Hoppa till sidans innehåll

5-klubb 3 2018


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  5 klubb deltävling 3    Utskriftsdatum  10 oktober 2018   
  Tävlingsort  Sandviken    Utskriftstid  21:10   
  Arrangör  SSHK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 september 2018         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Ursimningstid: 47,5 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors            47.86   
Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.23   
Fanny Karlosson  2004  Gävle Simsällskap            49.38   
Isabelle Phuls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors            51.06   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.25   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap            52.48   
Emma Lindström  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.48   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            54.18   
Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors            57.47   
10  Ronja Kindahl  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            59.80   
11  Signe Blixt  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:00.75   
12  Ebba Pihl  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:03.20   
13  Saida Ibrahimovic  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:09.44   
Bano Mohammed  2005  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Ursimningstid: 47,5 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            47.69   
Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:07.61   
Melker Kling  2006  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
Ursimningstid: 25,0 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.67   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.11   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            29.51   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.76   
Iris Höög  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.77   
Molly Gäfvert  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.96   
Hafsah Hammad  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.67   
Liv Phuls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors            35.87   
Kajsa Bergquist  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.86   
10  Emma Felmeri  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.52   
11  Tyra Karlsson  2010  Sim 77 Hofors            39.10   
Alice Svallin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
Ursimningstid: 25,0 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.20   
Elias Wisen  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.17   
Oliver Karlsson  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.56   
Linus Schylander  2010  Sim 77 Hofors            32.48   
Vilgot Johansson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.65   
Lukas Clavebro  2011  Gävle Simsällskap            39.97   
Benjamin Åkenes Johnson  2010  Gävle Simsällskap            41.27   
Rasmus Holfve  2010  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Ursimningstid: 50,0 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            55.01   
Meja Oswaldsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            58.39   
Frida Linjer  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            59.00   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors            59.74   
Ellen Dahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:02.44   
Tania Vanghelescu  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:07.28   
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap            1:07.57   
Sofie Sahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Ursimningstid: 50,0 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.37   
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            53.06   
Måns Jakobsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            58.86   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            59.66   
Hampus Olander  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:01.13   
Filip Tapper  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Ursimningstid: 52,5 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Phuls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors            51.39   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            55.09   
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.36   
Tua Hvit  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            56.25   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            58.00   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:03.96   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Ursimningstid: 52,5 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.61   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.75   
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.98   
Charlie Herpman  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            57.90   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            1:00.42   
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:07.90   
Linus Åkerling  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Ursimningstid: 45,0 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            42.57   
Maja Edring  2002  Gävle Simsällskap            43.60   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            43.61   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.82   
Anna Philipsson  2003  Gävle Simsällskap            44.01   
Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.57   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            45.00   
Isabelle Phuls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors            45.64   
Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            45.76   
10  Ronja Nordlund  2005  Gävle Simsällskap            48.24   
11  Rhoswen Sular  2006  Sim 77 Hofors            51.03   
12  Ebba Sundberg  2006  Gävle Simsällskap            51.32   
13  Emma Lindström  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.15   
14  Bano Mohammed  2005  Gävle Simsällskap            56.25   
15  Ebba Pihl  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            58.25   
16  Ronja Kindahl  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            58.27   
17  Saida Ibrahimovic  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:09.93   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Ursimningstid: 45,0 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            43.04   
Viggo Brodin  2005  Gävle Simsällskap            47.95   
Arvid Fors  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            48.84   
Melker Kling  2006  Sim 77 Hofors            52.60   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
Ursimningstid: 23,0 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Othilia Östlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.75   
Majken Lönn  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            25.03   
Tilda Skärström  2011  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.09   
Liv Phuls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors            28.09   
Molly Gäfvert  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.03   
Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            29.18   
Ella Hedlund  2010  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.38   
Kajsa Bergquist  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.59   
Hafsah Hammad  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.16   
10  Tyra Karlsson  2010  Sim 77 Hofors            35.19   
11  Alice Svallin  2011  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.69   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
Ursimningstid: 23,0 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Wisen  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            24.69   
Ruben Rosén  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            25.15   
Linus Schylander  2010  Sim 77 Hofors            27.93   
Vilgot Johansson  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.44   
Rasmus Holfve  2010  Gävle Simsällskap            37.37   
Benjamin Åkenes Johnson  2010  Gävle Simsällskap            40.84   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Ursimningstid: 47,5 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            52.16   
Filippa Daleving  2007  Gävle Simsällskap            58.20   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors            1:00.04   
Ellen Dahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:01.86   
Frida Linjer  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:03.66   
Sofie Sahlin  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:07.83   
Meja Oswaldsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:12.20   
Tania Vanghelescu  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:23.35   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Ursimningstid: 47,5 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.79   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.35   
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.83   
Filip Tapper  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:03.86   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Ursimningstid: 50,0 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Hellström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.31   
Ida Phuls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors            49.54   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            50.75   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.59   
Tua Hvit  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.39   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.87   
                     
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Ursimningstid: 50,0 sek 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Edberg  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.50   
Ata Östlund Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.63   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            53.18   
Filip Jaworski-Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.99   
Elias Eriksson  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            58.23   
                     
 
Uppdaterad: 17 OKT 2018 11:01
Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Besöksadress:
Gävle Simsällskap, Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info