Höstsimiaden 2016 - Gävle SS - Simidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Höstsimiaden 2016


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden Tävl omr 1 2016    Utskriftsdatum  27 november 2016   
  Tävlingsort  Sandviken    Utskriftstid  08:48   
  Arrangör  Sandvikens Sim- & Hoppklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    34.04  1:13.51  1:54.15    2:32.06   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    35.24  1:15.42  1:56.39    2:36.95   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    35.90  1:16.26  1:57.11    2:38.95   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    37.50  1:19.03  2:02.85    2:44.43   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    38.92  1:22.93  2:08.04    2:49.93   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    36.89  1:20.63  2:07.37    2:53.53   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    37.86  1:22.61  2:09.33    2:53.85   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    40.66  1:26.23  2:13.57    2:58.02   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    39.80  1:26.18  2:16.88    3:07.25   
10  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    41.49  1:29.80  2:21.89    3:10.26   
11  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    44.41  1:34.43  2:26.39    3:18.83   
12  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    44.85  1:38.73  2:33.16    3:24.42   
13  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    40.91  1:34.29  2:30.47    3:25.28   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.44   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap            35.57   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            42.16   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap            43.77   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            48.14   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap            48.52   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            49.51   
Alex Andersson  2005  Sala Simsällskap            51.46   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap            55.46   
10  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap            58.96   
11  Milton Dalin  2005  Sala Simsällskap            1:01.24   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            19.99   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.86   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            22.93   
Eleanor Fredholm  2007  Bollnäs Simsällskap            24.27   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            25.53   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            26.12   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            31.68   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            16.48   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            17.37   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            18.09   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.45   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            21.35   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            21.42   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap            22.24   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            22.55   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            23.14   
10  Elise Herpman  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            24.34   
11  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap            25.48   
12  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            25.90   
13  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            26.83   
14  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            27.28   
15  Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            28.95   
16  Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap            30.09   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    1:15.11  2:33.82  3:54.16    5:10.86   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    1:13.49  2:33.28  3:53.99    5:11.10   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    1:17.33  2:42.46  4:08.04    5:29.10   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    1:17.39  2:41.89  4:08.53    5:29.30   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    1:17.88  2:43.32  4:08.87    5:32.16   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    1:19.62  2:45.62  4:13.56    5:40.49   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    1:25.03  2:57.66  4:31.94    6:01.09   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    34.06        1:11.47   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    36.72        1:15.67   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    36.60        1:16.21   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    36.64        1:16.54   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    36.80        1:17.50   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    38.20        1:18.41   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    37.36        1:20.99   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    38.76        1:21.24   
Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    42.01        1:23.08   
10  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    41.73        1:25.57   
11  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    40.10        1:26.69   
12  Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.47        1:28.10   
13  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    40.97        1:29.08   
14  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.62        1:29.93   
15  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap    44.89        1:32.29   
16  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    42.39        1:32.31   
17  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    43.24        1:33.21   
18  Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.21        1:34.73   
19  Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap    43.81        1:35.96   
20  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    44.92        1:36.04   
21  Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap    44.63        1:38.08   
22  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    45.55        1:38.23   
23  Liv Boman  2005  Sala Simsällskap    45.93        1:38.50   
24  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    46.38        1:39.91   
25  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    45.86        1:41.40   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    30.55        1:04.42   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    31.24        1:05.90   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    33.16        1:08.77   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    33.41        1:09.17   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    33.60        1:09.38   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    33.28        1:10.65   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    34.14        1:12.25   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    35.20        1:12.30   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    34.74        1:12.54   
10  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    36.19        1:15.04   
11  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    35.30        1:15.13   
12  Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.31        1:15.28   
13  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    35.16        1:15.36   
14  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap    36.25        1:15.95   
15  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    36.74        1:16.40   
16  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    37.33        1:16.91   
17  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    37.47        1:17.08   
18  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.21        1:17.24   
19  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    36.60        1:17.34   
20  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    37.05        1:17.56   
21  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    37.24        1:18.07   
22  Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.53        1:18.58   
23  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    38.13        1:19.01   
24  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.32        1:19.43   
25  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    38.50        1:20.34   
26  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    38.63        1:20.79   
27  Wilma Berg  2004  Ludvika Simsällskap    39.74        1:20.84   
28  Vendela Mehtälä  2004  Falu Simsällskap    38.61        1:22.13   
29  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    39.42        1:23.59   
30  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.38        1:24.48   
31  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    40.39        1:24.49   
32  Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap    40.41        1:25.66   
33  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    40.66        1:26.34   
34  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.65        1:27.12   
35  Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap    39.64        1:29.68   
36  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.62        1:31.43   
37  Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap    43.71        1:32.30   
38  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.08        1:32.32   
39  Gabrielle Paul  2004  Upsala Simsällskap    44.43        1:36.86   
Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap    43.82        1:36.54   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap    53.63        1:50.62   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap    1:04.06        2:07.04   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    46.11        1:37.90   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap    47.97        1:40.31   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap    50.57        1:42.70   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap    46.37        1:42.80   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    52.02        1:52.10   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap    52.21        1:52.15   
Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap    54.27        1:55.75   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.00        1:19.21   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    39.12        1:26.42   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    43.01        1:30.68   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    43.81        1:35.26   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap    47.45        1:36.31   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    47.71        1:36.40   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    51.24        1:40.98   
Max Nordén  2005  Gimo Simsällskap    50.13        1:45.38   
Milton Dalin  2005  Sala Simsällskap    55.77        1:47.34   
10  Alex Andersson  2005  Sala Simsällskap    52.01        1:48.38   
11  Max Samuelsson  2005  Sala Simsällskap    54.40        1:50.60   
12  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap    55.60        1:53.05   
13  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    57.98        1:59.21   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oscar Westman  2005  Falu Simsällskap            DSQ   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            19.58   
Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            23.69   
Maja Nyström  2007  Falu Simsällskap            24.34   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            25.98   
Maria Leonardsson  2009  Ludvika Simsällskap            29.80   
Ida Puhls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors            DNS   
Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            37.71   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.36   
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            40.47   
Eleanor Fredholm  2007  Bollnäs Simsällskap            44.06   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            45.64   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            48.71   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            51.53   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            32.08   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            34.53   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            37.21   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            37.71   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.81   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            38.02   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.81   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap            41.05   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap            41.39   
10  Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap            42.95   
11  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            45.37   
12  Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.62   
13  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap            45.95   
14  Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap            46.63   
15  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            47.12   
16  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            47.14   
17  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            49.11   
18  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            51.09   
19  Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            1:02.59   
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors            DNS   
Ida Zackrisson  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.02        1:19.82   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    42.15        1:25.77   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    44.73        1:33.14   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    44.85        1:33.49   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    46.44        1:35.79   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    48.08        1:36.84   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    47.95        1:37.91   
Max Nordén  2005  Gimo Simsällskap    50.83        1:43.83   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap    52.38        1:45.49   
10  Max Samuelsson  2005  Sala Simsällskap    53.21        1:47.65   
11  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    59.03        2:05.21   
Castor Lindholm  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Oscar Westman  2005  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    36.62        1:17.10   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    38.16        1:18.79   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    41.69        1:23.73   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    41.93        1:25.02   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    41.62        1:25.78   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    43.56        1:27.42   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    44.66        1:28.22   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    43.73        1:29.27   
Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap    43.54        1:29.51   
10  Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    49.85        1:44.95   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    43.80        1:32.24   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    43.69        1:32.87   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    43.47        1:33.20   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    46.99        1:37.94   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    47.90        1:39.26   
Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    49.45        1:43.68   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    49.15        1:44.55   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    50.30        1:46.87   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.41        1:49.28   
10  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    52.64        1:49.69   
11  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    51.60        1:49.95   
12  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    53.59        1:50.60   
13  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    55.73        1:52.78   
14  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    56.00        1:54.41   
15  Ottilia Lejon  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    56.53        1:57.17   
16  Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    58.39        2:01.17   
17  Liv Boman  2005  Sala Simsällskap    59.73        2:02.79   
18  Ida Thelander  2005  Sala Simsällskap    59.83        2:04.57   
19  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    59.88        2:05.66   
20  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap    59.17        2:10.17   
21  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    1:01.45        2:10.45   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    39.27        1:22.53   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.75        1:22.89   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    40.48        1:24.05   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    40.71        1:26.49   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    41.40        1:27.83   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    42.86        1:31.20   
Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    43.00        1:31.65   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.44        1:33.33   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    44.39        1:33.35   
10  Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    44.37        1:33.58   
11  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    44.72        1:34.19   
12  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    44.16        1:34.24   
13  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    42.73        1:35.51   
14  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    45.26        1:35.77   
15  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    46.03        1:37.82   
16  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    47.07        1:39.71   
17  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.45        1:40.17   
18  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    47.95        1:42.00   
19  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    49.14        1:42.76   
20  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    49.28        1:43.46   
21  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    49.24        1:43.50   
22  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    51.29        1:43.92   
23  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    50.06        1:44.09   
24  Vendela Mehtälä  2004  Falu Simsällskap    48.07        1:44.15   
25  Gabrielle Paul  2004  Upsala Simsällskap    49.41        1:44.43   
26  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.13        1:44.62   
27  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    50.27        1:44.80   
28  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    50.39        1:45.70   
29  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.75        1:46.04   
30  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.45        1:47.06   
31  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    50.46        1:47.96   
32  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    51.15        1:49.27   
33  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    49.64        1:49.48   
34  Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap    53.17        1:49.82   
35  Wilma Berg  2004  Ludvika Simsällskap    52.65        1:50.60   
36  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap    52.76        1:52.06   
37  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    54.80        1:54.08   
38  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    1:14.07        2:35.24   
                     
 
Gren 11, 25m Bröstsim P-09 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            27.10   
Martin Johnsson  2007  Upsala Simsällskap            27.29   
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.47   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            30.82   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            31.04   
Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap            31.05   
Arvid Lejon  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.27   
Lucas Yu  2010  Upsala Simsällskap            DSQ   
Noel Westman  2007  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            54.70   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            55.53   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            59.31   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            1:06.33   
Gustav Bondensson  2007  Falu Simsällskap            1:19.69   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            49.27   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.89   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            50.32   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.31   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            53.45   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            53.74   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            53.93   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap            54.27   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            1:01.52   
10  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            1:02.60   
11  Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            1:03.31   
12  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            1:06.56   
13  Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:10.92   
Melker Kling  2006  Sim 77 Hofors            DNS   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            21.05   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            22.77   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            26.03   
Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            26.68   
Maja Nyström  2007  Falu Simsällskap            27.68   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            28.49   
Maria Leonardsson  2009  Ludvika Simsällskap            29.11   
Ida Puhls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            45.57   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            46.17   
Eleanor Fredholm  2007  Bollnäs Simsällskap            49.56   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            50.87   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            54.72   
Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            38.02   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            39.12   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.66   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            43.17   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.97   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            44.02   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            44.35   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            48.27   
Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap            49.57   
10  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            52.13   
11  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            52.98   
12  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap            54.24   
13  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            54.95   
14  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap            56.37   
15  Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap            58.88   
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors            DNS   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Medley P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    38.39  1:22.67  2:09.56    2:47.61   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    34.54  1:19.71  2:10.84    2:49.84   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    39.33  1:23.80  2:15.73    2:56.64   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    38.43  1:24.89  2:21.06    2:59.60   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    43.57  1:32.91  2:25.18    3:05.10   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    46.44  1:35.80  2:31.49    3:12.18   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    45.92  1:35.28  2:33.73    3:17.04   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    33.37        1:14.78   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    36.14        1:18.46   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    35.68        1:19.64   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    38.21        1:20.98   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    39.47        1:24.52   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    37.50        1:25.73   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    41.09        1:28.86   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    39.74        1:29.65   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    46.17        1:37.33   
10  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    46.44        1:38.16   
11  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    47.10        1:39.29   
12  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    45.99        1:41.41   
13  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    46.98        1:42.84   
14  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    52.31        1:56.28   
Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2006] 1  2006  Upsala Simsällskap            2:44.03   
  Tage Helin  2007      43.33        43.33   
  Filip Hallin  2006      40.25        1:23.58   
  Adam Wahlberg  2006      40.91        2:04.49   
  Malte Franzén  2007      39.54        2:44.03   
                     
Upsala S Herrar [2006] 2  2006  Upsala Simsällskap            3:12.20   
  Lego Wallin  2007      52.86        52.86   
  Martin Johnsson  2007      41.81        1:34.67   
  Gabriel Leijon  2006      48.87        2:23.54   
  Arvid Högström  2006      48.66        3:12.20   
                     
                     
 
Gren 19, 4X25m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sandviken Damer 10 Oy  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:17.41   
  Ida Zackrisson  2006                 
  Linnea Cederholm Sandberg  2006      36.77        36.77   
  Enya Söderlund  2006                 
  Elise Herpman  2006      1:17.41        1:17.41   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer [2006] 1  2006  Upsala Simsällskap            2:58.68   
  Hilma Wahlström  2006      39.34        39.34   
  Ebba Lundqvist  2007      47.13        1:26.47   
  Alva Stadell  2006      50.79        2:17.26   
  Nike Söderström  2007      41.42        2:58.68   
                     
Upsala S Damer [2006] 2  2006  Upsala Simsällskap            3:36.00   
  Nora Högström  2007      49.32        49.32   
  Maja Ahlén  2006      50.28        1:39.60   
  Nora Lundberg  2006      1:04.81        2:44.41   
  Ida Svensson  2006      51.59        3:36.00   
                     
                     
 
Gren 21, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Herrar Lag 1  2004  Gävle Simsällskap            2:35.11   
  Albin Östlund  2004      37.52        37.52   
  Samuel Sjökvist  2005      49.02        1:26.54   
  Olle Wikholm  2004      34.82        2:01.36   
  Martin Riljak  2004      33.75        2:35.11   
                     
Upsala S Herrar [2005]1  2005  Upsala Simsällskap            2:35.49   
  Danny Simaleza  2005      40.15        40.15   
  Ravi Parekh  2005      45.38        1:25.53   
  Adi Ramovic  2004      36.52        2:02.05   
  Markus Brenning  2005      33.44        2:35.49   
                     
Upsala S Herrar [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            2:55.51   
  Lukas Höglund  2004      41.05        41.05   
  Edvin Pitic  2005      55.51        1:36.56   
  William Rismyhr  2004      38.47        2:15.03   
  Daniel Smekal  2005      40.48        2:55.51   
                     
Sala SS Herrar [2004]  2004  Sala Simsällskap            2:57.66   
  Max Antonsson  2004      41.93        41.93   
  William Struwe  2006      50.54        1:32.47   
  Olle Nilsson  2004      43.42        2:15.89   
  Alex Andersson  2005      41.77        2:57.66   
                     
                     
 
Gren 22, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Söderhamn Damer [2004]  2004  Söderhamns Simsällskap            2:25.93   
  Junia Eklund  2006      40.37        40.37   
  Filippa Eklund  2004      36.53        1:16.90   
  Clara Bergh  2004      31.97        1:48.87   
  Frida Ljusberg  2004      37.06        2:25.93   
                     
Gävle SS Damer Lag 1  2004  Gävle Simsällskap            2:28.26   
  Lisa Löf  2004      37.66        37.66   
  Siri Sundvik  2004      42.48        1:20.14   
  Frida Florén  2004      35.54        1:55.68   
  Juni Rogström  2004      32.58        2:28.26   
                     
Hudiksvall Damer [2004]  2004  Hudiksvalls Simsällskap            2:33.91   
  Agnes Jonasson  2005      43.66        43.66   
  Tyra Strömbom  2004      38.68        1:22.34   
  Amanda Jonasson  2004      38.70        2:01.04   
  Nellie Demir  2004      32.87        2:33.91   
                     
Upsala S Damer [2005] 2  2005  Upsala Simsällskap            2:35.84   
  Kajsa Franzén  2004      41.24        41.24   
  Daniela Larsson  2004      43.91        1:25.15   
  Viktoria Lautmann  2004      38.03        2:03.18   
  Clara Frykberg  2005      32.66        2:35.84   
                     
Falun Damer  2004  Falu Simsällskap            2:38.12   
  Ellen Lundin  2005      42.17        42.17   
  Julia Lindgren  2004      40.31        1:22.48   
  Tuva Hjemli  2005      37.98        2:00.46   
  Vendela Mehtälä  2004      37.66        2:38.12   
                     
Sala SS Damer [2004]  2004  Sala Simsällskap            2:38.59   
  Ida Dalin  2005      37.00        37.00   
  Leia Eriksson  2004      42.87        1:19.87   
  Lisa Nystrand  2006      36.66        1:56.53   
  Liv Boman  2005      42.06        2:38.59   
                     
Upsala S Damer [2005]4  2005  Upsala Simsällskap            2:51.03   
  Lovis Lång  2005      47.34        47.34   
  Olivia Punga  2005      47.06        1:34.40   
  Lisen Myrelid  2005      40.74        2:15.14   
  Alma Bergqvist  2005      35.89        2:51.03   
                     
Harnäs Sku Damer [2004)  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:53.87   
  Ebba-Lotta Staaf  2004      48.76        48.76   
  Tuva Blomdahl  2004      10.79        59.55   
  Linn Andrén  2004      31.14        1:30.69   
  Matilda Nilsson  2004      1:23.18        2:53.87   
                     
Gävle SS Damer Lag 2  2004  Gävle Simsällskap            2:55.04   
  Lisa Holfve  2005      46.92        46.92   
  Hanna Stolt  2004      49.24        1:36.16   
  Nathalie Stigenberg  2004      39.64        2:15.80   
  Vilma Hjertberg  2004      39.24        2:55.04   
                     
Sandviken Damer 11-12  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
Upsala S Damer [2005] 1  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
Upsala S Damer [2005]3  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Klara Pettersson  2004      42.22        42.22   
  Maja Molund  2004      47.12        1:29.34   
                     
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix [2005]1  2005  Upsala Simsällskap            2:09.77   
  Adi Ramovic  2004      30.54        30.54   
  Viktoria Lautmann  2004      34.14        1:04.68   
  Clara Frykberg  2005      32.66        1:37.34   
  William Rismyhr  2004      32.43        2:09.77   
                     
Sala SS Mix Lag 1  2005  Sala Simsällskap            2:15.14   
  Ida Dalin  2005      32.01        32.01   
  Max Antonsson  2004      36.41        1:08.42   
  Lisa Nystrand  2006      33.29        1:41.71   
  Olle Nilsson  2004      33.43        2:15.14   
                     
Upsala S Mix [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            2:18.61   
  Matilda Tukler  2004      34.03        34.03   
  Danny Simaleza  2005      32.64        1:06.67   
  Rasmus Loklint  2005      37.12        1:43.79   
  Joanna Sundqvist  2005      34.82        2:18.61   
                     
Sala SS Mix Lag 2  2005  Sala Simsällskap            2:46.99   
  Leia Eriksson  2004      36.13        36.13   
  Liv Boman  2005      44.19        1:20.32   
  Alex Andersson  2005      47.79        2:08.11   
  Max Samuelsson  2005      38.88        2:46.99   
                     
Upsala S Mix [2005]3  2005  Upsala Simsällskap            2:48.44   
  Genoveva Lappin  2004      38.66        38.66   
  Lucia Lindqvist  2004      40.07        1:18.73   
  Artur Norman  2005      48.32        2:07.05   
  Daniel Smekal  2005      41.39        2:48.44   
                     
Gävle SS Mix [2005]  2005  Gävle Simsällskap            2:55.80   
  Junie Mattsson  2007      41.61        41.61   
  Fanny Karlsson  2004      47.36        1:28.97   
  Erik Sjökvist  2007      49.26        2:18.23   
  Oliver Wijker  2006      37.57        2:55.80   
                     
                     
 
Gren 24, 4X25m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix [2006] 1  2006  Upsala Simsällskap            1:07.89   
  Nike Söderström  2007                 
  Hilma Wahlström  2006      34.91        34.91   
  Filip Hallin  2006                 
  Malte Franzén  2007      1:07.89        1:07.89   
                     
Harnäs Sku Mix [2006]  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:14.86   
  Agnes Edvinsson  2006                 
  Isabelle Nilsson  2007      34.86        34.86   
  Albin Glaas  2006                 
  Axel Pagard  2006      1:14.86        1:14.86   
                     
Upsala S Mix [2006] 2  2006  Upsala Simsällskap            1:16.47   
  Tage Helin  2007                 
  Ebba Lundqvist  2007      38.55        38.55   
  Alva Stadell  2006                 
  Adam Wahlberg  2006      1:16.47        1:16.47   
                     
Upsala S Mix [2006] 3  2006  Upsala Simsällskap            1:19.02   
  Maja Ahlén  2006                 
  Martin Johnsson  2007      40.92        40.92   
  Ludvig Glantz  2006                 
  Ida Svensson  2006      1:19.02        1:19.02   
                     
Falun Mix [2006]  2006  Falu Simsällskap            1:28.17   
  Gustav Bondensson  2007                 
  Maja Nyström  2007      44.28        44.28   
  Noel Westman  2007                 
  Doris von Hofsten  2008      1:28.17        1:28.17   
                     
                     
 
Gren 25, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.01  1:15.82  1:55.98    2:33.88   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    36.31  1:17.00  1:58.68    2:39.46   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    38.76  1:23.36  2:08.29    2:51.18   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    41.02  1:24.83  2:10.14    2:54.48   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    41.55  1:31.31  2:22.07    3:10.06   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    44.56  1:36.11  2:31.43    3:19.32   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap    45.23  1:35.81  2:29.19    3:19.61   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap            36.89   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            37.97   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            38.34   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            38.44   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap            38.64   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap            38.75   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            41.79   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap            45.23   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap            45.51   
10  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap            47.97   
11  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            48.26   
12  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap            48.68   
13  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            52.08   
14  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap            53.44   
15  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            54.02   
16  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap            54.64   
17  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap            57.93   
Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            20.24   
Martin Johnsson  2007  Upsala Simsällskap            22.93   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            24.29   
Lucas Yu  2010  Upsala Simsällskap            29.65   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            30.81   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            32.72   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            19.71   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            21.39   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            21.80   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            22.25   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap            22.37   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            22.51   
Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            23.06   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            23.65   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            25.06   
10  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            27.49   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    1:11.96  2:29.81  3:47.50    5:01.71   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    1:13.79  2:32.42  3:52.02    5:08.05   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    1:13.43  2:35.72  3:58.73    5:18.05   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    1:19.89  2:45.90  4:12.63    5:35.56   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    1:19.65  2:44.63  4:11.93    5:37.63   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    1:22.02  2:48.83  4:16.92    5:42.89   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    1:20.51  2:51.20  4:20.24    5:47.15   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    1:23.83  2:51.50  4:20.30    5:47.38   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap    1:19.78  2:48.64  4:19.74    5:50.86   
10  Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    1:27.18  2:57.45  4:28.01    5:56.80   
11  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    1:25.59  2:56.34  4:28.71    5:59.08   
12  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    1:28.23  3:01.81  4:36.17    6:13.25   
13  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    1:33.72  3:20.06  5:08.02    6:50.96   
14  Lucia Lindqvist  2004  Upsala Simsällskap    1:36.09  3:21.74  5:09.91    6:56.15   
Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.78        1:11.10   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    34.53        1:11.98   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    36.63        1:16.02   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    39.07        1:21.00   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    39.51        1:22.42   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap    41.12        1:28.50   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    41.39        1:29.30   
Oscar Westman  2005  Falu Simsällskap    43.03        1:30.25   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    43.60        1:30.40   
10  Milton Dalin  2005  Sala Simsällskap    45.26        1:33.48   
11  Max Samuelsson  2005  Sala Simsällskap    45.70        1:33.92   
12  Alex Andersson  2005  Sala Simsällskap    46.87        1:37.12   
13  Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap    48.14        1:40.91   
14  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    47.35        1:42.54   
15  Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap    50.97        1:51.74   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    32.34        1:06.17   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    31.93        1:06.22   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    34.63        1:10.80   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    34.96        1:12.39   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    36.41        1:14.75   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    36.59        1:15.91   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    36.85        1:16.15   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    37.86        1:18.17   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    37.06        1:19.62   
10  Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap    38.55        1:21.06   
11  Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    40.02        1:21.99   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap    48.36        1:44.86   
Eleanor Fredholm  2007  Bollnäs Simsällskap    52.63        1:47.05   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap    53.91        1:56.10   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap    59.55        2:02.18   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap    1:02.99        2:16.91   
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    37.26        1:18.70   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    39.46        1:27.18   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.74        1:33.43   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap    41.83        1:36.37   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.69        1:37.11   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora    47.57        1:41.68   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap    47.40        1:42.50   
Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    52.32        1:47.33   
Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap    54.45        1:49.58   
10  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    52.51        1:49.97   
11  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap    58.57        2:00.49   
12  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap    58.82        2:01.36   
13  Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap    1:06.05        2:06.61   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    37.31        1:20.77   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    38.94        1:22.51   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    39.94        1:25.04   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    40.14        1:26.68   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    40.92        1:28.23   
Joanna Sundqvist  2005  Upsala Simsällskap    41.36        1:29.70   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    43.05        1:29.88   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    43.99        1:30.29   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    43.29        1:32.10   
10  Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.58        1:36.90   
11  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsällskap    49.81        1:39.34   
12  Tilde Svegårdh  2005  Upsala Simsällskap    49.33        1:39.74   
13  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap    49.80        1:43.14   
14  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    53.01        1:43.81   
15  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    50.20        1:43.92   
16  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.41        1:45.70   
17  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    51.85        1:47.76   
18  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    52.55        1:48.81   
19  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    53.12        1:49.57   
20  Felicia Bergman  2005  Upsala Simsällskap    51.81        1:52.18   
21  Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap    54.08        1:52.20   
22  Alva Käller  2005  Hudiksvalls Simsällskap    55.71        1:54.18   
23  Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap    54.87        1:56.22   
24  Ottilia Lejon  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    58.56        1:57.68   
25  Ida Thelander  2005  Sala Simsällskap    1:00.68        2:03.04   
                     
 
Gren 31, 25m Frisim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Johnsson  2007  Upsala Simsällskap            20.22   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            22.13   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            22.43   
Lucas Yu  2010  Upsala Simsällskap            22.97   
Noel Westman  2007  Falu Simsällskap            23.41   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            23.69   
Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap            26.36   
Arvid Lejon  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.42   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            38.05   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            43.93   
Gustav Bondensson  2007  Falu Simsällskap            45.62   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            52.28   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            38.26   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            39.05   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            39.43   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.21   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap            40.34   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            40.57   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            40.65   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            41.69   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            42.25   
10  Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap            43.47   
11  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            48.71   
12  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            48.72   
13  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.85   
Melker Kling  2006  Sim 77 Hofors            DNS   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsällskap    38.97        1:20.43   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    40.55        1:23.69   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    43.29        1:26.29   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    43.02        1:26.85   
Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    42.19        1:26.93   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    44.74        1:30.71   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    45.18        1:31.27   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    45.00        1:33.23   
Agnes Jonasson  2005  Hudiksvalls Simsällskap    46.83        1:37.24   
10  Lovis Lång  2005  Upsala Simsällskap    50.75        1:39.98   
11  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap    52.24        1:45.31   
12  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsällskap    51.57        1:46.49   
13  Senni Peura  2005  Upsala Simsällskap    52.79        1:47.18   
14  Olivia Punga  2005  Upsala Simsällskap            1:50.88   
15  Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap    55.51        1:54.19   
16  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.80        1:54.53   
Miski Hagi Shire  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Smilla Fredriksson  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    38.10        1:17.46   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    37.83        1:19.17   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    38.64        1:20.02   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    38.80        1:20.30   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    39.07        1:20.54   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.62        1:21.29   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    41.65        1:24.45   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    41.23        1:24.97   
Viktoria Lautmann  2004  Upsala Simsällskap    42.99        1:26.68   
10  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    43.68        1:27.28   
11  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    43.53        1:28.04   
12  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    44.02        1:28.55   
13  Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    42.07        1:28.80   
14  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap    44.38        1:29.26   
15  Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    43.31        1:29.54   
16  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    44.26        1:29.95   
17  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.56        1:30.97   
18  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    44.64        1:32.09   
19  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    45.65        1:32.30   
20  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    44.31        1:32.45   
21  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    46.81        1:33.52   
22  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.95        1:33.63   
23  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    46.84        1:35.93   
24  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap    46.73        1:35.94   
25  Wilma Berg  2004  Ludvika Simsällskap    49.32        1:36.67   
26  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    47.91        1:38.87   
27  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    47.14        1:38.94   
28  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    49.44        1:39.86   
29  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.78        1:41.00   
30  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.21        1:41.62   
31  Alice Törnkvist  2004  Upsala Simsällskap    55.80        1:57.53   
32  Gabrielle Paul  2004  Upsala Simsällskap    56.28        1:59.71   
33  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    1:00.80        2:04.20   
Genoveva Lappin  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.04        1:35.38   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsällskap    48.43        1:43.31   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap    48.52        1:43.78   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsällskap    50.58        1:44.26   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    53.27        1:46.24   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsällskap    51.03        1:46.74   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    52.00        1:47.27   
Milton Dalin  2005  Sala Simsällskap    53.17        1:52.08   
Max Samuelsson  2005  Sala Simsällskap    55.86        1:58.63   
10  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsällskap    56.50        1:59.62   
11  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsällskap    57.63        2:03.69   
12  Alex Andersson  2005  Sala Simsällskap    1:01.21        2:07.09   
Artur Norman  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Daniel Smekal  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    42.29        1:28.15   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    44.34        1:33.71   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    47.18        1:39.58   
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    47.28        1:39.62   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    48.10        1:40.42   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    49.40        1:40.92   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    52.06        1:47.60   
Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap    49.50        1:48.33   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    51.57        1:51.22   
10  Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    54.92        1:53.97   
                     
 
Gren 35, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            25.54   
Maja Nyström  2007  Falu Simsällskap            26.81   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            28.01   
Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.66   
My Hamberg  2007  Upsala Simsällskap            30.50   
Maria Leonardsson  2009  Ludvika Simsällskap            37.45   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.10   
Eleanor Fredholm  2007  Bollnäs Simsällskap            54.67   
Nike Söderström  2007  Upsala Simsällskap            54.87   
Ebba Lundqvist  2007  Upsala Simsällskap            58.84   
Nora Högström  2007  Upsala Simsällskap            1:01.78   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            1:03.53   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap            40.88   
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap            48.80   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.45   
Elise Herpman  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.69   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.14   
Elena Henze  2006  Simsällskapet Mora            52.23   
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            53.43   
Ida Zackrisson  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            54.23   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            55.00   
10  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            55.69   
11  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap            55.93   
12  Alva Stadell  2006  Upsala Simsällskap            58.09   
13  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            58.11   
14  Ida Svensson  2006  Upsala Simsällskap            59.67   
15  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap            1:00.53   
16  Maja Ahlén  2006  Upsala Simsällskap            1:02.49   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            DNS   
Hilma Wahlström  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nora Lundberg  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Bondensson  2007  Falu Simsällskap            21.21   
Martin Johnsson  2007  Upsala Simsällskap            21.94   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            24.70   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            26.02   
Eskil Nilsson  2008  Ludvika Simsällskap            27.73   
Malte Andersson  2007  Upsala Simsällskap            27.94   
Arvid Lejon  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.17   
Lucas Yu  2010  Upsala Simsällskap            29.28   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Franzén  2007  Upsala Simsällskap            44.14   
Tage Helin  2007  Upsala Simsällskap            48.19   
Lego Wallin  2007  Upsala Simsällskap            1:02.65   
                     
 
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            42.74   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsällskap            47.19   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            47.46   
Alex Storbacka  2006  Borlänge Simsällskap            47.80   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            48.71   
Adam Wahlberg  2006  Upsala Simsällskap            49.44   
Sebastian Pettersson  2006  Hudiksvalls Simsällskap            50.01   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap            51.54   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.40   
10  Arvid Högström  2006  Upsala Simsällskap            54.25   
11  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.91   
12  Gabriel Leijon  2006  Upsala Simsällskap            55.02   
Ludvig Glantz  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 200m Medley F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    34.06  1:17.24  2:03.91    2:41.79   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    34.98  1:20.41  2:09.70    2:46.64   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    38.76  1:20.75  2:11.71    2:48.67   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap    37.41  1:24.30  2:13.00    2:51.76   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    37.40  1:21.86  2:15.06    2:53.95   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    38.97  1:25.75  2:20.60    2:59.32   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    38.51  1:27.53  2:20.92    3:00.37   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsällskap    44.71  1:31.27  2:20.10    3:01.98   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    38.96  1:27.58  2:20.59    3:03.50   
10  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    43.19  1:30.58  2:24.28    3:05.47   
11  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    41.38  1:31.70  2:24.49    3:06.10   
12  Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    43.96  1:34.81  2:26.99    3:12.41   
13  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    45.55  1:33.21  2:31.17    3:12.53   
14  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    44.94  1:33.77  2:29.58    3:13.13   
15  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.46  1:36.98  2:34.83    3:15.45   
16  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    48.72  1:38.58  2:34.81    3:15.60   
17  Maja Molund  2004  Upsala Simsällskap    46.51  1:34.91  2:32.97    3:16.61   
18  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    48.79  1:39.46  2:32.97    3:16.68   
19  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    46.90  1:36.93  2:33.68    3:18.49   
20  Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap    46.04  1:42.20  2:39.15    3:22.15   
21  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    52.06  1:46.62  2:46.28    3:31.36   
22  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    48.04  1:41.79  2:46.23    3:31.69   
23  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    50.82  1:44.16  2:40.89    3:33.30   
24  Hanna Wahlqvist  2004  Ludvika Simsällskap    48.74  1:46.53  2:46.36    3:34.69   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Persson  2004  Simsällskapet Mora    34.72        1:16.03   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    37.86        1:21.96   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    39.62        1:25.78   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    40.70        1:31.42   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsällskap    45.01        1:39.48   
Lukas Höglund  2004  Upsala Simsällskap    46.57        1:41.55   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    48.10        1:43.05   
Anton Solum  2004  Borlänge Simsällskap    51.00        1:49.88   
                     
 
Gren 41, 4X25m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sandviken Damer 10 Oy  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:31.03   
  Ida Zackrisson  2006                 
  Elise Herpman  2006      48.29        48.29   
  Linnea Cederholm Sandberg  2006                 
  Enya Söderlund  2006      1:31.03        1:31.03   
                     
Upsala S Damer [2006] 2  2006  Upsala Simsällskap            1:50.16   
  Nora Högström  2007                 
  Ida Svensson  2006      51.33        51.33   
  Maja Ahlén  2006                 
  Nora Lundberg  2006      1:50.16        1:50.16   
                     
                     
 
Gren 42, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Damer [2006] 1  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 43, 4X25m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2006] 2  2006  Upsala Simsällskap            1:44.70   
  Malte Andersson  2007                 
  Lego Wallin  2007      57.55        57.55   
  Gabriel Leijon  2006                 
  Arvid Högström  2006      1:44.70        1:44.70   
                     
                     
 
Gren 44, 4X50m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2006] 1  2006  Upsala Simsällskap            3:11.94   
  Adam Wahlberg  2006      49.46        49.46   
  Filip Hallin  2006      52.26        1:41.72   
  Malte Franzén  2007      45.78        2:27.50   
  Tage Helin  2007      44.44        3:11.94   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Söderhamn Damer [2004]  2004  Söderhamns Simsällskap            2:11.69   
  Clara Bergh  2004      29.83        29.83   
  Junia Eklund  2006      33.97        1:03.80   
  Frida Ljusberg  2004      38.11        1:41.91   
  Filippa Eklund  2004      29.78        2:11.69   
                     
Gävle SS Damer Lag 1  2004  Gävle Simsällskap            2:13.06   
  Frida Florén  2004      33.38        33.38   
  Lisa Löf  2004      32.98        1:06.36   
  Juni Rogström  2004      33.41        1:39.77   
  Siri Sundvik  2004      33.29        2:13.06   
                     
Upsala S Damer [2005] 1  2005  Upsala Simsällskap            2:14.58   
  Celina Hoffner  2004      33.12        33.12   
  Matilda Holmström  2005      34.18        1:07.30   
  Amanda Viksten  2004      33.37        1:40.67   
  Malva Morell  2004      33.91        2:14.58   
                     
Upsala S Damer [2005] 2  2005  Upsala Simsällskap            2:19.55   
  Joanna Sundqvist  2005      34.49        34.49   
  Kajsa Franzén  2004      35.15        1:09.64   
  Viktoria Lautmann  2004      34.55        1:44.19   
  Tilde Lantz  2004      35.36        2:19.55   
                     
Falun Damer  2004  Falu Simsällskap            2:21.69   
  Ellen Lundin  2005      35.54        35.54   
  Julia Lindgren  2004      30.50        1:06.04   
  Tuva Hjemli  2005      34.06        1:40.10   
  Emma Färlin  2006      41.59        2:21.69   
                     
Upsala S Damer [2005]3  2005  Upsala Simsällskap            2:23.42   
  Klara Pettersson  2004      36.76        36.76   
  Lisen Myrelid  2005      37.05        1:13.81   
  Matilda Tukler  2004      34.36        1:48.17   
  Elsa Stjerna  2004      35.25        2:23.42   
                     
Hudiksvall Damer [2004]  2004  Hudiksvalls Simsällskap            2:23.99   
  Tyra Strömbom  2004      32.74        32.74   
  Nellie Demir  2004      35.46        1:08.20   
  Alva Käller  2005      42.91        1:51.11   
  Amanda Jonasson  2004      32.88        2:23.99   
                     
Gävle SS Damer Lag 2  2004  Gävle Simsällskap            2:28.30   
  Nathalie Stigenberg  2004      35.99        35.99   
  Vilma Hjertberg  2004      37.89        1:13.88   
  Lisa Holfve  2005      36.12        1:50.00   
  Hanna Stolt  2004      38.30        2:28.30   
                     
Sala SS Damer [2004]  2004  Sala Simsällskap            2:29.60   
  Lisa Nystrand  2006      32.75        32.75   
  Leia Eriksson  2004      36.91        1:09.66   
  Ida Thelander  2005      49.37        1:59.03   
  Ida Dalin  2005      30.57        2:29.60   
                     
10  Sandviken Damer 11-12  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            2:32.95   
  Moa Kvarnlöf  2004      36.88        36.88   
  Ottilia Lejon  2005      42.64        1:19.52   
  Saga Boråker  2004      35.07        1:54.59   
  Vilma Herthelius  2005      38.36        2:32.95   
                     
11  Upsala S Damer [2005]4  2005  Upsala Simsällskap            2:42.01   
  Smilla Fredriksson  2005      43.33        43.33   
  Klara Mattiasson  2005      40.94        1:24.27   
  Hannah Svensson  2005      39.14        2:03.41   
  Tilde Svegårdh  2005      38.60        2:42.01   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [2005]1  2005  Upsala Simsällskap            2:10.07   
  Markus Brenning  2005      35.35        35.35   
  William Rismyhr  2004      32.76        1:08.11   
  Danny Simaleza  2005      32.12        1:40.23   
  Adi Ramovic  2004      29.84        2:10.07   
                     
Gävle SS Herrar Lag 1  2004  Gävle Simsällskap            2:17.34   
  Albin Östlund  2004      34.59        34.59   
  Olle Wikholm  2004      31.89        1:06.48   
  Martin Riljak  2004      33.76        1:40.24   
  Samuel Sjökvist  2005      37.10        2:17.34   
                     
Sala SS Herrar [2004]  2004  Sala Simsällskap            2:31.60   
  Olle Nilsson  2004      34.83        34.83   
  Max Antonsson  2004      36.63        1:11.46   
  Milton Dalin  2005      40.37        1:51.83   
  William Struwe  2006      39.77        2:31.60   
                     
Upsala S Herrar [2005]2  2005  Upsala Simsällskap            2:32.18   
  Lukas Höglund  2004      35.87        35.87   
  Rasmus Loklint  2005      37.50        1:13.37   
  Ravi Parekh  2005      38.24        1:51.61   
  Daniel Smekal  2005      40.57        2:32.18   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  27 november 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  08:48 
 
Uppdaterad: 28 NOV 2016 10:04
Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info