Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien 3 2019


Resultat Totalt - Officiell               
                 
  Tävling  Gästrikeserien 20 oktober 2019       
  Tävlingsort  Sandviken  19:21        
  Arrangör  Sandvikens Sim- och Hoppklubb           
  Bassäng  25m             
  Tävlingsdatum  20 oktober 2019           
                 
                 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  Tid  Status 
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:18.22  2:44.18  4:10.09  5:32.56   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:20.98  2:50.56  4:21.49  5:45.98   
                 
                 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler           
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  32.10  1:07.32  1:43.59  2:18.17  Ursimmad
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  32.31  1:08.65  1:45.08  2:21.20  Ursimmad
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap  32.82  1:08.99  1:46.38  2:23.08   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap  33.31  1:09.99  1:48.83  2:27.92   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap  33.75  1:11.76  1:53.03  2:33.50   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  35.16  1:17.92  2:00.68  2:41.78   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap        2:47.50   
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap  39.84  1:25.03  2:11.60  2:55.56   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap        DNS   
                 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler           
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap  40.74      1:24.77   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap  42.90      1:26.99   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap  42.96      1:29.97   
                 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler           
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  37.03      1:16.30  Ursimmad
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap  37.42      1:17.93  Ursimmad
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.23      1:19.20   
Agnes Edvinsson  2006  Gävle Simsällskap  37.81      1:20.14   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.53      1:20.59   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap        1:24.41   
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap  41.80      1:25.29   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap  41.39      1:26.18   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors  45.27      1:31.66   
10  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  43.38      1:32.87   
                 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler           
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      41.30  Ursimmad
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap        41.67  Ursimmad
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      41.77  Ursimmad
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      42.92   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap        42.96   
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      44.17   
                 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler           
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      37.93  Ursimmad
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap        41.06  Ursimmad
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      41.46  Ursimmad
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      43.76   
                 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler           
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap  40.53      1:27.49   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.28      1:29.35   
Ozzy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors  41.65      1:30.62   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap  44.05      1:35.18   
                 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler           
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.91      1:20.77  Ursimmad
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap  40.92      1:28.03   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  42.27      1:28.95   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap  43.21      1:31.01   
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  43.64      1:34.05   
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap        1:36.24   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors  47.66      1:39.76   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  47.41      1:41.14   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  50.13      1:44.19   
                 
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler           
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap        42.15  Ursimmad
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      43.74  Ursimmad
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      45.56  Ursimmad
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      47.40   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      49.60   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap        49.79   
Ruben Rosèn  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      DSQ   
                 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler           
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      38.61  Ursimmad
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      44.65  Ursimmad
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      46.76   
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      48.65   
                 
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler           
Ozzy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors  32.27      1:08.32   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.47      1:09.83   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap  34.77      1:12.93   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:13.19   
Viggo Brodin  2005  Gävle Simsällskap  36.06      1:14.88   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap  36.10      1:17.74   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.04      1:19.48   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap  38.03      1:20.68   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.84      1:21.80   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap      DNS   
                 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler           
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:05.28   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:05.39   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:05.83   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap        1:06.69   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap        1:07.54   
Agnes Edvinsson  2006  Gävle Simsällskap        1:08.06   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.86      1:08.52   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.45      1:08.92   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap  33.16      1:09.22   
10  Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  33.53      1:09.42   
11  Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.48      1:09.63   
12  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  33.11      1:10.68   
13  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  34.79      1:14.74   
14  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap  35.47      1:15.96   
15  Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.59      1:17.72   
16  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap  38.05      1:18.06   
17  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap        1:18.56   
18  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors  38.50      1:21.21   
19  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap  40.31      1:23.87   
20  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap  40.44      1:25.38   
21  Isabella Ågren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:27.65   
                 
Gren 13, 50m Frisim Herrar, Finaler           
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap        34.33  Ursimmad
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      36.35  Ursimmad
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb      36.96  Ursimmad
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap        39.57   
                 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler           
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      35.47  Ursimmad
Atrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      37.30  Ursimmad
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      37.85  Ursimmad
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      38.16   
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      38.74   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      40.23   
                 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler           
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.20      1:20.38   
Ozzy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors  37.48      1:21.72   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.31      1:24.27   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap  41.88      1:25.23   
Viggo Brodin  2005  Gävle Simsällskap  40.73      1:25.76   
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap  41.70      1:28.70   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.82      1:29.84   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.83      1:41.04   
                 
Gren 16, 100m Medley Damer, Finaler           
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.78      1:20.97   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap  39.54      1:26.04   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap  42.13      1:29.66   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors  45.20      1:33.97   
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap  48.05      1:34.97   
                 
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler           
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      19.50   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb      21.38   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap        21.45   
Ruben Rosèn  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      24.12   
                 
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer, Finaler           
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap        20.02   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      20.26   
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      20.59   
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      20.69   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      21.16   
Atrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      23.98   
                 
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler           
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      33.16   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      37.25   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap        37.61   
Ozzy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors        39.84   
Viggo Brodin  2005  Gävle Simsällskap        40.07   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      46.00   
                 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler           
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb      34.42   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap        35.80   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      38.34   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      38.45   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap        40.15   
                 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler           
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap  1:10.60  2:27.10  3:44.08  4:58.38  Ursimmad
Agnes Edvinsson  2006  Gävle Simsällskap  1:13.32  2:34.86  3:56.87  5:18.24   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap  1:16.46  2:40.26  4:02.06  5:21.34   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:14.31  2:37.16  4:01.89  5:22.34   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:18.43  2:44.90  4:11.29  5:30.62   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap  1:16.82  2:43.65  4:10.34  5:35.07   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap  1:19.84  2:46.39  4:13.39  5:39.76   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  1:20.78  2:48.36  4:17.10  5:44.35   
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:22.75  2:54.17  4:24.46  5:48.68   
10  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap  1:24.56  2:56.86  4:27.19  5:54.32   
11  Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:24.93  2:58.01  4:31.70  6:02.35   
12  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap  1:26.07  3:01.24  4:36.49  6:09.51   
                 
Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  20 oktober 2019           
Licensierad till: Sandvikens Sim och Hoppklubb  Utskriftstid  19:21            
                 
Uppdaterad: 21 OKT 2019 10:23 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info