Hoppa till sidans innehåll

5-klubb 1 2019


Resultat Totalt - Officiell               
               
  Tävling  5 klubb deltävling 1    Utskriftsdatum  03 februari 2019     
  Tävlingsort  Sandviken    Utskriftstid  21:28     
  Arrangör  SSHK           
  Bassäng  25m           
  Tävlingsdatum  03 februari 2019           
               
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler               
Ursimningstid: 47,5 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Nellie Granholm  2006  Gävle Simsällskap      48.91   
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap      49.61   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap      49.71   
Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap      50.59   
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap      51.56   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap      51.82   
Meja Oswaldson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      53.13   
Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors      54.62   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors      55.24   
10  Linn Mcgougan  2007  Gävle Simsällskap      55.69   
11  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap      56.96   
12  Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap      57.02   
13  Sofie Sahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:09.94   
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors      DNS   
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb      DNS   
               
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler               
Ursimningstid: 47,5 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Anton Dahl  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb      57.06   
Måns Jakobsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      57.42   
Oscar Lundberg  2006  Gävle Simsällskap      59.45   
Benayah Didriksen  2007  Gävle Simsällskap      59.73   
Hampus Olander  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:00.83   
Filip Tapper  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:18.56   
               
Gren 3, 25m Bröstsim Damer, Finaler               
Ursimningstid: 25,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Viola Forsberg  2010  Gävle Simsällskap      27.08   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap      28.72   
Alina Elisabeth Rücker  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb      29.73   
Emma Felmeri  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap      30.80   
Iris Höög  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap      31.49   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      31.72   
Alice Svallin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap      31.81   
Tilda Skärström  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb      31.98   
Tyra Karlsson  2010  Sim 77 Hofors      33.12   
10  Molly Gäfvert  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      33.50   
11  Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors      34.16   
12  Molly Dahlgren  2011  Gävle Simsällskap      34.36   
13  Lucia Eliasson  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb      35.50   
14  Arven Didriksen  2010  Gävle Simsällskap      38.38   
Sara Fohn  2010  Gävle Simsällskap      DSQ   
               
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar, Finaler               
Ursimningstid: 25,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Linus Schylander  2010  Sim 77 Hofors      29.05   
Oliver Tapper  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb      33.23   
Rasmus Holfve  2010  Gävle Simsällskap      34.55   
Benjamin Åkenes Johnson  2010  Gävle Simsällskap      36.39   
Joel Kilander  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      42.28   
Lukas Clavebro  2011  Gävle Simsällskap      DNS   
Liam Stjärnborg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      DSQ   
Vinston Degerman  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      DSQ   
               
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler               
Ursimningstid: 50,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      51.37   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors      53.66   
Alva Svallin  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      57.10   
Tua Hvit  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      58.72   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:01.02   
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:04.85   
Liv Glumoff  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:06.51   
Jennifer Åberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:07.55   
Ida Pettersson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:18.88   
10  Tilde Öhman  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:22.00   
               
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler               
Ursimningstid: 50,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      52.31   
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      54.05   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap      58.62   
Linus Åkerling  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:02.99   
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:06.59   
Elias Ridderborg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:17.45   
Isak Forsberg  2008  Gävle Simsällskap      DNS   
Gordon Lundeberg  2008  Gävle Simsällskap      DSQ   
               
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler               
Ursimningstid: 52,5 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap      53.20   
Joesfin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors      1:00.40   
Julia Parenmark  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:04.10   
Matilda Konradsson  2009  Gävle Simsällskap      1:05.14   
Clara Östlund  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:05.54   
Krista Harjula  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:52.92   
Hafsah Hammad  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      DNS   
Nova Karlsson  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap      DSQ   
Selihom Michael  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      DSQ   
               
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler               
Ursimningstid: 52,5 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Isaiah Didriksen  2009  Gävle Simsällskap      1:03.29   
Max Liliedahl  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:04.48   
Levi Waxin  2009  Gävle Simsällskap      1:05.70   
Vilgot Johansson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:16.54   
Leo Freimuth  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap      DSQ   
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      DSQ   
               
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler               
Ursimningstid: 45,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Tyra Snellman  2006  Sim 77 Hofors      40.63  Ursimmad
Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap      44.63  Ursimmad
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap      44.79  Ursimmad
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap      45.38   
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap      46.55   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap      47.02   
Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors      51.32   
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap      55.89   
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap      57.35   
10  Meja Oswaldson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      59.63   
11  Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors      59.85   
12  Sofie Sahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:03.80   
Isabelle Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors      DNS   
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb      DNS   
Linn Mcgougan  2007  Gävle Simsällskap      DNS   
               
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler               
Ursimningstid: 45,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Oscar Lundberg  2006  Gävle Simsällskap      52.88   
Hampus Olander  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap      56.01   
Anton Dahl  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb      58.23   
Benayah Didriksen  2007  Gävle Simsällskap      58.27   
Filip Tapper  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:03.02   
Viggo Brodin  2005  Gävle Simsällskap      DNS   
               
Gren 11, 25m Ryggsim Damer, Finaler               
Ursimningstid: 23,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      24.47   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap      24.90   
Tilda Skärström  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb      25.25   
Viola Forsberg  2010  Gävle Simsällskap      26.19   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      27.06   
Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors      27.47   
Alice Svallin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap      29.97   
Molly Gäfvert  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      30.22   
Tyra Karlsson  2010  Sim 77 Hofors      30.44   
10  Lucia Eliasson  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb      31.16   
11  Emma Felmeri  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap      32.25   
12  Alina Elisabeth Rücker  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb      34.97   
13  Iris Höög  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap      35.56   
14  Molly Dahlgren  2011  Gävle Simsällskap      35.63   
               
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler               
Ursimningstid: 23,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Liam Stjärnborg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      46.78   
Vinston Degerman  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      49.70   
Linus Schylander  2010  Sim 77 Hofors      52.93   
Joel Kilander  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:09.42   
Lukas Clavebro  2011  Gävle Simsällskap      DNS   
               
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler               
Ursimningstid: 47,5 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Tua Hvit  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      46.78  Ursimmad
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      47.95   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors      49.52   
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      49.70   
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      52.93   
Alva Svallin  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:09.42   
Ida Pettersson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:10.00   
Jennifer Åberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:12.12   
Tilde Öhman  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:13.27   
               
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler               
Ursimningstid: 47,5 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      47.08  Ursimmad
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap      53.17   
Isak Forsberg  2008  Gävle Simsällskap      58.05   
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb      58.83   
Elias Ridderborg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:12.05   
Simon Fohn  2008  Gävle Simsällskap      1:31.71   
               
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler               
Ursimningstid: 50,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap      51.16   
Selihom Michael  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:03.22   
Joesfin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors      1:03.51   
Matilda Konradsson  2009  Gävle Simsällskap      1:10.67   
Clara Östlund  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:11.28   
Krista Harjula  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:13.52   
Nova Karlsson  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:23.54   
Hafsah Hammad  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      DNS   
               
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler               
Ursimningstid: 50,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening      Tid  Status 
Max Liliedahl  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      55.74   
Isaiah Didriksen  2009  Gävle Simsällskap      1:05.68   
Leo Freimuth  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:06.39   
Vilgot Johansson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb      1:11.51   
               
Gren 17, 4*25 m bröstsim, Finaler               
Ursimningstid: 50,0 sek               
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  Tid  Status 
T2  Gävle Simsällskap      1:28.00   
Team Girlpower  Gävle Simsällskap      1:37.11   
Legenderna  Gävle Simsällskap      1:48.70   
Torskar  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:52.28   
Laxar  Harnäs Skutskär Simsällskap      1:58.70   
Sim 77  Sim 77 Hofors      1:59.40   
Sshk 2  Sandvikens Sim och Hoppklubb      2:07.91   
Hajarna  Harnäs Skutskär Simsällskap      2:11.44   
Kingsen  Gävle Simsällskap      2:12.68   
10  Sshk 1  Sandvikens Sim och Hoppklubb      2:13.56   
11  Delfiner  Harnäs Skutskär Simsällskap      2:18.12   
               
Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2019           
Licensierad till: Sandvikens Sim och Hoppklubb  Utskriftstid  21:28           
Uppdaterad: 07 FEB 2019 13:07 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info