Hoppa till sidans innehåll

Resultat Fjärran Höjderspelen


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  08 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Astrid Lönn  2008    226          47.00   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  52.35                 
Junie Mattsson  2007    198          49.13   
  Gävle Simsällskap  50.90                 
Edith Wallberg  2007    185          50.22   
  Bollnäs Simsällskap  55.12                 
Isabelle Nilsson  2007    183          50.42   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.79                 
Elsa Harnesk  2007    172          51.44   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.11                 
Märta Karlsson  2007    170          51.60   
  Söderhamns Simsällskap  52.29                 
Hillevi Östlund  2007    151          53.69   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  52.37                 
Carla Karsberg  2007    134          55.87   
  Falu Simsällskap  56.17                 
Doris von Hofsten  2008    134          55.89   
  Falu Simsällskap  58.73                 
10  Alice Lundin  2007    79          1:06.67   
  Falu Simsällskap                   
Ellen Bengtsson  2007              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap  55.64                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tuva Hjemli  2005    341          40.96   
  Falu Simsällskap  41.42                 
Alina Umbaeva  2005    303          42.64   
  Gävle Simsällskap  42.39                 
Agnes Edvinsson  2006    263          44.68   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.48                 
Klara Larsson  2006    233          46.52   
  Gimo Simsällskap  46.96                 
Lisa Holfve  2005    233          46.52   
  Gävle Simsällskap  47.99                 
Enya Söderlund  2006    220          47.38   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  46.28                 
Ida Furuström  2005    214          47.87   
  Söderhamns Simsällskap  55.09                 
Agnes Sundqvist  2005    200          48.92   
  Söderhamns Simsällskap  48.06                 
Ida Karlsson  2005    196          49.23   
  Söderhamns Simsällskap  50.42                 
10  Ronja Nordlund  2006    191          49.68   
  Gävle Simsällskap                   
11  Tekle Batsikadze  2005    190          49.75   
  Gävle Simsällskap  50.11                 
12  Ida Ljunggren  2005    189          49.83   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  49.63                 
13  Emelie Runarsson  2006    188          49.94   
  Söderhamns Simsällskap  50.97                 
14  Stina Hedlund Loman  2006    187          50.00   
  Gävle Simsällskap                   
15  Emma Färlin  2006    176          51.01   
  Falu Simsällskap  52.37                 
16  Emma Mossnelid  2006    164          52.25   
  Söderhamns Simsällskap  54.43                 
17  Judith Forsberg  2005    164          52.31   
  Gävle Simsällskap                   
18  Smilla Åkman  2006    156          53.15   
  Gimo Simsällskap  53.29                 
19  Rebecca Öhman  2006    145          54.40   
  Gävle Simsällskap                   
20  Hanna Frank  2006    134          55.87   
  Falu Simsällskap  1:00.53                 
21  Cornelia Castillo  2005    134          55.92   
  Falu Simsällskap  56.07                 
22  Emitis Aminiyan  2006    100          1:01.61   
  Söderhamns Simsällskap  1:11.83                 
23  Selma Grop  2006    98          1:02.05   
  Borlänge Simsällskap                   
Karolina Åberg  2005              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helmi Swanson  2004    534          35.29   
  Gävle Simsällskap  35.36                 
Victoria Flyman  2003    517          35.67   
  Söderhamns Simsällskap  35.37                 
Filippa Eklund  2004    496          36.16   
  Söderhamns Simsällskap  36.43                 
Tuva Blomdahl  2004    434          37.80   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.32                 
Julia Lindgren  2004    426          38.05   
  Falu Simsällskap  39.02                 
Clara Bergh  2004    422          38.18   
  Söderhamns Simsällskap  39.82                 
Amanda Jobs  2003    419          38.25   
  Falu Simsällskap  38.89                 
Lisa Löf  2004    341          40.97   
  Gävle Simsällskap  43.64                 
Siri Sundvik  2004    336          41.18   
  Gävle Simsällskap  41.19                 
10  Maja Nilsson  2003    333          41.28   
  Gävle Simsällskap  40.72                 
11  Juni Rogström  2004    323          41.72   
  Gävle Simsällskap  43.36                 
12  Hanna Stolt  2004    323          41.73   
  Gävle Simsällskap  42.26                 
13  Alva Olsson  2003    306          42.49   
  Gävle Simsällskap  41.74                 
14  Vilma Hjertberg  2004    296          42.93   
  Gävle Simsällskap  44.46                 
15  Anna Jönsson  2003    296          42.96   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  44.25                 
16  Emelie Nordqvist  2003    284          43.55   
  Bollnäs Simsällskap  43.90                 
17  Ebba-Lotta Staaf  2004    276          43.95   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.87                 
18  Tyra Olsson  2003    276          43.98   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.65                 
19  Gabriella Mosbach  2003    271          44.21   
  Gävle Simsällskap  44.68                 
20  Matilda Nilsson  2004    268          44.39   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.11                 
21  Clara Kroon Anderberg  2004    268          44.40   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.74                 
22  Ella Lindblad  2003    266          44.50   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.59                 
23  Elida Larsson  2003    263          44.69   
  Gimo Simsällskap  45.68                 
24  Emma Danrud  2003    262          44.74   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  47.88                 
25  Moa Kvarnlöf  2004    260          44.86   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.97                 
26  Elina Widén  2003    257          45.03   
  Gimo Simsällskap  44.96                 
27  Emma Murhagen  2003    241          45.97   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.23                 
28  Märta Nordlinder  2004    233          46.52   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  51.33                 
29  Nathalie Stigenberg  2004    208          48.33   
  Gävle Simsällskap  46.79                 
30  Tilda Bylund  2004    198          49.12   
  Bollnäs Simsällskap  49.73                 
31  Emmy Nilsson  2003    151          53.76   
  Hedemora Simsällskap  52.33                 
32  Fanny Karlsson  2004    119          58.12   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    614          33.68   
  Söderhamns Simsällskap  33.61                 
Nelly Antlöv  2002    459          37.11   
  Falu Simsällskap  37.59                 
Clara Florén  2002    424          38.11   
  Gävle Simsällskap  37.52                 
Anna Falk  2001    356          40.40   
  Borlänge Simsällskap  41.46                 
Jessika Borbos  2001    354          40.48   
  Falu Simsällskap  40.74                 
Ida Ullstrand  2001    330          41.41   
  Falu Simsällskap  40.66                 
Tuva Bylund  2002    297          42.89   
  Bollnäs Simsällskap  43.27                 
Julia Nguyen  2002    295          43.00   
  Gävle Simsällskap  44.39                 
Maja Wikström  2002    282          43.67   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  44.26                 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Humling  2000    539          35.18   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.32                 
Anna Hedlund  2000    386          39.32   
  Hedemora Simsällskap  39.34                 
Emma Widen  1999    332          41.34   
  Österby Simsällskap  40.09                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    120          51.06   
  Bollnäs Simsällskap  52.79                 
Elliot Ekman  2007    93          55.54   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  55.93                 
Csongor Pázsit  2007    82          57.97   
  Bollnäs Simsällskap  55.59                 
Edvin Bengtsson  2010    51          1:07.90   
  Bollnäs Simsällskap  1:13.14                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Lind  2005    228          41.29   
  Bollnäs Simsällskap  44.08                 
Lucas Humling  2005    185          44.28   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  44.96                 
Harald Bergqvist  2005    178          44.82   
  Falu Simsällskap  49.49                 
Oliver Wijker  2006    161          46.39   
  Gävle Simsällskap  48.99                 
Erik Sundman  2005    158          46.67   
  Söderhamns Simsällskap  50.86                 
Linus von Hofsten  2006    130          49.75   
  Falu Simsällskap  51.82                 
Max Nordén  2005    129          49.95   
  Österby Simsällskap  50.89                 
Lukas Nilsson  2006    92          55.79   
  Söderhamns Simsällskap  55.69                 
Sebastian Stolt  2006    88          56.64   
  Gävle Simsällskap  58.40                 
Hugo Swanson  2006              DSQ   
  Gävle Simsällskap  38.59                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    332          36.46   
  Gävle Simsällskap  36.67                 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    308          37.37   
  Gävle Simsällskap  37.85                 
Albin Östlund  2004    254          39.82   
  Gävle Simsällskap  39.95                 
Gustav Buvik Spännare  2004    200          43.11   
  Bollnäs Simsällskap  43.34                 
Emil Sporron  2003    194          43.57   
  Österby Simsällskap  45.03                 
André Kron  2003    194          43.58   
  Gävle Simsällskap  44.26                 
Adrian Jonsson  2004    169          45.62   
  Bollnäs Simsällskap  46.22                 
Oliver Blomberg  2003    137          48.92   
  Bollnäs Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    435          33.32   
  Gävle Simsällskap  31.51                 
Adam Carlsson  2001    416          33.80   
  Gävle Simsällskap  35.08                 
Marcus Tägtström  2002    403          34.16   
  Borlänge Simsällskap  33.88                 
Nicklas Evaldsson  2001    337          36.25   
  Hedemora Simsällskap  37.02                 
Ryan Andersson  2002    248          40.17   
  Gävle Simsällskap  41.55                 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Andreas Persson  2000    513          31.53   
  Gävle Simsällskap  32.43                 
Erik Severin  1980    425          33.56   
  Väsby Simsällskap  32.86                 
Patrik Knudsen  1981    384          34.71   
  Väsby Simsällskap  33.32                 
Ahmad Attoura  1997    255          39.81   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.14                 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edith Wallberg  2007    267  37.25        1:19.03   
  Bollnäs Simsällskap  1:22.62                 
                     
Isabelle Nilsson  2007    253  38.10        1:20.39   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:26.50                 
                     
Junie Mattsson  2007    213  39.01        1:25.21   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Ellen Bengtsson  2007    156  42.74        1:34.52   
  Bollnäs Simsällskap  1:39.13                 
                     
Alice Lundin  2007    140  47.20        1:38.02   
  Falu Simsällskap  1:41.30                 
                     
Doris von Hofsten  2008    116  47.48        1:44.38   
  Falu Simsällskap                   
                     
Carla Karsberg  2007    106  52.55        1:47.55   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ellen Lundin  2005    384  33.82        1:10.03   
  Falu Simsällskap  1:11.67                 
                     
Alina Umbaeva  2005    367  33.47        1:11.09   
  Gävle Simsällskap  1:10.07                 
                     
Agnes Edvinsson  2006    325  35.91        1:14.03   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:15.88                 
                     
Stella Karlsson  2006    314  35.61        1:14.88   
  Österby Simsällskap  1:19.03                 
                     
Lisa Holfve  2005    270  37.19        1:18.74   
  Gävle Simsällskap  1:18.70                 
                     
Klara Larsson  2006    242  37.64        1:21.66   
  Gimo Simsällskap  1:37.65                 
                     
Olivia Nyström  2006    226  38.69        1:23.57   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ida Ljunggren  2005    211  40.13        1:25.39   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:24.23                 
                     
Emelie Runarsson  2006    202  40.63        1:26.68   
  Söderhamns Simsällskap  1:29.10                 
                     
10  Tekle Batsikadze  2005    199  42.31        1:27.11   
  Gävle Simsällskap  1:35.75                 
                     
11  Cornelia Castillo  2005    194  39.92        1:27.92   
  Falu Simsällskap                   
                     
12  Ida Furuström  2005    190  41.14        1:28.50   
  Söderhamns Simsällskap  1:35.38                 
                     
13  Evelina Lemon  2006    186  41.36        1:29.08   
  Borlänge Simsällskap  1:34.45                 
                     
14  Emma Färlin  2006    181  41.57        1:29.96   
  Falu Simsällskap  1:28.95                 
                     
15  Ida Karlsson  2005    163  44.35        1:33.01   
  Söderhamns Simsällskap  1:41.64                 
                     
16  Agnes Sundqvist  2005    161  46.52        1:33.54   
  Söderhamns Simsällskap  1:34.48                 
                     
17  Hanna Frank  2006    156  45.60        1:34.41   
  Falu Simsällskap  1:41.50                 
                     
18  Emma Mossnelid  2006    153  45.95        1:35.03   
  Söderhamns Simsällskap  1:32.96                 
                     
19  Rebecca Öhman  2006    114  49.74        1:44.73   
  Gävle Simsällskap                   
                     
20  Stina Hedlund Loman  2006    93  53.45        1:52.08   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Vilma Herthelius  2005              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:26.88                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Bergh  2004    504  30.80        1:03.96   
  Söderhamns Simsällskap  1:04.42                 
                     
Julia Lindgren  2004    492  30.84        1:04.48   
  Falu Simsällskap  1:05.89                 
                     
Victoria Flyman  2003    472  32.01        1:05.36   
  Söderhamns Simsällskap  1:04.55                 
                     
Amanda Jobs  2003    445  31.68        1:06.66   
  Falu Simsällskap  1:05.27                 
                     
Filippa Eklund  2004    436  32.20        1:07.12   
  Söderhamns Simsällskap  1:06.66                 
                     
Helmi Swanson  2004    433  31.54        1:07.25   
  Gävle Simsällskap  1:05.34                 
                     
Tuva Blomdahl  2004    430  32.92        1:07.43   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:10.11                 
                     
Juni Rogström  2004    425  32.31        1:07.70   
  Gävle Simsällskap  1:09.25                 
                     
Ella Lindblad  2003    387  33.86        1:09.86   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:13.65                 
                     
10  Anna Jönsson  2003    368  34.04        1:10.99   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:09.20                 
                     
11  Maja Nilsson  2003    353  34.37        1:12.03   
  Gävle Simsällskap  1:11.08                 
                     
12  Siri Sundvik  2004    347  34.17        1:12.44   
  Gävle Simsällskap  1:12.93                 
                     
13  Ebba-Lotta Staaf  2004    335  35.09        1:13.30   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:14.36                 
                     
14  Emelie Wijker  2003    322  36.11        1:14.26   
  Gävle Simsällskap  1:15.19                 
                     
15  Hanna Stolt  2004    321  35.45        1:14.34   
  Gävle Simsällskap  1:14.84                 
                     
16  Elina Widén  2003    310  34.72        1:15.21   
  Gimo Simsällskap  1:17.27                 
                     
17  Emelie Nordqvist  2003    304  36.20        1:15.67   
  Bollnäs Simsällskap  1:17.77                 
                     
18  Gabriella Mosbach  2003    302  35.56        1:15.85   
  Gävle Simsällskap  1:18.34                 
                     
19  Nathalie Stigenberg  2004    291  35.79        1:16.80   
  Gävle Simsällskap  1:16.67                 
                     
20  Elena Mortazavi  2004    290  36.46        1:16.84   
  Borlänge Simsällskap  1:19.47                 
                     
21  Matilda Nilsson  2004    275  37.89        1:18.23   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:20.36                 
                     
22  Emma Danrud  2003    275  38.76        1:18.26   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:22.26                 
                     
23  Vilma Hjertberg  2004    273  37.33        1:18.41   
  Gävle Simsällskap  1:19.82                 
                     
24  Clara Kroon Anderberg  2004    261  38.19        1:19.59   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:20.68                 
                     
25  Emmy Nilsson  2003    209  40.61        1:25.78   
  Hedemora Simsällskap  1:26.83                 
                     
26  Fanny Karlsson  2004    157  43.06        1:34.37   
  Gävle Simsällskap  1:37.58                 
                     
Elida Larsson  2003              DNF   
  Gimo Simsällskap  1:29.64                 
                     
Tilda Bylund  2004              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap  1:42.54                 
                     
Tyra Olsson  2003              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:15.80                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    557  30.07        1:01.86   
  Söderhamns Simsällskap  1:00.91                 
                     
Emma Larsson  2002    503  31.41        1:04.00   
  Borlänge Simsällskap  1:03.90                 
                     
Clara Florén  2002    499  30.76        1:04.16   
  Gävle Simsällskap  1:02.25                 
                     
Jessika Borbos  2001    476  31.20        1:05.18   
  Falu Simsällskap  1:05.52                 
                     
Nelly Antlöv  2002    416  33.01        1:08.19   
  Falu Simsällskap  1:06.64                 
                     
Lovis Jernberg  2002    371  34.09        1:10.85   
  Söderhamns Simsällskap  1:06.80                 
                     
Maja Wikström  2002    356  34.32        1:11.81   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:10.68                 
                     
Anna Falk  2001    332  35.35        1:13.47   
  Borlänge Simsällskap  1:12.23                 
                     
Julia Nguyen  2002    279  35.99        1:17.89   
  Gävle Simsällskap  1:20.47                 
                     
10  Tuva Bylund  2002    263  38.25        1:19.42   
  Bollnäs Simsällskap  1:21.45                 
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Widen  1999    534  30.09        1:02.74   
  Österby Simsällskap  1:01.70                 
                     
Agnes Humling  2000    516  30.67        1:03.47   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:03.18                 
                     
Lovisa Sved  2000    466  30.58        1:05.63   
  Gävle Simsällskap  1:04.92                 
                     
Anna Hedlund  2000    324  34.81        1:14.12   
  Hedemora Simsällskap  1:10.52                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    127  42.75        1:29.40   
  Bollnäs Simsällskap  1:28.18                 
                     
Csongor Pázsit  2007    99  46.59        1:37.11   
  Bollnäs Simsällskap  1:39.99                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hugo Swanson  2006    282  32.83        1:08.51   
  Gävle Simsällskap  1:07.60                 
                     
Lucas Humling  2005    271  33.26        1:09.40   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:07.42                 
                     
Arvid Lind  2005    217  35.25        1:14.74   
  Bollnäs Simsällskap  1:18.30                 
                     
Harald Bergqvist  2005    179  38.14        1:19.64   
  Falu Simsällskap  1:30.19                 
                     
Oliver Wijker  2006    175  38.79        1:20.20   
  Gävle Simsällskap  1:22.93                 
                     
Lukas Nilsson  2006    145  39.95        1:25.43   
  Söderhamns Simsällskap  1:29.33                 
                     
Erik Sundman  2005    142  41.97        1:25.97   
  Söderhamns Simsällskap  1:29.97                 
                     
Linus von Hofsten  2006    136  41.23        1:27.21   
  Falu Simsällskap  1:29.16                 
                     
Max Nordén  2005    118  41.12        1:31.50   
  Österby Simsällskap  1:29.57                 
                     
10  Sebastian Stolt  2006    69  49.08        1:49.28   
  Gävle Simsällskap  1:59.40                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    406  28.91        1:00.69   
  Gävle Simsällskap  59.73                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    380  30.11        1:02.01   
  Gävle Simsällskap  1:02.55                 
                     
Julius Grell  2003    378  29.58        1:02.13   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:02.73                 
                     
Olle Wikholm  2004    360  30.59        1:03.16   
  Gävle Simsällskap  1:04.03                 
                     
Albin Östlund  2004    316  31.84        1:05.94   
  Gävle Simsällskap  1:06.85                 
                     
André Kron  2003    228  34.48        1:13.48   
  Gävle Simsällskap  1:13.78                 
                     
Gustav Buvik Spännare  2004    227  35.84        1:13.63   
  Bollnäs Simsällskap  1:13.58                 
                     
Adrian Jonsson  2004    175  39.05        1:20.27   
  Bollnäs Simsällskap  1:21.06                 
                     
Emil Sporron  2003    168  40.19        1:21.35   
  Österby Simsällskap  1:21.62                 
                     
10  Oliver Blomberg  2003    141  40.75        1:26.24   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
Malte Eriksson  2003              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:10.16                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    478  27.55        57.46   
  Gävle Simsällskap  56.79                 
                     
Adam Carlsson  2001    422  28.85        59.88   
  Gävle Simsällskap  59.05                 
                     
Marcus Tägtström  2002    366  30.23        1:02.77   
  Borlänge Simsällskap  1:02.57                 
                     
Nicklas Evaldsson  2001    349  29.78        1:03.81   
  Hedemora Simsällskap  1:03.79                 
                     
Ryan Andersson  2002    296  31.91        1:07.39   
  Gävle Simsällskap  1:11.37                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Severin  1980    468  27.45        57.87   
  Väsby Simsällskap  57.58                 
                     
Andreas Persson  2000    396  29.16        1:01.18   
  Gävle Simsällskap  1:00.34                 
                     
Ahmad Attoura  1997              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:23.45                 
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edith Wallberg  2007    227          42.03   
  Bollnäs Simsällskap  42.69                 
Junie Mattsson  2007    222          42.37   
  Gävle Simsällskap  43.49                 
Isabelle Nilsson  2007    198          44.03   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.82                 
Astrid Lönn  2008    174          45.94   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.67                 
Elsa Harnesk  2007    151          48.11   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.72                 
Hillevi Östlund  2007    133          50.17   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.67                 
Ellen Bengtsson  2007    123          51.59   
  Bollnäs Simsällskap  52.34                 
Carla Karsberg  2007    122          51.67   
  Falu Simsällskap  48.10                 
Märta Karlsson  2007    121          51.87   
  Söderhamns Simsällskap  53.95                 
10  Doris von Hofsten  2008    103          54.76   
  Falu Simsällskap  55.05                 
Alice Lundin  2007              DSQ   
  Falu Simsällskap  51.02                 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tuva Hjemli  2005    376          35.56   
  Falu Simsällskap  35.60                 
Alina Umbaeva  2005    365          35.90   
  Gävle Simsällskap  37.76                 
Ellen Lundin  2005    282          39.10   
  Falu Simsällskap  39.26                 
Ida Ljunggren  2005    241          41.23   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  40.70                 
Emelie Runarsson  2006    198          44.02   
  Söderhamns Simsällskap  44.32                 
Tekle Batsikadze  2005    193          44.35   
  Gävle Simsällskap  43.05                 
Rebecca Öhman  2006    170          46.32   
  Gävle Simsällskap  48.44                 
Enya Söderlund  2006    167          46.53   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  48.80                 
Olivia Nyström  2006    161          47.14   
  Borlänge Simsällskap  50.61                 
10  Ida Furuström  2005    154          47.84   
  Söderhamns Simsällskap  47.47                 
11  Cornelia Castillo  2005    151          48.16   
  Falu Simsällskap  49.55                 
12  Emma Färlin  2006    150          48.31   
  Falu Simsällskap  50.36                 
13  Smilla Åkman  2006    147          48.54   
  Gimo Simsällskap  49.57                 
14  Emma Mossnelid  2006    146          48.68   
  Söderhamns Simsällskap  47.63                 
15  Hanna Frank  2006    146          48.73   
  Falu Simsällskap  48.53                 
16  Agnes Sundqvist  2005    143          49.08   
  Söderhamns Simsällskap  50.60                 
17  Ida Karlsson  2005    133          50.25   
  Söderhamns Simsällskap  49.70                 
18  Selma Grop  2006    110          53.44   
  Borlänge Simsällskap                   
19  Karolina Åberg  2005    110          53.56   
  Gävle Simsällskap                   
20  Judith Forsberg  2005    92          56.76   
  Gävle Simsällskap                   
21  Ronja Nordlund  2006    80          59.43   
  Gävle Simsällskap                   
Emitis Aminiyan  2006              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap  58.73                 
Evelina Lemon  2006              DSQ   
  Borlänge Simsällskap  51.73                 
Stina Hedlund Loman  2006              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julia Lindgren  2004    395          34.98   
  Falu Simsällskap  35.69                 
Victoria Flyman  2003    394          35.00   
  Söderhamns Simsällskap  34.96                 
Clara Bergh  2004    393          35.04   
  Söderhamns Simsällskap  35.26                 
Helmi Swanson  2004    391          35.10   
  Gävle Simsällskap  34.95                 
Lisa Löf  2004    370          35.75   
  Gävle Simsällskap  35.54                 
Filippa Eklund  2004    334          36.99   
  Söderhamns Simsällskap  36.31                 
Tuva Blomdahl  2004    330          37.14   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.47                 
Anna Jönsson  2003    314          37.73   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.53                 
Ella Lindblad  2003    281          39.16   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.61                 
10  Ebba-Lotta Staaf  2004    280          39.23   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.31                 
11  Juni Rogström  2004    279          39.25   
  Gävle Simsällskap  39.47                 
12  Siri Sundvik  2004    276          39.38   
  Gävle Simsällskap  39.25                 
13  Maja Nilsson  2003    271          39.63   
  Gävle Simsällskap  39.05                 
14  Emma Murhagen  2003    252          40.64   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.68                 
15  Hanna Stolt  2004    243          41.08   
  Gävle Simsällskap  41.25                 
16  Emelie Wijker  2003    240          41.28   
  Gävle Simsällskap  42.47                 
17  Emelie Nordqvist  2003    239          41.33   
  Bollnäs Simsällskap  40.88                 
18  Matilda Nilsson  2004    237          41.45   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.16                 
19  Vilma Hjertberg  2004    233          41.71   
  Gävle Simsällskap  43.24                 
20  Elena Mortazavi  2004    229          41.91   
  Borlänge Simsällskap  45.22                 
21  Elina Widén  2003    219          42.56   
  Gimo Simsällskap  41.16                 
22  Märta Nordlinder  2004    201          43.80   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
23  Alva Olsson  2003    190          44.61   
  Gävle Simsällskap  46.43                 
24  Gabriella Mosbach  2003    183          45.17   
  Gävle Simsällskap  44.60                 
25  Nathalie Stigenberg  2004    168          46.50   
  Gävle Simsällskap  43.05                 
26  Emmy Nilsson  2003    132          50.40   
  Hedemora Simsällskap  48.87                 
27  Fanny Karlsson  2004    126          51.11   
  Gävle Simsällskap  53.29                 
28  Tilda Bylund  2004    113          52.99   
  Bollnäs Simsällskap  1:03.03                 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    485          32.67   
  Söderhamns Simsällskap  32.78                 
Jessika Borbos  2001    406          34.66   
  Falu Simsällskap  34.66                 
Clara Florén  2002    384          35.30   
  Gävle Simsällskap  34.06                 
Lovis Jernberg  2002    353          36.32   
  Söderhamns Simsällskap  34.74                 
Ida Ullstrand  2001    317          37.64   
  Falu Simsällskap  38.28                 
Maja Wikström  2002    300          38.32   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.52                 
Julia Nguyen  2002    225          42.20   
  Gävle Simsällskap  43.67                 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Agnes Humling  2000    461          33.22   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  32.68                 
Lovisa Sved  2000    453          33.40   
  Gävle Simsällskap  32.93                 
Emma Widen  1999    407          34.62   
  Österby Simsällskap  33.53                 
Anna Hedlund  2000    226          42.11   
  Hedemora Simsällskap  38.76                 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    128          43.98   
  Bollnäs Simsällskap  42.94                 
Csongor Pázsit  2007    101          47.64   
  Bollnäs Simsällskap  56.22                 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lucas Humling  2005    209          37.41   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.47                 
Arvid Lind  2005    164          40.54   
  Bollnäs Simsällskap  43.24                 
Oliver Wijker  2006    155          41.30   
  Gävle Simsällskap  41.10                 
Max Nordén  2005    152          41.56   
  Österby Simsällskap  42.94                 
Lukas Nilsson  2006    120          44.97   
  Söderhamns Simsällskap  44.06                 
Linus von Hofsten  2006    95          48.53   
  Falu Simsällskap  47.07                 
Sebastian Stolt  2006    64          55.52   
  Gävle Simsällskap  53.17                 
Erik Sundman  2005              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julius Grell  2003    355          31.38   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.55                 
Carl Hansson  2003    327          32.22   
  Gävle Simsällskap  31.80                 
Albin Östlund  2004    281          33.90   
  Gävle Simsällskap  33.56                 
Olle Wikholm  2004    235          35.99   
  Gävle Simsällskap  37.34                 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    216          37.01   
  Gävle Simsällskap  35.92                 
André Kron  2003    201          37.88   
  Gävle Simsällskap  37.92                 
Gustav Buvik Spännare  2004    164          40.53   
  Bollnäs Simsällskap  41.10                 
Adrian Jonsson  2004    130          43.86   
  Bollnäs Simsällskap  42.75                 
Oliver Blomberg  2003    124          44.47   
  Bollnäs Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    462          28.73   
  Gävle Simsällskap  28.49                 
Adam Carlsson  2001    330          32.13   
  Gävle Simsällskap  31.09                 
Marcus Tägtström  2002    249          35.28   
  Borlänge Simsällskap  34.31                 
Nicklas Evaldsson  2001    248          35.36   
  Hedemora Simsällskap  35.08                 
Ryan Andersson  2002    207          37.54   
  Gävle Simsällskap  40.18                 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Gilliusson  1993    432          29.38   
  Örnsköldsviks Allmänna SS  28.28                 
Andreas Persson  2000    291          33.52   
  Gävle Simsällskap  32.16                 
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    577  1:06.94  2:18.34  3:30.79    4:41.57   
  Söderhamns Simsällskap  4:37.60                 
                     
Emma Widen  1999    521  1:07.36  2:21.07  3:37.39    4:51.32   
  Österby Simsällskap  4:46.04                 
                     
Clara Bergh  2004    507  1:09.88  2:25.01  3:40.73    4:54.06   
  Söderhamns Simsällskap  4:58.28                 
                     
Nelly Antlöv  2002    496  1:10.75  2:26.85  3:42.21    4:56.18   
  Falu Simsällskap  4:55.15                 
                     
Emma Larsson  2002    491  1:11.72  2:27.96  3:44.41    4:57.07   
  Borlänge Simsällskap  4:51.48                 
                     
Amanda Jobs  2003    490  1:11.22  2:26.94  3:42.08    4:57.31   
  Falu Simsällskap  5:00.21                 
                     
Victoria Flyman  2003    476  1:11.41  2:29.30  3:46.14    5:00.22   
  Söderhamns Simsällskap  5:01.59                 
                     
Clara Florén  2002    465  1:10.19  2:27.31  3:44.47    5:02.70   
  Gävle Simsällskap  4:46.40                 
                     
Filippa Eklund  2004    437  1:11.83  2:30.81  3:51.31    5:08.91   
  Söderhamns Simsällskap  5:14.14                 
                     
10  Helmi Swanson  2004    434  1:12.21  2:30.72  3:51.16    5:09.66   
  Gävle Simsällskap  5:01.27                 
                     
11  Tuva Hjemli  2005    409  1:14.49  2:36.09  3:57.75    5:15.83   
  Falu Simsällskap  5:21.64                 
                     
12  Juni Rogström  2004    392  1:14.88  2:37.87  4:00.86    5:20.27   
  Gävle Simsällskap  5:24.62                 
                     
13  Maja Nilsson  2003    384  1:14.54  2:37.56  4:01.48    5:22.59   
  Gävle Simsällskap  5:24.05                 
                     
14  Moa Kvarnlöf  2004    383  1:17.41  2:41.00  4:03.63    5:22.75   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  5:47.15                 
                     
15  Anna Jönsson  2003    382  1:16.21  2:40.25  4:02.79    5:23.01   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  5:16.04                 
                     
16  Ellen Lundin  2005    373  1:18.16  2:42.49  4:05.66    5:25.67   
  Falu Simsällskap  5:36.40                 
                     
17  Alina Umbaeva  2005    355  1:16.67  2:41.82  4:07.06    5:31.02   
  Gävle Simsällskap  5:33.10                 
                     
18  Anna Falk  2001    327  1:19.04  2:45.98  4:14.26    5:40.39   
  Borlänge Simsällskap  5:50.39                 
                     
19  Ida Ullstrand  2001    321  1:14.24  2:42.97  4:12.73    5:42.51   
  Falu Simsällskap  5:29.70                 
                     
20  Agnes Edvinsson  2006    314  1:19.73  2:48.58  4:17.85    5:44.69   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
21  Emelie Nordqvist  2003    309  1:21.93  2:51.47  4:19.94    5:46.81   
  Bollnäs Simsällskap  5:51.59                 
                     
22  Hanna Stolt  2004    298  1:21.68  2:52.16  4:23.74    5:50.92   
  Gävle Simsällskap                   
                     
23  Stella Karlsson  2006    260  1:24.47  2:59.98  4:36.02    6:07.21   
  Österby Simsällskap                   
                     
24  Lisa Holfve  2005    251  1:24.72  3:00.71  4:36.22    6:11.76   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    527  1:03.88  2:10.90  3:17.12    4:22.69   
  Gävle Simsällskap  4:25.37                 
                     
Adam Carlsson  2001    477  1:03.94  2:11.74  3:20.16    4:31.61   
  Gävle Simsällskap  4:25.91                 
                     
Carl Hansson  2003    393  1:07.31  2:20.75  3:35.76    4:49.61   
  Gävle Simsällskap  4:43.41                 
                     
Erik Severin  1980    377  1:05.91  2:21.38  3:39.29    4:53.65   
  Väsby Simsällskap  4:43.58                 
                     
Olle Wikholm  2004    363  1:09.68  2:26.10  3:43.82    4:57.43   
  Gävle Simsällskap  4:52.91                 
                     
Patrik Knudsen  1981    357  1:06.70  2:21.61  3:39.22    4:59.07   
  Väsby Simsällskap  4:40.02                 
                     
Albin Östlund  2004    341  1:11.30  2:29.07  3:46.95    5:03.76   
  Gävle Simsällskap  4:57.77                 
                     
Lucas Humling  2005    314  1:12.67  2:33.62  3:54.55    5:12.27   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  5:15.71                 
                     
Malte Eriksson  2003    291  1:13.71  2:34.43  3:56.08    5:19.93   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
10  Gustav Buvik Spännare  2004    228  1:23.57  2:52.84  4:21.64    5:47.33   
  Bollnäs Simsällskap  5:22.72                 
                     
11  Arvid Lind  2005    214  1:23.77  2:56.13  4:26.60    5:54.59   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
12  Harald Bergqvist  2005    189  1:27.41  3:02.05  4:38.11    6:09.24   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 4X50m Medley Mixed, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gävle SS Mix Lag 1  2001    610          2:01.74   
  Gävle Simsällskap  1:59.88                 
  Jakob Källquist  2001      28.92        28.92   
  Andreas Persson  2000      32.01        1:00.93   
  Lovisa Sved  2000      31.47        1:32.40   
  Clara Florén  2002      29.34        2:01.74   
                     
 
Gren 10, 4X50m Medley Mixed, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gävle SS Mix [2003]  2003    520          2:08.36   
  Gävle Simsällskap                   
  Albin Östlund  2004      34.25        34.25   
  Helmi Swanson  2004      34.79        1:09.04   
  Carl Hansson  2003      28.60        1:37.64   
  Juni Rogström  2004      30.72        2:08.36   
                     
Gävle SS Mix Lag 2  2003    410          2:18.95   
  Gävle Simsällskap                   
  Olle Wikholm  2004      35.80        35.80   
  Siri Sundvik  2004      40.46        1:16.26   
  Alina Umbaeva  2005      34.32        1:50.58   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003      28.37        2:18.95   
                     
Sandviken Mix [2003]  2003    349          2:26.60   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:18.04                 
  Anna Jönsson  2003      38.78        38.78   
  Emma Danrud  2003      46.96        1:25.74   
  Julius Grell  2003      29.63        1:55.37   
  Lucas Humling  2005      31.23        2:26.60   
                     
Söderhamn Mix [2003]  2003    335          2:28.67   
  Söderhamns Simsällskap  2:37.62                 
  Lukas Nilsson  2006      43.98        43.98   
  Victoria Flyman  2003      36.28        1:20.26   
  Clara Bergh  2004      32.01        1:52.27   
  Erik Sundman  2005      36.40        2:28.67   
                     
Falun Mix Lag 1  2003    326          2:29.97   
  Falu Simsällskap  2:21.71                 
  Tuva Hjemli  2005      35.72        35.72   
  Harald Bergqvist  2005      44.03        1:19.75   
  Julia Lindgren  2004      33.09        1:52.84   
  Linus von Hofsten  2006      37.13        2:29.97   
                     
Gävle SS Mix Lag 3  2003    259          2:41.93   
  Gävle Simsällskap                   
  Emelie Wijker  2003      42.13        42.13   
  André Kron  2003      44.51        1:26.64   
  Gabriella Mosbach  2003      38.55        2:05.19   
  Oliver Wijker  2006      36.74        2:41.93   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Helmi Swanson  2004    460  35.07  1:16.15  2:00.48    2:37.81   
  Gävle Simsällskap  2:35.22                 
                     
Victoria Flyman  2003    457  35.60  1:19.63  2:02.74    2:38.10   
  Söderhamns Simsällskap  2:38.77                 
                     
Amanda Jobs  2003    432  33.60  1:18.62  2:04.74    2:41.16   
  Falu Simsällskap  2:41.56                 
                     
Clara Bergh  2004    421  33.60  1:16.86  2:05.93    2:42.52   
  Söderhamns Simsällskap  2:45.51                 
                     
Filippa Eklund  2004    365  37.35  1:24.86  2:10.23    2:50.41   
  Söderhamns Simsällskap  2:52.70                 
                     
Anna Jönsson  2003    364  36.79  1:18.89  2:12.57    2:50.59   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:56.68                 
                     
Maja Nilsson  2003    363  36.67  1:20.44  2:09.81    2:50.70   
  Gävle Simsällskap  2:51.00                 
                     
Lisa Löf  2004    346  37.97  1:22.27  2:12.05    2:53.44   
  Gävle Simsällskap  2:55.05                 
                     
Siri Sundvik  2004    339  37.69  1:23.62  2:14.00    2:54.76   
  Gävle Simsällskap  2:58.38                 
                     
10  Juni Rogström  2004    333  38.89  1:25.71  2:17.45    2:55.81   
  Gävle Simsällskap  2:54.70                 
                     
11  Hanna Stolt  2004    324  38.30  1:24.46  2:14.77    2:57.37   
  Gävle Simsällskap                   
                     
12  Moa Kvarnlöf  2004    294  42.11  1:28.16  2:23.03    3:03.24   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  3:10.50                 
                     
13  Emelie Nordqvist  2003    288  41.88  1:28.22  2:21.54    3:04.49   
  Bollnäs Simsällskap  3:08.03                 
                     
14  Elina Widén  2003    248  42.15  1:32.61  2:30.57    3:13.94   
  Gimo Simsällskap  3:13.31                 
                     
15  Gabriella Mosbach  2003    245  40.88  1:37.25  2:32.64    3:14.60   
  Gävle Simsällskap  3:21.32                 
                     
16  Elena Mortazavi  2004    222  41.25  1:33.58  2:37.16    3:21.20   
  Borlänge Simsällskap  3:39.59                 
                     
17  Emelie Wijker  2003    217  45.04  1:37.22  2:40.54    3:22.63   
  Gävle Simsällskap  3:20.08                 
                     
18  Vilma Hjertberg  2004    207  50.33  1:42.32  2:40.98    3:25.83   
  Gävle Simsällskap  3:26.50                 
                     
19  Elida Larsson  2003    187  46.93  1:40.29  2:40.53    3:32.96   
  Gimo Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    563  31.67  1:10.65  1:52.72    2:27.55   
  Söderhamns Simsällskap  2:24.76                 
                     
Clara Florén  2002    437  34.99  1:17.08  2:03.18    2:40.57   
  Gävle Simsällskap  2:34.01                 
                     
Nelly Antlöv  2002    411  35.57  1:21.31  2:05.65    2:43.81   
  Falu Simsällskap  2:40.69                 
                     
Lovis Jernberg  2002    338  38.47  1:20.85  2:15.77    2:54.93   
  Söderhamns Simsällskap  2:45.56                 
                     
Anna Falk  2001    290  40.68  1:31.51  2:22.29    3:04.06   
  Borlänge Simsällskap  3:07.63                 
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Widen  1999    413  33.61  1:16.42  2:10.47    2:43.51   
  Österby Simsällskap  2:42.97                 
                     
Lovisa Sved  2000    391  33.07  1:14.65  2:04.94    2:46.62   
  Gävle Simsällskap  2:38.17                 
                     
Anna Hedlund  2000    275  40.24  1:29.96  2:22.34    3:07.34   
  Hedemora Simsällskap  2:57.75                 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Carl Hansson  2003    354  32.27  1:12.13  1:59.32    2:34.91   
  Gävle Simsällskap  2:31.46                 
                     
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    321  35.55  1:19.37  2:05.27    2:40.04   
  Gävle Simsällskap  2:35.42                 
                     
Olle Wikholm  2004    308  34.27  1:16.63  2:06.23    2:42.23   
  Gävle Simsällskap  2:40.44                 
                     
Albin Östlund  2004    304  35.80  1:17.04  2:05.90    2:42.93   
  Gävle Simsällskap  2:43.98                 
                     
André Kron  2003    201  40.91  1:29.95  2:24.87    3:06.97   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Adrian Jonsson  2004    161  47.46  1:39.51  2:36.39    3:21.22   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
Gustav Buvik Spännare  2004              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap  3:02.91                 
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    483  29.52  1:06.30  1:47.33    2:19.72   
  Gävle Simsällskap  2:14.73                 
                     
Adam Carlsson  2001    439  30.57  1:07.37  1:50.17    2:24.21   
  Gävle Simsällskap  2:27.16                 
                     
Ryan Andersson  2002              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Severin  1980    383  30.18  1:11.94  1:56.56    2:30.91   
  Väsby Simsällskap  2:11.18                 
                     
Andreas Persson  2000    382  31.61  1:13.78  1:55.78    2:30.99   
  Gävle Simsällskap  2:29.74                 
                     
Patrik Knudsen  1981    351  31.99  1:14.26  1:59.01    2:35.28   
  Väsby Simsällskap  2:19.49                 
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Nilsson  2007    229  43.62        1:32.55   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:36.43                 
                     
Edith Wallberg  2007    211  44.94        1:35.18   
  Bollnäs Simsällskap  1:38.24                 
                     
Junie Mattsson  2007    207  45.71        1:35.70   
  Gävle Simsällskap  1:38.88                 
                     
Astrid Lönn  2008    184  48.09        1:39.62   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:48.49                 
                     
Märta Karlsson  2007    161  52.43        1:44.01   
  Söderhamns Simsällskap  1:59.69                 
                     
Alice Lundin  2007    122  51.69        1:54.06   
  Falu Simsällskap  2:00.40                 
                     
Doris von Hofsten  2008    110  56.37        1:58.05   
  Falu Simsällskap  2:03.35                 
                     
Carla Karsberg  2007              DSQ   
  Falu Simsällskap  1:52.10                 
                     
Ellen Bengtsson  2007              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap  1:51.62                 
                     
Elsa Harnesk  2007              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alina Umbaeva  2005    413  35.14        1:16.05   
  Gävle Simsällskap  1:22.46                 
                     
Tuva Hjemli  2005    406  33.87        1:16.53   
  Falu Simsällskap  1:18.43                 
                     
Ellen Lundin  2005    320  37.54        1:22.81   
  Falu Simsällskap                   
                     
Agnes Edvinsson  2006    302  38.24        1:24.41   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:21.95                 
                     
Ida Ljunggren  2005    254  41.78        1:29.39   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
Lisa Holfve  2005    216  43.62        1:34.42   
  Gävle Simsällskap  1:35.20                 
                     
Ida Furuström  2005    213  44.72        1:34.76   
  Söderhamns Simsällskap  1:44.72                 
                     
Klara Larsson  2006    209  46.70        1:35.46   
  Gimo Simsällskap  1:36.47                 
                     
Emelie Runarsson  2006    201  45.02        1:36.62   
  Söderhamns Simsällskap  1:38.41                 
                     
10  Enya Söderlund  2006    189  48.01        1:38.62   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
                     
11  Olivia Nyström  2006    186  47.19        1:39.16   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
12  Emma Färlin  2006    184  48.05        1:39.46   
  Falu Simsällskap  1:43.90                 
                     
13  Evelina Lemon  2006    165  50.27        1:43.16   
  Borlänge Simsällskap  1:50.78                 
                     
14  Agnes Sundqvist  2005    158  49.00        1:44.61   
  Söderhamns Simsällskap  1:41.53                 
                     
15  Emma Mossnelid  2006    157  49.54        1:44.88   
  Söderhamns Simsällskap  1:45.15                 
                     
16  Cornelia Castillo  2005    145  50.51        1:47.69   
  Falu Simsällskap                   
                     
17  Hanna Frank  2006    140  50.53        1:48.97   
  Falu Simsällskap  1:50.19                 
                     
18  Rebecca Öhman  2006    131  53.00        1:51.52   
  Gävle Simsällskap                   
                     
19  Selma Grop  2006    104  56.15        2:00.39   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ida Karlsson  2005              DSQ   
  Söderhamns Simsällskap                   
                     
Judith Forsberg  2005              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Ronja Nordlund  2006              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008    127  44.87        1:39.83   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
Csongor Pázsit  2007    101  50.17        1:47.73   
  Bollnäs Simsällskap                   
                     
Elliot Ekman  2007    89  55.29        1:52.59   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:54.78                 
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Lind  2005    240  38.56        1:20.92   
  Bollnäs Simsällskap  1:28.30                 
                     
Harald Bergqvist  2005    175  41.91        1:29.92   
  Falu Simsällskap  1:36.94                 
                     
Oliver Wijker  2006    170  41.90        1:30.74   
  Gävle Simsällskap  1:33.88                 
                     
Lukas Nilsson  2006    133  46.01        1:38.36   
  Söderhamns Simsällskap  1:40.48                 
                     
Erik Sundman  2005    131  48.91        1:38.93   
  Söderhamns Simsällskap  1:46.78                 
                     
Linus von Hofsten  2006    120  49.58        1:41.86   
  Falu Simsällskap  1:42.85                 
                     
Sebastian Stolt  2006              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alina Umbaeva  2005    396          33.19   
  Gävle Simsällskap  34.24                 
Tuva Hjemli  2005    344          34.79   
  Falu Simsällskap  34.98                 
Agnes Edvinsson  2006    329          35.30   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.53                 
Ellen Lundin  2005    268          37.78   
  Falu Simsällskap  36.62                 
Vilma Herthelius  2005    250          38.65   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.12                 
Ida Ljunggren  2005    200          41.65   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.87                 
Emelie Runarsson  2006    155          45.34   
  Söderhamns Simsällskap  46.21                 
Olivia Nyström  2006    124          48.87   
  Borlänge Simsällskap                   
Agnes Sundqvist  2005    123          49.00   
  Söderhamns Simsällskap  46.35                 
10  Emma Mossnelid  2006    111          50.71   
  Söderhamns Simsällskap  50.05                 
11  Emma Färlin  2006    106          51.51   
  Falu Simsällskap  48.60                 
12  Evelina Lemon  2006    105          51.67   
  Borlänge Simsällskap  49.47                 
13  Smilla Åkman  2006    102          52.17   
  Gimo Simsällskap  49.19                 
14  Rebecca Öhman  2006    86          55.22   
  Gävle Simsällskap                   
15  Hanna Frank  2006    83          55.68   
  Falu Simsällskap  49.88                 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Bergh  2004    425          32.42   
  Söderhamns Simsällskap  31.57                 
Amanda Jobs  2003    414          32.71   
  Falu Simsällskap  31.99                 
Julia Lindgren  2004    411          32.78   
  Falu Simsällskap  33.38                 
Victoria Flyman  2003    400          33.08   
  Söderhamns Simsällskap  33.48                 
Helmi Swanson  2004    383          33.56   
  Gävle Simsällskap  32.46                 
Tuva Blomdahl  2004    367          34.03   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.57                 
Filippa Eklund  2004    339          34.96   
  Söderhamns Simsällskap  35.07                 
Lisa Löf  2004    318          35.70   
  Gävle Simsällskap  35.58                 
Anna Jönsson  2003    311          35.95   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.72                 
10  Ella Lindblad  2003    306          36.17   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.31                 
11  Juni Rogström  2004    291          36.76   
  Gävle Simsällskap  36.53                 
12  Siri Sundvik  2004    291          36.78   
  Gävle Simsällskap  35.91                 
13  Maja Nilsson  2003    284          37.09   
  Gävle Simsällskap  35.76                 
14  Hanna Stolt  2004    257          38.30   
  Gävle Simsällskap  41.42                 
15  Gabriella Mosbach  2003    249          38.73   
  Gävle Simsällskap  37.50                 
16  Ebba-Lotta Staaf  2004    248          38.77   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.91                 
17  Emelie Wijker  2003    238          39.29   
  Gävle Simsällskap  39.14                 
18  Matilda Nilsson  2004    234          39.54   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.04                 
19  Nathalie Stigenberg  2004    231          39.71   
  Gävle Simsällskap  39.01                 
20  Elena Mortazavi  2004    226          39.99   
  Borlänge Simsällskap  44.29                 
21  Moa Kvarnlöf  2004    225          40.03   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  40.03                 
22  Tyra Olsson  2003    204          41.41   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.75                 
23  Alva Olsson  2003    201          41.57   
  Gävle Simsällskap  40.73                 
24  Emelie Nordqvist  2003    199          41.70   
  Bollnäs Simsällskap  39.86                 
25  Elina Widén  2003    196          41.94   
  Gimo Simsällskap  41.34                 
26  Clara Kroon Anderberg  2004    195          42.00   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
27  Elida Larsson  2003    148          46.04   
  Gimo Simsällskap  45.71                 
28  Emmy Nilsson  2003    144          46.48   
  Hedemora Simsällskap  44.68                 
29  Vilma Hjertberg  2004    130          48.03   
  Gävle Simsällskap  42.33                 
30  Märta Nordlinder  2004    114          50.16   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
31  Fanny Karlsson  2004    75          57.69   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elsa Bergh  2002    540          29.93   
  Söderhamns Simsällskap  29.47                 
Emma Larsson  2002    388          33.42   
  Borlänge Simsällskap  32.96                 
Jessika Borbos  2001    378          33.69   
  Falu Simsällskap  32.91                 
Clara Florén  2002    373          33.85   
  Gävle Simsällskap  32.55                 
Nelly Antlöv  2002    360          34.24   
  Falu Simsällskap  34.07                 
Ida Ullstrand  2001    344          34.77   
  Falu Simsällskap  35.22                 
Lovis Jernberg  2002    272          37.61   
  Söderhamns Simsällskap  34.35                 
Anna Falk  2001    269          37.73   
  Borlänge Simsällskap  37.69                 
Julia Nguyen  2002    265          37.91   
  Gävle Simsällskap  39.35                 
10  Tuva Bylund  2002    238          39.32   
  Bollnäs Simsällskap  39.75                 
11  Maja Wikström  2002    226          39.98   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.42                 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lovisa Sved  2000    493          30.86   
  Gävle Simsällskap  30.75                 
Emma Widen  1999    439          32.06   
  Österby Simsällskap  32.07                 
Anna Hedlund  2000    240          39.23   
  Hedemora Simsällskap  35.80                 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Arvid Lind  2005    188          38.00   
  Bollnäs Simsällskap  40.83                 
Harald Bergqvist  2005    138          42.11   
  Falu Simsällskap  48.16                 
Oliver Wijker  2006    105          46.08   
  Gävle Simsällskap  43.93                 
Lukas Nilsson  2006    97          47.29   
  Söderhamns Simsällskap  49.60                 
Linus von Hofsten  2006              DSQ   
  Falu Simsällskap  51.34                 
Sebastian Stolt  2006              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julius Grell  2003    393          29.76   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  30.98                 
Carl Hansson  2003    362          30.58   
  Gävle Simsällskap  29.04                 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003    296          32.70   
  Gävle Simsällskap  32.40                 
Olle Wikholm  2004    274          33.56   
  Gävle Simsällskap  33.25                 
Malte Eriksson  2003    246          34.77   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.58                 
Albin Östlund  2004    224          35.88   
  Gävle Simsällskap  34.84                 
Gustav Buvik Spännare  2004    199          37.33   
  Bollnäs Simsällskap  37.64                 
André Kron  2003    158          40.25   
  Gävle Simsällskap  38.31                 
Adrian Jonsson  2004    139          41.99   
  Bollnäs Simsällskap  42.56                 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jakob Källquist  2001    512          27.24   
  Gävle Simsällskap  27.29                 
Adam Carlsson  2001    389          29.86   
  Gävle Simsällskap  29.69                 
Marcus Tägtström  2002    368          30.41   
  Borlänge Simsällskap  31.06                 
Ryan Andersson  2002    254          34.40   
  Gävle Simsällskap  34.27                 
Daniel Engman  2001    243          34.89   
  Gimo Simsällskap  35.04                 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Gilliusson  1993    558          26.47   
  Örnsköldsviks Allmänna SS  26.15                 
Erik Severin  1980    430          28.87   
  Väsby Simsällskap  27.06                 
Patrik Knudsen  1981    377          30.16   
  Väsby Simsällskap  28.79                 
Andreas Persson  2000    368          30.42   
  Gävle Simsällskap  29.64                 
Nugzari Batsikadze  2000    330          31.53   
  Gävle Simsällskap                   
Ahmad Attoura  1997    231          35.48   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.23                 
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Isabelle Nilsson  2007              18.11   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  18.03                 
Junie Mattsson  2007              19.70   
  Gävle Simsällskap  20.76                 
Astrid Lönn  2008              20.18   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  21.82                 
Carla Karsberg  2007              21.22   
  Falu Simsällskap  22.87                 
Edith Wallberg  2007              21.95   
  Bollnäs Simsällskap  21.09                 
Alice Lundin  2007              24.20   
  Falu Simsällskap  27.18                 
Märta Karlsson  2007              24.22   
  Söderhamns Simsällskap  30.04                 
Ellen Bengtsson  2007              25.97   
  Bollnäs Simsällskap  22.19                 
Doris von Hofsten  2008              DSQ   
  Falu Simsällskap  28.00                 
Elsa Harnesk  2007              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leo Ku-Ringström  2008              21.52   
  Bollnäs Simsällskap  23.46                 
Csongor Pázsit  2007              23.76   
  Bollnäs Simsällskap                   
Elliot Ekman  2007              23.91   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  24.54                 
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Edith Wallberg  2007    274          35.76   
  Bollnäs Simsällskap  36.43                 
Isabelle Nilsson  2007    272          35.86   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.98                 
Junie Mattsson  2007    207          39.24   
  Gävle Simsällskap  39.69                 
Astrid Lönn  2008    183          40.90   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.45                 
Hillevi Östlund  2007    171          41.79   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.31                 
Ellen Bengtsson  2007    165          42.33   
  Bollnäs Simsällskap  44.83                 
Elsa Harnesk  2007    151          43.60   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.94                 
Alice Lundin  2007    147          44.01   
  Falu Simsällskap  44.23                 
Märta Karlsson  2007    141          44.59   
  Söderhamns Simsällskap  43.03                 
10  Carla Karsberg  2007    141          44.63   
  Falu Simsällskap  45.18                 
11  Doris von Hofsten  2008    122          46.76   
  Falu Simsällskap  45.06                 
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alina Umbaeva  2005    406          31.36   
  Gävle Simsällskap  32.07                 
Tuva Hjemli  2005    394          31.69   
  Falu Simsällskap  31.80                 
Ellen Lundin  2005    354          32.84   
  Falu Simsällskap  32.94                 
Agnes Edvinsson  2006    308          34.40   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.16                 
Vilma Herthelius  2005    284          35.33   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.00                 
Lisa Holfve  2005    260          36.39   
  Gävle Simsällskap  35.35                 
Klara Larsson  2006    257          36.55   
  Gimo Simsällskap  37.73                 
Ida Ljunggren  2005    250          36.85   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.78                 
Olivia Nyström  2006    240          37.36   
  Borlänge Simsällskap  41.20                 
10  Emma Färlin  2006    235          37.64   
  Falu Simsällskap  39.02                 
11  Emelie Runarsson  2006    207          39.27   
  Söderhamns Simsällskap  38.32                 
12  Enya Söderlund  2006    206          39.30   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.59                 
13  Ida Karlsson  2005    200          39.70   
  Söderhamns Simsällskap  37.82                 
14  Agnes Sundqvist  2005    199          39.76   
  Söderhamns Simsällskap  39.34                 
15  Ida Furuström  2005    197          39.90   
  Söderhamns Simsällskap  38.36                 
16  Smilla Åkman  2006    175          41.47   
  Gimo Simsällskap  41.78                 
17  Emma Mossnelid  2006    153          43.39   
  Söderhamns Simsällskap  42.29                 
18  Hanna Frank  2006    153          43.45   
  Falu Simsällskap  43.58                 
19  Rebecca Öhman  2006    146          44.12   
  Gävle Simsällskap  48.86                 
20  Emitis Aminiyan  2006    145          44.18   
  Söderhamns Simsällskap  51.15                 
21  Stina Hedlund Loman  2006    137          45.02   
  Gävle Simsällskap                   
22  Judith Forsberg  2005    113          47.96   
  Gävle Simsällskap                   
23  Ronja Nordlund  2006    109          48.63   
  Gävle Simsällskap                   
24  Selma Grop  2006    97          50.53   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Victoria Flyman  2003    494          29.39   
  Söderhamns Simsällskap  28.98                 
Julia Lindgren  2004    488          29.50   
  Falu Simsällskap  29.04                 
Clara Bergh  2004    469          29.90   
  Söderhamns Simsällskap  29.22                 
Filippa Eklund  2004    469          29.90   
  Söderhamns Simsällskap  29.49                 
Helmi Swanson  2004    447          30.38   
  Gävle Simsällskap  29.87                 
Tuva Blomdahl  2004    447          30.39   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.91                 
Amanda Jobs  2003    438          30.60   
  Falu Simsällskap  30.31                 
Ella Lindblad  2003    423          30.94   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.57                 
Juni Rogström  2004    409          31.29   
  Gävle Simsällskap  31.75                 
10  Maja Nilsson  2003    371          32.32   
  Gävle Simsällskap  32.79                 
11  Anna Jönsson  2003    365          32.49   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.64                 
12  Siri Sundvik  2004    361          32.62   
  Gävle Simsällskap  33.59                 
13  Ebba-Lotta Staaf  2004    352          32.90   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.34                 
14  Lisa Löf  2004    346          33.08   
  Gävle Simsällskap  33.18                 
15  Tyra Olsson  2003    333          33.52   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.75                 
16  Hanna Stolt  2004    324          33.83   
  Gävle Simsällskap  34.21                 
17  Elina Widén  2003    322          33.89   
  Gimo Simsällskap  34.02                 
18  Emelie Wijker  2003    319          34.01   
  Gävle Simsällskap  34.12                 
19  Nathalie Stigenberg  2004    318          34.04   
  Gävle Simsällskap  33.34                 
20  Vilma Hjertberg  2004    305          34.50   
  Gävle Simsällskap  34.33                 
21  Elena Mortazavi  2004    303          34.57   
  Borlänge Simsällskap  36.97                 
22  Emelie Nordqvist  2003    303          34.58   
  Bollnäs Simsällskap  34.67                 
23  Matilda Nilsson  2004    296          34.84   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.76                 
24  Clara Kroon Anderberg  2004    290          35.11   
  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.73                 
25  Gabriella Mosbach  2003    274          35.78   
  Gävle Simsällskap  34.90                 
26  Emma Danrud  2003    271          35.90   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.27                 
27  Emma Murhagen  2003    254          36.65   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.35                 
28  Alva Olsson  2003    250          36.87   
  Gävle Simsällskap  36.53                 
29  Elida Larsson  2003    246          37.08   
  Gimo Simsällskap  35.77                 
30  Märta Nordlinder  2004    224          38.22   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb  42.79                 
31  Emmy Nilsson