Hoppa till sidans innehåll

5-klubbsresultat 25/9 2016


Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler           
Ursimningstid: 47,5 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    45.11  Ursimmad
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    46.46  Ursimmad
Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.62  Ursimmad
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.09  Ursimmad
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    47.68   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.09   
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    49.10   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    49.56   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.72   
10  Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    50.41   
11  Thelma Sundkvist  2003  Sim 77 Hofors    50.44   
12  Wilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    51.10   
13  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    51.56   
14  Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    53.92   
15  Denize Uzun  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.87   
16  Emma Lindström  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    56.96   
17  Daniela Ljungbeck  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:00.47   
18  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    1:08.65   
             
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler           
Ursimningstid: 47,5 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    41.25  Ursimmad
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    45.63  Ursimmad
Andre Kron  2003  Gävle Simsällskap    48.06   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    50.12   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap    54.26   
             
Gren 3, 25m Bröstsim Damer, Finaler           
Ursimningstid: 25,0 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    24.69  Ursimmad
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    25.58   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    26.12   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    26.26   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors    28.27   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.36   
Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    30.27   
Milla Winges  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.90   
Ida Phuls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors    31.29   
10  Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors    35.29   
11  Ebba Asplund  2009  Gävle Simsällskap    36.08   
12  Liv Glumoff  2008  Gävle Simsällskap    46.39   
Agnes Olofsson  2009  Gävle Simsällskap    DSQ   
Frida Linjer  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    DSQ   
             
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar, Finaler           
Ursimningstid: 25,0 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.34   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors    29.24   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap    29.31   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.25   
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    30.50   
Benatah Didriksen  2007  Gävle Simsällskap    36.80   
Arvid Lejon  2007  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    37.68   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    DSQ   
Tor Nordlinder  2008  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    DSQ   
             
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler           
Ursimningstid: 50,0 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    51.34   
Tekle Badsikadze  2005  Gävle Simsällskap    51.82   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    51.90   
Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    54.90   
Ottilia Lejon  2005  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    55.71   
Narin Ahmad  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    56.77   
Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    58.06   
Emilia Lindgren  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.35   
Melanie Malmström  2005  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    1:17.86   
             
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler           
Ursimningstid: 50,0 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    50.29   
Noah Eseland  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    58.33   
             
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler           
Ursimningstid: 52,5 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Linnéa Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    50.34  Ursimmad
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.97  Ursimmad
Ida Zackrisson  2006  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    51.28  Ursimmad
Isabella Phuls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors    57.20   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors    1:01.75   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors    1:02.66   
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap    1:06.40   
Vilde Halvarssen  2006  Gävle Simsällskap    DNF   
Ida Enberg  2006  Gävle Simsällskap    DSQ   
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    DSQ   
             
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler           
Ursimningstid: 52,5 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    52.46  Ursimmad
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.23   
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.88   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    59.14   
Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    1:08.83   
             
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler           
Ursimningstid: 45,0 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    41.15  Ursimmad
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    42.86  Ursimmad
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    42.95  Ursimmad
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.57  Ursimmad
Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    43.74  Ursimmad
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.26  Ursimmad
Linn Andrén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.34  Ursimmad
Wilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    44.73  Ursimmad
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.33   
10  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    45.40   
11  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    45.56   
12  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap    46.99   
13  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.46   
14  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    47.72   
15  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    47.78   
16  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.72   
17  Emma Lindström  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.15   
18  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    59.43   
Denize Uzun  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    DSQ   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    DSQ   
             
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler           
Ursimningstid: 45,0 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Andre Kron  2003  Gävle Simsällskap    42.13  Ursimmad
Elias Walizada  2001  Gävle Simsällskap    42.19  Ursimmad
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    45.03   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    45.72   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap    51.43   
             
Gren 11, 25m Ryggsim Damer, Finaler           
Ursimningstid: 23,0 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    21.90  Ursimmad
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    23.83   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    24.40   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    25.75   
Ida Phuls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors    26.08   
Milla Winges  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    26.56   
Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    27.16   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors    27.85   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors    29.07   
10  Liv Phuls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors    36.63   
11  Frida Linjer  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.72   
12  Agnes Olofsson  2009  Gävle Simsällskap    46.77   
Ebba Asplund  2009  Gävle Simsällskap    DNS   
Mara Caprariu  2007  Gävle Simsällskap    DNS   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    DSQ   
Liv Glumoff  2008  Gävle Simsällskap    DSQ   
             
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler           
Ursimningstid: 23,0 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors    24.58   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    26.54   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    26.68   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    27.06   
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    28.94   
Arvid Lejon  2007  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    34.07   
Benatah Didriksen  2007  Gävle Simsällskap    34.46   
Tor Nordlinder  2008  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    39.30   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap    DSQ   
             
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler           
Ursimningstid: 47,5 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    45.69  Ursimmad
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    46.78  Ursimmad
Tekle Badsikadze  2005  Gävle Simsällskap    49.63   
Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    50.10   
Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.23   
Ottilia Lejon  2005  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    55.29   
Narin Ahmad  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:01.41   
Emilia Lindgren  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:04.60   
Melanie Malmström  2005  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    1:13.23   
             
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler           
Ursimningstid: 47,5 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    44.44  Ursimmad
Noah Eseland  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.36   
             
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler           
Ursimningstid: 50,0 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.58  Ursimmad
Linnéa Cederholm Sandberg  2006  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    45.83  Ursimmad
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap    57.28   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors    57.78   
Isabella Phuls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors    58.28   
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    59.05   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors    1:04.24   
Vilde Halvarssen  2006  Gävle Simsällskap    1:15.25   
             
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler           
Ursimningstid: 50,0 sek           
             
Plac.  Namn  Född  Förening    Tid  Status 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.18   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    55.51   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    55.91   
Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim- Och Hoppklubb    1:02.41   
             
Uppdaterad: 27 SEP 2016 14:52
Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info