Hoppa till sidans innehåll

Gästrikeserien 1


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Gästrikeserien 1    Utskriftsdatum  17 februari 2018   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:34   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2018         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            4:52.79   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:04.84   
                     
 
 
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    31.63  1:07.25  1:44.34    2:20.43   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    32.37  1:08.15  1:46.27    2:24.66   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    33.15  1:11.01  1:49.99    2:28.50   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.18  1:11.92  1:51.09    2:28.94   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    2:36.01        2:36.01   
                     
 
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    38.90        1:19.97   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    1:21.11        1:21.11   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.10        1:29.76   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    43.67        1:30.23   
                     
 
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    36.02        1:15.24   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    37.34        1:16.28   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.89        1:17.35   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.67        1:18.46   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.75        1:22.13   
Moa Kvarnlöf  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.61        1:23.34   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    39.94        1:23.66   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.69        1:24.37   
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    41.62        1:27.18   
10  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:28.33        1:28.33   
11  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.03        1:29.09   
12  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.47        1:29.28   
13  Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.87        1:30.75   
14  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.57        1:31.62   
15  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:33.43        1:33.43   
16  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    46.24        1:34.61   
17  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap    1:40.21        1:40.21   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.70   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.64   
                     
 
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            40.84   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.94   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.20   
                     
 
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    38.43        1:22.00   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    41.03        1:24.79   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:29.86   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    43.78        1:32.08   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    43.82        1:32.54   
                     
 
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.86        1:24.05   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    43.28        1:28.91   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    41.31        1:28.93   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    42.85        1:29.19   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.73        1:34.37   
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    45.13        1:35.39   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.63        1:36.32   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.20        1:37.49   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    44.84        1:37.73   
10  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    49.20        1:41.74   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.66   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.93   
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap            51.34   
                     
 
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.39   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            46.35   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            48.09   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.42   
                     
 
 
 
Gren 11, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    31.29        1:04.48   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.79        1:05.81   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    31.55        1:06.49   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    31.97        1:06.93   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    37.72        1:17.93   
                     
 
 
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    30.49        1:04.51   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    31.10        1:04.86   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.48        1:08.46   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    33.17        1:08.65   
Moa Kvarnlöf  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.85        1:09.90   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.62        1:10.09   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.71        1:10.78   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:12.29        1:12.29   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.35        1:13.06   
10  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    34.88        1:13.39   
11  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    35.17        1:14.08   
12  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    36.10        1:17.34   
13  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.97        1:17.63   
14  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.36        1:17.78   
15  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.85        1:18.92   
16  Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.52        1:19.02   
17  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.13        1:19.10   
18  Hannah Lindström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.42        1:20.47   
19  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap    40.18        1:25.04   
20  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    1:25.09        1:25.09   
21  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.91        1:26.09   
22  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.70        1:28.07   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 13, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.10   
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap            38.19   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.26   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            38.46   
                     
 
 
 
Gren 14, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.49   
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
 
 
Gren 15, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.33        1:14.24   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    33.69        1:14.43   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    38.82        1:20.23   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    41.19        1:26.74   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.64        1:31.71   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.78        1:45.85   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 16, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.41        1:26.04   
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.15        1:27.80   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.63        1:29.27   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    42.44        1:30.24   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    43.35        1:31.74   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.32        1:32.48   
Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.88        1:35.66   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.45        1:36.48   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    45.45        1:37.36   
10  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap    1:39.83        1:39.83   
11  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    54.12        1:48.39   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            DNS   
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            19.30   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            21.88   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.01   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            19.80   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.07   
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
 
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            31.31   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.28   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap            32.30   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            35.74   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap            38.40   
                     
 
 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            33.63   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.34   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.54   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            36.04   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.19   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            37.62   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.96   
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.30   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            39.36   
10  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.43   
11  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.54   
12  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            40.60   
13  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.63   
14  Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap            46.29   
15  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            46.55   
16  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.19   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
 
 
Gren 21, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    32.65  1:08.62  1:45.27    2:19.83   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.58  1:08.22  1:45.26    2:20.44   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.39  1:08.76  2:21.22    2:21.22   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    33.37  1:11.19  1:49.66    2:27.37   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    33.57  1:11.76  1:53.51    2:34.67   
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.42  1:23.29  2:10.48    2:54.34   
                     
 
 
 
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    1:07.79  2:24.01  3:39.85    4:52.76   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    1:07.59  2:23.81  3:39.66    4:53.28   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    5:11.05        5:11.05   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:13.33  2:34.05  3:54.45    5:11.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  17 februari 2018 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  18:34 
 
Uppdaterad: 18 FEB 2018 13:42
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info