Hoppa till sidans innehåll

5-klubb 2 2018


Resultat Totalt - Officiell                   
                   
  Tävling  5-Klubb nr 2    Utskriftsdatum  18 mars 2018         
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  17:52        
  Arrangör  Harnäs Skutskär Simsällskap               
  Bassäng  25m               
  Tävlingsdatum  18 mars 2018               
                   
                   
Gren 1, 50m Bröstsim Dam 12år ä, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap          46.01  Ursimmad
Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap          46.70  Ursimmad
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb          46.84  Ursimmad
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap          47.32  Ursimmad
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap          47.91   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors          48.71   
Narin Ahmad  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap          49.75   
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap          50.20   
Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap          51.72   
10  Emma Lindström  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap          52.12   
11  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap          52.76   
12  Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors          53.13   
13  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap          55.07   
14  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors          55.28   
15  Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors          1:05.44   
16  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap          1:07.11   
Agrin Tak  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap          DNS   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap          DNS   
Bano Mohammed  2005  Gävle Simsällskap          DSQ   
                   
                   
Gren 2, 50m Bröstsim Herr 12år ä, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Martin Riljak  2004  Gävle Simsällskap          41.46  Ursimmad
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap          48.26   
Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb          1:02.77   
Billy Appelgren  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb          1:07.22   
                   
                   
Gren 3, 25m Bröstsim Damer 9 år y, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap          26.82   
Ella Snellman  2009  Sim 77 Hofors          29.48   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap          30.60   
Viola Forsberg  2010  Gävle Simsällskap          30.73   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap          32.55   
Josefin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors          33.15   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap          34.09   
Aryana Khalil  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          34.44   
Molly Lindberg  2009  Sim 77 Hofors          40.04   
10  Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors          47.53   
Julia Parenmark  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap          DSQ   
Tyra Karlsson  2010  Sim 77 Hofors          DSQ   
                   
                   
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar 9år y, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          28.97   
Olle Hedenström  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          33.13   
Levi Waxin  2010  Gävle Simsällskap          33.39   
Rasmus Holfve  2010  Gävle Simsällskap          35.90   
Linus Schylander  2010  Sim 77 Hofors          40.01   
Sebastian Albornoz  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap          44.46   
Hjalmar Edorsson  2009  Gävle Simsällskap          46.11   
Lukas Clavebro  2011  Gävle Simsällskap          DNS   
Gordon Lundberg  2009  Gävle Simsällskap          DSQ   
                   
                   
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap          57.10   
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb          57.28   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors          59.24   
Sofie Sahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:12.40   
Ellen Dahlin  2007  Gävle Simsällskap          1:16.24   
Tania Vanghelescu  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:26.68   
                   
                   
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          51.30   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap          52.44   
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb          58.43   
Måns Jakobsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:00.72   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb          DSQ   
                   
                   
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 10år, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Ida Puhls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors          54.53   
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          58.40   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          59.00   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors          59.40   
Alicia Ivarsson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb          1:00.66   
Tua Hvit  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:03.30   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:04.35   
Liv Glumoff  2008  Gävle Simsällskap          1:05.81   
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb          1:08.77   
10  Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb          1:13.07   
                   
                   
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10år, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          53.67   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors          56.83   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          56.93   
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:02.31   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap          1:02.82   
Isak Forsberg  2008  Gävle Simsällskap          1:28.17   
                   
                   
Gren 9, 50m Frisim Damer 12år ä, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap          36.08  Ursimmad
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap          36.15  Ursimmad
Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap          37.90  Ursimmad
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap          40.10   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors          40.91   
Emma Lindström  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap          41.08   
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap          42.09   
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors          42.37   
Narin Ahmad  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap          43.96   
10  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap          45.77   
11  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap          46.71   
12  Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap          47.69   
13  Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors          53.12   
14  Bano Mohammed  2005  Gävle Simsällskap          58.28   
Agrin Tak  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap          DNS   
                   
                   
Gren 10, 50m Frisim Herrar 12år ä, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Billy Appelgren  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb          38.56  Ursimmad
Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb          54.47   
                   
                   
Gren 11, 25m Frisim Damer 9år y, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Ella Snellman  2009  Sim 77 Hofors          23.17   
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap          23.96   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap          27.62   
Josefin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors          27.70   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap          27.89   
Viola Forsberg  2010  Gävle Simsällskap          28.11   
Tilda Skärström  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb          29.57   
Molly Lindberg  2009  Sim 77 Hofors          29.86   
Aryana Khalil  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          29.92   
10  Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap          29.93   
11  Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors          32.19   
12  Julia Parenmark  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap          34.22   
13  Tyra Karlsson  2010  Sim 77 Hofors          35.76   
                   
                   
Gren 12, 25m Frisim Herrar 9år y, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          25.84   
Linus Schylander  2010  Sim 77 Hofors          27.65   
Sebastian Albornoz  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap          27.95   
Olle Hedenström  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb          29.76   
Hjalmar Edorsson  2009  Gävle Simsällskap          42.28   
                   
                   
Gren 13, 50m Frisim Damer 11år, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb          43.49   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors          53.36   
Sofie Sahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:03.40   
Tania Vanghelescu  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:26.44   
                   
                   
Gren 14, 50m Frisim Herrar 11år, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb          46.26   
Måns Jakobsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap          53.92   
                   
                   
Gren 15, 50m Frisim Damer 10år, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Ida Puhls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors          42.45  Ursimmad
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb          47.77   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          47.80   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors          47.95   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb          49.51   
Alicia Ivarsson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb          51.28   
Tua Hvit  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          51.87   
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          55.41   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          57.42   
10  Liv Glumoff  2008  Gävle Simsällskap          1:05.06   
                   
                   
Gren 16, 50m Frisim Herrar 10år, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening          Tid  Status 
                   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.44  Ursimmad
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          42.66  Ursimmad
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors          44.04  Ursimmad
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap          52.37   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap          54.62   
Isak Forsberg  2008  Gävle Simsällskap          1:05.42   
                   
                   
Gren 19, 4X25m Frisim Mixed, Finaler                   
                   
Plac.  Namn  Född  Förening    25m      Tid  Status 
                   
Lag 1 Gss  Gävle Simsällskap          1:13.74   
        1:13.74      1:13.74   
        1:13.74      1:13.74   
Hss  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:32.11   
        1:32.11      1:32.11   
        1:32.11      1:32.11   
Lag 2 Sim 77 Hofors  Sim 77 Hofors          1:35.91   
        1:35.91      1:35.91   
        1:35.91      1:35.91   
Lag 1 Sim 77 Hofors  Sim 77 Hofors          1:40.41   
        1:40.41      1:40.41   
        1:40.41      1:40.41   
Lag 2 Gss  Gävle Simsällskap          1:42.08   
        1:42.08      1:42.08   
        1:42.08      1:42.08   
                   
                   
Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  18 mars 2018               
Licensierad till: Harnäs-Skutskär Simsällskap  Utskriftstid  17:52              
                   
Uppdaterad: 19 MAR 2018 17:38 Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info