Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien 4 2018


Resultat Totalt - Officiell                 
                   
  Tävling  Gästrikeserien No 4             
  Tävlingsort  Gävle               
  Arrangör  HSS               
  Bassäng  25m               
  Tävlingsdatum  25 november 2018             
                   
                   
Gren 1, 400m Frisim Herrar 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  Tid  Status 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap  1:08.75  2:24.51  3:40.12  4:54.48  Guldtid
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:09.29  2:26.50  3:45.24  5:01.44  Silvertid
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap        5:19.54  Bronstid
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:21.73  2:54.32  4:27.92  5:56.94   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:25.43  3:01.35  4:37.90  6:09.61   
                   
Gren 2, 200m Frisim Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m  Tid  Status 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.57  1:06.56  1:41.98  2:16.30  Guldtid
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.47  1:10.24  1:48.67  2:24.05  Silvertid
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap  32.88  1:10.64  1:49.12  2:24.65  Silvertid
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap  32.95  1:10.20  1:48.30  2:24.73  Silvertid
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap  34.64  1:14.04  1:54.30  2:34.26  Bronstid
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap  34.92  1:14.33  1:56.12  2:36.39  Bronstid
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap  33.65  56.44  1:41.30  2:36.97  Bronstid
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap  35.19  1:14.80  1:56.92  2:39.47   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  34.29  1:16.55  2:01.88  2:44.34   
10  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap  40.28  3:01.57    3:01.57   
                   
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
André Kron  2003  Gävle Simsällskap  36.84      1:15.22  Guldtid
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:31.96      1:31.96   
                   
Gren 4, 100m Ryggsim Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.93      1:16.59  Guldtid
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.83      1:18.16  Silvertid
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.56      1:19.13  Silvertid
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  39.17      1:21.75  Bronstid
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap  39.48      1:23.22  Bronstid
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.43      1:24.38  Bronstid
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  41.29      1:25.27   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  42.96      1:26.66   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap  46.03      1:36.78   
                   
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap        34.12  Guldtid
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap        41.60  Guldtid
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap        44.75  Bronstid
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        45.61  Bronstid
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        45.73  Bronstid
                   
Gren 6, 50m Ryggsim Damer-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        40.06  Guldtid
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb        41.77  Guldtid
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        45.26  Bronstid
                   
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar 13år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap  37.58      1:18.57  Guldtid
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap  37.65      1:18.86  Guldtid
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.40      1:21.77  Guldtid
André Kron  2003  Gävle Simsällskap  41.08      1:26.78  Silvertid
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.29      1:36.45   
                   
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap  40.44      1:24.91  Guldtid
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap  40.55      1:26.44  Silvertid
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.41      1:30.43  Bronstid
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.09      1:30.97  Bronstid
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap  42.24      1:31.17  Bronstid
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  43.34      1:33.16  Bronstid
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.80      1:33.20  Bronstid
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.86      1:34.98  Bronstid
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap  45.67      1:36.81   
10  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.43      1:37.40   
11  Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  46.94      1:40.25   
12  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  46.53      1:40.53   
13  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  47.57      1:40.95   
14  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  49.64      1:47.44   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap        DNS   
                   
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar -12år, Finaler             
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap        46.80  Silvertid
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        46.99  Silvertid
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        48.40  Bronstid
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap        49.71  Bronstid
                   
Gren 10, 50m Bröstsim Damer -12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        42.78  Guldtid
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        42.78  Guldtid
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap        42.88  Guldtid
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap        44.90  Guldtid
Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        47.18  Silvertid
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap        49.55  Bronstid
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap        DNS   
                   
Gren 11, 100m Frisim Herrar 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  29.58      1:00.94   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap  30.27      1:02.32   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap  30.64      1:05.49   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap  30.93      1:05.84   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap  33.02      1:08.51   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.62      1:14.96   
                   
Gren 12, 100m Frisim Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  30.31      1:03.40  Silvertid
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.81      1:05.91  Silvertid
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.36      1:07.76  Bronstid
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap  32.55      1:08.03  Bronstid
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap  32.61      1:08.52  Bronstid
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.50      1:11.79  Bronstid
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap  35.34      1:12.87  Bronstid
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.01      1:13.08  Bronstid
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.33      1:13.66  Bronstid
10  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.47      1:13.69  Bronstid
11  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.90      1:14.54  Bronstid
12  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.09      1:15.92   
13  Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  36.07      1:16.60   
14  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap  36.30      1:18.50   
15  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.06      1:20.45   
16  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap  38.10      1:20.64   
17  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap  1:22.10      1:22.10   
18  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap  39.25      1:22.13   
                   
Gren 13, 50m Frisim Herrar-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap        35.46  Guldtid
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        35.96  Guldtid
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap        36.60  Guldtid
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        36.94  Guldtid
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        39.42  Silvertid
                   
Gren 14, 50m Frisim Damer-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap        37.55  Guldtid
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        40.12  Bronstid
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb        41.92  Bronstid
Tua Hvitt  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        42.18   
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        43.16   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        44.10   
                   
Gren 15, 100m Medley Herrar 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap  34.31      1:12.09   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap  34.81      1:15.54   
                   
Gren 16, 100m Medley Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap  35.76      1:17.02  Silvertid
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.04      1:19.44  Silvertid
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.98      1:20.07  Silvertid
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.92      1:20.52  Silvertid
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.17      1:21.80  Silvertid
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.76      1:22.14  Silvertid
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.20      1:22.53  Silvertid
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap  38.39      1:23.45  Silvertid
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.00      1:24.38  Bronstid
10  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.25      1:26.71  Bronstid
11  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  41.34      1:26.91  Bronstid
12  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  42.12      1:30.17  Bronstid
13  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.34      1:30.59  Bronstid
14  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  41.16      1:30.96  Bronstid
15  Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  44.46      1:32.87  Bronstid
16  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap  44.63      1:34.92  Bronstid
17  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap  48.31      1:35.77  Bronstid
18  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap  44.95      1:36.95  Bronstid
19  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap  49.47      1:44.07   
                   
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        16.90  Guldtid
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        17.66  Guldtid
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap        18.81  Guldtid
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        19.54  Silvertid
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        20.52  Silvertid
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        23.29   
                   
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        18.17  Guldtid
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap        18.45  Guldtid
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb        19.58  Silvertid
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap        19.97  Silvertid
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        20.13  Silvertid
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap        20.75  Silvertid
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap        21.99  Bronstid
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap        22.28  Bronstid
Tua Hvitt  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        22.33  Bronstid
10  Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        23.19   
11  Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        23.88   
12  Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb        24.02   
13  Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        25.77   
                   
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar 13år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap        32.13  Guldtid
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap        32.88  Guldtid
                   
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb        32.34  Guldtid
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb        32.73  Guldtid
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        32.85  Guldtid
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        33.92  Guldtid
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap        34.58  Silvertid
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        35.26  Silvertid
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        36.03  Silvertid
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap        36.26  Silvertid
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        37.64  Bronstid
10  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb        37.97  Bronstid
11  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap        38.20  Bronstid
12  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap        38.71  Bronstid
13  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap        41.16   
14  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap        41.44   
15  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap        41.98   
16  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap        42.32   
17  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap        46.30   
18  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap        52.00   
                   
Gren 21, 200m Frisim Herrar13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m  Tid  Status 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  29.44  1:03.14  1:37.89  2:11.45  Guldtid
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.16  1:07.06  1:45.08  2:22.40  Silvertid
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap  32.34  1:09.20  1:47.29  2:24.05  Silvertid
                   
                   
Gren 22, 400m Frisim Damer13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  Tid  Status 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:11.16  2:28.62  3:45.98  5:00.71  Silvertid
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap  1:12.33  2:29.66  3:47.34  5:04.52  Silvertid
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:11.65  2:28.32  3:46.11  5:06.84  Silvertid
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap  1:11.97  2:31.24  3:51.84  5:13.68  Silvertid
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap  1:15.48  2:39.68  4:05.34  5:29.88  Bronstid
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:18.43  2:45.44  4:13.32  5:39.76   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap  1:18.42  2:44.82  4:13.08  5:40.45   
                   
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap        28.46   
                   
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap        24.00   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap        27.08   
                   
Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  25 november 2018             
Licensierad till: Harnäs-Skutskär Simsällskap  Utskriftstid  18:36              
                   
Uppdaterad: 26 NOV 2018 17:50 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info