Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Gästrikeserien IV    Utskriftsdatum  13 november 2011   
  Tävlingsort  Sandviken    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Sandvikens Sim & Hoppklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 november 2011         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:04.97  2:17.18  3:30.60    4:42.66   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:06.72  2:26.19  3:48.23    5:09.53   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.31  2:32.80  3:52.74    5:11.26   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    1:26.74  3:03.26  4:39.84    6:14.45   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.88  1:20.86  2:05.64    2:47.76   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.41  1:20.48  2:04.90    2:48.24   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.94        1:12.33   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.88        1:19.88   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    40.14        1:23.98   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    41.71        1:26.17   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.06        1:26.51   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.63        1:25.13   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.76        1:25.68   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    41.38        1:27.70   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.56        1:34.41   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            40.72   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            41.48   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.65   
Amie Molin Richtner  2001  Gävle Simsällskap            42.22   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            42.40   
Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.75   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.41        1:22.28   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.81        1:26.05   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    41.64        1:31.60   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.58        1:33.43   
Ulices Linares  1996  Gävle Simsällskap    45.83        1:42.63   
Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap    48.55        1:45.22   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    50.28        1:47.63   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.96        1:28.40   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap    41.72        1:29.24   
Lina Bergman  1993  Gävle Simsällskap    44.29        1:35.90   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.42        1:37.02   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    47.53        1:42.52   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    47.29        1:42.56   
Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    48.07        1:43.99   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.97   
Amie Molin Richtner  2001  Gävle Simsällskap            44.82   
Raz Norén  2000  Gävle Simsällskap            46.54   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.87   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            47.23   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            47.23   
Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.45   
Emelie Bast  2001  Gävle Simsällskap            49.92   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.28        1:06.99   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.70        1:11.93   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.32        1:14.58   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    35.18        1:16.41   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    37.14        1:17.73   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    37.40        1:18.23   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.50        1:20.33   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Larsson  1995  Sim 77 Hofors    32.48        1:07.78   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.09        1:09.32   
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.83        1:11.60   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.73        1:12.37   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.56        1:13.78   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    35.68        1:15.92   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.00        1:16.50   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    37.80        1:16.87   
Lina Bergman  1993  Gävle Simsällskap    37.42        1:18.65   
10  Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.59        1:19.37   
11  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    37.11        1:19.51   
12  Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap    39.74        1:22.67   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.11   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.19   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            38.33   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.44        1:14.68   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    41.83        1:24.90   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.44        1:25.37   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.21        1:30.41   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    47.23        1:39.77   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.57        1:25.85   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.49        1:27.22   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.86        1:29.86   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    42.90        1:30.01   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.02        1:31.21   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    43.42        1:34.33   
Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    47.31        1:38.98   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amie Molin Richtner  2001  Gävle Simsällskap            18.22   
Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            19.71   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            19.83   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            20.30   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            20.76   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            20.83   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.86   
Emelie Bast  2001  Gävle Simsällskap            24.33   
Raz Norén  2000  Gävle Simsällskap            24.68   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.54   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.04   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap            44.66   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.90   
Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.04   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Larsson  1995  Sim 77 Hofors            34.38   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.06   
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.08   
Lina Bergman  1993  Gävle Simsällskap            40.40   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.88   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.09   
Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap            49.00   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.34  1:10.16  1:48.20    2:24.03   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.75  1:12.01  1:49.94    2:25.16   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    34.17  1:10.77  1:48.85    2:27.20   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.82  2:34.38  3:53.78    5:08.53   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:25.14  2:56.12  4:26.65    5:56.13   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    1:24.78  2:56.79  4:30.14    5:56.89   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb    28.48        58.83   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap    28.34        59.30   
Simon Larsson  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb    28.41        1:00.18   
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap    28.35        1:01.35   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.44        1:08.54   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    35.53        1:15.22   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    39.57        1:23.32   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap    30.79  1:10.35  1:54.80    2:32.15   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    39.24  1:23.46  2:08.19    2:52.42   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.02  1:22.44  2:08.23    2:53.79   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.02   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap            29.22   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.65   
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            30.73   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.03   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors            31.87   
Simon Larsson  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.11   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap            42.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  13 november 2011 
Licensierad till: Sandvikens Sim och Hoppklubb  Utskriftstid  17:26