Hoppa till sidans innehåll

5-klubb 2 HSS


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  5-Klubb nr 2    Utskriftsdatum  17 mars 2019   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  20:31   
  Arrangör  Harnäs Skutskär Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 mars 2019         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Dam 12år ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap            45.52   
Nellie Granholm  2006  Gävle Simsällskap            47.19   
Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            48.46   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.85   
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors            50.20   
Bano Mohammed  2005  Gävle Simsällskap            50.35   
Isabella Ågren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.17   
Meja Oswaldson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.79   
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap            52.82   
10  Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap            54.21   
11  Frida Linjer  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            56.20   
12  Ellen Dahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.13   
13  Ebba Pihl  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            57.36   
14  Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors            58.13   
15  Felicia Hartelius  2006  Gävle Simsällskap            58.63   
16  Tania Vanghelescu  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:04.23   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herr 12år ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Brodin  2005  Gävle Simsällskap            51.22   
Emir Toktaliev  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.32   
Moltaz Andersson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.44   
Måns Jakobsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.82   
Oscar Lundberg  2006  Gävle Simsällskap            55.78   
Anton Dahl  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            55.92   
Daniel Toktaliev  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            58.83   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            59.60   
Hampus Olander  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:00.00   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Damer 9 år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alina Elisabeth Rücker  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.10   
Viola Forsberg  2010  Gävle Simsällskap            28.16   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            29.27   
Alice Svallin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.14   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.89   
Iris Höög  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.51   
Emma Felmeri  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.60   
Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors            31.76   
Molly Dahlgren  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.86   
10  Tilda Skärström  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.92   
11  Molly Gäfvert  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.98   
12  Tess Tuominen  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.81   
13  Tyra Karlsson  2010  Sim 77 Hofors            34.22   
14  Diana Cetin  2010  Gävle Simsällskap            35.77   
15  Elvira Östlund  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.31   
16  Alma Cargerman  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.35   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar 9år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Schylander  2010  Sim 77 Hofors            30.29   
Alvin Visuri  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.91   
Vinston Degerman  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.08   
Liam Stjärnborg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.84   
Carl Severin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.11   
Benjamin Åkenes Johnsson  2010  Gävle Simsällskap            37.26   
Sture Östman  2010  Gävle Simsällskap            37.43   
Joel Kilander  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.61   
Walter Horn  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.75   
10  Alex Wigh  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.19   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.40   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.82   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            53.12   
Alva Svallin  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.87   
Tua Hvitt  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.90   
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:00.30   
Jennifer Åberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:01.44   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:01.91   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.55   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.65   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            56.95   
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:01.46   
Linus Åkerling  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:06.32   
Elias Ridderborg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:08.41   
Isak Forsberg  2008  Gävle Simsällskap            1:16.32   
Gordon Lundeberg  2009  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.45   
Josefin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors            1:00.55   
Julia Parenmark  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:04.09   
Matilda Konradsson  2009  Gävle Simsällskap            1:07.92   
Selihom Michael  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:10.61   
Kajsa Bergquist  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:18.55   
Nova Karlsson  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:23.60   
Liv Gradin  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:28.92   
Isabella Edman  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:29.08   
10  Elise Suau Gunnarsson  2009  Gävle Simsällskap            1:40.44   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            56.55   
Levi Waxin  2009  Gävle Simsällskap            1:01.66   
Max Lilliendahl  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:02.46   
Leo Freimuth  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:11.90   
Vilgot Johansson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:12.20   
Sebastian Albornoz  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:29.30   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer 12år ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            37.18   
Isabella Ågren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.15   
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors            38.64   
Judit Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.73   
Bano Mohammed  2005  Gävle Simsällskap            40.77   
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap            41.90   
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap            45.31   
Felicia Hartelius  2006  Gävle Simsällskap            45.33   
Ronja Kindahl  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.77   
10  Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors            48.35   
11  Ellen Dahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.02   
12  Meja Oswaldson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.52   
13  Ebba Pihl  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            54.40   
14  Frida Linjer  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            56.44   
15  Tania Vanghelescu  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:01.01   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar 12år ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viggo Brodin  2005  Gävle Simsällskap            37.89   
Moltaz Andersson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.53   
Oscar Lundberg  2006  Gävle Simsällskap            39.59   
Måns Jakobsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.95   
Anton Dahl  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.11   
Hampus Olander  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.75   
Daniel Toktaliev  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.30   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Damer 9år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Skärström  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            21.30   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            22.74   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.83   
Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors            23.85   
Alina Elisabeth Rücker  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            24.35   
Viola Forsberg  2010  Gävle Simsällskap            25.85   
Liv Fagerström  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            26.00   
Molly Gäfvert  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.38   
Tyra Karlsson  2010  Sim 77 Hofors            30.38   
10  Alice Svallin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.96   
11  Iris Höög  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.51   
12  Alma Cargerman  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.10   
13  Molly Dahlgren  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.34   
14  Diana Cetin  2010  Gävle Simsällskap            36.98   
15  Elvira Östlund  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.29   
                     
 
Gren 12, 25m Frisim Herrar 9år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Schylander  2010  Sim 77 Hofors            21.55   
Carl Severin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.34   
Alvin Visuri  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.74   
Vinston Degerman  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.62   
Walter Horn  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.34   
Liam Stjärnborg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.47   
Sture Östman  2010  Gävle Simsällskap            33.53   
Alex Wigh  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.03   
Takeo-Li Örtoft  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.34   
10  Joel Kilander  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.56   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            45.94   
Alva Svallin  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.44   
Jennifer Åberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:01.99   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.53   
Isak Forsberg  2008  Gävle Simsällskap            58.42   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.13   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.20   
Selihom Michael  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.87   
Josefin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors            52.22   
Isabella Edman  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:08.53   
Matilda Konradsson  2009  Gävle Simsällskap            1:09.30   
Liv Gradin  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:09.35   
Nova Karlsson  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:11.84   
Elise Suau Gunnarsson  2009  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Lilliendahl  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.33   
Leo Freimuth  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.20   
Sebastian Albornoz  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            59.14   
Vilgot Johansson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:04.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  17 mars 2019 
Licensierad till: Harnäs-Skutskär Simsällskap  Utskriftstid  20:31 
 
Uppdaterad: 18 MAR 2019 08:25 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info