Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien 3


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling      Utskriftsdatum  16 oktober 2016   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  Sim77 Hofors         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 oktober 2016         
 
Gren 1, Pojkar 13 o.ä, 400 m fritt Finaler 
 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:14.54  2:38.04  4:00.88    5:19.59   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    1:13.63  2:38.04  4:00.61    5:19.93   
Gren 2, flickor 13 0.ä, 200 m fritt Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.52  1:15.27  1:57.47    2:34.54   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.85  1:16.01  1:57.34    2:35.64   
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.29  1:25.10  2:10.63    2:52.82   
                     
 
Gren 3, 100m Ry pojkar 13 0.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.16        1:10.43   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    37.11        1:17.82   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    41.89        1:25.68   
                     
 
Gren 4, 100m Ry flickor 13o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Eriksson  2001  Gävle Simsällskap    38.37        1:20.46   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    25.82        1:21.93   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.54        1:24.62   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    42.36        1:27.89   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    1:32.78        1:32.78   
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:34.24        1:34.24   
                     
 
Gren 5, 50m Ry pojkar 12 o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            43.29   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            43.99   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            44.90   
                     
 
Gren 6, 50m Ry flickor 12 o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.49   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            40.07   
Tuva Blomdhal  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.98   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            42.00   
Lisa Horve  2005  Gävle Simsällskap            43.35   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.67   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.81   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.96   
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.81   
10  Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.31   
                     
 
Gren 7, 100m Br pojkar 13 o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    40.22        1:24.96   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    43.12        1:32.60   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    43.34        1:32.83   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    47.58        1:43.12   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.48        1:45.18   
                     
 
Gren 8, 100m Br flickor 13 o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.82        1:21.36   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    43.13        1:31.06   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.61        1:31.20   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    44.48        1:33.42   
Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap    43.42        1:34.29   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.54        1:34.64   
Tuva Blomdhal  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.99        1:36.87   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    45.82        1:38.31   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.98        1:38.69   
10  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.34        1:39.11   
11  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    50.15        1:45.34   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Br pojkar 12 o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.11   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            51.00   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            52.60   
                     
 
Gren 10, 50m Br flickor 12 o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            43.47   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            43.90   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.88   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            49.00   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.04   
Elise Herpman  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.16   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.50   
Lisa Horve  2005  Gävle Simsällskap            52.54   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Fr pojkar 13 o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.73        1:06.71   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    32.88        1:06.92   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    33.42        1:10.08   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.18        1:11.88   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    35.07        1:13.94   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    36.46        1:14.17   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.89        1:14.73   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    34.63        1:19.41   
                     
 
Gren 12, 100m Fr flickor 13 o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.56        1:11.25   
Alice Eriksson  2001  Gävle Simsällskap    33.90        1:12.35   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    36.32        1:13.16   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.76        1:13.60   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.19        1:16.10   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    36.99        1:16.76   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    38.08        1:16.85   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    36.77        1:17.22   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    38.49        1:17.31   
10  Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.94        1:17.59   
11  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.09        1:18.29   
12  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.34        1:19.60   
13  Tuva Blomdhal  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.99        1:19.79   
14  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    39.24        1:23.92   
15  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.22        1:24.35   
16  Thelma Sundkvist  2003  Sim 77 Hofors    41.38        1:25.93   
17  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.81        1:31.43   
                     
 
Gren 13, 50m Fr pojkar 12 o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            38.08   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            38.76   
                     
 
Gren 14, 50m Fr flickor 12 o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.67   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            34.48   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            34.65   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            36.01   
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.32   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.40   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.74   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.76   
Lisa Horve  2005  Gävle Simsällskap            39.27   
10  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.19   
11  Elise Herpman  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.84   
                     
 
Gren 15, 100m Mly pojkar 13 o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    35.65        1:14.75   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.40        1:14.78   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    36.97        1:18.60   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.87        1:23.16   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    39.39        1:24.57   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    41.29        1:26.27   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.42        1:28.97   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    48.83        1:38.43   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    50.96        1:40.69   
10  Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    47.92        1:43.17   
11  Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    50.02        1:43.46   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Mly flickor 13 o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.19        1:19.46   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.48        1:23.06   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.86        1:23.37   
Alice Eriksson  2001  Gävle Simsällskap    38.25        1:24.72   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    42.56        1:26.17   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    40.16        1:26.74   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.78        1:27.24   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    41.70        1:28.14   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    41.60        1:28.84   
10  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    43.04        1:29.00   
11  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    41.22        1:29.37   
12  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.26        1:31.32   
13  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.92        1:32.19   
14  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.12        1:32.48   
15  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    45.39        1:33.83   
16  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.05        1:34.99   
17  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    45.24        1:35.25   
18  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap    46.68        1:37.55   
19  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.46        1:37.71   
20  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    46.89        1:41.69   
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Fj pojkar 12 o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            16.40   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            22.32   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            22.38   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            22.97   
                     
 
Gren 18, 25m Fj flickor 12 o.y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            17.30   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            17.91   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            18.61   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            18.81   
Tuva Blomdhal  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.89   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            19.85   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.18   
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            20.29   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            20.97   
10  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            21.38   
11  Lisa Horve  2005  Gävle Simsällskap            22.20   
12  Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            22.51   
13  Elise Herpman  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            23.62   
                     
 
Gren 19, 50m Fj pojkar 13 o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.27   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            33.39   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.18   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap            39.44   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.79   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap            44.51   
                     
 
Gren 20, 50m Fj flickor 13 o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Eriksson  2001  Gävle Simsällskap            35.30   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.28   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            37.85   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.20   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap            39.46   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.96   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            41.27   
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.45   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            43.36   
10  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            45.42   
                     
 
Gren 21, 200m Fr pojkar 13 o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    34.66  1:14.04  1:53.20    2:29.05   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    34.40  1:13.21  1:52.76    2:29.11   
                     
 
Gren 22, 400m Fr flickor 13 o.ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:18.95  2:43.41  4:08.20    5:30.72   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:19.59  2:45.90  4:10.79    5:31.77   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            5:17.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  16 oktober 2016 
Licensierad till: Sim 77 Hofors  Utskriftstid  15:45 
 
Uppdaterad: 17 OKT 2016 16:27 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info