Hoppa till sidans innehåll

Hofors Cup 2018


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Hofors cup    Utskriftsdatum  12 december 2018   
  Tävlingsort  Hofors    Utskriftstid  19:22   
  Arrangör  Sim 77         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap            26.24   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            28.12   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            28.78   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            28.86   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.88   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap            29.24   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            29.74   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.76   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.50   
10  Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            33.68   
11  André Kron  2003  Gävle Simsällskap            34.80   
12  Quintin Bröms  2003  Simsällskapet Mora            35.43   
13  Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            35.71   
14  Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.95   
15  Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            40.41   
16  Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.02   
17  Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.53   
18  Robin Boisen  1999  Kungsbacka Simsällskap            51.38   
19  Oscar Glad  2007  Simsällskapet Mora            52.14   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.84   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            29.31   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            29.38   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            29.65   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.82   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            30.25   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.34   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.58   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            31.24   
10  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            31.61   
11  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            31.82   
12  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            31.98   
13  Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.99   
14  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.11   
15  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.16   
16  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            32.27   
17  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            32.75   
18  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.77   
19  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            32.81   
20  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.19   
21  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            33.29   
22  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            33.63   
23  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            33.71   
24  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.76   
25  Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.87   
26  Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.21   
27  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            34.93   
27  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            34.93   
29  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            35.05   
30  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            35.13   
31  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            35.20   
32  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            35.39   
33  Emilia Björkman  2006  Österby Simsällskap            36.09   
33  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            36.09   
35  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            36.29   
36  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors            36.51   
37  Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap            36.82   
38  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            37.27   
39  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap            37.40   
40  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap            37.48   
41  Tyra Snellman  2006  Sim 77 Hofors            37.57   
42  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap            38.23   
43  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap            38.45   
44  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            38.75   
45  Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            38.89   
46  Mira Björkman  2010  Hedemora Simsällskap            39.78   
47  Emmy Scherdin  2008  Österby Simsällskap            39.99   
48  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            40.36   
49  Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            40.92   
50  Agnes Ekholm  2006  Österby Simsällskap            41.90   
51  Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            42.73   
52  Natella Harutyunyan  2004  Hedemora Simsällskap            42.82   
53  Roshwen Sular  2006  Sim 77 Hofors            43.03   
54  Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.40   
55  Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.58   
56  Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.07   
57  Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.09   
58  Josefin Björkman  2008  Österby Simsällskap            45.44   
59  Mathilda Flyckt  2008  Hedemora Simsällskap            45.48   
60  Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            47.72   
61  Milena Voskanyn  2007  Hedemora Simsällskap            48.12   
62  Josefin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors            52.98   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.09   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            30.27   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            30.70   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            31.00   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap            31.37   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.72   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            35.36   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            35.49   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            36.65   
10  André Kron  2003  Gävle Simsällskap            36.76   
11  Ozzy Nylander  2005  Sim 77 Hofors            38.11   
12  Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.36   
13  Linus Pettersson  2007  Österby Simsällskap            44.01   
14  Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            44.46   
15  Oscar Glad  2007  Simsällskapet Mora            45.09   
16  Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.94   
17  Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            46.59   
18  Joel Torell  2005  Österby Simsällskap            51.05   
19  Oliver Tapper  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            53.13   
20  Robin Boisen  1999  Kungsbacka Simsällskap            55.58   
22  Filip Tapper  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            58.44   
23  Vilhelm Söderberg  2008  Österby Simsällskap            1:04.47   
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Leo Fjellborg  2006  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.84   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            35.54   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.91   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            36.15   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            37.66   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.88   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            38.92   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            39.28   
Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            40.40   
10  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            40.54   
11  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.21   
12  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            42.26   
13  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.55   
14  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            43.06   
15  Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            43.10   
16  Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.42   
17  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.50   
18  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            43.65   
19  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            44.12   
20  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.13   
21  Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            44.18   
22  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            44.27   
23  Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.34   
24  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            44.50   
25  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.60   
26  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.00   
27  Emilia Björkman  2006  Österby Simsällskap            45.42   
28  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            45.86   
29  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            46.29   
30  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            46.44   
31  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            46.49   
32  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            46.53   
33  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            46.87   
34  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            47.14   
35  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            47.62   
36  Tyra Snellman  2006  Sim 77 Hofors            48.22   
37  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors            48.33   
38  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap            51.08   
39  Mira Björkman  2010  Hedemora Simsällskap            51.31   
40  Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap            51.37   
41  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            51.39   
42  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap            52.10   
43  Stella Malm  2006  Borlänge Simsällskap            52.44   
44  Ebba Axelsson  2006  Borlänge Simsällskap            52.49   
45  Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.47   
46  Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.32   
47  Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.43   
48  Agnes Ekholm  2006  Österby Simsällskap            56.12   
49  Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.65   
50  Josefin Björkman  2008  Österby Simsällskap            57.86   
51  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap            57.96   
52  Mathilda Flyckt  2008  Hedemora Simsällskap            58.92   
53  Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            59.99   
54  Josefin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors            1:01.43   
55  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap            1:03.53   
56  Milena Voskanyn  2007  Hedemora Simsällskap            1:04.65   
Emmy Scherdin  2008  Österby Simsällskap            DSQ   
Natella Harutyunyan  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    27.37        57.02   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    27.93        58.57   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    28.08        58.85   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    28.57        58.92   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    27.76        59.73   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    29.11        59.77   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.92        1:02.16   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    30.24        1:03.40   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.99        1:07.51   
10  Quintin Bröms  2003  Simsällskapet Mora    33.18        1:08.01   
11  Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    33.32        1:09.36   
12  Ozzy Nylander  2005  Sim 77 Hofors    33.78        1:10.60   
13  Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.82        1:15.37   
14  Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap    36.86        1:18.22   
15  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.26        1:24.38   
16  Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.10        1:24.92   
17  Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.56        1:26.23   
18  Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    42.24        1:32.26   
Leo Fjellborg  2006  Simsällskapet Mora            DSQ   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.06        1:10.14   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    31.59        1:10.54   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    33.17        1:11.09   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.97        1:11.79   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.68        1:15.80   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora    36.67        1:16.58   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    34.99        1:16.74   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.87        1:19.30   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    37.13        1:19.59   
10  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    37.95        1:19.71   
11  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    37.05        1:20.35   
12  Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.74        1:21.14   
13  Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    37.02        1:21.27   
14  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.22        1:22.60   
15  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    38.85        1:22.70   
16  Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.94        1:24.52   
17  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.30        1:24.77   
18  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.83        1:25.04   
19  Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.89        1:25.44   
20  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    37.97        1:26.12   
21  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap    38.75        1:26.26   
22  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.52        1:27.22   
23  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    40.69        1:28.38   
24  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    42.98        1:28.85   
25  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    42.81        1:29.19   
26  Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora    40.73        1:30.07   
27  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    41.90        1:30.63   
28  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    42.62        1:30.90   
29  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap    42.50        1:31.37   
30  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    40.99        1:31.78   
31  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    42.67        1:32.13   
32  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors    46.49        1:36.12   
33  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap    47.63        1:36.74   
34  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    45.19        1:37.70   
35  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap    46.01        1:37.96   
36  Mira Björkman  2010  Hedemora Simsällskap    44.48        1:38.35   
37  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap    45.90        1:38.59   
38  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap    45.08        1:40.44   
39  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    49.22        1:43.99   
40  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap    49.50        1:46.86   
41  Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    53.05        1:50.74   
42  Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.78        1:53.91   
43  Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors    55.45        1:55.13   
44  Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.62        1:57.73   
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Milena Voskanyn  2007  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Natella Harutyunyan  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap            31.30   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap            32.22   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            32.60   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            32.92   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            33.06   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            37.26   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.04   
Quintin Bröms  2003  Simsällskapet Mora            38.36   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            38.41   
10  Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.85   
11  André Kron  2003  Gävle Simsällskap            40.94   
12  Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.50   
13  Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.37   
14  Ozzy Nylander  2005  Sim 77 Hofors            42.41   
15  Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            42.51   
16  Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            46.26   
17  Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.25   
18  Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.48   
19  Joel Torell  2005  Österby Simsällskap            49.54   
20  Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.90   
21  Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            51.03   
22  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.60   
23  Oscar Glad  2007  Simsällskapet Mora            53.36   
24  Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            54.63   
25  Leo Fjellborg  2006  Simsällskapet Mora            56.05   
26  Linus Pettersson  2007  Österby Simsällskap            56.50   
27  Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            1:00.72   
28  Vilhelm Söderberg  2008  Österby Simsällskap            1:06.33   
29  Linus Åkerling  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:07.39   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            32.07   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.30   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.67   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            34.26   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            35.84   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            36.27   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.51   
Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            36.75   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.79   
10  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.47   
11  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.65   
12  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            37.90   
13  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            38.07   
14  Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            39.02   
15  Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            39.17   
16  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            39.25   
17  Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.29   
18  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.61   
19  Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.93   
20  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.99   
21  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            40.08   
22  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            40.26   
23  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            40.31   
24  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            41.12   
25  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            41.72   
26  Emilia Björkman  2006  Österby Simsällskap            42.34   
27  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors            42.43   
28  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            43.09   
29  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            43.24   
30  Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap            43.29   
31  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            43.42   
32  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            44.29   
33  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            44.32   
34  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            45.04   
35  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap            45.10   
36  Mira Björkman  2010  Hedemora Simsällskap            46.40   
37  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            46.48   
38  Emmy Scherdin  2008  Österby Simsällskap            46.58   
39  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            46.73   
40  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            47.44   
41  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            47.68   
42  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap            47.79   
43  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap            49.27   
44  Agnes Ekholm  2006  Österby Simsällskap            49.59   
45  Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            50.64   
46  Roshwen Sular  2006  Sim 77 Hofors            50.97   
47  Natella Harutyunyan  2004  Hedemora Simsällskap            52.19   
48  Josefin Björkman  2008  Österby Simsällskap            53.47   
49  Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.67   
50  Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.70   
51  Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.22   
52  Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            55.10   
53  Josefin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors            1:04.32   
Milena Voskanyn  2007  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap            25.81   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap            26.73   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap            26.75   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            26.80   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            27.22   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.25   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            27.87   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            28.16   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.83   
10  André Kron  2003  Gävle Simsällskap            29.79   
11  Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.11   
12  Quintin Bröms  2003  Simsällskapet Mora            30.29   
13  Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            30.68   
14  Ozzy Nylander  2005  Sim 77 Hofors            30.69   
15  Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.71   
16  Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.26   
17  Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            37.71   
18  Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.76   
19  Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            39.55   
20  Leo Fjellborg  2006  Simsällskapet Mora            39.66   
21  Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            40.51   
22  Oscar Glad  2007  Simsällskapet Mora            41.21   
23  Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.54   
24  Linus Pettersson  2007  Österby Simsällskap            43.21   
25  Joel Torell  2005  Österby Simsällskap            43.97   
26  Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            46.14   
27  Robin Boisen  1999  Kungsbacka Simsällskap            50.69   
28  Filip Tapper  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            58.32   
29  Vilhelm Söderberg  2008  Österby Simsällskap            1:03.14   
Oliver Tapper  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap            30.86   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            31.75   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.49   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.64   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.77   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            32.81   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            34.55   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.01   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.19   
10  Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            35.77   
11  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            35.98   
12  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            36.02   
13  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.05   
14  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.29   
15  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            36.47   
16  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.74   
17  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            38.22   
18  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            38.37   
19  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            38.51   
20  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.79   
21  Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.11   
22  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            39.61   
23  Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora            41.27   
24  Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap            42.27   
25  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            43.22   
26  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            43.77   
27  Emilia Björkman  2006  Österby Simsällskap            43.86   
28  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            44.04   
29  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.15   
30  Mira Björkman  2010  Hedemora Simsällskap            44.38   
31  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            44.67   
32  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            45.66   
33  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap            46.10   
34  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            46.42   
35  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            46.81   
36  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            47.35   
37  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors            49.77   
38  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap            49.91   
39  Natella Harutyunyan  2004  Hedemora Simsällskap            50.69   
40  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap            50.90   
41  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap            59.48   
42  Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:00.05   
43  Milena Voskanyn  2007  Hedemora Simsällskap            1:01.47   
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    28.95        1:02.84   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    30.40        1:03.95   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    29.58        1:05.71   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    31.58        1:06.85   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    34.41        1:09.27   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.27        1:09.43   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.36        1:10.33   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    31.75        1:11.00   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap    35.53        1:17.38   
10  Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    39.05        1:22.10   
11  Ozzy Nylander  2005  Sim 77 Hofors    38.91        1:23.15   
12  Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.18        1:27.76   
13  Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.96        1:31.32   
14  Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.38        1:33.71   
15  Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap    44.03        1:34.48   
16  Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.72        1:37.94   
17  Oscar Glad  2007  Simsällskapet Mora    50.71        1:47.26   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    30.45        1:03.94   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.04        1:05.13   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.88        1:05.34   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    31.67        1:05.35   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.83        1:05.56   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    32.22        1:07.11   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.83        1:07.71   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    33.65        1:09.40   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    33.55        1:10.29   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.72        1:10.29   
11  Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    33.14        1:10.46   
12  Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.96        1:12.70   
13  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    35.37        1:12.72   
14  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    34.26        1:12.85   
15  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.05        1:13.68   
16  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    35.17        1:13.73   
17  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    35.42        1:14.76   
18  Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.80        1:14.93   
19  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    35.53        1:15.16   
20  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    36.63        1:15.70   
21  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    35.51        1:16.16   
22  Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.44        1:16.90   
23  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.72        1:17.33   
24  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap    37.06        1:17.77   
25  Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.34        1:18.59   
26  Melina Abrishami  2006  Borlänge Simsällskap    38.25        1:20.73   
27  Edith Trapp-Östling  2006  Simsällskapet Mora    38.37        1:21.00   
28  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    39.18        1:21.60   
29  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    38.45        1:22.18   
30  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap    39.19        1:22.27   
31  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    40.84        1:24.29   
32  Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap    40.78        1:25.79   
33  Emma Dolan  2006  Hedemora Simsällskap    40.14        1:26.05   
34  Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors    41.66        1:28.08   
35  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap    43.46        1:28.38   
36  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap    42.37        1:29.40   
37  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap    43.45        1:30.77   
38  Mira Björkman  2010  Hedemora Simsällskap    44.38        1:31.32   
39  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap    43.22        1:31.86   
40  Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors    43.64        1:32.27   
41  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap    43.45        1:36.67   
42  Natella Harutyunyan  2004  Hedemora Simsällskap    44.98        1:38.39   
43  Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.17        1:39.15   
44  Roshwen Sular  2006  Sim 77 Hofors    45.47        1:40.28   
45  Mathilda Flyckt  2008  Hedemora Simsällskap    46.61        1:41.94   
46  Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors    50.02        1:43.59   
Milena Voskanyn  2007  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 december 2018 
Licensierad till: Sim 77 Hofors  Utskriftstid  19:22 
 
Uppdaterad: 13 DEC 2018 08:49 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info