Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  02 oktober 2011   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  17:51   
  Arrangör  Gävle SS         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            44.85   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            47.12   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            48.70   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.77   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            52.86   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.24   
Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap            58.60   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            59.43   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            59.49   
10  Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap            59.60   
11  My Johnsson  2001  Gävle Simsällskap            1:07.00   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap            39.01   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            41.58   
Raz Norén  2000  Gävle Simsällskap            45.22   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.31   
Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap            46.26   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            47.22   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            48.56   
Melika Zare  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.14   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            50.42   
10  Siri Örnblom  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.97   
11  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            53.02   
12  Fanny Genberg  2000  Hudiksvalls Simsällskap            55.15   
13  Emma Nymark  2000  Söderhamns Simsällskap            55.33   
14  Moa Hed  2000  Simsällskapet Mora            57.05   
15  Elin Sundstrand  2000  Gävle Simsällskap            57.52   
Malin Seberg  2000  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.83   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.69   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.85   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            44.15   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap            44.39   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora            46.79   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            47.47   
Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap            47.50   
Wilma Karlsson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.05   
10  Alva Liljewall  1998  Hudiksvalls Simsällskap            55.08   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            43.60   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora            43.87   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap            45.96   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap            35.53   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap            37.87   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            38.82   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            40.90   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap            41.68   
Lina Bergman  1993  Gävle Simsällskap            42.97   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap            43.00   
Sofie Kandén  1994  Gävle Simsällskap            43.83   
Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap            44.03   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            51.28   
Kevin Kullberg  2002  Gävle Simsällskap            56.05   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            57.04   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            40.66   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            46.22   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.63   
Anton Lindberg  1999  Söderhamns Simsällskap            48.01   
Willam Dahl  1999  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.78   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            41.72   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.07   
Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap            43.95   
Elias Sundman  1998  Söderhamns Simsällskap            45.47   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap            47.49   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.58   
Felix Isacson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.04   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.29   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap            42.01   
Poya Kaveh  1995  Gävle Simsällskap            43.45   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            29.62   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.99   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap            35.66   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors            38.18   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    39.42        1:23.32   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    46.02        1:30.12   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.17        1:31.26   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.83        1:13.56   
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap    35.76        1:13.56   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    36.83        1:15.89   
Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap    39.31        1:21.92   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.67        1:25.06   
Raz Norén  2000  Gävle Simsällskap    43.62        1:32.67   
Siri Örnblom  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.17        1:38.53   
Malin Seberg  2000  Sim 77 Hofors    52.30        1:46.29   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    53.73        1:46.93   
10  Moa Hed  2000  Simsällskapet Mora    52.29        1:47.08   
11  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    48.63        1:47.31   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.80        1:06.46   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    32.17        1:07.53   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.16        1:13.53   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    35.86        1:15.04   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.18        1:17.13   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    37.79        1:17.32   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.54        1:19.19   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    38.68        1:19.25   
Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    42.06        1:31.83   
10  Wilma Karlsson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.24        1:35.08   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    33.86        1:09.96   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    36.44        1:13.01   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap    40.11        1:23.90   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    30.35        1:02.71   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.60        1:04.36   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap    30.66        1:04.85   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.17        1:05.76   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    32.15        1:07.94   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    35.76        1:13.86   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    37.41        1:17.90   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap    37.66        1:18.57   
Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    37.92        1:19.38   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora    50.97        1:44.78   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    52.89        1:53.32   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    34.76        1:14.88   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    35.98        1:17.53   
Anton Lindberg  1999  Söderhamns Simsällskap    43.63        1:35.03   
Willam Dahl  1999  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.45        1:03.70   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.49        1:06.33   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    32.56        1:07.75   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    33.74        1:10.97   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    34.31        1:12.45   
Elias Sundman  1998  Söderhamns Simsällskap    34.56        1:13.31   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.24        1:14.50   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    37.87        1:20.51   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.78        1:22.75   
10  Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.04        1:26.13   
11  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.30        1:42.99   
12  Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap    47.63        1:43.52   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    28.01        1:00.38   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.14        1:01.18   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.04        1:03.23   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.42        1:03.65   
Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap    34.08        1:10.06   
Poya Kaveh  1995  Gävle Simsällskap    33.85        1:11.27   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.21        1:12.85   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap    25.21        54.63   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap    28.63        59.66   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    29.15        1:00.16   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    28.65        1:00.39   
Simon Larsson  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb    28.15        1:01.14   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    29.63        1:01.91   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    31.06        1:04.32   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            44.36   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            44.40   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            44.56   
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            46.36   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.61   
My Johnsson  2001  Gävle Simsällskap            56.48   
Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap            1:06.73   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.13   
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap            42.88   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            43.07   
Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap            44.19   
Fanny Genberg  2000  Hudiksvalls Simsällskap            48.01   
Emma Nymark  2000  Söderhamns Simsällskap            51.76   
Moa Hed  2000  Simsällskapet Mora            52.13   
Siri Örnblom  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.35   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            53.26   
10  Melika Zare  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.85   
11  Malin Seberg  2000  Sim 77 Hofors            55.16   
12  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            56.73   
13  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            56.90   
14  Elin Sundstrand  2000  Gävle Simsällskap            57.18   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            34.40   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.06   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            38.44   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            40.19   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap            40.34   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.11   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.94   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora            45.54   
Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap            46.59   
10  Alva Liljewall  1998  Hudiksvalls Simsällskap            53.35   
11  Wilma Karlsson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.66   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora            41.60   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            42.00   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap            44.01   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.33   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            34.78   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap            35.11   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap            35.41   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            35.95   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.82   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap            40.23   
Sofie Kandén  1994  Gävle Simsällskap            40.70   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap            41.27   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            40.13   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            49.90   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            1:02.34   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.93   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            39.45   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            40.37   
Anton Lindberg  1999  Söderhamns Simsällskap            48.70   
Willam Dahl  1999  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.62   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            38.70   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            39.09   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.98   
Elias Sundman  1998  Söderhamns Simsällskap            44.35   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap            45.25   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.82   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.26   
Felix Isacson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.57   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.70   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.89   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.39   
Poya Kaveh  1995  Gävle Simsällskap            40.16   
Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap            43.90   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            29.67   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.59   
Simon Larsson  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.05   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.35   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors            39.30   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:09.71  2:23.41  3:36.76    4:48.56   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    1:12.22  2:29.31  3:45.72    5:00.91   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:11.94  2:31.37  3:52.47    5:12.66   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:16.65  2:40.49  4:03.34    5:23.17   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    1:18.14  2:42.16  4:06.09    5:29.30   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    1:24.50  2:57.36  4:30.60    5:59.85   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    1:24.20  2:57.53  4:34.27    6:09.96   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap    1:28.22  3:05.13  4:42.08    6:18.02   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:05.18  2:18.52  3:34.13    4:46.92   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:08.34  2:23.04  3:36.12    4:47.29   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    1:08.86  2:23.94  3:38.56    4:47.78   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.51  2:24.14  3:39.28    4:52.56   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.18  2:23.07  3:38.63    4:53.74   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:10.73  2:31.04  3:53.09    5:13.11   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:12.87  2:34.38  3:57.16    5:16.70   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    1:14.57  2:36.74  3:57.77    5:16.77   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:23.25  2:52.35  4:14.65    5:32.65   
10  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:19.49  2:47.80  4:14.40    5:39.55   
11  Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:20.80  2:50.32  4:15.03    5:41.46   
12  Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    1:29.28  3:08.39  4:49.49    6:23.77   
                     
 
Gren 9, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix Äldre  1980  Gävle Simsällskap            2:02.67   
  Ida Källqvist  1992      35.91        35.91   
  Björn C-G Eriksson  1981      29.67        1:05.58   
  Elin Källqvist  1990      30.80        1:36.38   
  Nils Nyberg  1993      26.29        2:02.67   
                     
Mix Lag 1  1995  Borlänge Simsällskap            2:11.78   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      36.10        36.10   
  Andreas Bostedt  1987      35.64        1:11.74   
  Oskar Altzar  1992      30.26        1:42.00   
  Ellen Lindefelt  1994      29.78        2:11.78   
                     
Gävle SS Mix Äldre 2  1995  Gävle Simsällskap            2:25.05   
  Linda Kandén  1993      40.79        40.79   
  Lisa Schön  1994      41.74        1:22.53   
  Malin Åhrlin  1990      29.98        1:52.51   
  Poya Kaveh  1995      32.54        2:25.05   
                     
                     
 
Gren 10, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 1 Hss  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:12.55   
  Linus Rhodin  1996      31.99        31.99   
  Emelie Hansson  1997      41.28        1:13.27   
  Louise Zettergren  1997      31.66        1:44.93   
  Gustav Sjökvist  1996      27.62        2:12.55   
                     
Mix Lag 1  1997  Borlänge Simsällskap            2:25.40   
  Klara Johansson  1997      35.23        35.23   
  Daniel Litborn  1998      43.22        1:18.45   
  Jacob Leidefeldt  1997      34.83        1:53.28   
  Linnea Sandberg  1996      32.12        2:25.40   
                     
Lag 2 Hss  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:26.43   
  Moa Tengqvist  1997      43.25        43.25   
  Felicia Forslund  1997      43.00        1:26.25   
  Carl Christoffersson  1997      30.94        1:57.19   
  Samuel Hillman  1997      29.24        2:26.43   
                     
Gävle SS Mix 2  2000  Gävle Simsällskap            2:41.37   
  Jakob Källquist  2001      41.58        41.58   
  Smilla Wigg  2000      41.95        1:23.53   
  William Borg  2000      38.60        2:02.13   
  Raz Norén  2000      39.24        2:41.37   
                     
Gävle SS Mix  2000  Gävle Simsällskap            2:45.34   
  Anna Hägglund  1997      40.28        40.28   
  Anna Sjöholm  1998      47.13        1:27.41   
  Kristina Westergren  1996      42.44        2:09.85   
  Elias Hägglund  1998      35.49        2:45.34   
                     
Gävle SS Mix 3  1996  Gävle Simsällskap            2:45.35   
  Amie Molin Richtnér  2001      45.35        45.35   
  Sara Wallin  2000      41.06        1:26.41   
  Jennifer Borg  2001      44.71        2:11.12   
  Tova Barresäter  2000      34.23        2:45.35   
                     
Lag 3 Hss  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:46.10   
  Axel Nyman  1998      41.99        41.99   
  Melika Zare  1999      49.29        1:31.28   
  Oskar Wåhlander  1996      36.20        2:07.48   
  Elina Carlsson  2001      38.62        2:46.10   
                     
Söderhamn Mix  1996  Söderhamns Simsällskap            2:46.84   
  Anton Lindberg  1999      46.08        46.08   
  Elsa Berg  2002      45.73        1:31.81   
  Lovisa Edblad  1999      42.82        2:14.63   
  Elias Sundman  1998      32.21        2:46.84   
                     
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    32.68  1:13.41  1:59.22    2:34.44   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.59  1:22.90  2:09.86    2:48.05   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    37.93  1:23.37  2:11.87    2:52.43   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    38.49  1:26.24  2:20.18    2:59.28   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    39.38  1:25.15  2:19.96    3:00.69   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap    40.64  1:27.86  2:20.50    3:02.29   
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap    44.03  1:34.94  2:25.52    3:08.49   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    45.71  1:30.69  2:28.01    3:12.47   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap    43.97  1:32.09  2:31.43    3:12.81   
10  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    51.48  1:45.79  2:43.43    3:32.52   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap    28.27  1:04.96  1:45.13    2:22.02   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.50  1:11.12  1:57.68    2:32.84   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    34.58  1:18.91  2:06.36    2:40.94   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    34.27  1:19.69  2:05.79    2:40.98   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.51  1:23.39  2:15.23    2:55.17   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    38.66  1:27.37  2:17.28    2:56.80   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    42.50  1:28.85  2:17.17    2:58.29   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.09  1:29.94  2:21.06    3:01.05   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    44.52  1:32.82  2:26.99    3:07.84   
10  Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.64  1:32.31  2:29.95    3:12.20   
11  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    45.88  1:34.09  2:34.95    3:21.90   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.95   
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap            40.77   
Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap            43.59   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            45.29   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.50   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            45.59   
Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            54.32   
Emma Nymark  2000  Söderhamns Simsällskap            54.47   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.95   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            36.98   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap            41.30   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.55   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.24   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            44.90   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.30   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            36.85   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora            36.94   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap            44.32   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap            30.38   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap            30.99   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.77   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            32.56   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.62   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            32.62   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap            35.52   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora            37.45   
Sofie Kandén  1994  Gävle Simsällskap            39.03   
10  Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap            39.38   
11  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap            40.82   
12  Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap            42.02   
13  Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap            44.13   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.26   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            39.22   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            40.19   
Anton Lindberg  1999  Söderhamns Simsällskap            55.65   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.39   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap            34.96   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            35.92   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.10   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.20   
Elias Sundman  1998  Söderhamns Simsällskap            43.83   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            44.23   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap            46.45   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.70   
Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap            28.39   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.47   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.91   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.57   
Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap            38.82   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            27.77   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap            29.46   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.11   
Simon Larsson  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.88   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap            30.96   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.43   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap            33.48   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            18.22   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            19.38   
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            19.96   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            21.25   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            26.18   
My Johnsson  2001  Gävle Simsällskap            28.75   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            19.11   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            38.79   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.16   
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            39.34   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            39.50   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            39.79   
My Johnsson  2001  Gävle Simsällskap            53.12   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            54.40   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:01.79   
Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap            1:03.28   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.67   
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap            34.71   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            35.24   
Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap            37.19   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            37.81   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.61   
Fanny Genberg  2000  Hudiksvalls Simsällskap            41.30   
Emma Nymark  2000  Söderhamns Simsällskap            41.97   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            44.62   
10  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            44.96   
11  Moa Hed  2000  Simsällskapet Mora            45.21   
12  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            45.58   
13  Elin Sundstrand  2000  Gävle Simsällskap            46.36   
Raz Norén  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.22   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            31.67   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.29   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap            33.36   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.33   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            34.96   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            35.09   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.25   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora            35.39   
10  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap            38.77   
11  Alva Liljewall  1998  Hudiksvalls Simsällskap            39.91   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            32.45   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora            33.77   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap            36.93   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap            28.22   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap            29.00   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            29.22   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.52   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.20   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap            31.50   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            31.57   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora            33.68   
Sofie Kandén  1994  Gävle Simsällskap            33.88   
10  Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap            33.99   
11  Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap            34.75   
12  Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap            34.87   
13  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap            34.91   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            36.60   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            45.59   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            50.43   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.64   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            33.13   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            33.49   
Anton Lindberg  1999  Söderhamns Simsällskap            38.01   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.27   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.90   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap            30.52   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            32.44   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.91   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            33.06   
Elias Sundman  1998  Söderhamns Simsällskap            33.50   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap            35.55   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.18   
10  Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap            42.95   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap            26.17   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            27.82   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.68   
Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap            31.39   
Poya Kaveh  1995  Gävle Simsällskap            31.59   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.99   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            24.04   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap            26.91   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.03   
Simon Larsson  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.26   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.78   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap            28.50   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap            28.90   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix Äldre  1980  Gävle Simsällskap            1:47.67   
  Malin Åhrlin  1990      28.34        28.34   
  Elin Källqvist  1990      28.52        56.86   
  Nils Nyberg  1993      26.28        1:23.14   
  Björn C-G Eriksson  1981      24.53        1:47.67   
                     
Mix Lag 1  1995  Borlänge Simsällskap            1:55.92   
  Ellen Lindefelt  1994      29.32        29.32   
  Oskar Altzar  1992      27.73        57.05   
  Andreas Bostedt  1987      27.71        1:24.76   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      31.16        1:55.92   
                     
Gävle SS Mix Äldre 2  1995  Gävle Simsällskap            2:16.40   
  Ida Källqvist  1992      31.56        31.56   
  Sofie Kandén  1994      36.42        1:07.98   
  Lisa Schön  1994      33.74        1:41.72   
  Denise Larsson  1989      34.68        2:16.40   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 15 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 1 Hss  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:58.94   
  Louise Zettergren  1997      29.80        29.80   
  Emelie Hansson  1997      32.89        1:02.69   
  Carl Christoffersson  1997      28.64        1:31.33   
  Linus Rhodin  1996      27.61        1:58.94   
                     
Mix Lag 1  1997  Borlänge Simsällskap            2:05.65   
  Jacob Leidefeldt  1997      30.86        30.86   
  Klara Johansson  1997      31.34        1:02.20   
  Kristoffer Karlsson  1997      31.32        1:33.52   
  Linnea Sandberg  1996      32.13        2:05.65   
                     
Lag 2 Hss  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:11.16   
  Samuel Hillman  1997      29.80        29.80   
  Oskar Wåhlander  1996      32.23        1:02.03   
  Moa Tengqvist  1997      34.91        1:36.94   
  Felicia Forslund  1997      34.22        2:11.16   
                     
Gävle SS Mix 3  1996  Gävle Simsällskap            2:29.03   
  Anna Hägglund  1997      34.93        34.93   
  Kristina Westergren  1996      38.07        1:13.00   
  Elias Hägglund  1998      37.77        1:50.77   
  Anna Sjöholm  1998      38.26        2:29.03   
                     
Gävle SS Mix 2  2000  Gävle Simsällskap            2:30.39   
  William Borg  2000      34.87        34.87   
  Jakob Källquist  2001      36.92        1:11.79   
  Amie Molin Richtnér  2001      38.31        1:50.10   
  Jennifer Borg  2001      40.29        2:30.39   
                     
Gävle SS Mix  2000  Gävle Simsällskap            2:32.06   
  Sara Wallin  2000      35.52        35.52   
  Tova Barresäter  2000      35.96        1:11.48   
  Smilla Wigg  2000      38.72        1:50.20   
  Raz Norén  2000      41.86        2:32.06   
                     
Söderhamn Mix  1996  Söderhamns Simsällskap            2:42.86   
  Emma Nymark  2000      42.50        42.50   
  Cecilina Nilsson  2000      48.15        1:30.65   
  Anton Lindberg  1999      39.08        2:09.73   
  Elias Sundman  1998      33.13        2:42.86   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Gävle Simsällskap