.47

11

Sebastian Sevonen

2007

Harnäs Skutskär Simsällskap

33.64

12

Oliver Wijker

2006

Gävle Simsällskap

35.17

13

Albin Bransell

2005

Harnäs Skutskär Simsällskap

35.99

14

Filip Andersson

2005

Harnäs Skutskär Simsällskap

 

 

 

 

 

37.67

 

15

Julian Palovaara

2005

Harnäs Skutskär Simsällskap

38.01

16

Erik Pettersson

2005

Sandvikens Sim och Hoppklubb

41.26

17

Moltaz Andersson

2007

Harnäs Skutskär Simsällskap

55.96

18

Joshua Linden Olivefalk

2008

Harnäs Skutskär Simsällskap

1:04.39

 


Gren 5, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler 

 

 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Liv Helde 

2003 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

53.06 

 

Telma Sundkvist 

2003 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

53.37 

 

Gabriella Mosbach 

2003 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

53.62 

 

Maja Nilsson 

2003 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

54.90 

 

Anna Philipsson 

2003 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

56.63 

 

Emelie Wijker 

2003 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:00.05 

 

Ella Lindblad 

2003 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:00.91 

 

Sofia Dannberg Lind 

2003 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

1:01.30 

 

Emma Ekbom 

2003 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

1:01.93 

 

10 

Emma Wahlman 

2003 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

1:06.08 

 

11 

Tyra Olsson 

2003 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:34.34 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Oliver Hjalmarsson Sarlind 

2003 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

53.33 

 

Melker Rosengren 

2003 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

53.61 

 

David Bostrand Engstedt 

2003 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:06.78 

 

Noel Hellström 

2003 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

1:08.15 

 

Anton Jonsson 

2003 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:08.48 

 

Malte Eriksson 

2003 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:08.81 

 

Simon Sjöö 

2003 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

1:14.47 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 7, 50m Bröstsim Damer 10år, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Frida Floren 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

51.88 

 

Maja Ålenius 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

52.30 

 

Fiddeli Olsson 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

54.84 

 

Lisa Löf 

2004 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

54.93 

 

Thea Lind 

2004 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

57.38 

 

Nathalie Stigenberg 

2004 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

57.86 

 

Moa Kvarnlöf 

2004 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

58.90 

 

Linn Andren 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

59.05 

 

Bianca Paulsen 

2004 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:00.74 

 

10 

Hanna Stolt 

2004 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:05.77 

 

11 

Filippa Enebrink 

2004 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

1:05.86 

 

12 

Elin Persson 

2004 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

1:07.04 

 

13 

Ebba Lindh 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:08.88 

 

14 

Alma Norberg 

2004 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

1:15.75 

 

15 

Hanna Lindblad 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:16.16 

 

16 

Jonna Sjöholm 

2004 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

1:21.30 

 

17 

Daniela Ljungbeck 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:21.79 

 

18 

Isa-Lena Makaroff 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:22.45 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10år, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Albin Östlund 

2004 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

53.63 

 

Hugo Swanson 

2006 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

57.47 

 

Oliver Möller Andersén 

2004 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

58.88 

 

Ollle Wikholm 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:04.88 

 

Jesper Linjer 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:18.68 

 

Kacper Lukasiewicz 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:19.25 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 9, 50m Frisim Damer 12år ä, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Sandra Tallberg 

1996 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

40.26 

 

Sabrina Tallberg 

2001 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

40.81 

 

Isa Sane 

2002 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

40.99 

 

Anna Lungström 

2002 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

41.72 

 

Moa Simu 

1999 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

42.55 

 

Ebba Österberg 

1998 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

44.12 

 

Elvira Andersson 

2000 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

44.92 

 

Elvira Jacobson 

2000 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

47.34 

 

Alexandra Adamor 

2000 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

47.35 

 

10 

Julia Nguyen 

2002 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

55.69 

 

11 

Linnéa Brodin 

2002 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

56.54 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 10, 50m Frisim Herrar 12år ä, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Sean Stelling 

2000 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

41.21 

 

Rickard Eriksson 

2001 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

41.53 

 

Nugzari Batsikadze 

2000 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

42.89 

 

Robin Andersson 

2001 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

45.86 

 

David Kiernan 

2002 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

53.50 

 

Oscar Bergsten 

2002 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

57.82 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 11, 25m Frisim Damer 9år y, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Maja Ålenius 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

21.32 

 

Matilda Holmström 

2005 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

23.38 

 

Alice Lindberg 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

27.77 

 

Agnes Edvinsson 

2006 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

28.32 

 

Lisa Holfve 

2005 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.72 

 

Iza Johansson 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

32.73 

 

Patrizia Lukasiewicz 

2006 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

34.07 

 

Mathilda Ljungbeck 

2006 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

36.53 

 

Elsa Harnesk 

2007 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

44.69 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 12, 25m Frisim Herrar 9år y, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Ozzy Nylander 

2005 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

21.42 

 

Lukas Humling 

2005 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

22.54 

 

Jonathan Wandin 

2005 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

23.38 

 

Viktor Berg 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

23.92 

 

Måns Cyren 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

26.77 

 

Julian Palovaara 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.87 

 

Gustav Harnesk 

2006 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

31.71 

 

Oliver Wijker 

2006 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

31.80 

 

Erik Pettersson 

2005 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

32.78 

 

10 

Philip Andersson 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

33.00 

 

11 

Andrej Grees 

2003 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

36.67 

 

12 

Albin Bransell 

2005 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

37.53 

 

13 

Moltaz Andersson 

2007 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

38.21 

 

14 

Joshua Linden Olivefalk 

2008 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

55.01 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 13, 50m Frisim Damer 11år, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Gabriella Mosbach 

2003 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

44.85 

 

Sofia Lind Dannberg 

2003 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

50.45 

 

Maja Nilsson 

2003 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

51.46 

 

Emelie Wijker 

2003 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

55.45 

 

Emma Ekbom 

2003 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

59.67 

 

Emma Wahlman 

2003 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

1:03.67 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 14, 50m Frisim Herrar 11år, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Melker Rosengren 

2003 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

40.30 

 

Oliver Hjalmarsson Sarlind 

2003 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

44.43 

 

David Bostrand Engstedt 

2003 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

48.54 

 

Anton Jonsson 

2003 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

55.23 

 

Noel Hellström 

2003 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

57.61 

 

Kacper Lukasiewicz 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:06.11 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 15, 50m Frisim Damer 10år, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Moa Kvarnlöf 

2004 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

42.03 

 

Ingrid Elverstig 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

42.36 

 

Saga Boråker 

2004 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

44.40 

 

Lisa Löf 

2004 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

49.00 

 

Bianca Paulsen 

2004 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

50.90 

 

Filippa Enebrink 

2004 

Sandvikens Sim och Hoppklubb 

 

 

 

 

 

53.15 

 

Fiddeli Olsson 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

54.77 

 

Elin Persson 

2004 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

57.49 

 

Linn Andren 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

57.98 

 

10 

Nathalie Stigenberg 

2004 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

58.52 

 

11 

Ebba Lindh 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:05.05 

 

12 

Thea Lind 

2004 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

1:08.24 

 

13 

Isa-Lena Makaroff 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:09.34 

 

14 

Daniela Ljungbeck 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

1:18.90 

 

15 

Alma Norberg 

2004 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

1:24.30 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 16, 50m Frisim Herrar 10år, Finaler 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Oliver Möller Andersén 

2004 

Sim 77 Hofors 

 

 

 

 

 

45.97 

 

Hugo Swanson 

2006 

Gävle Simsällskap 

 

 

 

 

 

48.40 

 

Ollle Wikholm 

2004 

Harnäs Skutskär Simsällskap 

 

 

 

 

 

59.05 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Skapad av WinGrodan 1.19.05 

Utskriftsdatum 

09 mars 2014 

Licensierad till: Harnäs-Skutskär Simsällskap 

Utskriftstid 

20:17