Hoppa till sidans innehåll

Skol-DM 2015


Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, åk 9

  

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

Erik Forsström 

1999

Engelska skolan

 30,15

 

 

 

 

 

 

 

Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, åk 9 

 

Hanna Lindström 

1999

Rotskärsskolan

 43,84

 

Emily Nilsson 

1999

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, åk 8 

 

Andreas Persson 

2000

Engelska skolan

 33,56

 

Nugzari Batsikadze 

2000

Engelska skolan

 33,60

 

Carl Witt 

2000

Engelska skolan

 DNS

 

Sean Stelling 

2000 

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, åk 8 

 

Sarah Wallin 

2000

Sofiedal

 31,67

 

Agnes Humling 

2000 

Engelska skolan

 DNS

 

Hannah Larsson 

2000

Engelska skolan

DNS

 

Tova Barresäter 

2000 

Prolympia

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, åk 7 

 

Jakob Källquist 

2001 

Strömsbro Skola

 28,85

 

Marcus Åhlenius 

2001 

Engelska skolan

 31,77

 

Adam Carlsson 

2001

Solängen

 35,70

 

 

 

 

 

 

 

Gren 6, 50m Fjärilsim Damer, åk 7

 

Ami Molin Richtner 

2001 

Engelska skolan

 32,37

 

Elina Carlsson 

2001

Solängen

 34,48

 

Alice Eriksson 

2001 

Engelska skolan

 35,33

 

Ruth Melin 

2001 

Fridhemsskolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, åk 6 

 

Wilma Hedberg 

2002 

Engelska skolan

 35,40

 

Clara Florén 

2002 

Prolympia

 36,61

 

Ida Lundén 

2002 

Strömsbro skola

 37,38

 

Ruth Melin 

2002 

Fridhemsskolan

 37,51

 

Caisa Blomberg 

2002 

Hagaströmskolan

 39,22

 

Julia Nguyen 

2002 

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, åk 9

 

Erik Forsström 

1999 

Engelska skolan

 32,85

 

 

 

 

 

 

 

Gren 10, 50m Ryggsim Damer, åk 9

 

Hanna Lindström 

1999

Rotskärsskolan

 44,00

 

Emily Nilsson 

1999

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, åk 8 

 

Andreas Persson 

2000 

Engelska skolan

 35,28

 

Nugzari Batsikadze 

2000 

Engelska skolan

 37,40

 

Carl Witt 

2000 

Engelska skolan

 DNS

 

Sean Stelling 

2000 

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 12, 50m Ryggsim Damer, åk 8

 

Sarah Wallin 

2000 

Sofiedalsskolan

 35,10

 

Tova Barresäter 

2000 

Prolympia

 37,90

 

Sara Andersson 

2000 

Prolympia

 43,35

 

Agnes Humling 

2000 

Engelska skolan

 DNS

 

Hannah Larsson 

2000 

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, åk 7 

 

Jakob Källquist 

2001 

Strömsbro skola

 30,23

 

Adam Carlsson 

2001 

Solängsskolan

 36,90

 

Marcus Åhlenius 

2001 

Engelska skolan

 38,30

 

 

 

 

 

 

 

Gren 14, 50m Ryggsim Damer, åk 7 

 

 

 

 

 

 

Ami Molin Richtner 

2001 

Engelska skolan

 35,63

 

Elina Carlsson 

2001

Solängsskolan

 37,14

 

Alice Eriksson 

2001 

Engelska skolan

 37,94

 

Molly Eriksson 

2001 

Solängsskolan

 43,10

 

Ruth Melin 

2001 

Fridhemsskolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, åk 6

 

 

 

 

 

 

Samir Reda Abdelghani 

2002

Engelska skolan

 1.06,00

 

Ryan Anderson 

2002

Engelska skolan

 1.06,08

 

Baha Ibrahim 

2002 

Engelska skolan

 1.21,20

 

Malte Eriksson 

2002 

Fridhemsskolan

 DNS

 

Melker Rosengren 

2002 

Strömsbro

 DNS

 

Hedi Mouloud 

2002 

Engelska skolan

 DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 16, 50m Ryggsim Damer, åk 6 

 

Clara Florén 

2002

Prolympia

 38,10

 

Ruth Melin 

2002 

Fridhemsskolan

 38,51

 

Caisa Blomberg 

2002 

Hagaströmskolan

 39,06

 

Wilma Hedberg 

2002 

Engelska skolan

 39,80

 

Ida Lundén 

2002 

Strömsbro skola

 41,72

 

Lidia Femandez 

2002 

Engelska skolan

 44,09

 

Julia Nguyen 

2002 

Engelska skolan

 48,37

 

Julia Forsgren 

2002 

Sölängsskolan

 49,80

 

Linnea Brodin 

2002 

Solängsskolan

 51,10

 

10 

Ella Fröler 

2002 

Rotskärsskolan

 51,47

 

 

 

 

 

 

 

Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, åk 5 

 

Carl Hansson 

2003 

Sörbyskolan

 35,82

 

Melker Rosengren 

2003 

Strömsbro skola

 39,28

 

Oliver Sarlind-Hjalmarss 

2003 

Engelska skolan

 49,13

 

Malte Eriksson 

2003 

Fridhemsskolan

 49,63

 

Markus Troedsson 

2003

 

 57,60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 18, 50m Ryggsim Damer, åk 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Frida Florén 

 

Prolympia

 40,40

 

Gabriella Mosbach 

2003 

Engelska skolan

 44,70

 

Maja Nilsson 

2003 

Engelska skolan

 45,00

 

Anna Philipson 

2003 

Sörbyskolan

 47,11

 

Felicia Gyllenhammar 

2003 

Vikingaskolan

 DNS

 

Lena Karim-Hamoudi 

2003 

Vikingaskolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, åk 4

 

 

 

 

 

 

Albin Östlund 

2004 

Prolympia

 41,75

 

Olle Wikholm 

2004 

Engelska skolan

 52,70

 

Lucaz Bergström 

2004 

Engelska skolan

 1.19,17

 

 

 

 

 

 

 

Gren 20, 50m Ryggsim Damer, åk 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Helmi Swanson 

2004

Strömsbro skola

 38,70

 

Lisa Löf 

2004 

Hagaströmskolan

 42,61

 

Bianca Paulsen 

2004 

Engelska skolan

 48,48

 

Moa Kvarnlöf 

2004 

Engelska skolan

 49,20

 

Linnea Pellpers Ek 

2004 

Engelska skolan

 57,41

 

Signe Helsing 

2004 

Engelska skolan

 1.04,49

 

Agnes Mineur 

2004 

Prolympia

 1.13,53

 

Tilda Karlsson 

2004 

Engelska skolan

DNS

 

Hanna Stolt 

2004 

Sörbyskolan

 DSQ

 

Marie-Louise Virtanen 

2005 

Prolympia

 DSQ

 

 

 

 

 

 

 

Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, åk 9 

 

 

 

 

 

 

Erik Forsström 

1999 

Engelska skolan

 35,30

 

 

 

 

 

 

 

Gren 22, 50m Bröstsim Damer, åk 9 

 

 

 

 

 

 

Hanna Lindström 

1999 

Rotskärsskolan

 35,30

 

Emily Nilsson 

1999

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, åk 8 

 

 

 

 

 

 

Andreas Persson 

2000 

Engelska skolan

 37,54

 

Nugzari Batsikadze 

2000 

Engelska skolan

 38,81

 

Carl Witt 

2000 

Engelska skolan

 DNS

 

Sean Stelling 

2000 

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 24, 50m Bröstsim Damer, åk 8

 

 

 

 

 

 

Sarah Wallin 

2001 

Sofiedalsskolan

 35,62

 

Tova Barresäter 

2001 

Prolympia

 44,70

 

Sara Andersson 

2001 

Prolympia

 47,60

 

Agnes Humling 

2001 

Engelska skolan

 DNS

 

Hannah Larsson 

2001 

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 25, 50m Bröstsim Herrar, åk 7 

 

 

 

 

 

 

Marcus Åhlenius 

2001 

Engelska skolan

 34,06

 

Adam Carlsson 

2001

Solängsskolan

 40,84

 

Jakob Källquist 

2001

Strömsbro skola

 DNS

 

 

 

 

 

 

Gren 26, 50m Bröstsim Damer, åk 7 

 

 

 

 

 

 

Ami Molin Richtner 

2001 

Engelska skolan

 38,25

 

Elina Carlsson 

2001

Solängsskolan

 43,20

 

Alice Eriksson 

2001

Engelska skolan

 45,97

 

Molly Eriksson 

2001

Solängsskolan

 48,77

 

 

 

 

 

 

 

Gren 27, 50m Bröstsim Herrar, åk 6

 

 

 

 

 

 

Oscar Bergsten 

2002

Rotskärsskolan

 54,41

 

Samir Reda Abdelghani 

2002 

Engelska skolan

 1.11,29

 

Baha Ibrahim 

2002 

Engelska skolan

 1.12,00

 

Hedi Mouloud 

2002 

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 28, 50m Bröstsim Damer, åk 6

 

 

 

 

 

 

 

Wilma Hedberg 

2002

Engelska skolan

 41,70

 

Clara Florén 

2002

Prolympia

 41,80

 

Caisa Blomberg 

2002

Hagaströms skola

 45,12

 

Ida Lundén 

2002

Strömsbro skola

 46,34

 

Linnea Brodin 

2002

Solängsskolan

 53,07

 

Julia Forsgren 

2002

Solängsskolan

 53,70

 

Ella Fröler 

2002

Rotskärsskolan

 54,31

 

Iona Iarca 

2002

Sörbyskolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, åk 5

 

 

 

 

 

 

Melker Rosengren 

2003 

Strömsbro skola

 45,00

 

Carl Hansson 

2003 

Sörbyskolan

 45,70

 

Oliver Sarlind-Hjalmarss 

2003 

Engelska skolan

 50,59

 

Malte Eriksson 

2003 

Fridhemsskolan

 56,00

 

Markus Troedsson 

2003 

 

 59,00

 

Viktor Karlsson 

2003

Engelska skolan

 1.22,53

 

 

 

 

 

 

 

Gren 30, 50m Bröstsim Damer, åk 5

 

 

 

 

 

 

Gabriella Mosbach 

2003 

Engelska skolan

 45,63

 

Frida Florén 

2003 

Prolympia

 48,87

 

Maja Nilsson 

2003 

Engelska skolan

 49,44

 

Anna Philipson 

2003

Sörbyskolan

 52,89

 

Helin Khaled 

2003

Engelska skolan

 1.01,10

 

Wanda Khaled 

2003 

Engelska skolan

 1.01,15

 

Gada Khalifa 

2003

Engelska skolan

 2.03,70

 

Deya Ibrahim 

2003

Engelska skolan

 DNS

 

Felicia Gyllenhammar 

2003 

Vikingaskolan

 DNS

 

Lena Karim-Hamoudi 

2003 

Vikingaskolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, åk 4

 

 

 

 

 

 

Albin Östlund 

2004 

Prolympia

 51,50

 

Olle Wikholm 

2004 

Engelska skolan

 1.00,16

 

Lucaz Bergström 

2004 

Engelska skolan

 1.17,90

 

Mohammad Mohammed 

2004

Engelska skolan

 2.05,64

 

Robin Öberg-Hansson 

2004

Vikingaskolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

Gren 32, 50m Bröstsim Damer, åk 4

 

 

 

 

 

 

Helmi Swanson 

2005 

Strömsbro skola

 39,60

 

Lisa Löf 

2005 

Hagaströms skola

 50,25

 

Nathalie Stigenberg 

2005 

Engelska skolan

 51,16

 

Moa Kvarnlöf 

2005 

Engelska skolan

 51,76

 

Bianca Paulsen 

2005 

Engelska skolan

 54,00

 

Fiddeli Olsson 

2005 

Sörbyskolan

 55,70

 

Hanna Stolt 

2005 

Sörbyskolan

 58,06

 

Linnea Pellpers Ek 

2005 

Engelska skolan

 1.03,06

 

Frida Hansson 

2005 

Engelska skolan

 1.03,40

 

10 

Ylva Törnhult 

2005 

Prolympia

 1.05,25

 

11 

Signe Helsing 

2005 

Engelska skolan

 1.06,25

 

12 

Agnes Mineur 

2005 

Prolympia

 1.06,33

 

13 

Marie-Louise Virtanen 

2005 

Prolympia

 1.17,10

 

Emma Ljungdahl 

2005 

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 33, 50m Frisim Herrar, åk 9 

 

 

 

 

 

 

Erik Forsström 

1999 

Engelska skolan

 28,85

 

 

 

 

 

 

 

Gren 34, 50m Frisim Damer, åk 9 

 

 

 

 

 

 

Hanna Lindström 

1999 

Rotskärsskolan

 36,76

 

Emily Nilsson 

1999

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 35, 50m Frisim Herrar, åk 8 

 

 

 

 

 

 

Andreas Persson 

2000

Engelska skolan

 29,80

 

Nugzari Batsikadze 

2000

Engelska skolan

 30,31

 

Carl Witt 

2000

Engelska skolan

 DNS

 

Sean Stelling 

2000

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 36, 50m Frisim Damer, åk 8 

 

 

 

 

 

 

Sarah Wallin 

2000 

Sofiedalsskolan

 30,61

 

Tova Barresäter 

2000 

Prolympia

 33,70

 

Sara Andersson 

2000

Prolympia

 40,68

 

Agnes Humling 

2000 

Engelska skolan

 DNS

 

Hannah Larsson 

2000 

Engelska skolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 37, 50m Frisim Herrar, åk 7

 

 

 

 

 

 

Jakob Källquist 

2002 

Strömsbro skola

 27,10

 

Marcus Åhlenius 

2002 

Engelska skolan

 29,31

 

Adam Carlsson 

2002 

Solängsskolan

 32,28

 

 

 

 

 

 

 

Gren 38, 50m Frisim Damer, åk 7

 

 

 

 

 

 

Ami Molin Richtner 

2002 

Engelska skolan

 29,64

 

Alice Eriksson 

2002 

Engelska skolan

 31,09

 

Elina Carlsson 

2002 

Solängsskolan

 31,80

 

Molly Eriksson 

2002 

Solängsskolan

 35,65

 

Ruth Melin 

2002 

Fridhemsskolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 39, 50m Frisim Herrar, åk 6

 

 

 

 

 

 

Oscar Bergsten 

2003 

Rotskärsskolan

 47,36

 

Deya Ibrahim 

2003

Engelska skolan

 49,74

 

Ryan Anderson 

2003 

Engelska skolan

 59,76

 

Baha Ibrahim 

2003 

Engelska skolan

 1.01,40

 

Samir Reda Abdelghani 

2003 

Engelska skolan

 1.06,60

 

Hedi Mouloud 

2003 

Engelska skolan

 1.18,40

 

 

 

 

 

 

 

Gren 40, 50m Frisim Damer, åk 6 

 

 

 

 

 

 

Clara Florén 

2003 

Prolympia

 32,06

 

Ruth Melin 

2002 

Fridhemsskolan

 33,33

 

Wilma Hedberg 

2003 

Engelska skolan

 33,40

 

Ida Lundén 

2003 

Strömsbro skola

 34,80

 

Caisa Blomberg 

2003 

Hagaströms skola

 35,37

 

Ella Fröler 

2003 

Rotskärsskolan

 41,43

 

Lidia Femandez 

2003 

Engelska skolan

 41,60

 

Julia Nguyen 

2003 

Engelska skolan

 41,70

 

Julia Forsgren 

2003 

Solängsskolan

 43,64

 

10 

Linnea Brodin 

2003 

Solängsskolan

 45,47

 

Deya Ibrahim 

2003 

Engelska skolan

 DNS

 

Iona Iarca 

2003 

Sörbyskolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 41, 50m Frisim Herrar, åk 5

 

 

 

 

 

 

Carl Hansson 

2004 

Sörbyskolan

 32,60

 

Melker Rosengren 

2004 

Strömsbro skola

 33,15

 

Oliver Sarlind-Hjalmarss 

2004 

Engelska skolan

 39,80

 

Malte Eriksson 

2004

Fridhemsskolan

 44,30

 

Markus Troedsson 

2004 

 

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 42, 50m Frisim Damer, åk 5

 

 

 

 

 

 

Anna Philipson 

2004 

Sörbyskolan

 36,28

 

Gabriella Mosbach 

2004 

Engelska skolan

 37,24

 

Frida Florén 

2004 

Ulvsätersskolan

 37,40

 

Emelie Wijker 

2004 

Prolympia

 39,78

 

Maja Nilsson 

2004 

Engelska skolan

 39,96

 

Wanda Khaled 

2004 

Engelska skolan

 49,17

 

Helin Khaled 

2004 

Engelska skolan

 54,50

 

Gada Khalifa 

2004 

Engelska skolan

 1,25,92

 

Felicia Gyllenhammar 

2004 

Vikingaskolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 43, 50m Frisim Herrar, åk 4

 

 

 

 

 

 

Albin Östlund 

2005 

Prolympia

 37,49

 

Olle Wikholm 

2005 

Engelska skolan

 42,60

 

Nemo Loeva 

2005 

Engelska skolan

 1.04,49

 

Robin Öberg-Hansson 

2005 

Vikingaskolan

 DNS

 

 

 

 

 

 

 

Gren 44, 50m Frisim Damer, åk 4

 

 

 

 

 

 

Helmi Swanson 

2005 

Strömsbro skola

 33,71

 

Lisa Löf 

2005 

Hagaströms skola

 33,60

 

Moa Kvarnlöf 

2005 

Engelska skolan

 39,70

 

Bianca Paulsen 

2005 

Engelska skolan

 42,65

 

Nathalie Stigenberg 

2005 

Engelska skolan

 44,99

 

Ylva Törnhult 

2005 

Prolympia

 50,90

 

Fiddeli Olsson 

2005 

Sörbyskolan

 55,25

 

Hanna Stolt 

2005 

Sörbyskolan

 59,25

 

Marie-Louise Virtanen 

2005 

Prolympia

 1.07,60

 

Agnes Mineur 

2005 

Prolympia

 DNS

 

Emma Ljungdahl 

2005 

Engelska skolan

 DNS

 

Tilda Karlsson 

2005 

Engelska skolan

 DNS

 

 

                                                                 

 

Uppdaterad: 12 AUG 2015 15:51
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info