Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2009   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:24   
  Arrangör  Gävle SS         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Wilkensson  1999  Gävle Simsällskap            53.76   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            53.97   
Maja Landström  1999  Gävle Simsällskap            1:00.56   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            1:02.25   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.89   
Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap            47.69   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.50   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            49.13   
Julia Carlsson  1998  Sim 77 Hofors            51.06   
Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors            51.73   
Emelie Berggren  1997  Söderhamns Simsällskap            51.98   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            52.09   
Viktoria Lundh  1997  Gävle Simsällskap            52.57   
10  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            54.29   
11  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap            54.47   
12  Felecia Frank  1997  Söderhamns Simsällskap            57.44   
Wilma Zetterström  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Carlsson  1995  Sim 77 Hofors            42.25   
Ellinor Gjelsnes  1995  Gävle Simsällskap            44.53   
Lisa Orvestedt  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.65   
Caroline Hagström  1996  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.94   
Lovisa Larsson  1996  Gävle Simsällskap            46.50   
Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors            48.36   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap            48.39   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap            48.45   
Julia Sjödin  1996  Gävle Simsällskap            51.42   
10  Hanna Svedvall  1996  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.56   
11  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            51.87   
12  Emma Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.29   
13  Hanna Eriksson  1996  Simsällskapet Mora            52.50   
Amanda Adamér  1995  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap            41.53   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap            41.80   
Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap            46.67   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora            58.90   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap            38.77   
Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap            39.06   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.86   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap            39.91   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.00   
Elisabet Westergren  1991  Gävle Simsällskap            40.32   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            41.16   
Anna Grahn  1992  Gävle Simsällskap            1:10.32   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            50.28   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            51.57   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            56.82   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora            1:00.64   
Willam Dahl  1999  Gävle Simsällskap            DSQ   
Ludvig Eriksson  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.85   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.35   
Jacob Nylöf  1998  Gävle Simsällskap            55.55   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            59.08   
Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap            59.57   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.67   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.17   
Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora            44.61   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.14   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.54   
Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap            49.26   
Tobias Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.40   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.86   
Marcus Wannberg  1996  Söderhamns Simsällskap            51.12   
10  Viktor Berg  1995  Simsällskapet Mora            52.19   
11  Poya Kaveh  1995  Gävle Simsällskap            52.28   
12  Alvin Zedendahl  1996  Simsällskapet Mora            1:02.22   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.10   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap            36.99   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.70   
Andreas Rodin Moberg  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.36   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors            39.42   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors            41.92   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            30.27   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.35   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    36.39        1:15.95   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.21        1:16.24   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    38.76        1:23.26   
Isabel Kandén  1997  Gävle Simsällskap    42.70        1:32.72   
Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    46.69        1:32.83   
Emelie Berggren  1997  Söderhamns Simsällskap    44.65        1:36.25   
Felecia Frank  1997  Söderhamns Simsällskap    45.52        1:38.66   
Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors    50.33        1:50.02   
Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap    53.83        1:51.60   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Carlsson  1995  Sim 77 Hofors    36.11        1:17.54   
Lovisa Larsson  1996  Gävle Simsällskap    38.98        1:22.35   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap    41.42        1:26.01   
Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    41.50        1:26.61   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap    41.76        1:27.86   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    40.86        1:29.67   
Emma Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.94        1:41.85   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.09        1:07.81   
Sara Lundström  1993  Söderhamns Simsällskap    35.64        1:15.42   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    38.26        1:20.20   
Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap    38.06        1:20.53   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap    31.41        1:05.32   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.15        1:08.45   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.28        1:10.45   
Elisabet Westergren  1991  Gävle Simsällskap    34.02        1:11.90   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.13        1:15.04   
Anna Grahn  1992  Gävle Simsällskap    1:05.27        2:22.87   
Petra Allestad  1985  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    41.69        1:31.45   
Ludvig Eriksson  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.18        1:36.21   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora    47.60        1:38.97   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.76        1:15.16   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.43        1:20.20   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.26        1:00.68   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.98        1:08.61   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.38        1:08.93   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.05        1:09.27   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.93        1:10.76   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.63        1:11.11   
Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora    35.18        1:13.99   
Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap    40.55        1:24.53   
Tobias Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.73        1:32.93   
10  Marcus Wannberg  1996  Söderhamns Simsällskap    44.50        1:34.15   
11  Viktor Berg  1995  Simsällskapet Mora    43.64        1:41.50   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.26        1:00.83   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.90        1:02.73   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.49        1:03.53   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap    29.69        1:04.02   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    29.27        1:04.46   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    31.43        1:05.05   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.14        1:05.09   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    31.64        1:05.81   
Andreas Rodin Moberg  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.41        1:10.10   
10  Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.44        1:10.56   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap    26.03        55.05   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb    27.75        57.91   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.33        1:08.29   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Wilkensson  1999  Gävle Simsällskap            46.01   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.90   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            55.19   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.03   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            41.79   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            45.46   
Isabel Kandén  1997  Gävle Simsällskap            47.37   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.96   
Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            49.95   
Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap            51.68   
Julia Carlsson  1998  Sim 77 Hofors            51.90   
Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors            53.17   
10  Wilma Zetterström  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.80   
11  Felecia Frank  1997  Söderhamns Simsällskap            53.85   
12  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap            57.37   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Carlsson  1995  Sim 77 Hofors            40.78   
Lisa Orvestedt  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.15   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            45.46   
Hanna Svedvall  1996  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.70   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap            45.91   
Lovisa Larsson  1996  Gävle Simsällskap            46.07   
Ellinor Gjelsnes  1995  Gävle Simsällskap            46.23   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap            48.77   
Julia Sjödin  1996  Gävle Simsällskap            53.46   
10  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors            54.17   
11  Emma Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.90   
Amanda Adamér  1995  Gävle Simsällskap            DNS   
Hanna Eriksson  1996  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.71   
Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap            35.76   
Sara Lundström  1993  Söderhamns Simsällskap            41.08   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap            42.15   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora            46.01   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petra Allestad  1985  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.88   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            35.67   
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap            37.01   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.38   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.86   
Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap            37.91   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.01   
Anna Grahn  1992  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            46.67   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora            49.96   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            50.53   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            50.77   
Willam Dahl  1999  Gävle Simsällskap            54.20   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.19   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.82   
Jacob Nylöf  1998  Gävle Simsällskap            58.55   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            59.69   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.99   
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap            33.23   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.72   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.42   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.84   
Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora            39.77   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.89   
Poya Kaveh  1995  Gävle Simsällskap            47.31   
Tobias Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.66   
10  Alvin Zedendahl  1996  Simsällskapet Mora            1:04.54   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.25   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.28   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.40   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.15   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            30.20   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.85   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Petra Allestad  1985  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:06.24  2:18.21  3:30.67    4:41.99   
Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap    1:11.32  2:31.34  3:51.57    5:10.56   
Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap    1:13.34  2:33.88  3:54.58    5:15.56   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.51  2:36.39  4:00.23    5:22.99   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.73  2:37.87  4:03.66    5:25.20   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    58.53  2:03.57  3:10.28    4:16.77   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:06.48  2:20.38  3:34.28    4:44.95   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    1:10.09  2:25.05  3:41.20    4:55.32   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:11.99  2:29.63  3:46.71    5:02.03   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    1:09.70  2:27.50  3:46.16    5:04.77   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:10.36  2:30.86  3:53.35    5:09.73   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    1:12.46  2:32.79  3:55.61    5:17.72   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.67  2:43.10  4:08.60    5:32.32   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.69  2:45.90  4:11.35    5:35.33   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petra Allestad  1985  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.18  1:10.62  1:56.48    2:31.65   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    34.45  1:16.76  2:04.14    2:42.92   
Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap    38.28  1:24.53  2:17.17    2:55.37   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap    40.97  1:30.26  2:24.76    3:07.99   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap    43.52  1:36.38  2:33.33    3:21.64   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap    28.68  1:04.42  1:43.70    2:21.49   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    36.35  1:19.61  2:07.71    2:42.40   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.13  1:17.77  2:10.26    2:46.86   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    33.76  1:20.34  2:09.89    2:47.54   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    39.51  1:25.96  2:20.92    3:02.05   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.52  1:27.28  2:23.74    3:05.99   
Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora    40.24  1:29.95  2:25.97    3:10.38   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.24  1:36.42  2:35.47    3:21.56   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNF   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.87   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            42.69   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            51.28   
Wilma Zetterström  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.20   
Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            1:00.82   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Hagström  1996  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.26   
Lovisa Larsson  1996  Gävle Simsällskap            42.43   
Ellinor Gjelsnes  1995  Gävle Simsällskap            43.25   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            46.42   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap            48.11   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap            48.50   
Julia Sjödin  1996  Gävle Simsällskap            49.92   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.16   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.10   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap            35.10   
Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap            36.43   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap            39.07   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora            43.50   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            32.40   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.75   
Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap            34.82   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.00   
Elisabet Westergren  1991  Gävle Simsällskap            35.84   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap            36.81   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.59   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.29   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.37   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.11   
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap            32.59   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.83   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.22   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.73   
Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora            40.90   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.81   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.92   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap            31.05   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.54   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors            32.83   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.18   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.68   
Johan Spånberg  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.57   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors            37.39   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.53   
Andreas Rodin Moberg  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.11   
10  Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.50   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            27.09   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.63   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            28.78   
Maja Landström  1999  Gävle Simsällskap            38.16   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            21.69   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            22.66   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            24.15   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora            26.34   
Willam Dahl  1999  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.19   
Emma Wilkensson  1999  Gävle Simsällskap            40.42   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            50.89   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            54.44   
Maja Landström  1999  Gävle Simsällskap            55.23   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.83   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            35.39   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            37.77   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.20   
Felecia Frank  1997  Söderhamns Simsällskap            42.49   
Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            43.24   
Wilma Kaskela  1997  Sim 77 Hofors            46.09   
Emma Halén  1997  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.35   
Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap            47.95   
10  Julia Carlsson  1998  Sim 77 Hofors            48.18   
11  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap            49.81   
Viktoria Lundh  1997  Gävle Simsällskap            DNS   
Emelie Berggren  1997  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Carlsson  1995  Sim 77 Hofors            33.47   
Ellinor Gjelsnes  1995  Gävle Simsällskap            35.88   
Lovisa Larsson  1996  Gävle Simsällskap            36.51   
Caroline Hagström  1996  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.91   
Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors            39.22   
Hanna Svedvall  1996  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.46   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap            39.69   
Hanna Eriksson  1996  Simsällskapet Mora            40.32   
Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap            40.32   
10  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            41.14   
11  Julia Sjödin  1996  Gävle Simsällskap            42.51   
12  Emma Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.14   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.97   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.03   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap            31.61   
Agnes Wilkensson  1994  Gävle Simsällskap            32.05   
Sara Lundström  1993  Söderhamns Simsällskap            33.77   
Pone Kaveh  1994  Gävle Simsällskap            35.45   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap            36.20   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora            37.34   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petra Allestad  1985  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.03   
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap            29.62   
Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap            30.12   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.43   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap            31.40   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            31.79   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.93   
Elisabet Westergren  1991  Gävle Simsällskap            32.07   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.56   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Eriksson  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.31   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            40.53   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            42.14   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora            43.31   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            44.44   
Willam Dahl  1999  Gävle Simsällskap            49.50   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.00   
Jacob Nylöf  1998  Gävle Simsällskap            49.54   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.43   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            55.46   
Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap            1:06.34   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            27.31   
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap            29.34   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.81   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.53   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.62   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.63   
Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora            34.69   
Robin Flyman  1995  Söderhamns Simsällskap            35.58   
Poya Kaveh  1995  Gävle Simsällskap            38.57   
10  Tobias Hansson  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.95   
11  Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.07   
12  Marcus Wannberg  1996  Söderhamns Simsällskap            40.71   
13  Viktor Berg  1995  Simsällskapet Mora            40.88   
14  Alvin Zedendahl  1996  Simsällskapet Mora            51.27   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.99   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors            28.46   
Nils Nyberg  1993  Gävle Simsällskap            28.62   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.97   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.92   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors            30.20   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.47   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap            30.98   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.89   
10  Andreas Rodin Moberg  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.93   
11  Johan Spånberg  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.95   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            24.42   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.22   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.07   
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle Ss Damer Lag 1  Gävle Simsällskap            2:00.08   
  Malin Åhrlin  1990      29.51        29.51   
  Kerstin Nyberg  1991      29.26        58.77   
  Denise Larsson  1989      30.78        1:29.55   
  Ida Källqvist  1992      30.53        2:00.08   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:01.34   
  Sigrid Tröjbom  1991      30.24        30.24   
  Melinda Maxe  1992      32.13        1:02.37   
  Petra Allestad  1985      28.24        1:30.61   
  Mikaela Eriksson  1994      30.73        2:01.34   
                     
Gävle Ss Damer Lag 2  Gävle Simsällskap            2:11.30   
  Angelica Larsson  1993      31.49        31.49   
  Agnes Wilkensson  1994      32.40        1:03.89   
  Elisabet Westergren  1991      32.13        1:36.02   
  Lisa Schön  1994      35.28        2:11.30   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandviken  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:54.01   
  Jonas Lindberg  1992      27.78        27.78   
  Johan Nilsson  1993      27.95        55.73   
  Azur Klipic  1994      28.79        1:24.52   
  Giovanni Bianchi  1994      29.49        1:54.01   
                     
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:58.39   
  Robert Lindblom  1995      27.93        27.93   
  Andreas Ericson  1993      29.39        57.32   
  Jonas Björn  1992      30.68        1:28.00   
  Robin Hansson  1995      30.39        1:58.39   
                     
Gävle SS Herr  Gävle Simsällskap            2:03.64   
  Björn C-G Eriksson  1981      26.29        26.29   
  Nils Nyberg  1993      28.55        54.84   
  Niclas Hvalgren  1995      29.52        1:24.36   
  Poya Kaveh  1995      39.28        2:03.64   
                     
Ss Mora Killar  1996  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle Ss Lag 1  Gävle Simsällskap            2:34.92   
  Lovisa Larsson  1996      37.02        37.02   
  Kristina Westergren  1996      38.85        1:15.87   
  Maja Kron  1996      37.55        1:53.42   
  Isabel Kandén  1997      41.50        2:34.92   
                     
Sim 77  Sim 77 Hofors            2:39.46   
  Lise Nielsen  1996      39.74        39.74   
  Moa Pettersson  1997      37.42        1:17.16   
  Jenny Seberg  1997      41.57        1:58.73   
  Camilla Ranta  1996      40.73        2:39.46   
                     
Sandviken Dam  Sandvikens Sim och Hoppklubb            2:42.40   
  Alva Sand  2000      40.62        40.62   
  Hanna Svedvall  1996      37.79        1:18.41   
  Emma Halén  1997      1:23.99        2:42.40   
  Caroline Hagström  1996              2:42.40   
                     
Gävle Ss Damer Lag 2  Gävle Simsällskap            2:52.52   
  Julia Sjödin  1996      49.14        49.14   
  Viktoria Lundh  1997      50.86        1:40.00   
  Asta Abrahamsson  1998      35.52        2:15.52   
  Anna Sjöholm  1998      37.00        2:52.52   
                     
Gävle Ss Lag 3  Gävle Simsällskap            3:28.56   
  Smilla Wigg  2000      54.55        54.55   
  Jennifer Borg  2001      53.81        1:48.36   
  Emma Wilkensson  1999      42.67        2:31.03   
  Maja Kron  1996      57.53        3:28.56   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:15.86   
  Gustav Sjökvist  1996      33.04        33.04   
  Robin Ernesäter  1996      34.64        1:07.68   
  Linus Rhodin  1996      33.23        1:40.91   
  Carl Christoffersson  1997      34.95        2:15.86   
                     
Hss Lag 2  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:37.43   
  Samuel Hillman  1997      36.03        36.03   
  Ludvig Eriksson  1999      41.80        1:17.83   
  Tobias Hansson  1996      41.06        1:58.89   
  Oskar Wåhlander  1996      38.54        2:37.43   
                     
Gss Herrar  Gävle Simsällskap            3:08.49   
  William Borg  2000      42.91        42.91   
  Jakob Källquist  2001      45.06        1:27.97   
  Willam Dahl  1999      49.58        2:17.55   
  Jacob Nylöf  1998      50.94        3:08.49   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Gävle Simsällskap