Hoppa till sidans innehåll

5-klubb1 Hofors


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Femklubb    Utskriftsdatum  04 februari 2018   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  14:54   
  Arrangör  Sim 77         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2018         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap            47.75   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            48.67   
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            48.86   
Lea Norberg  2005  Sim 77 Hofors            49.44   
Tekle Badsikadsze  2005  Gävle Simsällskap            49.81   
Tyra Snellman  2006  Sim 77 Hofors            51.46   
Emma Lindström  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.48   
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors            53.92   
Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            56.05   
10  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            56.42   
11  Alicia Grönlund  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            56.81   
12  Bano Mohammed  2005  Gävle Simsällskap            1:03.95   
13  Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors            1:04.94   
14  Emilia Lindgren  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:08.60   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar 12 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            50.31   
Billy Appelgren  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:08.06   
Berhem Khalil  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:10.17   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Damer 9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            27.66   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.57   
Viola Forsberg  2010  Gävle Simsällskap            29.12   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            33.56   
Julia Parnemark  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.23   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.28   
Elin Olsson  2009  Gävle Simsällskap            36.84   
Aryana Khalil  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.08   
Molly Gäfvert  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.76   
10  Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors            48.89   
Ella Snellman  2009  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar9år oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.99   
Olle Hedenström  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.56   
Lukas Clavebro  2011  Gävle Simsällskap            47.80   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            56.78   
Meja Oswaldson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.52   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors            1:00.51   
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap            1:01.89   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.61   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            51.78   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.07   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:05.23   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.67   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            59.24   
Ida Puhls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors            59.41   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            1:02.96   
Liv Glumoff  2008  Gävle Simsällskap            1:06.06   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:06.83   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:09.33   
Ingrid Oras  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.10   
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            58.94   
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:04.84   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            1:08.75   
Linus Åkerling  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:18.56   
Philip Lindgren  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:25.63   
Ville Lenströmer  2008  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer12 å oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.87   
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.22   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.32   
Lea Norberg  2005  Sim 77 Hofors            46.23   
Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            47.73   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            48.07   
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors            48.82   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            49.11   
Alicia Grönlund  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.43   
10  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            49.82   
11  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            55.22   
12  Emma Lindström  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.32   
13  Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors            56.29   
14  Emilia Lindgren  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:03.06   
15  Bano Mohammed  2005  Gävle Simsällskap            1:09.96   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 12å oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            45.88   
Billy Appelgren  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.28   
Berhem Khalil  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:00.05   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer 9 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.59   
Ella Snellman  2009  Sim 77 Hofors            27.25  dömd före 
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            27.25   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            31.27  Dömd före 
Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors            31.27   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.30   
Molly Gäfvert  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.47   
Tyra Karlsson  2010  Sim 77 Hofors            38.50   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar 9oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Schylander  2010  Sim 77 Hofors            27.90   
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.50   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.35   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.41   
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            55.71   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors            55.97   
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap            1:13.16   
Meja Oswaldson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:18.32   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 11 år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.05   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.14   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            55.92   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.91   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            52.11   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.05   
Ida Puhls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors            55.78   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.59   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            58.93   
Liv Glumoff  2008  Gävle Simsällskap            1:05.48   
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:06.54   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            54.57   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.05   
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:02.30   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            1:07.18   
Ville Lenströmer  2008  Gävle Simsällskap            1:15.23   
Philip Lindgren  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:05.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2018 
Licensierad till: Sim 77 Hofors  Utskriftstid  14:54 
 
Uppdaterad: 05 FEB 2018 11:17
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info