Hoppa till sidans innehåll

Hofors Cup 2019


Resultat Hofors Cup          
Tävlingsdatum:          
Plats: Arrangör:          
Bassäng: 25 m          
Hoforshallen Sim77          
25m den 8 dec 2019 till den 8 dec 2019      
           
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Final      
Plac Namn  Född  Förening R.T.  Tid       Diff  
1  Nils Edberg  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   38.41    
2  Filip Jaworski Lindström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   39.97  +1.56  
 3  Ata Östlund Keklik  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   39.99  +1.58  
 4  Oskar Johannesson  2008 Gävle Simsällskap   44.76  +6.35  
 5  Gabriel Bergsvind  2010 Hedemora Simsällskap   1:01.83  +23.42  
 -  Frans Jidemyr Viklund  2008 Simsällskapet Mora   DSQ    
           
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final      
1  Aston Horn  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap  32.32    
2  Erik Sjökvist  2007 Gävle Simsällskap   36.54  +4.22  
 3  William Struwe  2006 Sala Simsällskap   38.47  +6.15  
 4  Elliot Ekman  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap  38.93  +6.61  
 5  Oscar Glad  2007 Simsällskapet Mora   47.78  +15.46  
 6  Linus Pettersson  2007 Österby Simsällskap   48.98  +16.66  
 - Oscar Alenius  2007 Hedemora Simsällskap   DSQ    
           
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final      
1 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap   28.01    
2 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap   29.88  +1.87  
2 Samuel Sjökvist  2005 Gävle Simsällskap   29.88     
 4 Olle Nilsson  2004 Sala Simsällskap   31.02  +3.01  
 5 Milton Dalin  2005 Sala Simsällskap   35.11  +7.10  
 6 Ozzy Nylander  2005 Sim 77 Hofors   37.87  +9.86  
 7 Viggo Brodin  2005 Gävle Simsällskap  38.57  +10.56  
 8 Joel Torell  2005 Österby Simsällskap   39.62  +11.61  
 9 Joacim Nilsson  2005 Hedemora Simsällskap   51.17  +23.16  
           
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final      
1 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap   26.93    
2 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap   28.58  +1.65  
 3 Jakob Hanson  2002 Sala Simsällskap   28.95  +2.02  
 4 Oliver Hjalmarsson Sarlind   2003 Gävle Simsällskap   30.30 +3.37  
 5 Felix Mårvad  2003 Sala Simsällskap 31.24  +4.31  
           
Gren 2, 50m Frisim Damer 11 och yngre - Final      
1 Astrid Lönn  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   30.94    
2 Ida Lundell  2008 Sala Simsällskap   35.04  +4.10  
3 Doris von Hofsten  2008 Falu Simsällskap   35.49  +4.55  
4 Mira Björkman  2010 Hedemora Simsällskap   35.64  +4.70  
 5 Alma Arfs  2009 Hedemora Simsällskap   35.95  +5.01  
 6 Moa Lindblom  2008 Sala Simsällskap   37.36  +6.42  
 7 Alice Byström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   37.53  +6.59  
 8 Othilia Östlund  2010 Harnäs Skutskär Simsällskap   38.37  +7.43  
 9 Emmy Olsson  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   38.75  +7.81  
 10 Melly Lindberg Sköld  2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb   40.03  +9.09  
 11 Majken Lönn  2009 Harnäs Skutskär Simsällskap   40.60  +9.66  
 12 Matilda Hölke  2009 Hedemora Simsällskap   41.51  +10.57  
 13 Wilma Birelius  2008 Sala Simsällskap   41.81  +10.87  
 14 Josefin Björkman  2008 Österby Simsällskap   41.98  +11.04  
 15 Nathalie Sjöblom  2010 Falu Simsällskap   43.05  +12.11  
 16 Emma Johannesson  2010 Gävle Simsällskap   43.83  +12.89  
 17 Alina Rücker  2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb   46.07  +15.13  
 18 Julia Kraft  2008 Hedemora Simsällskap  46.90  +15.96  
 19 Josefin Holmkvist  2009 Sim 77 Hofors   48.19  +17.25  
 - Nellie Szabó  2009 Falu Simsällskap   DNS    
           
Gren 2, 50m Frisim Damer 12-13 år - Final      
1 Agnes Edvinsson  2006 Gävle Simsällskap   30.98    
1 Isabelle Nilsson  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   30.98    
 3 Junie Mattsson  2007 Gävle Simsällskap   31.01  +0.03  
 4 Stina Hedlund Loman  2006 Gävle Simsällskap   31.65  +0.67  
 5 Stella Karlsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap   32.22  +1.24  
 6 Hillevi Östlund  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   32.32  +1.34  
 7 Alice Lundin  2007 Falu Simsällskap   32.65  +1.67  
 8 Elisha Cloudy Weerasinghe  2006 Hedemora Simsällskap   33.06  +2.08  
 9 Emma Färlin  2006 Falu Simsällskap   33.12  +2.14  
 10 Emma Dolan  2006 Hedemora Simsällskap   33.87 +2.89  
 11 Moa Nordström  2007 Sala Simsällskap   33.91 +2.93  
 12 Emilia Björkman  2006 Österby Simsällskap   34.27 +3.29  
 13 Ida Persson  2006 Sim 77 Hofors   34.73 +3.75  
 14 Evelina Lemon  2006 Falu Simsällskap   34.82  +3.84  
 15 Olivia Eriksson  2007 Falu Simsällskap   34.86 +3.88  
 16 Ebba Sundberg  2006 Gävle Simsällskap   35.30 +4.32  
 17 Elvira Wiell  2007 Sala Simsällskap  35.41  +4.43  
 18 Thea Klingberg  2006 Falu Simsällskap   35.94  +4.96  
 19 Vesta Zukauskaite  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   36.01 +5.03  
 20 Lovisa Morén  2006 Falu Simsällskap   36.35  +5.37  
 21 Moa Antonsson  2007 Sala Simsällskap   37.02  +6.04  
 22 Ronja Nordlund  2006 Gävle Simsällskap   37.80  +6.82  
 23 Elsa Östman  2007 Gävle Simsällskap   40.34  +9.36  
 24 Alicia Kraft  2007 Hedemora Simsällskap 41.52  +10.54  
 25 Ebba Pihl  2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb   46.53  +15.55  
           
Gren 2, 50m Frisim Damer 14-15 år - Final      
1 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap 29.19    
2 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap   29.35  +0.16  
3 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap 29.90  +0.71  
 4 Matilda Nilsson  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap   29.95  +0.76  
 5 Ellen Lundin  2005 Falu Simsällskap   30.58  +1.39  
 6 Moa Kvarnlöf  2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb   30.79  +1.60  
 7 Hanna Stolt  2004 Gävle Simsällskap   31.87  +2.68  
 8 Vilma Hjertberg  2004 Gävle Simsällskap   32.05  +2.86  
 9 Moa Öhlund  2005 Falu Simsällskap   32.69  +3.50  
 10 Lisa Holfve 2005 Gävle Simsällskap 32.81  +3.62  
 11 Noemi Megyesi  2005 Harnäs Skutskär Simsällskap   33.37 +4.18  
 12 Tindra Nyström  2005 Hedemora Simsällskap   34.98  +5.79  
 13 Judith Forsberg  2005 Gävle Simsällskap   35.34  +6.15  
 14 Liv Boman  2005 Sala Simsällskap   35.39  +6.20  
           
Gren 2, 50m Frisim Damer 16 och äldre - Final      
1 Elvira Dalin  2003 Sala Simsällskap  29.47    
2 Anna Jönsson  2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb   30.26  +0.79  
 3 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap   31.01  +1.54  
 4 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap   32.07  +2.60  
 5 Maja Edring  2002 Gävle Simsällskap   33.30  +3.83  
 6 Emilia Nordin  2003 Hedemora Simsällskap   34.36  +4.89  
 7 Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora  34.39  +4.92  
 8 Emmy Nilsson  2003 Hedemora Simsällskap   35.57  +6.10  
           
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Final      
1 Ata Östlund Keklik  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   41.64    
2 Oskar Johannesson  2008 Gävle Simsällskap   42.20  +0.56  
 3 Filip Jaworski Lindström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   42.93  +1.29  
 4 Nils Edberg  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   44.9 1 +3.27  
 5 Jerry Nylander  2008 Sim 77 Hofors   45.37  +3.73  
 6 Enar Alriksson  2008 Sala Simsällskap   45.45  +3.81  
 7 Gabriel Bergsvind  2010 Hedemora Simsällskap   51.58  +9.94  
 8 Vilgot Johansson  2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb   56.40  +14.76  
           
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final      
1 Aston Horn  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   34.66    
2 Albin Glaas  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap   35.85  +1.19  
 3 Sebastian Stolt  2006 Gävle Simsällskap   37.46  +2.80  
 4 William Struwe  2006 Sala Simsällskap   38.00  +3.34  
 5 Erik Sjökvist  2007 Gävle Simsällskap   39.57  +4.91  
 6 Elliot Ekman  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   39.89  +5.23  
 7 Linus Bäcke  2006 Falu Simsällskap   40.62  +5.96  
 8 Oscar Glad  2007 Simsällskapet Mora   41.69  +7.03  
 9 Calle Herthelius  2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb   42.22  +7.56  
 10 Linus Pettersson  2007 Österby Simsällskap   43.75  +9.09  
 11 Oscar Alenius  2007 Hedemora Simsällskap   1:01.27  +26.61  
           
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final      
1 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap   29.79    
2 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap   30.44  +0.65  
 3 Olle Nilsson  2004 Sala Simsällskap   32.02  +2.23  
 4 Ozzy Nylander  2005 Sim 77 Hofors   37.62  +7.83  
 5 Milton Dalin  2005 Sala Simsällskap   38.31  +8.52  
 6 Viggo Brodin  2005 Gävle Simsällskap   39.91  +10.12  
 7 Joel Torell  2005 Österby Simsällskap   44.07  +14.28  
 8 Joacim Nilsson  2005 Hedemora Simsällskap   49.98  +20.19  
           
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final      
1 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap   28.40    
2 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap   30.16  +1.76  
 3 Felix Mårvad  2003 Sala Simsällskap 31.7 1 +3.31  
 4 Jakob Hanson  2002 Sala Simsällskap   32.31  +3.91  
           
Gren 4, 50m Bröstsim Damer 11 och yngre - Final      
1 Astrid Lönn  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   39.05    
2 Doris von Hofsten  2008 Falu Simsällskap   46.01  +6.96  
 3 Alice Byström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   47.10  +8.05  
 4 Ida Lundell  2008 Sala Simsällskap   48.44  +9.39  
 5 Alma Arfs  2009 Hedemora Simsällskap   50.26  +11.21  
 6 Mira Björkman  2010 Hedemora Simsällskap   50.35  +11.30  
 7 Emmy Olsson  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   50.716  +11.6  
 8 Moa Lindblom  2008 Sala Simsällskap   51.39  +12.34  
 9 Majken Lönn  2009 Harnäs Skutskär Simsällskap   53.29  +14.24  
 10 Josefin Björkman  2008 Österby Simsällskap   53.97  +14.92  
 11 Wilma Birelius  2008 Sala Simsällskap   54.02  +14.97  
 12 Matilda Hölke  2009 Hedemora Simsällskap   56.81  +17.76  
 13 Alina Rücker  2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb   57.11  +18.06  
 14 Nathalie Sjöblom  2010 Falu Simsällskap   57.60  +18.55  
 15 Josefin Holmkvist  2009 Sim 77 Hofors   57.67  +18.62  
 16 Emma Johannesson  2010 Gävle Simsällskap   1:01.05  +22.00  
 - Othilia Östlund  2010 Harnäs Skutskär Simsällskap   DSQ    
- Julia Kraft  2008 Hedemora Simsällskap   DSQ    
- Emmy Scherdin  2008 Österby Simsällskap   DSQ    
           
Gren 4, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final      
1 Hillevi Östlund  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   37.93    
2 Ronja Nordlund  2006 Gävle Simsällskap   40.00  +2.07  
 3 Junie Mattsson  2007 Gävle Simsällskap   40.60  +2.67  
 4 Isabelle Nilsson  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   41.42  +3.49  
5 Elisha Cloudy Weerasinghe  2006 Hedemora Simsällskap   42.53  +4.60  
 6 Emma Färlin  2006 Falu Simsällskap   42.88  +4.95  
 7 Elvira Wiell  2007 Sala Simsällskap   44.93  +7.00  
 8 Olivia Eriksson  2007 Falu Simsällskap   45.02  +7.09  
 9 Stina Hedlund Loman  2006 Gävle Simsällskap   45.07  +7.14  
 10 Ida Persson  2006 Sim 77 Hofors   45.20 +7.27  
 11 Emilia Björkman  2006 Österby Simsällskap   46.57  +8.64  
 12 Emma Dolan  2006 Hedemora Simsällskap   47.32  +9.39  
 13 Vesta Zukauskaite  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   47.78  +9.85  
 14 Moa Nordström  2007 Sala Simsällskap   48.27  +10.34  
 15 Alicia Kraft 2007 Hedemora Simsällskap   48.35  +10.42  
 16 Lovisa Morén  2006 Falu Simsällskap   48.74  +10.81  
 17 Elsa Östman  2007 Gävle Simsällskap   49.51  +11.58  
 18 Ebba Sundberg  2006 Gävle Simsällskap   49.87  +11.94  
 19 Evelina Lemon  2006 Falu Simsällskap   51.10  +13.17  
 20 Alice Lundin  2007 Falu Simsällskap   51.28  +13.35  
 21 Ebba Pihl  2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb   1:01.82  +23.89  
 - Thea Klingberg  2006 Falu Simsällskap   DSQ    
           
Gren 4, 50m Bröstsim Damer 14-15 år - Final      
1 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap   35.81    
2 Matilda Nilsson  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap   37.12  +1.31  
 3 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap   37.64  +1.83  
 4 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap   38.03  +2.22  
 5 Hanna Stolt  2004 Gävle Simsällskap   39.31  +3.50  
 6 Vilma Hjertberg  2004 Gävle Simsällskap   41.06  +5.25  
 7 Ellen Lundin  2005 Falu Simsällskap   41.40  +5.59  
 8 Moa Kvarnlöf  2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb   41.46  +5.65  
 9 Judith Forsberg  2005 Gävle Simsällskap   44.78  +8.97  
 10 Moa Öhlund  2005 Falu Simsällskap   45.66  +9.85  
 11 Lisa Holfve  2005 Gävle Simsällskap   46.08  +10.27  
 12 Tindra Nyström  2005 Hedemora Simsällskap   55.01  +19.20  
           
Gren 4, 50m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final      
1 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap  36.67    
2 Elvira Dalin  2003 Sala Simsällskap   39.85  +3.18  
 3 Maja Edring  2002 Gävle Simsällskap  41.10  +4.43  
 4 Anna Jönsson  2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb   42.34  +5.67  
 5 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap   46.00  +9.33  
 6 Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora   47.05  +10.38  
 7 Emilia Nordin  2003 Hedemora Simsällskap   47.66  +10.99  
 8 Emmy Nilsson  2003 Hedemora Simsällskap   48.77  +12.10  
           
Gren 5, 100m Frisim Herrar Alla åldrar - Final      
1 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap   55.20    
2 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap   57.58  +2.38  
3 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap  57.62  +2.42  
4 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap  57.85  +2.65  
5 Olle Nilsson  2004 Sala Simsällskap 59.30  +4.10  
6 Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap   59.58  +4.38  
7 Samuel Sjökvist  2005 Gävle Simsällskap   59.91  +4.71  
8 Jakob Hanson  2002 Sala Simsällskap   1:00.41  +5.21  
9 Felix Mårvad  2003 Sala Simsällskap 1:05.01  +9.81  
 10 Ozzy Nylander  2005 Sim 77 Hofors   1:06.39  +11.19  
11 Aston Horn  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:08.08  +12.88  
12 Milton Dalin  2005 Sala Simsällskap 1:08.75  +13.55  
13 Elliot Ekman  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap  1:12.50  +17.30  
14 Albin Glaas  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap  1:12.58  +17.38  
15 William Struwe  2006 Sala Simsällskap   1:13.40  +18.20  
16 Sebastian Stolt  2006 Gävle Simsällskap   1:14.39  +19.19  
17 Nils Edberg  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap  1:15.44  +20.24  
18 Viggo Brodin  2005 Gävle Simsällskap   1:15.82  +20.62  
19 Linus Bäcke  2006 Falu Simsällskap   1:16.15  +20.95  
20 Filip Jaworski Lindström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:17.75  +22.55  
21 Ata Östlund Keklik  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:21.97  +26.77  
22 Oscar Glad  2007 Simsällskapet Mora   1:24.90  +29.70  
23 Oskar Johannesson  2008 ävle Simsällskap  1:25.53  +30.33  
24 Joacim Nilsson  2005 Hedemora Simsällskap   1:28.85  +33.65  
25 Enar Alriksson  2008 Sala Simsällskap   1:30.02  +34.82  
 26 Jerry Nylander  2008 Sim 77 Hofors   1:32.75  +37.55  
27 Frans Jidemyr Viklund  2008 Simsällskapet Mora   1:42.74  +47.54  
28 Oscar Alenius  2007 Hedemora Simsällskap   1:57.06  +1:01.86  
 - Gabriel Bergsvind  2010 Hedemora Simsällskap  DSQ    
           
Gren 6, 100m Medley Damer Alla åldrar - Final      
1 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap   1:10.48    
2 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap   1:10.78  +0.30  
3 Astrid Lönn  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:12.58  +2.10  
4 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap   1:13.31  +2.83  
5 Elvira Dalin  2003 Sala Simsällskap   1:13.53  +3.05  
6 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap   1:13.59  +3.11  
7 Anna Jönsson  2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb   1:15.87  +5.39  
8 Matilda Nilsson  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:16.36  +5.88  
9 Ellen Lundin  2005 Falu Simsällskap   1:17.05  +6.57  
10 Isabelle Nilsson  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:17.60  +7.12  
11 Junie Mattsson  2007 Gävle Simsällskap   1:17.82  +7.34  
12 Agnes Edvinsson  2006 Gävle Simsällskap   1:18.66  +8.18  
13 Hillevi Östlund  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:20.49  +10.01  
14 Moa Kvarnlöf 2 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb   1:20.56  +10.08  
15 Hanna Stolt  2004 Gävle Simsällskap   1:21.48  +11.00  
16 Stella Karlsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:22.19  +11.71  
17 Maja Edring  2002 Gävle Simsällskap   1:24.29  +13.81  
 18 Vilma Hjertberg  2004 Gävle Simsällskap   1:25.77  +15.29  
19 Elisha Cloudy Weerasinghe  2006 Hedemora Simsällskap   1:26.69  +16.21  
20 Stina Hedlund Loman  2006 Gävle Simsällskap   1:27.19  +16.71  
21 Emma Dolan  2006 Hedemora Simsällskap   1:27.36  +16.88  
22 Doris von Hofsten  2008 Falu Simsällskap   1:27.61  +17.13  
23 Alice Lundin  2007 Falu Simsällskap   1:27.72  +17.24  
24 Moa Öhlund  2005 Falu Simsällskap   1:27.76  +17.28  
25 Moa Nordström  2007 Sala Simsällskap   1:27.95  +17.47  
26 Olivia Eriksson  2007 Falu Simsällskap   1:28.42  +17.94  
27 Emma Färlin  2006 Falu Simsällskap   1:28.43  +17.95  
28 Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora   1:29.56  +19.08  
29 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap   1:29.65  +19.17  
30 Emilia Nordin  2003 Hedemora Simsällskap   1:30.73  +20.25  
31 Liv Boman  2005 Sala Simsällskap   1:31.15  +20.67  
32 Ebba Sundberg  2006 Gävle Simsällskap   1:31.29  +20.81  
33 Judith Forsberg  2005 Gävle Simsällskap   1:31.33  +20.85  
 34 Ida Lundell  2008 Sala Simsällskap   1:31.52  +21.04  
 35 Mira Björkman  2010 Hedemora Simsällskap   1:31.88  +21.40  
36 Emilia Björkman  2006 Österby Simsällskap   1:32.46  +21.98  
37 Elvira Wiell  2007 Sala Simsällskap   1:34.28  +23.80  
38 Ida Persson  2006 Sim 77 Hofors   1:35.85 +25.3 7
39 Lovisa Morén  2006 Falu Simsällskap   1:37.07  +26.59  
40 Alice Byström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:37.20  +26.72  
40 Emmy Nilsson  2003 Hedemora Simsällskap   1:37.20  +26.72  
42 Alma Arfs  2009 Hedemora Simsällskap   1:40.76  +30.28  
43 Alicia Kraft  2007 Hedemora Simsällskap   1:42.06  +31.58  
44 Emmy Scherdin  2008 Österby Simsällskap   1:42.18  +31.70  
45 Moa Lindblom  2008 Sala Simsällskap   1:42.22  +31.74  
46 Tindra Nyström  2005 Hedemora Simsällskap   1:42.37  +31.89  
47 Emmy Olsson  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:44.75  +34.27  
48 Majken Lönn  2009 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:46.72  +36.24  
49 Wilma Birelius  2008 Sala Simsällskap   1:46.90  +36.42  
50 Josefin Björkman  2008 Österby Simsällskap   1:54.24  +43.76  
51 Ebba Pihl  2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb   2:01.72  +51.24  
52 Josefin Holmkvist  2009 Sim 77 Hofors   2:06.19  +55.71  
53 Julia Kraft 2008 Hedemora Simsällskap   2:06.86  +56.38  
 - Matilda Hölke  2009 Hedemora Simsällskap   DSQ    
- Vesta Zukauskaite  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   DSQ    
- Othilia Östlund  2010 Harnäs Skutskär Simsällskap   DSQ    
- Melly Lindberg Sköld  2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb   DNS    
           
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar 11 och yngre - Final      
1 Nils Edberg  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   42.45    
2 Filip Jaworski Lindström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   47.13  +4.68  
 3 Oskar Johannesson  2008 Gävle Simsällskap   49.68  +7.23  
 4 Ata Östlund Keklik  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   51.57  +9.12  
 5 Enar Alriksson  2008 Sala Simsällskap   55.31  +12.86  
 6 Jerry Nylander  2008 Sim 77 Hofors   55.46  +13.01  
 7 Frans Jidemyr Viklund  2008 Simsällskapet Mora   1:06.88  +24.43  
 8 Gabriel Bergsvind  2010 Hedemora Simsällskap   1:07.28  +24.83  
 9 Vilgot Johansson  2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb   1:07.88  +25.43  
 10 Sture Östman  2010 Gävle Simsällskap   1:12.87  +30.42  
           
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final      
1 Albin Glaas  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap   37.84    
2 Sebastian Stolt  2006 Gävle Simsällskap   38.87  +1.03  
 3 Aston Horn  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   43.13  +5.29  
 4 Elliot Ekman  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   43.99  +6.15  
 5 Linus Bäcke  2006 Falu Simsällskap   44.79  +6.95  
 6 Erik Sjökvist  2007 Gävle Simsällskap  46.08  +8.24  
 7 Gustav Larsson  2007 Simsällskapet Mora   49.28  +11.44  
 8 Oscar Glad  2007 Simsällskapet Mora 52.53  +14.69  
 9 Linus Pettersson  2007 Österby Simsällskap   52.73  +14.89  
 10 Oscar Alenius  2007 Hedemora Simsällskap   53.52  +15.68  
           
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final      
1 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap  34.49    
2 Olle Nilsson  2004 Sala Simsällskap   35.50  +1.01  
 3 Samuel Sjökvist  2005 Gävle Simsällskap   35.87  +1.38  
 4 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap   36.82  +2.33  
 5 Milton Dalin  2005 Sala Simsällskap  39.60  +5.11  
 6 Ozzy Nylander  2005 Sim 77 Hofors   40.57  +6.08  
 7 Joel Torell  2005 Österby Simsällskap   43.56  +9.07  
 8 Viggo Brodin  2005 Gävle Simsällskap  43.89  +9.40  
 9 Joacim Nilsson  2005 Hedemora Simsällskap   46.06  +11.57  
           
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final      
1 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap   32.19    
2 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap   32.46  +0.27  
 3 Joel Larsson  2001 Sala Simsällskap  33.48  +1.29  
 4 Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap   34.97 2.78  
 5 Felix Mårvad  2003 Sala Simsällskap  37.15  +4.96  
           
Gren 8, 50m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final      
1 Astrid Lönn  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   34.53    
2 Ida Lundell  2008 Sala Simsällskap   40.53  +6.00  
 3 Moa Lindblom  2008 Sala Simsällskap   41.93  +7.40  
 4 Doris von Hofsten  2008 Falu Simsällskap   42.08  +7.55  
 5 Mira Björkman  2010 Hedemora Simsällskap   43.51  +8.98  
 6 Alice Byström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   46.39  +11.86  
 7 Josefin Björkman  2008 Österby Simsällskap   49.10  +14.57  
 8 Alma Arfs  2009 Hedemora Simsällskap 49.22  +14.69  
 9 Majken Lönn  2009 Harnäs Skutskär Simsällskap   50.06  +15.53  
 10 Emmy Olsson  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   50.27  +15.74  
 11 Othilia Östlund  2010 Harnäs Skutskär Simsällskap  5 0.32  +15.79  
 12 Nathalie Sjöblom  2010 Falu Simsällskap   50.37  +15.84  
 13 Wilma Birelius  2008 Sala Simsällskap   51.52  +16.99  
 14 Emma Johannesson  2010 Gävle Simsällskap   53.52  +18.99  
 15 Julia Kraft  2008 Hedemora Simsällskap   54.31  +19.78  
 16 Matilda Hölke  2009 Hedemora Simsällskap   57.74  +23.21  
 17 Josefin Holmkvist 2009 Sim 77 Hofors   57.75  +23.22  
 - Alina Rücker  2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb   DSQ    
- Melly Lindberg Sköld  2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb   DNS    
           
Gren 8, 50m Ryggsim Damer 12-13 år - Final      
1 Isabelle Nilsson  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   35.04    
2 Junie Mattsson  2007 Gävle Simsällskap   35.09  +0.05  
 3 Agnes Edvinsson  2006 Gävle Simsällskap   36.98  +1.94  
 4 Hillevi Östlund  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   37.56  +2.52  
 5 Stella Karlsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap   38.06  +3.02  
 6 Moa Nordström  2007 Sala Simsällskap   38.67  +3.63  
 7 Elisha Cloudy Weerasinghe  2006 Hedemora Simsällskap   39.25  +4.21  
 8 Emma Dolan  2006 Hedemora Simsällskap   39.49  +4.45  
 9 Alice Lundin  2007 Falu Simsällskap 39.62  +4.58  
 10 Emilia Björkman  2006 Österby Simsällskap   39.74  +4.70  
 11 Thea Klingberg  2006 Falu Simsällskap   40.33  +5.29  
 12 Olivia Eriksson  2007 Falu Simsällskap   40.56  +5.52  
 13 Ida Persson  2006 Sim 77 Hofors   40.78  +5.74  
 14 Ebba Sundberg  2006 Gävle Simsällskap   40.89  +5.85  
 15 Emma Färlin  2006 Falu Simsällskap   41.31  +6.27  
 16 Stina Hedlund Loman  2006 Gävle Simsällskap   42.02  +6.98  
 17 Elvira Wiell  2007 Sala Simsällskap 42.62  +7.58  
 18 Vesta Zukauskaite  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   43.45  +8.41  
 19 Lovisa Morén  2006 Falu Simsällskap   44.97  +9.93  
 20 Moa Antonsson  2007 Sala Simsällskap   46.04  +11.00  
 21 Alicia Kraft  2007 Hedemora Simsällskap   48.54  +13.50  
 22 Ebba Pihl  2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb  57.81  +22.77  
           
Gren 8, 50m Ryggsim Damer 14-15 år - Final      
1 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap   32.56    
2 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap   32.92  +0.36  
3 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap   34.57  +2.01  
 4 Ellen Lundin  2005 Falu Simsällskap   35.63  +3.07  
 5 Hanna Stolt  2004 Gävle Simsällskap   35.67  +3.11  
 6 Matilda Nilsson  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap  3 6.78  +4.22  
 7 Moa Kvarnlöf  2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb   37.17  +4.61  
 8 Lisa Holfve  2005 Gävle Simsällskap   38.49  +5.93  
 9 Vilma Hjertberg 2004 Gävle Simsällskap   38.69  +6.13  
 10 Liv Boman  2005 Sala Simsällskap   42.53  +9.97  
 11 Tindra Nyström  2005 Hedemora Simsällskap   45.45  +12.89  
 12 Judith Forsberg  2005 Gävle Simsällskap   46.57  +14.01  
           
Gren 8, 50m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final      
1 Elvira Dalin  2003 Sala Simsällskap   32.71    
2 Anna Jönsson  2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb 34.86  +2.15  
 3 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap  36.33  +3.62  
 4 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap   38.99  +6.28  
 5 Emilia Nordin  2003 Hedemora Simsällskap   40.16  +7.45  
 6 Maja Edring  2002 Gävle Simsällskap  41.34  +8.63  
 6 Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora 41.34  +8.63  
 8 Emmy Nilsson  2003 Hedemora Simsällskap   47.77  +15.06  
           
Gren 9, 50m Frisim Herrar 11 och yngre - Final      
1 Nils Edberg  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap  33.30    
2 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   34.82  +1.52  
 3 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   35.10  +1.80  
 4 Oskar Johannesson  2008 Gävle Simsällskap   38.21  +4.91  
 5 Jerry Nylander  2008 Sim 77 Hofors   41.41  +8.11  
 6 Enar Alriksson  2008 Sala Simsällskap   42.83  +9.53  
 7 Frans Jidemyr Viklund  2008 Simsällskapet Mora   44.54  +11.24  
 8 Gabriel Bergsvind  2010 Hedemora Simsällskap   53.93  +20.63  
 9 Vilgot Johansson  2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb   56.71  +23.41  
           
Gren 9, 50m Frisim Herrar 12-13 år - Final      
1 Aston Horn  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   30.87    
2 Erik Sjökvist  2007 Gävle Simsällskap   32.01  +1.14  
 3 Elliot Ekman  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   32.63  +1.76  
 4 Albin Glaas  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap   32.73  +1.86  
 5 Sebastian Stolt  2006 Gävle Simsällskap   33.36  +2.49  
 6 Linus Bäcke  2006 Falu Simsällskap   34.62  +3.75  
 7 Oscar Glad  2007 Simsällskapet Mora   35.02  +4.15  
 8 Calle Herthelius  2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb   36.20  +5.33  
 9 Linus Pettersson 2007 Österby Simsällskap   40.15  +9.28  
 10 Gustav Larsson  2007 Simsällskapet Mora   40.20  +9.33  
 11 Oscar Alenius  2007 Hedemora Simsällskap   49.10  +9.33  
           
Gren 9, 50m Frisim Herrar 14-15 år - Final      
1 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap   26.78    
2 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap   26.81  +0.03  
 3 Olle Nilsson  2004 Sala Simsällskap   27.87  +1.09  
 4 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap   28.06  +1.28  
 5 Ozzy Nylander  2005 Sim 77 Hofors   29.67  +2.89  
 6 Milton Dalin  2005 Sala Simsällskap   31.73  +4.95  
 7 Joel Torell  2005 Österby Simsällskap   34.41  +7.63  
 - Joacim Nilsson  2005 Hedemora Simsällskap   DSQ    
           
Gren 9, 50m Frisim Herrar 16 och äldre - Final      
1 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap   26.01    
2 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap   26.89  +0.88  
 3 Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap   27.22  +1.21  
 4 Jakob Hanson  2002 Sala Simsällskap   28.15  +2.14  
 - Joel Larsson  2001 Sala Simsällskap  DSQ    
           
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Final      
1 Astrid Lönn  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   32.61    
2 Doris von Hofsten  2008 Falu Simsällskap   40.16  +7.55  
 3 Ida Lundell  2008 Sala Simsällskap   40.33  +7.72  
 4 Mira Björkman  2010 Hedemora Simsällskap   42.02  +9.41  
 5 Othilia Östlund  2010 Harnäs Skutskär Simsällskap   45.23  +12.62  
 6 Alma Arfs  2009 Hedemora Simsällskap   45.87  +13.26  
 7 Emmy Scherdin  2008 Österby Simsällskap   48.48  +15.87  
 8 Majken Lönn  2009 Harnäs Skutskär Simsällskap    +17.61  
 9 Alice Byström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   50.55  +17.94  
 10 Emmy Olsson  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   54.72  +22.11  
 11 Wilma Birelius  2008 Sala Simsällskap   57.72  +25.11  
           
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final      
1 Agnes Edvinsson  2006 Gävle Simsällskap   33.04    
2 Isabelle Nilsson  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   33.19  +0.15  
 3 Junie Mattsson  2007 Gävle Simsällskap   36.20  +3.16  
 4 Hillevi Östlund  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   36.54  +3.50  
 5 Moa Nordström  2007 Sala Simsällskap   37.13  +4.09  
 6 Emma Dolan  2006 Hedemora Simsällskap   38.12  +5.08  
 7 Emma Färlin  2006 Falu Simsällskap 38.41  +5.37  
 8 Stella Karlsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap   38.80  +5.76  
 9 Ronja Nordlund  2006 Gävle Simsällskap   39.08  +6.04  
 10 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap   39.27  +6.23  
 11 Stina Hedlund Loman  2006 Gävle Simsällskap   39.53  +6.49  
 12 Alice Lundin  2007 Falu Simsällskap   40.82  +7.78  
 13 Elisha Cloudy Weerasinghe  2006 Hedemora Simsällskap   41.26  +8.22  
 14 Emilia Björkman  2006 Österby Simsällskap   42.19  +9.15  
15 Moa Antonsson  2007 Sala Simsällskap   43.28  +10.24  
 16 Ida Persson  2006 Sim 77 Hofors   44.38  +11.34  
 17 Elvira Wiell  2007 Sala Simsällskap  45.04  +12.00  
 18 Vesta Zukauskaite  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   45.65  +12.61  
 19 Ebba Sundberg  2006 Gävle Simsällskap   45.82  +12.78  
 20 Lovisa Morén  2006 Falu Simsällskap   50.50  +17.46  
 21 Ebba Pihl  2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb   55.99  +22.95  
 - Alicia Kraft  2007 Hedemora Simsällskap  DSQ    
- Evelina Lemon  2006 Falu Simsällskap   DNS    
           
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final      
1 Lisa Löf  2004 Gävle Simsällskap   30.52    
2 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap   31.83  +1.31  
 3 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap   32.97  +2.45  
 4 Matilda Nilsson  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap   33.02  +2.50  
 5 Ellen Lundin  2005 Falu Simsällskap   34.07  +3.55  
 6 Noemi Megyesi  2005 Harnäs Skutskär Simsällskap   35.18  +4.66  
 7 Vilma Hjertberg  2004 Gävle Simsällskap   35.39  +4.87  
 8 Hanna Stolt  2004 Gävle Simsällskap   35.72  +5.20  
 9 Moa Kvarnlöf  2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb   37.35  +6.83  
 10 Moa Öhlund  2005  Gävle Simsällskap   40.39  +9.87  
 12 Liv Boman  2005 Sala Simsällskap   45.02  +14.50  
 13 Judith Forsberg  2005 Gävle Simsällskap   45.17  +14.65  
 14 Tindra Nyström  2005 Hedemora Simsällskap   48.30  +17.78  
           
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final      
1 Elvira Dalin  2003 Sala Simsällskap   31.73    
2 Anna Jönsson  2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb   32.02  +0.29  
 3 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap   33.55  +1.82  
 4 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap   36.11  +4.38  
 5 Maja Edring  2002 Gävle Simsällskap   36.45  +4.72  
 6 Emilia Nordin  2003 Hedemora Simsällskap   42.16  +10.43  
 7 Emmy Nilsson  2003 Hedemora Simsällskap   44.39  +12.66  
 - Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora  DNS    
           
Gren 11, 100m Medley Herrar Alla åldrar - Final      
1 Jakob Källquist  2001 Gävle Simsällskap   1:00.56    
2 Adam Carlsson  2001 Gävle Simsällskap   1:03.49  +2.93  
3 Albin Östlund  2004 Gävle Simsällskap   1:05.82  +5.26  
4 Olle Nilsson  2004 Sala Simsällskap   1:08.29  +7.73  
5 Samuel Sjökvist  2005 Gävle Simsällskap   1:08.83  +8.27  
 6 Olle Wikholm  2004 Gävle Simsällskap   1:09.75  +9.19  
7 Jakob Hanson  2002 Sala Simsällskap   1:09.95  +9.39  
8 Felix Mårvad  2003 Sala Simsällskap    1:10.99  +10.43  
 9 Aston Horn  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:17.58  +17.02  
10 Milton Dalin  2005 Sala Simsällskap   1:20.61  +20.05  
11 Erik Sjökvist  2007 Gävle Simsällskap   1:21.23  +20.67  
12 Ozzy Nylander  2005 Sim 77 Hofors   1:21.74  +21.18  
13 Albin Glaas  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:22.37  +21.81  
14 Elliot Ekman  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:23.83  +23.27  
15 Viggo Brodin  2005 Gävle Simsällskap   1:24.51  +23.95  
16 Sebastian Stolt  2006 Gävle Simsällskap   1:26.90  +26.34  
17 Nils Edberg  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:27.76  +27.20  
18 Joel Torell  2005 Österby Simsällskap   1:29.47  +28.91  
19 Filip Jaworski Lindström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:30.00  +29.44  
20 Linus Bäcke  2006 Falu Simsällskap   1:31.15  +30.59  
21 Ata Östlund Keklik  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:39.55  +38.99  
22 Oscar Glad  2007 Simsällskapet Mora   1:39.86  +39.30  
23 Jerry Nylander  2008 Sim 77 Hofors   1:46.94  +46.38  
24 Oscar Alenius  2007 Hedemora Simsällskap   2:01.78  +1:01.22  
25 Gabriel Bergsvind  2010 Hedemora Simsällskap   2:07.50  +1:06.94  
 - Joacim Nilsson  2005 Hedemora Simsällskap   DSQ    
- Linus Pettersson  2007 Österby Simsällskap   DSQ    
- Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003 Gävle Simsällskap   DNS    
           
Gren 12, 100m Frisim Damer Alla åldrar - Final      
1 Helmi Swanson  2004 Gävle Simsällskap   1:03.99    
2 Frida Florén  2004 Gävle Simsällskap  1:04.59  +0.60  
3 Anna Jönsson  2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb   1:06.63  +2.64  
4 Matilda Nilsson  2004 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:07.04  +3.05  
5 Agnes Edvinsson  2006 Gävle Simsällskap   1:07.97  +3.98  
5 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap  1:07.97  +3.98  
7 Stella Karlsson  2006 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:08.04  +4.05  
8 Ellen Lundin  2005 Falu Simsällskap   1:08.73  +4.74  
9 Junie Mattsson  2007 Gävle Simsällskap   1:08.84  +4.85  
10 Astrid Lönn  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:09.04  +5.05  
 11 Maja Nilsson  2003 Gävle Simsällskap   1:09.13  +5.14  
12 Isabelle Nilsson  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:09.30  +5.31  
13 Moa Kvarnlöf  2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb   1:10.27  +6.28  
14 Stina Hedlund Loman  2006 Gävle Simsällskap   1:10.34  +6.35  
15 Emma Färlin  2006 Falu Simsällskap   1:10.66  +6.67  
16 Hanna Stolt  2004 Gävle Simsällskap  1:11.64  +7.65  
17 Emelie Wijker  2003 Gävle Simsällskap   1:12.11  +8.12  
18 Alice Lundin  2007 Falu Simsällskap   1:12.29  +8.30  
19 Hillevi Östlund  2007 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:12.62  +8.63  
20 Lisa Holfve  2005 Gävle Simsällskap  1:12.79  +8.80  
21 Vilma Hjertberg 2004 Gävle Simsällskap   1:13.70  +9.71  
22 Noemi Megyesi  2005 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:14.95  +10.96  
23 Emilia Nordin  2003 Hedemora Simsällskap   1:15.20  +11.21  
24 Olivia Eriksson  2007 Falu Simsällskap   1:15.66  +11.67  
25 Moa Nordström  2007 Sala Simsällskap   1:16.06  +12.07  
26 Elisha Cloudy Weerasinghe  2006 Hedemora Simsällskap   1:16.23  +12.24  
 27 Anna Sisell  2003 Simsällskapet Mora   1:16.29  +12.30  
 28 Ebba Sundberg  2006 Gävle Simsällskap   1:17.47  +13.48  
29 Liv Boman  2005 Sala Simsällskap   1:17.78  +13.79  
30 Ida Persson  2006 Sim 77 Hofors   1:18.35 +14.36  
31 Doris von Hofsten  2008 Falu Simsällskap   1:18.88  +14.89  
32 Moa Öhlund  2005 Falu Simsällskap   1:19.63  +15.64  
33 Emma Dolan  2006 Hedemora Simsällskap   1:20.43  +16.44  
34 Lovisa Morén  2006 Falu Simsällskap   1:20.53  +16.54  
35 Judith Forsberg  2005 Gävle Simsällskap   1:21.03  +17.04  
36 Ida Lundell  2008 Sala Simsällskap   1:21.12  +17.13  
37 Tindra Nyström  2005 Hedemora Simsällskap   1:22.39  +18.40  
38 Ronja Nordlund  2006 Gävle Simsällskap   1:23.31  +19.32  
39 Emmy Nilsson  2003 Hedemora Simsällskap   1:23.87  +19.88  
40 Mira Björkman  2010 Hedemora Simsällskap   1:24.05  +20.06  
41 Elvira Wiell  2007 Sala Simsällskap   1:24.06  +20.07  
42 Moa Lindblom  2008 Sala Simsällskap   1:25.68  +21.69  
 43 Alma Arfs  2009 Hedemora Simsällskap   1:27.34  +23.35  
44 Alice Byström  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:27.74  +23.75  
45 Othilia Östlund  2010 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:30.58  +26.59  
 46 Majken Lönn  2009 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:31.68  +27.69  
47 Emmy Olsson  2008 Harnäs Skutskär Simsällskap   1:32.06  +28.07  
48 Alicia Kraft  2007 Hedemora Simsällskap   1:35.20  +31.21  
49 Wilma Birelius  2008 Sala Simsällskap   1:39.00  +35.01  
 50 Alina Rücker  2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb   1:40.72  +36.73  
51 Matilda Hölke  2009 Hedemora Simsällskap   1:41.14  +37.15  
 52 Julia Kraft  2008 Hedemora Simsällskap   1:47.78  +43.79  
 53 Josefin Holmkvist  2009 Sim 77 Hofors   1:48.06  +44.07  
 - Moa Antonsson  2007 Sala Simsällskap  DNS    
- Melly Lindberg Sköld  2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb   DNS    
- Evelina Lemon  2006 Falu Simsällskap   DNS    
           
           
           
Uppdaterad: 17 DEC 2019 18:31 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info