Hoppa till sidans innehåll

Fjärran Höjderspelen resultat 2016


  Fjärran Höjder Spelen      01-Okt-16            
  Tävlingsort  Gävle                 
  Arrangör  Gävle SS                 
  Bassäng  25m                 
  Tävlingsdatum  1 okt 2016             Tid   
                     
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre               
1 Linnea Cederholm Sandberg  2006 Sandvikens Sim och Hoppklubb          50.22   
2 Klara Larsson  2006 Gimo Simsällskap          50.60   
3 Agnes Edvinsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap          50.61   
4 Elise Herpman  2006 Sandvikens Sim och Hoppklubb          51.61   
5 Elena Henze  2006 Simsällskapet Mora          51.72   
6 Smilla Åkman  2006 Gimo Simsällskap          54.58   
7 Junie Mattsson  2007 Gävle Simsällskap          55.36   
8 Isabelle Nilsson  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap          56.87   
9 Ellen Bengtsson  2007 Bollnäs Simsällskap          59.12   
10 Emma Mossnelid  2006 Söderhamns Simsällskap          1:00.92   
11 Edith Wallberg  2007 Bollnäs Simsällskap          1:02.00   
12 Saga Flink  2007 Söderhamns Simsällskap          1:04.22   
13 Aida Lindberg  2007 Söderhamns Simsällskap          1:11.23   
Eleanor Fredholm  2007 Bollnäs Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11-12 år                 
1 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap          35.43   
2 Saga Boråker  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb          37.70   
3 Filippa Eklund  2004 Söderhamns Simsällskap          38.41   
4 Hanna Degerlund  2004 Västerås Simsällskap          40.21   
5 Liv Jonsson  2004 Simsällskapet Mora          40.70   
6 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap          41.41   
7 Tuva Blomdahl  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          43.52   
8 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap          44.02   
9 Tuva Lindqvist  2004 Österby Simsällskap          46.91   
10 Linn Andrén  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          47.05   
11 Nathalie Stigenberg  2004 Gävle Simsällskap          47.63   
12 Moa Kvarnlöf  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb          48.01   
13 Ebba-Lotta Staaf  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          48.60   
14 Matilda Nilsson  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          48.89   
15 Vilma Hjertberg  2004 Gävle Simsällskap          50.17   
16 Vilma Herthelius  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb          50.62   
17 Ida Ljunggren  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb          52.09   
18 Tekle Batsikadze  2005 Gävle Simsällskap          52.42   
19 Frida Olsson  2005 Bollnäs Simsällskap          56.14   
20 Liv Boman  2005 Sala Simsällskap          58.98   
Siri Sundvik  2004 Gävle Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13-14 år                 
1 Elsa Bergh  2002 Söderhamns Simsällskap          34.13   
2 Victoria Flyman  2003 Söderhamns Simsällskap          36.18   
3 Clara Florén  2002 Gävle Simsällskap          37.73   
4 Felicia Rogell  2003 Västerås Simsällskap          38.98   
5 Elina Berg  2002 Gimo Simsällskap          40.88   
6 Femke van Zonneveld  2002 Simsällskapet Mora          41.80   
7 Lisen Hill  2002 Simsällskapet Mora          42.56   
8 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap          42.69   
9 Linn Nilsson  2003 Sala Simsällskap          44.15   
10 Julia Nguyen  2002 Gävle Simsällskap          44.39   
11 Tora Dregelid  2002 Gimo Simsällskap          44.56   
12 Maja Wikström  2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb          45.11   
13 Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora          45.30   
14 Gabriella Mosbach  2003 Gävle Simsällskap          45.52   
15 Ella Lindblad  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          45.75   
16 Elina Widén  2003 Gimo Simsällskap          47.57   
17 Maja Edring  2002 Gävle Simsällskap          48.31   
18 Emma Murhagen  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb          48.56   
19 Karin Englund  2003 Söderhamns Simsällskap          49.31   
20 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap          50.14   
21 Linnea Eriksson  2003 Simsällskapet Mora          50.36   
22 Vanja Nejad Dehghan  2003 Borlänge Simsällskap          51.82   
Anna Philipsson  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          DNS   
                     
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15-16 år                 
1 Amie Molin Richtnér  2001 Gävle Simsällskap          34.38   
2 Agnes Humling  2000 Gävle Simsällskap          36.44   
3 Elvira Lind  2001 Gävle Simsällskap          40.55   
4 Anna Falk  2001 Borlänge Simsällskap          41.85   
5 Alice Ericson  2001 Gävle Simsällskap          42.26   
6 Johanna Råstock  2001 Gävle Simsällskap          42.92   
                     
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17-99 år                 
1 Marit van Zonneveld  1999 Simsällskapet Mora          38.84   
2 My Lundblad  1995 Sala Simsällskap          39.41   
3 Emma Widen  1999 Österby Simsällskap          42.18   
4 Hannah Lindström  1999 Harnäs Skutskär Simsällskap          42.36   
5 Monica Pesu  1996 Bollnäs Simsällskap          45.24   
6 Klara Öhlin  1999 Simsällskapet Mora          46.18   
Anna Sjöholm  1998 Gävle Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre               
1 Hugo Swanson  2006 Gävle Simsällskap          39.97   
2 Albin Glaas  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap          51.83   
3 William Struwe  2006 Sala Simsällskap          52.58   
4 Oliver Wijker  2006 Gävle Simsällskap          52.95   
5 Alex Storbacka  2006 Borlänge Simsällskap          53.90   
6 Samuel Henze  2008 Simsällskapet Mora          57.79   
7 Noel Larsson  2006 Sala Simsällskap          57.87   
8 Erik Sjökvist  2007 Gävle Simsällskap          1:04.50   
                     
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11-12 år                 
1 Eric Persson  2004 Simsällskapet Mora          42.71   
2 Timothy Manns-Ståhl  2004 Borlänge Simsällskap          43.30   
3 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap          44.40   
4 Samuel Sjökvist  2005 Gävle Simsällskap          48.41   
5 Ville Arola  2005 Borlänge Simsällskap          49.13   
6 Arvid Lind  2005 Bollnäs Simsällskap          49.24   
7 Gustav Buvik Spännare  2004 Bollnäs Simsällskap          49.85   
8 Ossy Nyhlander  2005 Sim 77 Hofors          50.51   
9 Martin Riljak  2004 Gävle Simsällskap          51.26   
10 Max Antonsson  2004 Sala Simsällskap          51.29   
11 Markus Troedsson  2004 Gävle Simsällskap          51.32   
12 Elias Nordgren  2005 Gimo Simsällskap          52.02   
13 Max Nordén  2005 Gimo Simsällskap          53.08   
14 Milton Dalin  2005 Sala Simsällskap          53.12   
15 Alex Andersson  2005 Sala Simsällskap          57.27   
Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap          DNS   
                     
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13-14 år                 
1 Elias Persson  2002 Simsällskapet Mora          31.88   
2 Marcus Tägtström  2002 Borlänge Simsällskap          35.23   
3 Martin Schön  2003 Bollnäs Simsällskap          36.55   
4 Carl Hansson  2003 Gävle Simsällskap          36.67   
5 Melker Rosengren  2003 Gävle Simsällskap          38.64   
6 Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap          40.96   
7 Julius Grell  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb          41.86   
8 Malte Eriksson  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          45.24   
9 Emil Sporron  2003 Gimo Simsällskap          45.52   
10 Oscar Bergsten  2002 Gävle Simsällskap          47.77   
11 André Kron  2003 Gävle Simsällskap          48.28   
12 Martin Bill  2003 Gävle Simsällskap          48.80   
13 Ryan Andersson  2002 Gävle Simsällskap          50.64   
                     
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15-16 år                 
1 Marcus Ålenius  2001 Gävle Simsällskap          31.69   
2 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap          32.24   
3 Andreas Persson  2000 Gävle Simsällskap          32.74   
4 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap          35.15   
5 Marcus Nordh  2000 Bollnäs Simsällskap          37.53   
6 Leo Henry Örtlund  2001 Borlänge Simsällskap          39.69   
7 Elias Walizada  2001 Gävle Simsällskap          40.98   
                     
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17-99 år                 
1 Edvin Persson  1999 Simsällskapet Mora          31.62   
2 Lukas Hill  1999 Simsällskapet Mora          34.60   
3 Jonas Pesu  1998 Bollnäs Simsällskap          43.56   
4 Moutaz Kabbani  1999 Bollnäs Simsällskap          45.77   
                     
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre               
1 Lisa Nystrand  2006 Sala Simsällskap  33.76        1:10.93   
2 Junia Eklund  2006 Söderhamns Simsällskap  37.45        1:17.37   
3 Agnes Edvinsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap  42.02        1:25.96   
4 Elena Henze  2006 Simsällskapet Mora  42.98        1:28.36   
5 Stella Karlsson  2006 Gimo Simsällskap  1:34.94        1:34.94   
6 Edith Wallberg  2007 Bollnäs Simsällskap  46.08        1:37.59   
7 Klara Larsson  2006 Gimo Simsällskap  43.30        1:37.65   
8 Smilla Åkman  2006 Gimo Simsällskap  46.90        1:42.20   
9 Eleanor Fredholm  2007 Bollnäs Simsällskap  48.86        1:42.46   
                     
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år                 
1 Clara Bergh  2004 Söderhamns Simsällskap  31.08        1:05.71   
2 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap  31.26        1:05.80   
3 Hanna Degerlund  2004 Västerås Simsällskap  34.17        1:09.27   
4 Filippa Eklund  2004 Söderhamns Simsällskap  33.25        1:11.59   
5 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap  34.85        1:14.29   
6 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap  35.74        1:14.98   
7 Saga Boråker  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.39        1:18.29   
8 Siri Sundvik  2004 Gävle Simsällskap  37.80        1:18.58   
9 Tuva Blomdahl  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap  39.82        1:20.96   
10 Moa Kvarnlöf  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.97        1:21.56   
11 Nathalie Stigenberg  2004 Gävle Simsällskap  38.88        1:21.70   
12 Frida Ljusberg  2004 Söderhamns Simsällskap  39.65        1:22.63   
13 Märta Nordlinder  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.30        1:27.53   
14 Ida Ljunggren  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb          1:30.20   
15 Tekle Batsikadze  2005 Gävle Simsällskap  46.91        1:35.75   
16 Liv Boman  2005 Sala Simsällskap  49.94        1:45.44   
17 Frida Olsson  2005 Bollnäs Simsällskap  49.99        1:47.74   
                     
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år                 
1 Elsa Bergh  2002 Söderhamns Simsällskap  30.35        1:02.25   
2 Clara Florén  2002 Gävle Simsällskap  30.38        1:03.34   
3 Emma Larsson  2002 Borlänge Simsällskap  30.88        1:03.90   
4 Felicia Rogell  2003 Västerås Simsällskap  31.61        1:06.17   
5 Victoria Flyman  2003 Söderhamns Simsällskap  32.36        1:06.66   
6 Lovis Jernberg  2002 Söderhamns Simsällskap  32.43        1:06.81   
7 Elvira Dalin  2003 Sala Simsällskap  32.29        1:06.98   
8 Anna Jönsson  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.03        1:10.95   
9 Lisen Hill  2002 Simsällskapet Mora  34.06        1:11.15   
10 Femke van Zonneveld  2002 Simsällskapet Mora  35.02        1:11.53   
11 Maja Wikström  2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.60        1:13.74   
12 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap  36.22        1:14.33   
13 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap  37.44        1:17.63   
14 Gabriella Mosbach  2003 Gävle Simsällskap  37.44        1:18.63   
15 Elina Widén  2003 Gimo Simsällskap  38.07        1:18.77   
16 Emilia Lövstrand  2002 Borlänge Simsällskap  37.23        1:20.62   
17 Alva Honak  2002 Simsällskapet Mora  37.77        1:22.33   
18 Karin Englund  2003 Söderhamns Simsällskap  40.22        1:22.51   
19 Alva Löfgren  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap  39.83        1:24.68   
20 Linn Nilsson  2003 Sala Simsällskap  40.59        1:26.71   
21 Emma Murhagen  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.07        1:29.47   
22 Vanja Nejad Dehghan  2003 Borlänge Simsällskap  43.90        1:33.19   
Anna Philipsson  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          DNS   
                     
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år                 
1 Amie Molin Richtnér  2001 Gävle Simsällskap  30.85        1:03.72   
2 Agnes Humling  2000 Gävle Simsällskap  30.84        1:04.07   
3 Ida Lindblom  2001 Sala Simsällskap  31.52        1:05.87   
4 Alice Ericson  2001 Gävle Simsällskap  32.72        1:09.33   
5 Elvira Lind  2001 Gävle Simsällskap  32.72        1:09.58   
6 Amanda Lindgren  2000 Sala Simsällskap  33.98        1:10.05   
7 Anna Lithell  2001 Sala Simsällskap  34.19        1:13.84   
8 Johanna Råstock  2001 Gävle Simsällskap  36.18        1:16.08   
9 Anna Falk  2001 Borlänge Simsällskap  37.74        1:19.29   
                     
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år                 
1 Emma Widen  1999 Österby Simsällskap  30.48        1:03.85   
2 Elin Öster  1987 Södertälje Simsällskap  31.95        1:08.03   
3 Klara Öhlin  1999 Simsällskapet Mora  32.08        1:08.71   
4 Marit van Zonneveld  1999 Simsällskapet Mora  32.99        1:09.47   
5 My Lundblad  1995 Sala Simsällskap  34.19        1:09.99   
6 Anna Sjöholm  1998 Gävle Simsällskap  39.06        1:23.38   
                     
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre               
1 Hugo Swanson  2006 Gävle Simsällskap  35.23        1:12.84   
2 Alex Storbacka  2006 Borlänge Simsällskap  41.91        1:27.74   
3 Lukas Nilsson  2006 Söderhamns Simsällskap  43.00        1:31.81   
4 William Struwe  2006 Sala Simsällskap  48.00        1:41.17   
                     
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år                 
1 Eric Persson  2004 Simsällskapet Mora  34.25        1:11.67   
2 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap  35.06        1:13.15   
3 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap  34.98        1:13.26   
4 Timothy Manns-Ståhl  2004 Borlänge Simsällskap  37.64        1:17.32   
5 Olle Nilsson  2004 Sala Simsällskap  38.42        1:20.72   
6 Ossy Nyhlander  2005 Sim 77 Hofors  39.20        1:24.39   
7 Martin Riljak  2004 Gävle Simsällskap  38.95        1:25.33   
8 Anton Solum  2004 Borlänge Simsällskap  41.43        1:25.63   
9 Samuel Sjökvist  2005 Gävle Simsällskap  41.35        1:28.79   
10 Ville Arola  2005 Borlänge Simsällskap  42.69        1:28.97   
11 Gustav Buvik Spännare  2004 Bollnäs Simsällskap  45.05        1:31.00   
12 Arvid Lind  2005 Bollnäs Simsällskap  45.81        1:31.98   
13 Markus Troedsson  2004 Gävle Simsällskap  44.14        1:36.65   
14 Elias Nordgren  2005 Gimo Simsällskap  47.51        1:39.65   
15 Milton Dalin  2005 Sala Simsällskap  49.46        1:41.61   
16 Max Nordén  2005 Gimo Simsällskap  47.84        1:45.95   
Max Antonsson  2004 Sala Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år                 
1 Marcus Johnsson  2002 Sala Simsällskap  27.41        57.69   
2 Elias Persson  2002 Simsällskapet Mora  29.15        1:01.19   
3 Edwin Nystrand  2002 Sala Simsällskap  30.04        1:01.95   
4 Carl Hansson  2003 Gävle Simsällskap  30.41        1:02.91   
5 Marcus Tägtström  2002 Borlänge Simsällskap  30.20        1:04.09   
6 Martin Schön  2003 Bollnäs Simsällskap  30.68        1:04.23   
7 Julius Grell  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.06        1:05.11   
8 Melker Rosengren  2003 Gävle Simsällskap  31.58        1:05.66   
9 Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap  33.01        1:08.67   
10 Elias Gustavsson  2002 Borlänge Simsällskap  31.86        1:09.06   
11 Malte Eriksson  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap  35.52        1:14.16   
12 Malte Larsson  2003 Sala Simsällskap  36.43        1:17.07   
13 Felix Mårvad  2003 Sala Simsällskap  38.21        1:21.09   
14 Emil Sporron  2003 Gimo Simsällskap  41.88        1:31.02   
15 Oscar Bergsten  2002 Gävle Simsällskap  44.29        1:32.41   
                     
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år                 
1 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap  27.35        56.79   
2 Elias Nordgren  2001 Sala Simsällskap  27.63        58.22   
3 Marcus Ålenius  2001 Gävle Simsällskap  28.08        58.55   
4 Isak Brundin  2000 Sala Simsällskap  27.92        59.44   
5 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap  28.95        1:00.33   
6 Joel Larsson  2001 Sala Simsällskap  29.10        1:01.92   
7 Marcus Nordh  2000 Bollnäs Simsällskap  29.41        1:02.03   
8 Andreas Persson  2000 Gävle Simsällskap  29.39        1:02.28   
9 Leo Henry Örtlund  2001 Borlänge Simsällskap  32.18        1:06.94   
Elias Walizada  2001 Gävle Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år                 
1 Emil Gilliusson  1993 Örnsköldsviks Allmänna SS  25.84        55.05   
2 Edvin Persson  1999 Simsällskapet Mora  26.73        55.28   
3 Lukas Hill  1999 Simsällskapet Mora  27.75        58.37   
4 Jonas Pesu  1998 Bollnäs Simsällskap  35.85        1:14.23   
5 Moutaz Kabbani  1999 Bollnäs Simsällskap  34.78        1:15.42   
                     
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre               
1 Junia Eklund  2006 Söderhamns Simsällskap          41.07   
2 Elena Henze  2006 Simsällskapet Mora          44.07   
3 Agnes Edvinsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap          44.60   
4 Linnea Cederholm Sandberg  2006 Sandvikens Sim och Hoppklubb          45.56   
5 Isabelle Nilsson  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap          50.18   
6 Stella Karlsson  2006 Gimo Simsällskap          51.24   
7 Eleanor Fredholm  2007 Bollnäs Simsällskap          51.33   
8 Edith Wallberg  2007 Bollnäs Simsällskap          52.24   
9 Klara Larsson  2006 Gimo Simsällskap          52.98   
10 Emma Mossnelid  2006 Söderhamns Simsällskap          54.85   
11 Saga Flink  2007 Söderhamns Simsällskap          1:04.70   
12 Aida Lindberg  2007 Söderhamns Simsällskap          1:07.07   
Junie Mattsson  2007 Gävle Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11-12 år                
1 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap          35.88   
2 Hanna Degerlund  2004 Västerås Simsällskap          36.19   
3 Clara Bergh  2004 Söderhamns Simsällskap          36.58   
4 Saga Boråker  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb          37.99   
5 Filippa Eklund  2004 Söderhamns Simsällskap          38.96   
6 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap          39.32   
7 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap          40.03   
8 Siri Sundvik  2004 Gävle Simsällskap          43.38   
9 Frida Ljusberg  2004 Söderhamns Simsällskap          44.26   
10 Tuva Lindqvist  2004 Österby Simsällskap          44.46   
11 Ida Ljunggren  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb          45.90   
12 Linn Andrén  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          46.26   
13 Vilma Hjertberg  2004 Gävle Simsällskap          46.36   
14 Nathalie Stigenberg  2004 Gävle Simsällskap          46.69   
15 Ebba-Lotta Staaf  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          46.73   
16 Vilma Herthelius  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb          48.29   
17 Matilda Nilsson  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          48.56   
18 Tekle Batsikadze  2005 Gävle Simsällskap          50.60   
19 Liv Boman  2005 Sala Simsällskap          51.59   
20 Frida Olsson  2005 Bollnäs Simsällskap          58.94   
                     
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13-14 år                 
1 Elsa Bergh  2002 Söderhamns Simsällskap          33.16   
2 Clara Florén  2002 Gävle Simsällskap          34.99   
3 Lovis Jernberg  2002 Söderhamns Simsällskap          36.46   
4 Elina Berg  2002 Gimo Simsällskap          37.66   
5 Felicia Rogell  2003 Västerås Simsällskap          37.68   
6 Lisen Hill  2002 Simsällskapet Mora          38.10   
7 Emilia Lövstrand  2002 Borlänge Simsällskap          40.26   
8 Femke van Zonneveld  2002 Simsällskapet Mora          40.46   
9 Maja Wikström  2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb          40.97   
10 Ella Lindblad  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          41.89   
11 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap          41.91   
12 Julia Nguyen  2002 Gävle Simsällskap          43.67   
13 Elina Widén  2003 Gimo Simsällskap          43.69   
14 Alva Löfgren  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          44.57   
15 Gabriella Mosbach  2003 Gävle Simsällskap          44.60   
16 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap          44.76   
17 Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora          45.25   
18 Emma Murhagen  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb          45.37   
19 Karin Englund  2003 Söderhamns Simsällskap          48.93   
20 Linnea Eriksson  2003 Simsällskapet Mora          50.49   
Alva Honak  2002 Simsällskapet Mora          DNS   
Anna Philipsson  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          DNS   
                     
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15-16 år                 
1 Amie Molin Richtnér  2001 Gävle Simsällskap          33.38   
2 Agnes Humling  2000 Gävle Simsällskap          35.16   
3 Ida Lindblom  2001 Sala Simsällskap          35.75   
4 Alice Ericson  2001 Gävle Simsällskap          36.73   
5 Johanna Råstock  2001 Gävle Simsällskap          45.56   
Elvira Lind  2001 Gävle Simsällskap          DNS   
                     
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17-99 år                 
1 Emma Widen  1999 Österby Simsällskap          35.99   
2 Marit van Zonneveld  1999 Simsällskapet Mora          37.83   
3 Klara Öhlin  1999 Simsällskapet Mora          37.85   
4 Hannah Lindström  1999 Harnäs Skutskär Simsällskap          41.23   
5 Monica Pesu  1996 Bollnäs Simsällskap          45.11   
                     
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre               
1 Hugo Swanson  2006 Gävle Simsällskap          41.11   
2 Oliver Wijker  2006 Gävle Simsällskap          46.10   
3 Alex Storbacka  2006 Borlänge Simsällskap          48.03   
4 William Struwe  2006 Sala Simsällskap          49.52   
5 Albin Glaas  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap          52.23   
6 Noel Larsson  2006 Sala Simsällskap          55.40   
7 Erik Sjökvist  2007 Gävle Simsällskap          1:03.97   
Lukas Nilsson  2006 Söderhamns Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11-12 år                 
1 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap          39.14   
2 Eric Persson  2004 Simsällskapet Mora          39.40   
3 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap          39.47   
4 Timothy Manns-Ståhl  2004 Borlänge Simsällskap          41.99   
5 Samuel Sjökvist  2005 Gävle Simsällskap          44.26   
6 Max Antonsson  2004 Sala Simsällskap          44.33   
7 Martin Riljak  2004 Gävle Simsällskap          45.35   
8 Ossy Nyhlander  2005 Sim 77 Hofors          45.99   
9 Anton Solum  2004 Borlänge Simsällskap          46.94   
10 Ville Arola  2005 Borlänge Simsällskap          47.38   
11 Max Nordén  2005 Gimo Simsällskap          48.10   
12 Markus Troedsson  2004 Gävle Simsällskap          49.31   
13 Arvid Lind  2005 Bollnäs Simsällskap          51.20   
14 Gustav Buvik Spännare  2004 Bollnäs Simsällskap          51.52   
15 Milton Dalin  2005 Sala Simsällskap          53.69   
Alex Andersson  2005 Sala Simsällskap          DNS   
                     
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13-14 år                 
1 Elias Persson  2002 Simsällskapet Mora          32.06   
2 Julius Grell  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb          32.97   
3 Carl Hansson  2003 Gävle Simsällskap          33.18   
4 Melker Rosengren  2003 Gävle Simsällskap          34.80   
5 Marcus Tägtström  2002 Borlänge Simsällskap          35.44   
6 Martin Schön  2003 Bollnäs Simsällskap          35.50   
7 Elias Gustavsson  2002 Borlänge Simsällskap          36.40   
8 Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap          39.88   
9 André Kron  2003 Gävle Simsällskap          42.32   
10 Martin Bill  2003 Gävle Simsällskap          46.71   
11 Ryan Andersson  2002 Gävle Simsällskap          47.77   
12 Oscar Bergsten  2002 Gävle Simsällskap          52.27   
                     
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15-16 år                 
1 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap          29.72   
2 Marcus Ålenius  2001 Gävle Simsällskap          30.80   
3 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap          31.50   
4 Andreas Persson  2000 Gävle Simsällskap          32.81   
5 Elias Walizada  2001 Gävle Simsällskap          43.25   
                     
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17-99 år                 
1 Edvin Persson  1999 Simsällskapet Mora          29.05   
2 Lukas Hill  1999 Simsällskapet Mora          31.06   
3 Moutaz Kabbani  1999 Bollnäs Simsällskap          46.42   
                     
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre               
1 Emma Widen  1999 Österby Simsällskap  1:09.61  2:24.75  3:39.76    4:49.83   
2 Clara Florén  2002 Gävle Simsällskap  1:07.80  2:21.78  3:36.46    4:50.68   
3 Emma Larsson  2002 Borlänge Simsällskap  1:08.23  2:22.84  3:38.43    4:52.66   
4 Felicia Rogell  2003 Västerås Simsällskap  1:12.12  2:29.04  3:46.52    5:03.11   
5 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap  1:12.66  2:32.47  3:51.42    5:07.88   
6 Elvira Dalin  2003 Sala Simsällskap  1:12.37  2:30.76  3:51.08    5:10.06   
7 Victoria Flyman  2003 Söderhamns Simsällskap  1:13.42  2:34.12  3:54.26    5:11.07   
8 Hanna Degerlund  2004 Västerås Simsällskap  1:15.22  2:35.01  3:55.38    5:13.30   
9 Lovis Jernberg  2002 Söderhamns Simsällskap  1:12.84  2:32.98  3:54.73    5:14.66   
10 Marit van Zonneveld  1999 Simsällskapet Mora  1:13.13  2:33.53  3:54.79    5:14.75   
11 Amanda Lindgren  2000 Sala Simsällskap  1:13.55  2:33.72  3:57.12    5:19.51   
12 Femke van Zonneveld  2002 Simsällskapet Mora  1:18.82  2:44.12  4:09.09    5:27.34   
13 Anna Jönsson  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:16.30  2:41.87  4:08.19    5:28.77   
14 Klara Öhlin  1999 Simsällskapet Mora  1:17.83  2:42.63  4:07.79    5:29.99   
15 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap  1:17.40  2:44.05  4:09.34    5:31.90   
16 Cassandra Sjösten  2003 Sala Simsällskap  1:13.07  2:38.66  4:04.69    5:32.03   
17 Lisen Hill  2002 Simsällskapet Mora  1:17.08  2:42.16  4:08.73    5:32.46   
18 Lisa Nystrand  2006 Sala Simsällskap  1:17.66  2:43.19  4:10.51    5:34.55   
19 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap  1:20.25  2:47.09  4:13.33    5:38.13   
20 Maja Wikström  2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:21.33  2:51.02  4:20.31    5:46.61   
21 Märta Nordlinder  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:37.65  3:22.49  5:09.18    6:01.60   
22 Johanna Råstock  2001 Gävle Simsällskap  1:21.01  2:54.54  4:30.32    6:08.67   
23 Nathalie Stigenberg  2004 Gävle Simsällskap  1:28.46  3:05.93  4:43.66    6:17.89   
24 Elina Widén  2003 Gimo Simsällskap  1:28.35  3:08.38  4:49.36    6:24.89   
25 Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora  1:32.21  3:19.84  5:08.38    6:49.61   
Anna Lithell  2001 Sala Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre               
1 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap  1:02.82  2:10.92  3:20.30    4:26.89   
2 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap  1:03.55  2:13.10  3:22.73    4:31.64   
3 Edvin Persson  1999 Simsällskapet Mora  1:04.67  2:17.49  3:28.62    4:36.98   
4 Marcus Johnsson  2002 Sala Simsällskap  1:02.78  2:13.61  3:26.40    4:38.55   
5 Elias Nordgren  2001 Sala Simsällskap  1:04.10  2:14.68  3:27.29    4:38.59   
6 Edwin Nystrand  2002 Sala Simsällskap  1:06.32  2:19.59  3:33.79    4:44.09   
7 Marcus Ålenius  2001 Gävle Simsällskap  1:05.09  2:19.72  3:33.93    4:44.97   
8 Carl Hansson  2003 Gävle Simsällskap  1:07.41  2:20.94  3:33.29    4:45.67   
9 Lukas Hill  1999 Simsällskapet Mora  1:05.62  2:20.43  3:35.82    4:50.08   
10 Elias Persson  2002 Simsällskapet Mora  1:06.85  2:20.57  3:36.38    4:50.15   
11 Marcus Nordh  2000 Bollnäs Simsällskap  1:05.94  2:21.18  3:35.96    4:50.62   
12 Joel Larsson  2001 Sala Simsällskap  1:06.48  2:21.73  3:39.75    4:56.09   
13 Isak Brundin  2000 Sala Simsällskap  1:05.50  2:21.81  3:40.13    4:56.39   
14 Andreas Persson  2000 Gävle Simsällskap  1:09.50  2:28.30  3:47.00    5:04.23   
15 Martin Schön  2003 Bollnäs Simsällskap  1:10.59  2:31.76  3:53.56    5:12.58   
16 Melker Rosengren  2003 Gävle Simsällskap  1:12.42  2:33.51  3:54.81    5:14.93   
17 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap  1:17.28  2:40.19  4:03.05    5:22.34   
18 Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap  1:13.96  2:36.97  4:01.54    5:26.06   
19 Julius Grell  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb  2:39.92        5:26.55   
20 Elias Gustavsson  2002 Borlänge Simsällskap  1:17.18  2:43.28  4:07.91    5:29.20   
21 Lucas Humling  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:18.16  2:44.93  4:12.58    5:31.17   
22 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap  1:17.14  2:42.61  4:12.77    5:39.82   
23 Hugo Swanson  2006 Gävle Simsällskap  1:18.79  2:47.86  4:19.55    5:51.00   
24 Malte Larsson  2003 Sala Simsällskap  1:26.18  3:00.95  4:34.63    6:03.81   
25 Eric Persson  2004 Simsällskapet Mora  1:22.79  2:57.34  4:33.93    6:05.47   
26 Felix Mårvad  2003 Sala Simsällskap  1:24.93  3:04.18  4:45.56    6:21.27   
27 Olle Nilsson  2004 Sala Simsällskap  1:31.59  3:12.32  4:53.00    6:23.41   
Leo Henry Örtlund  2001 Borlänge Simsällskap          DNS   
                     
Gren 9, 4X50m Medley Mixed, Finaler 99 år och yngre               
1 Gävle SS Mix Lag 1  2001 Gävle Simsällskap          2:01.42   
  Jakob Källquist  2001     29.76        29.76   
  Marcus Ålenius  2001     32.24        1:02.00   
  Amie Molin Richtnér  2001     30.79        1:32.79   
  Agnes Humling  2000     28.63        2:01.42   
                     
2 Sala SS Mix Lag 1  2001 Sala Simsällskap          2:06.18   
  Ida Lindblom  2001     33.06        33.06   
  Isak Brundin  2000     33.90        1:06.96   
  Elias Nordgren  2001     28.83        1:35.79   
  My Lundblad  1995     30.39        2:06.18   
                     
3 SS Mora Mix  2001 Simsällskapet Mora          2:06.19   
  Lukas Hill  1999     30.94        30.94   
  Marit van Zonneveld  1999     37.96        1:08.90   
  Edvin Persson  1999     26.85        1:35.75   
  Klara Öhlin  1999     30.44        2:06.19   
                     
4 Gävle SS Mix [1916]  2001 Gävle Simsällskap          2:11.99   
  Adam Carlsson  2001     32.50        32.50   
  Andreas Persson  2000     33.69        1:06.19   
  Elvira Lind  2001     35.94        1:42.13   
  Alice Ericson  2001     29.86        2:11.99   
                     
5 Sala SS Mix Lag 2  2001 Sala Simsällskap          2:15.83   
  Joel Larsson  2001     32.95        32.95   
  Isak Brundin  2000     32.39        1:05.34   
  Amanda Lindgren  2000     37.85        1:43.19   
  Anna Lithell  2001     32.64        2:15.83   
                     
6 Borlänge Mix +15 År  2001 Borlänge Simsällskap          2:21.09   
  Elias Gustavsson  2002     36.98        36.98   
  Marcus Tägtström  2002     35.51        1:12.49   
  Emma Larsson  2002     34.16        1:46.65   
  Anna Falk  2001     34.44        2:21.09   
                     
7 Bollnäs SS Mix [2001]  2001 Bollnäs Simsällskap          2:45.02   
  Edith Wallberg  2007     44.12        44.12   
  Frida Olsson  2005     55.93        1:40.05   
  Martin Schön  2003     32.52        2:12.57   
  Arvid Lind  2005     32.45        2:45.02   
                     
Gren 10, 4X50m Medley Mixed, Finaler 14 år och yngre               
1 Sala SS Mix Lag 1  2003 Sala Simsällskap          2:08.33   
  Elvira Dalin  2003     34.80        34.80   
  Marcus Johnsson  2002     32.95        1:07.75   
  Edwin Nystrand  2002     31.21        1:38.96   
  Cassandra Sjösten  2003     29.37        2:08.33   
                     
2 Gävle SS Mix [2003]  2003 Gävle Simsällskap          2:09.60   
  Carl Hansson  2003     33.75        33.75   
  Helmi Swanson  2004     34.79        1:08.54   
  Melker Rosengren  2003     32.31        1:40.85   
  Clara Florén  2002     28.75        2:09.60   
                     
3 SS Mora Mix [2002]  2002 Simsällskapet Mora          2:13.67   
  Lisen Hill  2002     37.17        37.17   
  Elias Persson  2002     31.57        1:08.74   
  Femke van Zonneveld  2002     33.55        1:42.29   
  Eric Persson  2004     31.38        2:13.67   
                     
4 Sandviken Lag 1  2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb          2:24.97   
  Anna Jönsson  2003     40.91        40.91   
  Saga Boråker  2004     38.98        1:19.89   
  Julius Grell  2003     32.01        1:51.90   
  Lucas Humling  2005     33.07        2:24.97   
                     
5 Gävle SS Mix Lag 2  2003 Gävle Simsällskap          2:30.88   
  Albin Östlund  2004     38.83        38.83   
  Maja Nilsson  2003     42.53        1:21.36   
  Frida Florén  2004     36.91        1:58.27   
  Olle Wikholm  2004     32.61        2:30.88   
                     
6 Gävle SS Mix Lag 3  2002 Gävle Simsällskap          2:30.94   
  Lisa Löf  2004     38.99        38.99   
  Hugo Swanson  2006     41.29        1:20.28   
  Gabriella Mosbach  2003     39.74        2:00.02   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003     30.92        2:30.94   
                     
7 Sala SS Mix Lag 2  2003 Sala Simsällskap          2:38.97   
  Olle Nilsson  2004     44.03        44.03   
  Linn Nilsson  2003     43.29        1:27.32   
  Lisa Nystrand  2006     37.99        2:05.31   
  Malte Larsson  2003     33.66        2:38.97   
                     
8 Harnäs Sku Lag 1  2002 Harnäs Skutskär Simsällskap          2:50.05   
  Linn Andrén  2004     45.49        45.49   
  Ella Lindblad  2003     44.65        1:30.14   
  Malte Eriksson  2003     38.03        2:08.17   
  Albin Glaas  2006     41.88        2:50.05   
                     
9 Bollnäs SS Mix Lag 1  2003 Bollnäs Simsällskap          2:52.18   
  Eleanor Fredholm  2007     51.21        51.21   
  Arvid Lind  2005     46.67        1:37.88   
  Martin Schön  2003     33.50        2:11.38   
  Edith Wallberg  2007     40.80        2:52.18   
                     
10 Sandviken Lag 2  2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb          2:56.54   
  Emma Murhagen  2003     46.05        46.05   
  Linnea Cederholm Sandberg  2006     50.36        1:36.41   
  Maja Wikström  2002     43.00        2:19.41   
  Moa Kvarnlöf  2004     37.13        2:56.54   
                     
11 Borlänge Mix 14-Yngre  2002 Borlänge Simsällskap          2:57.51   
  Emilia Lövstrand  2002     40.86        40.86   
  Ville Arola  2005     49.34        1:30.20   
  Timothy Manns-Ståhl  2004     44.46        2:14.66   
  Vanja Nejad Dehghan  2003     42.85        2:57.51   
                     
12 Gävle SS Mix Lag 4  2002 Gävle Simsällskap          2:57.71   
  Emelie Wijker  2003     44.13        44.13   
  Oliver Wijker  2006     53.21        1:37.34   
  Siri Sundvik  2004     40.73        2:18.07   
  Samuel Sjökvist  2005     39.64        2:57.71   
                     
Harnäs Sku Lag 2  2002 Harnäs Skutskär Simsällskap          DNS   
    0                
    0                
    0                
    0             DNS   
                     
Sala SS Mix Lag 3  2003 Sala Simsällskap          DNS   
    0                
    0                
    0                
    0             DNS   
                     
Gren 11, 200m Medley Damer Finaler 13-14 år                 
1 Elsa Bergh  2002 Söderhamns Simsällskap  33.88  1:12.33  1:54.49    2:29.65   
2 Clara Florén  2002 Gävle Simsällskap  34.44  1:15.11  2:00.87    2:37.78   
3 Felicia Rogell  2003 Västerås Simsällskap  35.70  1:17.55  2:05.02    2:42.00   
4 Emma Larsson  2002 Borlänge Simsällskap  34.59  1:16.92  2:06.08    2:42.07   
5 Elvira Dalin  2003 Sala Simsällskap  36.82  1:18.36  2:08.68    2:46.35   
6 Victoria Flyman  2003 Söderhamns Simsällskap  38.19  1:24.38  2:09.88    2:47.68   
7 Lovis Jernberg  2002 Söderhamns Simsällskap  35.76  1:17.52  2:10.41    2:48.00   
8 Cassandra Sjösten  2003 Sala Simsällskap  36.33  1:19.37  2:11.08    2:49.82   
9 Femke van Zonneveld  2002 Simsällskapet Mora  37.73  1:24.34  2:13.62    2:54.67   
10 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap  40.67  1:28.85  2:18.09    2:59.14   
11 Elina Widén  2003 Gimo Simsällskap  46.36  1:37.20  2:34.03    3:16.35   
12 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap  45.04  1:35.80  2:38.66    3:20.08   
13 Gabriella Mosbach  2003 Gävle Simsällskap  42.81  1:37.89  2:35.73    3:21.32   
Maja Wikström  2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb          DNS   
Lisen Hill  2002 Simsällskapet Mora          DSQ   
                     
Gren 11, 200m Medley Damer Finaler 15-16 år                 
1 Amie Molin Richtnér  2001 Gävle Simsällskap  34.40  1:14.41  1:59.78    2:35.31   
2 Agnes Humling  2000 Gävle Simsällskap  35.55  1:17.36  2:03.03    2:41.06   
3 Ida Lindblom  2001 Sala Simsällskap  33.72  1:15.23  2:08.57    2:46.88   
4 Alice Ericson  2001 Gävle Simsällskap  35.48  1:20.45  2:13.50    2:53.79   
5 Amanda Lindgren  2000 Sala Simsällskap  38.59  1:25.26  2:16.15    2:56.66   
6 Elvira Lind  2001 Gävle Simsällskap  36.67  1:23.56  2:16.31    2:59.12   
7 Johanna Råstock  2001 Gävle Simsällskap  41.22  1:32.48  2:25.32    3:09.68   
8 Anna Falk  2001 Borlänge Simsällskap  43.71  1:34.81  2:28.43    3:13.09   
                     
Gren 11, 200m Medley Damer Finaler 17-99 år                 
1 Emma Widen  1999 Österby Simsällskap  34.86  1:17.59  2:11.22    2:43.95   
2 Marit van Zonneveld  1999 Simsällskapet Mora  41.18  1:27.52  2:13.34    2:54.01   
3 Klara Öhlin  1999 Simsällskapet Mora  35.11  1:21.48  2:21.38    3:00.96   
4 Hannah Lindström  1999 Harnäs Skutskär Simsällskap  43.21  1:34.54  2:29.84    3:15.96   
                     
Gren 12, 200m Medley Herrar Final 13-14 år                 
1 Marcus Johnsson  2002 Sala Simsällskap  29.92  1:07.83  1:50.15    2:24.67   
2 Elias Persson  2002 Simsällskapet Mora  32.97  1:12.70  1:53.43    2:27.13   
3 Edwin Nystrand  2002 Sala Simsällskap  32.30  1:08.95  1:54.08    2:27.41   
4 Carl Hansson  2003 Gävle Simsällskap  33.33  1:12.75  2:00.68    2:37.74   
5 Martin Schön  2003 Bollnäs Simsällskap  35.99  1:18.38  2:03.75    2:40.28   
6 Melker Rosengren  2003 Gävle Simsällskap  36.02  1:18.60  2:06.24    2:45.75   
7 Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap  39.25  1:27.65  2:20.38    3:03.59   
                     
Gren 12, 200m Medley Herrar, Final 15-16 år                 
1 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap  30.03  1:06.02  1:46.61    2:18.10   
2 Marcus Ålenius  2001 Gävle Simsällskap  30.80  1:09.80  1:51.40    2:24.82   
3 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap  32.61  1:12.67  1:58.46    2:33.33   
4 Andreas Persson  2000 Gävle Simsällskap  32.26  1:12.58  1:57.38    2:33.45   
5 Joel Larsson  2001 Sala Simsällskap  33.15  1:11.79  1:56.90    2:33.67   
6 Isak Brundin  2000 Sala Simsällskap  32.68  1:13.63  1:59.67    2:35.01   
7 Marcus Nordh  2000 Bollnäs Simsällskap  35.06  1:18.19  2:06.15    2:40.38   
8 Elias Walizada  2001 Gävle Simsällskap  37.73  1:30.50  2:32.65    3:28.23   
Elias Nordgren  2001 Sala Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 12, 200m Medley Herrar, Final 17-99 år                 
1 Edvin Persson  1999 Simsällskapet Mora  29.60  1:07.42  1:49.94    2:23.48   
2 Lukas Hill  1999 Simsällskapet Mora  30.67  1:08.92  1:53.16    2:28.65   
                     
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre               
1 Lisa Nystrand  2006 Sala Simsällskap  38.38        1:21.83   
2 Junia Eklund  2006 Söderhamns Simsällskap  40.94        1:30.60   
3 Elena Henze  2006 Simsällskapet Mora  52.57        1:47.68   
4 Eleanor Fredholm  2007 Bollnäs Simsällskap  51.78        1:48.19   
Agnes Edvinsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap          DSQ   
Edith Wallberg  2007 Bollnäs Simsällskap          DSQ   
Linnea Cederholm Sandberg  2006 Sandvikens Sim och Hoppklubb          DSQ   
                     
Gren 13, 100m Medley Damer, Final 11-12 år                
1 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap  34.32        1:12.31   
2 Hanna Degerlund  2004 Västerås Simsällskap  36.40        1:17.01   
3 Clara Bergh  2004 Söderhamns Simsällskap  35.38        1:17.91   
4 Filippa Eklund  2004 Söderhamns Simsällskap  37.74        1:20.27   
5 Saga Boråker  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.31        1:20.44   
6 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap  38.04        1:22.54   
7 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap  39.51        1:24.65   
8 Liv Jonsson  2004 Simsällskapet Mora  40.11        1:26.57   
9 Siri Sundvik  2004 Gävle Simsällskap  43.03        1:31.33   
10 Frida Ljusberg  2004 Söderhamns Simsällskap  45.55        1:33.75   
11 Moa Kvarnlöf  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb  43.16        1:34.48   
12 Ida Ljunggren  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.32        1:36.99   
13 Ebba-Lotta Staaf  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap  46.77        1:37.53   
14 Nathalie Stigenberg  2004 Gävle Simsällskap  45.07        1:38.64   
15 Vilma Hjertberg  2004 Gävle Simsällskap  49.87        1:44.50   
16 Frida Olsson  2005 Bollnäs Simsällskap  53.89        1:54.27   
Tuva Lindqvist  2004 Österby Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre               
1 Hugo Swanson  2006 Gävle Simsällskap  41.20        1:23.46   
2 Oliver Wijker  2006 Gävle Simsällskap  48.15        1:44.10   
3 Alex Storbacka  2006 Borlänge Simsällskap  50.75        1:46.36   
4 William Struwe  2006 Sala Simsällskap  52.10        1:51.55   
                     
Gren 14, 100m Medley Herrar, Final 11-12 år                 
1 Lucas Humling  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.73        1:21.09   
2 Eric Persson  2004 Simsällskapet Mora  36.99        1:21.29   
3 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap  38.15        1:22.37   
4 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap  39.17        1:24.92   
5 Olle Nilsson  2004 Sala Simsällskap  42.37        1:31.51   
6 Timothy Manns-Ståhl  2004 Borlänge Simsällskap  43.88        1:31.61   
7 Max Antonsson  2004 Sala Simsällskap  43.61        1:34.65   
8 Arvid Lind  2005 Bollnäs Simsällskap  47.57        1:37.46   
9 Ossy Nyhlander  2005 Sim 77 Hofors  50.16        1:40.80   
10 Ville Arola  2005 Borlänge Simsällskap  50.05        1:41.93   
Gustav Buvik Spännare  2004 Bollnäs Simsällskap          DSQ   
Samuel Sjökvist  2005 Gävle Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Final 11-12 år                 
1 Clara Bergh  2004 Söderhamns Simsällskap          32.15   
2 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap          32.46   
3 Hanna Degerlund  2004 Västerås Simsällskap          36.47   
4 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap          37.17   
5 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap          37.82   
6 Liv Jonsson  2004 Simsällskapet Mora          38.52   
7 Siri Sundvik  2004 Gävle Simsällskap          42.26   
8 Saga Boråker  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb          43.75   
9 Nathalie Stigenberg  2004 Gävle Simsällskap          43.83   
10 Linn Andrén  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          44.11   
11 Moa Kvarnlöf  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb          46.19   
12 Frida Ljusberg  2004 Söderhamns Simsällskap          48.95   
13 Tekle Batsikadze  2005 Gävle Simsällskap          58.34   
Frida Olsson  2005 Bollnäs Simsällskap          DSQ   
Tuva Lindqvist  2004 Österby Simsällskap          DSQ   
Vilma Hjertberg  2004 Gävle Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Final 13-14 år                 
1 Clara Florén  2002 Gävle Simsällskap          33.20   
2 Cassandra Sjösten  2003 Sala Simsällskap          34.03   
3 Femke van Zonneveld  2002 Simsällskapet Mora          34.15   
4 Felicia Rogell  2003 Västerås Simsällskap          34.86   
5 Anna Jönsson  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb          36.54   
6 Lisen Hill  2002 Simsällskapet Mora          37.68   
7 Julia Nguyen  2002 Gävle Simsällskap          39.35   
8 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap          40.23   
9 Gabriella Mosbach  2003 Gävle Simsällskap          40.49   
10 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap          42.97   
11 Maja Wikström  2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb          43.08   
12 Tora Dregelid  2002 Gimo Simsällskap          43.62   
13 Elina Widén  2003 Gimo Simsällskap          46.65   
14 Maja Edring  2002 Gävle Simsällskap          46.89   
15 Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora          48.53   
Alva Löfgren  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          DNS   
                     
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Final 15-16 år                 
1 Ida Lindblom  2001 Sala Simsällskap          31.77   
2 Amie Molin Richtnér  2001 Gävle Simsällskap          31.98   
3 Agnes Humling  2000 Gävle Simsällskap          33.84   
4 Alice Ericson  2001 Gävle Simsällskap          33.97   
5 Elvira Lind  2001 Gävle Simsällskap          36.13   
6 Johanna Råstock  2001 Gävle Simsällskap          39.80   
Amanda Lindgren  2000 Sala Simsällskap          DNS   
                     
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Final 17-99 år                 
1 Elin Öster  1987 Södertälje Simsällskap          33.05   
2 Emma Widen  1999 Österby Simsällskap          33.60   
3 Klara Öhlin  1999 Simsällskapet Mora          33.78   
4 My Lundblad  1995 Sala Simsällskap          34.45   
5 Marit van Zonneveld  1999 Simsällskapet Mora          39.97   
6 Hannah Lindström  1999 Harnäs Skutskär Simsällskap          40.84   
7 Monica Pesu  1996 Bollnäs Simsällskap          45.83   
Anna Sjöholm  1998 Gävle Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år                 
1 Eric Persson  2004 Simsällskapet Mora          33.76   
2 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap          36.09   
3 Lucas Humling  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb          37.22   
4 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap          39.83   
5 Anton Solum  2004 Borlänge Simsällskap          45.04   
6 Timothy Manns-Ståhl  2004 Borlänge Simsällskap          45.18   
7 Arvid Lind  2005 Bollnäs Simsällskap          46.00   
8 Martin Riljak  2004 Gävle Simsällskap          48.14   
9 Ossy Nyhlander  2005 Sim 77 Hofors          53.29   
10 Ville Arola  2005 Borlänge Simsällskap          53.82   
Gustav Buvik Spännare  2004 Bollnäs Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Final 13-14 år                 
1 Marcus Johnsson  2002 Sala Simsällskap          28.42   
2 Elias Persson  2002 Simsällskapet Mora          28.65   
3 Carl Hansson  2003 Gävle Simsällskap          31.61   
4 Marcus Tägtström  2002 Borlänge Simsällskap          31.89   
5 Julius Grell  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb          32.37   
6 Melker Rosengren  2003 Gävle Simsällskap          32.62   
7 Martin Schön  2003 Bollnäs Simsällskap          34.29   
8 Elias Gustavsson  2002 Borlänge Simsällskap          36.28   
9 Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap          37.42   
10 Malte Larsson  2003 Sala Simsällskap          47.34   
Malte Eriksson  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Final 15-16 år                 
1 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap          28.13   
2 Marcus Ålenius  2001 Gävle Simsällskap          28.36   
3 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap          31.30   
4 Andreas Persson  2000 Gävle Simsällskap          31.85   
5 Marcus Nordh  2000 Bollnäs Simsällskap          32.81   
6 Leo Henry Örtlund  2001 Borlänge Simsällskap          35.19   
Elias Walizada  2001 Gävle Simsällskap          DNS   
                     
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Final 17-99 år                 
1 Emil Gilliusson  1993 Örnsköldsviks Allmänna SS          26.21   
2 Edvin Persson  1999 Simsällskapet Mora          26.58   
3 Lukas Hill  1999 Simsällskapet Mora          28.47   
4 Jonas Pesu  1998 Bollnäs Simsällskap          37.12   
5 Moutaz Kabbani  1999 Bollnäs Simsällskap          40.45   
                     
Gren 17, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre               
1 Lisa Nystrand  2006 Sala Simsällskap          16.71   
2 Agnes Edvinsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap          19.14   
2 Junia Eklund  2006 Söderhamns Simsällskap          19.14   
4 Isabelle Nilsson  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap          20.68   
5 Linnea Cederholm Sandberg  2006 Sandvikens Sim och Hoppklubb          21.62   
6 Elise Herpman  2006 Sandvikens Sim och Hoppklubb          22.92   
7 Elena Henze  2006 Simsällskapet Mora          23.74   
8 Edith Wallberg  2007 Bollnäs Simsällskap          24.08   
9 Emma Mossnelid  2006 Söderhamns Simsällskap          26.53   
Eleanor Fredholm  2007 Bollnäs Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 18, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre               
1 Hugo Swanson  2006 Gävle Simsällskap          18.51   
2 Lukas Nilsson  2006 Söderhamns Simsällskap          22.00   
3 Oliver Wijker  2006 Gävle Simsällskap          22.15   
4 Alex Storbacka  2006 Borlänge Simsällskap          22.37   
Albin Glaas  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre               
1 Lisa Nystrand  2006 Sala Simsällskap          33.07   
2 Junia Eklund  2006 Söderhamns Simsällskap          36.54   
3 Elena Henze  2006 Simsällskapet Mora          39.57   
4 Isabelle Nilsson  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap          39.70   
5 Agnes Edvinsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap          39.81   
6 Linnea Cederholm Sandberg  2006 Sandvikens Sim och Hoppklubb          40.25   
7 Edith Wallberg  2007 Bollnäs Simsällskap          41.36   
8 Emma Mossnelid  2006 Söderhamns Simsällskap          43.91   
9 Elise Herpman  2006 Sandvikens Sim och Hoppklubb          44.09   
10 Eleanor Fredholm  2007 Bollnäs Simsällskap          45.36   
11 Ellen Bengtsson  2007 Bollnäs Simsällskap          49.82   
12 Saga Flink  2007 Söderhamns Simsällskap          52.41   
13 Aida Lindberg  2007 Söderhamns Simsällskap          55.68   
                     
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år                 
1 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap          29.87   
2 Clara Bergh  2004 Söderhamns Simsällskap          30.27   
3 Filippa Eklund  2004 Söderhamns Simsällskap          30.54   
4 Hanna Degerlund  2004 Västerås Simsällskap          31.11   
5 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap          33.34   
6 Liv Jonsson  2004 Simsällskapet Mora          33.67   
7 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap          34.65   
8 Tuva Blomdahl  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          34.94   
9 Saga Boråker  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb          35.15   
10 Linn Andrén  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          36.73   
11 Nathalie Stigenberg  2004 Gävle Simsällskap          36.91   
12 Siri Sundvik  2004 Gävle Simsällskap          37.05   
13 Moa Kvarnlöf  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb          37.68   
14 Frida Ljusberg  2004 Söderhamns Simsällskap          38.61   
15 Vilma Herthelius  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb          38.75   
16 Vilma Hjertberg  2004 Gävle Simsällskap          38.80   
17 Ebba-Lotta Staaf  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          38.83   
18 Tuva Lindqvist  2004 Österby Simsällskap          39.15   
19 Matilda Nilsson  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap          40.13   
20 Ida Ljunggren  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb          40.97   
21 Tekle Batsikadze  2005 Gävle Simsällskap          42.67   
22 Frida Olsson  2005 Bollnäs Simsällskap          48.24   
                     
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år                 
1 Elsa Bergh  2002 Söderhamns Simsällskap          29.10   
2 Clara Florén  2002 Gävle Simsällskap          29.39   
3 Victoria Flyman  2003 Söderhamns Simsällskap          29.93   
4 Elina Berg  2002 Gimo Simsällskap          30.89   
5 Felicia Rogell  2003 Västerås Simsällskap          31.04   
6 Lovis Jernberg  2002 Söderhamns Simsällskap          31.62   
7 Lisen Hill  2002 Simsällskapet Mora          31.68   
8 Femke van Zonneveld  2002 Simsällskapet Mora          31.99   
9 Anna Jönsson  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb          32.72   
10 Ella Lindblad  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          33.26   
11 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap          34.39   
12 Elina Widén  2003 Gimo Simsällskap          34.49   
13 Maja Wikström  2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb          34.52   
14 Emilia Lövstrand  2002 Borlänge Simsällskap          35.09   
15 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap          35.10   
16 Julia Nguyen  2002 Gävle Simsällskap          35.16   
17 Gabriella Mosbach  2003 Gävle Simsällskap          36.32   
18 Tora Dregelid  2002 Gimo Simsällskap          36.72   
19 Tyra Olsson  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          37.07   
20 Alva Löfgren  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          37.09   
21 Karin Englund  2003 Söderhamns Simsällskap          37.37   
22 Linn Nilsson  2003 Sala Simsällskap          37.44   
23 Emma Murhagen  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb          39.06   
24 Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora          39.35   
25 Vanja Nejad Dehghan  2003 Borlänge Simsällskap          41.14   
26 Maja Edring  2002 Gävle Simsällskap          41.20   
27 Linnea Eriksson  2003 Simsällskapet Mora          43.19   
                     
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år                 
1 Amie Molin Richtnér  2001 Gävle Simsällskap          28.78   
2 Agnes Humling  2000 Gävle Simsällskap          29.56   
3 Alice Ericson  2001 Gävle Simsällskap          30.73   
4 Elvira Lind  2001 Gävle Simsällskap          31.82   
5 Anna Lithell  2001 Sala Simsällskap          32.91   
6 Anna Falk  2001 Borlänge Simsällskap          34.85   
7 Johanna Råstock  2001 Gävle Simsällskap          34.97   
                     
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år                 
1 Emma Widen  1999 Österby Simsällskap          28.95   
2 Elin Öster  1987 Södertälje Simsällskap          30.16   
3 Klara Öhlin  1999 Simsällskapet Mora          31.01   
4 Marit van Zonneveld  1999 Simsällskapet Mora          32.90   
5 Hannah Lindström  1999 Harnäs Skutskär Simsällskap          35.24   
6 Anna Sjöholm  1998 Gävle Simsällskap          37.09   
7 Monica Pesu  1996 Bollnäs Simsällskap          37.95   
                     
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre               
1 Hugo Swanson  2006 Gävle Simsällskap          33.82   
2 Alex Storbacka  2006 Borlänge Simsällskap          40.27   
3 Lukas Nilsson  2006 Söderhamns Simsällskap          41.78   
4 Oliver Wijker  2006 Gävle Simsällskap          42.08   
5 Albin Glaas  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap          42.49   
6 William Struwe  2006 Sala Simsällskap          43.13   
7 Noel Larsson  2006 Sala Simsällskap          45.32   
8 Erik Sjökvist  2007 Gävle Simsällskap          50.59   
9 Samuel Henze  2008 Simsällskapet Mora          1:04.67   
                     
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år                 
1 Lucas Humling  2005 Sandvikens Sim och Hoppklubb          32.57   
2 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap          32.91   
3 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap          33.85   
4 Martin Riljak  2004 Gävle Simsällskap          34.76   
5 Olle Nilsson  2004 Sala Simsällskap          35.77   
6 Ossy Nyhlander  2005 Sim 77 Hofors          36.95   
7 Ville Arola  2005 Borlänge Simsällskap          38.23   
8 Anton Solum  2004 Borlänge Simsällskap          38.43   
9 Samuel Sjökvist  2005 Gävle Simsällskap          38.77   
10 Max Antonsson  2004 Sala Simsällskap          38.93   
11 Arvid Lind  2005 Bollnäs Simsällskap          39.70   
12 Gustav Buvik Spännare  2004 Bollnäs Simsällskap          40.29   
13 Milton Dalin  2005 Sala Simsällskap          43.30   
14 Alex Andersson  2005 Sala Simsällskap          43.43   
Eric Persson  2004 Simsällskapet Mora          DSQ   
Timothy Manns-Ståhl  2004 Borlänge Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år                 
1 Elias Persson  2002 Simsällskapet Mora          27.46   
2 Carl Hansson  2003 Gävle Simsällskap          27.85   
3 Marcus Tägtström  2002 Borlänge Simsällskap          28.73   
4 Edwin Nystrand  2002 Sala Simsällskap          29.14   
5 Martin Schön  2003 Bollnäs Simsällskap          29.47   
6 Melker Rosengren  2003 Gävle Simsällskap          29.65   
7 Julius Grell  2003 Sandvikens Sim och Hoppklubb          29.86   
8 Elias Gustavsson  2002 Borlänge Simsällskap          30.88   
9 Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap          32.00   
10 Malte Eriksson  2003 Harnäs Skutskär Simsällskap          33.85   
11 Malte Larsson  2003 Sala Simsällskap          34.26   
12 Ryan Andersson  2002 Gävle Simsällskap          35.06   
13 Felix Mårvad  2003 Sala Simsällskap          36.01   
                     
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år                 
1 Isak Brundin  2000 Sala Simsällskap          26.11   
2 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap          26.57   
3 Marcus Ålenius  2001 Gävle Simsällskap          26.91   
4 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap          27.76   
5 Andreas Persson  2000 Gävle Simsällskap          27.87   
6 Joel Larsson  2001 Sala Simsällskap          28.08   
7 Marcus Nordh  2000 Bollnäs Simsällskap          28.27   
8 Leo Henry Örtlund  2001 Borlänge Simsällskap          29.82   
Elias Walizada  2001 Gävle Simsällskap          DNS   
                     
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år                 
1 Emil Gilliusson  1993 Örnsköldsviks Allmänna SS          24.86   
2 Edvin Persson  1999 Simsällskapet Mora          25.14   
3 Lukas Hill  1999 Simsällskapet Mora          26.15   
4 Moutaz Kabbani  1999 Bollnäs Simsällskap          32.84   
5 Jonas Pesu  1998 Bollnäs Simsällskap          33.44   
                     
Gren 21, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 99 år och yngre               
1 Gävle SS Mix [1916]  2001 Gävle Simsällskap          1:51.12   
  Jakob Källquist  2001     26.20        26.20   
  Marcus Ålenius  2001     27.35        53.55   
  Amie Molin Richtnér  2001     28.35        1:21.90   
  Agnes Humling  2000     29.22        1:51.12   
                     
2 Sala SS Mix Lag 2  2001 Sala Simsällskap          1:51.81   
  Elias Nordgren  2001     26.18        26.18   
  Isak Brundin  2000     25.80        51.98   
  Ida Lindblom  2001     28.94        1:20.92   
  My Lundblad  1995     30.89        1:51.81   
                     
3 SS Mora Mix  2001 Simsällskapet Mora          1:52.33   
  Edvin Persson  1999     24.92        24.92   
  Klara Öhlin  1999     30.46        55.38   
  Marit van Zonneveld  1999     31.33        1:26.71   
  Lukas Hill  1999     25.62        1:52.33   
                     
4 Gävle SS Mix Lag 1  2001 Gävle Simsällskap          1:58.23   
  Adam Carlsson  2001     27.70        27.70   
  Andreas Persson  2000     28.83        56.53   
  Alice Ericson  2001     30.63        1:27.16   
  Elvira Lind  2001     31.07        1:58.23   
                     
5 Borlänge Mix +15 År  2001 Borlänge Simsällskap          2:02.97   
  Emma Larsson  2002     30.38        30.38   
  Marcus Tägtström  2002     28.32        58.70   
  Anna Falk  2001     35.23        1:33.93   
  Leo Henry Örtlund  2001     29.04        2:02.97   
                     
6 Bollnäs SS Mix [2001]  2001 Bollnäs Simsällskap          2:22.74   
  Monica Pesu  1996     37.98        37.98   
  Jonas Pesu  1998     35.29        1:13.27   
  Edith Wallberg  2007     41.57        1:54.84   
  Marcus Nordh  2000     27.90        2:22.74   
                     
Sala SS Mix Lag 1  2001 Sala Simsällskap          DSQ   
                     
Gren 22, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 14 år och yngre               
1 Gävle SS Mix [2003]  2003 Gävle Simsällskap          1:56.16   
  Clara Florén  2002     29.64        29.64   
  Carl Hansson  2003     28.18        57.82   
  Melker Rosengren  2003     29.42        1:27.24   
  Helmi Swanson  2004     28.92        1:56.16   
                     
2 Sala SS Mix Lag 1  2003 Sala Simsällskap          1:56.23   
  Elvira Dalin  2003     30.76        30.76   
  Marcus Johnsson  2002     26.28        57.04   
  Edwin Nystrand  2002     29.60        1:26.64   
  Cassandra Sjösten  2003     29.59        1:56.23   
                     
3 SS Mora Mix [2002]  2002 Simsällskapet Mora          2:00.78   
  Elias Persson  2002     27.32        27.32   
  Femke van Zonneveld  2002     31.36        58.68   
  Eric Persson  2004     31.09        1:29.77   
  Lisen Hill  2002     31.01        2:00.78   
                     
4 Sandviken Lag 1  2002 Sandvikens Sim och Hoppklubb          2:12.28   
  Lucas Humling  2005     33.23        33.23   
  Anna Jönsson  2003     33.48        1:06.71   
  Maja Wikström  2002     35.64        1:42.35   
  Julius Grell  2003     29.93        2:12.28   
                     
5 Gävle SS Mix Lag 3  2002 Gävle Simsällskap          2:15.54   
  Lisa Löf  2004     33.74        33.74   
  Hugo Swanson  2006     33.71        1:07.45   
  Gabriella Mosbach  2003     35.82        1:43.27   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003     32.27        2:15.54   
                     
6 Gävle SS Mix Lag 2  2003 Gävle Simsällskap          2:17.46   
  Albin Östlund  2004     34.49        34.49   
  Maja Nilsson  2003     35.57        1:10.06   
  Frida Florén  2004     33.94        1:44.00   
  Olle Wikholm  2004     33.46        2:17.46   
                     
7 Harnäs Sku Lag 1  2002 Harnäs Skutskär Simsällskap          2:26.62   
  Malte Eriksson  2003     34.57        34.57   
  Albin Glaas  2006     42.79        1:17.36   
  Ella Lindblad  2003     34.03        1:51.39   
  Tuva Blomdahl  2004     35.23        2:26.62   
                     
8 Sala SS Mix Lag 2  2003 Sala Simsällskap          2:29.34   
  Felix Mårvad  2003     37.56        37.56   
  Lisa Nystrand  2006     36.12        1:13.68   
  Linn Nilsson  2003     36.20        1:49.88   
  Max Antonsson  2004     39.46        2:29.34   
                     
9 Gävle SS Mix Lag 4  2002 Gävle Simsällskap          2:33.82   
  Siri Sundvik  2004     36.15        36.15   
  Oliver Wijker  2006     43.21        1:19.36   
  Emelie Wijker  2003     34.64        1:54.00   
  Samuel Sjökvist  2005     39.82        2:33.82   
                     
10 Gss Lag 5  2003 Gävle Simsällskap          2:34.71   
  Martin Riljak  2004     36.05        36.05   
  Ryan Andersson  2002     42.61        1:18.66   
  Tekle Batsikadze  2005     36.64        1:55.30   
  Vilma Hjertberg  2004     39.41        2:34.71   
                     
11 Sandviken Mix, Lag 2  2004 Sandvikens Sim och Hoppklubb          2:36.46   
  Linnea Cederholm Sandberg  2006     41.38        41.38   
  Emma Murhagen  2003     39.62        1:21.00   
  Moa Kvarnlöf  2004     40.11        2:01.11   
  Saga Boråker  2004     35.35        2:36.46   
                     
12 Borlänge Mix 14-Yngre  2002 Borlänge Simsällskap          2:37.39   
  Alex Storbacka  2006     40.35        40.35   
  Emilia Lövstrand  2002     35.38        1:15.73   
  Vanja Nejad Dehghan  2003     42.39        1:58.12   
  Anton Solum  2004     39.27        2:37.39   
                     
13 Bollnäs SS Mix Lag 1  2003 Bollnäs Simsällskap          2:45.46   
  Ellen Bengtsson  2007     50.59        50.59   
  Eleanor Fredholm  2007     46.45        1:37.04   
  Gustav Buvik Spännare  2004     39.92        2:16.96   
  Martin Schön  2003     28.50        2:45.46   
Uppdaterad: 05 OKT 2016 11:08
Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info