Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  LSS Stjärnskottet 2011    Utskriftsdatum  25 september 2011   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  19:56   
  Arrangör  Ludvika Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 september 2011         
 
 
Gren 1, 4X25m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Ministjärnorna  2001  Ludvika Simsällskap            1:29.87   
  Elin Carlsson  2001                 
  Lisa Rydelius  2001      45.28        45.28   
  Tuva Matsson-Frost  2001                 
  Moa Holmström  2001      1:29.87        1:29.87   
                     
Falun Tjejer 2001 O Yngre  2001  Falu Simsällskap            1:30.79   
  Jessika Borbos  2001                 
  Hilda Sander  2002      45.41        45.41   
  Nelly Antlöv  2002                 
  Anja Zetterberg  2003      1:30.79        1:30.79   
                     
Ludvika SS Miniproffsen  2001  Ludvika Simsällskap            1:51.80   
  Alva Matsson-Frost  2003                 
  Lovisa Lantz  2003      1:03.93        1:03.93   
  Alice Gustafsson  2002                 
  Alice Serlander  2002      1:51.80        1:51.80   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            36.27   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            37.37   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            40.25   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            42.01   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap            42.26   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            43.60   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            43.80   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            46.03   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            49.17   
10  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            56.68   
11  Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            58.32   
12  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            1:13.37   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            37.12   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.12   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            39.94   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            39.97   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            40.62   
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            42.40   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            42.62   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            43.69   
Adam Janbjer  1999  Avesta Simsällskap            51.62   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            37.89   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            39.05   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.83   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            40.24   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            43.20   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            44.05   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap            45.74   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            46.90   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            38.57   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            42.94   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            43.29   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            42.53   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            42.93   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            44.90   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            45.70   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            47.74   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            47.93   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            50.17   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            52.95   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            54.70   
10  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            59.71   
11  Hanna Deras  2001  Leksands Simförening            1:02.00   
12  Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap            1:21.32   
13  Wiktoria Blomgren-Strandb  2001  Ludvika Simsällskap            1:27.95   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            39.64   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            47.22   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            51.27   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            51.40   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            52.20   
                     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            24.26   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            24.42   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            25.45   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            28.62   
Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap            29.29   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            29.37   
Nina Müller  2002  Ludvika Simsällskap            30.91   
Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            33.99   
Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap            DNS   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            DSQ   
Julia Pershagen  2002  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            24.71   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            25.85   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            27.68   
Adam Lindholm  2002  Gränges Simsällskap            30.59   
Samuel Skoglund  2002  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Lantz  2003  Ludvika Simsällskap            26.59   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            26.89   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            28.81   
Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap            30.49   
Alva Matsson-Frost  2003  Ludvika Simsällskap            34.35   
Ida Carlsson  2004  Ludvika Simsällskap            37.72   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            37.29   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            37.37   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap            41.45   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            41.50   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            42.83   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            43.00   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            45.05   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            45.59   
Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            48.31   
10  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            49.83   
11  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            50.79   
12  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            52.83   
13  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening            53.77   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            DNS   
Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.21   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            37.82   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            38.78   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            42.47   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            43.28   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            45.57   
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            45.85   
Adam Janbjer  1999  Avesta Simsällskap            46.14   
Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap            48.52   
10  Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap            52.29   
11  Gabriel Blomgren-Strandbe  1999  Ludvika Simsällskap            1:15.11   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            38.70   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.85   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            42.20   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            43.09   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.63   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            44.08   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            44.72   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            44.90   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            45.39   
10  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap            47.94   
11  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            50.01   
12  Moa Hed  2000  Simsällskapet Mora            50.49   
13  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            51.14   
14  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap            51.96   
15  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            56.63   
16  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            57.39   
17  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap            59.48   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            DNS   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            DNS   
Elin Enström  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Irma Lindqvist  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            39.80   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            41.50   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            46.15   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            48.14   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            52.39   
Oskar Mikker  2000  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            47.06   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            47.07   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            47.77   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            49.96   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            51.11   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            52.42   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            54.89   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            57.46   
Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap            1:00.16   
10  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            1:01.67   
11  Tuva Matsson-Frost  2001  Ludvika Simsällskap            1:02.69   
12  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            1:03.59   
13  Wiktoria Blomgren-Strandb  2001  Ludvika Simsällskap            1:25.56   
Hanna Deras  2001  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            49.32   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            53.38   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            1:00.47   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            1:04.69   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            DNS   
Simon Pålsson  2001  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            24.14   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            24.44   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            24.73   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            26.92   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            27.09   
                     
 
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Lantz  2003  Ludvika Simsällskap            32.77   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            33.00   
                     
 
Gren 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            2:35.66   
  Anna Miram  1999      39.63        39.63   
  Jacqueline Larsson  1999      44.11        1:23.74   
  Maja Jansson  2000      38.15        2:01.89   
  Frida Lannhard  2000      33.77        2:35.66   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  2000  Falu Simsällskap            2:41.35   
  Isabelle Sörlie  1999      40.50        40.50   
  Anna Norin  1999      45.40        1:25.90   
  Hanna Tinnerholm  1999      37.05        2:02.95   
  Ronja Rantanen  1999      38.40        2:41.35   
                     
Borlänge Damer [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            3:23.75   
  Nora Lindqvist  2001      55.86        55.86   
  Alicia Waller  2001      51.23        1:47.09   
  Madelene Nilsson  1999      44.88        2:31.97   
  Vilma Sandell  2000      51.78        3:23.75   
                     
Borlänge Damer 2 [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
Ludvika SS Småstjärnorna  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 24, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            2:48.78   
  Jakob Gustafsson  1999      40.06        40.06   
  Emil Söderholm  1999      47.06        1:27.12   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      45.15        2:12.27   
  Jakob Rydelius  1999      36.51        2:48.78   
                     
                     
 
Gren 26, 4X25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Ministjärnorna  2001  Ludvika Simsällskap            1:16.41   
  Elin Carlsson  2001                 
  Lisa Rydelius  2001      48.76        48.76   
  Alice Gustafsson  2002                 
  Moa Holmström  2001      1:16.41        1:16.41   
                     
Falun Tjejer 2001 O Yngre  2001  Falu Simsällskap            1:20.45   
  Nelly Antlöv  2002                 
  Jessika Borbos  2001      38.79        38.79   
  Hilda Sander  2002                 
  Anja Zetterberg  2003      1:20.45        1:20.45   
                     
Ludvika SS Miniproffsen  2001  Ludvika Simsällskap            1:38.13   
  Tuva Matsson-Frost  2001                 
  Alice Serlander  2002      46.36        46.36   
  Ida Granberg  2003                 
  Lovisa Lantz  2003      1:38.13        1:38.13   
                     
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            42.94   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            44.53   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            45.96   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            47.44   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            48.37   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            50.82   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            50.84   
Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap            51.20   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap            52.99   
10  Adam Janbjer  1999  Avesta Simsällskap            53.36   
11  Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            54.93   
12  Gabriel Blomgren-Strandbe  1999  Ludvika Simsällskap            56.07   
                     
 
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            39.68   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap            42.16   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            44.82   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            46.48   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            47.60   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            49.80   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            50.14   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            50.32   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            54.00   
10  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            54.60   
11  Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            56.84   
12  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening            1:03.86   
13  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            1:05.99   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            41.09   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            45.23   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            47.72   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            54.49   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            1:02.05   
Dennis Söderholm  2000  Ludvika Simsällskap            1:07.38   
                     
 
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            41.24   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            42.19   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            44.74   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.07   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.40   
Sara Berg  2000  Leksands Simförening            48.39   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            48.94   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap            49.11   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            51.10   
10  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            52.18   
11  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            53.84   
12  Ebba Olsson  2000  Falu Simsällskap            54.05   
13  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            54.92   
14  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap            55.29   
15  Moa Hed  2000  Simsällskapet Mora            57.76   
16  Elvira Andersson  2000  Gävle Simsällskap            58.30   
17  Elin Enström  2000  Borlänge Simsällskap            1:00.05   
18  Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            1:00.13   
19  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            1:00.42   
20  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            1:04.16   
Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Julia Jones  2000  Leksands Simförening            DSQ   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            36.11   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            42.82   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            44.55   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            44.72   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            45.20   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            36.73   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            37.33   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            37.91   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            41.16   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            41.26   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            42.28   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            42.75   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            42.81   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            44.28   
10  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            46.19   
11  Ida Nyström  2001  Hedemora Simsällskap            47.39   
12  Hanna Deras  2001  Leksands Simförening            47.62   
13  Linn Eklund  2001  Leksands Simförening            52.77   
14  Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap            1:01.75   
15  Wiktoria Blomgren-Strandb  2001  Ludvika Simsällskap            1:13.48   
                     
 
Gren 33, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            24.01   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            24.35   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            26.38   
Adam Lindholm  2002  Gränges Simsällskap            27.18   
Samuel Skoglund  2002  Leksands Simförening            30.87   
                     
 
Gren 34, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            23.98   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            24.20   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            26.01   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            27.61   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            27.69   
Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap            28.86   
Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            33.71   
Julia Pershagen  2002  Falu Simsällskap            35.69   
Nina Müller  2002  Ludvika Simsällskap            DNS   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap            28.94   
                     
 
Gren 36, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap            27.55   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            28.56   
Lovisa Lantz  2003  Ludvika Simsällskap            30.32   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            33.75   
Alva Matsson-Frost  2003  Ludvika Simsällskap            35.16   
Ida Carlsson  2004  Ludvika Simsällskap            38.75   
Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap            DSQ   
Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            31.95   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            32.16   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.05   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            34.27   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            35.77   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            36.08   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            36.37   
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            37.30   
Adam Janbjer  1999  Avesta Simsällskap            38.31   
10  Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap            39.30   
11  Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap            45.23   
12  Gabriel Blomgren-Strandbe  1999  Ludvika Simsällskap            1:03.39   
                     
 
Gren 38, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            32.19   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap            32.51   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            33.66   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            34.47   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            34.57   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            35.23   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            37.59   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            38.94   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            40.44   
10  Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            44.36   
10  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            44.36   
12  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            46.07   
13  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            51.30   
14  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening            51.94   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            33.80   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            34.21   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            36.11   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            40.17   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            43.35   
Samuel Block  2000  Falu Simsällskap            48.51   
Dennis Söderholm  2000  Ludvika Simsällskap            50.27   
                     
 
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            33.54   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.33   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            34.93   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            35.24   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            36.69   
Sara Berg  2000  Leksands Simförening            37.07   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            37.35   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            37.92   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.51   
10  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap            41.16   
11  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            41.40   
12  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            41.68   
13  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap            41.86   
14  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            43.95   
15  Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            44.01   
16  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            46.32   
17  Moa Hed  2000  Simsällskapet Mora            46.37   
18  Irma Lindqvist  2000  Falu Simsällskap            51.27   
19  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            51.68   
20  Elin Enström  2000  Borlänge Simsällskap            52.07   
21  Andréa Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap            52.66   
22  Julia Jones  2000  Leksands Simförening            54.21   
23  Ebba Olsson  2000  Falu Simsällskap            56.88   
Elvira Andersson  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            19.15   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            19.64   
                     
 
Gren 42, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            18.93   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            19.52   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            19.60   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            22.33   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            22.80   
Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            22.81   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            23.32   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            24.44   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            25.27   
10  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            26.16   
11  Tuva Matsson-Frost  2001  Ludvika Simsällskap            28.19   
12  Ida Nyström  2001  Hedemora Simsällskap            28.26   
13  Wiktoria Blomgren-Strandb  2001  Ludvika Simsällskap            41.44   
                     
 
Gren 43, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            19.27   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            21.08   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            21.40   
Adam Lindholm  2002  Gränges Simsällskap            23.13   
Samuel Skoglund  2002  Leksands Simförening            29.65   
                     
 
Gren 44, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            19.71   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            20.52   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            21.97   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            23.14   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            24.32   
Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap            24.41   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            24.47   
Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            30.81   
Julia Pershagen  2002  Falu Simsällskap            34.07   
Nina Müller  2002  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 45, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Svärd  2003  Falu Simsällskap            27.02   
                     
 
Gren 46, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap            22.49   
Lovisa Lantz  2003  Ludvika Simsällskap            26.04   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            26.22   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            27.21   
Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap            27.36   
Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            31.41   
Alva Matsson-Frost  2003  Ludvika Simsällskap            31.72   
Ida Carlsson  2004  Ludvika Simsällskap            41.74   
                     
 
Gren 47, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            2:24.18   
  Emil Söderholm  1999      34.33        34.33   
  Henrik Bransell  1999      37.12        1:11.45   
  Jakob Gustafsson  1999      35.52        1:46.97   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      37.21        2:24.18   
                     
Borlänge Herrar [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            2:52.87   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      38.65        38.65   
  Markus Jämte  1999      40.65        1:19.30   
  Markus Tägtström  2002      49.31        2:08.61   
  Carl Kieksi  2000      44.26        2:52.87   
                     
                     
 
Gren 48, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            2:16.58   
  Rebecka Östh  1999      34.45        34.45   
  Anna Miram  1999      33.44        1:07.89   
  Maja Jansson  2000      34.90        1:42.79   
  Frida Lannhard  2000      33.79        2:16.58   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  2000  Falu Simsällskap            2:23.20   
  Hanna Tinnerholm  1999      40.66        40.66   
  Isabelle Sörlie  1999      26.07        1:06.73   
  Anna Norin  1999      41.19        1:47.92   
  Ronja Rantanen  1999      35.28        2:23.20   
                     
Borlänge Damer [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            2:45.98   
  Madelene Nilsson  1999      39.47        39.47   
  Jonna Jämte  2000      37.37        1:16.84   
  Nora Lindqvist  2001      45.50        2:02.34   
  Alicia Waller  2001      43.64        2:45.98   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  2000  Falu Simsällskap            2:46.75   
  Tova Adrelius  2000      40.23        40.23   
  Ella Gunnarsson  2000      43.30        1:23.53   
  Sandra Jobs  2000      41.17        2:04.70   
  Ida Brandt  2000      42.05        2:46.75   
                     
Ludvika SS Småstjärnorna  1999  Ludvika Simsällskap            2:52.79   
  Jacqueline Larsson  1999      34.06        34.06   
  Josefine West  1999      38.72        1:12.78   
  Alva Risvik-Sjöström  1999      49.97        2:02.75   
  Moa Risvik-Sjöström  1999      50.04        2:52.79   
                     
Borlänge Damer 2 [1999]  1999  Borlänge Simsällskap            3:36.99   
  Karin Leijström  2001      48.40        48.40   
  Andréa Holmberg  2000      55.81        1:44.21   
  Elin Enström  2000      59.12        2:43.33   
  Vilma Sandell  2000      53.66        3:36.99   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  25 september 2011 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  19:56