Hoppa till sidans innehåll

5-klubb Hofors 2017


Gren 1, 50m Bröstsim Damer 12oä, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status  HSS GSS SSHK Sim 77
                       
       
                       
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  47.22  Ursimmad     10  
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.81    9      
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.96    8      
Tekle Badsikadze  2005  Gävle Simsällskap    49.92      7    
Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  51.65        6  
Ida Ljungren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  52.25        5  
Lea Norberg  2005  Sim 77 Hofors      52.85          4
Narin Ahmad  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.99    3      
Daniela Ljungbeck  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    53.57    2      
11  Saga Undervill  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  53.98        1  
12  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap    55.36           
13  Elin Persson  2004  Sim 77 Hofors      55.48           
14  Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.49           
15  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    1:00.77           
16  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.15           
17  Olivia Backström  2005  Sim 77 Hofors      1:11.56           
                       
                       
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler                   
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Andre Kron  2003  Gävle Simsällskap    45.66  Ursimmad   10    
Markus Troedsson  2004  Gävle Simsällskap    49.56      9    
Julian Hornström  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    59.08    8      
Billy Appelgren  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:09.77        7  
Mattias Norrsken  2004  Gävle Simsällskap    1:12.61      6    
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    DSQ           
                       
                       
Gren 3, 25m Bröstsim Damer 9 oy, Finaler                   
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    25.65    10      
Milla Winges  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    26.38    9      
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.08    8      
Ida Puhls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors      28.16          7
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors      31.10          6
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.25    5      
Tua Hvitt  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.30    4      
                       
                       
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar 9oy, Finaler                   
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors      28.88          10
Ata Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.73    9      
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.16    8      
                       
                       
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Enya Söderlind  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  52.64        10  
Tyra Snällman  2006  Sim 77 Hofors      53.44          9
Alice Lindmark  2006  Gävle Simsällskap    56.30      8    
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors      57.03          7
Paula Sultana  2006  Sim 77 Hofors      58.85          6
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors      1:00.07          5
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:00.58    4      
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap    1:01.29      3    
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors      1:01.98          2
10  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap    1:02.32      1    
                       
                       
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.10    10      
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    58.00      9    
Nicklas Rosenfelt  2006  Sim 77 Hofors      1:05.86          8
Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:09.69        7  
                       
                       
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 10år, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.12  Ursimmad 10      
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    52.85      9    
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.29    8      
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.29    7      
Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:03.74        6  
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors      1:04.45          5
Meja Oswaldson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:04.97    4      
Joline Nilsson  2007  Sim 77 Hofors      1:09.39          3
Astrid Gailleton Tänglander  2007  Sim 77 Hofors      DSQ           
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap    DSQ           
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  DSQ           
                       
                       
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10år, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap    1:00.18      10    
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:00.70        9  
                       
                       
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 12oä, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    43.10  Ursimmad   10    
Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.66  Ursimmad 9      
Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.68  Ursimmad 8      
Tekle Badsikadze  2005  Gävle Simsällskap    45.69      7    
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.41    6      
Lea Norberg  2005  Sim 77 Hofors      47.52          5
Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  47.92        4  
Saga Undervill  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  48.92        3  
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.98    2      
10  Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.03    1      
11  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.49           
12  Elin Persson  2004  Sim 77 Hofors      52.03           
13  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    55.28           
14  Narin Ahmad  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.07           
15  Karolina Åberg  2005  Gävle Simsällskap    1:01.23           
16  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap    1:09.11           
17  Olivia Backström  2005  Sim 77 Hofors      1:11.85           
                       
                       
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 12oä, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap    43.16  Ursimmad   10    
Markus Troedsson  2004  Gävle Simsällskap    43.82  Ursimmad   9    
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.41  Ursimmad 8      
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap    45.00  Ursimmad   7    
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap    48.49      6    
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.08    5      
Martin Friedrich Torres  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.95    4      
Billy Appelgren  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  55.94        3  
Julian Hornström  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap    58.98    2      
10  Mattias Norrsken  2004  Gävle Simsällskap    1:16.07      1    
                       
                       
Gren 11, 25m Ryggsim Damer 9oy, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Milla Winges  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    22.85  Ursimmad 10      
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    23.56  Ursimmad 9      
Ida Puhls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors      25.69          8
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors      27.11          7
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    27.78    6      
Tua Hvitt  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    27.99    5      
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.73    4      
Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors      44.15          3
                       
                       
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar 9oy, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors      26.52          10
Ata Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.09    9      
Anton Rosenfelt  2009  Sim 77 Hofors      29.78          8
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.35    7      
                       
                       
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 11år, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors      53.03          10
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap    53.83      9    
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors      54.18          8
Alice Lindmark  2006  Gävle Simsällskap    56.41      7    
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    56.48    6      
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors      1:01.30          5
Paula Sultana  2006  Sim 77 Hofors      1:03.46          4
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    1:09.63      3    
                       
                       
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 11år, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.54    10      
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.32    9      
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    54.17      8    
Nicklas Rosenfelt  2006  Sim 77 Hofors      58.11          7
Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:04.37        6  
                       
                       
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 10år, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
                       
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    45.38  Ursimmad   10    
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.87  Ursimmad 9      
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.90    8      
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.98    7      
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  59.57        6  
Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:00.92        5  
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors      1:01.47          4
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap    1:11.58      3    
Astrid Gailleton Tänglander  2007  Sim 77 Hofors      1:13.70          2
Meja Oswaldson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    DSQ           
                       
                       
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 10år, Finaler                 
                       
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status         
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap    57.35      10    
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:00.05        9  
                       
                270 172 97 153
                       
Uppdaterad: 30 JAN 2017 09:48
Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info