Hoppa till sidans innehåll

Resultat UPG Falun


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4 2016 Falun    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  21:11   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Falu Simsällskap    29.84  1:03.04  1:36.81    2:09.76   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    31.63  1:06.31  1:41.24    2:14.95   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    31.29  1:05.84  1:41.77    2:16.49   
Cecilia Czarnecki  1999  Ludvika Simsällskap    32.25  1:07.42  1:43.19    2:18.11   
Lera Bikhnevich  1999  Falu Simsällskap    31.63  1:07.41  1:44.82    2:20.73   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    33.92  1:11.37  1:50.67    2:30.41   
Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora    34.35  1:14.48  1:56.13    2:37.86   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    35.46  1:16.55  1:59.18    2:40.49   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    30.92  1:04.19  1:37.68    2:09.88   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    30.83  1:05.30  1:41.19    2:16.99   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    34.35  1:12.91  1:53.52    2:33.37   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    35.53  1:15.32  1:55.91    2:36.23   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.05  1:16.11  1:58.71    2:37.83   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    33.76  1:12.93  1:56.25    2:40.14   
Anna Lithell  2001  Sala Simsällskap    36.02  1:16.41  1:59.54    2:43.24   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    37.02  1:18.94  2:03.37    2:46.25   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    30.26  1:03.50  1:39.42    2:15.85   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    30.82  1:07.11  1:45.25    2:23.02   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    32.91  1:09.31  1:47.05    2:24.64   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    32.16  1:09.13  1:47.63    2:24.74   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    32.66  1:09.76  1:48.33    2:25.30   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    33.57  1:10.79  1:49.07    2:25.69   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    33.91  1:11.16  1:49.59    2:26.99   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    35.40  1:14.83  1:56.35    2:37.89   
Lovisa Königsson  2002  Simklubben Ena    37.00  1:19.06  2:01.67    2:41.52   
10  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.68  1:16.77  2:00.76    2:42.20   
11  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    36.60  1:17.82  2:01.33    2:43.10   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    31.00  1:05.04  1:38.81    2:12.20   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    32.21  1:09.12  1:46.43    2:22.49   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    32.68  1:09.15  1:46.68    2:24.05   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    33.45  1:10.75  1:49.25    2:24.36   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    32.20  1:09.14  1:47.33    2:25.00   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    33.62  1:11.81  1:50.73    2:26.65   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    33.54  1:11.53  1:50.95    2:28.40   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    34.40  1:13.49  1:54.54    2:31.86   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    33.39  1:12.86  1:53.46    2:32.99   
10  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    34.75  1:15.52  1:57.96    2:37.28   
11  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    35.89  1:15.93  1:57.61    2:37.33   
12  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    34.82  1:14.81  1:56.91    2:37.44   
13  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.16  1:16.32  1:58.37    2:37.77   
14  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    34.93  1:15.09  1:57.28    2:38.10   
15  Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.08  1:18.99  2:02.23    2:41.74   
16  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    36.43  1:18.02  2:01.79    2:44.15   
17  Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap    35.34  1:17.99  2:02.34    2:44.68   
18  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    38.43  1:21.15  2:04.15    2:44.76   
19  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    38.47  1:20.74  2:03.74    2:45.41   
20  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    35.91  1:18.67  2:03.57    2:45.74   
21  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    37.30  1:19.12  2:02.76    2:45.99   
22  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    36.49  1:18.01  2:03.07    2:46.58   
23  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    38.12  1:20.28  2:03.48    2:46.84   
24  Ida Engdahl  2003  Falu Simsällskap    38.98  1:21.52  2:04.71    2:47.06   
25  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    38.24  1:22.15  2:07.81    2:50.67   
26  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    39.49  1:24.37  2:10.56    2:56.47   
27  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    40.72  1:26.84  2:15.01    2:57.92   
28  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap    39.62  1:23.61  2:11.16    2:58.94   
29  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    40.35  1:26.33  2:14.35    3:00.41   
30  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    40.22  1:27.12  2:17.06    3:04.87   
31  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    41.32  1:29.41  2:19.00    3:07.43   
32  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    42.09  1:29.80  2:22.51    3:08.32   
33  Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora    41.53  1:30.79  2:23.21    3:09.67   
34  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora    42.31  1:32.77  2:23.85    3:12.70   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    28.17        1:00.16   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    29.07        1:03.75   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    29.97        1:06.64   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    31.75        1:08.38   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    28.72        1:02.32   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    28.83        1:03.77   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    29.44        1:05.66   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    31.25        1:07.76   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    37.06        1:21.38   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    30.92        1:06.62   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    32.88        1:12.16   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    35.47        1:16.37   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    33.42        1:17.75   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    37.88        1:27.03   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    39.11        1:32.27   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    31.20        1:09.98   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.54        1:14.84   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    34.54        1:15.11   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    39.60        1:24.32   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    38.09        1:24.68   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    38.06        1:24.94   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    38.34        1:26.49   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    45.25        1:31.11   
Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    43.13        1:35.94   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    34.79        1:14.40   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    38.07        1:21.16   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    41.45        1:27.61   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    41.81        1:29.31   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    43.14        1:32.89   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    44.77        1:33.85   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    35.56        1:15.36   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    40.53        1:27.02   
Ella Bredenberg  2001  Simklubben Ena    41.88        1:29.96   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    43.44        1:30.74   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.76        1:31.93   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    43.69        1:32.82   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    35.56        1:15.39   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.93        1:20.34   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    39.55        1:23.34   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    40.63        1:25.66   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    41.42        1:26.62   
Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    41.57        1:26.96   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    41.38        1:27.01   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    41.63        1:27.09   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    45.11        1:35.41   
10  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.70        1:39.40   
11  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    46.79        1:39.59   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    35.61        1:16.30   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    38.43        1:20.57   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.04        1:24.01   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    40.23        1:26.09   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    41.55        1:26.82   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    41.99        1:29.13   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    42.34        1:30.62   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    42.35        1:31.23   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    43.71        1:31.76   
10  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    44.12        1:32.23   
11  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    44.38        1:33.07   
12  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    45.09        1:34.08   
13  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    44.94        1:34.34   
14  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    45.38        1:35.12   
15  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    45.51        1:35.53   
16  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    45.93        1:36.17   
17  Ida Engdahl  2003  Falu Simsällskap    46.37        1:37.69   
18  Linn Nilsson  2003  Sala Simsällskap    45.82        1:38.59   
19  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    46.96        1:38.88   
20  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    46.82        1:40.05   
21  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap    46.92        1:40.22   
22  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    47.76        1:40.59   
23  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    49.07        1:41.50   
24  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    46.35        1:41.87   
25  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    48.14        1:43.65   
26  Johanna Uzelac  2003  Västerås Simsällskap    50.20        1:47.09   
27  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    51.82        1:47.96   
28  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap    50.80        1:50.04   
29  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    52.11        1:50.52   
30  Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap    53.49        1:52.82   
31  Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora    52.89        1:53.34   
32  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    53.32        1:54.20   
33  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    55.05        1:57.87   
34  Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora    57.91        2:01.22   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            DNS   
Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            DSQ   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb            DSQ   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            DSQ   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap    34.67  1:13.82  1:53.52    2:33.75   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    34.92  1:16.04  1:59.58    2:39.30   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    35.58  1:16.24  1:58.26    2:39.96   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    34.44  1:15.76  1:58.99    2:42.18   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    35.34  1:16.55  1:59.84    2:42.77   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    38.31  1:21.22  2:04.40    2:47.40   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    38.57  1:22.30  2:07.56    2:53.57   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    33.82  1:13.07  1:54.34    2:34.62   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    35.52  1:16.14  1:58.84    2:40.55   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    40.89  1:28.05  2:16.09    3:04.15   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    33.93  1:13.89  1:56.30    2:41.27   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    38.99  1:22.85  2:07.41    2:51.71   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    37.95  1:22.18  2:08.24    2:54.68   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    40.67  1:26.28  2:13.02    2:58.84   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    41.13  1:27.01  2:13.71    2:59.33   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    40.15  1:24.87  2:09.92    2:54.91   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    41.22  1:28.16  2:16.27    3:02.12   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    41.33  1:30.15  2:19.60    3:08.27   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    41.83  1:30.53  2:20.60    3:09.54   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    47.73  1:42.54  2:39.06    3:33.91   
Erik Jörgensen Lindh  2004  Västerås Simsällskap    49.29  1:46.16  2:45.11    3:42.87   
Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    48.08  1:45.91  2:46.22    3:43.24   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:07.66  2:26.74  3:53.48    5:04.69   
Frida Lannhard  2000  Falu Simsällskap    1:13.50  2:34.88  4:02.01    5:10.59   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    1:21.29  2:53.11  4:39.87    5:50.36   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    1:21.10  2:44.20  4:20.19    5:40.53   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    1:20.27  2:48.87  4:26.28    5:43.76   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    1:20.70  2:45.83  4:21.22    5:38.99   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    1:22.78  2:54.14  4:40.34    6:01.09   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    1:25.54  3:02.19  4:43.51    6:09.68   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    1:33.09  3:03.91  4:45.91    6:10.08   
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    1:04.22  2:16.15  3:26.88  4:38.98  18:10.15   
          5:50.68  7:03.25  8:16.06  9:29.04     
          10:42.82  11:57.02  13:12.01  14:26.25     
          15:41.30  16:55.58         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    1:07.63  2:23.79  3:41.25  5:01.27  19:31.84   
          6:21.67  7:40.31  8:59.43  10:18.88     
          11:38.75  13:00.60  14:21.93  15:42.41     
          16:59.47  18:18.19         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    1:14.48  2:32.09  3:49.97  5:08.69  19:19.76   
          6:27.38  7:45.33  9:03.07  10:20.20     
          11:37.41  12:54.84  14:13.12  15:31.19     
          16:48.67  18:06.04         
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    1:24.58  2:59.93  4:35.29  6:11.79  23:00.30   
          7:47.68  9:25.11  10:57.51  12:28.63     
          14:02.29  15:33.17  17:04.93  18:36.00     
          20:05.30  21:36.10         
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    1:10.59  2:25.97  3:40.95  4:55.75  9:54.99   
          6:10.38  7:25.30  8:41.35       
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    1:07.30  2:20.75  3:36.44  4:52.59  10:00.34   
          6:09.20  7:27.44  8:45.18       
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    1:09.60  2:30.80  3:52.56  5:16.25  10:41.79   
          6:39.01  8:02.11  9:23.90       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    1:07.31  2:18.65  3:29.32  4:40.49  9:21.69   
          5:51.12  7:02.41  8:13.31       
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    1:06.90  2:19.16  3:32.23  4:45.70  9:37.46   
          5:59.99  7:14.17  8:27.18       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:14.75  2:39.44  4:07.20  5:35.51  11:15.94   
          7:05.29  8:28.18  9:55.00       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    1:06.71  2:21.57  3:35.76  4:51.89  9:49.99   
          6:07.66  7:22.68  8:37.75       
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    1:12.79  2:31.67  3:53.34  5:15.09  10:38.02   
          6:37.08  7:58.14  9:18.82       
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    1:15.37  2:38.98  4:03.53  5:29.85  11:00.59   
          6:55.50  8:18.92  9:42.35       
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    1:18.13  2:42.30  4:06.78  5:32.39  11:06.21   
          6:56.78  8:22.33  9:46.89       
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    1:15.16  2:39.11  4:03.60  5:30.03  11:09.10   
          6:55.81  8:21.56  9:47.46       
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    1:19.41  2:44.99  4:11.18  5:38.52  11:21.27   
          7:06.28  8:32.42  9:59.05       
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    35.48  1:16.37  1:59.70    2:42.46   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    35.39  1:17.68  2:00.68    2:44.55   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    34.90  1:14.38  1:55.15    2:36.20   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    29.07  1:05.61  1:46.62    2:17.99   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    29.79  1:06.70  1:47.20    2:18.22   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap    29.72  1:06.69  1:46.93    2:22.02   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    32.71  1:12.32  1:56.76    2:31.11   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    31.94  1:13.63  1:57.13    2:34.82   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    32.82  1:15.60  2:03.55    2:39.67   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    28.89  1:03.97  1:44.19    2:16.75   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    29.51  1:05.43  1:48.03    2:23.57   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    30.94  1:10.84  1:52.56    2:27.39   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    33.62  1:15.03  1:57.66    2:30.69   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    31.07  1:11.09  1:56.06    2:30.75   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    37.39  1:29.42  2:29.17    3:18.50   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    31.79  1:10.35  1:51.64    2:25.44   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    31.43  1:08.70  1:53.47    2:27.29   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    33.50  1:13.75  2:00.41    2:34.91   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    34.83  1:14.16  2:00.34    2:35.28   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    34.17  1:17.59  2:03.69    2:42.55   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    40.88  1:24.57  2:22.05    3:02.12   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    33.72  1:14.58  1:57.19    2:32.94   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    34.67  1:12.84  1:57.35    2:34.73   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    32.53  1:13.78  2:02.44    2:39.74   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    38.62  1:21.32  2:06.55    2:42.37   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    36.40  1:21.27  2:12.35    2:52.21   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    39.20  1:25.95  2:15.34    2:53.97   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.88  1:23.56  2:16.83    2:55.06   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    40.42  1:27.18  2:17.58    2:55.31   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    39.47  1:24.95  2:16.87    2:56.44   
10  Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    35.97  1:23.75  2:17.21    2:58.30   
11  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    45.97  1:38.30  2:35.80    3:15.73   
12  Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    47.49  1:40.45  2:36.99    3:18.75   
13  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    51.63  1:39.64  2:34.73    3:19.02   
14  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    50.63  1:43.45  2:45.77    3:35.58   
15  Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    54.52  1:51.15  2:53.51    3:40.10   
16  Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    55.33  1:52.76  2:53.66    3:41.38   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Falu Simsällskap    1:06.79  2:17.24  3:24.98    4:31.53   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    1:08.71  2:22.82  3:36.33    4:46.04   
Cecilia Czarnecki  1999  Ludvika Simsällskap    1:07.92  2:21.09  3:35.39    4:48.14   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    1:07.90  2:21.36  3:36.56    4:52.35   
Lera Bikhnevich  1999  Falu Simsällskap    1:08.53  2:23.56  3:39.63    4:53.50   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    1:14.11  2:34.03  3:55.78    5:17.74   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    1:15.34  2:41.57  4:08.87    5:35.34   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    1:07.70  2:18.68  3:28.28    4:36.48   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:07.09  2:20.15  3:33.62    4:44.91   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    1:16.17  2:38.84  4:01.95    5:24.73   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:18.64  2:44.38  4:10.47    5:31.61   
Anna Lithell  2001  Sala Simsällskap    1:20.17  2:49.12  4:20.35    5:50.77   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    1:19.51  2:50.93  4:23.54    5:55.04   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    1:06.34  2:17.20  3:28.15    4:38.72   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    1:07.46  2:21.14  3:35.41    4:47.14   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    1:12.49  2:28.96  3:45.67    4:59.18   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    1:11.30  2:29.63  3:48.04    5:04.24   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    1:11.01  2:29.39  3:47.83    5:04.45   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:19.30  2:45.58  4:11.37    5:33.67   
Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    1:20.99  2:50.19  4:24.15    5:54.86   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    1:10.58  2:26.89  3:44.60    4:58.81   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    1:12.80  2:29.53  3:46.15    5:01.17   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    1:09.26  2:26.48  3:44.31    5:01.27   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    1:12.74  2:28.62  3:45.82    5:02.83   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    1:13.23  2:34.88  3:56.65    5:14.01   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    1:15.06  2:36.74  3:59.16    5:19.17   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    1:15.08  2:40.25  4:03.75    5:22.67   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:16.47  2:40.07  4:03.11    5:23.27   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    1:16.17  2:41.67  4:06.08    5:27.16   
10  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:18.83  2:44.28  4:07.73    5:29.06   
11  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    1:19.27  2:45.05  4:09.70    5:34.32   
12  Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    1:18.91  2:45.70  4:12.84    5:35.59   
13  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    1:22.02  2:51.09  4:20.50    5:44.65   
14  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    1:18.81  2:47.92  4:18.98    5:47.09   
15  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:22.12  2:51.22  4:20.09    5:47.15   
16  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    1:21.91  2:51.82  4:21.00    5:49.87   
17  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    1:23.51  2:55.78  4:31.67    6:04.57   
18  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    1:23.73  2:57.54  4:31.98    6:05.35   
19  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    1:25.30  2:58.64  4:34.61    6:09.49   
20  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    1:25.90  3:02.88  4:41.01    6:15.35   
21  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    1:26.54  3:02.34  4:39.90    6:17.18   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    31.27        1:04.59   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    30.28        1:01.41   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    30.55        1:01.78   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    33.53        1:08.19   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    35.80        1:12.61   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    36.31        1:15.81   
Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    39.45        1:20.33   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    39.79        1:21.44   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    40.86        1:25.12   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.69        1:09.41   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    33.92        1:10.13   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    35.42        1:12.77   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    38.30        1:17.13   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    38.99        1:19.04   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    39.56        1:19.88   
Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsällskap    39.19        1:20.81   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    40.27        1:22.87   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    41.83        1:25.03   
10  Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    42.21        1:26.42   
11  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    43.62        1:28.73   
12  Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap    43.83        1:30.46   
13  Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    46.26        1:31.38   
14  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    45.63        1:32.07   
15  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    45.94        1:34.48   
16  Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    46.90        1:36.03   
17  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    49.84        1:41.72   
18  Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    49.90        1:41.85   
19  Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    51.69        1:45.50   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    36.56  1:15.43  1:55.00    2:33.86   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    36.74  1:15.42  1:55.87    2:37.08   
Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora    38.67  1:23.02  2:10.25    2:56.35   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    41.61  1:27.78  2:15.25    3:00.57   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    37.66  1:19.06  2:00.93    2:41.13   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    38.81  1:20.83  2:03.95    2:46.68   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.05  1:25.75  2:10.89    2:54.62   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    34.67  1:13.70  1:52.86    2:31.39   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    36.57  1:16.70  1:57.81    2:39.13   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    37.34  1:18.75  2:01.41    2:44.11   
Lovisa Königsson  2002  Simklubben Ena    39.73  1:22.23  2:04.52    2:45.06   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.02  1:27.87  2:14.20    2:57.86   
Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    42.39  1:29.52  2:17.24    3:01.16   
Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    43.19  1:30.85  2:20.12    3:07.34   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    43.24  1:32.19  2:23.41    3:13.34   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    34.90  1:11.58  1:48.72    2:24.69   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    37.58  1:17.41  1:58.50    2:37.80   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    38.26  1:20.13  2:02.02    2:42.60   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    40.02  1:23.91  2:08.94    2:51.66   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.37  1:25.51  2:10.46    2:51.95   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    40.62  1:25.16  2:09.78    2:53.11   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    43.54  1:29.47  2:13.76    2:56.36   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap    42.25  1:27.65  2:12.80    2:56.50   
Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    43.41  1:29.22  2:15.18    2:58.93   
10  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    42.99  1:28.64  2:15.43    3:00.55   
11  Ida Engdahl  2003  Falu Simsällskap    42.82  1:28.60  2:16.18    3:01.23   
12  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    41.93  1:31.13  2:19.34    3:02.93   
13  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap    42.75  1:29.85  2:19.11    3:07.30   
14  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    44.31  1:33.13  2:22.71    3:09.65   
15  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    43.13  1:32.80  2:24.06    3:11.58   
16  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    45.04  1:33.73  2:24.27    3:12.98   
17  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    45.89  1:34.98  2:23.97    3:13.46   
18  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap    46.46  1:37.10  2:27.41    3:15.36   
19  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    47.76  1:40.31  2:32.53    3:24.00   
20  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    48.49  1:40.39  2:33.79    3:25.51   
21  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    48.93  1:41.78  2:35.01    3:26.24   
22  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap    54.53  1:53.62  2:54.11    3:47.53   
23  Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap    52.05  1:54.06  2:56.19    3:55.40   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    26.47        54.73   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    26.82        55.48   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap    26.82        57.05   
Martin Johansson  1998  Falu Simsällskap    27.21        57.12   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    27.53        57.75   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    28.14        1:01.28   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    28.80        1:01.75   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    30.16        1:02.73   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    28.42        58.98   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    28.08        59.05   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    28.62        59.84   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    29.17        1:01.14   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    29.47        1:01.29   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    32.49        1:05.84   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    34.57        1:18.57   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    28.26        59.97   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    29.47        1:01.58   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    29.76        1:02.29   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    29.74        1:02.43   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    30.04        1:04.10   
Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    32.03        1:07.33   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    32.49        1:08.62   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    34.44        1:11.52   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    30.49        1:02.84   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    29.99        1:03.45   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.06        1:04.00   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    31.11        1:04.87   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.47        1:09.36   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    33.53        1:09.48   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    33.78        1:11.60   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    34.49        1:11.73   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    34.67        1:11.87   
10  Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsällskap    36.28        1:12.75   
11  Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    34.82        1:13.55   
12  Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    35.59        1:13.94   
13  Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    35.61        1:14.11   
14  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    35.73        1:14.32   
15  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    37.86        1:18.60   
16  Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    38.36        1:18.61   
17  Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap    37.39        1:19.33   
18  Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap    37.87        1:19.47   
19  Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    39.70        1:22.20   
20  Erik Jörgensen Lindh  2004  Västerås Simsällskap    38.15        1:22.21   
21  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    40.68        1:23.31   
22  Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    39.43        1:23.41   
23  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    39.84        1:23.79   
24  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    42.38        1:29.29   
25  Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    44.48        1:32.78   
26  Johan Widén  2004  Västerås Simsällskap    43.55        1:36.74   
27  Noel Larsson  2006  Sala Simsällskap    51.28        1:47.54   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 19 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    28.49  59.89  1:32.21    2:03.21   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    28.30  1:00.31  1:32.51    2:03.95   
Martin Johansson  1998  Falu Simsällskap    28.50  1:00.38  1:33.74    2:07.09   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    28.94  1:01.31  1:35.79    2:09.65   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    31.06  1:06.10  1:41.72    2:15.96   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    30.31  1:04.39  1:40.85    2:16.93   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    29.67  1:02.77  1:37.52    2:10.82   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    29.50  1:02.95  1:37.47    2:11.31   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    29.38  1:03.04  1:38.13    2:13.21   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    31.09  1:06.62  1:42.21    2:16.19   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    33.10  1:10.94  1:48.79    2:25.26   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    31.56  1:06.65  1:42.21    2:17.41   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    30.42  1:05.43  1:41.70    2:18.43   
Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    32.50  1:09.06  1:47.13    2:25.36   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    33.64  1:12.61  1:53.05    2:31.81   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    32.00  1:08.57  1:46.77    2:22.71   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    34.21  1:11.45  1:48.57    2:24.44   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.58  1:11.37  1:50.35    2:28.66   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    33.91  1:13.48  1:53.45    2:31.38   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    34.09  1:14.12  1:54.32    2:32.01   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    35.53  1:15.83  1:57.05    2:35.16   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    34.54  1:14.68  1:57.59    2:36.73   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    34.41  1:14.62  1:56.56    2:36.76   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    35.84  1:17.03  1:57.69    2:37.49   
10  Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    36.47  1:16.43  1:59.35    2:37.98   
11  Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsällskap    35.51  1:16.29  1:57.90    2:39.55   
12  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    39.23  1:25.02  2:07.33    2:44.15   
13  Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    37.77  1:21.46  2:07.25    2:49.77   
14  Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap    38.61  1:24.30  2:10.48    2:54.54   
15  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    38.07  1:23.67  2:11.00    2:56.66   
16  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    42.14  1:29.02  2:17.46    3:03.40   
17  Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    39.71  1:28.70  2:19.15    3:06.66   
18  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    42.91  1:30.80  2:19.33    3:09.80   
19  Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    43.54  1:32.64  2:23.67    3:11.53   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Falu Simsällskap    28.36        1:01.01   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    29.24        1:03.94   
Frida Lannhard  2000  Falu Simsällskap    32.80        1:10.59   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    33.09        1:10.62   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    35.06        1:18.15   
Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora    35.20        1:22.89   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    34.29        1:14.43   
Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    35.16        1:16.52   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    40.34        1:29.24   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.26        1:29.86   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    32.34        1:09.20   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    31.61        1:10.03   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    34.49        1:13.33   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    35.66        1:16.12   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    34.73        1:18.03   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    32.54        1:09.09   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    33.83        1:15.36   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    35.24        1:17.28   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    35.98        1:18.60   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    36.06        1:19.19   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    36.89        1:19.55   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    37.31        1:19.93   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    36.92        1:22.10   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    37.47        1:22.13   
10  Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    37.34        1:23.25   
11  Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    36.99        1:23.54   
12  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.45        1:28.95   
13  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    41.84        1:31.51   
14  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    42.12        1:34.41   
15  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    41.49        1:34.72   
16  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    41.81        1:35.18   
17  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    41.63        1:35.36   
18  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    44.70        1:41.56   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    33.16        1:09.47   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap    33.05        1:10.99   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    33.68        1:12.12   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    34.25        1:12.48   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    34.68        1:13.87   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    39.13        1:22.29   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    32.54        1:09.40   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    34.87        1:15.91   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    36.93        1:18.89   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    41.52        1:25.84   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    45.38        1:38.45   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    32.98        1:11.07   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    36.78        1:19.70   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    38.63        1:21.70   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    40.24        1:23.56   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    48.96        1:44.05   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    35.76        1:14.81   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    37.05        1:18.99   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    38.54        1:23.45   
Gustav Westman  2003  Borlänge Simsällskap    40.13        1:24.45   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    41.17        1:27.45   
Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    42.65        1:29.01   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    41.71        1:29.27   
Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    45.78        1:35.40   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    46.33        1:36.15   
10  Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    46.99        1:37.72   
11  Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    46.42        1:37.98   
12  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    49.39        1:40.88   
13  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    48.13        1:42.64   
14  Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    49.57        1:44.12   
15  Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    50.28        1:44.94   
16  Erik Jörgensen Lindh  2004  Västerås Simsällskap    49.28        1:45.10   
17  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    51.29        1:47.65   
18  Johan Widén  2004  Västerås Simsällskap    50.00        1:48.19   
19  Ville Arola  2005  Borlänge Simsällskap    52.25        1:50.46   
20  Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    55.55        1:58.28   
21  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    56.40        1:59.25   
22  Noel Larsson  2006  Sala Simsällskap    59.89        2:07.83   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena            DSQ   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    41.08  1:29.54  2:20.67    3:12.76   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    42.94  1:30.68  2:19.44    3:08.26   
Ella Bredenberg  2001  Simklubben Ena    43.61  1:33.62  2:24.36    3:14.49   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.91  1:35.24  2:25.99    3:16.82   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    44.40  1:34.78  2:25.86    3:16.91   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.67  1:22.30  2:07.88    2:53.76   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    39.07  1:23.58  2:09.45    2:54.73   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    40.01  1:24.49  2:10.01    2:55.97   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    40.61  1:26.84  2:15.75    3:03.90   
Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    41.65  1:30.36  2:20.11    3:09.19   
Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    47.39  1:42.00  2:38.37    3:33.58   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    36.90  1:20.12  2:04.68    2:49.03   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.24  1:24.94  2:11.87    2:57.94   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    40.93  1:26.82  2:14.29    3:00.20   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    42.51  1:31.18  2:20.04    3:08.88   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    42.77  1:30.99  2:20.41    3:09.65   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    44.00  1:33.49  2:22.98    3:10.64   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    44.70  1:34.52  2:25.20    3:16.08   
Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    45.65  1:36.68  2:28.78    3:17.99   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    43.49  1:35.17  2:27.40    3:18.57   
10  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    45.24  1:35.31  2:26.66    3:18.65   
11  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    45.20  1:36.54  2:28.74    3:18.68   
12  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    44.80  1:35.22  2:28.22    3:19.24   
13  Ida Engdahl  2003  Falu Simsällskap    46.98  1:38.83  2:30.32    3:20.22   
14  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    44.64  1:35.02  2:28.01    3:21.77   
15  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    45.26  1:36.54  2:28.50    3:21.79   
16  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    47.66  1:41.97  2:36.58    3:28.36   
17  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap    48.57  1:44.26  2:40.28    3:34.81   
18  Linn Nilsson  2003  Sala Simsällskap    47.80  1:43.75  2:41.25    3:36.02   
19  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    46.93  1:43.94  2:42.04    3:38.57   
20  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    50.25  1:49.16  2:49.63    3:47.49   
21  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap    53.26  1:55.40  2:56.50    3:55.34   
22  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    52.66  1:53.39  2:55.79    3:56.01   
23  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    53.01  1:57.91  3:03.82    4:06.99   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap    1:09.35  2:30.02  3:55.53    5:07.85   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    1:20.06  2:50.23  4:21.82    5:39.55   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    1:05.06  2:21.13  3:47.08    4:55.12   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    1:14.40  2:38.70  4:07.09    5:17.00   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    1:12.36  2:37.37  4:13.61    5:28.33   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    1:07.94  2:26.31  3:57.96    5:07.74   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    1:16.46  2:46.50  4:19.64    5:31.27   
Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    1:23.96  2:54.04  4:46.18    6:04.10   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    1:19.05  2:42.45  4:19.84    5:34.01   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    1:26.15  2:52.63  4:26.30    5:40.24   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    1:20.86  2:54.70  4:24.81    5:43.31   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    1:14.81  2:35.83  3:58.72  5:22.99  21:17.05   
          6:47.47  8:12.72  9:38.54  11:04.81     
          12:31.79  13:59.81  15:27.53  16:55.97     
          18:23.72  19:51.19         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    1:11.35  2:28.84  3:48.18  5:06.24  19:33.59   
          6:25.77  7:43.92  9:03.19  10:23.53     
          11:43.73  13:03.39  14:23.39  15:42.58     
          17:01.25  18:18.89         
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    1:14.38  2:33.32  3:51.95  5:10.79  19:41.08   
          6:29.92  7:49.58  9:09.32  10:29.22     
          11:48.60  13:08.10  14:26.71  15:45.40     
          17:04.50  18:23.41         
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:12.83  2:34.29  3:56.63  5:17.76  19:48.79   
          6:41.11  8:02.93  9:27.10  10:49.50     
          12:08.41  13:25.66  14:42.38  15:58.11     
          17:15.28  18:32.93         
Lovisa Königsson  2002  Simklubben Ena    1:18.29  2:44.07  4:10.88  5:38.36  21:43.11   
          7:06.34  8:32.00  9:58.41  11:26.72     
          12:56.06  14:25.62  15:53.93  17:23.34     
          18:50.84  20:18.95         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    1:15.11  2:38.56  4:03.21  5:28.02  21:25.06   
          6:53.26  8:19.66  9:47.27  11:13.79     
          12:40.29  14:08.73  15:36.29  17:04.90     
          18:33.61  20:00.80         
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    1:17.91  2:44.24  4:10.92  5:38.59  22:04.87   
          7:06.34  8:35.51  10:05.45  11:36.48     
          13:07.18  14:37.57  16:07.41  17:40.26     
          19:09.70  20:40.31         
Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    1:26.91  3:04.61  4:42.20  6:20.95  24:37.30   
          7:58.02  9:38.03  11:17.59  12:57.23     
          14:37.24  16:16.69  17:58.62  19:41.53     
          21:20.73  22:58.58         
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    1:08.42  2:21.71  3:36.33  4:52.02  9:51.75   
          6:07.73  7:23.80  8:38.63       
Cecilia Czarnecki  1999  Ludvika Simsällskap    1:10.33  2:25.79  3:41.83  4:57.94  9:58.47   
          6:13.29  7:29.03  8:45.35       
Lera Bikhnevich  1999  Falu Simsällskap    1:07.45  2:22.13  3:38.55  4:55.65  10:04.68   
          6:13.58  7:31.48  8:49.27       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    1:07.97  2:19.04  3:29.82  4:41.65  9:21.66   
          5:52.83  7:03.78  8:13.88       
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:08.81  2:23.82  3:39.85  4:56.63  10:00.86   
          6:13.46  7:30.78  8:46.59       
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    1:17.06  2:40.50  4:04.64  5:28.67  10:58.35   
          6:52.80  8:15.50  9:38.76       
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    1:15.37  2:38.07  4:02.82  5:25.89  11:02.20   
          6:50.42  8:14.58  9:40.38       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    1:09.08  2:21.73  3:33.07  4:47.56  9:44.53   
          6:01.99  7:17.36  8:32.53       
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    1:08.33  2:22.87  3:37.18  4:52.44  9:55.08   
          6:08.42  7:24.40  8:39.94       
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    1:13.14  2:29.99  3:47.50  5:05.73  10:15.26   
          6:23.92  7:42.79  9:00.91       
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    1:12.04  2:28.68  3:46.67  5:05.11  10:18.52   
          6:23.86  7:42.84  9:02.20       
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    1:14.37  2:35.11  3:55.53  5:16.01  10:33.38   
          6:36.04  7:55.34  9:15.18       
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    1:18.24  2:45.93  4:15.25  5:43.64  11:33.15   
          7:11.62  8:40.05  10:07.90       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    1:10.07  2:23.98  3:37.00  4:51.23  9:40.49   
          6:04.40  7:16.99  8:29.25       
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    1:14.17  2:33.43  3:52.48  5:10.93  10:23.09   
          6:29.74  7:48.40  9:07.09       
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    1:14.39  2:34.73  3:55.79  5:16.63  10:37.26   
          6:37.00  7:58.25  9:19.79       
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    1:14.03  2:36.55  4:00.52  5:23.70  10:48.64   
          6:47.06  8:10.41  9:31.96       
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:15.73  2:39.70  4:04.30  5:29.56  11:05.71   
          6:55.32  8:21.14  9:44.79       
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    1:15.92  2:39.77  4:04.95  5:29.24  11:05.92   
          6:55.65  8:20.35  9:46.23       
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    1:19.11  2:47.53  4:15.94  5:43.85  11:26.16   
          7:10.90  8:38.42  10:04.67       
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    1:22.90  2:55.54  4:29.56  6:06.16  12:26.16   
          7:42.76  9:19.60  10:54.83       
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    30.34  1:06.89  1:44.25    2:20.44   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    33.12  1:18.43  2:07.77    2:54.18   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    30.89  1:08.76  1:49.47    2:30.52   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    33.44  1:13.89  1:56.35    2:39.48   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    32.97  1:16.18  2:02.40    2:47.62   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    36.36  1:18.41  2:02.52    2:48.05   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    40.24  1:25.06  2:10.85    2:55.20   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    29.41  1:05.67  1:46.51    2:19.72   
Sara Junevik  2000  Falu Simsällskap    28.85  1:07.05  1:49.44    2:23.12   
Frida Lannhard  2000  Falu Simsällskap    33.28  1:12.70  1:55.66    2:29.30   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    37.40  1:21.92  2:15.84    2:54.38   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    38.57  1:25.35  2:17.58    2:56.85   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Västerås Simsällskap    34.66  1:17.19  1:58.77    2:34.42   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    36.62  1:17.15  2:06.73    2:40.74   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    34.62  1:19.44  2:10.50    2:49.08   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.18  1:25.13  2:16.50    2:58.12   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    39.35  1:24.14  2:21.38    3:00.93   
Ella Bredenberg  2001  Simklubben Ena    41.60  1:30.25  2:20.61    3:04.28   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    39.71  1:30.33  2:23.10    3:07.07   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    31.92  1:09.87  1:51.20    2:25.36   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    31.13  1:12.53  1:59.72    2:35.93   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    34.17  1:14.65  2:00.69    2:36.71   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    35.60  1:15.39  2:02.95    2:41.21   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    35.45  1:19.26  2:06.94    2:43.36   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    35.07  1:21.64  2:06.21    2:43.79   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    35.41  1:18.57  2:07.77    2:45.09   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    34.95  1:20.43  2:08.73    2:45.49   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    39.95  1:25.33  2:13.87    2:54.08   
10  Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    37.74  1:27.19  2:17.36    2:59.09   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    33.09  1:12.18  1:56.82    2:29.67   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    34.22  1:15.03  1:59.27    2:35.77   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    35.13  1:15.81  2:04.06    2:41.45   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    36.44  1:19.12  2:07.07    2:43.44   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    36.30  1:20.10  2:11.40    2:48.25   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    37.10  1:21.80  2:11.32    2:49.25   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    36.68  1:20.04  2:11.91    2:49.30   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    39.73  1:24.07  2:11.13    2:49.47   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    36.68  1:19.90  2:12.51    2:50.37   
10  Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.97  1:25.46  2:10.75    2:51.06   
11  Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    37.71  1:24.23  2:14.77    2:55.18   
12  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    37.54  1:22.89  2:18.19    2:55.19   
13  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.52  1:26.01  2:19.11    2:56.98   
14  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    39.86  1:27.29  2:16.60    2:57.15   
15  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    40.19  1:28.92  2:18.49    2:58.97   
16  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    41.21  1:28.15  2:21.53    3:00.84   
17  Ida Engdahl  2003  Falu Simsällskap    41.13  1:27.55  2:19.50    3:01.38   
18  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    39.84  1:25.98  2:19.45    3:01.45   
19  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    38.77  1:27.44  2:22.26    3:03.25   
20  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    39.95  1:27.40  2:23.66    3:04.23   
21  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    42.43  1:30.32  2:22.69    3:04.82   
22  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    43.20  1:31.38  2:23.41    3:05.72   
23  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    41.29  1:32.12  2:24.43    3:06.24   
24  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    42.71  1:32.25  2:28.35    3:07.93   
25  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    42.65  1:28.60  2:24.54    3:08.40   
26  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap    42.81  1:31.23  2:26.89    3:10.15   
27  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    41.33  1:33.62  2:25.64    3:11.12   
28  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    48.06  1:38.20  2:33.15    3:16.98   
29  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.37  1:35.03  2:35.05    3:19.70   
30  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    49.26  1:40.66  2:37.90    3:23.70   
31  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    49.65  1:41.17  2:38.79    3:24.01   
32  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    47.68  1:38.91  2:41.82    3:28.23   
33  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    43.61  1:35.35  2:41.12    3:30.50   
34  Linn Nilsson  2003  Sala Simsällskap    49.20  1:46.83  2:43.14    3:31.81   
35  Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap    53.93  1:50.32  2:52.95    3:50.83   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            DNS   
Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Martin Johansson  1998  Falu Simsällskap    1:04.35  2:15.36  3:26.09    4:32.93   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap    1:08.22  2:21.82  3:35.39    4:46.51   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    1:06.68  2:20.79  3:35.45    4:48.80   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    1:04.53  2:14.50  3:24.77    4:33.44   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    1:05.42  2:16.63  3:27.18    4:33.82   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    1:05.07  2:15.44  3:26.36    4:34.20   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    1:05.83  2:19.01  3:34.20    4:48.01   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    1:14.70  2:36.91  3:59.31    5:17.42   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    1:08.20  2:24.24  3:41.36    4:56.86   
Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    1:12.32  2:31.05  3:49.45    5:06.76   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    1:05.92  2:17.96  3:32.24    4:45.65   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    1:10.25  2:24.17  3:38.96    4:52.01   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    1:10.27  2:26.25  3:44.86    5:00.18   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    1:10.43  2:28.37  3:46.31    5:00.95   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    1:13.58  2:33.34  3:53.68    5:12.27   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    1:14.04  2:35.19  3:57.73    5:14.82   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:13.80  2:36.24  3:58.05    5:15.71   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    1:15.73  2:36.22  3:58.33    5:16.05   
Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    1:19.38  2:44.10  4:08.81    5:30.07   
10  Vilgot Berglund  2003  Västerås Simsällskap    1:18.84  2:45.18  4:07.43    5:37.41   
11  Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    1:18.09  2:45.66  4:15.81    5:42.46   
12  Malte Larsson  2003  Sala Simsällskap    1:23.90  2:56.94  4:29.80    6:00.08   
13  Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    1:25.85  2:59.84  4:35.67    6:01.07   
14  Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsällskap    1:22.43  2:57.02  4:31.88    6:07.13   
15  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    1:27.51  3:04.69  4:42.23    6:12.24   
16  Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    1:26.97  3:02.21  4:40.09    6:12.91   
17  Linus Enstedt  2003  Sala Simsällskap    1:35.16  3:18.13  5:03.15    6:43.61   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Falu Simsällskap    32.90        1:07.60   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    33.48        1:07.94   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    34.66        1:10.93   
Cecilia Czarnecki  1999  Ludvika Simsällskap    35.26        1:12.35   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    36.66        1:15.28   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    40.29        1:21.51   
Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora    38.00        1:22.14   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    40.40        1:23.12   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    40.55        1:25.64   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    35.25        1:13.17   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    36.15        1:15.15   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    38.35        1:18.59   
Anna Lithell  2001  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    32.91        1:08.50   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    35.78        1:14.57   
Lovisa Königsson  2002  Simklubben Ena    38.09        1:19.78   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.32        1:22.42   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    40.90        1:24.37   
Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap    42.75        1:29.40   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    36.38        1:13.71   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    37.43        1:17.58   
Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    37.95        1:17.91   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    38.42        1:18.33   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    39.40        1:20.55   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.95        1:20.94   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap    39.21        1:21.88   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    41.26        1:23.89   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    38.31        1:24.13   
10  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap    42.99        1:25.49   
11  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    42.40        1:27.10   
12  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    40.24        1:27.16   
13  Ida Engdahl  2003  Falu Simsällskap    43.62        1:27.41   
14  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    43.33        1:27.46   
15  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    41.85        1:28.52   
16  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    44.09        1:29.50   
17  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    44.73        1:29.95   
18  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap    43.48        1:30.34   
19  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap    44.60        1:30.37   
20  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    45.12        1:31.27   
21  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    44.32        1:31.62   
22  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    44.09        1:31.98   
23  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    47.70        1:36.21   
24  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    46.15        1:36.68   
25  Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora    47.69        1:36.85   
26  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    48.02        1:37.46   
27  Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora    47.67        1:39.63   
28  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora    48.02        1:40.95   
29  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap    50.56        1:44.76   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    35.35  1:17.52  2:00.38    2:39.73   
Jonathan Holmberg  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    30.93  1:05.10  1:39.61    2:13.29   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    31.17  1:05.93  1:41.81    2:17.62   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    34.91  1:14.50  1:54.84    2:33.18   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsällskap    34.51  1:12.41  1:50.72    2:28.75   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    36.08  1:14.60  1:53.89    2:33.11   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    37.03  1:17.09  1:58.17    2:37.81   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    36.77  1:17.38  1:59.63    2:41.77   
Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    39.12  1:21.94  2:05.37    2:48.01   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    39.66  1:23.40  2:08.02    2:50.90   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    36.05  1:15.90  1:56.03    2:35.05   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    38.67  1:20.53  2:01.63    2:40.85   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    40.82  1:23.99  2:08.86    2:51.68   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    42.77  1:29.48  2:15.61    3:00.85   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    45.01  1:34.11  2:22.82    3:07.40   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap    44.63  1:33.50  2:23.09    3:08.26   
Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    46.73  1:37.47  2:28.72    3:16.77   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Falu Simsällskap    27.83        57.23   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    29.63        1:01.32   
Frida Lannhard  2000  Falu Simsällskap    29.71        1:01.78   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    30.83        1:03.73   
Cecilia Czarnecki  1999  Ludvika Simsällskap    31.26        1:04.36   
Lera Bikhnevich  1999  Falu Simsällskap    31.22        1:05.20   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    33.03        1:08.65   
Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora    32.15        1:08.83   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    33.44        1:10.37   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    29.99        1:02.33   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    31.69        1:05.92   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    32.06        1:06.82   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    32.89        1:08.47   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    33.69        1:11.29   
Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    34.42        1:11.62   
Anna Lithell  2001  Sala Simsällskap    34.90        1:12.08   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.05        1:12.64   
Ella Bredenberg  2001  Simklubben Ena    34.84        1:14.37   
10  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    36.31        1:15.87   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    29.12        1:00.43   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    30.24        1:02.84   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    30.75        1:04.10   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    30.87        1:04.40   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    30.38        1:04.53   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    32.48        1:06.14   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    32.05        1:06.41   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    32.05        1:07.30   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    33.73        1:09.38   
10  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    35.31        1:12.91   
11  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.51        1:14.13   
12  Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    36.16        1:16.66   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    29.88        1:01.03   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    31.70        1:06.38   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    32.20        1:06.81   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    31.71        1:07.01   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    32.83        1:08.15   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    32.99        1:08.43   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    32.70        1:08.57   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    33.44        1:08.85   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    33.11        1:09.14   
10  Cassandra Sjösten  2003  Sala Simsällskap    33.42        1:09.41   
11  Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap    33.57        1:10.77   
12  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    34.44        1:12.46   
13  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    32.52        1:12.83   
14  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.62        1:13.19   
15  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    34.84        1:13.38   
16  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    35.19        1:14.85   
16  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    34.90        1:14.85   
18  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    36.05        1:14.97   
18  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    36.42        1:14.97   
20  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    35.34        1:15.30   
21  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    35.65        1:15.41   
22  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    36.33        1:15.45   
23  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    37.01        1:16.03   
24  Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora    36.39        1:16.69   
25  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    36.19        1:16.93   
26  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    36.75        1:17.25   
27  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    37.30        1:17.46   
28  Ida Engdahl  2003  Falu Simsällskap    37.84        1:17.51   
29  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap    37.74        1:19.20   
30  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    37.75        1:19.40   
31  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.15        1:19.80   
32  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap    37.78        1:20.69   
33  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    38.33        1:21.42   
34  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    38.59        1:21.89   
35  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    39.50        1:22.56   
36  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    38.80        1:22.66   
37  Linn Nilsson  2003  Sala Simsällskap    40.13        1:25.18   
38  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    41.29        1:26.33   
39  Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora    41.98        1:26.41   
40  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora    42.68        1:27.42   
41  Fanny Andersson  2004  Västerås Simsällskap    48.21        1:43.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:11 
 
Uppdaterad: 24 OKT 2016 10:20
Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info