Hoppa till sidans innehåll

Hofors Cup 2016


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling      Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tävlingsort      Utskriftstid  15:54   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2016         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            38.73   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.17   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            34.04   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            35.76   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            35.93   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.25   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            27.79   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            30.58   
Axel Bräck  2001  Österby Simsällskap            33.72   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            27.55   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            30.98   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.72   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.98   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            38.16   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap            38.81   
Lea Norberg  2005  Sim 77 Hofors            40.11   
Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.99   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            42.66   
Ottilia Lejon  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.68   
Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap            43.51   
10  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            45.62   
11  Agnes Sundqvist  2005  Söderhamns Simsällskap            45.84   
12  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            46.19   
13  Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.23   
14  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.79   
15  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors            48.05   
16  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap            52.46   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            29.56   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            30.34   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            31.18   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            31.55   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.88   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.57   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            33.39   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            33.73   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.35   
10  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            35.17   
11  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            35.31   
12  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            35.67   
13  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            35.70   
14  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.73   
15  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.96   
16  Thelma Sundkvist  2003  Sim 77 Hofors            36.61   
17  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            36.84   
18  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            36.89   
19  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            37.23   
20  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.48   
21  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.11   
22  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.12   
23  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.47   
24  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.97   
25  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.27   
26  Sofia Lind Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            40.17   
27  Elin Persson  2004  Sim 77 Hofors            41.83   
27  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            41.83   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            28.63   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap            29.19   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            31.70   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.60   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors            33.63   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.87   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap            35.26   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap            40.04   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            28.94   
Agnes Humling  2000  Gävle Simsällskap            29.07   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            33.56   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.57   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            38.41   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            44.36   
Max Nordén  2005  Gimo Simsällskap            44.79   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            47.12   
Elias Nordgren  2005  Gimo Simsällskap            48.20   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            55.02   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.55   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            37.27   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            37.31   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            39.71   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.19   
Emil Sporron  2003  Gimo Simsällskap            45.86   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            29.28   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            31.09   
Axel Bräck  2001  Österby Simsällskap            34.82   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap            48.53   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 88 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            30.83   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            32.93   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.99   
Elise Herpman  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.99   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.82   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            51.37   
Agnes Sundqvist  2005  Söderhamns Simsällskap            52.34   
Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            53.46   
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            53.64   
Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap            54.66   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap            55.54   
10  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            56.14   
11  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            56.70   
12  Ottilia Lejon  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            56.71   
13  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            58.53   
14  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors            1:00.64   
15  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap            1:11.03   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            36.92   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            38.08   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            41.87   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.38   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            42.53   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            42.54   
Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            42.74   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.81   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            45.59   
10  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.03   
11  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            46.26   
12  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.70   
13  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            46.87   
14  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            47.02   
15  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.30   
16  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.43   
17  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.03   
18  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            49.55   
19  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.81   
20  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.07   
21  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            50.22   
22  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.80   
23  Sofia Lind Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            51.31   
24  Elin Persson  2004  Sim 77 Hofors            55.17   
25  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.32   
26  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            55.37   
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            34.47   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap            39.35   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.01   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap            44.47   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors            45.27   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap            45.59   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            45.69   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.49   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Gävle Simsällskap            36.12   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            40.18   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            41.20   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.53   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    26.77        55.40   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    27.17        57.08   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    28.99        1:00.21   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    29.56        1:03.07   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.46        1:03.45   
Axel Bräck  2001  Österby Simsällskap    32.35        1:07.46   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    33.05        1:08.41   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    34.63        1:10.89   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    34.63        1:12.45   
10  Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    34.97        1:12.61   
11  Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.82        1:15.01   
12  Emil Sporron  2003  Gimo Simsällskap    41.67        1:28.53   
13  Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    43.82        1:30.29   
14  Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    50.35        1:37.29   
15  Elias Nordgren  2005  Gimo Simsällskap    47.92        1:38.09   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    32.56        1:09.76   
Agnes Humling  2000  Gävle Simsällskap    33.23        1:10.85   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    34.19        1:14.43   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    37.65        1:16.66   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    35.82        1:18.06   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    36.49        1:18.93   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    36.93        1:20.11   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    36.47        1:21.06   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    38.41        1:23.22   
10  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    39.62        1:23.47   
11  Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.01        1:24.80   
12  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.43        1:25.54   
13  Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    40.07        1:26.50   
14  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    42.24        1:28.31   
15  Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.03        1:28.63   
16  Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.47        1:28.79   
17  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.93        1:28.93   
18  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    42.61        1:29.35   
19  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.88        1:30.84   
20  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.21        1:32.14   
21  Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.04        1:32.88   
22  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    43.74        1:34.15   
23  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    44.79        1:34.16   
24  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    45.62        1:34.19   
25  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    45.86        1:35.53   
26  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    45.41        1:37.87   
27  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    46.91        1:38.27   
28  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap    47.93        1:38.78   
29  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.88        1:39.66   
30  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.56        1:39.73   
31  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    48.04        1:41.38   
32  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    53.08        1:47.59   
33  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    57.47        1:52.61   
34  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    53.32        1:53.15   
Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            40.94   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.62   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            53.56   
Max Nordén  2005  Gimo Simsällskap            55.20   
Elias Nordgren  2005  Gimo Simsällskap            56.88   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            58.83   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            59.20   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            39.19   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            45.51   
Emil Sporron  2003  Gimo Simsällskap            45.67   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            47.16   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            32.08   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            35.13   
Olof Norberg  2001  Sim 77 Hofors            39.45   
Axel Bräck  2001  Österby Simsällskap            39.89   
Robin Andersson  2001  Sim 77 Hofors            42.54   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap            47.49   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            33.25   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            34.10   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngr
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.50   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            46.74   
Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap            48.32   
Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            48.88   
Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap            49.61   
Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            50.46   
Agnes Sundqvist  2005  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            36.23   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            36.31   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            36.81   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.27   
Thelma Sundkvist  2003  Sim 77 Hofors            41.51   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.80   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            41.95   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            42.47   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            42.47   
10  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.51   
11  Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.15   
12  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            43.59   
13  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            43.66   
14  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            44.14   
15  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            46.68   
16  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.12   
17  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.65   
18  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            47.91   
19  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            58.46   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            33.14   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap            34.06   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            36.17   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.54   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.59   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors            43.11   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap            44.99   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            34.91   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            40.17   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.06   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            32.54   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.18   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            40.35   
Elias Nordgren  2005  Gimo Simsällskap            43.11   
Max Nordén  2005  Gimo Simsällskap            43.45   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.11   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            54.37   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.74   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            31.06   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            32.28   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.90   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            34.22   
Emil Sporron  2003  Gimo Simsällskap            36.66   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            26.49   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            27.98   
Axel Bräck  2001  Österby Simsällskap            29.54   
Robin Andersson  2001  Sim 77 Hofors            34.79   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap            40.59   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            25.76   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            28.53   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.03   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            1:01.43   
Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 å
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            32.35   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            34.44   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            35.30   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            37.12   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.11   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            39.61   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            40.29   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            41.35   
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.15   
10  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            42.91   
11  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            45.80   
12  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.88   
13  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            47.54   
14  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            50.01   
15  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.49   
16  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            50.87   
17  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.15   
18  Sofia Lind Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            1:00.18   
Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            30.78   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap            32.94   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            37.26   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.72   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap            39.87   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap            42.22   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.88   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            32.50   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            38.34   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.23   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    29.47        1:02.27   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    28.37        1:02.48   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    30.86        1:07.28   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    32.43        1:10.87   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.26        1:13.73   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    36.68        1:17.49   
Axel Bräck  2001  Österby Simsällskap    36.44        1:18.37   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    38.49        1:22.35   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    38.28        1:23.34   
10  Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    38.63        1:24.19   
11  Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.77        1:29.56   
12  Emil Sporron  2003  Gimo Simsällskap    45.39        1:37.40   
13  Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    49.35        1:42.73   
14  Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    52.83        1:44.25   
15  Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    49.58        1:50.47   
Max Nordén  2005  Gimo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    29.84        1:01.41   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    29.75        1:01.70   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    30.33        1:02.58   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    31.79        1:05.68   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    32.70        1:07.83   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    33.98        1:09.77   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    33.80        1:10.78   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    34.13        1:11.21   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.57        1:11.44   
10  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    34.87        1:13.18   
11  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.87        1:13.65   
12  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    36.82        1:15.23   
13  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.67        1:15.83   
14  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    36.53        1:16.37   
15  Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.60        1:17.21   
16  Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.28        1:17.32   
17  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    36.90        1:17.88   
18  Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.51        1:18.63   
19  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    38.30        1:18.92   
20  Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    37.99        1:19.01   
21  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.27        1:19.77   
22  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    37.91        1:19.78   
23  Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.11        1:22.37   
24  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.80        1:22.95   
25  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    40.38        1:24.54   
26  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.99        1:25.48   
27  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    40.32        1:26.05   
28  Stella Karlsson  2006  Gimo Simsällskap    41.95        1:28.89   
29  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    43.14        1:29.09   
30  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.19        1:29.26   
31  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap    41.43        1:30.29   
32  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    42.81        1:36.05   
33  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap    48.95        1:40.43   
34  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap    1:45.72        1:45.72   
35  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap    1:00.50        2:10.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Sim 77 Hofors  Utskriftstid  15:54 
 
Uppdaterad: 25 DEC 2016 12:15 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info