Hoppa till sidans innehåll

5-klubb 2 2017


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  5-Klubb nr 2    Utskriftsdatum  26 mars 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  21:28   
  Arrangör  Harnäs Skutskär Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 mars 2017         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            43.25   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.57   
Alva Löfgren  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.00   
Filippa Enebrink  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.01   
Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            47.05   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.40   
Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.40   
Tekle Badsikadze  2005  Gävle Simsällskap            49.72   
Sofia Lind Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            49.94   
10  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.54   
11  Saga Undervill  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.82   
12  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            53.55   
13  Iza Johansson  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.57   
14  Emma Lindström  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.03   
15  Noemi Megyesi  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            56.47   
16  Elsa Broneus  2004  Gävle Simsällskap            56.49   
17  Maria Aljamal  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:00.52   
18  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            1:00.83   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap            41.03   
Martin Bill  2003  Gävle Simsällskap            46.80   
Markus Troedsson  2004  Gävle Simsällskap            48.64   
Julian Hornström  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.63   
Mattias Norrsken  2004  Gävle Simsällskap            1:09.02   
Billy Appelgren  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:09.05   
Viggo Brodin  2005  Gävle Simsällskap            1:10.67   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Damer 9 år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            24.83   
Milla Winges  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            25.87   
Ida Puhls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors            28.23   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            30.95   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.87   
Lydia Pettersson  2008  Gävle Simsällskap            33.52   
Ella Ihrlund  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.10   
Viola Forsberg  2011  Gävle Simsällskap            37.60   
Liv Glumoff  2008  Gävle Simsällskap            37.69   
10  Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.98   
11  Alice Sjöberg  2008  Gävle Simsällskap            39.03   
12  Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.76   
13  Tilde Vikblom  2008  Gävle Simsällskap            41.16   
14  Thelma Hedman  2008  Gävle Simsällskap            43.79   
15  Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            49.85   
16  Nicole Hernandez Flores  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.38   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar 9år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            27.72   
Christopher Larsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.32   
Ata Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.40   
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.96   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            37.67   
Lucs Soriano  2008  Gävle Simsällskap            42.07   
Filip Shademani  2008  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.89   
Tyra Snellman  2006  Sim 77 Hofors            52.07   
Alice Lindmark  2006  Gävle Simsällskap            54.27   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            55.37   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors            56.15   
Isabell Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors            56.86   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            59.99   
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap            1:00.11   
Filippa Swande  2006  Gävle Simsällskap            1:02.07   
10  Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:02.44   
11  Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap            1:08.69   
12  Ronja Kindahl  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:32.38   
Agrin Tak  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Glaas  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.87   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            49.59   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.19   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.05   
Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:01.47   
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:02.98   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors            1:03.85   
Hanna Ihrlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:10.30   
Klara Hillbom  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:11.28   
Smilla Schagerström  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:21.62   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Sevonen  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.71   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.14   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            58.15   
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap            58.77   
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:03.37   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:05.76   
Péter Buttyán  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:20.65   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:31.84   
Alex Cetin  2007  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer 12år ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            34.29   
Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.34   
Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.43   
Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.26   
Sofia Lind Dannberg  2003  Sim 77 Hofors            39.66   
Emma Lindström  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.11   
Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            43.19   
Elsa Broneus  2004  Gävle Simsällskap            47.61   
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            56.21   
10  Meia Lindholm  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            56.99   
11  Maria Aljamal  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:09.67   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar 12år ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Bill  2003  Gävle Simsällskap            34.83   
Sebastian Forsberg  2003  Gävle Simsällskap            37.42   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap            38.82   
Billy Appelgren  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.37   
Martin Friedrich Torres  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.96   
Julian Hornström  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            46.40   
Viggo Brodin  2005  Gävle Simsällskap            54.51   
Melker Schagerström  2005  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.73   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Damer 9år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milla Winges  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.68   
Ida Puhls Sjöstrand  2008  Sim 77 Hofors            22.18   
Astrid Dotzauer  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            25.29   
Emmy Olsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            25.95   
Alma Schylander  2008  Sim 77 Hofors            26.14   
Ella Snellman  2009  Sim 77 Hofors            26.21   
Liv Glumoff  2008  Gävle Simsällskap            29.05   
Melly Lindberg Sköld  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.44   
Lydia Pettersson  2008  Gävle Simsällskap            29.83   
10  Tilde Vikblom  2008  Gävle Simsällskap            33.34   
11  Liv Puhls Sjöstrand  2010  Sim 77 Hofors            33.93   
12  Emma Johannesson  2010  Gävle Simsällskap            37.87   
13  Nicole Hernandez Flores  2009  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.42   
14  Ella Ihrlund  2009  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.26   
                     
 
Gren 12, 25m Frisim Herrar 9år y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jerry Nylander  2008  Sim 77 Hofors            21.61   
Ata Keklik  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            22.74   
Tor Nordlinder  2008  Sandvikens Sim och Hoppklubb            24.32   
Christopher Larsson  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            25.35   
Filip Jaworski Lindström  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.82   
Oskar Johannesson  2008  Gävle Simsällskap            31.13   
Lucs Soriano  2008  Gävle Simsällskap            35.54   
Ville Lenströmer  2008  Gävle Simsällskap            40.34   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.80   
Ida Persson  2006  Sim 77 Hofors            45.48   
Matilda Ljungbeck  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.33   
Alice Lindmark  2006  Gävle Simsällskap            47.60   
Vera Kling  2006  Sim 77 Hofors            47.73   
Isabell Puhls Sjöstrand  2006  Sim 77 Hofors            47.74   
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap            49.56   
Filippa Swande  2006  Gävle Simsällskap            51.96   
Agrin Tak  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            57.78   
10  Judith Megyesi  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:00.26   
11  Elsa Östman  2007  Gävle Simsällskap            1:05.13   
12  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            1:05.42   
13  Ronja Kindahl  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:05.53   
Tyra Snellman  2006  Sim 77 Hofors            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer 10år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.98   
Milla Kvarnlöf  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.98   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.81   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.66   
Klara Appelgren  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            54.52   
Ebba Karlsson  2007  Sim 77 Hofors            58.73   
Hanna Ihrlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:07.29   
Klara Hillbom  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar 10år, Finale
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.71   
Erik Sjökvist  2007  Gävle Simsällskap            46.08   
Peter Flamborg  2007  Gävle Simsällskap            47.13   
Sebastian Sevonen  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.23   
Aston Horn  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.27   
Oliver Fors  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            53.74   
Calle Herthelius  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            57.28   
Alex Cetin  2007  Gävle Simsällskap            1:16.52   
Péter Buttyán  2007  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:25.15   
                     
 
Gren 17, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hajarna  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:17.63   
  Emma Lindström  2003                 
  Albin Glaas  2006      1:17.63        1:17.63   
  Elliot Ekman  2007                 
  Astrid Lönn  2008      1:17.63        1:17.63   
                     
Lag 1 Sandviken  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:18.62   
  Emma Murhagen  2003                 
  Märta Nordlinder  2004      1:18.62        1:18.62   
  Enya Söderlund  2006                 
  Milla Kvarnlöf  2007      1:18.62        1:18.62   
                     
Lag 3 Gävle  Gävle Simsällskap            1:19.06   
  Filippa Swande  2006                 
  Peter Flamborg  2007      1:19.06        1:19.06   
  Rebecca Öhman  2006                 
  Martin Bill  2003      1:19.06        1:19.06   
                     
Lag 2 Sandviken  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:22.42   
  Moa Kvarnlöf  2004                 
  Saga Undervill  2005      1:22.42        1:22.42   
  Klara Appelgren  2007                 
  Oliver Fors  2007      1:22.42        1:22.42   
                     
Lag 2 Gävle  Gävle Simsällskap            1:28.07   
  Erik Sjökvist  2007                 
  Alice Lindmark  2006      1:28.07        1:28.07   
  Fanny Karlsson  2004                 
  Judith Forsberg  2005      1:28.07        1:28.07   
                     
Hofors Lag 1  Sim 77 Hofors            1:29.21   
  Ella Snellman  2009                 
  Jerry Nylander  2008      1:29.21        1:29.21   
  Tyra Snellman  2006                 
  Tyra Olsson  2003      1:29.21        1:29.21   
                     
Lag 4 Gävle  Gävle Simsällskap            1:33.66   
  Lydia Pettersson  2008                 
  Tekle Badsikadze  2005      1:33.66        1:33.66   
  Liv Glumoff  2008                 
  Sebastian Forsberg  2003      1:33.66        1:33.66   
                     
Hofors Lag 2  Sim 77 Hofors            1:39.55   
  Ebba Karlsson  2007                 
  Alma Schylander  2008      1:39.55        1:39.55   
  Vera Kling  2006                 
  Ida Persson  2006      1:39.55        1:39.55   
                     
Abborrarna  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:44.63   
  Maria Aljamal  2005                 
  Judith Megyesi  2006      1:44.63        1:44.63   
  Aston Horn  2007                 
  Milla Winges  2008      1:44.63        1:44.63   
                     
10  Lag 1 Gävle  Gävle Simsällskap            1:47.20   
  Elsa Östman  2007                 
  Ronja Nordlund  2006      1:47.20        1:47.20   
  Wilma Hjertberg  2004                 
  Alex Cetin  2007      1:47.20        1:47.20   
                     
11  Dykarna  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:49.80   
  Agrin Tak  2006                 
  Christopher Larsson  2008      1:49.80        1:49.80   
  Smilla Schagerström  2007                 
  Emmy Olsson  2008      1:49.80        1:49.80   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Harnäs-Skutskär Simsällskap  Utskriftstid  21:28 
 
Uppdaterad: 2017-04-03 14:00
Skribent: Ove Engberg
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Gävle SS - Simidrott
Lantmäterigatan 5
80264 Gävle

Kontakt:
Tel: 026627090
E-post: This is a mailto link

Se all info