Hofors cup 2017 - Gävle SS - Simidrott - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Hofors cup 2017


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider       
             
  Tävling  Hofors Cup  Utskriftsdatum  10 december 2017 
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  15:59  
  Arrangör  Sim 77       
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 december 2017       
             
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap      43.17 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      45.45 
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      47.69 
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      50.06 
             
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap      34.17 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb      34.20 
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors      44.58 
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap      49.55 
             
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb      30.10 
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap      33.64 
André Kron  2003  Gävle Simsällskap      37.05 
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap      41.73 
             
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap      29.37 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap      29.44 
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap      37.07 
             
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap      31.33 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      33.78 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      34.60 
Stella Karlsson  2006  Österby Simsällskap      35.78 
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap      36.08 
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap      37.05 
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb      37.56 
Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap      37.86 
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap      37.88 
10  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      39.08 
11  Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap      39.95 
12  Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap      41.19 
13  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors      41.75 
14  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap      42.52 
15  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors      42.74 
16  Leia Bölja-Strandlund  2007  Fagersta Simklubb      43.73 
17  Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors      50.08 
18  Mira Björkman  2010  Hedemora Simsällskap      51.42 
19  Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors      52.84 
20  Roshwen Sular  2006  Sim 77 Hofors      53.46 
21  Alicia Kraft  2007  Hedemora Simsällskap      1:00.56 
             
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap      30.35 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap      30.82 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      30.87 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap      31.06 
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb      32.01 
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap      33.24 
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb      33.51 
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap      33.63 
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap      34.13 
10  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      34.40 
11  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      35.87 
12  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb      36.50 
13  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap      37.44 
14  Lea Norberg  2005  Sim 77 Hofors      38.52 
15  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap      38.95 
16  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap      39.55 
17  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap      39.86 
18  Elin Persson  2004  Sim 77 Hofors      42.20 
19  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap      45.16 
20  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap      45.48 
             
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap      29.15 
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap      29.94 
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap      31.01 
Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap      31.61 
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap      31.68 
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap      32.16 
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb      33.05 
Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap      34.93 
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap      35.04 
10  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb      35.18 
11  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap      35.47 
12  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap      35.48 
13  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb      35.81 
14  Engla Andersson  2002  Fagersta Simklubb      36.11 
15  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap      36.84 
16  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap      37.34 
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap      DSQ 
             
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap      28.63 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb      28.77 
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap      30.15 
             
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      41.72 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      45.40 
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      52.31 
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap      DSQ 
             
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap      34.73 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb      36.02 
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap      39.05 
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors      42.32 
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap      44.36 
             
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb      31.71 
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap      37.47 
André Kron  2003  Gävle Simsällskap      39.37 
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap      41.54 
William Österberg  2003  Fagersta Simklubb      DNF 
             
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap      31.58 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap      32.79 
             
Gren 4, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap      43.27 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      43.55 
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap      45.88 
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb      46.00 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      47.88 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      48.45 
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap      49.29 
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap      51.43 
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap      51.62 
10  Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap      51.79 
11  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors      51.92 
12  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap      59.91 
13  Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors      1:00.22 
14  Leia Bölja-Strandlund  2007  Fagersta Simklubb      1:01.21 
15  Alicia Kraft  2007  Hedemora Simsällskap      1:01.41 
16  Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap      1:03.10 
17  Mira Björkman  2010  Hedemora Simsällskap      1:03.78 
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors      DSQ 
Stella Karlsson  2006  Österby Simsällskap      DSQ 
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors      DSQ 
             
Gren 4, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap      37.46 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      37.92 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap      39.69 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap      41.50 
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb      42.27 
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap      42.30 
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap      42.35 
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      43.57 
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      45.89 
10  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap      45.99 
11  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap      48.47 
12  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb      50.40 
13  Lea Norberg  2005  Sim 77 Hofors      50.50 
14  Carolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap      51.01 
15  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap      52.58 
16  Elin Persson  2004  Sim 77 Hofors      54.03 
17  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap      57.81 
18  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap      59.93 
19  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap      1:03.01 
Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap      DSQ 
             
Gren 4, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap      36.95 
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap      37.46 
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap      40.31 
Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap      41.54 
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap      43.93 
Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap      44.09 
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb      44.70 
Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb      45.52 
Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap      45.56 
10  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap      45.57 
11  Engla Andersson  2002  Fagersta Simklubb      46.73 
12  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap      48.15 
13  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb      48.70 
14  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap      48.74 
15  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap      55.36 
             
Gren 4, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb      35.61 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap      40.92 
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap      41.14 
             
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre       
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  Tid 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    28.46  59.34 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    29.10  1:00.69 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    32.01  1:07.10 
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.33  1:08.40 
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    32.37  1:09.97 
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap    32.80  1:11.78 
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.31  1:13.96 
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    36.55  1:14.50 
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    1:19.61  1:19.61 
10  Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap    1:20.04  1:20.04 
11  Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.39  1:23.60 
12  Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:25.84  1:25.84 
13  Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    41.19  1:26.62 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb      DSQ 
             
Gren 6, 100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre       
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  Tid 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.07  1:11.36 
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    34.62  1:13.85 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    36.09  1:14.17 
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap    32.61  1:14.36 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    35.38  1:17.20 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.10  1:17.86 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    34.91  1:17.95 
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    37.17  1:18.22 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    36.82  1:18.86 
10  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    37.86  1:20.62 
11  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    38.46  1:20.73 
12  Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap    38.27  1:21.08 
12  Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    37.81  1:21.08 
14  Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    38.03  1:22.17 
15  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.31  1:24.23 
16  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    40.98  1:25.55 
17  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.17  1:29.14 
18  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    42.18  1:29.28 
19  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.67  1:30.31 
20  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.35  1:30.86 
21  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.51  1:31.21 
22  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.99  1:32.24 
23  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    42.96  1:32.82 
24  Stella Karlsson  2006  Österby Simsällskap    46.01  1:33.83 
25  Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.46  1:34.09 
26  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap    42.49  1:34.19 
27  Carolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap    45.52  1:35.69 
28  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    45.03  1:35.94 
29  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    44.85  1:36.40 
30  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    47.79  1:36.65 
31  Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    44.39  1:36.71 
32  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.19  1:36.97 
33  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    44.66  1:38.10 
34  Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb    48.68  1:38.93 
35  Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap    50.99  1:42.78 
36  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap    51.83  1:44.08 
37  Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap    50.87  1:44.40 
38  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap    50.02  1:46.08 
39  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    50.37  1:49.90 
40  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap    51.46  1:52.20 
41  Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap    50.41  1:56.24 
42  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap    54.25  1:57.18 
43  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap    56.37  1:59.78 
             
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      48.83 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      49.36 
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap      51.08 
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      53.39 
             
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap      41.82 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb      42.81 
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap      44.86 
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors      45.52 
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap      45.72 
             
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap      42.23 
William Österberg  2003  Fagersta Simklubb      43.99 
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap      44.26 
             
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 100 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap      31.85 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap      34.31 
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap      38.31 
Olof Norberg  2001  Sim 77 Hofors      38.32 
             
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap      35.80 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      40.30 
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap      41.92 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      41.92 
Stella Karlsson  2006  Österby Simsällskap      43.03 
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap      44.40 
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap      45.79 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      45.83 
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors      47.25 
10  Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap      48.81 
11  Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap      51.28 
12  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors      51.72 
13  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap      52.40 
14  Mira Björkman  2010  Hedemora Simsällskap      52.95 
15  Leia Bölja-Strandlund  2007  Fagersta Simklubb      53.62 
16  Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors      55.29 
17  Alicia Kraft  2007  Hedemora Simsällskap      1:08.55 
             
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap      34.48 
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap      36.18 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      36.82 
Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb      37.82 
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap      38.19 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap      38.64 
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb      40.91 
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      40.94 
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      41.76 
10  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb      42.18 
11  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap      42.66 
12  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap      44.19 
13  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap      47.69 
14  Carolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap      49.53 
15  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap      52.38 
16  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap      52.51 
17  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap      55.85 
Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap      DSQ 
             
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap      34.54 
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap      34.72 
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap      36.56 
Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap      37.44 
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb      38.30 
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap      38.96 
Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap      41.82 
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap      42.47 
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap      42.71 
10  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb      43.04 
11  Engla Andersson  2002  Fagersta Simklubb      47.24 
12  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap      50.84 
             
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap      33.17 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb      33.54 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap      34.34 
             
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      36.48 
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap      37.67 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      38.44 
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      39.83 
             
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap      30.50 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb      30.67 
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap      30.92 
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors      33.39 
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap      36.86 
             
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb      27.74 
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap      31.07 
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap      34.55 
William Österberg  2003  Fagersta Simklubb      35.17 
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap      DSQ 
             
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap      26.97 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap      27.37 
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap      30.72 
             
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap      34.76 
Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap      36.82 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      40.35 
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap      46.02 
Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap      46.13 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      46.27 
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap      51.67 
Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap      DSQ 
             
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap      33.23 
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap      34.13 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      35.11 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap      35.92 
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap      36.99 
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      40.43 
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap      41.95 
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb      42.30 
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap      43.35 
10  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap      44.75 
11  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap      52.19 
12  Carolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap      53.54 
             
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap      34.76 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap      34.83 
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap      35.86 
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap      36.57 
Elina Berg  2002  Gimo Simsällskap      38.01 
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap      38.18 
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb      38.80 
Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap      40.50 
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap      44.11 
10  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap      44.14 
11  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap      46.87 
12  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap      49.42 
             
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid 
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap      31.82 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap      32.68 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb      33.00 
             
Gren 11, 100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre       
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  Tid 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    30.42  1:05.69 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    30.80  1:05.94 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    35.75  1:16.89 
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap    38.77  1:24.59 
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    40.53  1:25.35 
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    41.56  1:25.68 
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors    43.17  1:29.71 
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap    46.94  1:33.48 
Oliver Wijker  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.70  1:35.07 
10  Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.88  1:35.91 
11  Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    44.81  1:36.34 
12  Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.57  1:46.54 
             
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre       
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  Tid 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    30.03  1:01.74 
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    30.72  1:03.08 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.68  1:04.01 
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    32.25  1:06.60 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    32.22  1:06.86 
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap    31.62  1:07.04 
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    32.52  1:07.91 
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.14  1:08.14 
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.85  1:08.48 
10  Junia Eklund  2006  Söderhamns Simsällskap    34.11  1:09.26 
11  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    33.38  1:09.28 
12  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    33.04  1:09.70 
13  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    35.03  1:11.90 
14  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.25  1:12.47 
15  Stella Karlsson  2006  Österby Simsällskap    36.57  1:15.13 
16  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    36.24  1:16.02 
17  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    37.00  1:17.02 
18  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.64  1:17.33 
19  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.77  1:18.63 
20  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    37.66  1:19.06 
20  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.81  1:19.06 
22  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.24  1:19.28 
23  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    38.16  1:20.26 
24  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.06  1:20.81 
25  Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.66  1:20.96 
26  Engla Andersson  2002  Fagersta Simklubb    37.70  1:21.12 
27  Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap    38.54  1:24.13 
28  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.80  1:25.21 
29  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    40.80  1:25.76 
30  Carolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap    41.85  1:26.48 
31  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap    40.90  1:26.55 
32  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap    43.52  1:29.18 
33  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    41.86  1:29.30 
34  Saga Andersson  2006  Söderhamns Simsällskap    40.40  1:30.01 
35  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    42.96  1:31.53 
36  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors    46.02  1:34.03 
37  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors    45.66  1:34.58 
38  Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap    46.19  1:37.59 
39  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap    47.07  1:38.46 
40  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap    45.10  1:38.87 
41  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap    47.14  1:40.66 
42  Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap    44.35  1:42.09 
43  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap    51.72  1:49.03 
44  Alicia Kraft  2007  Hedemora Simsällskap    1:04.67  2:20.19 
             
Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 december 2017       
Licensierad till: Sim 77 Hofors  Utskriftstid  15:59        
             
Uppdaterad: 12 DEC 2017 14:53
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info