Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien Sandviken


Resultat Totalt - Officiell                 
                   
  Tävling  Gästrikeserien 2  Utskriftsdatum  22 april 2018       
  Tävlingsort  Sandviken  Utskriftstid  18:57        
  Arrangör  Sandvikens Sim- och Hoppklubb           
  Bassäng  25m               
  Tävlingsdatum  22 april 2018             
                   
                   
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  Tid  Status 
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap  1:09.98  2:29.20  3:50.18  5:07.89   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:09.72  2:28.79  3:50.39  5:09.71   
                   
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m  Tid  Status 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap  32.49  1:08.57  1:46.52  2:24.08   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.61  1:10.16  1:48.57  2:24.20   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap  32.78  1:09.47  1:47.81  2:26.08   
                   
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.75      1:11.47  Guldtid
André Kron  2003  Gävle Simsällskap  37.33      1:16.11   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap  36.82      1:16.63   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap  37.72      1:23.65   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.03      1:24.68   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap  42.29      1:26.92   
                   
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.22      1:18.32   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.60      1:21.00   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.38      1:21.21   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.71      1:23.84   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  40.96      1:24.18   
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.07      1:25.40   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  41.62      1:27.39   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.01      1:31.05   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  46.04      1:34.32   
10  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap  1:38.98    1:38.98   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap        DSQ   
                   
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        41.12  Guldtid
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        41.35   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        DSQ   
                   
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        40.82  Guldtid
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        42.49   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        44.42   
                   
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap  38.36      1:20.40  Guldtid
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap  39.90      1:27.11   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap  42.94      1:29.41   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap  44.08      1:34.17   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap  44.43      1:35.19   
                   
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap  41.60      1:28.12   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.42      1:29.46   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.28      1:36.65   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.25      1:37.11   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.94      1:38.68   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.34      1:38.71   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  46.90      1:39.26   
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  48.15      1:41.23   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.36      1:41.53   
10  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap  49.60      1:47.47   
11  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  51.79      1:49.42   
                   
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        45.59  Guldtid
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        51.09   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        DSQ   
                   
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        46.03   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap        46.10   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        46.48   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        46.81   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap        47.10   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap        47.27   
                   
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap  29.19      1:01.23  Guldtid
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap  29.30      1:02.01  Guldtid
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  30.62      1:03.24   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.20      1:07.45   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap  31.50      1:08.63   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap  33.23      1:09.41   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap  1:14.42    1:14.42   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.71      1:19.38   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.92      1:20.34   
10  Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap  40.55      1:23.51   
Billy Appelgren  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb      DSQ   
                   
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.71      1:06.63   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.29      1:08.77   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  32.96      1:09.55   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.92      1:11.09   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap  20.18      1:11.36   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.79      1:15.14   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  36.40      1:15.63   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap  35.34      1:15.89   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.24      1:17.59   
10  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  20.96      1:18.50   
11  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.09      1:18.81   
12  Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  37.61      1:20.85   
13  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap  37.66      1:21.71   
14  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.89      1:22.99   
15  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  42.13      1:28.18   
16  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap  39.54      1:28.21   
                   
Gren 13, 50m Frisim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        36.32  Guldtid
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        38.97   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        40.16   
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb      44.84   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        46.58   
                   
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap        34.78  Guldtid
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        36.46   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        36.51   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        38.02   
                   
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap  39.22      1:20.64   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap  38.15      1:20.77   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.42      1:30.37   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.49      1:33.91   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.39      1:36.41   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.96      1:43.28   
                   
Gren 16, 100m Medley Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.99      1:20.85   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.24      1:21.97   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.23      1:23.43   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:24.53   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.39      1:25.82   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  42.76      1:29.55   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap  42.14      1:30.07   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.11      1:32.25   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.54      1:33.62   
10  Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.06      1:34.15   
11  Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  44.75      1:34.39   
12  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap  20.41      1:35.54   
13  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  51.50      1:38.33   
14  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  47.82      1:38.59   
15  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap  48.32      1:43.93   
16  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap  20.27      1:50.14   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        DSQ   
                   
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        18.37  Guldtid
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        18.78  Guldtid
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        19.30   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        23.17   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        26.36   
                   
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        18.72  Guldtid
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        18.87  Guldtid
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        19.58   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap        20.34   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap        21.26   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap        25.49   
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        DNS   
                   
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap        32.01  Guldtid
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb      32.40  Guldtid
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap        35.46   
                   
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        34.13   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap        34.21   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        34.73   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap        34.77   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap        37.63   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        37.87   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb      37.91   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb      38.15   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap        39.47   
10  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        39.66   
11  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        40.75   
12  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        40.77   
13  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap        41.94   
14  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap        42.47   
15  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap        43.12   
16  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap        49.98   
17  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap        50.68   
                   
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m  Tid  Status 
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.34  1:08.52  1:46.54  2:25.55   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap  36.03  1:18.10  2:02.82  2:46.96   
                   
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  Tid  Status 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap  1:12.14  2:30.00  3:49.74  5:06.42   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap  1:12.17  2:29.86  3:49.69  5:08.14   
                   
Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018             
Licensierad till: Sandvikens Sim och Hoppklubb  Utskriftstid  18:57              
                   
Uppdaterad: 23 APR 2018 13:11
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info