Hoppa till sidans innehåll

Tävlingskalender vår 2019


Från Till Tävlingsnamn Ort Arrangör Bassäng Grupp
2019-01-05 2019-01-06 Palles Minne / TYR Cup Bollnäs Bollnäs SS 25 m Alla
2019-01-06 2019-01-06 Lilla Vasadoppet Hedemora Hedemora SS 25 m Medley
2019-01-12 2019-01-13 Utvecklingshelg        
2019-01-26 2019-01-27 Ungdoms GP 2 2018-2019 Borlänge Borlänge SS 25 m T1+T2
2019-02-02 2019-02-03 NUSS yngre Västerås Västerås SS 25 m Kvalade 
2019-02-03 2019-02-03 5 Klubben Sandviken SSHK 25m M+T2
2019-02-09 2019-02-10 Utvecklingshelg        
2019-02-16 2019-02-16 Gästrikeserien 1 Gävle Gävle SS 25 m Kvalade från 5-klubb
2019-02-23 2019-02-24 Falu Skinsgames 2019 Falun Falu SS 25 m T1+T2
2019-03-02 2019-03-02 Valloncupen 2019 Gimo Gimo SS 25 m  
2019-03-09 2019-03-10 Ungdoms GP 3 2018-2019 Eskilstuna Eskilstuna SK 50 m T1+T2
2019-03-17 2019-03-17 5 Klubben Hofors Simm77 25m T2+Medley
2019-03-16 2019-03-17 Utvecklingshelg        
2019-03-23 2019-03-23 Aquarena Race 2019 Söderhamn Söderhamns SS 25 m Alla
2019-03-30 2019-03-31 Västerås Meet Västerås Västerås SS 50 m T1
2019-03-31 2019-03-31 Sparbankscupen Bålsta  Bålsta SK 25 m Medley
2019-04-06 2019-04-07 Utvecklingshelg        
2019-04-12 2019-04-15 Swim-Open Stockholm SSF 50 m Kvalade 
2019-05-04 2019-05-04 Vårsimiaden MSSF Region 1 Ludvika Ludvika SS 25 m T2+Medley
2019-05-11 2019-05-12 Jöns Svanbergsimmet 50m Uppsala Upsala S 50 m T1+T2
2019-05-18 2019-05-19 Utvecklingshelg        
2019-05-30 2019-05-30 Sala Sparbanks Silverdoppet Sala Sala SS 25 m T2 + Medley
2019-06-01 2019-06-02 DM/JDM (50m) MSSF 2019 Eskilstuna Eskilstuna SK 50 m Kvalade 
2019-06-28 2019-07-02 SM/JSM (50m) Malmö   50m Kvalade
2019-07-10 2019-07-14 SUM-SIM (50m) Stockholm   50 m Kvalade
Uppdaterad: 31 DEC 2018 07:40 Skribent: Sandro Wijker
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info