Hoppa till sidans innehåll

5-klubb 4 2019


  Tävling  Femklubb 4     
  Tävlingsort  GÄVLE       
  Arrangör  GSS       
  Bassäng  25m       
  Tävlingsdatum  16 november 2019     
           
           
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.32  Ursimmad
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.62  Ursimmad
Vesta Zukauskaite  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.30  Ursimmad
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap  48.30   
Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap  48.35   
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap  48.40   
Bano Mohammed  2005  Gävle Simsällskap  48.91   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap  49.12   
Isabella Ågren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  51.33   
10  Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  52.11   
11  Frida Linjer  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  52.63   
12  Ellen Dahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  54.41   
13  Ronja Kindahl  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  55.98   
14  Signe Blixt  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  56.91   
15  Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors  59.72   
16  Tania Vanghelescu  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:02.06   
17  Ebba Uppman  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:03.31   
           
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler       
Oscar Lundberg  2006  Gävle Simsällskap  47.77   
Moltaz Andersson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.88   
Anton Dahl  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  49.89   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  54.59   
Daniel Toktaliev  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  DNS   
Emir Toktaliev  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  DNS   
           
Gren 3, 25m Bröstsim Damer, Finaler     
Hennie Widén  2010  Gävle Simsällskap  24.83  Ursimmad
Alina Elisabeth Rücker  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb  25.08   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap  26.28   
Molly Gäfvert Hedberg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  26.72   
Iris Höög  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  27.41   
Tilda Skärström  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb  27.87   
Emma Felmeri  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  27.92   
Alice Svallin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  28.14   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.06   
10  Nora Ekström  2010  Gävle Simsällskap  29.24   
11  Molly Dahlgren  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.64   
12  Liv Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors  30.75   
13  Kerstin Stugbäck  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.27   
14  Tess Tuominen  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb  32.67   
15  Maja Bergkvist  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.66   
16  Nishka Desai  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.43   
17  Elvira Östlund  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.12   
18  Zaga Liljebrand  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.45   
19  Alma Kristoffersson  2011  Gävle Simsällskap  42.07   
20  Sara Fohn  2010  Gävle Simsällskap  44.00   
21  Isabell Holmkvist  2013  Sim 77 Hofors  50.04   
Hilma Skärström  2013  Sandvikens Sim och Hoppklubb  DNS   
           
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar, Finaler       
Oliver Karlsson  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  26.75   
Sture Östman  2010  Gävle Simsällskap  28.94   
Walter Horn  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.73   
Alvin Visuri  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  30.19   
Takeo-Li Örtoft  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.74   
Liam Stjärnborg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.17   
Joel Kilander  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.42   
Lukas Clavebro  2011  Gävle Simsällskap  32.73   
Anton Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.23   
10  Gustav van der Werf  2010  Gävle Simsällskap  34.40   
11  Carl Severin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.16   
12  Alex Wigh  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.86   
13  Benjamin Åkenes Johnsson  2010  Gävle Simsällskap  37.11   
           
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler     
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.84  Ursimmad
Alva Svallin  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.30  Ursimmad
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb  54.28   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb  55.50   
Jennifer Åberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  59.21   
Emma Johansson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  59.74   
Flavia Lesanu  2008  Gävle Simsällskap  1:02.24   
Mira Wahlman  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:08.94   
           
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler       
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb  54.54   
Philip Lindgren  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:13.97   
Elias Ridderborg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  DNS   
Isak Forsberg  2008  Gävle Simsällskap  DSQ   
           
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler     
Clara Östlund  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.01   
Selihom Michael  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb  53.68   
Josefin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors  55.84   
Emma Gingelmaier  2009  Gävle Simsällskap  1:03.61   
Kajsa Bergquist  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:06.68   
Matilda Konradsson  2009  Gävle Simsällskap  DNS   
Julia Parenmark  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  DSQ   
           
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler       
Elias Wisen  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  54.57   
Max Lilliedahl  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb  56.06   
Leo Freimuth  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:01.63   
Vilgot Johansson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:07.94   
Sebastian Albornoz  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:11.05   
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb  DNS   
Jwan Mohammad  2009  Gävle Simsällskap  DSQ   
           
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler       
Stella Karlsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.07  Ursimmad
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap  34.20  Ursimmad
Vesta Zukauskaite  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.73  Ursimmad
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.91  Ursimmad
Bano Mohammed  2005  Gävle Simsällskap  37.64  Ursimmad
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap  40.68   
Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors  41.51   
Ronja Kindahl  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.07   
Judit Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.67   
10  Signe Blixt  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.31   
11  Ebba Uppman  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.86   
12  Frida Linjer  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.54   
13  Ellen Dahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.30   
14  Tania Vanghelescu  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  57.56   
           
Gren 10, 50m Frisim Herrar, Finaler       
Anton Dahl  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  38.86  Ursimmad
           
Gren 11, 25m Frisim Damer, Finaler       
Tilda Skärström  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb  18.66  Ursimmad
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap  19.60  Ursimmad
Hennie Widén  2010  Gävle Simsällskap  20.18  Ursimmad
Alina Elisabeth Rücker  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb  20.63  Ursimmad
Liv Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors  21.92   
Molly Gäfvert Hedberg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  22.19   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  22.21   
Emma Felmeri  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  22.49   
Iris Höög  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  25.79   
10  Kerstin Stugbäck  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  27.37   
11  Alice Svallin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  27.40   
12  Molly Dahlgren  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.56   
13  Nishka Desai  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.50   
14  Hilma Skärström  2013  Sandvikens Sim och Hoppklubb  32.70   
15  Zaga Liljebrand  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.14   
16  Elvira Östlund  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.96   
17  Isabell Holmkvist  2013  Sim 77 Hofors  43.90   
Nora Ekström  2010  Gävle Simsällskap  DNS   
           
Gren 12, 25m Frisim Herrar, Finaler       
Carl Severin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap  24.68   
Walter Horn  2012  Harnäs Skutskär Simsällskap  24.75   
Alvin Visuri  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  27.24   
Benjamin Åkenes Johnsson  2010  Gävle Simsällskap  27.64   
Takeo-Li Örtoft  2010  Sandvikens Sim och Hoppklubb  27.79   
Alex Wigh  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  28.72   
Liam Stjärnborg  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.13   
Sture Östman  2010  Gävle Simsällskap  30.14   
Joel Kilander  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  30.75   
10  Anton Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.17   
11  Darian Rücker  2012  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.27   
Gustav van der Werf  2010  Gävle Simsällskap  DNS   
Lukas Clavebro  2011  Gävle Simsällskap  DNS   
           
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler       
Alva Svallin  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.97   
Emma Johansson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  52.21   
Jennifer Åberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  52.82   
Flavia Lesanu  2008  Gävle Simsällskap  55.37   
Mira Wahlman  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:10.78   
           
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler       
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.33  Ursimmad
Isak Forsberg  2008  Gävle Simsällskap  59.34   
Philip Lindgren  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:00.39   
Simon Fohn  2008  Gävle Simsällskap  1:20.68   
           
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler       
Selihom Michael  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.26  Ursimmad
Josefin Holmkvist  2009  Sim 77 Hofors  46.55   
Clara Östlund  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.82   
Julia Parenmark  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  55.85   
Kajsa Bergquist  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:00.42   
Matilda Konradsson  2009  Gävle Simsällskap  DNS   
           
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler       
Elias Wisen  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.61  Ursimmad
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.98  Ursimmad
Max Lilliedahl  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb  42.33  Ursimmad
Leo Freimuth  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.08   
Vilgot Johansson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb  54.13   
Sebastian Albornoz  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  55.13   
Jwan Mohammad  2009  Gävle Simsällskap  DNS   
           
Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  16 november 2019     
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  18:19      
           
Uppdaterad: 17 NOV 2019 15:58 Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info