Hoppa till sidans innehåll

Resultat Skol-DM 12/4 2016


Resultat Totalt - Officiell 
Tävling  Utskriftsdatum  12 april 2016 
Tävlingsort  Utskriftstid  19:23 
Arrangör 
Bassäng  25m 
Tävlingsdatum  04 april 2015 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Andreas Persson 2000  Engelskaskolan  31.75 

 

Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Agnes Humling 2000  Engelskaskolan  32.12 
Sarah Wallin 2000  Sofiedalskolan  DNS 

 

Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Jacob Källquist 2001  Stigslundskola  29.04 
Marcus Åhlenius 2001  Engelskaskolan  29.48 
Adam Carlsson 2001  Solängskolan  32.55 

 

Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Elina Carlsson 2001  Solängskolan  34.07 
Nora Hägglund 2001  Engelskaskolan  38.44 

 

Gren 6, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Clara Florén 2002  Prolympia  34.50 
Wiima Hedberg 2002  Engelskaskolan  37.87 
Ida Lundén 2002  Stigslundskola  38.14 
Julia Nguyen 2002  Engelskaskolan  40.06 

 

Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Carl Hansson 2003  Vikingaskolan  31.99 
Melker Rosengren 2003  Prolympia  36.27 
Oliver Sarlind Hjalmarsson 2003  Engelskaskolan  40.35 
Malte Eriksson 2003  Fridhemskolan  DNS 

 

Gren 8, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Frida Florén 2003  Prolympia  35.75 
Gabrilella Mosbach 2003  Engelskaskolan  40.30 
Maja Nilsson 2003  Engelskaskolan  42.49 
Emelie Wijker 2003  Prolympia  47.33 
Anna Philipson 2003  Sörbyskolan  49.96 
Emma Lindström 2003  Rotskärsskolan  54.00 
Vlima Hedberg 2002  Engelskaskolan  DNS 

 

Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Andreas Persson 2000  Engelskaskolan  33.14 

 

Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Agnes Humling 2000  Engelskaskolan  33.76 
Sarah Wallin 2000  Sofiedalskolan  DNS 
Tova Barresäter 2000  Prolympia  DNS 

 

Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Jacob Källquist 2001  Stigslundskola  30.91 
Marcus Åhlenius 2001  Engelskaskolan  33.14 
Adam Carlsson 2001  Solängskolan  34.37 

 

Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Elina Carlsson 2001  Solängskolan  38.92 
Nora Hägglund 2001  Engelskaskolan  42.51 

 

Gren 13, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Oscar Bergsten 2002  Rotskärsskolan  50.50 
Ryan Andersson 2002  Engelskaskolan  1:04.56 

 

Gren 14, 50m Ryggsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Clara Florén 2002  Prolympia  37.29 
Wiima Hedberg 2002  Engelskaskolan  40.91 
Anja Kling 2002  Petreskolan  42.36 
Ida Lundén 2002  Stigslundskola  42.55 
Julia Nguyen 2002  Engelskaskolan  43.27 

 

Gren 15, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Carl Hansson 2003  Vikingaskolan  34.44 
Melker Rosengren 2003  Prolympia  36.51 
Oliver Sarlind Hjalmarsson 2003  Engelskaskolan  41.50 
Johan Sam 2003  Vikingaskolan  1:10.75 
Anders Ferreira Dos Santos 2003  Engelskaskolan  1:38.95 
Yasir Abon 2003  Engelskaskolan  1:53.60 
Malte Eriksson 2003  Fridhemskolan  DNS 

 

Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Frida Florén 2003  Prolympia  39.50 
Thelma Sundkvist 2003  Petreskolan  40.92 
Maja Nilsson 2003  Engelskaskolan  42.16 
Ella Lindblad 2003  Rotskärsskolan  42.42 
Alva Löfgren 2003  Lillhagskolan  43.17 
Felicia Gyllenhammar 2003  Vikingaskolan  45.90 
Anna Philipson 2003  Sörbyskolan  46.51 
Gabrilella Mosbach 2003  Engelskaskolan  46.95 
Wilma Pettersson 2003  Sofiedalskolan  51.27 
10  Emma Lindström 2003  Rotskärsskolan  1:00.55 
Alva Löfgren 2003  Lillhagskolan  DNS 
Johanna Gabrielsson 2003  Engelskaskolan  DNS 
Shaden Hathal 2003  Engelskaskolan  DNS 

 

Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Albin Östlund 2004  Prolympia  40.85 
Olle Wikholm 2004  Engelskaskolan  42.68 

 

Gren 18, 50m Ryggsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Helmi Swanson 2004  Strömsbroskolan  37.11 
Lisa Löf 2004  Hagaströmskolan  39.77 
Bianca Paulsen 2004  Engelskaskolan  46.20 
Linn Andrén 2004  Engelskaskolan  46.91 
Nathalie Stigenberg 2004  Engelskaskolan  47.22 
Matilda Nilsson 2004  Sörbyskolan  48.94 
Hanna Stolt 2004  Sörbyskolan  49.20 
Ingrid Everstig 2004  Sörbyskolan  49.79 
10  Vilma Hjertberg 2004  Engelskaskolan  53.49 
11  Ellinur Keklik 2004  Engelskaskolan  1:04.07 

 

Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Julian Holmström 2005  Engelskaskolan  1:04.33 
Villhelm Bergqvist 2005  Engelskaskolan  1:13.24 
Alvin Bergenstråle 2005  Engelskaskolan  1:23.55 
Theo Edin 2005  Engelskaskolan  1:29.25 
Knut-Whilliam Hägg 2005  Engelskaskolan  1:35.62 
Erik Taube Schöllman 2005  Engelskaskolan  DNS 
Mohammed Abuhadayed 2005  Engelskaskolan  DNS 
Zerin Omar 2005  Engelskaskolan  DNS 

 

Gren 20, 50m Ryggsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Tekle Batsikade 2005  Engelskaskolan  47.21 
Iza Johansson 2005  Engelskaskolan  52.38 
Malva Larsson 2005  Prolympia  1:16.44 
Johanna Von Reedtz 2005  Engelskaskolan  1:21.22 

 

Gren 21, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Andreas Persson 2000  Engelskaskolan  35.74 

 

Gren 22, 50m Bröstsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Agnes Humling 2000  Engelskaskolan  37.15 
Sarah Wallin 2000  Sofiedalskolan  DNS 
Tova Barresäter 2000  Prolympia  DNS 

 

Gren 23, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Marcus Åhlenius 2001  Engelskaskolan  34.29 
Jacob Källquist 2001  Stigslundskola  36.45 
Adam Carlsson 2001  Solängskolan  38.65 
Olof Norberg 2001  Petreskolan  39.08 
Robin Andersson 2001  Petreskolan  42.89 

 

Gren 24, 50m Bröstsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Nora Hägglund 2001  Engelskaskolan  41.98 
Elina Carlsson 2001  Solängskolan  42.32 

 

Gren 25, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Oscar Bergsten 2002  Rotskärsskolan  50.23 
Ryan Andersson 2002  Engelskaskolan  1:17.87 

 

Gren 26, 50m Bröstsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Clara Florén 2002  Prolympia  41.24 
Wiima Hedberg 2002  Engelskaskolan  44.68 
Anja Kling 2002  Petreskolan  44.72 
Julia Nguyen 2002  Engelskaskolan  45.21 

 

Gren 27, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Carl Hansson 2003  Vikingaskolan  41.39 
Melker Rosengren 2003  Prolympia  42.01 
Oliver Sarlind Hjalmarsson 2003  Engelskaskolan  43.98 
Albin Forsblom 2003  Vikingaskolan  1:11.35 
Johan Sam 2003  Vikingaskolan  1:15.90 
Anders Ferreira Dos Santos 2003  Engelskaskolan  1:19.80 
Yasir Abon 2003  Engelskaskolan  1:55.53 
Malte Eriksson 2003  Fridhemskolan  DNS 

 

Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Frida Florén 2003  Prolympia  44.04 
Maja Nilsson 2003  Engelskaskolan  44.14 
Gabrilella Mosbach 2003  Engelskaskolan  46.57 
Ella Lindblad 2003  Rotskärsskolan  47.06 
Felicia Gyllenhammar 2003  Vikingaskolan  50.42 
Tyra Olsson 2003  Rotskärsskolan  52.86 
Anna Philipson 2003  Sörbyskolan  55.63 
Wilma Pettersson 2003  Sofiedalskolan  56.48 
Emma Lindström 2003  Rotskärsskolan  1:02.93 
10  Emma Lehnbom 2003  Prolympia  1:08.85 
Jessica Ericsson 2003  Lillhagskolan  DNS 
Shaden Hathal 2003  Engelskaskolan  DNS 

 

Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Albin Östlund 2004  Prolympia  47.45 
Olle Wikholm 2004  Engelskaskolan  49.21 
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Helmi Swanson 2004  Strömsbroskolan  38.87 
Lisa Löf 2004  Hagaströmskolan  47.66 
Nathalie Stigenberg 2004  Engelskaskolan  47.76 
Linn Andrén 2004  Engelskaskolan  48.11 
Vilma Hjertberg 2004  Engelskaskolan  49.91 
Fiddeli Olsson 2004  Sörbyskolan  50.79 
Matilda Nilsson 2004  Sörbyskolan  50.96 
Hanna Stolt 2004  Sörbyskolan  51.04 
Ingrid Everstig 2004  Sörbyskolan  51.05 
10  Bianca Paulsen 2004  Engelskaskolan  52.58 
11  Oliwia Liljebjörn 2004  Prolympia  58.34 
12  Ylva Törnhult 2004  Prolympia  59.71 
13  Marie-Louise Virtanen 2004  Prolympia  1:02.42 
14  Agnes Mineur 2004  Prolympia  1:03.16 
15  Ellinur Keklik 2004  Engelskaskolan  1:14.96 
16  Fanny Karlsson 2004  Engelskaskolan  1:16.65 
Anahit Mir Siri 2004  Engelskaskolan  DNS 
My Karlsson 2004  Sofiedalskolan  DNS 
Nellie Kusbom 2004  Sofiedalskolan  DNS 

 

Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Julian Holmström 2005  Engelskaskolan  1:04.71 
Kian Holmblad 2005  Engelskaskolan  1:05.47 
Knut-Whilliam Hägg 2005  Engelskaskolan  1:17.59 
Alvin Bergenstråle 2005  Engelskaskolan  1:22.41 
Viktor Wenberg 2005  Engelskaskolan  1:27.01 
Theo Edin 2005  Engelskaskolan  1:28.28 
Villhelm Bergqvist 2005  Engelskaskolan  1:29.34 
Sammi Acar 2005  Engelskaskolan  2:28.72 
Yodan Fessaye 2005  Engelskaskolan  2:56.55 
Erik Taube Schöllman 2005  Engelskaskolan  DNS 
Mohammed Abuhadayed 2005  Engelskaskolan  DNS 
Zerin Omar 2005  Engelskaskolan  DNF 

 

Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Lisa Holfve 2005  Prolympia  50.98 
Tekle Batsikade 2005  Engelskaskolan  54.57 
Elina Nordqvist 2005  Engelskaskolan  56.17 
Iza Johansson 2005  Engelskaskolan  1:01.52 
Karin Rapp 2005  Engelskaskolan  1:07.82 
Moa Fredriksson 2005  Engelskaskolan  1:08.92 
Isa Höglund 2005  Engelskaskolan  1:09.31 
Ebba Hedlöf 2005  Engelskaskolan  1:13.41 
Vendela Härdin 2005  Prolympia  1:13.62 
10  Emma Bright 2005  Engelskaskolan  1:15.00 
11  Johanna Von Reedtz 2005  Engelskaskolan  1:15.92 
12  Judith Tibblin 2005  Engelskaskolan  1:23.08 
13  Denisee Serrano 2005  Engelskaskolan  1:27.11 
14  Elin Haidari 2005  Engelskaskolan  1:30.45 
15  Nova Moberg 2005  Engelskaskolan  1:35.61 
16  Malva Larsson 2005  Prolympia  1:44.57 
Alicia Gustavsson 2005  Engelskaskolan  DNS 
Mimmi Lundqvist 2005  Engelskaskolan  DNS 
Narin Ahmad 2005  Sörbyskolan  DNS 
Tilde-Li Andersson 2005  Engelskaskolan  DNS 

 

Gren 33, 50m Frisim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Andreas Persson 2000  Engelskaskolan  28.80 

 

Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Agnes Humling 2000  Engelskaskolan  29.00 
Sarah Wallin 2000  Sofiedalskolan  DNS 
Tova Barresäter 2000  Prolympia  DNS 

 

Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Jacob Källquist 2001  Stigslundskola  26.55 
Marcus Åhlenius 2001  Engelskaskolan  27.33 
Adam Carlsson 2001  Solängskolan  29.08 

 

Gren 36, 50m Frisim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Elina Carlsson 2001  Solängskolan  31.33 
Nora Hägglund 2001  Engelskaskolan  35.32 

 

Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Oscar Bergsten 2002  Rotskärsskolan  41.32 
Ryan Andersson 2002  Engelskaskolan  47.25 

 

Gren 38, 50m Frisim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Clara Florén 2002  Prolympia  31.13 
Anja Kling 2002  Petreskolan  33.73 
Julia Nguyen 2002  Engelskaskolan  34.97 
Wiima Hedberg 2002  Engelskaskolan  35.93 
Ida Lundén 2002  Stigslundskola  37.66 

 

Gren 39, 50m Frisim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Carl Hansson 2003  Vikingaskolan  30.01 
Melker Rosengren 2003  Prolympia  30.92 
Oliver Sarlind Hjalmarsson 2003  Engelskaskolan  33.20 
Albin Forsblom 2003  Vikingaskolan  53.89 
Anders Ferreira Dos Santos 2003  Engelskaskolan  1:29.31 
Yasir Abon 2003  Engelskaskolan  2:12.59 
Johan Sam 2003  Vikingaskolan  DNS 
Malte Eriksson 2003  Fridhemskolan  DNS 
Wilmer Engstedt 2003  Engelskaskolan  DNS 

 

Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Maja Nilsson 2003  Engelskaskolan  34.41 
Frida Florén 2003  Prolympia  34.69 
Gabrilella Mosbach 2003  Engelskaskolan  34.76 
Ella Lindblad 2003  Rotskärsskolan  35.77 
Thelma Sundkvist 2003  Petreskolan  36.33 
Emelie Wijker 2003  Prolympia  37.14 
Anna Philipson 2003  Sörbyskolan  39.06 
Alva Löfgren 2003  Lillhagskolan  39.86 
Felicia Gyllenhammar 2003  Vikingaskolan  40.61 
10  Tyra Olsson 2003  Rotskärsskolan  41.18 
11  Wilma Pettersson 2003  Sofiedalskolan  43.19 
12  Emma Lindström 2003  Rotskärsskolan  47.71 
Shaden Hathal 2003  Engelskaskolan  DNS 

 

Gren 41, 50m Frisim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Olle Wikholm 2004  Engelskaskolan  34.45 
Albin Östlund 2004  Prolympia  34.87 

 

Gren 42, 50m Frisim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Helmi Swanson 2004  Strömsbroskolan  31.38 
Lisa Löf 2004  Hagaströmskolan  34.67 
Nathalie Stigenberg 2004  Engelskaskolan  35.70 
Linn Andrén 2004  Engelskaskolan  38.55 
Bianca Paulsen 2004  Engelskaskolan  39.81 
Ingrid Everstig 2004  Sörbyskolan  40.57 
Nora Kling 2004  Petreskolan  41.73 
Hanna Stolt 2004  Sörbyskolan  44.32 
Matilda Nilsson 2004  Sörbyskolan  44.84 
10  Vilma Hjertberg 2004  Engelskaskolan  45.98 
11  Fiddeli Olsson 2004  Sörbyskolan  48.33 
12  Oliwia Liljebjörn 2004  Prolympia  49.68 
13  Fanny Karlsson 2004  Engelskaskolan  50.29 
14  Ylva Törnhult 2004  Prolympia  50.34 
15  Marie-Louise Virtanen 2004  Prolympia  52.51 
Anahit Mir Siri 2004  Engelskaskolan  DNS 
My Karlsson 2004  Sofiedalskolan  DNS 
Nellie Kusbom 2004  Sofiedalskolan  DNS 

 

Gren 43, 50m Frisim Herrar, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Viktor Holmqvist 2005  Prolympia  1:03.46 
Villhelm Bergqvist 2005  Engelskaskolan  1:11.84 
Carl-Adam Strömberg 2005  Engelskaskolan  1:22.08 
Alvin Bergenstråle 2005  Engelskaskolan  1:25.43 
Mohammed Abuhadayed 2005  Engelskaskolan  1:38.20 
Erik Taube Schöllman 2005  Engelskaskolan  DNS 
Oliver Viktorsson 2005  Prolympia  DNS 
Sammi Acar 2005  Engelskaskolan  DNS 
Zerin Omar 2005  Engelskaskolan  DNS 
Viktor Wenberg 2005  Engelskaskolan  DNF 

 

Gren 44, 50m Frisim Damer, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Lisa Holfve 2005  Prolympia  40.69 
Tekle Batsikade 2005  Engelskaskolan  43.74 
Iza Johansson 2005  Engelskaskolan  46.68 
Alva Lövblad 2005  Engelskaskolan  1:02.31 
Johanna Von Reedtz 2005  Engelskaskolan  1:11.81 
Moa Fredriksson 2005  Engelskaskolan  1:12.62 
Elin Haidari 2005  Engelskaskolan  1:23.45 
Malva Larsson 2005  Prolympia  1:24.60 
DNS 
Narin Ahmad 2005  Sörbyskolan  DNS 

 

Gren 45, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening  50m  Tid  Status 











Engelska Lag7 (8X25)  Engelskaskolan  2:17.42 
2:17.42  2:17.42 
2:17.42  2:17.42 
Sörby Lag1 (8X25)  Sörbyskolan  3:03.21 
3:03.21  3:03.21 
3:03.21  3:03.21 
Engelska Lag4 (8X25)  Engelskaskolan  4:13.74 
4:13.74  4:13.74 
4:13.74  4:13.74 
Engelska Lag6 (8X25)  Engelskaskolan  4:13.95 
4:13.95  4:13.95 
4:13.95  4:13.95 
Engelska Lag5 (8X25)  Engelskaskolan  4:42.59 
4:42.59  4:42.59 
4:42.59  4:42.59 
Engelska Lag3 (8X25)  Engelskaskolan  4:54.91 
4:54.91  4:54.91 
4:54.91  4:54.91 
Engelska Lag2 (8X25)  Engelskaskolan  DNS 
DNS 
Vikinga Lag1 (8X25)  Vikingaskolan  DNS 
DNS 

 

Gren 46, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 

Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Engelska Lag1 (4X50)  Engelskaskolan            2:01.96   
        2:01.96        2:01.96   
                   
                   
        2:01.96        2:01.96   
                     
Engelska Lag2 (4X50)  Engelskaskolan            2:34.99   
                   
                   
                   
        2:34.99        2:34.99   
                     
   
Uppdaterad: 13 APR 2016 14:39
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info