Hoppa till sidans innehåll

Deltagarlista Fjärran Höjderspelen 2013


Deltagarlista Gren 1-20 
Tävling  Fjärran Höjder Spelen  Utskriftsdatum  02 oktober 2013 
Tävlingsort  Gävle  Utskriftstid  21:04 
Arrangör  Gävle SS 
Bassäng  25m 
Tävlingsdatum  05 oktober 2013 

 

Gren 1, 50m Bröstsim Damer 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  33.63 
10  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  25 m  34.34 
94  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  38.40 
48  Wigg Smilla  2000  GÄVLE SS  AN4400  25 m  38.44 
107  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  39.63 
40  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  40.28 
44  Schön Lisa  1994  GÄVLE SS  BK6694  25 m  41.24 
85  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  42.04 
Linngård Kristin  1994  BOLLNÄS SS  BF2894  25 m  42.31 
10  11  Wallbäcks Julia  1997  BOLLNÄS SS  AX7897  25 m  42.84 
11  90  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  43.01 
12  55  Cronebratt Ida  1995  HARNÄS SKU  BY4295  25 m  43.47 
13  24  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  25 m  43.85 
14  Amundsson Sara  2000  BOLLNÄS SS  AZ9200  25 m  43.99 
15  Dagarsson Caroline  1997  BOLLNÄS SS  BS1697  25 m  44.56 
16  15  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  44.86 
17  45  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  45.28 
18  102  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  45.29 
19  88  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  25 m  45.32 
20  12  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  45.97 
21  14  Häll Anna  1999  BORLÄNGE  AV9899  25 m  46.04 
22  46  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  46.69 
23  76  Genberg Alva  2002  HUDIKSVALL  AN4602  25 m  46.69 
24  53  Andersson Sara  2000  HARNÄS SKU  BD7200  25 m  46.76 
25  57  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  47.03 
26  108  Flyman Viktoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  47.15 
27  17  Nilsson Madelene  1999  BORLÄNGE  AV0699  25 m  47.21 
28  30  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  47.45 
29  35  Larsson Hannah  2000  GÄVLE SS  BM8800  25 m  47.87 
30  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  48.24 
31  68  Tallberg Sandra  1996  HARNÄS SKU  BU9896  25 m  49.06 
32  83  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  49.28 
33  60  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  50.70 
34  65  Lind Elvira  2001  HARNÄS SKU  BP0801  50 m  50.72 
35  37  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  51.02 
36  26  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m  51.04 
37  97  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m  51.39 
38  96  Seberg Malin  2000  SIM 77 HOF  AD5200  25 m  52.56 
39  81  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  54.20 
40  13  Öberg Lovisa  2002  BOLLNÄS SS  AS5602  25 m  54.36 
41  58  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  54.38 
42  56  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  50 m  54.73 
43  89  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  54.89 
44  67  Tallberg Sabrina  2001  HARNÄS SKU  AZ3801  25 m  55.73 
45  41  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  1:01.43 
46  111  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  1:05.04 
47  75  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  1:07.39 
48  77  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  50 m  1:07.64 
49  49  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  1:09.93 
50  25  Bergman Kajsa  1997  GÄVLE SS  BS4697  25 m 
51  27  Ekman Ester  2000  GÄVLE SS  BP0600  25 m 
52  32  Holmström Matilda  2005  GÄVLE SS  AF9205  25 m 
53  39  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m 
54  42  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  25 m 
55  50  Österberg Ebba  1998  GÄVLE SS  25 m 
56  66  Söderblom Ida  2000  HARNÄS SKU  BP4600  25 m 
57  103  Leastander Alma  1999  GÄVLE SS  BK0499  25 m 

 

Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
23  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  33.82 
59  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  36.17 
16  Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  36.96 
86  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  37.81 
Rowinski Jasiek  1999  BOLLNÄS SS  AF9599  25 m  38.94 
98  Flyman Robin  1995  SÖDERHAMN  BA0795  25 m  39.41 
84  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  39.87 
70  Wåhlander Adam  1998  HARNÄS SKU  AH4398  25 m  40.04 
52  Andersson Andreas  1998  HARNÄS SKU  AU4398  25 m  41.66 
10  93  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  42.44 
11  33  Kaveh Poya  1995  GÄVLE SS  AW7795  25 m  43.45 
12  34  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  44.51 
13  87  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  45.16 
14  73  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  50 m  45.52 
15  22  Eriksson Felix  1999  GIMO SS  AT9199  25 m  45.66 
16  36  Larsson Linus  1998  GÄVLE SS  AM6998  25 m  46.85 
17  82  Grudin Ludvig  2001  SS MORA  AO8301  50 m  47.53 
18  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  47.76 
19  20  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  48.65 
20  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  53.18 
21  29  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  53.20 
22  21  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  54.20 
23  43  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  55.09 
24  61  Kargsten Alexander  2000  HARNÄS SKU  AR7900  25 m  55.49 
25  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  55.52 
26  38  Lundgren Ludwig  2003  GÄVLE SS  AE1903  25 m  56.01 
27  51  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  58.56 
28  47  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:00.03 
29  31  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  25 m 
30  64  Leijding Linus  2001  HARNÄS SKU  AS8301  25 m 

 

Gren 3, 100m Frisim Damer 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
72  Zettergren Louise  1997  HARNÄS SKU  AK3497  25 m  1:03.34 
Forsberg Frida  1998  BOLLNÄS SS  AS6898  25 m  1:05.73 
19  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  1:06.14 
10  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  25 m  1:07.42 
11  Wallbäcks Julia  1997  BOLLNÄS SS  AX7897  25 m  1:09.66 
24  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  25 m  1:09.96 
102  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:10.15 
94  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  1:10.21 
107  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:10.63 
10  40  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:12.29 
11  Amundsson Sara  2000  BOLLNÄS SS  AZ9200  25 m  1:12.74 
12  63  Karlsson Wilma  1997  HARNÄS SKU  BQ3697  50 m  1:12.84 
13  110  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  1:12.97 
14  15  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  1:13.20 
15  44  Schön Lisa  1994  GÄVLE SS  BK6694  25 m  1:15.59 
16  17  Nilsson Madelene  1999  BORLÄNGE  AV0699  25 m  1:16.45 
17  57  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  1:16.98 
18  85  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  1:17.38 
19  48  Wigg Smilla  2000  GÄVLE SS  AN4400  25 m  1:17.49 
20  12  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  1:17.76 
21  14  Häll Anna  1999  BORLÄNGE  AV9899  25 m  1:17.95 
22  88  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  25 m  1:18.07 
23  90  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  1:20.34 
24  101  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  25 m  1:21.08 
25  45  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  1:23.87 
26  62  Karlsson Minje  2000  HARNÄS SKU  BL4600  25 m  1:24.15 
27  96  Seberg Malin  2000  SIM 77 HOF  AD5200  25 m  1:25.15 
28  46  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:26.32 
29  99  Jansson-Söderman Emma  2001  SÖDERHAMN  BH6401  25 m  1:27.05 
30  97  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m  1:27.07 
31  30  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  1:27.12 
32  65  Lind Elvira  2001  HARNÄS SKU  BP0801  50 m  1:28.47 
33  106  Berg Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  1:28.47 
34  108  Flyman Viktoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:28.77 
35  60  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  1:29.24 
36  56  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  25 m  1:31.27 
37  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  1:31.32 
38  13  Öberg Lovisa  2002  BOLLNÄS SS  AS5602  25 m  1:32.82 
39  100  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  1:34.37 
40  68  Tallberg Sandra  1996  HARNÄS SKU  BU9896  25 m  1:34.38 
41  58  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  1:37.21 
42  83  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  1:37.43 
43  37  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  1:39.69 
44  89  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  1:40.85 
45  67  Tallberg Sabrina  2001  HARNÄS SKU  AZ3801  25 m  1:52.52 
46  Dagarsson Caroline  1997  BOLLNÄS SS  BS1697  25 m 
47  26  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m 
48  41  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m 
49  66  Söderblom Ida  2000  HARNÄS SKU  BP4600  25 m 
50  109  Nilsson Cecilina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m 
51  111  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m 

 

Gren 4, 100m Frisim Herrar 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  58.83 
59  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  1:00.23 
86  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:03.29 
93  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  1:03.96 
71  Wåhlander Oskar  1996  HARNÄS SKU  AU8396  25 m  1:04.06 
84  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:04.29 
23  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  1:04.84 
98  Flyman Robin  1995  SÖDERHAMN  BA0795  25 m  1:05.17 
33  Kaveh Poya  1995  GÄVLE SS  AW7795  25 m  1:06.33 
10  34  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:08.22 
11  Rowinski Jasiek  1999  BOLLNÄS SS  AF9599  50 m  1:09.10 
12  21  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  1:09.53 
13  54  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:16.38 
14  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  1:18.69 
15  20  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:19.75 
16  87  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:22.46 
17  29  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:22.53 
18  73  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  1:23.23 
19  22  Eriksson Felix  1999  GIMO SS  AT9199  25 m  1:23.38 
20  82  Grudin Ludvig  2001  SS MORA  AO8301  50 m  1:24.32 
21  36  Larsson Linus  1998  GÄVLE SS  AM6998  25 m  1:26.73 
22  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  1:32.31 
23  51  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  1:38.34 
24  47  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m 

 

Gren 5, 50m Ryggsim Damer 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Linngård Kristin  1994  BOLLNÄS SS  BF2894  25 m  34.52 
10  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  25 m  35.08 
11  Wallbäcks Julia  1997  BOLLNÄS SS  AX7897  25 m  35.12 
91  Östling Ella  1997  SS MORA  BC7497  25 m  35.68 
Forsberg Frida  1998  BOLLNÄS SS  AS6898  25 m  36.20 
94  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  36.86 
24  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  25 m  37.09 
40  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  37.46 
69  Tengqvist Moa  1997  HARNÄS SKU  BJ3497  25 m  38.47 
10  102  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  39.24 
11  55  Cronebratt Ida  1995  HARNÄS SKU  BY4295  25 m  40.50 
12  Amundsson Sara  2000  BOLLNÄS SS  AZ9200  25 m  40.71 
13  110  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  41.00 
14  63  Karlsson Wilma  1997  HARNÄS SKU  BQ3697  25 m  41.10 
15  88  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  25 m  41.94 
16  90  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  42.10 
17  109  Nilsson Cecilina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m  42.84 
18  101  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  25 m  42.87 
19  15  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  42.97 
20  85  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  43.12 
21  12  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  43.80 
22  30  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  44.02 
23  45  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  44.72 
24  14  Häll Anna  1999  BORLÄNGE  AV9899  25 m  45.69 
25  53  Andersson Sara  2000  HARNÄS SKU  BD7200  25 m  45.91 
26  100  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  46.26 
27  99  Jansson-Söderman Emma  2001  SÖDERHAMN  BH6401  25 m  46.44 
28  96  Seberg Malin  2000  SIM 77 HOF  AD5200  25 m  47.08 
29  83  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  47.45 
30  46  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  47.67 
31  76  Genberg Alva  2002  HUDIKSVALL  AN4602  25 m  47.89 
32  106  Berg Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  48.47 
33  58  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  48.76 
34  60  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  49.50 
35  37  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  49.69 
36  68  Tallberg Sandra  1996  HARNÄS SKU  BU9896  25 m  49.83 
37  13  Öberg Lovisa  2002  BOLLNÄS SS  AS5602  25 m  50.10 
38  56  Eriksson Molly  2001  HARNÄS SKU  AZ0801  50 m  50.71 
39  26  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m  50.79 
40  65  Lind Elvira  2001  HARNÄS SKU  BP0801  50 m  51.07 
41  111  Wikström Maja  2002  SANDVIKEN  AY2602  25 m  51.28 
42  35  Larsson Hannah  2000  GÄVLE SS  BM8800  25 m  51.49 
43  89  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  53.15 
44  81  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  56.00 
45  67  Tallberg Sabrina  2001  HARNÄS SKU  AZ3801  25 m  58.91 
46  77  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  1:07.14 
47  49  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  1:10.19 
48  75  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  1:18.05 
49  27  Ekman Ester  2000  GÄVLE SS  BP0600  25 m 
50  28  Forsgren Julia  2002  GÄVLE SS  BK1802  25 m 
51  39  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m 
52  41  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m 
53  42  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  25 m 
54  50  Österberg Ebba  1998  GÄVLE SS  25 m 
55  62  Karlsson Minje  2000  HARNÄS SKU  BL4600  25 m 
56  66  Söderblom Ida  2000  HARNÄS SKU  BP4600  25 m 
57  103  Leastander Alma  1999  GÄVLE SS  BK0499  25 m 

 

Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  32.52 
59  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  33.81 
34  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  34.64 
86  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  34.99 
16  Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  36.25 
93  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  50 m  37.09 
70  Wåhlander Adam  1998  HARNÄS SKU  AH4398  25 m  39.79 
52  Andersson Andreas  1998  HARNÄS SKU  AU4398  25 m  40.57 
29  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  40.86 
10  54  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  42.17 
11  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  42.97 
12  21  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  44.34 
13  87  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  44.81 
14  22  Eriksson Felix  1999  GIMO SS  AT9199  25 m  46.59 
15  82  Grudin Ludvig  2001  SS MORA  AO8301  25 m  46.72 
16  51  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  47.93 
17  38  Lundgren Ludwig  2003  GÄVLE SS  AE1903  25 m  49.64 
18  43  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  56.02 
19  61  Kargsten Alexander  2000  HARNÄS SKU  AR7900  25 m  1:00.28 
20  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m 
21  47  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m 

 

Gren 7, 400m Frisim Damer 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  5:06.67 
19  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  5:11.08 
94  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  5:18.67 
Forsberg Frida  1998  BOLLNÄS SS  AS6898  25 m  5:20.39 
107  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  5:28.60 
17  Nilsson Madelene  1999  BORLÄNGE  AV0699  25 m  5:33.23 
Amundsson Sara  2000  BOLLNÄS SS  AZ9200  25 m  5:38.98 
102  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  5:40.10 
110  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  5:52.78 
10  91  Östling Ella  1997  SS MORA  BC7497  25 m  5:54.16 
11  57  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  6:03.95 
12  41  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m 
13  58  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m 
14  101  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  25 m 

 

Gren 8, 400m Frisim Herrar 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  4:34.48 
93  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  4:44.12 
71  Wåhlander Oskar  1996  HARNÄS SKU  AU8396  25 m  4:56.17 
23  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  5:11.11 
98  Flyman Robin  1995  SÖDERHAMN  BA0795  25 m  5:11.50 
21  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  5:17.95 
52  Andersson Andreas  1998  HARNÄS SKU  AU4398  25 m  5:19.52 
54  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  50 m  5:34.77 
Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  6:09.10 
10  20  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  6:25.14 

 

Gren 9, 4X50m Medley Mixed 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
74  Harnäs Sku Mix [1997]  1997  HARNÄS SKU  25 m  2:14.51 

 

Gren 10, 4X50m Medley Mixed 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
92  SS Mora Mix Lag 1  1998  SS MORA  25 m  2:22.38 
113  Harnäs Sku Lag1 (1998)  1998  HARNÄS SKU  25 m  2:28.41 
114  Harnäs Sku Lag 2 (1998)  1998  HARNÄS SKU  25 m  2:45.26 

 

Gren 11, 200m Medley Damer 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  2:32.15 
10  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  25 m  2:41.33 
Forsberg Frida  1998  BOLLNÄS SS  AS6898  25 m  2:46.38 
94  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  2:47.92 
11  Wallbäcks Julia  1997  BOLLNÄS SS  AX7897  25 m  2:53.00 
107  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:55.45 
69  Tengqvist Moa  1997  HARNÄS SKU  BJ3497  25 m  2:58.88 
91  Östling Ella  1997  SS MORA  BC7497  25 m  2:59.80 
Amundsson Sara  2000  BOLLNÄS SS  AZ9200  25 m  3:03.27 
10  15  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  3:03.61 
11  88  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  25 m  3:10.53 
12  85  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  3:13.53 
13  90  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  3:15.38 
14  109  Nilsson Cecilina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m  3:15.61 
15  14  Häll Anna  1999  BORLÄNGE  AV9899  25 m  3:17.37 
16  101  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  25 m  3:23.52 
17  57  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  3:25.14 
18  62  Karlsson Minje  2000  HARNÄS SKU  BL4600  25 m  3:26.57 
19  106  Berg Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  3:36.65 
20  13  Öberg Lovisa  2002  BOLLNÄS SS  AS5602  25 m 
21  48  Wigg Smilla  2000  GÄVLE SS  AN4400  25 m 
22  83  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m 
23  89  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m 
24  97  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m 
25  99  Jansson-Söderman Emma  2001  SÖDERHAMN  BH6401  25 m 
26  108  Flyman Viktoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m 

 

Gren 12, 200m Medley Herrar 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  2:36.14 
86  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:39.03 
84  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  2:40.27 
23  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  2:46.03 
98  Flyman Robin  1995  SÖDERHAMN  BA0795  25 m  2:53.48 
Rowinski Jasiek  1999  BOLLNÄS SS  AF9599  25 m  3:05.01 
Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  3:17.32 
73  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  3:20.90 
87  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  3:20.93 
10  20  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  3:22.80 
11  22  Eriksson Felix  1999  GIMO SS  AT9199  25 m  3:39.27 
12  29  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m 
13  34  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m 

 

Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
72  Zettergren Louise  1997  HARNÄS SKU  AK3497  25 m  30.28 
95  Lundkvist Fredrika  1994  SANDVIKEN  BJ1694  25 m  30.72 
10  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  25 m  31.39 
18  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  31.58 
19  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  33.71 
Forsberg Frida  1998  BOLLNÄS SS  AS6898  25 m  34.36 
69  Tengqvist Moa  1997  HARNÄS SKU  BJ3497  25 m  35.40 
40  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  35.88 
107  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  36.47 
10  24  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  25 m  37.17 
11  Linngård Kristin  1994  BOLLNÄS SS  BF2894  25 m  37.20 
12  94  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  37.20 
13  102  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  37.66 
14  15  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  38.48 
15  48  Wigg Smilla  2000  GÄVLE SS  AN4400  25 m  38.53 
16  14  Häll Anna  1999  BORLÄNGE  AV9899  25 m  39.36 
17  99  Jansson-Söderman Emma  2001  SÖDERHAMN  BH6401  25 m  40.05 
18  Dagarsson Caroline  1997  BOLLNÄS SS  BS1697  25 m  40.77 
19  85  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  41.52 
20  17  Nilsson Madelene  1999  BORLÄNGE  AV0699  25 m  41.89 
21  62  Karlsson Minje  2000  HARNÄS SKU  BL4600  25 m  42.50 
22  110  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  43.02 
23  57  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  50 m  43.37 
24  88  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  25 m  43.44 
25  109  Nilsson Cecilina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m  44.87 
26  45  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  45.85 
27  90  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  46.04 
28  30  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  46.54 
29  53  Andersson Sara  2000  HARNÄS SKU  BD7200  25 m  47.00 
30  97  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m  48.05 
31  37  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  48.61 
32  76  Genberg Alva  2002  HUDIKSVALL  AN4602  25 m  49.09 
33  68  Tallberg Sandra  1996  HARNÄS SKU  BU9896  25 m  49.92 
34  13  Öberg Lovisa  2002  BOLLNÄS SS  AS5602  25 m  50.46 
35  60  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  50.61 
36  83  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  52.02 
37  65  Lind Elvira  2001  HARNÄS SKU  BP0801  25 m  53.61 
38  100  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  50 m  53.80 
39  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  56.04 
40  89  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  56.04 
41  26  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m 
42  41  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m 
43  58  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m 

 

Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  29.26 
86  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  31.08 
98  Flyman Robin  1995  SÖDERHAMN  BA0795  25 m  31.68 
23  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  32.38 
93  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  33.46 
84  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  50 m  33.62 
34  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  36.15 
70  Wåhlander Adam  1998  HARNÄS SKU  AH4398  25 m  36.43 
21  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  39.84 
10  52  Andersson Andreas  1998  HARNÄS SKU  AU4398  25 m  43.21 
11  73  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  43.21 
12  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  43.41 
13  20  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  43.74 
14  22  Eriksson Felix  1999  GIMO SS  AT9199  25 m  45.04 
15  87  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  49.08 
16  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  50.53 
17  36  Larsson Linus  1998  GÄVLE SS  AM6998  25 m  58.83 
18  43  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m 

 

Gren 15, 25m Fjärilsim Damer 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
106  Berg Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  18.84 
108  Flyman Viktoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  21.01 
46  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  23.11 
41  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m 
75  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m 
77  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m 
81  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m 

 

Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
29  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  20.09 
51  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  22.64 
38  Lundgren Ludwig  2003  GÄVLE SS  AE1903  25 m  25.62 
Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m 

 

Gren 17, 50m Frisim Damer 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
72  Zettergren Louise  1997  HARNÄS SKU  AK3497  25 m  28.17 
95  Lundkvist Fredrika  1994  SANDVIKEN  BJ1694  25 m  29.04 
10  Sveronius Jennie  1994  BOLLNÄS SS  BG0694  25 m  30.26 
Forsberg Frida  1998  BOLLNÄS SS  AS6898  25 m  30.29 
19  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  31.17 
Linngård Kristin  1994  BOLLNÄS SS  BF2894  25 m  31.27 
11  Wallbäcks Julia  1997  BOLLNÄS SS  AX7897  25 m  31.58 
102  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  31.60 
24  Barresäter Tova  2000  GÄVLE SS  AM6800  25 m  32.48 
10  94  Humling Agnes  2000  SANDVIKEN  AV2400  25 m  32.49 
11  40  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  32.63 
12  107  Berg Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  32.74 
13  63  Karlsson Wilma  1997  HARNÄS SKU  BQ3697  25 m  32.85 
14  110  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  33.14 
15  Amundsson Sara  2000  BOLLNÄS SS  AZ9200  25 m  33.58 
16  15  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  33.89 
17  69  Tengqvist Moa  1997  HARNÄS SKU  BJ3497  25 m  34.18 
18  48  Wigg Smilla  2000  GÄVLE SS  AN4400  25 m  34.37 
19  17  Nilsson Madelene  1999  BORLÄNGE  AV0699  25 m  34.45 
20  55  Cronebratt Ida  1995  HARNÄS SKU  BY4295  25 m  34.69 
21  14  Häll Anna  1999  BORLÄNGE  AV9899  25 m  34.79 
22  57  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  35.07 
23  85  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  35.11 
24  45  Sjöholm Anna  1998  GÄVLE SS  BD7498  25 m  35.19 
25  12  Åkerman Nelli  2000  BOLLNÄS SS  AT6200  25 m  35.30 
26  88  Sisell Elin  2000  SS MORA  AV8800  25 m  35.47 
27  101  Linde Linnea  1999  SÖDERHAMN  BO1499  25 m  35.87 
28  109  Nilsson Cecilina  2000  SÖDERHAMN  AZ7200  25 m  36.59 
29  90  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  36.74 
30  30  Hedberg Wilma  2002  GÄVLE SS  AM8802  25 m  37.11 
31  46  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  37.84 
32  97  Backfält Ellinor  2000  SÖDERHAMN  BK1400  25 m  38.13 
33  99  Jansson-Söderman Emma  2001  SÖDERHAMN  BH6401  25 m  38.18 
34  26  Blomberg Cajsa  2002  GÄVLE SS  BA6202  25 m  38.29 
35  108  Flyman Viktoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  38.69 
36  Dagarsson Caroline  1997  BOLLNÄS SS  BS1697  25 m  39.09 
37  76  Genberg Alva  2002  HUDIKSVALL  AN4602  25 m  39.43 
38  53  Andersson Sara  2000  HARNÄS SKU  BD7200  25 m  39.56 
39  Pesu Monica  1996  BOLLNÄS SS  BI4496  25 m  39.65 
40  65  Lind Elvira  2001  HARNÄS SKU  BP0801  50 m  40.42 
41  60  Hägglund Nora  2001  HARNÄS SKU  AY7401  25 m  40.99 
42  35  Larsson Hannah  2000  GÄVLE SS  BM8800  25 m  41.06 
43  62  Karlsson Minje  2000  HARNÄS SKU  BL4600  25 m  41.27 
44  68  Tallberg Sandra  1996  HARNÄS SKU  BU9896  25 m  41.60 
45  13  Öberg Lovisa  2002  BOLLNÄS SS  AS5602  25 m  41.63 
46  37  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m  41.77 
47  100  Jernberg Lovis  2002  SÖDERHAMN  BC7402  25 m  43.55 
48  83  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  43.91 
49  58  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  50 m  44.77 
50  89  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  44.93 
51  106  Berg Clara  2004  SÖDERHAMN  AD0404  25 m  46.50 
52  67  Tallberg Sabrina  2001  HARNÄS SKU  AZ3801  25 m  51.76 
53  81  Strömbom Tyra  2004  HUDIKSVALL  AM3804  25 m  53.23 
54  41  Mosbach Gabriella  2003  GÄVLE SS  AQ4803  25 m  53.50 
55  75  Demir Nellie  2004  HUDIKSVALL  AM1604  25 m  55.76 
56  77  Jonasson Amanda  2004  HUDIKSVALL  AM5604  25 m  56.76 
57  49  Wijker Emelie  2003  GÄVLE SS  BA8803  25 m  1:11.13 
58  27  Ekman Ester  2000  GÄVLE SS  BP0600  25 m 
59  28  Forsgren Julia  2002  GÄVLE SS  BK1802  25 m 
60  39  Löf Lisa  2004  GÄVLE SS  AP3404  25 m 
61  42  Nilsson Maja  2003  GÄVLE SS  25 m 
62  50  Österberg Ebba  1998  GÄVLE SS  25 m 
63  66  Söderblom Ida  2000  HARNÄS SKU  BP4600  25 m 
64  103  Leastander Alma  1999  GÄVLE SS  BK0499  25 m 

 

Gren 18, 50m Frisim Herrar 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  27.04 
84  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  28.91 
23  Högfors Pelle  1987  GIMO SS  AA5987  25 m  29.14 
86  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  50 m  29.27 
Rowinski Jasiek  1999  BOLLNÄS SS  AF9599  25 m  29.54 
93  Forsström Erik  1999  SANDVIKEN  AO9399  25 m  29.56 
98  Flyman Robin  1995  SÖDERHAMN  BA0795  25 m  29.62 
33  Kaveh Poya  1995  GÄVLE SS  AW7795  25 m  30.50 
34  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  30.88 
10  21  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  32.20 
11  52  Andersson Andreas  1998  HARNÄS SKU  AU4398  25 m  33.08 
12  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  34.64 
13  20  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  35.14 
14  22  Eriksson Felix  1999  GIMO SS  AT9199  25 m  35.34 
15  54  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  35.59 
16  29  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  36.65 
17  82  Grudin Ludvig  2001  SS MORA  AO8301  50 m  36.72 
18  87  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  50 m  36.98 
19  73  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  37.41 
20  36  Larsson Linus  1998  GÄVLE SS  AM6998  25 m  37.92 
21  Pesu Jonas  1998  BOLLNÄS SS  AT0598  25 m  40.70 
22  43  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  42.79 
23  38  Lundgren Ludwig  2003  GÄVLE SS  AE1903  25 m  43.10 
24  51  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  25 m  44.23 
25  64  Leijding Linus  2001  HARNÄS SKU  AS8301  50 m  44.36 
26  61  Kargsten Alexander  2000  HARNÄS SKU  AR7900  25 m  46.04 
27  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  50.93 
28  47  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  54.68 

 

Gren 19, 4X50m Frisim Mixed 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
74  Harnäs Sku Mix [1997]  1997  HARNÄS SKU  25 m  2:09.89 

 

Gren 20, 4X50m Frisim Mixed 

ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
113  Harnäs Sku Lag1 (1998)  1998  HARNÄS SKU  25 m  1:20.27 
92  SS Mora Mix Lag 1  1998  SS MORA  25 m  2:08.76 
114  Harnäs Sku Lag 2 (1998)  1998  HARNÄS SKU  25 m  2:34.88 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  02 oktober 2013 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  21:04 
 
Uppdaterad: 19 APR 2014 11:34
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info