Hoppa till sidans innehåll

Skol-DM 2019


Resultat Totalt - Officiell                   
                     
  Tävling  Skol-DM 2019  Utskriftsdatum  09 april 2019         
  Tävlingsort      Utskriftstid  19:49          
  Arrangör  Gävle SS                 
  Bassäng  25m                 
  Tävlingsdatum  09 april 2019               
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Melker Rosengren  2003  Prolympiaskolan    27.81 
Oliver Sarlind Hjalmarsson  2003  Engelska Skolan    30.36 
Malte Eriksson  2003  Vallbacksskolan    32.51 
             
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Frida Florén  2003  Prolympiaskolan    32.05 
Maja Nilsson  2003  Engelska Skolan    35.71 
Emelie Wijker  2003  Prolympiaskolan    36.36 
Tyra Olsson  2003  Rotskärsskolan    38.75 
             
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Olle Wikholm  2004  Engelska Skolan    29.13 
Albin Öslund  2004  Prolympiaskolan    30.72 
             
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Helmi Swanson  2004  Stigslunds Skola    31.92 
Matilda Nilsson  2004  Vallbacksskolan    34.18 
Juni Rogström  2004  Engelska Skolan    34.48 
Hanna Stolt  2004  Vallbacksskolan    35.44 
Wilma Hjertberg  2004  Engelska Skolan    35.96 
Nathalie Stigenberg  2004  Engelska Skolan    DNS 
             
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Samuel Sjökvist  2005  Engelska Skolan    32.16 
             
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Alva Eriksson  2005  Vallbacksskolan    40.96 
             
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Hugo Swanson  2006  Strömsbro Skola    32.31 
Sebastian Stolt  2006  Sörbyskolan    49.28 
             
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Agnes Edvinsson  2006  Lillhagens Skola    35.09 
Rebecca Öhman  2006  Engelska Skolan    41.96 
Ronja Nordlund  2006  Engelska Skolan    42.16 
Ebba Sundberg  2006  Hedesunda Skola    47.28 
             
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Melker Rosengren  2003  Prolympiaskolan    30.71 
Oliver Sarlind Hjalmarsson  2003  Engelska Skolan    34.77 
Malte Eriksson  2003  Vallbacksskolan    38.57 
             
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Frida Florén  2003  Prolympiaskolan    34.08 
Maja Nilsson  2003  Engelska Skolan    38.64 
Emelie Wijker  2003  Prolympiaskolan    39.27 
             
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Albin Öslund  2004  Prolympiaskolan    30.21 
Olle Wikholm  2004  Engelska Skolan    30.79 
             
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Helmi Swanson  2004  Stigslunds Skola    34.27 
Hanna Stolt  2004  Vallbacksskolan    35.63 
Juni Rogström  2004  Engelska Skolan    37.64 
Wilma Hjertberg  2004  Engelska Skolan    38.86 
Matilda Nilsson  2004  Vallbacksskolan    39.72 
Nathalie Stigenberg  2004  Engelska Skolan    DNS 
             
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Samuel Sjökvist  2005  Engelska Skolan    35.09 
             
Gren 14, 50m Ryggsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Alva Eriksson  2005  Vallbacksskolan    39.51 
Bano Mohammed  2005  Lillhagens Skola    49.85 
             
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Hugo Swanson  2006  Strömsbro Skola    33.51 
Sebastian Stolt  2006  Sörbyskolan    43.78 
Oscar Lundberg  2006  Fridhemsskolan    46.34 
             
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Agnes Edvinsson  2006  Lillhagens Skola    38.20 
Rebecca Öhman  2006  Engelska Skolan    42.69 
Stina Hedlund Loman  2006  Engelska Skolan    43.18 
Ebba Sundberg  2006  Hedesunda Skola    45.49 
Felicia Hartelius  2006  Engelska Skolan    47.03 
             
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Aston Horn  2007  Sjöängsskolan    36.70 
Peter Wideen Flamborg  2007  Engelska Skolan    41.30 
Erik Sjökvist  2007  Engelska Skolan    43.45 
Benayah Didriksen  2007  Sörbyskolan    55.63 
Hampus Olander  2007  Fridhemsskolan    56.52 
             
Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Isabelle Nilsson  2007  Sörbyskolan    36.59 
Hillevi Östlund  2007  Bodaskolan      39.38 
Elsa Harnesk  2007  Sjöängsskolan    39.88 
Vesta Zukauskaite  2007  Engelska Skolan    45.23 
Filippa Daleving  2007  Engelska Skolan    46.03 
Meja Oswaldsson  2007  Sjöängsskolan    53.78 
Ellen Dahlin  2007  Sjöängsskolan    54.75 
Peri Taher  2007  Engelska Skolan    1:24.88 
Ebba Adolfsson  2007  Engelska Skolan    DNS 
             
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Ata Keklik Östlund  2007  Engelska Skolan    43.77 
Nils Edberg  2008  Bodaskolan      44.20 
Oskar Johannesson  2008  Fridhemsskolan    48.96 
Isak Forsling  2008  Prolympiaskolan    1:05.27 
Isac Eriksson  2008  Prolympiaskolan    1:20.97 
Vidar Andrée  2008  Prolympiaskolan    1:28.44 
Alvin Stål Salminen  2008  Prolympiaskolan    DNS 
Noah Gillving  2008  Prolympiaskolan    DNS 
Rasmus Wengelin  2008  Prolympiaskolan    DNS 
             
Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Astrid Lönn  2008  Fridhemsskolan    36.32 
Tua Hvitt  2008  Sörbyskolan    45.53 
Alice Byström  2008  Fridhemsskolan    48.44 
Emmy Olsson  2008  Bodaskolan      50.69 
Celin Babajeva  2008  Engelska Skolan    54.08 
Jennifer Åberg  2008  Engelska Skolan    58.53 
Chanelle Medjid  2008  Engelska Skolan    DNS 
             
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Melker Rosengren  2003  Prolympiaskolan    32.10 
Oliver Sarlind Hjalmarsson  2003  Engelska Skolan    35.43 
Malte Eriksson  2003  Vallbacksskolan    42.13 
             
Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Frida Florén  2003  Prolympiaskolan    37.38 
Maja Nilsson  2003  Engelska Skolan    38.39 
Tyra Olsson  2003  Rotskärsskolan    44.27 
Emelie Wijker  2003  Prolympiaskolan    48.25 
             
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Albin Öslund  2004  Prolympiaskolan    35.31 
Olle Wikholm  2004  Engelska Skolan    37.50 
             
Gren 24, 50m Bröstsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Helmi Swanson  2004  Stigslunds Skola    36.25 
Matilda Nilsson  2004  Vallbacksskolan    40.33 
Wilma Hjertberg  2004  Engelska Skolan    40.67 
Hanna Stolt  2004  Vallbacksskolan    40.99 
Juni Rogström  2004  Engelska Skolan    41.20 
Nathalie Stigenberg  2004  Engelska Skolan    DNS 
             
Gren 25, 50m Bröstsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Samuel Sjökvist  2005  Engelska Skolan    38.83 
             
Gren 26, 50m Bröstsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Alva Eriksson  2005  Vallbacksskolan    44.51 
Bano Mohammed  2005  Lillhagens Skola    48.98 
             
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Hugo Swanson  2006  Strömsbro Skola    34.33 
Sebastian Stolt  2006  Sörbyskolan    46.85 
Oscar Lundberg  2006  Fridhemsskolan    53.73 
             
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Ronja Nordlund  2006  Engelska Skolan    41.04 
Stina Hedlund Loman  2006  Engelska Skolan    44.77 
Rebecca Öhman  2006  Engelska Skolan    48.76 
Felicia Hartelius  2006  Engelska Skolan    54.90 
Ebba Sundberg  2006  Hedesunda Skola    56.21 
             
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Aston Horn  2007  Sjöängsskolan    44.84 
Peter Wideen Flamborg  2007  Engelska Skolan    44.86 
Moltaz Andersson  2007  Sörgärdets Skola    53.71 
Måns Jakobsson  2007  Fridhemsskolan    54.40 
Benayah Didriksen  2007  Sörbyskolan    57.59 
Hampus Olander  2007  Fridhemsskolan    58.35 
             
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Hillevi Östlund  2007  Bodaskolan      41.51 
Isabelle Nilsson  2007  Sörbyskolan    42.69 
Elsa Harnesk  2007  Sjöängsskolan    42.75 
Elsa Östman  2007  Engelska Skolan    50.90 
Meja Oswaldsson  2007  Sjöängsskolan    51.60 
Filippa Daleving  2007  Engelska Skolan    52.65 
Vesta Zukauskaite  2007  Engelska Skolan    53.95 
Ellen Dahlin  2007  Sjöängsskolan    56.74 
Peri Taher  2007  Engelska Skolan    1:38.32 
Ebba Adolfsson  2007  Engelska Skolan    DNS 
             
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Nils Edberg  2008  Bodaskolan      46.02 
Ata Keklik Östlund  2007  Engelska Skolan    55.75 
Isak Rosengren  2008  Prolympiaskolan    1:06.28 
Vidar Andrée  2008  Prolympiaskolan    1:15.06 
Isak Forsling  2008  Prolympiaskolan    1:16.78 
Rasmus Wengelin  2008  Prolympiaskolan    1:20.60 
Isac Eriksson  2008  Prolympiaskolan    1:22.07 
Alexander Spets  2008  Engelska Skolan    1:22.30 
Alvin Stål Salminen  2008  Prolympiaskolan    DNS 
Noah Gillving  2008  Prolympiaskolan    DNS 
Oskar Johannesson  2008  Fridhemsskolan    DNS 
             
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Astrid Lönn  2008  Fridhemsskolan    42.91 
Alice Byström  2008  Fridhemsskolan    50.17 
Emmy Olsson  2008  Bodaskolan      53.40 
Tua Hvitt  2008  Sörbyskolan    55.69 
Elvira Lindström  2008  Engelska Skolan    1:01.71 
Jennifer Åberg  2008  Engelska Skolan    1:02.32 
Wilma Markusson  2008  Sörbyskolan    1:03.07 
Felicia Marcusdotter  2008  Prolympiaskolan    1:13.08 
Irma Andersson  2008  Engelska Skolan    1:15.16 
10  Nellie Sahlström  2008  Prolympiaskolan    1:15.60 
11  Emma Khanal  2008  Engelska Skolan    1:16.84 
12  Celin Babajeva  2008  Engelska Skolan    1:18.96 
13  Chanelle Medjid  2008  Engelska Skolan    2:02.26 
             
Gren 33, 50m Frisim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Melker Rosengren  2003  Prolympiaskolan    25.58 
Oliver Sarlind Hjalmarsson  2003  Engelska Skolan    27.16 
Malte Eriksson  2003  Vallbacksskolan    29.57 
             
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Frida Florén  2003  Prolympiaskolan    30.47 
Maja Nilsson  2003  Engelska Skolan    31.77 
Tyra Olsson  2003  Rotskärsskolan    31.93 
Emelie Wijker  2003  Prolympiaskolan    33.28 
             
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Olle Wikholm  2004  Engelska Skolan    26.37 
Albin Öslund  2004  Prolympiaskolan    26.82 
             
Gren 36, 50m Frisim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Helmi Swanson  2004  Stigslunds Skola    29.28 
Juni Rogström  2004  Engelska Skolan    30.99 
Matilda Nilsson  2004  Vallbacksskolan    31.52 
Hanna Stolt  2004  Vallbacksskolan    32.62 
Wilma Hjertberg  2004  Engelska Skolan    32.68 
             
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Samuel Sjökvist  2005  Engelska Skolan    28.34 
             
Gren 38, 50m Frisim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Alva Eriksson  2005  Vallbacksskolan    35.57 
Bano Mohammed  2005  Lillhagens Skola    41.15 
             
Gren 39, 50m Frisim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Hugo Swanson  2006  Strömsbro Skola    28.72 
Sebastian Stolt  2006  Sörbyskolan    38.04 
Oscar Lundberg  2006  Fridhemsskolan    39.25 
             
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Agnes Edvinsson  2006  Lillhagens Skola    32.35 
Stina Hedlund Loman  2006  Engelska Skolan    32.65 
Ebba Sundberg  2006  Hedesunda Skola    37.89 
Rebecca Öhman  2006  Engelska Skolan    38.05 
Ronja Nordlund  2006  Engelska Skolan    39.79 
Felicia Hartelius  2006  Engelska Skolan    43.69 
Ida Bergström  2006  Lillhagens Skola    47.20 
Ally Linn Lundberg Eriksson  2006  Lillhagens Skola    DNS 
             
Gren 41, 50m Frisim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Aston Horn  2007  Sjöängsskolan    32.02 
Peter Wideen Flamborg  2007  Engelska Skolan    34.44 
Erik Sjökvist  2007  Engelska Skolan    36.30 
Moltaz Andersson  2007  Sörgärdets Skola    37.29 
Måns Jakobsson  2007  Fridhemsskolan    42.96 
Hampus Olander  2007  Fridhemsskolan    49.31 
Benayah Didriksen  2007  Sörbyskolan    51.50 
             
Gren 42, 50m Frisim Damer, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Isabelle Nilsson  2007  Sörbyskolan    33.11 
Hillevi Östlund  2007  Bodaskolan      33.77 
Elsa Harnesk  2007  Sjöängsskolan    34.29 
Vesta Zukauskaite  2007  Engelska Skolan    40.62 
Filippa Daleving  2007  Engelska Skolan    40.63 
Elsa Östman  2007  Engelska Skolan    44.35 
Ellen Dahlin  2007  Sjöängsskolan    48.32 
Meja Oswaldsson  2007  Sjöängsskolan    49.89 
Peri Taher  2007  Engelska Skolan    DNS 
             
Gren 43, 50m Frisim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Ata Keklik Östlund  2007  Engelska Skolan    36.62 
Nils Edberg  2008  Bodaskolan      36.73 
Oskar Johannesson  2008  Fridhemsskolan    44.62 
Isak Forsling  2008  Prolympiaskolan    58.23 
Vidar Andrée  2008  Prolympiaskolan    1:10.46 
Alexander Spets  2008  Engelska Skolan    1:16.25 
Isac Eriksson  2008  Prolympiaskolan    1:20.61 
Rasmus Wengelin  2008  Prolympiaskolan    1:21.18 
             
Gren 44, 50m Frisim Damer, Finaler           
             
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Astrid Lönn  2008  Fridhemsskolan    33.32 
Tua Hvitt  2008  Sörbyskolan    40.41 
Alice Byström  2008  Fridhemsskolan    40.65 
Emmy Olsson  2008  Bodaskolan      42.21 
Wilma Markusson  2008  Sörbyskolan    49.09 
Celin Babajeva  2008  Engelska Skolan    1:02.11 
Jennifer Åberg  2008  Engelska Skolan    DNS 
Rodja Kurum  2008  Engelska Skolan    DNF 
             
Gren 45, 4X25m Frisim Mixed, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  Tid 
Engelska Skolan Lag 5  2007  Engelska Skolan    1:06.73 
Fridhemsskolan  2007  Fridhemsskolan    1:08.77 
Sörby Skolan  Sörbyskolan    1:14.33 
Sjöängsskolan  2007  Sjöängsskolan    1:14.96 
Engelska Skolan Lag 1  2006  Engelska Skolan    1:15.28 
Engelska Skolan Lag 4  2007  Engelska Skolan    1:40.11 
Engelska Skolan Lag 7  2007  Engelska Skolan    2:26.05 
Engelska Skolan Lag 2  2006  Engelska Skolan    2:29.62 
Engelska Skolan Lag 3  2007  Engelska Skolan    DNS 
Engelska Skolan Lag 6  2007  Engelska Skolan    DNS 
             
Gren 46, 4X50m Frisim Mixed, Finaler           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  Tid 
Engelska Skolan  2004  Engelska Skolan    1:51.63 
Prolympia Skolan  2003  Prolympiaskolan    1:51.72 
             
Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 april 2019       
Licensierad till: Gävle Simsällskap             
             
Uppdaterad: 10 APR 2019 12:53 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info