Gästrikeserien 4 2017 - Gävle SS - Simidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien 4 2017


  Tävling  Gästrikeserien Nr 4  Utskriftsdatum  26 november 2017       
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  20:34        
  Arrangör  HSS               
  Bassäng  25m               
  Tävlingsdatum  26 november 2017             
                   
Gren 1, 400m Frisim Herrar 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  Tid  Status 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    1:06.54  2:21.15  3:37.88  4:50.49   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    1:09.69  2:24.67  3:40.21  4:52.39   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    1:10.42  2:26.05  3:41.58  4:53.11   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:10.54  2:27.24  3:44.34  4:59.16   
                   
Gren 2, 200m Frisim Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m  Tid  Status 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    31.48  1:06.90  1:43.80  2:19.88   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    33.03  1:10.53  1:49.72  2:28.29   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    36.82  1:19.04  2:01.87  2:43.14   
Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb        DNS   
                   
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    37.00      1:18.41   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    38.29      1:20.13   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    43.09      1:27.36   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    42.59      1:29.15   
                   
Gren 4, 100m Ryggsim Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap    33.62      1:11.20   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    36.99      1:15.53   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.38      1:16.15   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.37      1:18.35   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.98      1:18.42   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    37.80      1:18.88   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.12      1:19.97   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    39.93      1:25.08   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.72      1:27.91   
10  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.17      1:27.93   
11  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.21      1:29.51   
12  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.69      1:30.79   
13  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.00      1:32.27   
14  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    44.37      1:33.30   
                   
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors          41.48   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        43.95   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        46.63   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap          49.51   
                   
Gren 6, 50m Ryggsim Damer-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb        40.56   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap          41.34   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap          41.98   
Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap          42.03   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap          42.84   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb        DSQ   
                   
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar 13år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    39.55      1:24.34   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    42.19      1:28.67   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.06      1:29.61   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    43.06      1:30.97   
                   
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    38.66      1:22.91   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.22      1:25.13   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    40.90      1:28.74   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    42.81      1:30.89   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  44.41      1:35.21   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.69      1:36.00   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.37      1:36.73   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.62      1:37.61   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.08      1:38.64   
10  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    45.43      1:39.03   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        DNS   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap        DSQ   
                   
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar -12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap          46.45   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors          46.48   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        46.83   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        51.50   
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap          52.82   
                   
Gren 10, 50m Bröstsim Damer -12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb        44.45   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap        44.66   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        48.21   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap          48.28   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap          48.55   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap          49.03   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        50.01   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        53.28   
Elise Herpman  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb        DNS   
                   
Gren 11, 100m Frisim Herrar 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    29.73      1:02.21   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.83      1:05.91   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    31.89      1:05.95   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    31.39      1:06.06   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.21      1:06.12   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    33.49      1:10.60   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    32.85      1:10.88   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.58      1:14.92   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    36.42      1:15.76   
10  Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    38.49      1:21.89   
                   
Gren 12, 100m Frisim Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    30.52      1:04.30   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    31.87      1:06.67   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  32.46      1:07.73   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.43      1:07.74   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    32.84      1:08.12   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.14      1:08.13   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    32.53      1:08.51   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    34.47      1:11.99   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.66      1:12.52   
10  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    35.09      1:13.21   
11  Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.68      1:15.52   
12  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    36.97      1:15.76   
13  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.99      1:15.81   
14  Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.28      1:16.07   
15  Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.92      1:16.13   
16  Julia Nguyen  2002  Gävle Simsällskap    36.04      1:17.12   
17  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    36.83      1:17.55   
18  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.06      1:18.21   
19  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.55      1:19.80   
20  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.83      1:20.31   
21  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    38.84      1:20.49   
22  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.03      1:21.10   
23  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.26      1:21.50   
24  Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    38.54      1:23.43   
Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb        DNS   
Sofia Lind-Dannberg  2003  Sim 77 Hofors          DNS   
                   
Gren 13, 50m Frisim Herrar-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        37.22   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        39.37   
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap          39.76   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap          39.87   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap          40.00   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        40.65   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        DSQ   
                   
Gren 14, 50m Frisim Damer-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb        36.90   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap          36.93   
Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap          37.20   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap        37.39   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        40.58   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        40.89   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        41.00   
Elise Herpman  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb        DNS   
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        DSQ   
                   
Gren 15, 100m Medley Herrar 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    34.89      1:15.91   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    36.93      1:16.42   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.92      1:17.09   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    36.82      1:17.88   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    36.59      1:19.40   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    37.56      1:21.71   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.48      1:26.16   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    41.73      1:29.58   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    44.39      1:33.72   
10  Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.18      1:36.45   
11  Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap    49.69      1:45.11   
12  Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  52.91      1:45.86   
13  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.87      1:50.37   
14  Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    53.95      1:53.60   
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap          DSQ   
                   
Gren 16, 100m Medley Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap    31.37      1:12.07   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    37.10      1:18.71   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    37.21      1:18.93   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    36.77      1:19.10   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.24      1:20.36   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.19      1:20.36   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    37.90      1:22.75   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.94      1:22.76   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    39.77      1:23.41   
10  Julia Nguyen  2002  Gävle Simsällskap    38.90      1:25.37   
11  Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.40      1:25.41   
11  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.47      1:25.41   
13  Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  40.42      1:27.84   
14  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.36      1:28.00   
15  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.19      1:30.01   
16  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.48      1:30.52   
17  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.48      1:30.68   
18  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    44.12      1:32.48   
19  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    43.36      1:32.90   
20  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.66      1:33.23   
21  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    44.87      1:35.24   
22  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    44.40      1:35.72   
23  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    45.37      1:36.26   
24  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap    48.00      1:36.69   
25  Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    46.94      1:39.58   
26  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.37      1:39.80   
27  Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  51.50      1:43.47   
28  Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  52.98      1:44.07   
29  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    52.85      1:48.52   
                   
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap          19.24   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        19.38   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors          19.98   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        21.91   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap          22.16   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap          26.89   
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap          DNS   
                   
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer-12år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap        18.33   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb        18.54   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap          19.09   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap          19.43   
Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap          20.28   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap        20.52   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap          21.58   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        22.12   
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        22.75   
10  Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb        22.87   
11  Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap        24.63   
12  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap          26.59   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap        DSQ   
                   
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar 13år, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap        33.47   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap          33.52   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap          34.19   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb        34.76   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap          35.14   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap        36.24   
                   
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer 13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap          31.04   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap          32.05   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb        34.77   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap        35.02   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb        35.11   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap          35.20   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap        35.70   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap          36.11   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap          37.61   
10  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        37.92   
11  Julia Nguyen  2002  Gävle Simsällskap          38.21   
12  Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb        39.11   
13  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb        40.28   
14  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap        40.53   
15  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap          40.99   
16  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        41.03   
16  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap          41.03   
18  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        41.32   
19  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap          41.56   
20  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap          42.03   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap        DNS   
                   
Gren 21, 200m Frisim Herrar13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m  Tid  Status 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    31.58  1:06.65  1:42.45  2:16.76   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  33.01  1:09.09  1:46.19  2:22.26   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    33.87  1:11.35  1:50.17  2:28.14   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.01  1:12.13  1:50.59  2:28.33   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    33.45  1:12.45  1:53.49  2:32.04   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    37.32  1:19.19  2:04.06  2:49.08   
                   
Gren 22, 400m Frisim Damer13år-, Finaler             
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  Tid  Status 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:11.28  2:26.88  3:42.28  4:56.18   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    1:10.52  2:27.78  3:46.27  5:03.83   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    1:13.97  2:33.64  3:55.06  5:12.11   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    1:12.82  2:32.67  3:53.95  5:13.74   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:19.49  2:46.51  4:15.23  5:40.71   
Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb        DNS   
                   
Gren 23, 100m Frisim Mixed, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m      Tid  Status 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    27.70      58.41   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    32.00      1:09.71   
                   
Gren 24, 200m Frisim Mixed, Finaler               
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m  Tid  Status 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    32.41  1:07.45  1:43.65  2:18.92   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    34.05  1:14.45  1:55.68  2:36.80   
                   
Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  26 november 2017             
Licensierad till: Harnäs-Skutskär Simsällskap  Utskriftstid  20:34              
Uppdaterad: 29 NOV 2017 16:15
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info