Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien 2 2017


 

 
  Tävling  Gästrikeserien 2    Utskriftsdatum  02 april 2017   
  Tävlingsort  Sandviken    Utskriftstid  19:47   
  Arrangör  Sandvikens Sim- och Hoppklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2017         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    1:06.75  2:18.33  3:31.04    4:44.35   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    1:04.69  2:19.92  3:36.28    4:51.02   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:16.40  2:42.17  4:08.90    5:26.90   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    1:10.53  1:50.81  2:29.46    2:29.46   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    1:13.38  1:54.75  2:35.84    2:35.84   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    1:16.76  2:00.55  2:42.04    2:42.04   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    37.50        1:18.21   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    39.71        1:23.02   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    44.00        1:29.94   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    42.00        1:31.13   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    43.01        1:31.70   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    46.64        1:35.83   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.86        1:18.11   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    38.76        1:19.62   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.24        1:20.53   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.75        1:25.86   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.97        1:26.71   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    42.52        1:27.00   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    43.20        1:28.16   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.66        1:30.35   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    45.22        1:30.80   
10  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.82        1:31.38   
11  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.77        1:31.61   
12  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    44.51        1:33.24   
13  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.19        1:35.26   
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            40.74   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            37.76   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            40.28   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.09   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.28   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.08   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    38.06        1:21.28   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.24        1:29.75   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap    41.67        1:32.13   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    44.26        1:35.72   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    47.17        1:40.73   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    46.39        1:41.16   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    39.73        1:24.51   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.73        1:29.43   
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    42.85        1:30.88   
Nora Hägglund  2001  Gävle Simsällskap    42.72        1:32.72   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    44.41        1:34.65   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.64        1:35.18   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    45.39        1:35.91   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    45.05        1:36.33   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.27        1:37.77   
10  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    47.51        1:38.47   
11  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    46.58        1:38.90   
12  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    49.49        1:40.01   
13  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.10        1:40.10   
14  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.06        1:40.70   
15  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    48.60        1:43.06   
16  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.49        1:43.60   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            45.98   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.12   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            50.34   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            43.52   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.33   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.39   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            48.23   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.12   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.69   
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.97   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.37   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.25   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    28.61        59.73   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.48        1:02.73   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    32.95        1:07.70   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.23        1:10.16   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.50        1:10.21   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap    33.47        1:11.37   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    35.30        1:17.05   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    37.41        1:18.04   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    36.55        1:18.97   
10  André Kron  2003  Gävle Simsällskap            1:21.44   
11  Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:23.45   
12  Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap            1:24.78   
13  Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    42.73        1:30.53   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.37        1:09.20   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    33.09        1:09.25   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    33.16        1:10.02   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.47        1:10.74   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.68        1:10.89   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.49        1:11.95   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    35.38        1:12.70   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    34.56        1:13.24   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.45        1:14.28   
10  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.25        1:14.46   
11  Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors    36.97        1:16.88   
12  Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.24        1:17.45   
13  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.25        1:17.73   
14  Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.30        1:18.34   
15  Nora Hägglund  2001  Gävle Simsällskap    36.90        1:18.35   
16  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    37.12        1:18.55   
17  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.36        1:18.59   
18  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.56        1:18.77   
19  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    38.41        1:19.33   
20  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    38.63        1:19.38   
21  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.60        1:20.68   
22  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    38.37        1:20.69   
23  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.56        1:21.71   
24  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.04        1:22.26   
25  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.05        1:29.92   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            36.93   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.46   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            33.40   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            36.26   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.34   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.16   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.82   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.45   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    36.94        1:18.10   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.01        1:21.30   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap    38.10        1:23.72   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.76        1:23.93   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    40.86        1:26.50   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    43.26        1:30.94   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    43.24        1:33.69   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    46.50        1:39.00   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    53.28        1:44.85   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap            DNS   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.33        1:23.87   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.25        1:24.26   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    42.98        1:27.90   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.95        1:28.41   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.42        1:28.43   
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.11        1:29.56   
Nora Hägglund  2001  Gävle Simsällskap    44.11        1:29.74   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    42.17        1:29.95   
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.50        1:30.55   
10  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.85        1:30.70   
11  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.96        1:34.05   
12  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    43.93        1:34.64   
13  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    43.95        1:34.69   
14  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.87        1:34.97   
15  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.26        1:35.18   
16  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    44.22        1:35.39   
17  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.64        1:36.09   
18  Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.67        1:41.68   
19  Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.76        1:45.78   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.46   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            19.30   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.09   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            20.34   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            22.19   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            22.79   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            22.83   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.42   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            29.04   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            35.12   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap            35.41   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.58   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.97   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.23   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            40.53   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            43.17   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap            45.03   
10  Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap            56.47   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap            DNS   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            34.93   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            35.01   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.40   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.46   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            36.67   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            36.97   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.98   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.66   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            38.14   
10  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap            38.17   
11  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            38.68   
12  Nora Hägglund  2001  Gävle Simsällskap            39.33   
13  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.53   
14  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            41.66   
15  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.78   
16  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.88   
17  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap            44.90   
18  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            46.49   
19  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            47.64   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    30.35  1:03.63  1:37.79    2:12.36   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    29.96  1:04.85  1:40.06    2:14.07   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.18  1:05.89  1:43.97    2:21.89   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.96  1:18.28  1:57.70    2:38.03   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:16.38  2:38.04  3:59.40    5:16.04   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    1:14.86  2:37.30  3:58.90    5:17.09   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:16.80  2:39.69  4:02.83    5:23.87   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:17.60  2:42.06  4:04.90    5:23.95   
                     
 
Gren 23, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.29  1:17.45  2:00.92    2:44.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  02 april 2017 
Licensierad till: Sandvikens Sim och Hoppklubb  Utskriftstid  19:47 
 
Uppdaterad: 03 APR 2017 14:05 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info