Resultat Gästrikeserien 1 - Gävle SS - Simidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Resultat Gästrikeserien 1


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Gästrikeserien 1    Utskriftsdatum  15 februari 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  18:22   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 februari 2014         
 
 
Gren 1, 400m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    1:09.14  2:25.11  3:42.30    4:57.03   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.06  1:59.72  3:19.03    5:16.75   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:17.14  2:40.21  3:59.33    5:16.93   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.65  1:15.18  1:57.02    2:36.47   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.54  1:16.60  1:59.74    2:42.84   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.49  1:24.24  2:12.38    2:58.90   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.82  1:33.55  2:25.60    3:16.93   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    39.69        1:22.46   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.34        1:31.78   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    42.67        1:32.50   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            DNS   
Poya Kaveh  1995  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liza Aljamal  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.89        1:25.04   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.81        1:30.77   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            44.42   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ruth Melin  2002  Gävle Simsällskap            41.21   
Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap            42.02   
Cajsa Blomberg  2002  Gävle Simsällskap            42.42   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            42.99   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.62   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            48.84   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mustafa Aljamal  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.38        1:15.31   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    41.55        1:25.65   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.81        1:27.56   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.26        1:30.23   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    42.06        1:30.70   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap    40.87        1:30.80   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.82        1:23.64  EXTRA 
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening   50m        Tid  Status 











 
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.88        1:26.33   
Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.22        1:32.67   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.70        1:33.17   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    44.13        1:33.79   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.02        1:38.97   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.13        1:40.31   
Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.18        1:44.88   
Ester Ekman  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            51.80   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim, Finale
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap            45.69   
Cajsa Blomberg  2002  Gävle Simsällskap            47.60   
Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            47.93   
Maja Ålenius  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.56   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    30.48        1:03.57   
Poya Kaveh  1995  Gävle Simsällskap    30.81        1:08.16   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.55        1:13.24   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.17        1:14.39   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    36.00        1:15.28   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.96        1:16.66   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap    37.51        1:20.66   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    38.90        1:24.36   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.79        1:11.17   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.60        1:13.15   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.21        1:14.01   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.20        1:16.23   
Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.60        1:16.25   
Ruth Melin  2002  Gävle Simsällskap    39.18        1:19.45   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    37.38        1:19.97   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.86        1:20.63   
Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap    39.85        1:21.09   
10  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.74        1:22.24   
11  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.60        1:25.19   
Ida Söderblom  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            41.18   
                     
 

 

Gren 14, 50m Frisim, Finaler
 

Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cajsa Blomberg  2002  Gävle Simsällskap            38.27   
Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            38.54   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.93   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.02   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.52   
Liv Helde  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.32        1:26.71   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.87        1:27.67   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap    45.19        1:30.12   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    44.55        1:30.99   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    48.81        1:47.55   
                     
 
Gren 16, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.11        1:25.73   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.17        1:25.87   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.92        1:28.03   
Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.88        1:28.94   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.92        1:31.41   
Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    47.01        1:34.56   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.29        1:36.06   
Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.90        1:37.01   
Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.96        1:42.40   
10  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.13        1:44.73   
11  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    56.61        1:58.56   
Ida Söderblom  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            17.87   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            23.39   
                     
 
Gren 18, 25m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            19.39   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.19   
Ruth Melin  2002  Gävle Simsällskap            20.22   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            20.47   
Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            20.98   
Cajsa Blomberg  2002  Gävle Simsällskap            21.11   
Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            22.52   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            24.16   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Poya Kaveh  1995  Gävle Simsällskap            36.55   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.44   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.48   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            44.45   
Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            49.76   
                     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.66   
Liza Aljamal  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.37   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.30   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.14   
Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.27   
Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap            41.27   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.07   
Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.46   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.95   
10  Ester Ekman  2000  Gävle Simsällskap            46.11   
11  Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.33   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Ida Söderblom  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    31.66  1:07.55  1:44.87    2:18.60   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.71  1:17.49  1:58.79    2:38.00   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    1:24.66  2:59.27  4:33.75    6:05.20   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mustafa Aljamal  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.80   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.31   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.87   
                     
 
Gren 24, 200m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            2:24.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  15 februari 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  18:22 
 
Uppdaterad: 12 AUG 2015 15:48
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info