Hoppa till sidans innehåll

Resultat Gästrikeserien 2 2016


Resultat Totalt - Officiell 
Tävling  Gästrikeserien 2  Utskriftsdatum  24 april 2016 
Tävlingsort  Sandviken  Utskriftstid  18:53 
Arrangör  Sandvikens Sim- och Hoppklubb 
Bassäng  25m 
Tävlingsdatum  24 april 2016 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m  Tid  Status 











Maja Nilsson 2003  Gävle Simsällskap  36.86  1:18.29  2:00.17  2:41.14 
Hannah Lindström 1999  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.93  1:20.45  2:06.77  2:52.67 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status 











Lucas Humling 2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.68  1:23.80 
Oliver Hjalmarsson Sarlind 2003  Gävle Simsällskap  41.93  1:25.51 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status 











Magdalena Dahl 2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.68  1:24.29 
Maja Wikström 2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.38  1:25.00 
Emelie Wijker 2003  Gävle Simsällskap  46.06  1:35.02 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Oliver Wijker 2006  Gävle Simsällskap  45.11 
Ossy Nyhlander 2005  Sim 77 Hofors  47.98 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Moa Kvarnlöf 2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  42.92 
Lisa Holfve 2005  Gävle Simsällskap  43.07 
Filippa Enebrink 2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  44.95 
Bianca Paulsen 2004  Gävle Simsällskap  47.22 
Linnea Cederholm Sandberg 2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  47.98 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status 











Malte Eriksson 2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  50.53  1:47.51 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status 











Magdalena Dahl 2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.49  1:32.05 
Hannah Lindström 1999  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.76  1:34.79 
Alva Olsson 2003  Gävle Simsällskap  44.59  1:38.01 
Anja Kling 2002  Sim 77 Hofors  46.56  1:39.71 
Tuva Blomdahl 2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.21  1:41.95 
Emma Danrud 2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  48.71  1:43.57 
Maja Wikström 2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  49.92  1:46.83 
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Lucas Humling 2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  48.30 
Ossy Nyhlander 2005  Sim 77 Hofors  50.02 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Lisa Holfve 2005  Gävle Simsällskap  50.20 
Nathalie Stigenberg 2004  Gävle Simsällskap  51.57 
Elise Herpman 2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  52.31 
Ebba-Lotta Staaf 2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  54.17 
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status 











Carl Hansson 2003  Gävle Simsällskap  31.86  1:06.91 
Oliver Hjalmarsson Sarlind 2003  Gävle Simsällskap  33.76  1:11.13 
Albin Östlund 2004  Gävle Simsällskap  35.89  1:15.99 
Lucas Humling 2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.27  1:16.89 
Malte Eriksson 2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.03  1:20.66 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status 











Magdalena Dahl 2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.74  1:16.37 
Maja Wikström 2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.83  1:16.67 
Anja Kling 2002  Sim 77 Hofors  39.14  1:19.70 
Emelie Wijker 2003  Gävle Simsällskap  38.79  1:20.59 
Moa Kvarnlöf 2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.76  1:20.75 
Nathalie Stigenberg 2004  Gävle Simsällskap  39.49  1:22.28 
Hannah Lindström 1999  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.16  1:23.80 
Gren 13, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Ossy Nyhlander 2005  Sim 77 Hofors  37.06 
Oliver Wijker 2006  Gävle Simsällskap  42.54 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Tuva Blomdahl 2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.77 
Filippa Enebrink 2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.99 
Ida Ljunggren 2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  40.46 
Ebba-Lotta Staaf 2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.03 
Lisa Holfve 2005  Gävle Simsällskap  41.06 
Bianca Paulsen 2004  Gävle Simsällskap  42.07 
Linnea Cederholm Sandberg 2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  42.96 
Agnes Edvinsson 2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  DSQ 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status 











Oliver Hjalmarsson Sarlind 2003  Gävle Simsällskap  1:24.19  1:24.19 
Malte Eriksson 2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:36.47  1:36.47 
Ossy Nyhlander 2005  Sim 77 Hofors  1:45.53  1:45.53 
Lucas Humling 2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  DSQ 
Gren 16, 100m Medley Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status 











Magdalena Dahl 2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.39  1:23.08 
Maja Nilsson 2003  Gävle Simsällskap  42.54  1:28.03 
Hannah Lindström 1999  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.56  1:32.10 
Maja Wikström 2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  43.63  1:34.79 
Emelie Wijker 2003  Gävle Simsällskap  47.94  1:39.56 
Moa Kvarnlöf 2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  47.42  1:42.29 
Nathalie Stigenberg 2004  Gävle Simsällskap  50.28  1:43.33 
Ida Ljunggren 2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  49.12  1:44.00 
Alva Olsson 2003  Gävle Simsällskap  54.32  1:44.95 
Filippa Enebrink 2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  DSQ 
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Oliver Wijker 2006  Gävle Simsällskap  22.03 
Ossy Nyhlander 2005  Sim 77 Hofors  22.58 
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Nathalie Stigenberg 2004  Gävle Simsällskap  19.82 
Agnes Edvinsson 2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  21.23 
Bianca Paulsen 2004  Gävle Simsällskap  21.26 
Ida Ljunggren 2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  21.29 
Tuva Blomdahl 2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  21.31 
Filippa Enebrink 2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  22.65 
Elise Herpman 2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  23.20 
Lisa Holfve 2005  Gävle Simsällskap  24.12 
Linnea Cederholm Sandberg 2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  24.14 
Moa Kvarnlöf 2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  DSQ 
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Carl Hansson 2003  Gävle Simsällskap  33.12 
Lucas Humling 2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.40 
Oliver Hjalmarsson Sarlind 2003  Gävle Simsällskap  39.37 
Albin Östlund 2004  Gävle Simsällskap  41.40 
Malte Eriksson 2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.60 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Magdalena Dahl 2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.63 
Hannah Lindström 1999  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.87 
Maja Nilsson 2003  Gävle Simsällskap  42.51 
Emelie Wijker 2003  Gävle Simsällskap  48.14 
Alva Olsson 2003  Gävle Simsällskap  48.67 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m  Tid  Status 











Malte Eriksson 2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.47  1:26.22  2:13.80  2:57.50 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  24 april 2016 
Licensierad till: Sandvikens Sim och Hoppklubb  Utskriftstid  18:53 
 
Uppdaterad: 2017-04-03 14:02
Skribent: Ove Engberg

Facebook Gilla GSS på Facebook

________________________________________________________________

Gävle Simsällskap
vill tacka
alla sponsorer
som ställde upp i

Barncancersimmet
Swim of Hope
 

Till sponsorerna


 

Gävle Simsällskap och Harnäs Skutskär Simsällskap tackar Dan Schröder på

Tack2

för den fina och funktionella prispallen. Den är väldigt uppskattad av simmarna!

SISU Idrottsutbildarna

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info