Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien 4 2016


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Gästrikeserien No 4    Utskriftsdatum  04 december 2016   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  21:56   
  Arrangör  HSS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 december 2016         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar 13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            5:07.80   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer 13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            2:37.48   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            2:45.69   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:48.71   
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:48.77   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar 13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            1:13.05   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            1:18.00   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            1:20.53   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            1:23.39   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            1:27.01   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer 13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:20.64   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:22.67   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            1:26.59   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:29.73   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            1:30.27   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            1:33.37   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar-12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            42.10   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            43.15   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            44.18   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer-12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            41.09   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            41.30   
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.54   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.01   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.40   
Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.41   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.69   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    39.24        1:21.67   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    40.87        1:25.72   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    41.10        1:26.91   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.05        1:32.58   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.88        1:35.17   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.52        1:38.73   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    43.62        1:30.24   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.47        1:30.33   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    43.71        1:32.13   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.11        1:33.90   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.57        1:34.46   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    44.52        1:34.85   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    45.86        1:36.52   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    45.17        1:36.77   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.41        1:38.35   
10  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    49.67        1:45.01   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar -12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            50.33   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            50.71   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.73   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            54.09   
Markus Troedsson  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer -12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            44.84   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            45.52   
Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.98   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.79   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.55   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            49.17   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.45   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar 13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    28.29        1:01.71   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.45        1:03.53   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    32.86        1:08.45   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    34.60        1:10.38   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.39        1:11.03   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    34.31        1:11.22   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    34.10        1:11.28   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap    34.71        1:11.48   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.95        1:11.77   
10  Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    38.80        1:20.73   
11  Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.84        1:31.54   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer 13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.29        1:10.53   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.43        1:14.26   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.69        1:15.44   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    36.65        1:15.54   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    36.00        1:15.60   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.17        1:16.36   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    36.60        1:16.90   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    35.32        1:17.12   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    35.63        1:18.12   
10  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    37.03        1:18.34   
11  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    36.76        1:18.85   
12  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.99        1:19.08   
13  Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.42        1:19.40   
14  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.41        1:19.62   
15  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.65        1:20.48   
16  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.50        1:20.57   
17  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.27        1:25.00   
18  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.83        1:27.66   
19  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.88        1:27.91   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Herrar-12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap            34.13   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            35.53   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            38.45   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.39   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Damer-12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.74   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            36.05   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            36.80   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.70   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.72   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.76   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            38.18   
Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.73   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            40.31   
10  Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.45   
11  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.77   
12  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.54   
13  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.82   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Herrar 13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    34.11        1:12.97   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    37.78        1:19.56   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.74        1:20.17   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    37.92        1:22.36   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    39.50        1:22.56   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.68        1:25.65   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    44.23        1:34.24   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    47.76        1:37.73   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    49.65        1:37.92   
10  Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    49.50        1:41.75   
11  Markus Troedsson  2004  Gävle Simsällskap    49.22        1:43.68   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Damer 13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.06        1:22.02   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    41.45        1:25.00   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    41.23        1:26.14   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    40.25        1:26.63   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    41.41        1:27.28   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.40        1:29.08   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.89        1:29.56   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    43.57        1:30.27   
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.92        1:30.63   
10  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.01        1:31.05   
11  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    43.53        1:31.33   
12  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.39        1:31.65   
13  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.39        1:32.07   
14  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.84        1:33.53   
15  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    44.52        1:33.97   
16  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    43.88        1:34.36   
17  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    45.50        1:37.03   
18  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.13        1:38.59   
19  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    46.85        1:41.50   
20  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    55.82        1:47.11   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors            DNS   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar-12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap            20.23   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            20.84   
Markus Troedsson  2004  Gävle Simsällskap            20.92   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            21.75   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            22.62   
                     
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer-12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.35   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.39   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            19.34   
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            19.59   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            19.93   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            19.96   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            20.50   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.58   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            20.63   
10  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            21.26   
11  Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            24.77   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            32.59   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            35.00   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            35.53   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.64   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap            37.60   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            37.63   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.83   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.74   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer 13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            37.60   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.26   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            39.50   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            39.78   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap            39.82   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            39.97   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            40.24   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.24   
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.66   
10  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            42.70   
11  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap            44.10   
12  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.16   
13  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.27   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    30.83  1:07.47  1:45.62    2:20.78   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.52  1:07.91  1:45.49    2:20.87   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    32.55  1:11.07  1:50.73    2:29.70   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    35.83  1:15.09  1:54.92    2:33.36   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    33.96  1:13.19  1:54.49    2:35.00   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    35.79  1:15.77  1:57.07    2:37.20   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    40.07  1:23.29  2:10.40    2:57.67   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer13år-, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:15.29  2:38.68  4:03.04    5:23.23   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:20.28  2:50.07  4:19.98    5:48.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  04 december 2016 
Licensierad till: Harnäs-Skutskär Simsällskap  Utskriftstid  21:56 
 
Uppdaterad: 05 DEC 2016 17:08
Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info