Hoppa till sidans innehåll

Skol-DM 2018


Resultat Totalt - Officiell           
             
  Tävling  Skol-DM    Utskriftsdatum  24 april 2018 
  Tävlingsort      Utskriftstid  19:18  
  Arrangör  Gävle Simsällskap       
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 april 2018       
             
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
1 Clara Florén  2002  Prolympiaskolan    35.95   
             
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar,           
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Carl Hansson  2003  Kunskapsskolan    29.52   
Melker Rosengren  2003  Prolympiaskolan    29.62   
Malte Eriksson  2003  Vallbacksskolan    33.13   
             
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Maja Nilsson  2003  Engelska Skoln    35.68   
Ella Lindblad  2003  Rotskärsskolan    35.85   
Emelie Wijker  2003  Prolympiaskolan    37.58   
Anna Philipsson  2003  Trädgårdsskolan    50.46   
             
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar,           
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Olle Wikholm  2004  Engelska Skoln    31.53   
Albin Östlund  2004  Prolympiaskolan    32.16   
             
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer,          
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Helmi Swanson  2004  Stigslunds Skola    32.18   
Frida Florén  2004  Prolympiaskolan    32.43   
Saga Boråker  2004  Engelska Skoln    33.38   
Lisa Löf  2004  Sofiedal    34.16   
Tuva Blomdahl  2004  Vallbacksskolan    34.46   
Juni Rogström  2004  Engelska Skoln    35.97   
Hanna Stolt  2004  Vallbacksskolan    36.80   
Matilda Nilsson  2004  Vallbacksskolan    37.58   
Siri Sundvik  2004  Vallbacksskolan    37.60   
10  Vilma Hjertberg  2004  Engelska Skoln    38.73   
11  Nathalie Stigenberg  2004  Engelska Skoln    39.70   
12  Ebba-Lotta Staf  2004  Vallbacksskolan    41.25   
13  Fanny Karlsson  2004  Engelska Skolan    50.17   
             
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Iza Johansson  2005  Engelska Skoln    43.39   
Tekle Badsikadze  2005  Engelska Skoln    45.99   
             
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar,            
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Oscar Bergsten  2002  Rotskärsskolan    44.01   
             
Gren 10, 50m Ryggsim Damer,          
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Clara Florén  2002  Prolympiaskolan    38.05   
             
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar,          
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Carl Hansson  2003  Kunskapsskolan    30.82   
Melker Rosengren  2003  Prolympiaskolan    32.17   
             
Gren 12, 50m Ryggsim Damer,          
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Maja Nilsson  2003  Engelska Skoln    38.37   
Ella Lindblad  2003  Rotskärsskolan    38.44   
Emelie Wijker  2003  Prolympiaskolan    41.96   
Anna Philipsson  2003  Trädgårdsskolan    44.51   
             
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Albin Östlund  2004  Prolympiaskolan    33.00   
Olle Wikholm  2004  Engelska Skoln    33.27   
             
Gren 14, 50m Ryggsim Damer,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Frida Florén  2004  Prolympiaskolan    35.02   
Helmi Swanson  2004  Stigslunds Skola    35.58   
Lisa Löf  2004  Sofiedal    36.31   
Saga Boråker  2004  Engelska Skoln    36.62   
Juni Rogström  2004  Engelska Skoln    37.22   
Tuva Blomdahl  2004  Vallbacksskolan    37.70   
Hanna Stolt  2004  Vallbacksskolan    38.11   
Vilma Hjertberg  2004  Engelska Skoln    39.01   
Siri Sundvik  2004  Vallbacksskolan    40.51   
10  Matilda Nilsson  2004  Vallbacksskolan    41.97   
11  Ebba-Lotta Staf  2004  Vallbacksskolan    42.27   
12  Nathalie Stigenberg  2004  Engelska Skoln    43.68   
13  Fanny Karlsson  2004  Engelska Skoln    48.96   
             
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Albin Bransell  2005  Engelska Skoln    1:10.43   
             
Gren 16, 50m Ryggsim Damer,          
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Alva Eriksson  2005  Solängsskolan    36.89   
Tekle Badsikadze  2005  Engelska Skoln    43.46   
Iza Johansson  2005  Engelska Skoln    43.94   
Bano Mohammed  2005  Vikingaskolan    58.71   
             
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Hugo Swanson  2006  Strömsbro Skola    35.67   
Oliver Wijker  2006  Prolympiaskolan    37.41   
Axel Pagard  2006  Strömsbro Skola    42.81   
Sebastian Stolt  2006  Sörbyskolan    44.88   
Albin Glaas  2006  Gävle Montessori    DNS   
             
Gren 18, 50m Ryggsim Damer,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Agnes Edvinsson  2006  Lillhagens Skola    37.85   
Rebecca Öhman  2006  Engelska Skoln    44.08   
Stina Hedlund-Loman  2006  Engelska Skoln    48.93   
Ronja Nordlund  2006  Engelska Skoln    52.54   
Agirin Tak  2006  Engelska Skoln    55.46   
             
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar,          
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Aston Horn Gren  2007  Sjöängsskolan    43.28   
Elliot Ekman  2007  Gävle Montessori    45.94   
Peter Flamborg  2007  Engelska Skoln    46.07   
Mattias Assmer  2007  Engelska skolan    DNS   
             
Gren 20, 50m Ryggsim Damer,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Isabelle Nilsson  2007  Sörbyskolan    38.68   
Elsa Harnesk Gran  2007  Sjöängsskolan    43.80   
Elsa Östman  2007  Engelska Skoln    1:02.73   
Meja Oswaldsson  2007  Sjöängsskolan    1:10.98   
Peri Taher  2007  Engelska Skoln    1:18.71   
Wilma Lindblad Rasmusson  2007  Engelska Skoln    2:18.45   
Naz-Pen Varda  2007  Engelska Skoln    2:23.33   
Ebba Adolfsson  2007  Engelska Skoln    DNS   
Ebba Petrusson  2007  Engelska Skoln    DNS   
             
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Oscar Bergsten  2002  Rotskärsskolan    45.44   
             
Gren 22, 50m Bröstsim Damer,          
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Clara Florén  2002  Prolympiaskolan    40.00   
             
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar,          
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Melker Rosengren  2003  Prolympiaskolan    36.21   
Carl Hansson  2003  Kunskapsskolan    38.50   
             
Gren 24, 50m Bröstsim Damer,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Maja Nilsson  2003  Engelska Skoln    41.45   
Ella Lindblad  2003  Rotskärsskolan    43.84   
Anna Philipsson  2003  Trädgårdsskolan    53.73   
             
Gren 25, 50m Bröstsim Herrar,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Albin Östlund  2004  Prolympiaskolan    38.57   
Olle Wikholm  2004  Engelska Skoln    38.79   
             
Gren 26, 25m Bröstsim Damer,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Saga Boråker  2004  Engelska Skoln    36.87   
Helmi Swanson  2004  Stigslunds Skola    36.94   
Frida Florén  2004  Prolympiaskolan    39.22   
Tuva Blomdahl  2004  Vallbacksskolan    39.35   
Juni Rogström  2004  Engelska Skoln    41.65   
Hanna Stolt  2004  Vallbacksskolan    42.18   
Lisa Löf  2004  Sofiedal    42.76   
Siri Sundvik  2004  Vallbacksskolan    43.39   
Vilma Hjertberg  2004  Engelska Skoln    43.97   
10  Matilda Nilsson  2004  Vallbacksskolan    44.55   
11  Ebba-Lotta Staf  2004  Vallbacksskolan    46.62   
12  Nathalie Stigenberg  2004  Engelska Skoln    47.47   
13  Fanny Karlsson  2004  Engelska Skoln    56.19   
             
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Albin Bransell  2005  Engelska Skoln    1:00.66   
             
Gren 28, 50m Bröstsim Damer,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Alva Eriksson  2005  Solängsskolan    43.29   
Iza Johansson  2005  Engelska Skoln    46.60   
Judith Forsberg  2005  Engelska Skoln    47.20   
Tekle Badsikadze  2005  Engelska Skoln    48.11   
Bano Mohammed  2005  Vikingaskolan    1:00.05   
             
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Hugo Swanson  2006  Strömsbro Skola    38.43   
Oliver Wijker  2006  Prolympiaskolan    45.91   
Sebastian Stolt  2006  Sörbyskolan    51.44   
Axel Pagard  2006  Strömsbro Skola    51.60   
Elias Winzell  2006  Prolympiaskolan    1:15.78   
Adar Altun  2006  Prolympiaskolan    1:41.19   
             
Gren 30, 50m Bröstsim Damer,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Agnes Edvinsson  2006  Lillhagens Skola    44.07   
Ronja Nordlund  2006  Engelska Skoln    45.49   
Stina Hedlund-Loman  2006  Engelska Skoln    45.66   
Judit Megyesi  2006  Engelska Skoln    50.28   
Rebecca Öhman  2006  Engelska Skoln    50.54   
Vera Norén  2006  Prolympiaskolan    1:04.28   
Anna Skog  2006  Prolympiaskolan    1:05.37   
Mira Sjödin  2006  Prolympiaskolan    1:10.60   
Jasmin Azizi  2006  Prolympiaskolan    1:16.95   
10  Agirin Tak  2006  Engelska Skoln    1:19.37   
11  Irma Väänänen  2006  Prolympiaskolan    1:46.90   
12  Inez Jansson  2006  Prolympiaskolan    2:11.76   
             
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Elliot Ekman  2007  Gävle Montessori    49.23   
Peter Flamborg  2007  Engelska Skoln    49.49   
Aston Horn Gren  2007  Sjöängsskolan    51.62   
Mattias Assmer  2007  Engelska skolan   1:31.41   
             
Gren 32, 50m Bröstsim Damer,         
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Isabelle Nilsson  2007  Sörbyskolan    44.99   
Elsa Harnesk Gran  2007  Sjöängsskolan    45.07   
Elsa Östman  2007  Engelska Skoln    58.20   
Meja Oswaldsson  2007  Sjöängsskolan    1:01.49   
Elin Lindström  2007  Engelska Skoln    1:06.38   
Ellen Dahlin Gren  2007  Sjöängsskolan    1:15.60   
Wilma Lindblad Rasmusson  2007  Engelska Skoln    1:46.73   
Naz-Pen Varda  2007  Engelska Skoln    1:51.74   
Peri Taher  2007  Engelska Skoln    2:17.36   
             
Gren 33, 50m Frisim Herrar,           
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Oscar Bergsten  2002  Rotskärsskolan    36.83   
             
Gren 34, 50m Frisim Damer,            
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Clara Florén  2002  Prolympiaskolan    31.62   
             
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler           
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Carl Hansson  2003  Kunskapsskolan    27.50   
Melker Rosengren  2003  Prolympiaskolan    27.73   
             
Gren 36, 50m Frisim Damer,           
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Ella Lindblad  2003  Rotskärsskolan    31.08   
Maja Nilsson  2003  Engelska Skoln    33.11   
Emelie Wijker  2003  Prolympiaskolan    33.49   
Anna Philipsson  2003  Trädgårdsskolan    38.36   
             
Gren 37, 50m Frisim Herrar,           
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Olle Wikholm  2004  Engelska Skoln    29.08   
Albin Östlund  2004  Prolympiaskolan    29.09   
             
Gren 38, 50m Frisim Damer,           
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Helmi Swanson  2004  Stigslunds Skola    30.02   
Juni Rogström  2004  Engelska Skoln    30.69   
Frida Florén  2004  Prolympiaskolan    31.07   
Tuva Blomdahl  2004  Vallbacksskolan    31.23   
Saga Boråker  2004  Engelska Skoln    31.35   
Vilma Hjertberg  2004  Engelska Skoln    32.51   
Hanna Stolt  2004  Vallbacksskolan    32.98   
Lisa Löf  2004  Sofiedal    33.39   
Siri Sundvik  2004  Vallbacksskolan    34.57   
10  Nathalie Stigenberg  2004  Engelska Skoln    34.87   
11  Matilda Nilsson  2004  Vallbacksskolan    35.84   
12  Ebba-Lotta Staf  2004  Vallbacksskolan    37.27   
13  Fanny Karlsson  2004  Engelska Skoln    39.25   
             
Gren 39, 50m Frisim Herrar,            
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Albin Bransell  2005  Engelska Skoln    1:00.88   
             
Gren 40, 50m Frisim Damer,           
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Alva Eriksson  2005  Solängsskolan    33.59   
Iza Johansson  2005  Engelska Skoln    37.41   
Tekle Badsikadze  2005  Engelska Skoln    38.04   
Judith Forsberg  2005  Engelska Skoln    43.30   
             
Gren 41, 50m Frisim Herrar,           
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Hugo Swanson  2006  Strömsbro Skola    30.23   
Oliver Wijker  2006  Prolympiaskolan    34.12   
Axel Pagard  2006  Strömsbro Skola    39.41   
Sebastian Stolt  2006  Sörbyskolan    41.45   
             
Gren 42, 50m Frisim Damer,            
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Agnes Edvinsson  2006  Lillhagens Skola    32.52   
Stina Hedlund-Loman  2006  Engelska Skoln    35.41   
Rebecca Öhman  2006  Engelska Skoln    40.72   
Ronja Nordlund  2006  Engelska Skoln    44.41   
Judit Megyesi  2006  Engelska Skoln    52.34   
Agirin Tak  2006  Engelska Skoln    55.76   
Mira Sjödin  2006  Prolympiaskolan    1:15.40   
Inez Jansson  2006  Prolympiaskolan    2:04.38   
             
Gren 43, 50m Frisim Herrar,           
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Aston Horn Gren  2007  Sjöängsskolan    35.50   
Elliot Ekman  2007  Gävle Montessori    37.79   
Peter Flamborg  2007  Engelska Skoln    38.40   
Mattias Assmer  2007  Engelska skolan   1:30.77   
             
Gren 44, 50m Frisim Damer,           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid   
Isabelle Nilsson  2007  Sörbyskolan    34.11   
Elsa Harnesk Gran  2007  Sjöängsskolan    37.94   
Elsa Östman  2007  Engelska Skoln    54.41   
Meja Oswaldsson  2007  Sjöängsskolan    59.75   
Naz-Pen Varda  2007  Engelska Skoln    1:30.98   
Wilma Lindblad Rasmusson  2007  Engelska Skoln    1:46.15   
             
Gren 45, 4X25m Frisim Mixed,         
Plac.  Namn  Född  Förening  25m  Tid   
1 Sjöängs Skolan  2007  Sjöängsskolan    1:36.31   
           
      1:36.31  1:36.31   
           
      1:36.31  1:36.31   
             
Gren 46, 4X50m Frisim Mixed,          
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid   
Lag Prolympia  2004  Prolympiaskolan    1:57.30   
      1:57.30  1:57.30   
           
           
      1:57.30  1:57.30   
             
Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 april 2018       
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  19:18        
             
Uppdaterad: 25 APR 2018 16:35
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info