Hoppa till sidans innehåll

5-klubb 3 Sandviken


Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler     
Ursimningstid: 47,5 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Safra Wohlfarth  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.50  Ursimmad
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.80  Ursimmad
Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  46.80  Ursimmad
Sofia Lind Dannberg  2003  Sim 77 Hofors  49.73   
Tekle Badsikadsze  2005  Gävle Simsällskap  50.37   
Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap  51.81   
Narin Ahmad  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.08   
Fanny Karlssson  2004  Gävle Simsällskap  59.22   
Karolina Åberg  2005  Gävle Simsällskap  1:00.87   
10  Alicia Grönlund  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:01.87   
Maria Aljamal  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  DNS   
Fanny Nilsson  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  DSQ   
           
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler     
Ursimningstid: 47,5 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Julian Hornström  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  55.12   
Julius Messering  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:05.70   
           
Gren 3, 25m Bröstsim Damer, Finaler     
Ursimningstid: 25,0 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Kaira Wohlfarth  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb  22.02  Ursimmad
Ida Phuls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors  27.37   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors  29.23   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.39   
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.96   
Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  30.31   
Lydia Pettersson  2008  Gävle Simsällskap  31.20   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb  31.97   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.64   
10  Liv Glumoff  2008  Gävle Simsällskap  32.91   
11  Hanna Odén  2009  Gävle Simsällskap  34.34   
12  Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.39   
13  Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.63   
Liv Phuls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors  DNS   
           
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar, Finaler     
Ursimningstid: 25,0 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  27.46   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  27.77   
Melvin Lundström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.64   
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.79   
Lucian Aludden  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.00   
Adam Domesjö  2009  Gävle Simsällskap  41.14   
Egil Heneryd  2008  Gävle Simsällskap  51.67   
Isak Forsberg  2008  Gävle Simsällskap  DSQ   
Lucas Soriano  2008  Gävle Simsällskap  DSQ   
Lukas Clavebro  2011  Gävle Simsällskap  DSQ   
Sebastian Albornoz  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  DSQ   
           
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler     
Ursimningstid: 50,0 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap  50.79   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors  50.90   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  51.13   
Isabella Phuls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors  55.03   
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap  56.74   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors  57.80   
Dalida Aron  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:03.18   
Signe Blixt  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:05.18   
Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors  1:08.70   
10  Ronja Kindahl  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:21.74   
           
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler     
Ursimningstid: 50,0 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap  53.03   
Nicklas Rosenfeldt  2006  Sim 77 Hofors  59.69   
John Persson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:02.15   
Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:02.72   
           
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler     
Ursimningstid: 52,5 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  49.88  Ursimmad
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors  1:02.58   
Meja Oswaldson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:05.25   
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap  1:09.39   
Kajsa Orevik  2007  Gävle Simsällskap  1:10.96   
Ella von Wachenfeldt  2007  Gävle Simsällskap  DSQ   
           
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler     
Ursimningstid: 52,5 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap  52.75   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap  53.32   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.95   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:00.85   
           
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler     
Ursimningstid: 45,0 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Safra Wohlfarth  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  37.81  Ursimmad
Alva Eriksson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.52  Ursimmad
Tekle Badsikadsze  2005  Gävle Simsällskap  43.04  Ursimmad
Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb  43.12  Ursimmad
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.64  Ursimmad
Iza Johansson  2005  Gävle Simsällskap  44.28  Ursimmad
Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb  46.00   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.02   
Sofia Lind Dannberg  2003  Sim 77 Hofors  46.86   
10  Fanny Karlssson  2004  Gävle Simsällskap  50.21   
11  Karolina Åberg  2005  Gävle Simsällskap  52.45   
12  Alicia Grönlund  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  53.66   
Maria Aljamal  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  DNS   
Narin Ahmad  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  DNS   
           
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler     
Ursimningstid: 45,0 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.47  Ursimmad
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap  44.41  Ursimmad
Julian Hornström  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.36   
Julius Messering  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb  57.26   
           
Gren 11, 25m Ryggsim Damer, Finaler     
Ursimningstid: 23,0 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Kaira Wohlfarth  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb  19.06  Ursimmad
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  22.75  Ursimmad
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors  24.63   
Ida Phuls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors  24.93   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb  25.97   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  26.56   
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb  27.03   
Hanna Odén  2009  Gävle Simsällskap  27.91   
Lydia Pettersson  2008  Gävle Simsällskap  30.12   
10  Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  30.53   
11  Alice Byström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  30.56   
12  Liv Phuls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors  32.85   
           
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler     
Ursimningstid: 23,0 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  23.72   
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  25.97   
Lucian Aludden  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  27.75   
Anton Rosenfeldt  2009  Sim 77 Hofors  28.20   
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap  30.35   
Isak Forsberg  2008  Gävle Simsällskap  40.84   
Sebastian Albornoz  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap  50.81   
Egil Heneryd  2008  Gävle Simsällskap  56.79   
           
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler     
Ursimningstid: 47,5 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors  47.14  Ursimmad
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap  47.75   
Isabella Phuls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors  50.64   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors  53.12   
Dalida Aron  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  57.38   
Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors  59.62   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap  59.68   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap  1:00.21   
Ronja Kindahl  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:09.39   
           
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler     
Ursimningstid: 47,5 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.96  Ursimmad
Axel Pagard  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.65  Ursimmad
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap  51.33   
Nicklas Rosenfeldt  2006  Sim 77 Hofors  55.53   
Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb  59.91   
           
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler     
Ursimningstid: 50,0 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  50.34   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  50.99   
Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap  1:16.53   
Meja Oswaldson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:18.62   
           
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler     
Ursimningstid: 50,0 sek     
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap  47.53  Ursimmad
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap  50.86   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  54.26   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap  54.31   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb  55.10   
           
           
           
Uppdaterad: 2017-09-25 17:15
Skribent: Ove Engberg

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info