Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien 1 2017


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Gästrikeserien 1    Utskriftsdatum  18 februari 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:08   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 februari 2017         
 
 
Gren 2, 200m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            2:24.62   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            2:35.67   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            2:35.89   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            2:36.02   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            2:37.15   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 

                   
 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    36.89        1:16.54   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    39.69        1:20.75   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    44.53        1:32.89   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    35.85        1:15.80   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.78        1:20.19   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    39.41        1:23.71   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.26        1:27.19   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    24.34        1:28.44   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.66        1:29.70   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.59        1:29.78   
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    44.66        1:33.88   
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.47        1:34.44   
10  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.24        1:34.78   
11  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.41        1:35.38   
12  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    47.12        1:37.11   
13  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    47.50        1:37.92   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            40.89   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            41.48   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.46   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.95   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.37   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            43.49   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.86   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    38.61        1:22.23   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    43.36        1:33.56   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    46.59        1:39.34   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    47.96        1:42.03   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    43.05        1:29.58   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.94        1:29.71   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.71        1:30.72   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    43.32        1:30.88   
Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap    43.06        1:31.91   
Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.98        1:37.17   
Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.89        1:37.66   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    45.72        1:37.73   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.39        1:39.21   
10  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.14        1:41.45   
11  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    48.71        1:41.91   
12  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.59        1:41.96   
13  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.92        1:44.11   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            47.37   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            51.38   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.45   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.42   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.40   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.04   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    30.87        1:04.74   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    32.91        1:10.22   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    35.65        1:14.41   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    34.59        1:14.61   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    30.19        1:03.00   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    31.63        1:06.36   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    33.62        1:09.84   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    32.84        1:10.25   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.87        1:10.69   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    35.11        1:13.42   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.59        1:13.92   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.35        1:14.59   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    36.51        1:15.19   
10  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.41        1:16.39   
11  Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.18        1:16.42   
12  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    36.16        1:17.49   
13  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    36.94        1:18.90   
14  Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.84        1:19.18   
15  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.49        1:19.51   
16  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.93        1:20.82   
17  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.16        1:22.29   
18  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.76        1:22.98   
19  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.16        1:24.20   
20  Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.09        1:27.98   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors            DNS   
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            36.93   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            38.52   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.41   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.77   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.40   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            38.64   
Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.15   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            39.69   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.27   
                     
 
Gren 15, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    35.45        1:15.96   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    38.06        1:21.36   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    38.78        1:24.88   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    40.96        1:27.78   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    1:21.36        1:34.30   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    53.20        1:45.43   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    35.76        1:18.44   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.95        1:22.01   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    40.16        1:22.55   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    39.55        1:22.96   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.45        1:24.12   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    38.95        1:24.40   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.78        1:25.45   
Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.86        1:27.38   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.20        1:27.39   
10  Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.35        1:28.58   
11  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    41.63        1:28.99   
12  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    39.83        1:30.13   
13  Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.01        1:30.66   
14  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    43.80        1:31.10   
15  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap    43.18        1:31.57   
16  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    43.01        1:31.83   
17  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.93        1:32.78   
18  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.66        1:32.86   
19  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.07        1:33.70   
20  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    42.98        1:33.87   
21  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.30        1:34.28   
22  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.13        1:34.29   
23  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.31        1:35.70   
24  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.27        1:37.92   
25  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.48        1:38.30   
26  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    46.62        1:39.00   
27  Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    45.27        1:40.58   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors            DNS   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap            18.60   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            19.48   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            21.02   
Linnea Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            21.56   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            22.71   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.86   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            35.68   
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap            36.51   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            38.22   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap            DSQ   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap            32.63   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            35.36   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.57   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            36.78   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.59   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            38.16   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.36   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            38.83   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.91   
10  Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.96   
11  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            39.20   
12  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            39.89   
13  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap            40.45   
14  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.75   
15  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            41.70   
16  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap            43.56   
17  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.95   
18  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            45.68   
19  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.47   
Anja Kling  2002  Sim 77 Hofors            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 februari 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  18:08 
 
Uppdaterad: 03 APR 2017 13:59
Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info