Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien 4 2019


Resultat Totalt - Officiell                   
                     
  Tävling  Gästrikeserien 4               
  Tävlingsort  Gävle                 
  Arrangör  HSS                 
  Bassäng  25m                 
  Tävlingsdatum  24 november 2019               
                     
Gren 1, 400m Frisim Herrar 13år-, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap  1:14.09  2:39.97  4:07.37    5:30.15   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:18.13  2:46.90  4:16.01    5:42.84   
                     
Gren 2, 200m Frisim Damer 13år, Finaler               
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap  32.40  1:08.96  1:46.60    2:25.00  Silvertid
Agnes Edvinsson  2006  Gävle Simsällskap  32.18  1:09.71  1:49.60    2:28.47  Bronstid
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  32.94  1:10.21  1:49.94    2:28.71  Bronstid
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  33.27  1:11.69  1:52.17    2:32.57  Bronstid
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.41  1:13.58  1:54.84    2:34.85  Bronstid
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.70  1:14.91  1:59.27    2:43.06   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap  35.59  1:16.59  1:59.94    2:43.79   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap  36.55  1:19.98  2:07.45    2:55.42   
                     
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar 13år, Finaler               
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap  34.05        1:11.31  Guldtid
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.62        1:13.70  Guldtid
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.05        1:21.52  Bronstid
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.73        1:23.71  Bronstid
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.47        1:25.77   
Oscar Lundberg  2006  Gävle Simsällskap  1:29.47        1:29.47   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.17        1:30.90   
                     
Gren 4, 100m Ryggsim Damer 13år, Finaler               
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.79        1:12.66  Guldtid
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.03        1:14.33  Guldtid
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.32        1:19.48  Silvertid
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.58        1:20.36  Bronstid
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.40        1:20.46  Bronstid
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.83        1:20.87  Bronstid
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  40.94        1:22.53  Bronstid
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap  41.33        1:24.97  Bronstid
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap  40.26        1:26.04   
10  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  40.53        1:26.48   
11  Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.32        1:30.62   
                     
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar 12år, Finaler               
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap          39.97  Guldtid
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          41.82  Guldtid
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          43.76  Silvertid
                     
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 12år, Finaler               
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap          46.84   
                     
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar 13år, Finaler               
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap  40.76        1:27.04  Silvertid
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap  43.33        1:33.83  Bronstid
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.40        1:43.79   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          DNF   
                     
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 13år, Finaler               
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap  38.31        1:22.22  Guldtid
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.25        1:23.76  Guldtid
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.37        1:25.37  Silvertid
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap  39.58        1:25.65  Silvertid
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.63        1:26.34  Silvertid
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.57        1:27.59  Silvertid
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  41.18        1:27.94  Silvertid
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.11        1:31.06  Bronstid
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap  42.94        1:31.40  Bronstid
10  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap  44.70        1:35.31   
11  Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.63        1:36.02   
12  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  44.72        1:36.13   
13  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  47.41        1:39.97   
14  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  47.14        1:40.21   
15  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap  47.65        1:40.26   
16  Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.85        1:42.87   
                     
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar 12år, Finaler               
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          43.67  Guldtid
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap          45.74  Guldtid
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          47.06  Silvertid
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap          48.40   
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          51.71   
                     
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 12år, Finaler               
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          46.43  Silvertid
Vesta Zukauskaite  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          47.24  Silvertid
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap          48.22  Bronstid
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          50.33   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap          54.10   
                     
Gren 11, 100m Frisim Herrar 13år, Finaler               
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap  29.79        1:03.95  Silvertid
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.13        1:05.63  Silvertid
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.78        1:06.30  Silvertid
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap  33.75        1:11.03   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.71        1:11.64   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.77        1:12.63   
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap  35.98        1:14.82   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.17        1:15.68   
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.29        1:17.42   
10  Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.89        1:18.04   
11  Oscar Lundberg  2006  Gävle Simsällskap  40.18        1:25.11   
                     
Gren 12, 100m Frisim Damer 13år, Finaler               
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.59        1:04.56  Guldtid
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.73        1:05.40  Silvertid
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap  31.72        1:05.50  Silvertid
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.01        1:07.37  Silvertid
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  32.54        1:08.03  Silvertid
Agnes Edvinsson  2006  Gävle Simsällskap  32.13        1:08.53  Silvertid
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.83        1:09.39  Bronstid
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.27        1:10.12  Bronstid
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap  33.27        1:10.81  Bronstid
10  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap  34.36        1:12.08  Bronstid
11  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.83        1:15.26   
12  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap  35.76        1:15.91   
13  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap  37.12        1:16.71   
14  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  36.31        1:17.94   
15  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap  36.53        1:18.47   
16  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap  38.14        1:18.51   
17  Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.15        1:20.83   
18  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  39.47        1:21.89   
19  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap  37.98        1:22.03   
20  Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.40        1:24.02   
                     
Gren 13, 50m Frisim Herrar 12år, Finaler               
Moltaz Andersson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          34.52  Guldtid
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap          37.77  Guldtid
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb          40.12  Silvertid
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          42.73   
                     
Gren 14, 50m Frisim Damer 12år, Finaler               
Vesta Zukauskaite  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          35.93  Guldtid
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb          36.62  Guldtid
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap          38.08  Silvertid
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          38.15  Silvertid
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.13   
Selihom Michael  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          42.36   
                     
Gren 15, 100m Medley Herrar 13år, Finaler               
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.68        1:20.84  Silvertid
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.86        1:23.66  Silvertid
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap  38.68        1:24.08  Bronstid
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.94        1:27.17  Bronstid
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.55        1:29.30  Bronstid
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.81        1:29.95  Bronstid
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.39        1:36.70  Bronstid
                     
Gren 16, 100m Medley Damer 13år, Finaler               
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.30        1:13.16  Guldtid
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.08        1:16.64  Guldtid
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  36.17        1:17.91  Guldtid
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.56        1:18.35  Guldtid
Agnes Edvinsson  2006  Gävle Simsällskap  36.47        1:18.41  Guldtid
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.24        1:22.45  Silvertid
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  40.25        1:23.94  Silvertid
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap  41.25        1:26.48  Bronstid
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.05        1:32.35  Bronstid
10  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap  44.03        1:33.85  Bronstid
11  Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.29        1:40.18   
                     
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar 12år, Finaler               
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          17.80  Guldtid
Moltaz Andersson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          18.24  Guldtid
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap          18.26  Guldtid
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap          20.12  Silvertid
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          27.39   
                     
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer 12år, Finaler               
Vesta Zukauskaite  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          19.15  Silvertid
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap          19.64  Silvertid
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap          19.75  Silvertid
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          19.90  Silvertid
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb          20.37  Silvertid
Selihom Michael  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          20.92  Silvertid
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          21.98  Bronstid
                     
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar 13år, Finaler               
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          31.89  Guldtid
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          36.20  Bronstid
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap          37.28  Bronstid
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          40.25   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer 13år , Finaler               
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          31.77  Guldtid
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb          34.20  Silvertid
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap          34.62  Silvertid
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          35.05  Silvertid
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap          35.81  Silvertid
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap          36.03  Silvertid
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap          36.15  Silvertid
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap          37.79  Bronstid
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap          38.22  Bronstid
10  Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          39.57   
11  Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          39.58   
12  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap          39.89   
13  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap          41.38   
14  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap          44.56   
15  Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap          46.51   
                     
Gren 21, 200m Frisim Herrar13år, Finaler               
1 Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap  31.90  1:08.22  1:45.57    2:20.88  Silvertid
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.59  1:25.63  2:07.98    2:45.85   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.93  1:24.99  2:09.24    2:51.17   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap          DNS   
                     
Gren 22, 400m Frisim Damer13år, Finaler               
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:14.79  2:36.44  3:57.49    5:12.85  Silvertid
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap  1:13.86  2:34.95  3:56.55    5:13.66  Silvertid
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:14.98  2:37.27  4:01.40    5:25.49  Bronstid
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:15.92  2:38.46  4:03.46    5:27.32  Bronstid
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap  1:21.44  2:49.88  4:20.23    5:46.87   
                     
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar, Finaler               
Emil Gilliusson  1993  Örnsköldsviks Allmänna SS          29.23   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap          29.36   
                     
Gren 25, 200m Frisim Herrar, Finaler                 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap  27.66  58.22  1:28.99    1:58.43   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap  28.61  1:01.27  1:34.61    2:05.48   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap  28.70  1:01.28  1:34.58    2:06.29   
                     
                     
Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  24 november 2019               
Licensierad till: Harnäs-Skutskär Simsällskap  Utskriftstid  20:36                
                     
Uppdaterad: 25 NOV 2019 11:56 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info